درمان های خانگی برای آرتریت بخش دوم

8. ترکیب روغن اکالیپتوس و نعناع فلفلی
اکالیپتوس و نعناع فلفلی بدلیل تسکین درد و خواصش، جزء موثرترین درمان های خانگی برای آرتریت در نظر گرفته می شوند. احساس خنک کنندگی آن می تواند به طور موقت ناراحتی را برطرف کند، و همچنین یک احساس آرامش-بخش که می تواند درد آرتریت را از بین ببرد، را ایجادمی کند.

برای اثرات مثبت، شما می توانید از آنها بصورت زیر استفاده کنید:
اجزاء:
روغن نعناع فلفلی (5-10 قطره)
روغن اکالیپتوس (5-10 قطره)
یک – دو قاشق غذاخوری از روغن حامل (بادام، زیتون، دانه انگور، غیره)
یک بطری شیشه ای کوچک تیره
این ها را انجام دهید:
قبل از هر چیز، 10-5 قطره از روغن نعناع فلفلی و اکالیپتوس را ترکیب کنید، و بعد آنرا با روغن حامل (1-2 قاشق غذاخوری) مخلوط کنید. بعد از آن، این مخلوط روغن را در یک بطری شیشه ای تیره ذخیره کنید و سپس آنرا از نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید، و در آخر آنرا به مفاصلی که درد می کنند، بمالید. (سیارک)
9. چای میوه ارس
درمان های خانگی برای آرتریت
میوه های ارس بدلیل وجود عنصری بنام terpinen-4-ol در آن، نیز یکی از بهترین درمان های خانگی برای آرتریت هستند. برای اینکه نتایج بهتری بگیرید، شما می توانید به صورت زیر عمل کنید:
این ها را تهیه کنید:
میوه های ارس خشک شده (1 قاشق غذاخوری)
آب شیرین (1 فنجان)
عسل (اختیاری)
این ها را انجام دهید:
در مرحله اول، آب شیرین (1 فنجان) را جوش آورده، و سپس میوه های ارس خشک شده (ا قاشق غذاخوری) را در یک لیوان قرار دهید. پس از آن، آب جوش را روی این توت ها برریزید و اجازه دهید قبل از ریختن آب آن، برای حدود بیست دقیقه به اینصورت بماند. بهتر است که روزی دوبار 1 فنجان بنوشید، و اگر دوست داشتید می توانید برای بهترشدن مزه آن، عسل اضافه کنید.
احتیاط: وقتی حامله هستید، چای میوه ارس مصرف نکنید.
10. زیره سیاه
زیره سیاه برای آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدهای موجود در آن، می تواند یک ادویه ی عالی ضد التهابی باشد. علاوه بر این، اسید سالیسیلیک موجود در زیره سیاه، درد شما را نیز تسکین می دهد. برای درمان آرتریت، شما بصورت زیر از آن استفاده کنید:
زیره سیاه (2 فنجان) را به آب (یک شیشه) اضافه کنید.
این مخلوط را تا زمانیکه به 4/3 مقدار اصلی آن برسد بجوشانید.
اجازه دهید سرد شود.
این مخلوط را روزانه قبل از خواب و بعد از بیدارشدن بنوشید. (سیارک)
11. رازیانه
استفاده از رازیانه همچنین یکی از درمان های خانگی بسیار عالی برای آرتریت می باشد. مواد مغذی گیاهیِ در رازیانه، آن را به ادویه ای فوق العاده با خواص آنتی اکسیدانی تبدیل کرده است. به علاوه، آنتول که جزء اصلی در روغن فرار رازیانه است به کاهش التهاب کمک می کند. علاوه بر این، ویتامین C در رازیانه، رادیکال های آزاد را خنثی می کند و به نوبه خود مانع از بدترشدن و درد مفاصلِ مشاهده شده در آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) و آرتریت استئوآرتریت می شود. در اینجا مراحل ساده ای برای استفاده از رازیانه برای از بین بردن آرتریت آورده شده-اند: (سیارک)
دانه های رازیانه (1 قاشق چای خوری) را در یک هاون خرد کنید.
آب حرارت دیده (1 فنجان) (آنرا نجوشانید).
بعد از آن، این دانه های خردشده ی رازیانه را در یک فنجان قرار دهید و سپس روی آن آب داغ بریزید.
روی آنرا بپوشانید و اجازه دهید برای 10 دقیقه بماند.
حال این چای معطر را مصرف کنید.
شما می توانید روزی دو تا سه بار این چای را مصرف کنید.
12. دانه های شنبلیله
درمان های خانگی برای آرتریت
دانه های شنبلیله که غنی از فیبر و پروتئین هستند حاوی اجزای سودمند زیاد دیگری مانند آهن، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین B1، فسفات، ساپونین، تریگونلین، فلاونوئیدها و دیگر آلکالوئیدها می باشند. علاوه بر این، به دلیل خواص ضد التهابی دانه های شنبلیله، آن ها به طور سنتی برای تسکین فوری دردِ نقرس و همچنین آرتریت بکار می رفته اند. در اینجا تعدادی از راه های استفاده از آنها برای درمان آرتریتِ دست ها، آورده شده اند: 
قبل از هر چیز، دانه های شنبلیله (یک قاشق چای خوری) را کل شب در آب قرار دهید. هنگام صبح، آب آنرا بریزید و سپس دانه های آنرا بجویید.
گزینه دیگر، از پودر دانه های شنبلیله استفاده می کند. ابتدا، یک قاشق چای خوری از این پودر را در آب ولرم (یک فنجان) مخلوط کنید و این مخلوط را هنگام صبح، زمانیکه معده شما خالی است، هر روز برای حدود 3-2 ماه مصرف کنید.
در روش دیگر، شما می توانید از دانه ها یا پودر شنبلیله در کاری ها (curry) و گریوی هایتان (gravy) استفاده کنید.
برای دانستن دیگر درمان های خانگی برای آرتریت دست، به خواندن این متن ادامه دهید! (سیارک)
13. زنجبیل
ریشه زنجبیل همچنین یکی از بهترین درمان های خانگی برای آرتریت است. این گیاه نه تنها درد آرتریت را کاهش می دهد بلکه برای درمان بسیاری ازعارضه های پزشکی دیگر از قبیل اسهال، قولنج، تهوع، و ناراحتی های قلبی بکار می رود. برای گرفتن نتایج مورد انتظار، می توانید بصورت زیر آنرا بکار ببرید:
این ها را تهیه کنید:
پودر دانه های شنبلیله – 50 گرم
پودر زنجبیل – 50 گرم
زردچوبه – 50 گرم
این ها را انجام دهید:
هر سه جزء را باهم ترکیب کنید
سپس این مخلوط را در یک ظرف غیرقابل نفوذ نگه دارید.
بعد از آن، یک قاشق چای خوری از مخلوط را دوبار در روز مصرف کنید. در روش دیگر، شما می توانید همچنین آنرا با مقداری آب گرم مخلوط کرده و سپس آنرا بخورید. درمان های خانگی زیاد سالم دیگری برای آرتریت وجود دارند که در بخش بعدی این مقاله آورده شده اند، بنابراین اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید پست های آینده را مطالعه کنید.

پست های مرتبط :

درمان های خانگی برای آرتریت بخش اول

درمان های خانگی برای آرتریت بخش سوم

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Margery 189 :

    At last, soenmoe who comes to the heart of it all

    1395/8/1 19:27

بیشتر بخوانید