10 کشور که برای مسافران تنها مناسب است + عکس

زیست بوم- گردشگری: برای برخی از سفردوستان که اشتیاق شدیدی برای سفر کردن دارند، یافتن همسفر کاری دشوار است. دوستان و آشنایان اکثر اوقات مشغول به کار هستند و در حال پس انداز کردن و از این رو فرصتی برای سفر نمی یابند. راه حل آن تنها رفتن است که ممکن است از جهاتی ترسناک به نظر آید اما امکانی بی بدیل برای خودشناسی و ماجراجویی در آن نهفته است. اما به کجا باید سفر کرد؟

در این متن می خواهیم بهترین مقاصد گردشگری را برای تنها سفر کردن معرفی کنیم.

1. ملبورن، استرالیا

ملبورن با سواحل زیبا و زندگی پر جنب و جوش و پرتلالو اش مقصدی داغ برای گردشگران است. استرالیا یکی از امن ترین مقاصد گردشگری است و به همین دلیل مسافران تنهایی به آن جا سفر می کنند.

زبان رسمی انگلیسی است و به همین خاطر با مشکلات زبانی روبرو نخواهید شد. جا به جا شدن در ملبورن بسیار آسان است زیرا می توانید با پای پیاده یا دوچرخه به همه جا بروید.

2. تایلند

شاید به دلیل ترویج برابری جنسی در مکتب بودایی این کشور مقصدی عالی برای گردشگران تنها است. تایلند مردمان مهمان نوازی دارد و به دلیل این که مرکز گردشگری به حساب می آید شانس ملاقات با افرادی هم فکر بسیار بالا است. تایلند به ویژه در نواحی شمالی بسیار ارزان است. از این رو برای مسافران با محدودیت بودجه ی سفر بسیار مناسب است.

در تایلند امکانات و تفریحات متعددی وجود دارد: از مرکز جشن و بزم بانکوک تا سواحل زیبا و جنگل های گرمسیری. سفر در داخل تایلند کاری آسان است و این کشور مقصدی کهنه کار در زمینه پیاده نوردی است.

3. بوتان

بوتان یکی از فرهنگی ترین کشورها در جهان است. بلندترین قله ی فتح نشده در جهان، «Gangakhar Puensum»، در بوتان قرار گرفته است. این کوه مکانی مقدس است و حکومت از کوهنوردی در این کوه ممانعت به عمل می آورد. ورود تنها از طریق تورهای از پیش رزرو شده انجام می پذیرد و راهنمای شخصی تان شما را در حین سفر همراهی می کند.

به بوتان بروید تا تجربه ی جدید فرهنگی الهام بخش تان باشد. تا سال 1960 خبری از جاده، برق، موتورسیکلت و تلفن در بوتان نبود. در سال 1999 استفاده از کیسه های پلاستیکی ممنوع شد و در سال 2004 به اولین کشوری بدل شد که مصرف تنباکو در آن غیر قانونی است.

4. کاستاریکا

اگر در جستجوی ماجراجویی هایی از قیبل موج سواری، آتشفشان ها و تفریحات هیجان انگیز هستید کاستاریکا مقصد سفر ایده آل شما است. در گذشته کاستاریکا جزو مقاصد نا امن محسوب می شد اما این دوره سپری شده و این کشور مملو از محلی های خوش قلب و مهمان نواز است.

به دلیل فراوانی ماجراجویی های پر انرژی فرصتی برای حس کردن تنهایی خود نخواهید یافت. کاستاریکا هیچ گاه با آشوب های سیاسی، جنگ طبقاتی و انقلاب همراه نبوده است. علاوه بر آن ارتشی در کار نیست و این مسئله به صلح آمیز بودن کشور دلالت می کند.

5. هنگ کنگ، چین

هنگ کنگ علاوه بر این که یکی از بزرگ ترین شهرهای جهان است؛ مکانی ایده آل برای استراحت محسوب می شود. «لحظات Zen» را می توان به خوبی در باغ های زیبا و کلاس های تای چی تجربه کرد.
هنگ کنگ یکی از امن ترین شهرهای جهان است. اگر مهارت سفر شما آن چنان بالا نیست و از مسائلی مانند موانع زبانی بیم دارید، سفر به هنگ کنگ شروع خوبی است، زیرا این کشور فرهنگ غربی و شرقی را در خود ادغام کرده است.

به لطف میراث بریتانیایی، بیشتر مردم هنگ کنگ انگلیسی سخن می گویند. کارهای بسیاری برای انجام دادن پیش رو دارید! هر آنچه که میل به تجربه کردن و انجام دادن دارید در هنگ کنگ به واقعیت می پیوندد.

6. کاسکو، پرو

کاسکو، پایتخت نامدار امپراطوری کهن اینکا، در طی سالیان به قبله ی گردشگران بدل شده است. کاسکو، شهری با فضای غالب فرهنگی و با مردمان بومی اش شناخته می شود که با لباس های محلی شان در خیابان نمایان می شوند.
کاسکو با «Machu Picchu»، شهر گمشده ی اینکاها، فاصله ی اندکی دارد. شماری از جذاب ترین سایت های باستانی در کاسکو واقع شده اند.

7. آلاسکا

آلاسکا با آغوش باز به گردشگران تنها خود خوش آمد می گوید: نزدیک ۲۰٪ بازدیدکنندگان آن را مسافران تنها تشکیل می دهد. شگفتی های طبیعی تنگه های یخی، کوه های پوشیده از برف و توده های یخ شناور را شامل می شود. می توانید شنای نهنگ ها را نظاره کنید. آیا واقعا باید باز هم گفت؟

8. جزایر آران

آران ها به سه جزیره ای اطلاق می شود که در نزدیکی سواحل غربی ایرلند واقع شده اند. جزایر آران، که تجربه ی ایرلند واقعی را فراهم خواهند آورد، محلی ایده آل برای گریز از زندگی پرشتاب روزمره هستند.

جزایر آران امن و منزوی هستند و ساکنین آن برخوردی دوستانه دارند. دوچرخه رایج ترین وسیله ی حمل ونقل در جزیره است و روشی دلخواه برای جابه جایی است. آران میزبان تاثیرگذارترین دژهای متعلق به عصر آهن در اروپا است.

9. مالزی

یکی از بهترین مقاصد سفر تنهایی در آسیا مالزی است؛ کشوری امن و پایدار متشکل از مسلمانان محافظه کار که تمامی نشانه های مقصدی غریب برای مسافران تنها را دارا است. مالزی یکی از پیشرفته ترین نواحی در آسیا است، بنابراین اکثریت امور بر منوال نظم و ترتیب در جریان هستند. ایام سال از تجربه هایی رنگارنگ و نشاط آور مانند رویدادها و فستیوال ها آکنده است.

مالزی را گویی از ترکیب دو کشور ساخته اند: جنگل های وحشی بورنئو و آسمان خراش های متعلق به عصر فضایی کوالالامپور.

10. بالی، اندونزی

یوگا، آب گرم ها و غذاخوری های ارگانیک، بالی را به مکانی معنوی بدل ساخته اند. همچنین آمیزه ی مردمان مهربان و میهمان نواز و فرهنگ بصری مجلل بالی را به مقصد اول گردشگری در اندونزی تبدیل کرده است.

شما قطعا تنها مسافر تکی در بالی نیستید. اهالی آن به رفتار دوستانه شان شهرت دارند و قطعا در مسیر خود با شخصیت هایی فوق العاده ملاقات خواهید کرد. بالی که جزیره ای هندو است برای بازیابی معنوی و استراحت مقصدی بی نظیر است. اگر میمون ها را دوست می دارید به جنگل زیبای «Secret Monkey» سری بزنید.

نکاتی عمومی برای به تنهایی سفر کردن

برنامه ریزی: حداقل بدانید که شب اول کجا اقامت خواهید کرد.
اگر از تنها ماندن هراس دارید از اقامت گاه هایی با مکان های اشتراکی بهره بگیرید.
سبک سفر کردن را بیاموزید.
یک گوشی زاپاس حاوی شماره های مهم همراه داشته باشید.
به دیگران بگویید کجا می روید و کجا اقامت می کنید.
به غریزه ی خود اعتماد کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام