زیباترین شهرهای جهان

در

دنبال مقصد برای سفر تعطیلات عید هستید؟ اگر قصد بازدید از یک شهر جدید را دارید، گزینه های زیادی در سراسر دنیا وجود دارد. ما 10 مورد از زیباترین شهرهای دنیا که مقصد گردشگری هستند را در این مقاله معرفی می کنیم.

10. ریو دو ژانیرو

ریو یکی از شهرهای بزرگ برزیل است، جمعیت ریو بیشتر از 6 میلیون نفر است. ریو در یکی از زیباترین مناطق این کره خاکی واقع شده است. اگر از بالای کوه Pan-de-Asukar به شهر نگاه کنید، نمای زیبای شهر و سپس دریا را مشاهده خواهید کرد. مناطق گرمسیری و ساحل شنی زیبا واقعا جالب توجه هستند. ریو یکی از شهرهای قابل توجه در دنیاست و باید در این لیست قرار داشته باشد. بازدید از ریو برای همیشه در خاطره شما خواهد ماند.

9. فلورانس

یکی از شهرهای تاریخی ایتالیا می باشد. فلورانس پایتخت ناحیه توسکانی است. جمعیت فلورانس کمتر از 400 هزار نفر است. تاریخ در لابلای سنگ فرش های فلورانس رخنه کرده است.

صدها موزه و گالری هنری در فلورانس وجود دارد. مطمئن باشید در سفر به فلورانس وقت کم خواهید آورد.

8. ونیز

ونیز جزیره ای در شمال کشور ایتالیا است. تردد در ونیز توسط قایق انجام می شود. کجای دنیا این چنین تجربه ای خواهید داشت؟

خیلی از توریست ها اعتقاد دارند، ونیز زیباترین شهر دنیاست. ونیز بخاطر کانال های آبی نیز معروف است.

7. استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه است. استانبول سومین شهر توریستی جهان است. مردم بی دلیل به آنجا نمی روند. استانبول شهر جادویی در میان شرق و غرب است. زیبایی استانبول  خارج از تصور است، معماری این شهر خارق العاده و فرهنگ بسیار غنی دارد.

وقتی در خیابان های استانبول تردد می کنید انگار در صفحات تاریخ قدم می گذارید، مساجد، کلیساها و ساختمان های بینهایت زیبا در همه جا سر به فلک کشیده اند.

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران یکی از مقاصد گردشگری ایرانیان است. اگر به ترکیه سفر کردید استانبول را فراموش نکنید.

6. بوداپست

پایتخت مجارستان، جمعیت 1.7 میلیون نفری و شهری بزرگ است. بوداپست به مروارید اروپا معروف است. جالب است که بدانید این شهر به دو بخش بودا و پست تقسیم می شود که هر بخش در یک طرف رود دانوب است.

بودا جایگاهی در بالای تپه ها و مکان کاخ سلطنتی است، در طرف دیگر در پست، شهر قدیم قرار دارد.

5. پاریس

پایتخت فرانسه، رود معروف سن از میان پاریس می گذرد. مگر ممکن است لیستی از زیباترین شهر های دنیا بسازیم و پاریس در آن نباشد، نشستن در کافه های پاریس و دیدن مناظر زیبای این شهر، پاریس شهر عشاق است.

اگر به پاریس رفتید حتما به برج ایفل، موزه لوور و شانزلیزه سری بزنید. این شهری است که یکبار در عمرتان باید ببینید.

4. پراگ

پایتخت جمهوری چک، روی رودخانه ولتاوا بنا شده است. جمعیت پراگ 1.3 میلیون نفر است. پراگ در تابستان گرم و در زمستان بسیار سرد است. 

3.نیویورک

پرجمعیت ترین شهر آمریکا و شامل پنج منطقه اصلی رانکس، بروکلین، منهتن، کوینز و استیتن آیلند می باشد. نیویورک شهری دیدنی برای همه است.

2. رم

پایتخت ایتالیا، جمعیت رم تقریبا 2.6 میلیون نفر است. رم شهر هنر، فرهنگ و تاریخ است. در بین تپه ها قرار دارد. کولوسئوم و معبد پانتئون از بناهای دیدنی رم است.

1. آمستردام

پایتخت هلند، آمستردام زیباترین منظره ها برای عکاسی را دارد. این شهر برای پیاده روی ساخته شده است. عبور از روی پل ها، گوشه و کنار خیابان ها، همه جا چیز های جدیدی برای کشف وجود دارد.
معماری آمستردام بسیار چشم نواز است، ساختمان ها بر روی کانال ها قرار دارند. آرامش بی وصفی در این شهر حاکم است.
اگر به این شهر ها سفر داشتید ما را از تجربیات خود آگاه سازید.
در یک جمع بندی اگر به ایتالیا بروید، سه شهر از زیباترین شهرهای دنیا را خواهید دید!

نظرات

در ادامه بخوانید...

یک روز گردشگری فقط با 50 دلار

در
مقاصد توریستی محبوب در جهان عرب ، مانند مصر ، تونس ، مراکش و لبنان

 

یک روز گردشگری فقط با 50 دلار

وقتی می خواهید سفر کنید ، اما "بخش مالی سفر را بررسی می کنید" ، نویسنده مقاله پیشنهاد می کند که ناامید نشوید و تعطیلات خود را در یکی از کشورهای عربی در نظر بگیرید. کجا می توانم استراحت کنم ، غذاهای محلی را امتحان کنم ، مناظر را ببینم و حتی فقط با 50 دلار در روز سوغاتی هم بخرم؟
گردشگری خارجی به دلایل مختلف از جمله ترس از هزینه کردن پول زیادی در یک کشور ناشناخته ، در بین جوانان عرب چندان مرسوم نیست. همچنین یک مانع زبانی در یک سفر تداخل دارد.
 
البته سفر به کشور بومی شما از مشکل عدم دانستن زبانها جلوگیری می کند ، اما معدودی از جوانان درک می کنند که می توانند با موفقیت اولین مانع را نیز پشت سر بگذارند.
 
هر توریستی می تواند تصمیم بگیرد با بودجه کم به کشور دیگری سفر کند و از این طریق خود را از فرصت گذراندن تعطیلات در مکانی جدید و جالب محروم نکند. با این وجود ، انجام این کار برای جوانان در جهان عرب ممکن است دشوار باشد ، زیرا فرصتی واقعی برای بازدید از بهترین مقاصد گردشگری در جهان عرب و صرف هزینه حداقل وجود دارد. البته سفر به اروپا یا کشورهای آسیایی نیاز به پول زیادی دارد.
 
اول ، اکثر عربها با اغراق در مشکلات ، مسائل را پیچیده تر می کنند. در اکثر موارد ، کشورهای گردشگری عرب برای دریافت ویزا شرایط دقیقی را تعیین نمی کنند ، همانطور که در مورد کشورهای اروپایی نیز وجود دارد.البته این روند زمان زیادی نمی برد. بیشتر اوقات برای اخذ مدرک برای ورود به کشور یک یا دو هفته طول می کشد.
 
اگر در مورد ویزا صحبت کنیم ، در بسیاری از کشورهای عربی در سند ویژه ای برای ورود شهروندان سایر کشورهای عربی الزامی نیست. به عنوان مثال ، بین مصر ، اردن ، لبنان ، مصر ، تونس و مراکش  بدون ویزا وجود دارد و شخص فقط برای مسافرت به خارج از کشور نیاز به گذرنامه خارجی دارد. قوانین برخی از کشورهای عربی مستلزم این است که گردشگر هنگام ورود به کشور مبلغ مشخصی از پول نقد را با خود داشته باشد ، اما در بیشتر موارد چنین الزامی وجود ندارد.
 
علاوه بر این ، مقاصد توریستی محبوب در جهان عرب ، مانند مصر ، تونس ، مراکش و لبنان ، نسبت به سایر کشورها برتری دارد - اینها دارای پروازهای نسبتاً ارزان هستند. بنابراین ، اگر قبل از سفر به یک کشور عربی به نوسانات قیمت بلیط هواپیما توجه کنید ، این می تواند بودجه آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
 

 

چگونه می توانم با 50 دلار در مراکش گردشگری کنم

در این مقاله ، ما شرح خواهیم داد که چگونه می توانید به تعدادی کشورهای عربی  صرفاً با 50 دلار (900 پوند مصری یا 460 درهم مراکش) با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل ، غذا و نوشیدنی و همچنین سایر خریدها (در تونس ، لبنان ، مصر و مراکش) سفر کنید.
 
اگر مراکش را از بین کشورهای عربی که در بالا به آنها اشاره شد ، انتخاب کردید ، بسیار خوش شانس هستید ، زیرا 50 دلار در اینجا (460 درهم مراکش) برای یک نفر کافی نیست ، بلکه برای چند روز به طور همزمان. اگر تصمیم دارید دو روز را در یکی از شهرهای مراکش بگذرانید ، پس برای مبلغ مشخص شده می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از جاذبه های اصلی شهر بازدید کرده و روزی سه بار غذا بخورید.
 
فرض کنید تصمیم دارید در کازابلانکا بمانید ، جایی که می توانید 3-4 دلار در یک رستوران محلی طبقه متوسط ​​که معادل 30-36 دروی مراکش است ، بخورید و یک نوشیدنی گرم به ارزش 9-15 درهم مراکش بنوشید.
هزینه حمل و نقل عمومی یکی از کمترین موارد بودجه است. بلیط حمل و نقل عمومی بیش از 70 سنت (6-7 درهم) هزینه ندارد. اگر تاکسی بگیرید ، می توانید برای متوسط ​​فاصله 4 دلار (36 درهم) بپردازید. 20 دلار دیگر به یک خوابگاه می رود و این در مقایسه با هتل ها یک گزینه بسیار ارزان است.
 
اگر تصمیم دارید از هر شهر دیگری در مراکش دیدن کنید ، باز هم 50 دلار برای شما کافی خواهد بود. به عنوان مثال ، سفر از کازابلانکا به فز علاوه بر هزینه مسکن - برای یک شب در هتل یا خوابگاه - 120-160 درهم مراکش (تقریباً 16 دلار) هزینه دارد.
 
از جاذبه های اصلی مراکش می توان به صورت رایگان یا با قیمت های نمادین بازدید کرد ، زیرا بیشتر آنها بازارها ، خیابان ها ، مساجد و سایر سازه های معماری هستند.
 

 

آیا سفری به تونس با قیمت 50 دلار واقعی است

50 دلار به ارزش تونس تقریبا 122 دینار تونس است. اگر مسافری با بودجه محدود هستید ، باید هزینه خود را برای غذا کم کنید. در این حالت ، غذاهای ارزان قیمت ملی گزینه خوبی خواهد بود - یک وعده ناهار 1 یا 2 دلار دینار تونسی هزینه دارد.
 
آیا شما عاشق ساحل هستید؟ می توانید در سواحل خصوصی صرفه جویی کنید ، زیرا در تونس سواحل عمومی و کاملا دیدنی وجود دارد که بقیه هزینه های شما 5 دلار (12 تا 13 دینار تونس) خواهد بود. در این حالت ، در صورت محدود بودن بودجه ، نیازی به ثبت نام در هتل یا خرید مجوز عبور به یک ساحل اختصاصی لازم نیست.
 
هزینه حمل و نقل عمومی در تونس بیش از 50 سنت نیست. به هر حال ، یک تاکسی سواری در مسافت های طولانی ، مثلاً طی یک ساعت می تواند 15 دلار قیمت داشته باشد که معادل 36 دینار تونسی است. اگر می خواهید به یکباره از چندین شهر بازدید کنید ، می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. یک سواری اتوبوس 10-15 دلار یا 30-36 دینار تونس هزینه خواهد داشت. معمولاً سطح راحتی در سفرهای مسافت طولانی در تونس به اندازه کافی بالا نیست ، اما این یک راه حل برای مشکل برای یک گردشگری است که بودجه ی کمی دارد.
 
اگر به تنهایی سفر می کنید و نمی خواهید پول زیادی را در هتلی لوکس خرج کنید ، یک گزینه ارزان قیمت خوابگاه است. هزینه زندگی در یک خوابگاه در روز برای یک نفر حدود 15 دلار یا 36 دینار تونسی است. به عبارت دیگر ، با قیمت 50 دلار می توانید شب را در یک خوابگاه بگذرانید ، از سایر شهرها ، سواحل دیدن کنید و روزی سه بار غذا بخورید ، با چشیدن غذاهای ارزان محلی. شما حتی ممکن است کل مبلغ را خرج نکنید!
 

 

آیا 50 دلار برای سفر به مصر کفایت می کند

شخصی که تصمیم به استراحت در مصر گرفت ، می توان به یک دلیل ساده خوش شانس نامید - پس از افزایش شدید نرخ ارز دلار ، گردشگری در این کشور به یک سرمایه گذاری بسیار ارزان تبدیل شده است. 50 دلار در اینجا برابر با 900 پوند مصری است. این مبلغ را می توان برای استراحت چند روزه در یکی از شهرهای مصر خرج کرد.
 
غذا در مصر نسبت به سایر کشورهای عربی نسبتاً ارزان است ، بنابراین می توانید از انواع غذاهای محلی لذت ببرید. لوبیا و فلافل برای صرف صبحانه ، "کوشاری" (غذای ملی مصر که از برنج ، ماکارونی و عدس تهیه شده است ) برای ناهار و نوشیدنی - همه اینها بیش از 20-25 پوند هزینه نخواهد داشت ، یعنی فقط 50 سنت .
 
در قاهره و اسکندریه حمل و نقل عمومی برای کمک به شما برای رسیدن به هر منطقه فراهم است. شما می توانید به شهرهای مختلف از شرق به غرب سفر کنید و در عین حال بیش از نیم دلار برای سفر در انواع وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو ، اتوبوس یا تراموا پرداخت نکنید. اگر ترجیح می دهید تاکسی بگیرید ، می توانید به دلیل قیمت نسبتاً پایین برای خدمات آنها در مقایسه با سایر کشورهای عربی ، به خدمات Uber و کریم مراجعه کنید. برای مثال ، یک تاکسی سواری در مسافت طولانی 5 یا 90 پوند مصری هزینه خواهد داشت.
بازدید از موزه ها و سایر جاذبه های مصر یک گردشگری بسیار ارزان است. شما می توانید ارگ ها ، کاخ ها ، کلیساها ، مساجد و بازارها را تقریباً رایگان مشاهده کنید ، بنابراین بیشتر بودجه اختصاص یافته برای روز دست نخورده باقی می ماند.
 
50 دلار برای سفر یک گردشگر از قاهره به اسکندریه کافی است. هزینه آن از 5 تا 10 دلار ، از جمله 3 وعده غذایی در روز خواهد بود ، زیرا هزینه های روزانه در این شهر مشابه هزینه های پایتخت است. برای بازدید از مناظر این شهر و حتی برای خرید یک سوغات ، هزینه اضافی خواهید داشت.

 

با 50 دلار در لبنان کجا برویم

بیروت ، پایتخت لبنان ، یکی از گرانترین شهرها در جهان عرب است ، به ویژه هنگامی که با شهرهای ذکر شده در بالا مقایسه شود. به همین دلیل 50 دلار برای تمام لذت های زندگی (بازدید از جاذبه ها ، حمل و نقل ، غذا) به دلیل قیمت بالای بنزین در لبنان برای شما کافی نیست. استفاده از تاکسی گران است و بیشتر بودجه را به خود اختصاص می دهد. به عنوان مثال ، یک سفر معمولی که در حدود 15 دقیقه به طول انجامد ، می تواند 20 دلار هزینه داشته باشد.
 
با این وجود ، این پول برای یک روز در پایتخت لبنان کافی خواهد بود تا مهمترین دیدنی ها و مناطق توریستی آن را که در فاصله کمی از یکدیگر قرار ندارند ، ببیند. پیاده روی یا اجاره دوچرخه به شما کمک می کند تا از هزینه تاکسی جلوگیری کنید.
 
خرید در بیروت نیز گران است ، بنابراین به مسافران کم بودجه توصیه نمی شود برای خرید  اقدام کنند. با این حال ، با توجه به رستوران ها ، غذاهای موجود در محل های محلی کاملاً مقرون به صرفه است. در یک رستوران خوب می توانید ناهار بخورید ، 10 تا 13 دلار بپردازید که معادل 15-20 هزار پوند لبنانی است. گزینه دیگر ، غذاهای خیابانی است ، به عنوان مثال ، شیرینی لبنی (ظرفی از نخود فرنگی که با آب لیمو ، سیر و ادویه های مختلفی تهیه شده است - تقریباً). و قهوه عربی 3 دلار قیمت دارد که معادل 5 هزار پوند لبنانی است.
 
سفرهای مسافت طولانی مبلغی را برای شما به همراه خواهد داشت و بنابراین فراتر از بودجه مشخص شده خواهید بود. با این حال ، تعطیلات در شهرهای دیگر لبنان مانند سعیده و طرابلس از نظر اقامت ، غذا و هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری نسبتاً ارزان تر از بیروت است. اگر بودجه شما محدود است ، می توانید زمان کمتری را برای کاوش در بیروت بگذرانید و بیشتر به شهرهای دیگر لبنان سفر کنید.
 
جهانگردی در جهان عرب به اندازه آنچه معمولاً تصور می کنیم گران نیست. لازم نیست برای بازدید از شهرهای عربی پول زیادی برای خود داشته باشید - در صورتی که از سبک زندگی شهروندان محلی را رعایت کنید به راحتی می توانید هزینه های خاص را کاهش دهید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

اگر عاشق آدم معتاد به کار هستید، این چیزها را فراموش نکنید

در

«من تعریف واقعی یک آدم معتاد به کار هستم.» ـ کیم کارداشیان
اگر عاشق  آدمی معتاد به کار هستید، ممکن است اوقات تلخی داشته باشید یا زندگی را برای کسی که دوستش دارید سخت‌تر کنید. می‌دانید که آدم‌های معتاد به کار با مشکلات سلامتی و ایجاد تعادل بین کار و زندگی مواجه‌اند بنابراین نیازی به تأکید بر آن نیست. در اینجا 15 نکته است که درمورد این آدم‌ها باید به خاطر داشته باشید.

1. آنها معتاد به کار هستند.
مشکل آدم‌های معتاد به کار این است که متقاعد شده‌اند اگر ابربهره‌ور نباشند، احساس ارزش شخصی‌شان سقوط می‌کند. درمان این مسأله بدتر از خود بیماری است. غالباً به سختی می‌توان مشخص کرد اجزای سازنده‌ی اعتیاد به کار چیست. اما به عنوان اعتیاد شناخته می‌شود.

2. آنها از کار لذت می‌برند.
این افراد می‌دانند که خودشان در معرض خطرات سلامتی قرار می‌دهند اما نشئه‌ای که از به عهده گرفتن چندین پروژه به آنها دست می‌دهد، شبیه هیچ چیز دیگری روی زمین نیست. وقتی از میز کارشان فاصله دارند احساس ناآرامی و بی‌قرار می‌کنند.
«من تاحدودی اعتیاد به کار دارم. وقتی احساس می‌کنم که کاری انجام نمی‌دهم، دیوانه می‌شود.» ـ اشلی گرین

3. آنها از تعطیلات هراس دارند.
تصور دوری از کار به خاطر تعطیلات باعث هراس آنها می‌شود. جدایی از کار می‌تواند باعث فروپاشی آنها به جای احساس آرامش کامل می‌شود.

4. آنها به اخلاق کار اعتقاد دارند.
اخلاق کار قوی‌تر از همیشه است. آنچه مردم نمی‌توانند متوجه بشوند این است که فناوری مدرن باعث شده است که کاستن از ارزش این مسأله برای آنها دشوارتر باشد. امروزه به خاطر وجود تلفن‌های هوشمند و سایر ابزار مدرن که به افراد معتاد به کار کمک می‌کند بی‌رحمانه به عادتشان برسند، جدایی از کار را تقریباً غیرممکن کرده است.

5. هیچ برنامه‌ای برای بازنشستگی ندارند.
درحالی که اکثر ما رویای آن را داریم که هنگام بازنشستگی هیچ کاری نکنیم و صبح‌ها دیر از خواب بیدار بشویم، آدمهای معتاد به کار هیچ موقع حتی از فکر کردن به بازنشستگی لذت نمی‌برند. آنها احساس می‌کنند که هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای برای بازنشستگی ندارند مگر اینکه به خاطر دلایل سلامتی مجبور به انجام آن کار بشوند.

6. دوست ندارند بابت شرکت در رویدادهای اجتماعی سر آنها نق زده شود.
بله، آدمهای معتاد به کار گاهی اوقات بابت عدم‌توجه به خانواده و رویدادهای اجتماعی احساس گناه می‌کنند. آنها از اینکه بابت این موارد نق زده نشود، ممنون خواهند بود زیرا تنها مشکلی که دارند این است که نمی‌توانند مرز بین خانه و کار را تعیین کنند. (سیارک)

7. غالباً دلایل منطقی برای کار بیش از حد دارند.
آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که همکاران ناکارآمد و تنبل غالباً چگونه می‌توانند باعث بشوند که یک نفر تبدیل به فرد معتاد به کار بشود؟ این موضوع معمولاً نادیده گرفته می‌شود زیرا اکثر کارشناسان معتقدند که اعتیاد به کار باعث می‌شد که زندگی برای همگان سخت شود. این کارشناسان به ندرت به جنبه‌ی معکوس آن فکر می‌کنند.

8. انگیزه بسیار قدرتمندی دارند.
چند نفر می شناسید که علاقه‌ی شدید به شغلشان دارند؟ آدم‌های معتاد به کار همیشه عاشق شغل‌شان هستند و این علاقه می‌تواند جایگزین هیجانتان منفی زندگی شخصی‌شان بشود. فداکاری، انگیزه و اشتیاق آنها برای شغلشان غالباً نادیده گرفته می‌شود.

9. کمال‌گرا هستند.
امروزه روانشناسان می‌گویند که کمال‌گرایی نیروی محرکی است که اکثر آدم‌های معتاد به کار آن را دارند. این افراد دائماً تلاش می‌کنند شکاف بین انتظارات لجام‌گسیخته‌شان و ارزیابی شخصی‌شان از نحوه‌ی انجام آن را پر کنند. این همان چیزی است که آنها را به پیش می‌برد.

10. مفهوم آنها از آرامش متفاوت است.
اگر از یک آدم معتاد به کار بپرسید که چه ذهنیتی در مورد آرامش دارد، ممکن است از او پاسخ او تعجب کنید. آنها خواهند گفت که عاشق داشتن چند وظیفه هستند و مهمتر آنکه انجام یک کار و داشتن 10 کار دیگر در صف انتظار برای چند ساعت بعد، ذهنیت آنها از آرامش است.

11. دیدگاهشان درمورد پول و خوشبختی متفاوت است.
آدم معتاد به کار قانع شده است که موفقیت و پول باعث خوشبختی بیشتر خانواده‌اش خواهند شد. اگر چنین تفکری دارند، در اشتباه‌اند. احتمالاً از این پژوهش اطلاعی ندارند که خانواده‌هایی که سالیانه 5 میلیون دلار درآمد دارند خوشبخت‌تر از خانواده‌هایی که درآمد سالیانه‌شان 75 هزار دلار است، نیستند. (سیارک)

12. نمی‌توانند پاسخ بدهند.
به عنوان فرد عاشق، احساس نادیده‌شدن می‌کنید. فکر می‌کنید چرا نمی‌تواند پاسخ بدهد؟ واقعیت زندگی یک آدم معتاد به کار این است که با ارباب رجوع‌ها جلساتی دارند یا برای بقیه‌ی روز 10 جلسه‌ی پشت‌سرهم دارند. بار دیگر ناهار را نمی‌خورد و حتی بین جلسات هم وقت ندارند زیرا با رئیس‌شان صحبت می‌کنند.

13. شاید در حال جبران چیز دیگری هستند.
کار، بلندپروازی، انگیزه، ارتقاء و موفقیت. اینها دستورالعملی است که آنها را به پیش می‌برد. اما غالباً اینها صرفاً علائمی از ناآرامی عمیق‌تر در زندگی هیجانی‌شان و شاید تنها مکانیسم برخورد نامناسبی با عدم‌رضایت از زندگی‌شان هستند. آیا شما دلیل‌اش هستید؟ ایرادی ندارید به این موضوع توجه کنید.

14. آنها می‌توانند تحت فشار سود ببرند.
این درست است که هر چقدر مدت کار شما طولانی باشد، بهره‌وری‌تان کاهش می‌یابد. اما برخی افراد معتاد به کار از استرس لذت می‌برند زیرا باعث می‌شود آدرنالین آنها ترشح شود و این حداقل فایده‌ی مثبت آن است. حالت ایده‌آل این است که با مدیریت بهتر زمان، کار را مولدتر و رضایت‌بخش‌تر بکنیم.

15. نیاز به کنترل کامل دارند.
نباید عجیب باشد که افراد معتاد به کار به ندرت تفویض اختیار می‌کنند و وقتی هم که چنین کاری انجام می‌دهند دچار عذاب می‌شوند از این جهت که آیا کار به درستی انجام خواهد شد یا نه. بعد دیگر علاقه به کنترل کامل کار این است که تلفن هوشمندشان هیچ موقع ترکشان نمی‌کند. بله، حتی آن را با خود به رختخواب می‌برند!
حال متوجه شدید که چه چیزی یک آدم معتاد به کار را عصبانی می‌کند، حالا می‌توانید عقب بنشینید و منتظر بمانید تا او متوجه شود که کار تنها بخشی از زندگی است.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

گردشگری در ماسوله

در

تابستان نزدیک است و بهترین موقع برای زنگ تفریح خانواده ها ، فارغ از درس و مدرسه و استراحتی برای فرزندان ، تا برای سال تحصیلی آینده  تجدید قوا نمایند و چه خوب که با خانواده به سفر بروند. مطمئن هستم در صورتی که در کودکی سفری با پدر و مادر داشته اید هنوز در خاطرات شما باقی مانده ، وسیله ای که با آن به سفر رفته اید،شهری که مقصد شما بوده وشهر های مسیری که تا مقصد طی کرده اید ، مکانی که اطراق کرده ایدو لذت خوردن غذایی که از بیرون تهیه شده ، همه و همه جزو خاطرات خوب شما باقی می ماند.در این پست یکی از جاذبه های گردشگری ایران را معرفی کنم که شاید آرزوی تعداد زیادی از غیر ایرانیان برای بازدید از نزدیک این مکان باشد.

 

ماسوله ! به معنای کوه بلند می باشد. ماسوله دراستان گیلان و 60 کیلومتری شهر رشت در  شمال ایران قرار دارد و همسایه های چهارسمت آن  فومن، ماسال، طارم علیا و خلخال می باشد.

10 دلیل برای اینکه با کودکان خود به مسافرت برویم

سیر و سفر در مکان های دیدنی و ناشناخته ایران

ماسوله به علت قدمت زیاد بین  به ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ سال در سال ۱۳۸۵ در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.بعلت قرار گرفتن در منطقه ی کوهستانی مخصوصا در فصل بهار با وجود مه غلیظ و باران های فصلی بسیار زیبا می باشد.

ماسوله  تابستان های معتدل و زمستان های سردی دارد، پس در صورتی که همراهان کم سن و سال یا میانسال با شما هستند و یا با سرما مشکل دارید بهترین زمان برای مسافرت به ماسوله در فصل تابستان می باشد.

علاوه بر طبیعت زیبا ی منطقه ، معماری شگفت انگیزخانه ها ، چوبی بودن مصالح خانه ها و بخصوص در و پنجره ها باعث زیباتر شدن این روستا شده است خانه های روستای ماسوله بصورت پلکانی قرار دارند و حیاط هر خانه پشت بام خانه بعدی می باشدکه بعنوان محل رفت وآمد و پیاده رو استفاده می شود.تزیین پنجره ها با گلدان های شمعدانی زیبا سلیقه صاحب خانه را به نمایش می گذارد. در صورتی که دوست داشته باشید در این خانه های پلکانی چند شبی را اطراق کنید،می توانید از محلی های ساکن ماسوله اجاره نمایید. برای رفتن به ماسوله (با ماشین شخصی) وارد شهرستان فومن در استان گیلان شویدوازفومن از طریق  جاده جنگلی بسیار زیبایی  به ماسوله می رسید.

نکات شگفت‌انگیزی که در طول سفرها در ایجاد ارتباط دوستانه به شما کمک می‌کند

در صورتی که برای گردشگری به  ماسوله سفر کرده اید با ما به اشتراک بگذارید.(سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

16 مکان که دیدن آنها برای شما جالب است

در

                                                                                                         

                برنامه ریزی تعطیلات معمولا محدود به یک مکاننیست .

ونیز
به نام "دیزنی لند در دریا" نامیده می شود دقیقا تعریف نشده است . در حالی که ساکنین ونیزی برای حفظ خانهای خانه های خود دربالای اب مبارزه میکنند ، گردشگران از سراسر جهان خیابان معروف باریک و کانال ها را مسدود کرده اند. شما میتوانید معماری زیبا ایتالیایی وکشیهای غول پیکرگشتزنی رایبینید که منتظر فیلمبرداری شما هستند .

زیباترین و خطرناک ترین مکان دنیا چاه یعقوب

20 مکان عجیب دنیا 

سی مکان دیدنی فراموش شده

باداب سورت

 

آمستردام

مطمئنا این جایی است که Anne Frank یاداوری میکند وحرمت Van Goughرا نگه میدارد. اما ایا میدانید چه چیزی سفر به ارزشمند میسازد؟ یک کافه علفهای هرز ساکنان تعجب اور، ساکنین فوق العاده بیماری از مردم امستردام با انبوهی ازگردشگران که به منطقه نور قرمز و داروخانه های محلی ماری جوانا هجوم میاورند وتحت تاثیر ماری جوانا قرار گرفته اند .

 

   سانتورینی
 سانتورینی ظرفیت بازدید کننده سفرهای دریائی خود را در 8000 نفر در روز محدود کرده است، که واقعا به نظر می رسد بسیار سخاوتمندانه است. بله، این جزیره دیوانه وار زیبا است. مطمئنا، شما از یک غروب خیالی فوق العاده عاشقانه لذت خواهید برد .   

آکسفورد

مری کلارکسون، عضو شورای کار و شهرداری لرد اعلام کرده تابستان امسال بسیار شلوغ است .بعضی از گردشگران به جشنواره ادینبورگ میروند تا برای کوتاه مدت از جهنم گردشگری شهر آکسفورد در امان باشند .زیبائی آکسفورد تقریبا بین ژوئن و اکتبر فوق العاده است. خطوط خیابان ها وخطوط دو چرخه پر از مربیان گردشگری و پیادهروها بصورت غیر قانونی مسدود شده اند .شاید شهردار لرد نتواند از آکسفورد بازدید کند.

روسیه                                                          

مردم در تعطیلات اغلب لبخند می زنند روس ها فکر می کنند افرادی که لبخند می زنند احمق هستند.مردم روسیه معتقد ند همیشه باید کر کرد وبرای تفریح  کمتر وقت میگذارند .

جزایر گالاپاگوس

یک مکان منحصر بفرد روی کره زمین است که از پوشش گیاهی وجانوری بالائی برخوردار است .مکانی دور از الایندههای مواد سوختی و ازدحام زباله میباشد .

ماجو پیکو

مکان قدیمی و بسیار دور که دولت پرو مجبور شده برای گردشکران محدودیت زمانی داشته باشد .وگردشگران برای بازدید از این مکان باید یک راهنمائی داشته باشند .اگر می خواهید خدایان Incan  را بازدید کنید باید از مسیرهای تعیین شده خاصی به انجا برسید .

 

بولیوی

به بولیوی تبزیک میگوئیم ! بر اساس یک گزارش از سوی انجمن جهانی اقتصاد ازنظر محبوبیت اخرین رتبه را در جهان کسب کرده است . 

ریف بریر بزرگ

یک صخره مرجانی در اقیانوس ارام غربی، درساحل کوئیز ،استرالیا با مسافتی حدود 2000 کیلومتر که تقریبا"با ساحل موازی است و بزرگترین صخره مرجانی جهان است ویکی از عجایب هفتگانه جهان است .سفید کننده تودهای نیز نامیده میشود .هنگامی اتفاق میافتد که کلیه مرجانها از شدت گرما از بین میروند .در انجا شما بهترین منظره طبیعی جهان را خواهید دید .

 جزایر کوه خای

80 درصد این صخره ها ی در امتداد این ساحل زیبا به علت حرکتهای غیر انسانی تخریب شده اند .به همین جهت بازدید از این مکان برای عموم ممنوع شده است .

نظرات

در ادامه بخوانید...

هشت شهر در جهان که بدرستی به جهانیان معرفی نشده است

در

 از استرالیا تا برزیل تا مقدونیه، شهرهای باورنکردنی وجود دارد اما توسط مسافران نادیده گرفته شده است.دراینجا 8شهروجود دارد که از نظر وبلاگ نویسان بزرگ سفر در جهان نا دیده گرفته شده اند و توضیع داده اند که چه باید کرد.

پورتو، پرتغال

 

پروتو،پایتخت ،بندر اصلی وبینظیر پرتغال به عنوان برادر نامرتب وکوچک پرتغال شناخته شده است .

این شهر در طول بحران اقتصادی اخیر به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است، اما با نیروهای جوان، تازه نفس و  پرشور که عمده  مسئولیتها را بر عهده دارند، به  وضعیت بهتر از همیشه برگشته است.

ناحیه چند رنگی پوروتو،Ribeira)) واقع در مرکز شهر در کنار رودخانه Douro، یکی از زیباترین نقاط شهر است. اما سواحل نزدیک، بسیاری از گالری های هنری، از جمله Museu Serralves ،بویژه تعداد زیادی از بارهای کوچک که براحتی میتوانید انها را ببینید پوروتو را محبوب کرده است .

  1. Essaouira، در مراکش

بیشتر مردم مشتاقانه به مراکش،کشور کلاه قرمزی ها میروند . Essaouira معمولا آخرین گزینه است ،محلی که فقط برخی از مسافران در مورد ان شنیده اند ،جای شرمساری است که تا بحال گسترش پیدا نکرده است . زیرا Esaouira یک گوهر در ساحل مراکش است، شهر پر از تاریخ، طبیعت و فضای ارام ،سالم وسرگرم کننده است .اکثر افراد به دو دلیل این شهر را انتخاب میکنند : کایت گشت وگذار وبازیهای سلطنتی . شهر مرموز Esaouira  به عنوان مجموعه ای از بازی سه گانه سه فصل استفاده میشود . حتی با این نوع رویدادهای بزرگ در شهر، Essaouira با خیابانهائی که با رایحه غذاهای خوشمزه پر شده است ارام است . Essaouira با سواحل طولانی ،بادهای شدید ،با بنا های قرن 18 ،شترهای ولگرد در ساحل ،خوانندگان همراه امواج ،بادبادکهای پرواز در اسمان بسیار جذاب ودیدنی است .این عجیب است که تمام این عناصر را در یک شهر کوچک مراکش فراهم میباشد. اما تمام این چیزها با هم هماهنگ هستند . Essaouira بدون هیچ زحمتی محل عالی برای لذت بردن از فرهنگ مراکش است .با دیدن شترهای ولگرد در ساحل ونوشیدن چای شیرین نعناع از هیاهوی جهان دور میمانید.

3 . داکا، بنگلادش

در سراسر اسیا کمترین توجه به داکا شده است .احساس میشود در جهان کمترین بازدید کننده را داشته باشد .بنگلادش از نظر تعداد جمعیت رتبه هشتم را بخود اختصاص داده ولی پروازهای ورود به بنگلادش بسختی به 120000 پرواز در سال میرسد .داکا نزدیک دلتا گنگ قرار گرفته و به شهر مساجد معروف است . مناظر زیبا آن عمدتا از پوشش گیاهی گرمسیری در امتداد رودخانه Buriganga تشکیل شده است.

بازدید از داکا دشوار نیست و برخی از نقاط دیدنی جالب، از جمله ساختمان های مذهبی، آثار تاریخی، بازارها و بندر معروف ستارغات، همه مکان های عالی برای معرفی این شهر شلوغ میباشد . قدم زدن در داکا یک تجربه منحصر به فرد است که می توانید با افراد بنگلادش دوستانه ارتباط برقرار کنید .

4- کانبرا، استرالیا

در استرالیا ،کانیرا از دید اغلب بازدید کنندگان پنهان مانده است .سواحل زیبائی ندارد ،اصلا ساحل ،هنر گرافیکی لذتبخش ویا خانه اپرائی درانجا وجود ندارد. اما با این حال مکانها وکارهای جالبی برای دیدن در انجا وجود دارد .شما میتوانید با مباهات در بالای مجلس کانیرا راه بروید وبخاطر اینکه بالای مجلس هستید رجز خوانی کنید.چشم اندازهای غذائی عالی ،کافه های ارام ،رستورانهائی با غذاهای لذیذ در انجا ئجود دارد .ما کانبرا را بخاطر taco( یک غذای سرخ شده شامل گوشت،لوبیا،کاهو،گوجه فرنگی وانواع چاشنیها است) وsangria (نوشیدنی اسپانیائی مخلوطی ازلیموناد، توت فرنگی،انبه،انواع اب میوه وادویه جات است ) .کانتیرا همچنین جذاب وشیکی دارد که ما موزه نقاشیهای ملی را به شما توسیه میکنیم.اهالی این شهر بسیار مهربان وخونگرم بوده وهمیشه اماده کمک به شما هستند.

5-اسکوپیه، مقدونیه

مقدونیه یک کشور کوچک اما زیبا و متنوع است و همچنین یکی از ارزان ترین وبا ارزشترین مکان  در اروپا است.اما معمولا از دید گردشگران پنهان میماند .اسکوپیه مکانی است که اروپائی ها ان را دست کم میگیرند. در سال های اخیر این شهر شگفت انگیز، سرگرم کننده، بی تکلف و چند فرهنگیتغییرات منحصربفردی داشته ،ساختمانهی عظیم وصدها مجسمه شگفت انگیز که سمبل فقرهستند،بخشی از پروژه هائی است که در سال 2014 ساخته شده اند .یک اقدامی که برای جذب بیشتر توریست انجام گرفته ونشانگروطن پرستی وهویت ملی انها میباشد.

شهر Skopje با معماری جدید وسبک نئوکلاسیک که در اتن یا رم دیده نمیشود ، مساجد تاریخی عثمانی و بازارهای تحت تاثیر آلبانیایی، یک سبک پاریسی «Arc De Triomph '، اتوبوس های دوبلکس قرمز لندن که در خیابان ها قرار دارند، یک صلیب بزرگ 66 متر بالا در بالای تپهکه نسخه ای ازمسیح Rioنجات دهنده مقدونیه است،یک شهر جالب وسرگرم کننده برای سیاحت میباشد.

6- سائوپائولو، برزیل

سائوپائولو به اغلب اغلب مسافران برزیل معرفی نشده است ،اما واقعیت این است که بزرگترین وپرجنب وجوشترین شهر کشور است .مانند بسیاری از شهرهای بزرگ در جهان از اقوام وفرهنگ های مختلف تشکیل شده است ،با مهربانی وخوش روئی مکانهای زیادی را به گردشگران معرفی میکند.در قسمت شمال این شهر رستورانهای معتبری ساخته شده است که شما میتوانید انواع اقسام غذاهای جهانی را در انجا تجربه کنید .علاوه بر ان صحنه های هنری پرجنب وجوش شهری ،هدایائی که در طول سال ارائه میشود ، سائو پائولو باید در راس لیست بازدید کنندگان از برزیل قرار گیرد .

7- ریچموند، ایالات متحده 

آدام گروفمن، خط افق مرکز شهر ریچموند روی رودخانه جیمز (Dreamstime) ریچموند، پایتخت ویرجینیا، یک شهر کوچک بسیار جذاب با هنر خیابانی، رستوران های زیبا گزینه های زیادی برای سرگرم دارد. خیابان های خالی و گوشه های تاریک که الهام بخش برخی از داستان های ادگار آلن پو، که در اینجا زندگی می کردند، مناطق رنگارنگ،کتابخانه های متناوب، فروشگاه های مرتبط با محصولات انگور و موزه ها، حتی معماری که یادآور تاریخ گذشته برده داری و جنگ است،جشن هائ متنوع ان که مخلوطی از خانواده های LGBT، مهاجران و هزاران دانش آموز و جوان از ایالات متحده و خارج از کشور است وبا افتخار برگذار میشود ، ریچموند هم جوان و هم قدیمی محسوب میشود.باتوجه به اینکه به ازای هر 100000 نفر 5/14مغازه تاتو در ریچموند وجود دارد ،شهر تاتو امریکا محسوب میشود

8- اصفهان، ایران

آیا فقط مسجد جمعه ی اصفهان نادیده گرفته شده است ؟خیر مساجد فقط یکی از معماریهای خیره کننده است که ازدید توریستها پنهان مانده است.اصفهان یکی از بهترین مکان های جهان برای مشاهده معماری سنتی اسلامی است.  بسیاری از مساجد وجود دارند که در شیشه های طلایی و رنگی پوشانده شده اند و بنابراین زمانی که شما داخل مسجد هستید فکر میکنید مقابل یک آینه رنگی ایستاده اید . ساختمان های زیبا و بازار سنتی زیادی در سطح شهر اصفهان وجود دارد .در اصفهان گوشت فراوان است طوری که شما در هر نقطه شهرمیتوانید کباب بره بخورید. اصفهان همچنین بخاطر ظروف برنج سنتی مشهور است . یکی از بهترین مکان های دیدنی در ایران است. من فکر میکنم بهتر است قبل از اینکه بافت سنتی شهر تغیر کند بازدیدی از اصفهان داشته باشید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

شهری در آلمان که ۵ قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!

در


در دنیایی که همه چیر روز به روز در حال گرانتر شدن است، در دنیایی که قیمت همه چیز از خوراک و پوشاک گرفته تا مسکن به سرعت رو به رقم های نجومی است، باورتان می شود جایی در دنیا وجود داشته باشد که ۵ قرن است قیمت اجاره خانه در آن زیاد نشده است؟ آن هم در اروپا؟ آن هم در آلمان؟! شاید فکر کنید این یک شوخی و رویا است، ولی کاملا واقعیت دارد. جایی که در منطقه ی بی نظیر باواریای آلمان قرار دارد، نام این مکان فوگری (Fuggerei) است. 

روستای فوگری در آلمان

روستای فوگری یک جای کوچک و بسیار خوش آب و هوا در کشور آلمان و قدیمی ترین مجموعه مسکونی اجتماعی جهان است. این مجموعه در شهر آوکسبورگ بایرن قرار دارد و در سال ۱۵۱۶ توسط یکی از ثروتمندان جوان به نام یاکوب فوگر ساخته شد، هدف او از ساختن این مجموعه، درست کردن جایی بود تا افراد نیازمند و کسانی که توان پولی ندارند بتوانند در آن اسکان پیدا کنند. در آن سال ها حدود ۵۲ خانه مجموعا در فوگری ساخته شد و کم کم بزرگ و بزرگ تر شد و مغازه ها و کلیساهایی هم در آن ساخته شدند و فوگری گسترش پیدا کرد.

 

روستای فوگری در آن دوران که مانند یک مجموعه بود، در شب ها قفل می شد و در نتیجه حالتی مستقل داشت. جالب است بدانید که در روستای فوگری هنوز هم سکونت می شود و عجیب تر از عجیب این که از سال ۱۵۲۰ تا به امروزه، اجاره خانه در این شهر زیاد نشده است!

 

واقعا شبیه به افسانه است ولی واقعیت دارد که زندگی در چنین جای زیبایی به چه اندازه می تواند ارزان باشد، مخصوصا وقتی در کشوری مثل آلمان باشید. قیمت اجاره ی خانه ها در آن دوران یک سکه طلای رایشنر بود که کمتر از یک یورو است و هنوز هم همان است و زیاد نشده است. علاوه بر اینکه قیمت چیزی در روستای فوگری از ۵ قرن پیش تا حالا زیاد نشده است، رسم زندگی در این منطقه درست مثل همان چیزی است که در آن دوران بود یعنی انجام دعای ربانی و نیایش ها و قبول داشتن شرایط زندگی یعنی این که همه ی افرادی که در این روستا زندگی می کنند باید مسیحی کاتولیک باشند، از افراد کم بضاعت و واقعا تهی دست باشند که حداقل به کسی بدهکار نباشند و حداقل ۲ سال هم در آوکسبورگ زندگی کرده باشند.

 


خانه های روستای فوگری به گونه ای ساخته شده اند که هر واحد آن حتی اگر در آپارتمان باشد، یک در جدا به بیرون دارد و در نتیجه شبیه به خانه های ویلایی است. خانه ها معمولا ۴۵ تا ۶۵ متر هستند و در هر خانه امکاناتی مثل آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن و گاهی یک اتاق دیگر است. همچنین در این خانه ها هم آب لوله کشی و هم امکاناتی مثل تلویزیون هم هست. جالب است بدانید که هنوز هم دروازه ی شهر شب ها قفل می شود.

چه کسی روستای فوگری را ساخت و به چه دلیل؟

همان طور که در بالا هم به آن اشاره ی کوتاهی شد، روستای فوگری توسط یاکوب فوگر جوان از ثروتمندان آن دوران ساخته شد. خانواده ی فوگر از ثروتمندان بودند که کار تجارت انجام می دادند، یاکوب البته از سرمایه گذاران آن دوران هم بود. او در واقع یک انسان خوب و خیر بود که از ثروتش به نفع مردم هم استفاده کرد و فوگری را در سال ۱۵۱۶ ساخت. فوگری در سال های بعد گسترش پیدا کرد و بزرگ تر شد. متاسفانه روستای فوگری در دوران جنگ جهانی دوم آسیب های زیادی دید ولی دوباره مانند قبل مرمت شد.

 


درست است که امروزه دیگر یاکوب خیرخواه زنده نیست ولی یادگار و میراثی که از او به جا مانده به همان سبک و سیاق آن دوران سرپاست. یاکوب در آن دوران صندوق خیریه ای درست کرد و در آن مقدار اولیه ی ۱۰۰۰۰ رایشنر را گذاشت، امروزه هم این صندوق مانند قبل با صداقت تمام اداره می شود.

امروزه در روستای فوگری در مجموع ۶۷ خانه، ۱۴۷ آپارتمان؛ یک کلیسا به نام کلیسای سنت مارک و یک ساختمان اداری وجود دارد.

بازدید از روستای فوگری

در حال حاضر گردشگران می توانند از این روستا از نزدیک دیدن کنند و سبک زندگی در آن جا را ببینند. شاید برایتان جالب باشد که چرا فوگر جوان این شرایط را در نظر گرفته بود، در واقع از آن جایی که او فردی مذهبی بود می خواست مطمئن شود که مردمی که در این جا زندگی می کنند شهروندان یک دستی هستند و به کلیسایی که او علاقه داشت و در آن جا ساخته بود می روند.

 


قبل از سفر به روستای فوگری بخوانید
اگر علاقه مند شده اید تا از این روستا دیدن کنید، می توانید بعد از رفتن به باواریا هم با دوچرخه، هم تراموا و هم ماشین شخصی به آن جا بروید. مسیر دسترسی آن بسیار راحت است. هزینه ی تور بازدید از این روستا در سال ۲۰۱۱، ۴ یورو بود. 

نظرات

در ادامه بخوانید...