ضریب هوشی انیشتین چند بود

ضریب هوشی انیشتین

 

ضریب هوشی انیشتین

یک  لیست طولانی از عناوین خبری در مورد کودکان در کشورهای مختلف وجود دارد که بنا به گزارش ها ، ضریب هوشی بالاتری نسبت به  آلبرت انیشتین دارند! فیزیکدان نظری که ایده های او باعث تغییر مفهوم بشریت از واقعیت شد و منجر به اختراعات بی شماری شد ، از تلویزیون گرفته تا لیزر.

 

 

iq انیشتین 

 

باید ذکر کرد که  آزمایش مناسبی برای اندازه گیری ضریب هوشی انیشتین وجود نداشت.

ضریب هوشی انیشتین چند است

مشکل اینجاست که هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید ضریب هوشی انیشتین چند بود. هیچ نشانی از آزمایش ضریب هوش انیشتین  در دست نیست. در واقع ، آزمایش IQ در اوایل دهه 1900 ، هنگامی که انیشتین برای اولین بار به عنوان یک شخصیت علمی ظاهر شد ، هنوز در مراحل اولیه خود بود. از آن زمان ، آزمایشات به طور قابل توجهی تکامل یافته اند. حداکثر نمره ضریب هوشی که توسط WAIS-IV ، یک تست متداول امروز ، تعیین شده است ،  160 است . نمره 135 یا بالاتر ، فرد را در99 درصد جمعیت قرار می دهد. مقالات خبری اغلب  ضریب هوشی انیشتن  را 160 قرار می دهند ، اگرچه مشخص نیست برآورد  هوش انیشتین  مبتنی بر چیست؟

دین کیت سیمونتون ، استاد برجسته روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا ، می گوید: "اگر IQ  انیشتین را بدست آورید ، نتایج زیادی می گیرید ، اما چیزی که من آن را معتبر بدانم" وجود ندارد. "البته انیشتین بزرگترین فیزیکدان نظری قرن بیستم بود ، بنابراین  ضریب هوشی انشتین   عالی بوده است."

 

اما سیمونتون می افزاید: "اگر پیشرفت فكری اولیه انیشتین را مورد بررسی قرار دهید ،   بهره هوشی انیشتین   بسیار چشمگیرتر به نظر می رسد."


جاناتان وای ، استادیار سیاست آموزش و روانشناسی آموزش و پرورش در دانشگاه آرکانزاس که در مورد مطالعه دانش روانشناسی امروز می نویسد ، استدلال می کند که ممکن است ضريب هوشي انيشتين   با توجه به توانایی هایی که در کار خود نشان داده است ، نمره بالایی کسب کند. جاناتان وای به آزمایش فکری معروف انیشتین نوجوان(16 سال)، آزمایش فکری تعقیب نور اشاره  می کند . این ، همراه با یافته های دانشمندان  در دهه 1990 که بخشی از مغز انیشتین که تجسم سه بعدی را پردازش می کند به طور قابل توجهی بزرگتر از حد معمول است ، "بیان می کند که انیشتین بسیار با استعداد بود."

 

هوش انیشتین چند بود

جاناتان وای : "ممکن است انیشتین را حداقل با استیو جابز ، بنیان گذار فقید اپل ، در یک تراز قرار دهد . جاناتان وای تخمین زده است که جابز ضریب هوشی بالایی برابر با 160 داشته باشد."

 

جاناتان وای همچنین می گوید انتخاب انیشتین از تخصص علمی ، به خودی خود نیز نشان می دهد که وی می توانست از امتیاز بالایی برخوردار باشد. وی می گوید: "افرادی که دکترای خود را در زمینه هایی مانند فیزیک به دست می آورند ، ضریب هوشی بسیار بالایی دارند ... ترکیبی از توانایی استدلال ریاضی ، کلامی و مکانی." وی گفت: "این در یک نمونه تصادفی طبقه ای از جمعیت و همچنین در یک نمونه از افراد با استعداد که به عمد انتخاب شده اند در یک درصد از توانایی ها یا ضریب هوشی نشان داده شده است . آنچه این نشان می دهد این است که اگر کسی فیزیکدان باشد ، احتمالاً در ضریب هوشی نسبت به جمعیت عمومی بسیار بالاتر از حد متوسط ​​است. "

 

ایده تلاش برای برآورد ضریب هوشی افراد مشهور مرده ، چیز جدیدی نیست. در سال 1926 ، محقق كاترین M. كاكس  تخمین های ضریب هوشی 301 شخصیت تاریخی از جمله چارلز دیكنز ، گالیله  و لودویگ ون بتهوون را براساس روایات مربوط به ویژگی ها و دستاوردهای جوانی آنها  منتشر كرد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید