این قطعه عجیب آهنی چیست و از کجا آمده است؟

این قطعه عجیب آهنی چیست و از کجا آمده است؟
آیا می دانید این قطعه عجیب چیست؟ این قطعات عجیب آهنی از کجا آمده است؟
 
مطمئناً ، حتی بی احتیاط ترین و سر به هوا ترین افراد ، متوجه قطعات فلزی شده اند که بطور دوره ای به شکل حرف "E" روی زمین افتاده است. به خصوص بسیاری از آنها به دلایلی نامعلوم در روستا ها دیده می شوند. تعداد زیادی حتی نمی دانند این قطعات عجیب آهنی از کجا آمده است و چه استفاده ای داشته است؟
 
اینها چه نوع قطعات مرموز از آهن هستند؟ در واقع ، همه چیز بسیار ساده است. با این حال ، برای درک بهتر ، به طور خلاصه بگویم شما باید به دوره قبل از تلویزیون های کنونی برگردید و به یاد بیاورید که تلویزیون های قدیمی (از جمله سیاه و سفید) چه بوده اند. یکی از مهمترین جزئیات تلویزیون قدیمی ترانسفورماتور قدرت بود. از سیم پیچ مسی با هسته و مجموعه ای از صفحات نگهدارنده تشکیل شده بود.
تلویزیون های قدیمی
دیر یا زود ، تلویزیون غیرقابل استفاده شد. برخی از شهروندان به سادگی محصول تولیدی از فناوری قدیمی را دور ریختند ، در حالی که برخی دیگر تلویزیون ها را به خریداران ناخواسته فروختند و یا آنها را به تنهایی قطعه قطعه کردند. در واقع ، خریداران خودشان درگیر بخش دوم ماجرا شدند (به دلیل جدا کردن تجهیزات ، آن را خریداری میکردند). مهمتر از همه آنها فقط به این ترانسفورماتور علاقه داشتند.
 
تلویزیون به بخش هایی از هم جدا شد ، ترانسفورماتور از تخته جدا و سپس اجزای آن جدا شد. البته یک کویل مس جالب داشت. سیم های مسی جدا و پس از آن به مراكز پذیرش فلزات غیر آهنی تحویل داده شد. ثروتمند شدن با یک قطعه ترانسفورماتور غیرممكن بود ، با این وجود ، اگر  25-50 تلویزیون را از هم جدا كنید و آنها را به صورت قراضه در آورید ، می توانستید پول زیادی برای كار خود بدست آورید.
ترانسفورماتور قدرت
و در اینجا جزئیات اسرارآمیز در قالب حرف "E" وجود دارد؟ با وجود این واقعیت که این تنها یکی از همان صفحه های نگهدارنده فولادی برای یک کویل مسی است. تعداد زیادی  از چنین "E" روی هم مونتاژ شده و پس از آن سیم مسی بر روی آن پیچیده شده است. از آنجا که فولاد در چنین مقدار کمی مورد توجه جمع کننده های آشغال ها نبود ، آنها به سادگی صفحات را دور می انداختند ، در نتیجه آنها به تعداد زیادی در خیابان ها و غیرقابل پیش بینی ترین مکان ها پیدا می شد!

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید