کشف عجیب ترین جمجمه در کشور باستانی "سیلا" ، سال 2016

در

در طول تاریخ،در برخی از فرهنگ ها میل به زیبایی بیش از حد و فعالیت های مربوطه،باعث تغییر شکل یا صاف شدن جمجمه ی مردم آن فرهنگ شده است.مثلا جمجمه زنی از کشور باستانی "سیلا" از کره بطور طبیعی به شکل عجیبی در آمده بود.

 

 

انسان شناسان در ماه ژوئن بعد از حفاری اسکلت زنی از یک گور باستانی نزدیک جیانگ جو(پایتخت پادشاهی سیلا از سال 57 پیش از میلاد تا 935 بعد از میلاد در شبه جزیره کره) اینطور گزارش دادند:زن که در اواخر صده ی سی ام مرده است سری کشیده با طولی به اندازه 75 درصد عرض آن داشته است.به این نوع سر؛"دراز سر" میگویند.

 

دانشمندان می گویند که میتوانیم بپذیریم مردم سیلا به جمجمه خود شکل می داده اند.اما استخوان های زن هیچ صاف شدگی یا تغییر در رشدی را در ناحیه جمجمه نشان نداد، معمولا وقتی جمجمه یک کودک در حال رشد را آتل بندی میکنند چنین حالتی پیش می آید.پس میتوان چنین نتیجه گرفت که سر زن را بصورت دستی ( وعمدی) به اینصورت تغییر شکل داده اند.

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸جمجمه فراعنه مصر را هم گویا در زمان تولد شکل می داده اند البته بنا به روایت داستان سینوهه پزشک فرعون

در ادامه بخوانید...

آیا می دانستید؟ حقایقی جالب و باور نکردنی بخش اول

در

آیا می دانستید نژادی منحصر به فرد از مورچه ها در نیویورک زندگی می کنند که متعلق به این منطقه هستند و با نام مورچه منهت شناخته می شوند؟ آیا می دانستید که شناخته شده ترین و موفق ترین دزد دریایی تاریخ بشر مردی با ریش های بلند و صورتی زخمی نیست و یک زن است؟ آیا می دانستید آدمیزاد این قابلیت را دارد که پیش از شروع بارش باران بوی آن را استشمام کند؟

اگر پاسخ تان به این سؤال ها منفی است، باید عنوان کنیم که در این مقاله با مطالب بسیار جالب توجهی رو به رو خواهید شد؛ حقایقی که مطمئنا شما را شگفت زده خواهند کرد. به خواندن ادامه دهید و با سیارک همراه باشید.

لاک پشتی که حیوان خانگی چارلز داروین بوده است تا همین اواخر زنده بود

البته اساسا این لاک پشت حیوان خانگی چارلز داروین نبود، اما پس از سفر های چارلز داروین در مجمع الجزایر گالاپوگوس بود که لاک پشتی پنج ساله را در آن مکان پیدا کرده و به همراه خود به خانه آورد؛ داروین نام لاک پشت اش را هریت گذاشته بود. نکته جالب توجه در خصوص این لاک پشت این بود که تا صد و بیست و چهار سال پس از صاحب اش زنده ماند و مجموعا صد و هفتاد و شش سال زندگی کرد. هریت، چند سال آخر زندگی خود را نزد خانواده استیو ایروین در استرالیا گذراند (استیو با لقب «شکارچی کروکودیل» شناخته می شود) و در نهایت در سال 2006 بود که زندگی اش پایان یافت.

استخوان برخی از انسان ها تا هشت برابر انسان های عادی ضخیم تر است

در حال حاضر دیگر کمتر کسی را می توان یافت که با پوکی استخوان آشنا نباشد؛ بیماری ای که سبب می شود استخوان های انسان به شدت شکننده و ضعیف شوند، اما مسئله ای که شاید بیشتر افراد اطلاعی در خصوص آن نداشته باشند، جهش ژنتیکی ای است که با نام اختصاری ال آر پی 5 شناخته می شود. کسانی که دچار این جهش ژنتیکی می شوند، استخوان های شان بسیار ضخیم تر از انسان های عادی است (در برخی موارد این افراد تا هشت برابر انسان های عادی استخوان های شان ضخیم تر است)؛ برخی از این افراد مشاهده شده اند که پس از تصادف رانندگی و یا حادثه این چنینی دیگری که برایشان رخ داده است، بدون حتی یک شکستگی صحنه تصادف یا حادثه را ترک کرده اند.

یکی از مأمورین امنیتی یکی از پارک های ایالات متحده آمریکا، در طول زندگی اش هفت بار مورد اصابت صاعقه قرار گرفت

روی کلیولند سولیوان نام مأمور امنیتی ای است که این حوادث عجیب و غریب را پشت سر گذاشته است؛ او به عنوان مأمور امنیتی در پارک ملی شناندوا در ویرجینا کار می کرد. روی کلیولند میان سال های 1942 تا 1977 در موقعیت های گوناگون مورد اصابت صاعقه قرار گرفت (مجموعا هفت بار این اتفاق برای اش رخ داد) و همین مسئله سبب شد تا نامش در کتاب رکورد های گینس ثبت شود؛ علاوه بر این لقب «میله صاعقه گیر انسانی» را برای او در نظر گرفته بودند. جالب این جا است که هیچ کدام از این صاعقه ها توانایی از پا در آوردن روی کلیولند را نداشتند و او تا سن هفتاد و یک سالگی در کنار خانواده خود زندگی کرد و در نهایت هم به مرگ طبیعی جان خود را از دست داد.

چی توز تند آتشین در حقیقت ایده یک سرایدار بوده است

ریچارد مونتانز نام شخصی است که در کارخانه ای در کالیفرنیا به عنوان سرایدار کار می کرده است، او به رئیس کارخانه خود این پیشنهاد را می دهد که به محصولات خود پودر فلفل تند چیلی اضافه کند؛ ایده ای که با استقبال گرمی از سوی مدیر مسئول کارخانه مواجه شد و از آن زمان به بعد بود که چی توز تند آتشین وارد بازار شد؛ استقبال خوبی که مردم و خریداران از این محصول کردند سبب شد پیشرفت شایان کارخانه های چی توز از لحاظ اقتصادی و تأثیر بیشتر شان در بازار شد و همین مسئله موفقیت های بسیاری را نیز نصیب ایده پرداز این خلاقیت، ریچارد مونتانز کرد؛ او در حال حاضر به عنوان یکی از مدیر مسئولان یکی از شعبه های پپسی در آمریکا فعالیت می کند.

شرکت های مسافر بری هواپیمایی آمریکا، با حذف زیتون از وعده غذایی مسافران شان به طور قابل ملاحظه ای در هزینه های خود صرفه جویی کردند

سه دهه پیش بود که برخی از شرکت های مسافر بری هواپیمایی آمریکایی با مشکلات اقتصادی مواجه شده و می بایست ایده ای برای صرفه جویی در هزینه هاشان می یافتند؛ در نهایت آن ها به این نتیجه رسیدند که باید زیتون مورد استفاده در وعده غذایی مسافران درجه اول خود را برای دست یابی به این مهم کنار بگذارند؛ جالب آن جا است که حذف همین یک قلم از وعده غذایی بنا به اطلاعات و آمار به دست رسیده که مربوط به آن زمان است، بالغ بر چهل هزار دلار در سال از هزینه ها شان می کاست (ارزش دلار سال 1980)؛ رقمی که در نوع خود بسیار قابل توجه است.

نخستین نوشته ای که از داستان «دیو و دلبر» به رشته تحریر در آمد، در حقیقت با این هدف بود که دختران را تشویق کند به ازدواجی که برایشان در نظر گرفته می شده تن در دهند

نسخه اصلی و ابتدایی ای که از داستان «دیو و دلبر» به رشته تحریر در آمد متعلق به سال 1740 می باشد و نویسنده ای فرانسوی با نام گابریل سوزان آن را نوشت (در داستان اصلی به قلم گابریل سوزان دیوی که در داستان وجود دارد هیولایی بسیار ترسناک و مخوف است و از ترکیب ماهی و فیل به وجود آمده است)؛ اطلاعات به دست رسیده از یک سازمان رسمی مربوط به ادبیات کودکان در فرانسه حاکی از آن است که این داستان برای نخستین بار با این هدف نوشته شده بود که دخترانی که مجبور می شدند با کسانی به خصوص ازدواج کنند، به تحمل شرایط خود تشویق شوند؛ پیوندی که به خاطر  آن می بایست آرزو ها و رؤیاهای خود را نادیده گرفته و به خواسته های یک هیولا تن در دهند.

پلی در هلند وجود دارد که به طور انحصاری برای استفاده سنجاب ها در نظر گرفته شده است

بزرگراهی در هلند وجود دارد که با نام ان 44 شناخته می شود و به واسطه حیات وحشی که در نزدیکی آن وجود دارد، اطلاعاتی به دست مقامات رسمی رسیده بود مبنی بر این که سالانه تعداد زیادی از جانوران به واسطه وارد شدن به بزرگراه کشته می شوند؛ همین مسئله باعث شد تا مقامات به فکر احداث پلی برای جوندگان و جانوران کوچک آن مناطق کنند که به واسطه آن قادر باشند از بزرگراه عبور کرده و آسیبی تهدید شان نکند. در نگاه اول شاید این اقدام به نظرتان بسیار خیر خواهانه برسد، اما نکته ای که وجود دارد این است که هر چقدر هم نیت خوبی در پس این کار بوده باشد، چندان از لحاظ اقتصادی و عملی به صرفه نبوده است؛ در حقیقت بالغ بر صد و بیست هزار یورو هزینه ساخت این پل شد و طی دو سال گذشته، تنها پنج سنجاب از روی آن عبور کرده اند! دولت هلند طی بیانیه ای رسمی اعلام کرد: «در سال 2014 سه سنجاب، و در سال 2015 دو سنجاب دیگر بر روی پل مشاهده شده اند و به جز آن تا کنون دیگر سنجابی از آن عبور نکرده است.».

برند استارباکس تا مرز ورشکستگی پیش رفته است

با وجود این که در حال حاضر نام و لوگوی برند استارباکس در سراسر ایالات متحده آمریکا به خوبی شناخته شده است و با موفقیت های چشم گیری رو به رو بوده است، در قاره استرالیا شرایط برای متصدیان این برند به گونه ای دیگر بوده است. در سال 2000 بود که استارباکس به واسطه کسب موفقیت های بسیار در عرصه اقتصادی توانست هزینه لازم برای سرمایه گذاری در قاره ای دیگر را کنار بگذارد؛ آن ها برای این کار قاره استرالیا را انتخاب کردند؛ آن ها اقدام به راه اندازی تعداد زیادی شعبه در نقاط مختلف استرالیا کردند، اما متأسفانه استقبال چندان خوبی از محصولات آن ها نشد و در نهایت مجبور شدند فعالیت هفتاد درصد این شعبه ها را به طور کلی متوقف کنند. در حال حاضر تنها بیست و سه شعبه استارباکس در قاره استرالیا فعالیت دارند.

اما علت این مسئله چه بود و چرا مردم از شعبه های استارباکس استقبال چندان خوبی نکردند؟ توماس او کانر تحلیل گر مسائل اقتصادی در این خصوص عنوان کرد: «مشکلی که در خصوص فعالیت های این برند در قاره استرالیا وجود داشت این بود که مسئولان وقت برند استارباکس در پیش بردن فعالیت ها شان کمی عجله کردند و به مردم بومی استرالیا فرصت کافی برای پذیرفتن محصولات شان را ندادند. علاوه بر این اشتباه دیگری که مسئولان این برند مرتکب شدند، راه اندازی شعبه هایی در مناطق برون شهری و اطراف شهر های بزرگ بود... مطمئنا در چنان مکان هایی امکان رشد اقتصادی چندانی وجود ندارد.».

کوکاکولا مردم شهری را از افسردگی نجات داده است

البته این اتفاق با آن چه از عنوان آن ممکن است برداشت شود کمی تفاوت دارد: ایالات متحده آمریکا در حال سپری کردن دورانی بود که در تاریخ اقتصادی جهان با نام «افسردگی بزرگ» شناخته می شود و در همین زمان بود که سرمایه داری شناخته شده و قابل اعتماد در شهر کوئینسی فلوریدا به مردم شهرش این پیشنهاد را داد که هر کس توان مالی آن را دارد در سهام مربوط به کوکاکولا سرمایه گذاری کند؛ در آن زمان برای خرید هر سهم در کوکاکولا به چیزی حدود نوزده دلار نیاز بود. بسیاری از مردم شهر که به آینده نگری این سرمایه دار آمریکایی اعتماد کامل داشتند، پیشنهاد او را پذیرفته و اقدام به خرید سهام کردند و پس از مدتی که کسب و کار کوکاکولا رونق بیشتری گرفت، عده بیشتری از مردم شهر به خریداری سهام آن روی آوردند. مدت زمان کوتاهی از این ماجرا نمی گذشت که حدود شصت و هفت نفر از ساکنان این شهر نه چندان بزرگ (شهری که جمعیت آن از هفت هزار نفر تجاوز نمی کرد) سرمایه هایی میلیونی به دست آوردند و تمامی این سرمایه را مدیون سرمایه گذاری و خرید سهام شان بودند.

دیوید بویی یکی از کسانی است که به تخریب دیوار برلین کمک کرد

دیوید بویی خواننده مشهور انگلیسی زبان، سه آلبوم پر فروش و بسیار شناخته شده خود را در برلین ضبط کرد که بیشتر آهنگ های این سه آلبوم، از جمله بهترین کار های دوره فعالیت هنری او به شمار می روند، با این وجود، این تنها میراثی نیست که دیوید بویی در این شهر از خود به جای گذاشته است. در سال 1987 بود که دیوید بویی اقدام به برگزاری کنسرتی بسیار بزرگ در برلین کرد و مکانی که برای آن در نظر گرفته بود بسیار به دیوار برلین نزدیک بود و کسانی که در برلین شرقی بودند نیز قادر به شنیدن صدای موسیقی بودند (اتفاقی که در آن دوران از سوی مقامات دولتی دو طرف و کسانی که برلین شرقی و غربی را تحت کنترل داشتند ممنوع اعلام شده بود). یکی از مشهور ترین آهنگ هایی که دیوید بویی در آن کنسرت اجرا کرد، آهنگ «قهرمانان» اش بود. این مسئله باعث شد تا پلیس ضد شورش وارد عمل شود و اقدام به پراکنده کردن مردمی کند که برای گوش فرا دادن به آهنگ های دیوید بویی به محل برگزاری کنسرت آمده بودند (و نیز مردم برلین شرقی که از پشت دیوار به آهنگ های او گوش می دادند). بنا به اطلاعات منتشر شده توسط خبرنگاران روزنامه گاردین، بسیاری از شاهدان عینی ای که طی چند روزی که در محل برگزاری کنسرت حضور داشتند اذعان کرده بودند که این درگیری ها و اتفاقات این چند روز نقش چشم گیری در رخ دادن وقایعی داشت که در نهایت منجر به تخریب دیوار برلین شده و شهر را یک پارچه نمودند.

بانک های ذخیره و دریافت خون در سوئد، هنگامی که خون گرفته شده از افراد مورد استفاده قرار می گیرد، صاحبان اصلی آن ها را در جریان می گذارند

در حقیقت کسانی که در سوئد اقدام به دادن خون می کنند، به هنگامی که خون شان مورد استفاده قرار می گیرد، به وسیله پیام کوتاهی آن ها را در جریان می گذارند. کارولینا بلوم ویلبرگ، یکی از مدیران بخش ارتباطی مرکز ذخیره و دریافت خون در استوکهلم سوئد است؛ او در این خصوص عنوان کرد: «به واسطه تکنولوژی های حال حاضر و فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان می شود (و نیز قابلیت هایی که قدیمی تر هستند مانند پیام کوتاه)، دید گسترده ای میان مردم حال حاضر دنیا شکل گرفته است. اما بیش از هر چیز دیگری من بر این باور هستم که این کار (ارسال پیام کوتاه برای صاحبان اصلی خون به هنگام مورد استفاده قرار گرفتن آن) افراد را تشویق می کند که باز هم به مرکز آمده و اقدام به اهدای خون کنند که می توان از آن برای بهبود سلامت افرادی که به آن نیازمند هستند بهره گرفت.».

آلن شپارد، فضا نوردی که به کره ماه سفر کرد، دو توپ گلف را بر روی خاک فضا نهاده و با چوب تهیه شده توسط خود اش به آن ها ضربه زد

در سال 1971 بود که مأموریت فضایی آپولو چهارده با موفقیت به انجام رسید و آلن شپارد بدل به نخستین انسانی شد که در جایی به جز کره زمین اقدام به انجام بازی گلف کرده است. آلن تکه آهنی به همراه خود برده بود (تکه آهنی که برای محافظت از سطح آن در فضا آن را در جوراب پیچیده بود) و آن را به سر میله مخصوصی متصل کرد که برای جمع آوری خاک سطح کرات دیگر در فضا مورد استفاده قرار می گیرد و به وسیله آن، زمانی که روی سطح کره ماه بودند، به دو توپ گلف ضربه زد؛ دومین ضربه ای که آلن به توپ گلف دوم خود نواخت، مسافتی بالغ بر دویست یادر را طی کرد (معادل با 182 متر)

خروس ها گوش گیر هایی منحصر به فرد دارند

با در نظر گرفتن شدت صوتی که یک خروس به هنگام تولید صدا از خود منتشر می کند (شدت صوت منتشر شده از یک خروس به صد و چهل دسی بل می رسد) ممکن است این سؤال برای بسیاری از افراد پیش بیاید که خود خروس چگونه به هنگام تولید صدا قادر به تحمل کردن آن است و در حقیقت کر نمی شود و شنوایی خود را از دست نمی دهد. در پاسخ به این سؤال باید عنوان کرد که این پرنده خانگی گوش گیر های به خصوص و منحصر به فردی دارد که سبب می شوند از صوت شدیدی که تولید می کند، در امان بماند (گوش گیر: نوعی گوش ‌بان که درون مجرای گوش بیرونی قرار می ‌گیرد و آن را به ‌کلی می ‌بندد). محققانی که کالبد خروس را مورد تحقیق و آزمایش قرار داده اند، عنوان کرده اند که سیستم بدنی خروس به گونه ای است که به هنگام باز کردن منقار و تولید صدا، مجرای بیرونی گوش خروس که صدا را دریافت می کند، به طور کلی بسته می شود و همین عامل است که از گوش خروس در مقابل صدا محافظت می کند.

 این مقاله ادامه دارد...

نظرات

در ادامه بخوانید...

سوالاتی که هر روز از گوگل پرسیده می شود

در

هر روز صدها سوال در ذهن هر فرد مطرح می شود، اما دست ها همیشه به صفحه کلید سرچ گوگل نمی رسد تا دانستنی ها و پاسخ  سوالات عجیب  خود را بیابند.

ما در sayarak.com به سراغ اینترنت رفتیم تا پاسخ شما را به عجیب و غریب ترین سوالات بیابیم.پاسخ کاربرانی با   سوالات عجیب غریب   که عذاب دادن گوگل را هر روز بر عهده دارند! البته دانستن خوب است اما   سوالات عجیب غریب   وزن نور خورشید چقدر است !! یا  سوالای عجیب غریب قیمت زمین چند دلار است !؟ عنکبوت ها از چه نوع گره برای بافتن تار استفاده می کنند! ضخامت اعصاب نهنگ ها چقدر است!؟ خب فعلا این  سوالات عجیب و ترسناک  نبودند در یک مقاله دیگر به این  سوال های عجیب و غریب  ترسناک می پردازیم.

سوالات عجیب و غریب

 

دلفین ها چگونه می خوابند؟

سوال عجیب غریب  همانطور که دیده می شود آنها همیشه در حال حرکت هستند، پس چگونه می خوابند؟جالب است بدانید که نیمکره های چپ و راست دلفین ها به نوبت می خوابند: در حالی که یکی استراحت می کند، دیگری بیدار می شود.
 
هنگامی که زمان استراحت برای دلفین می رسد، نیمکره راست مغز را خاموش می شود و چشم چپ را می بندد، در حالی که نیمکره چپ در این زمان در حال انجام وظیفه است و حیوان را کنترل می کند، اطمینان حاصل می کند که دلفین در زمان لازم برای دریافت اکسیژن به سطح می رسد. یک ساعت و نیم بعد، "تغییر گارد" اتفاق می افتد.
اما دلفین های نوزاد تازه متولد شده در ماه اول زندگی خود در تمام عمر بیدار هستند!
 

 

ضخامت اعصاب نهنگ ها چقدر است؟

نهنگ های آبی (در عکس)، هر دو در طول (36 متر) و در جرم (180 تن) و در طول دارای های سلول های عصبی هستند. رکورد طولانی ترین عصب 25-30 متر است.
 
کاملا طبیعی است که یکی از  سوال های عجیب  ضخامت اعصاب نهنگ ها نیز قابل توجه باشد بله ضخامت 1 سانتیمتر است و این 60 برابر بیشتر از، به عنوان مثال،  دلفین رودخانه چینی است که به زیر مجموعه نهنگ ها تعلق دارد.
 
 

 

سر کوسه چکشی چه مزیتی دارد؟

هنگامی که زاویه حمله تغییر می کند، چنین ساختار نیروی بالابر را افزایش می دهد و در نتیجه، باعث افزایش مانور دادن کوسه در حین شکار بدون از دست دادن تعادل می شود. ادراک سیگنال های الکتریکی و شیمیایی در آب را افزایش می دهد: یک سر تخت و گسترده با نوستال های جدا شده و الکترو گیرنده ها به شما امکان افزایش پوشش حجم تجزیه شده آب را افزایش می دهد. با داشتن این سر، کوسه دارای دید چشم دو طرفه است!

 

 

چرا فرد به جای 5 انگشت 6 یا 7 انگشت ندارد؟

همه چیز ساده است: یک فرد 5 انگشت بر روی دست و پای خود دارد، زیرا فقط انگشت میمون هایی که از نسل آن ما به دنیا آمده ایم و دوزیستان قدیم که بیش از 300 میلیون سال پیش زندگی می کرده اند که ظاهرا، اجداد مشترک همه مهره داران مدرن زمینی هستند، دارای چنین مجموعه ای از انگشتان دست بوده اند.
امروزه دانشمندان بر این باورند که دلایل خاصی برای این امر وجود ندارد. به احتمال زیاد، اگر، دوزیستان قدیم هفت انگشت داشتند انسان ها اکنون 7 انگشتی بودند.
 
 

 

آینه چه رنگ است؟

چشم ما قادر است حدود 10 میلیون رنگ را تشخیص دهد و برای ما این باور وجود دارد که آینه کاملا سفید یا نقره ای است. آینه واقعی نور بیش از حد را نشان نمی دهد و در محدوده 510 نانومتر نمایش داده می شود که به رنگ سبز است.
 

 

چرا همه قوها در انگلستان به ملکه تعلق دارند؟

قانون بریتانیا از قرن 15 به حمایت از قوها، پرداخته است.در حالی که اکثر کشورها قوانین  خود را به روز می کنند، بریتانیا به سنت هایش احترام می گذارد، سالانه موجودی قوها در انگلستان (در عکس) برگزار می شود.
 

 

چشم انسان چند مگاپیکسل است؟

چشم انسان 576 مگاپیکسل و منحصر به فرد است و دارای وضوح زیادی است و مانند یک دوربین دیجیتال مدرن کار می  کند . با روشنایی خوب و فردی با چشم سالم می تواند 2 خط را که با زاویه 0.6 درجه به یکدیگر متمایز است تشخیص دهد.
 

 

برای فایل هایی که از یک کامپیوتر حذف شده اند،چه اتفاقی می افتد؟

مانند قبل آنها در کامپیوتر باقی می مانند. فایل های حذف شده بر روی هارد دیسک ذخیره می شوند ، اما تنها سیستم عامل آنها را می ببیند. برای پاک کردن اطلاعات حذف شده از روی دیسک، باید تنظیمات خاصی نصب کنید که بتواند فایلهای غیر ضروری را برای همیشه حذف کند.
 

 

اگر همه مردم روی زمین به طور همزمان پرش کنند، چه اتفاقی می افتد؟

هیچ اتفاقی نمی افتد!  جمعیت سیاره ما حدود 7 میلیارد نفر است. و اگر آمار را باور کنیم ، مجموع جرم آنها حدود 560 میلیارد کیلوگرم است. اما از آنجا که جرم زمین بیشتر است( جرم زمین مساوی  ۱۰۲۴×۵٫۹۷۳۵ کیلوگرم است ) ، فقدان مردم روی آن تاثیری ندارد.
 

 

وزن نور خورشید چقدر است؟

عجیب ترین سوال های دنیا

نور خورشید متشکل از فوتونها، است. جرم کل نور در حال تابیدن بر روی زمین کاملا قابل اندازه گیری است. به عنوان مثال، در یک روز آفتابی، نور خورشید بر روی کل شهر آمریکایی شیکاگو 140 کیلوگرم وزن دارد که بیش از یک قطره باران است.
 

 

قیمت زمین چند دلار است؟

از $ 4.67 کادریلیون تا 6.85 کادریلیون quadrillion(عدد یک با 15 صفر بتوان 2). این قیمت توسط یک فیزیکدان از دانشگاه کالیفرنیا، گرگ لافلین، به لطف فرمولش برآورد شد. دانشمند سن، درجه حرارت، جرم سطح آن و صدها مورد دیگر را در نظر گرفت. به گفته لافلین، سیاره ما ارزشمندترین سیاره در جهان است. برای مثال، مریخ را فقط 15 هزار دلار تخمین زده بود.
 

 

آیا سفر در زمان امکان پذیر است؟

بله، اما شما فقط می توانید به آینده بروید. فضانورد روسی سرگی کریکالف (او را در عکس ببینید)، که مدت 803 روز در مدار زمین به مدت 8 ساعت و 39 دقیقه صرف کرده ، در حال حاضر در زمان سفر کرده است . در طول این دوره، با سرعت 17.5 هزار مایل در ساعت حرکت کرد و از این رو اثر تأخیر زمان را تجربه کرد. این است که، در واقع، در طول سال سفر، او شروع به زندگی در  آینده  - در 0.02 ثانیه پیش رو سفر کرد.
 
با توجه به نظریه نسبیت انیشتین، زمان برای ما در صورتی که سرعت ما با سرعت نور قابل یکی باشد، شروع به کاهش می کند.
 

 

اولین شکایت ثبت شده مشتری در جهان چیست؟

 
شکایت در مورد عرضه درجه اشتباه مس. حدود 1750 قبل از میلاد تقریبا 4000 سال پیش بوده است.

 

 

جوجه های کبوتران کجا هستند؟

البته، آنها جوجه دارند، اما شهروندان بچه ها را به دو دلیل اصلی متوجه نمی شوند:
 
در ابتدا، کبوترهای خاکستری لانه خود را به خوبی مخفی می کنند - عمدتا در ساختمان های بلند. بنابراین، جوجه ها را در خیابان ها نمی بینیم.
در مرحله دوم، ما کبوترهای جوان را از بزرگسالان تشخیص نمی دهیم . جوجه های آنها تقریبا به بلوغ کامل در لانه میرسند، و تفاوت های جزئی در رنگ را می توان تنها از یک فاصله بسیار نزدیک مشاهده کرد.
 

 

عنکبوت ها از چه نوع گره برای بافتن تار استفاده می کنند؟

سوالای عجیب

هنگامی که بافتن یک تار را انجام می دهند، عنکبوت از گره ها استفاده نمی کند. آنها به گره نیاز ندارند. صدها مجرای غدد در انتهای شکم عنکبوت واقع شده اند که یک ژل چسبنده ترشح می کنند.
 

 

آیا ماهی ها می شنوند؟

سوالات بامزه

ماهی می تواند صداها را بشنود و صدا تولید کند. شنوایی آنها در سال 1820 توسط ارنست وبرن دانشمند آلمانی ثابت شد. او ثابت کرد که در ماهی هایی که گوش بیرونی و میانی ندارند، عملکرد شنیدن توسط خط جانبی (شما می توانید آن را در عکس ببینید) انجام می شود.
مطالعه صداهای ساخته شده توسط ماهی، در اواسط قرن بیستم آغاز شد. با این حال، گوش ما برای دریافت صدا فقط در هوا سازگار است . به همین دلیل، اکثر مردم صداهای ماهی را نمی شنوند.
و چه سوالاتی به ذهن شما می آید؟

نظرات

۱۴۰۱/۱/۳۰در حالی که دستیارهای هوشمند زیادی در بازار وجود دارد، دستیار گوگل یکی از محبوب ترین و رایگان ترین دستیارهای هوش مصنوعی است.

۱۴۰۱/۱/۳۰اما کدام سؤالات و دستورات پرطرفدارتر هستند؟ در حالی که برخی از سؤالات معمولی هستند، برخی دیگر غیرمنتظره‌تر هستند و برخی از چیزهایی که مردم در Google Assistant می پرسند ممکن است شما را شگفت زده کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰، من کجا هستم؟ به نظر می رسد تعداد شگفت انگیزی از مردم گم می شوند و از گوگل می پرسند که کجا هستند، با رتبه بندی "OK Google, من کجا هستم؟" به عنوان یکی از متداول ترین سؤالات خطاب به موتور جستجو گر گوگل. با این سوال گوگل مکان را فراخوانی می کند و مکان دقیق شما را مشخص می کند. راه های جایگزین برای پرسیدن این سوال عبارتند از "OK Google، این این مکان چیست؟" و «OK Google، نام مکان من چیست؟». اگرچه، اغلب این سؤالات را می‌پرسید، احتمالاً باید از Google بخواهید مسیر شما را تعیین کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰اوکی گوگل، مرا به خانه ببر هر بار که این سوال را می پرسم، شروع به خواندن آهنگ های جان دنور می کنم. من موردی را مقصر می دانم که Google به طور تصادفی ویدیوی YouTube "Take Me Home" را به جای رفتن به آدرس خانه من در جاده های کشور آپلود کرد. برای استفاده صحیح از این دستور، باید آدرس خانه خود را در Google Maps ذخیره کنید. بسته به آنچه در Maps ذخیره کرده اید، از گزینه های فرمان نیز می توان برای جابجایی به مکان های مختلف استفاده کرد. شما فقط باید یک میانبر به مکان های خاصی که اغلب بازدید می کنید اختصاص دهید. می‌توانید از Google بخواهید که شما را به محل کار، دامپزشکی، خانه مادرتان یا فروشگاه مورد علاقه‌تان ببرد. فقط برچسبی را که می خواهید در گروه خود استفاده کنید اضافه کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰Google Assistant همچنین با Maps کار می کند تا به روز رسانی ترافیک و زمان تخمینی سفر را به شما ارائه دهد.

۱۴۰۱/۱/۳۰ OK Google، ساعت چند است؟ این یا سؤالی است که مردم از Google Home خود می پرسند یا نشانی بد از اینکه چگونه به لطف فناوری تنبل شده ایم. اگر از این دستور در گوشی هوشمند خود استفاده می کنید، لازم به ذکر است که کافی است دکمه Home را فشار دهید.

۱۴۰۱/۱/۳۰اما مهارت های زمان بندی گوگل به همین جا ختم نمی شود. می‌توانید از دانش زمانی Google Assistant برای سناریوهای مفیدتر استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید زمان فعلی کشورهای مختلف را از گوگل بخواهید. همچنین می توانید از گوگل بخواهید مناطق زمانی خاصی را به منطقه زمانی شما تبدیل کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰«OK Google، ساعت در چین چند است؟» را امتحان کنید و دستیار زمان فعلی کشور را نشان می‌دهد. برای ترجمه زمان، می‌توانید بگویید «OK Google، ساعت 10:00 EST در آفریقای مرکزی چند است؟» و دستیار به شما می‌گوید.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، امروز هوا چگونه است؟ دستیار گوگل فقط به ارائه یک گزارش کلی آب و هوا محدود نمی شود - می توانید از آن سؤالات خاص تری درباره آب و هوا بپرسید. برای مثال، می‌توانید بپرسید که آیا باد خواهد آمد، باران خواهد بارید یا دمای هوا چقدر خواهد بود. سوالات مربوط به آب و هوا فقط به روز محدود نمی شود. می توانید در مورد آب و هوای هر یک از 10 روز آینده بپرسید. وقتی در یک منطقه خشکسالی زندگی می کنم، سوال مورد علاقه من این است: "OK Google، آیا این هفته باران خواهد بارید؟"

۱۴۰۱/۱/۳۰Google Assistant همچنین به شما این امکان را می دهد که در به روز رسانی های آب و هوا مشترک شوید. این به این معنی است که می توانید هر روز زمانی را برنامه ریزی کنید که دستیار گزارش آب و هوای روز بعد را برای شما ارسال کند. برای انجام این کار، کافی است از میان گزینه هایی که پس از پاسخ گوگل به سوال شما درباره آب و هوا ظاهر می شود، گزینه "Submit Daily" را انتخاب کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰اوکی گوگل، تصاویر را به من نشان بده... از نظر نمایش عکس های کاربر، گوگل هم با موتور جستجوی تصویر و هم با Google Photos ادغام می شود. تغییر تیم بر نتایجی که Google به شما نشان می دهد تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، درخواست از گوگل برای نشان دادن تصاویر گربه ها در وب به نتایج جستجو برای تصاویر در اینترنت منجر می شود. با این حال، اگر از گوگل بخواهید عکس های گربه شما را نشان دهد، عکس ها را از برنامه Photos دانلود می کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰اگر افراد و حیوانات خانگی خاصی را در برنامه Photos خود شناسایی کرده اید، با درخواست از دستیار Google تا عکس های آنها را به شما نشان دهد، عکس های این برنامه را نیز خواهید دید.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، به YouTube بروید همانطور که قبلاً ذکر شد، Assistant کاملاً با بسیاری از برنامه‌ها و سرویس‌های دیگر ادغام شده است ، بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از افراد از Assistant برای باز کردن YouTube بدون نیاز به جستجوی برنامه در دستگاه خود استفاده می‌کنند.

۱۴۰۱/۱/۳۰همچنین می‌توانید از Google بخواهید ادامه دهد و ویدیوهای خاصی را پخش کند. اگر Chromecast دارید، می‌توانید Google Assistant را برای کار با Chromecast خود بخواهید. بدون نیاز به بلندگوی Google Home. فقط از دستوراتی مانند «OK Google, add YouTube to my Chromecast» یا «OK Google, open YouTube on my Chromecast» استفاده کنید. این معمولاً برنامه Google Home را باز می کند تا بتوانید ارسال کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰مشخص شده که پخش صدای حیوانات و اشیاء مختلف توسط کاربران بخشی از لیست رسمی دستورات گوگل است. سوال در مورد صدایی که نهنگ ها تولید می کنند محبوب ترین سوال است. در واقع، این یکی از محبوب ترین چیزهایی است که مردم به طور کلی از گوگل می پرسند. اما صداهای زیادی وجود دارد که می توانید درباره آنها بپرسید، از گوسفند گرفته تا گورخر تا کامیون و حتی مردم.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، یک تایمر برای 10 دقیقه تنظیم کنید در حالی که برنامه ساعت Android برای تنظیم زنگ هشدار و تایمر مفید است، ممکن است لازم باشد برنامه را پیدا کنید، سپس برگه سمت راست را پیدا کنید و زمان خاصی را وارد کنید. بنابراین جای تعجب نیست که درخواست از گوگل برای تنظیم تایمر یکی از رایج ترین دستورات است.

۱۴۰۱/۱/۳۰این دستور هنگام انجام کارهای مختلف مانند ورزش یا آشپزی بسیار مفید است. یکی دیگر از دستورات محبوبی که از برنامه ساعت شما استفاده می کند "Wake me up at..." است. آلارم در زمان مشخص شده تنظیم می شود. همچنین می‌توانید دستور «تنظیم زنگ هشدار برای…» را که به نظرتان طبیعی‌تر است، انجام دهید.

۱۴۰۱/۱/۳۰اوکی گوگل، جستجو کن... این دستور توسط کاربران استفاده می شود تا دستیار گوگل را برای انجام جستجوها وادار کنند. با این حال، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان Google Assistant این عملکرد را با استفاده از عبارات مختلف انجام داد. از طرف دیگر، می توانید از گوگل بخواهید که موضوع خاصی را "پیدا کند". بسته به زمینه، می توانید از راه های مستقیم تری نیز برای یادگیری در مورد یک موضوع استفاده کنید. به عنوان مثال، "OK Google، جان دنور کیست؟" خلاصه ای از نوازنده را به شما ارائه می دهد، در حالی که "Look up John Denver" لیستی از نتایج جستجوی کلی تر را به شما ارائه می دهد. همچنین می توانید از کلمات پرسشی دیگری مانند چه، چه زمانی و کجا استفاده کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰ خوب گوگل، چگونه املای ...؟ اغلب اوقات دایره لغات گفتاری ما از دانش املای ما فراتر می رود، بنابراین یک سوال رایج که مردم از گوگل می پرسند این است که چگونه کلمات خاصی را به درستی املا کنیم. این بسیار مفید است زمانی که شما واقعا نمی دانید چگونه یک کلمه را به درستی املا کنید، اما دقیقا می دانید چگونه آن را تلفظ کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰اوکی گوگل اسم این آهنگ چیه؟ به یاد دارید زمانی که مجبور شدید یک برنامه جداگانه دانلود کنید تا تشخیص دهید کدام آهنگ در نزدیکی شما پخش می شود، کدام برنامه را شناسایی کنید ؟ خوب، آن روزها برای برخی افراد گذشته است. بسیاری از مردم گزارش می دهند که دستیار گوگل آنها می تواند آهنگ ها را شناسایی کند، درست مانند Shazam، اما در آزمایش ما، گوگل اعتراف کرد که هنوز نمی تواند این کار را انجام دهد.

۱۴۰۱/۱/۳۰حداقل این ویژگی دستیار Google ممکن است در دستگاه های خاص یا در کشورهای خاصی کار می کند. اگر واقعاً برای شما مفید است، وقتی عنوان آهنگ فقط روی نوک زبان شما باشد، می تواند تسکین بزرگی باشد.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، روز مادر چه زمانی است؟ خیلی خنده دار است که این یکی از مهمترین چیزهایی است که مردم از گوگل می پرسند. در مورد ما بچه های وحشتناکی که روز را پیگیری نمی کنیم منصف باشیم، در برخی از کشورها مانند انگلیس همه چیز هر سال تغییر می کند. با این حال، آمریکایی ها (دومین یکشنبه ماه می استفاده می کنند) بهانه های کمتری دارند. از طرفی گوگل قرار نیست شما را مسخره کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، رستوران‌های نزدیک من اگرچه گویاترین دستور OK Google نیست، اما یکی از رایج ترین آنها است. این دستور باعث می شود که گوگل رستوران های نزدیک به مکان شما را به شما نشان دهد.

۱۴۰۱/۱/۳۰این کار را می توانید با انواع فروشگاه های تجاری مانند پمپ بنزین ها و ....انجام دهید. همچنین می توانید با استفاده از Google Assistant باز بودن فروشگاه ها را بررسی کنید.

در ادامه بخوانید...