چگونه این خانواده زیر تخته سنگ بزرگی در وسط بیابان زندگی می کنند

گردشگری

 

با وجود این واقعیت که مسکن از مدت ها قبل مانند قرن بیست و یکم بوده است ، هنوز می توانید غارنشینانی را در جهان پیدا کنید که آگاهانه انتخاب خود را انجام داده و از چیزی پشیمان نیستند.برای مثال ، بنیتوی مکزیکی ، که 30 سال پیش شروع به سکونت در زیر یک تخته سنگ بزرگ در وسط بیابان را انتخاب کرد و موفق به این کار شد. علی رغم این واقعیت که هیچ منافع تمدنی در آن وجود ندارد و شرایط کاملاً ساده است ، اما این مکان غیرمعمول در میان مناطق حفاظت شده گردشگران را که آرزوی دستیابی به هیجان زندگی در چنین فضای مسکونی را دارند جذب می کند.

 

گردشگری
اکنون 30 سال است که این خانواده مکزیکی در زیر یک تخته سنگ بزرگ در وسط بیابان (ایالت کوآهویل ، مکزیک) زندگی می کنند.

 

ایده این داستان غیرمعمول از زمانی آغاز شد که بنیتو هرناندز 70 ساله مکزیکی هنوز پسربچه بود. او فقط 8 ساله بود که هنگام سفر با پدرش در صحرای کوآهوئلا ، تخته سنگ بزرگی را در میان سنگهای پراکنده دید. با وجود کودکی ، او بلافاصله تشخیص داد که در زیر این تخته سنگ غول پیکر خانه ی خوبی می توان ساخت.

 

غارنشینی

سالهاست که این سنگها بنیتو را به خود جلب کرده اند ، به ویژه تخته سنگهای بزرگ زیر آنها خال است (مناطقه حفاظت شده Ocampo ، مکزیک).


این تخیلات کودکانه سالها بنیتو را رها نکرد ، که به طور منظم از این مکان بازدید می کرد و برای آینده برنامه ریزی می کرد. در نتیجه ، وقتی بزرگسال شد ، پس از مشورت با همسرش سانتا مارتا دلا کروز ویارئال ، تصمیم گرفت این قطعه زمین را بخرد. از آن زمان به بعد ، "زندگی غاری" یک خانواده پرجمعیت آغاز شد ، زیرا تا آن زمان همسران هفت فرزند داشتند.

 

غارنشینی

بنیتو هرناندز موفق شد 40 سال بعد به ایده کودکی خود برسد (ایالت کوآهویل ، مکزیک).

غارنشینی
همه چیز از این طریق آغاز شد (عکس از بایگانی خانواده هرناندز).


با توجه به اینکه یک تخته سنگ بزرگ با پایه ای که زیر آن خالی است ، طراحی و ساخت آن زمان زیادی لازم نداشت. پدر خانواده فقط مجبور بود نما و دو دیوار کوچک جانبی بسازد ، فضا های داخل صخره را که به عنوان اتاق جداگانه ای هستند ، برش دهد ، درها و پنجره ها را اضافه کند. نتیجه کار یک خانه کارآمد با مساحت حدود 40 متر مربع شد. متر ، ایجاد شده از مواد طبیعی و سقفی به وزن 850 تن. چنین سقفی بزرگ و سنگین "غارنشینان" را به هیچ وجه نمی ترساند ، آنها مطمئن هستند که اگر تخته سنگ چندین قرن ایستاده و اتفاقی برای آن نیفتاده ، پس  برای عمر آنها کافی است.

غارنشینی

وسایل ساده خانواده هرناندز مکزیکی ، ساکن صحرا در زیر یک تخته سنگ بزرگ (ایالت کوآهویل ، مکزیک).

 

غارنشینی
اتاق خواب اصلی در یک خانه غاری.  |  عکس

397783540.jpg
لوله کشی خانگی نه تنها افراد با مقدار آب مناسب بلکه گیاهان اطراف خانه غار را نیز تأمین می کند.


تنها چیزی که هنوز خانواده ماجراجویان را ناراحت می کند کمبود برق و مزایای اولیه است ، زیرا منطقه کویری در این منطقه کاملاً از تمدن جدا شده است. با استفاده از آب ، این مسئله به سرعت حل و فصل شد ، زیرا در کنار سازه سنگ ، یک چشمه با آب زلال وجود دارد که بنیتوی مبتکر موفق به ایجاد یک سیستم تأمین آب شد.

 

درست است که آب از طریق نیروی جاذبه جریان می یابد ، اما این برای زندگی و تمام نیازهای خانوار کاملا کافی است ، تا آبیاری گیاهان که باعث خنک شدن در روزهای گرم می شود. اگرچه همسران به هیچ وجه از گرما رنج نمی برند ، با توجه به اینکه یک تخته سنگ بزرگ اجازه گرم یا سرد شدن خانه در شبهای سرد زمستان را نمی دهد.

 

غارنشینی

آشپزخانه در یک خانه غار (ایالت Coahuil ، مکزیک).

397787204-1.jpgغارنشینی
این شکل حمام و توالت است


با توجه به اینکه در غار برق و بنزین وجود ندارد ، میزبان مجبور است روی اجاق گاز و با چوب آشپزی کند ، اما شکایتی نمی کند ، زیرا برای بسیاری از سالها یاد گرفته است که چطور این کار را حتی در چنین شرایط اولیه با مهارت انجام می دهد. مبلمان ساده و وسایل آشپزخانه بدوی تنها گنجینه خانه است که پس از یک اتفاق کاملاً مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

 

غارنشینی397788126.jpg

در سال 2013 ، خانواده هرناندز نه تنها در سراسر کشور بلکه جهان مشهور شدند (بنیتو عکس های مجلات را نشان می دهد).


واقعیت جالب :

این اتفاق در سال 2013 رخ داد ، زمانی که کشور در حال جمع بندی نتایج انتخاب جذاب  Yahoo Homes برای "بهترین داستان زندگی" بود. پس از آن بود که تمام دنیا از خانواده غیرمعمول مردم "غارنشین " که سالها دور از تمدن زندگی کرده اند ، مطلع شدند. با تشکر از این مسابقه که باعث شد عاشقان گردشگری و عاشقان طبیعت ، که به کویر می روند و درآمد ناچیزی را برای همسرانی که بیش از حد متوسط ​​زندگی می کنند به ارمغان بیاورند.

 

غارنشینی

بنیتو با ابتکار ، گردشگران را به گشت و گذار در غارهای باستانی ، جایی که تراش سنگ ها هنوزحفظ شده است ، می برد (ایالت کوآهویل ، مکزیک)


بچه ها مدت ها پیش بزرگ شدند و به شهرک های اطراف رفتند ، فقط زن و شوهر باقی مانده بودند که با گذشت زمان لذت برقراری ارتباط با گردشگران را چشیدند. آنها نه تنها به گردشگران اجازه می دهند از خانه خود دیدن کنند ، بلکه تخته سنگ هایی با نقاشی های قدیمی را به آنها نشان می دهند و حتی ممکن است یک شب اقامت را پیشنهاد دهند. یک بار ، یکی از گردشگران مبلغ هنگفتی برای این "بهشت غاری" در صحرا ، حدود 100 هزار دلار ، پیشنهاد کرد که برای این منطقه مبلغی نجومی است. اما همسران به طور کامل از فروش خانه خودداری کردند و هنوز در آن زندگی می کنند و دوباره برنامه ریزی می کنند.

 

غارنشینی

اکنون اتاق های کودکان به گردشگران کنجکاو و علاقه مند به زندگی در غار اجاره داده می شود (ایالت کوآهویل ، مکزیک)

غارنشینی
علاقه مندان به سفرهای هیجانی با خوشحالی شب  را در چنین مکان عجیب و غریبی سپری می کنند.

 

همانطور که مشخص شد ، چنین توجهی از طرف گردشگران تأثیرات مفیدی در بودجه خانواده آنها دارد و اکنون بنیتو کارآفرین نه تنها تابلوهایی نصب کرده است تا گردشگری از کنار خانه  آنها سهوا رد نشود ، بلکه به فکر سازماندهی اتاق یک هتل غاری در زیر تخته سنگ دیگری در مقابل محل سکونت غیرمعمول خود است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید