26 اسفند 1397

17 بهمن 1397

شمال آخر هفته

تعطیلات پیش رو زمان مناسبی برای یک سفر زمستانی به شمال کشور است، دانشگاه آزاد اسلامی یکشنبه 21 بهمن 97 را تعطیل کرده است. احتمالا ادارات و مدارس تعطیل نباشند.

14 بهمن 1397

رمز و راز لائوس: کوزه های سنگی غول پیکر

گردشگران نیز تنها بر روی یک پلتفرم خاص، که از مواد انفجاری پاک سازی شده اند، مجاز  به بازدید می باشند. با وجود تمام مشکلات، مورخان همچنان به جستجوی آثار باستانی خود میپردازند و از نجات یک میراث فرهنگی جهانی و اضافه کردن آن به میراث جهانی یونسکو  حمایت می کنند.

11 بهمن 1397

9 بهمن 1397

2 بهمن 1397

کلیسای کانتور در قزوین + عکس جدید

در مقابل کلیسای کانتور یک بنای تاریخی برای یادبود مهندسان راه سازی روسی وجود دارد. کلیسا گاه به نام کلیسای "کانتور" یا "کانگر"  که در زبان روسی به معنای دفتر کار و اداره است نامیده می شود.در حال حاضر به مکانی برای بازدید گردشگران و توریست ها تبدیل شده‌است

14 دی 1397

زیباترین شهرهای جهان

دنبال مقصد برای سفر تعطیلات عید هستید؟ اگر قصد بازدید از یک شهر جدید را دارید، گزینه های زیادی در سراسر دنیا وجود دارد. ما 10 مورد از زیباترین شهرهای دنیا که مقصد گردشگری هستند را در این مقاله معرفی می کنیم.

1 دی 1397

مسجد کبود زیباترین مسجد در افغانستان

شاهکارهای معماری زیادی روی این سیاره وجود دارد و مساجد در این لیست مکان خاصی را اشغال می کنند. یکی از باشکوه ترین شاهکار های معماری شرقی، مسجد آبی یا مسجد کبود در افغانستان است. این مسجد که زیباترین مسجد در افغانستان است مرکز ولایت بلخ در شهر مزار شریف واقع شده است

20 آذر 1397

21 آبان 1397

7 مهر 1397

4 مهر 1397

3 مهر 1397

3 مرداد 1397

عکس های دیده نشده از تخت جمشید

معمولا در عکس هایی که از تخت جمشید می بینیم ستون هایی سر بفلک کشیده یا کنده کاریی هایی بر روی تخته سنگ های بسیار بزرگ ، مجسمه هایی سنگی بدون خط و خراش می بینیم عکس هایی که برای این پست جدا کرده ام گوشه ای از بی مهری به این میراث فرهنگی و گردشگری را نشان می دهد.

28 اردیبهشت 1397

گردشگری آلی یا کشاورزی

گردشگری اشاره به افرادی دارد که سفر می کنند تا با فرهنگ های مختلف، مکان ها، غذا ها و نوشیدنی های متفاوت آشنا شوند، سرگرمی های مانند فعالیت هایی مانند حوادث تفریحی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشند.

19 اردیبهشت 1397

11 اردیبهشت 1397

مطالعه مقصدهای گردشگری بعنوان سیستمهای پیچیده

همه ی این تکنیک ها در این مشترک هستند که آنها خواص تغییر ناپذیر پویای معین سیستم را تحت مطالعاتی براساس بازنمایی های موقت فاصله گرفته ی مسیر توسعه قرار می دهند. با این حال، کاربرد آن ها نیازمند بکارگیری تکنیکهای پیچیده ای می باشد که در بسیاری از موارد به یک تجربه و دانش خوب و عمیق محققان تکیه می کند.

31 فروردین 1397

30 فروردین 1397

اپی توریسم و جذب صنعت توریسم

فعالیتهای مربوط به اپی توریسم شامل بازدید از زنبورستانها، موزه ها در هوای آزاد و موزه های زنبور عسل است که در آن گردشگران فرصت مشاهده کار پرورش دهندهء زنبور عسل، روش ساخت عسل، خواص و ویژگی های آنها، کشف اطلاعات در مورد محصولات زنبور عسل، تماشای نحوه زندگی کلنی زنبور عسل ، شناخت همبستگی زیست محیطی بین یک مرد و زنبور عسل را دارند .

20 فروردین 1397

قلعه هوارد + تصاویر

هیچ ساختمان غیر مذهبی دیگری در انگلستان گنبدی بزرگتر از قلعه هوارد نداشت. قلعه، با بخش مرکزی بیرون زده، بالها با شش محور، و سالنهای گوشه ای، توسط یک باغ بزرگ که خیلی زود همه ویژگی های چشم انداز یک باغ بعد از آن را نشان می دهد محصور شد.

2 اسفند 1396

در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

وقتی می خواهید سفر بروید، یکی از مهم ترین دغدغه ها انتخاب هتلی است که از لحاظ موقعیت با نوع سفرتان همخوانی داشته باشد. دبی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری جهان است، چه برای افرادی که علاقه به گذراندن وقت در مراکز خرید دارند،

28 بهمن 1396

هنر معماری در کاروانسرای سعدالسلطنه

این کاروانسرا از سراهای تودرتو و پیوسته به هم تشکیل گردیده است. حجره هایی که در حیاط ها واقع شده اند با ایوانچه های کاربندی شده نشانگر کمال زیبایی طرح می باشند که محورهای شرقی، غربی و شمالی، جنوبی بازار از آنها می گذرند.

26 بهمن 1396

حفاظت از بناهای تاریخی

حفاظت، اقدام انجام گرفته برای جلوگیری از خراب شدن و مدیریت تغییر بناهای تاریخی است. اما، مفهوم یا روشی که باید به کار برد تا از بناهای تاریخی حفاظت کرد چیست؟ مفهوم صحیح حفاظت، حفظ اصلیت میراث بر اساس شواهد اولیه یا تاریخی است. اصلیت واعتبار، فرآیند یا خواسته ای برای آشکار کردن ماهیت واقعی یک شی است.

17 بهمن 1396

هزاران مار سرگردان در توالت های تایلند

در سال های اخیر، شهر بانکوک شاهد افزایش چشم گیری در مشاهده ی مار بوده است. دپارتمان آتش و نجات بانکوک رشد 300 درصدی در تماس های مرتبط با مار را در 5 سال گذشته ثبت کرده است. حتما می پرسید محبوب ترین مکان برای پنهان شدن آنها کجاست؟ توالت ها!! به خواندن این مطلب ادامه بدهید تا به دلیل این موضوع پی ببرید.

16 بهمن 1396

آرامگاه یعقوب لیث صفار/ اولین شهریار ایران بعد از اسلام

معماری آرامگاه یعقوب لیث صفاری از یک ورودی برخوردار است و سطح داخلی آرامگاه را از سطح بیرونی آن جدا می کند. سازه اصلی آرامگاه یعقوب لیث صفاری در خوزستان خشت خام است و نقوش برجسته و ملات گچ و خاک دارد.

خرید و فروش خانه‌های یک دلاری در ایتالیا! +تصاویر

هنوز هم برخی از مردم این شهر پنیرهای مخصوصی را تهیه می‌کنند و سبدهای زیبای سنتی می‌بافند. تاکنون سه خانه در این شهر فروخته شده‌اند و 100 درخواست خرید از کشورهای سراسر جهان مانند روسیه و استرالیا نیز دریافت شده است.

14 بهمن 1396

کویر گردی و روستاهای شگفت انگیز

خور و بیابانک در حاشیه کویر مرکزی ایران یکی از دیدنی‌ترین مناطق گردشگری است. شاید آشناترین روستاهای کویری هم برای گردشگران ایرانی در این منطقه قرار داشته باشد. فیلم «خیلی دور، خیلی نزدیک» بسیاری از ایرانی‌ها را با زیبایی‌های کویری این منطقه آشنا کرده است.

12 بهمن 1396

شهری در آلمان که ۵ قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!

خانه ها معمولا ۴۵ تا ۶۵ متر هستند و در هر خانه امکاناتی مثل آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن و گاهی یک اتاق دیگر است. همچنین در این خانه ها هم آب لوله کشی و هم امکاناتی مثل تلویزیون هم هست. جالب است بدانید که هنوز هم دروازه ی شهر شب ها قفل می شود.