چگونه بفهمیم که تلگرام ما هک شده است

(سیارک) : تلگرام یکی از پیام‌رسان‌های محبوب و پرطرفدار در دنیامی باشد. اما این روزها شایعات زیادی مبنی بر این که ربات ها قادر به هک کردن گوشی شما و دستیابی به اطلاعات شخصی شما می باشند رواج پیدا کرده ، حال چگونه بفهمیم که  تلگرام ما هک شده است یا نه؟

1-وارد قسمت setting تلگرام شوید.

2- انتخاب گزینه privacy and security 

3- گزینه active sessions را انتخاب کنید . صفحه ی باز شده تعداد دستگاه هایی که با خط شما در حال استفاده از تلگرام می باشند را نشان می دهد.(سیارک)
خوب از دیدن چندین کاربر در این صفحه که در حال استفاده از اطلاعات تلگرام شما می باشند، خیلی متعجب و متحیر شده اید؟ آیا واقعا چندین نفر گوشی شما را هک نموده و از یوزر تلگرام شما در حال سواستفاده می باشند؟

پاسخ سوال شما هم بله است و هم خیر. چطور ممکن است؟
در واقع تعداد کاربرانی که در این جا به شما نشان داده شده کسانی می باشندکه با یوزر شما و از دستگاهی غیر از گوشی فعلی شما به تلگرام متصل هستند. اگر شما از لپ تاپ یا گوشی دیگری قبلا یا در حال حاضر به تلگرام وصل شده اید در این صفحه نشان دیده می شود. ولی اگر شما هرگز از دستگاه دیگری برای وصل شدن به تلگرام استفاده نکرده اید پس اشخاص دیگری در حال انجام این کار می باشند و شما را هک کرده اند!!

چطور چنین اتفاقی افتاده است؟زیرا کسی  که از گوشی یا لپ تاپ دیگری با وارد کردن شماره خط شما قصد وصل شدن به تلگرام  شمارا داشته باشد، برنامه تلگرام برای اطمینان یک کد فعال سازی به خط شما اس ام اس می کند و فرد تنها با وارد کردن آن کد می تواند تلگرام را باز کند. (سیارک)

پس چطور ؟ شاید گوشی را برای تعمیر داده اید؟ آن فرد به راحتی به آن کد دسترسی پیدا کرده و بعد هم می تواند، اس ام اس ارسالی تلگرام را از گوشی شما پاک کند و شما هرگز متوجه آن نشده اید.

راه حل ؟ از تعمیر کار بخواهیددر حضور شما گوشی را تعمیر نماید .اما اگر این کار ممکن نبود، برای غیر فعال کردن استفاده از اکانت شما توسط دستگاه های دیگر:

گزینه terminate all other session را بزنید تا  دسترسی تمام دستگاه های دیگر که به اکانت شما دسترسی چیدا کرده اند به غیر از گوشی فعلی تان قطع شود.
 راه دیگر  هکر ها نصب برنامه هایی خاص بر روی گوشی می باشد.  یکی از معروف ترین این هکر ها setting است.  ظاهری زیبا دارد و شبیه یک برنامه هک کننده نمی باشد.این برنامه ها قادرند تمام اطلاعات گوشی شما را به ایمیلی که در آن وارد شده ارسال نمایند. کافی است شما این برنامه را پیدا کرده وحذف کنید تا عملکرد آن متوقف گردد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید