زمان ناشتا برای انواع آزمایش

در

ناشتا بودن برای آزمایش یعنی  به مدت 12-10 ساعت از خوردن غذا و مواد انرژی زا پرهیز کنیم. البته  نوشیدن آب در جواب آزمایش تاثیر ندارد. با توجه به این که بعضی آزمایش ها بیشتر از 12 ساعت و در بعضی کمتر از 12 ساعت باید ناشتا باشیم ، نمونه هایی در این مقاله آورده شده است.در ضمن بهترین زمان برای آزمایش صبح اول وقت  است مگر دکتر دستور دیگری به مریض بدهند.این سوال همیشه برای کسانی که قرار است آزمایش بدهند مطرح است که آیا دارویی که قبلا استفاده می کرده اند را ادامه بدهند یا نه ؟بیمار با هماهنگی دکتر و آزمایشگاه می تواند در زمان ناشتا داروی خود را مصرف کند ولی در صورتی که دارو  بر نتیجه آزمایش تاثیر زیادی بگذارد باید دارو را قطع کند.

زمان ناشتا برای انواع آزمایش

بهترین زمان برای سنجش دقیق آزمایش قند خون ،‌ 8 ساعت بعد از ناشتا می باشد.

نکته مهم در این آزمایش ، زمان ناشتا باید در طول شب باشد.

بهتر است افراد بالای 40 سال این آزمایش را انجام بدهند و درصورت نرمال بودن نتیجه آزمایش هر دو سال یکبار آزمایش را تکرار کنند اما بعد از 50 سالگی ، سالی یکبار آزمایش قند خون را انجام بدهند. افرادی که افزایش وزن دارند و یا در خانواده فرد دیابتی دارند ، بدون در نظر گرفتن سن آزمایش را انجام بدهند.
میزان مناسب برای برای انجام آزمایش چربی خون ( تری‌گلیسیرید، کلسترول تام خون، کلسترول خوب HDL و کلسترول بد خون LDL ) حداقل  12 ساعت ناشتا می باشد.

برای چربی خون افراد بالای 20 سال آزمایش را انجام داده در صورت نرمال بودن جواب آزمایش هر 5 سال یکبار تکرار کنند.

آزمایش اسید اوریک و اوره خون به حداقل  8 ساعت ناشتا نیاز دارد.

آزمایش  BUN (میزان نیتروژن اوره خون) آن 4 تا 8 ساعت ناشتا باشیم ،  بیمار دو تا سه روز قبل از آزمایش  BUN غذاهای  گوشتی مصرف نکند.
برای آزمایش هلیکو باکتر پیلوری که باعث ورم و زخم معده می شود، احتیاج به ناشتا نیست ، ولی شب قبل از آزمایش غذای چرب نخورید. (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

5 غذایی که نباید هنگام مصرف استاتین مصرف شود

در

1708790_595.jpg

تولد، پیری، بیماری و مرگ جوهره طبیعت انسان است. در واقع، بیماری وحشتناک نیست، به شرطی که به موقع برای معاینه به بیمارستان بروید و درمان به موقع دریافت کنید. هنوز جا برای مانور وجود دارد. آنچه بیش از همه نگران کننده است این است که مردم نمی توانند بر خود غلبه کنند. اگر کورکورانه درمان بیماری را بعد از مریض شدن به تاخیر بیندازند، برای معاینه و معالجه دیر به بیمارستان بروند و بگذارند بیماری بدتر شود، در نهایت خودشان رنج خواهند برد.


در زندگی روزمره، عملکرد اندام های مختلف برخی از افراد مسن به خوبی قبل نیست. در صورت عدم توجه به حفظ سلامتی، در ایجاد بیماری های قلبی عروقی مانند چربی خون، فشار خون بالا و قند خون نقش دارند که می تواند سلامت شخصی آنها را به خطر بیندازد. بنابراین، در این زمان توصیه می شود داروهایی را برای تثبیت عملکرد بدن، یعنی استاتین ها انتخاب کنید.اما اگر چنین دارویی به اشتباه مصرف شود، خطر بیشتری را برای بدن به همراه خواهد داشت و در خور توجه همگان است.

 

استاتین چیست؟

استاتین ها مهارکننده های ردوکتاز هیدروکسی متیل گلوتاریل کوآنزیم A (HMG-CoA) هستند که به طور رقابتی آنزیم محدود کننده سرعت درونی سنتز کلسترول (HMG-CoA) ردوکتاز را مهار می کنند.
آنها مسیر متابولیک داخل سلولی والونات را مسدود می کنند، سنتز کلسترول درون سلولی را کاهش می دهند و بازخورد باعث تحریک مقدار و فعالیت گیرنده های لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) در سطح غشای سلولی (عمدتا سلول های کبدی) می شود و مقدار و فعالیت کلسترول را در بدن افزایش می دهد. سرم
اصل اصلی پاتوژنتیک عمل استاتین ها کاهش سطح لیپوپروتئین با چگالی کم و افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا و در نتیجه کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید است.

هنگام مصرف استاتین ها، این 5 غذا ممکن است به بدن شما آسیب برساند

1. نوشابه های الکلی

خود الکل یک محرک است. بسیاری از مردم شنیده اند که هنگام مصرف دارو نباید به الکل دست زد.
در واقع، برخی از داروها به جز سفالوسپورین ها به شما اجازه نمی دهند که الکل مصرف کنید. این ممکن است باعث شود الکل بر برخی از اجزای دارو تأثیر بگذارد و باعث واکنش های شیمیایی شود که بر بدن تأثیر می گذارد.


2. گریپ فروت گریپ

گریپ فروت میوه ای رایج، سرشار از ویتامین ها و آب، با طعم ترش و شیرین است. اما هنگام مصرف استاتین ها باید از مصرف آن خودداری شود.


3. بلغور جو


جو دوسر یک محصول کم کالری است، به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که در حال کاهش وزن هستند آن را دوست دارند. مصرف متعادل جو دوسر به کنترل مصرف سایر غذاهای پرکالری کمک می کند که به کاهش وزن کمک می کند.
اما با توجه به اینکه محتوای فیبر غذایی موجود در آن بسیار زیاد است، مصرف بیش از حد این مواد باعث تسریع پریستالتیک معده و روده و همچنین باعث مصرف و متابولیسم مواد موجود در دارو می شود. اثر دارو را کاهش خواهد داد.


4. محصولات فرعی

غذای تهیه شده از محصولات جانبی حیوانی طعم خوبی دارد.(دل قلوه جگر کله پاچه و.....) نسل قدیم محصولات جانبی حیوانی را به عنوان میان وعده می خورند.ممکن است مردم فکر کنند که ارزش غذایی این غذاها نسبتاً بالاست. اما بیشتر محصولات جانبی حیوانی دارای کلسترول، چربی، پورین و سایر مواد نیز هستند. بنابراین مصرف مکرر فرآورده های جانبی حیوانی در حین مصرف داروها نیز بر اثر دارو تأثیر می گذارد.


5. غذای سرخ شده

مقاومت در برابر وسوسه غذاهای سرخ شده خوشمزه برای بسیاری از افراد سخت است. اگرچه غذای سرخ شده طعم بسیار خوبی دارد، اما حاوی روغن زیادی است. مصرف زیاد باعث افزایش غلظت تری گلیسیرید و کلسترول در خون می شود که برای متابولیسم طبیعی بدن انسان مفید نیست.

 

عوارض جانبی احتمالی مصرف استاتین ها چیست؟

1. واکنش های گوارشی: با درد شکم، اسهال، حالت تهوع، استفراغ، یبوست و غیره ظاهر می شود. به استثنای استاتین ها، اکثر داروها دارای درجه خاصی از تحریک معده هستند.


2. اختلال عملکرد کبد: استاتین ها کبدی هستند. اگر برای مدت طولانی استفاده شود یا دوز آن خیلی زیاد باشد، اغلب باعث آسیب سلول های کبدی می شوند که منجر به افزایش سطح ترانس آمیناز و اختلال در عملکرد کبد می شود.


3. قرمزی پوست: با استفاده طولانی مدت، درجات مختلفی از قرمزی پوست وجود خواهد داشت. اغلب عرق کردن شبانه و فراموشی در هنگام خواب و همچنین مشکل در به خواب رفتن.


4. سردرد و سرگیجه: استاتین ها عمدتاً روی رگ های خونی اثر می گذارند. زمانی که محتوای دارو در رگ های خونی خیلی زیاد باشد، جریان خون و مقدار کمی از دارو نیز وارد مغز فرد می شود. سیستم عصبی مرکزی در عملکرد طبیعی مغز اختلال ایجاد می کند و باعث سرگیجه، سردرد و وزوز گوش می شود. ضربان قلب سریع و سایر ناهنجاری ها رخ می دهد.


این میوه ها برای بیماران مبتلا به چربی خون (هیپرلیپیدمی) بسیار مفید هستند

1. سیب

خوردن سیب در حد اعتدال در زندگی روزمره می تواند برای بدن مفید باشد. بیماران مبتلا به هیپرلیپیدمی همچنین ممکن است به طور مکرر سیب بخورند، که ممکن است از افزایش بیشتر سطح چربی خون جلوگیری کند.

2. گلابی

افزایش سطح لیپیدها در خون منجر به افزایش غلظت آنها در خون می شود. گلابی از نظر عناصر میکرو و ماکرو و مایع بسیار غنی است. بنابراین، خوردن گلابی در حد اعتدال می تواند به بهبود افزایش مداوم چربی خون کمک کند و به تثبیت سطح خون کمک کند.


3. گیلاس

ارزش غذایی گیلاس نسبتاً بالاست و مردم آن را دوست دارند. مصرف متعادل آلبالو در زندگی روزمره می تواند برای بدن مفید باشد. بیماران مبتلا به چربی خون نیز می توانند گیلاس بخورند.


اگر می خواهید سطح چربی خون خود را تثبیت کنید، این 4 مرحله را دنبال کنید

 

1. رژیم غذایی خود را سازماندهی کنید
افرادی که سطوح بالای چربی در خون دارند باید رژیم غذایی خود را به شدت کنترل کنند. مصرف غذاهای سرشار از کلسترول، نمک و شکر را کاهش دهید و تا حد امکان سبزیجات و میوه های تازه و همچنین ماهی های اعماق دریا که حاوی آب، فیبر غذایی محلول و اسیدهای چرب امگا 3 هستند، مصرف کنید.


2. ترک سیگار
سیگار به ریه های شما آسیب می رساند که این یک واقعیت پذیرفته شده است. اگرچه همه می دانند که سیگار برای سلامتی مضر است، اما نمی توانند در برابر وسوسه سیگار مقاومت کنند. این امر منجر به مسمومیت آهسته بدن از سیگار می شود و همچنین خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش می دهد.


3. به فعالیت بدنی خود ادامه دهید
همانطور که می گویند، زندگی فقط ورزش است. تداوم در ورزش می تواند به افزایش گردش خون، تسریع متابولیسم، دفع سموم اضافی از بدن و کاهش استرس در بدن کمک کند. ورزش همچنین می تواند به طور موثر جریان خون را بهبود بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری کند.


4. به اندازه کافی بخوابید
از همه انتظار می رود که خواب معقول و منظم داشته باشند و قبل از ساعت 11:00 هر شب به حالت خواب بروند و 7-8 ساعت در روز بخوابند. این می تواند باعث استراحت و تنظیم اندام های بدن شود و مقاومت ایمنی را افزایش دهد و استرس را بر بدن کاهش دهد.
هنگام مصرف دارو باید به این نکات توجه کنید. اگر مشکلی دارید، باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا آسیبی به بدنتان وارد نشود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

در

اگر شما دیابت دارید نگه داشتن رژیم غذایی سالم و جالب اغلب دشوار است.اینجا 9 ماده غذایی با ارزش داریم که نه تنها قند خون را کنترل می کند بلکه شما را برای  آشپزی سالم کمک می کند.


مرکبات

مرکبات مانند پرتقال و گریپ فروت سرشار از مقدار زیادی فیبر هستند که برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم می باشد.با این حال شما باید میوه بخورید نه آب میوه.تحقیقات انجام شده نشان داده است که افرادی که آب میوه می خورند از آنهایی که میوه می خورند بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند.

کلم بروکلی

کلمها، مانند کلم بروکلی و گل کلم، حاوی ترکیبی به نام سولفورافان، که باعث بسیاری از فرآیندهای ضد التهابی است که باعث بهبود و کنترل قند خون و محافظت رگ های خونی  از آسیب های قلبی وعروقی می شود.این ماده مغذی را می توان بخارپز،سرخ شده و خام استفاده نمود.(سیارک)

بلغور جو دوسر

بلغور جو درسر مخصوصا نوع فولاد برش آن حاوی مقادیر بالایی از منیزیم است که به بدن کمک می کند تا گلوکز استفاده کند و انسولین به درستی ترشح شود.جو فولاد برش با جو پرک متفاوت است و دارای مواد مغدی و فیبر بیشتری می باشد.

سالمون

سالمون منبع غنی اسید چرب امگا3  می باشد که برای سلامتی و کاهش ریسک حمله قلبی مناسب است.سالمون شما را لاغر نگه میدارد  و باعث کاهش التهاب و بهبود عملکرد انسولین می شود.

لوبیا

لوبیا ها سرشار از فیبر هستند،لوبیاها آهسته در بدن هضم می شوند و در نتیجه باعث ثابت ماندن قند خون می شوند.لوبیاها دارای مقدار زیادی پروتئین و مقدار کمی چربی اشباع شده می باشند.(سیارک)

خرما

خرما شاید در نگاه اول زیبا به نظر نیاید اما مطمئنا طعم شیرین و پر از فیبر بودن خرما آن را به یک میان وعده قوی برای افراد دیابتی تبدیل  کرده است.خرما سرشار از آنتی اکسیدان است که خاصیت ضد سرطانی دارد و باعث افزایش بینایی نیز می شود.خرما یک نوع شیرین کننده طبیعی است که برای افراد دیابتی مناسب است و جایگزین مناسبی برای شکر می باشد.

گردو

گردو حاوی اسید چرب اشباع نشده به نام اسید آلفا لینولنیک می باشد که برای کاهش التهاب مناسب است.این آجیل که منبع غنی آنتی اکسیدان است خاصیت ضد سرطان،ضد ویروسی و خواص ضد کلسترول بالا دارد و می تواند برای جلوگیری و پیشرفت از بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری قلبی کمک کند.

دارچین

با توجه به مطالعات منتشر شده در مورد مراقبت از دیابت مشخص شده که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که روزانه و به صورت ناشتا 1 یا چند گرم دارچین مصرف کرده اند قند خون آنها تا 30درصد کاهش یافته است.دارچین را می توان با اضافه کردن به چای،قهوه ماست یا هرچیزی اضافه کرد و از مزایای آن بهره مند شد.(سیارک)

ماست کم چرب 

مصرف 125 گرم ماست معادل حدود یک پیاله در روز خطر ابتلا به دیابت را به میزان24 درصد کاهش می‌دهد. البته این میزان برای افرادی که روزانه 4 پیاله و نیم ماست میل می‌کنند به 28 درصد نیز می‌رسد.(سیارک)

 

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت خود را کنترل کنند

در

مراقبت از شخص مبتلا به دیابت کار ساده ای نیست. علاوه بر سوق دادن به سمت عادت های سالم، باید قند خون عزیزتان را مرتب چک کنید، مقادیر فشار خون و کلسترول را زیر نظر داشته باشید و انسولین را مدیریت کنید.
اما اجازه ندهید لیست کار های بالا شما را بترساند. با کمی آموزش، برنامه ای منظم و دیدگاهی مثبت، شما و فرد مورد مراقبت شما می توانید دیابت را تحت کنترل خود در آورید.


اول از همه سعی کنید اصطلاحات تخصصی و هدف های کلیشه ای در دیابت را به حداقل برسانید. برای مثال، A1C تستی است که از طریق آن می توان مقادیر متوسط قند خون یک فرد را در دو یا سه ماه گذشته اندازه گیری کرد. نام های دیگر این تست شامل هموگلوبین A1C یا هموگلوبین گلیکوزیله هستند. تشخیص های مختلفی برای نتایج بهینه ی این تست وجود دارد که مقادیر کمتر از 6.5 تا 7 درصد را در بر میگیرند. شما باید از پزشک مخصوص فرد بخواهید تا مقدار هدف را مشخص کند.
تست های گلوکز خون نیز وجود دارند که نتایج سریع تری به شما می دهند و می توان آن ها را در حین خوردن غذا یا بعد از آن انجام داد. تست هایی که قبل از خوردن غذا و با معده ی خالی گرفته می شوند، preprandial نامیده می شوند و تست هایی که دقیقاً بعد از شروع خوردن انجام می شوند، postprandial نام دارند. هدف های پیشنهادی برای تست های preprandial از 70 تا 130 میلی گرم بر دسی لیتر متغیرند. در حالی که مقادیر بهینه برای تست های postprandial میتوانند کمتر از mg/dL 140 و نه بیشتر از mg/dL 180 تعریف شوند.
آزمایش های فشار خون و کلسترول باید توسط پزشک انجام شوند اما باید در نظر داشته باشید که افراد با دیابت در معرض ریسک فشار خون و کلسترول بالا قرار دارند. بنابراین بهتر است که فرد را به مصرف کمتر غذا های چرب و شور و فعالیت بدنی منظم ترغیب کرده تا سیستم قلبی و عروقی آن ها عملکرد خوبی داشته باشد.
مدیریت انسولین می تواند مسئولیت دلهره آوری برای برخی افراد مببتلا به دیابت و مراقبان آن ها باشد. در حالی که این موضوع حقیقت دارد که با سرنگ و تزریق سر و کار دارید، اما روش کار بسیار ساده است و همواره روش های جدیدی برای ورود انسولین به بدن ارائه می شود. در دیابت نوع 2 همیشه به انسولین نیاز نیست. تا وقتی که پانکراس به کار خود ادامه می دهد، با رژیم غذایی سالم و ورزش می توان از تزریق انسولین معاف بود. اما چون دیابت یک بیماری پیش رونده است، بیشتر بیماران نهایتاً نیاز به دارو پیدا می کنند تا به بدن خود کمک کنند که بهتر از انسولین استفاده کند و برخی نیز به خود انسولین نیاز پیدا می کنند.
با پزشک خود درباره ی اینکه انسولین به چه مقدار نیاز است و بهترین راه مصرف آن چیست مشورت کنید.
می توانید تقویمی تهیه کنید و در آن قند خون، کلسترول، فشار خون و زمان های تزریق انسولین را یادداشت کنید. هر گاه رویه های ثابتی را به دست آوردید متوجه خواهید شد که مدیریت دیابت راحت تر از آنچه که فکر می کردید بوده است.

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱I feel so much happier now I unaerstdnd all this. Thanks!

در ادامه بخوانید...

مدیریت دیابت

در

4 گام برای مدیریت و کنترل دیابت تان برای زندگی


• گام 1: در مورد دیابت بیشتر بدانید
• گام 2: دانستن الفبای (ABC) دیابت
• گام 3: یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید
• گام 4: بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید
لینک های زیر اقداماتی که شما می توانید برای مدیریت دیابت خود اتخاذ کنید را نشان می دهد.
• به تیم مراقبت از سلامت خود برای ایجاد برنامه مراقبتی از دیابت تان که برای شما موثر واقع شود، کمک کنید.
• یاد بگیرید که انتخاب های عاقلانه ای برای مراقبت هر روزه از دیابت خود بکنید.

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

دیابت را جدی بگیرید

 پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

دیابت را جدی بگیرید

در

ممکن است شنیده باشید که مردم می گویند که آنها "مقداری دیابت" دارند یا "قند آنها مقداری بالاست". این سخنان نشان می دهد که دیابت یک بیماری جدی نیست. که درست نیست. دیابت جدی است، اما شما می توانید یاد بگیرید که آنرا مدیریت کنید.

افراد مبتلا به دیابت باید مواد غذایی سالمی انتخاب کنند، در یک وزن سالم بمانند، بیشتر حرکت کنند، و حتی زمانیکه آنها احساس خوبی دارند داروهایشان را مصرف کنند. کار زیادی برای انجام دادن وجود دارد. آسان نیست، اما ارزشش را دارد! (سیارک)  
چرا باید مراقب دیابت خود باشید؟
مراقبت از خودتان و دیابت می تواند به شما کمک کند که امروز و در آینده احساس خوبی داشته باشید. زمانیکه قند خون شما (گلوکز) نزدیک به طبیعی است، شما به احتمال زیاد:
• انرژی بیشتری دارید
• کمتر خسته و تشنه می شوید
• کمتر نیاز به ادرار کردن دارید
• التیام و ترمیم بهتر صورت می گیرد
• عفونت های پوستی یا مثانه ای کمتری دارید(سیارک)  
شما همچنین شانس کمتری برای دچار شدن به شکلات سلامتیِ ناشی از دیابت دارید، از قبیل:
• حمله قلبی یا سکته مغزی
• مشکلات چشم که می تواند به مشکل دیدن یا کور شدن منجر شود
• درد، سوزش، یا بی حسی در دست ها و پاهایتان، که همچنین آسیب عصبی نامیده می شود
• مشکلات کلیوی که می تواند سبب از کار افتادن کلیه های شما شود.
• مشکلات دندان ها و لثه
اقداماتی که باید اتخاذ کنید
• از تیم مراقبت از سلامتی خود بپرسید که شما چه نوع دیابتی دارید.
• در مورد اینکه شما برای حمایت کجا می توانید بروید، یاد بگیرید.
• در مورد اینکه چه مراقبتی هایی از دیابت تان باعث می شود که شما امروز و در آینده احساس خوبی داشته باشید، یاد بگیرید.

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

مراقبت از پوست در دیابت

در


چنانچه ديابت كنترل نشده باقي بماند، ميتواند بر هر عضوي از بدن از جمله پوست تاثير بگذارد. اگر شما مبتلا به ديابت هستيد، پوستتان بيشتر درمعرض خشكي قرار دارد. علاوه بر اين، افرادي با ديابت كنترل نشده ممكن است بيشتر به عفونتهاي باكتريايي، عفونت قارچي، مشكلات پوستي مربوط به آسيب به عروق خوني و نيز بيماريهاي پوستي ناشي از كنترل ضعيف قند خون، مبتلا شوند. به همين دليل مراقبت از پوست براي مبتلا يان به ديابت حائز اهميت است. 

ديابت و پوست خشك

از آنجا كه پوست خشك در ديابتي ها شايع است، اقداماتي را هر روزه جهت مرطوب نگه داشتن پوست بايد انجام دهيد. لوسيونهاي درمان پوست حاوي الوئه ورا و مرطوب كننده ها براي آب رساني و آرام كردن پوست كمك كننده بوده و التيام انرا سرعت ميبخشند. اين مرطوب كننده ها رطوبت را در پوست نگه داشته و مانع از هدررفت اب ان ميشوند. افزودن ويتامينهاي انتي اكسيدان در برخي فرمولها، يك لايه اضافي حفاظتي بر روي پوست خشكي كه زبر يا پوسته پوسته شده باشد ايجاد ميكند. اين درمان فشرده پوست براي كل بدن بكار ميرود بخصوص لكه هاي زبر و خشن. (سیارک)

خشکی دهان در بیماران دیابتی

رتینوپاتی دیابتی

دستور غذایی برای افراد دیابتی

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

مرطوب كننده ها براي ديابتي ها

همچنين مرطوب كننده هاي مخلوطي وجود دارند كه براي تسكين پوست ديابتي ها ساخته شده اند. وقتي اين محصولات را بكار ميبريد، مجموعه اي از مرطوب كننده ها پوست شما را ابرساني كرده و انرا به مدت 24 ساعت صاف و نرم نگه ميدارند. از مزاياي درمان فشرده پوستي كه نه چرب است و نه چسبنده لذت ببريد يا از لوسيون دست و بدن حاوي ال آرژنين كه پوست را مرطوب كرده و باعث خون رساني به پوست ميشود استفاده كنيد.ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...