زندان آلکاتراز ، جایی که هزینه نگهداری یک زندانی برابر با اقامت در لوکس ترین هتل ایالات متحده بود

 آلکاتراز

به لطف فرهنگ عامه ، زندان آلکاتراز با خیال راحت می تواند به عنوان زندان مشهور جهان افتخار کند. کنایه اصلی این است که تاریخ واقعی این نهاد به سختی و غم انگیز بودن آنچه که خالقان آثار هنری(سینما) سعی در نشان دادن آن دارند ، نیست. علاوه بر این ، زندان آلکاتراز آن چیزی نیست که در نگاه اول به نظر می رسد. 7 واقعیت در مورد زندان آلکاتراز  ایالات متحده به شما کمک می کند تا آن را بهتر درک کنید و ظرافت های اساسی را درک کنید.

 

1. زندان آلکاتراز زندان افسران اطلاعاتی شوروی

 آلکاتراز

یک افسر اطلاعاتی شوروی 


در سال 1950 افسر اطلاعاتی شوروی مورتون سوبل در زندان آلکاتراززندانی شد. وی به جرم جاسوسی به 30 سال زندان محکوم شد. سوبل مهندس ارشد رادیو جنرال الکتریک بود. از او بود که اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی آموخت که آمریکایی ها کار بر روی سیستم های کنترل موشک های حامل کلاهک هسته ای را آغاز کرده اند. او 17 سال و 9 ماه را در زندان آلکاتراز گذراند و پس از آن آزاد شد.

 

2. آل کاپون در زندان آلکاتراز نوازنده شد

آل کاپون

FBI نتوانست آل کاپون را بگیرد اما کمیسیون مالیات این کار را کرد.  | عکس

 

معروف‌ترین گانگستر و تبهکار آمریکایی که نیازی به معرفی ندارد ، آل کاپون ، نیز در زندان زندان آلکاتراز بود. و ظاهراً زندگی در آنجا برای او خیلی بد نبود. البته نه مانند پنت هاوس در دیترویت ، اما با این وجود آل کاپون حتی در یک گروه راک محلی به نام Rock Islanders عضو شد.  زندان آلکاتراز به این مجموعه اجازه می داد كه مرتباً در مقابل زندانیان كنسرت برگزار كند.

 

3. آیا هیچ فراری از زندان آلکاتراز نبود ...  این قطعی نیست

آلکاتراز

فیلم فرار از آلکاتراز موفق ترین تلاش در سال 1979 فیلمبرداری شد.  | عکس


به طور رسمی ، 14 تلاش برای فرار از زندان آلکاتراز وجود داشت که 34 زندانی در آن شرکت داشتند. تقریباً همه آنها دستگیر ، تیرباران یا به سادگی غرق شدند. با این حال ، اجساد چندین "غرق شده" هرگز پیدا نشد ، که مقامات را مجبور به اعلام موفقیت فرار کرد. علاوه بر این ، پس از بسته شدن زندان ، ثابت شد که یک شخص می تواند به راحتی از طریق خلیج شنا کند.

علاوه بر این ، زندانیان نیز موفق به فرار شدند. جان پل اسکات قادر به شنا در خلیج  بود که در سال 1962 از زندان آلکاتراز فرار کرد. درست است که او در پل گلدن گیت گرفتار شد. پلیس او را با هیپوترمی و تقریباً کاملاً خسته پیدا کرد. از آن زمان ، هر سال مسابقه سه گانه فرار از زندان آلکاتراز در ایالات متحده آمریکا برگزار می شود که با زندانیان به زندان جزیره می رود.

 

4- زندان آلکاتراز به نام پرنده دریایی نامگذاری شده است

آلکاتراز

زندان آلکاتراز از مرغ دریایی نامگذاری شده است.  | عکس


نام این جزیره در سال 1775 رقم خورده است ، زمانی که اولین اروپایی از طریق دروازه طلایی عبور کرد. نام کرانه های صخره ای که اکنون برای همه جهان شناخته شده است توسط ستوان ناوگان اسپانیایی خوان مانوئل دی آیالا - La Isla de los Alcatrases ابداع شد که به معنی "جزیره گانت" است.(نوعی مرغ دریایی) جزیره آلکاتراز در مرکز خلیج سانفرانسیسکو در کالیفرنیا واقع شده و تا سال‌ها پیش به عنوان یک محدوده نظامی شناخته شده بود و پس از آن نیز امن‌ترین زندان در جهان به‌شمار می‌رفت اما امروزه این جزیره با نظارت آژانس پارک‌های ملی آمریکا، به مکانی تاریخی تبدیل شده و به عنوان بخشی از جاذبه‌های توریستی و گردشگری این ایالت در معرض دید همگان قرار دارد.

 

5-  سرخپوست ها سعی کردند این جزیره را خریداری کنند

آلکاتراز

 سرخپوست ها سعی کردند این جزیره را خریداری کنند.  | عکس

 

در نوامبر 1969 ، سرخپوست ها سعی کردند این جزیره را خریداری کنند. آنها زندان را تصرف کردند و با استناد به یکی از قوانین فدرال خواستار واگذاری زندان آلکاتراز به آنها جهت ایجاد یک مرکز فرهنگی و دانشگاه در جزیره شدند. علاوه بر این ، سرخپوست ها پیشنهاد پرداخت 24 دلار دانه های شیشه ای و پارچه قرمز به مقامات فدرال را دادند. مورد دوم یک تمسخر بود - این همان مقدار است که در سال 1626 اروپاییان منهتن را از قبایل محلی خریداری کردند. مقامات اما این معامله را دوست نداشتند و سرخپوستان به راحتی اخراج شدند.

 

6. فقط یک فانوس دریایی

فانوس دریایی

یک فانوس دریایی مهم در اینجا فعالیت می کند.  | عکس


اولین ساختمان در این جزیره یک فانوس دریایی بود. در سال 1854 ساخته شد. ارتش آمریكا در اوایل دهه 1900 ساخت زندان را در اینجا آغاز كرد. در سال 1909 ، فانوس دریایی دوباره ساخته شد ، تقریباً دو برابر بلندتر ساخته شد. در طول تاریخ زندان ، ملوانان زندان آلکاتراز را در درجه اول به عنوان یک فانوس دریایی می شناختند. این عملکرد تا به امروز وجود دارد.

 

7. زندان آلکاتراز یک زندان نمونه بود

آلکاتراز

زندان آلکاتراز بهترین شرایط را داشت.  ¦ عکس


زندان آلکاتراز غذای عالی و زندانیانی بر اساس اصل "یک نفر - یک سلول" برخودار بود. مورد اخیر خصوصاً توسط کسانی که به زندان رفتند مورد پسند قرار گرفت ، زیرا چنین سیاستی خطر تلاش برای کشف هویت آنها توسط "رفقا" را کاهش می داد. علاوه بر این ، زندان آلکاتراز یکی از اولین زندانهای آمریکایی بود که اوقات فراغت در آن سازمان یافته بود: آنجا کتابخانه ای با 15 هزار کتاب ، نمایش فیلم ، کنسرت و اشتراک مشترک مجلات مشهور وجود داشت. بسیاری از زندانیان درخواست انتقال به زندان آلکاتراز را داشتند.به این دلیل که این نهاد مثال زدنی بود.و در نتیجه ، زندان آلکاتراز به همین دلیل تعطیل شد: مقامات فدرال هزینه نگهداری یک زندانی در جزیره را محاسبه  و وحشت کردند. برچسب قیمت روز بیش از هزینه زندگی در لوکس ترین هتل ایالات متحده است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید