زشت‌ترین رنگ جهان معرفی شد

محققان معتقدند که رنگ بسته‌بندی سیگار تاثیر زیادی در کاهش تمایل افراد به مصرف سیگار دارد بطوریکه در مطالعات انجام شده در استرالیا با استفاده از رنگ‌های خاص در بسته‌بندی سیگار از سال 2012 مصرف سیگار به طور محسوسی کاهش یافته است.


دولت‌های انگلیس و فرانسه از طرح استفاده از زشت‌ترین رنگ جهان با ترکیب سبز و قهو‌ه‌ای در بسته‌بندی  پاکت‌های سیگار حمایت کردند. همینطور آنها زشت‌ترین رنگ موجود با نام رسمی Pantone 448 C با ایجاد حس غریب و ناخوشایند در کاهش مصرف سیگار بسیار را موثر می دانند. در واقع با جایگزینی این رنگ زننده به جای رنگ‌های زیبا و براق در بسته‌بندی فعلی پاکت سیگار انتظار می‌رود مصرف سیگار کاهش یابد. محققان معتقدند که تصویب طرح فشار بر کارخانه‌های ساخت دخانیات و طراحی بسته‌هایی با رنگ زننده و با استفاده از هشدارهای سلامتی بزرگ، تاثیر زیادی در کاهش مصرف دخانیات خواهد داشت. در واقع استفاده از قوانین جدید ساخت و بسته‌بندی سیگار در کنار سایر فاکتورهای اقتصادی مثل افزایش مالیات بر سیگار و لغو بیمه افراد سیگاری سهم چشمگیری در افزایش موفقیت طرح جلوگیری از مصرف دخانیات خواهد داشت.(سیارک

منبع: العالم

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Keylon 235 :

    Danke, ad. Es funktioniert. Manchmal kann das Leben so einfach sein.Nächstes Problem: ich habe einige Optionen (bspw. Schifrtgröße) im True Blue.scheme.css geändert und dieses dann wieder hochgeladen. Trotzdem werden die Änderungen nicht angezeigt. Muss ich vielleicht irgend etwas in Sachen Zuweisung der Benutzerrechte beachten? Und: warum werden die CSS-Styles der einzelnen Schemes nicht im Admin-Panel angezeigt? Dort taucht leider nur die default.css auf.

    1395/8/1 20:25

بیشتر بخوانید