چرا صومعه معروف ببر در تایلند بسته شد

در

ببر

صومعه ببر مکانی بی نظیر در تایلند ، که هر ساله هزاران گردشگر را به خود جلب می کند ، چند سال پیش در مرکز یک رسوایی زشت واقع  شد. بهشت ببر های معروف ، جایی که همه گردشگران می توانستند توله های ببر را از یک بطری تغذیه کنند ، با آنها  قدم بزنند و حتی با این شکارچیان شنا کنند ، شروع به متهم کردن آنها به تجارت از طریق حیوانات و نگه داشتن حیوانات در شرایط وحشتناک کردند. جالب اینجاست که در اخبار امروز می توانید روایات بسیار متناقضی از شاهدان عینی را ببینید که با چشمان خود صومعه ببر را دیدند.


تاریخ صومعه بودایی وات Pa Luangta Bua Yanasampanno ، که در غرب تایلند واقع شده است ، در اوایل دهه 2000 مشهور شد. در آگوست 1994 ، خانواده ثروتمند تایلندی هون زمین خود را به یکی از واعظان بودایی تایلند اهدا کردند تا یک صومعه جدید تأسیس کنند. این صومعه بلافاصله به یک پناهگاه نه تنها برای مردم بلکه برای حیوانات وحشی تبدیل شد. حیوان خانگی اول ، پرنده های وحشی و سپس طاووس ها بودند که خود را در پارک در نزدیکی صومعه مستقر کردند ، بعد از آن یک گراز وحشی زخمی بود ، که بهبود یافت و به همراه خانواده به حیات وحش بازگشت.

 

صومعه ببر
هنوز مقالاتی درباره  ببر ها بصورت گسترده در اینترنت پخش می شود


در فوریه سال 1999 ، روستاییان توله ببر مجروح شده را بدون پدر و مادر برای راهبان به ارمغان آوردند. این حیوان خانگی درگذشت ، اما به زودی چند توله ببر یتیم کوچک در صومعه ظاهر شدند. برخی به لطف شکارچیان تنها مانده بودند ، برخی دیگر در خانه نگهداری می شدند ، اما پس از آن تصمیم به خلاص شدن از شر یک حیوان بزرگ شده گرفتند. صومعه همه را پذیرفت. راهب ها بدون مهارت ویژه ،  توله ها را پرورش می دادند. در آغاز ژانویه 2011 ، 85  ببر در  صومعه وجود داشتند که نیمی از آنها هنوز نوزاد بودند.

گربه های بزرگ از غذای آماده گربه  و گوشت مرغ آب پز تغذیه می شدند - همانطور که در وب سایت صومعه توضیح داده شده است ، راهبان سعی می کردند از حیوانات خانگی خود در برابر طعم خون محافظت کنند. در نگاه اول ، واقعاً کارآمد بود. در عکس هایی که در وب منتشر شده است ، ببرها با همزیستی با یکدیگر و مراقبانشان زندگی می کردند ، به گردشگران اجازه می دادند عکس های جسورانه بگیرند و با میل خود به مردم نزدیک شوند. در روزهای اوج خود ، این معبد توسط 300 تا 600 گردشگر در روز مورد بازدید قرار می گرفت - علیرغم اینکه تقریباً سه ساعت رانندگی از بانکوک تا صومعه  لازم بود و هزینه بلیط ورودی نسبتاً بالایی داشت، دهها داوطلب از کشورهای مختلف برای کمک به راهبان در مراقبت از حیوانات در این صومعه کار کردند. این تجارت گردشگری 5.7 میلیون دلار در سال برای صومعه به ارمغان می آورد.

 

گردشگران
گردشگران در صومعه ببر در تایلند


به تدریج ، این صومعه شروع به تبدیل شدن به یک باغ وحش تمام عیار کرد. علاوه بر جمعیت زیادی از ببرها ، بیش از 300 نمونه از گونه های دیگر در آنجا زندگی می کردند: طاووس ، گاو ، گاومیش آسیایی ، گوزن ، خوک ، بز ، خرس ، شیر ، میمون و شتر. چنین گوشه ای از زندگی حیات وحش ، بدون مجوز فعالیت می کرد ، به تدریج توجه مقامات را به خود جلب می کند ، به خصوص که بررسی های گردشگران پس از بازدید اغلب مبهم بود. بازرسی های صورت گرفته تأیید کردند که حیوانات همیشه در شرایطی مانند مواردی که برای عموم نشان داده می شوند نگهداری نمی شوند. در طول چند سال ، Care for the Wild International اطلاعاتی را جمع آوری کرده است که این صومعه با نگهداری از حیوانات شکارچی مشکل دارد و خدمات دامپزشکی مناسبی ندارد ، همیشه غذای کافی وجود ندارد و هرچه ارتباط با گردشگران بیشتر باشد ، حیوانات باید انعطاف پذیر تر باشند ، اغلب تحت تأثیر مواد مخدرهستند. اتهام مبادلات مخفیانه با صاحب یک مزرعه ببر در لائوس به ویژه شدید بود.

 

راهب بودایی
صومعه ببر در تایلند

 

پس از گزارشی که شواهدی از چنین حقایقی ارائه کرده است ، ائتلاف 39 سازمان محیط زیست به مدیرکل پارک های ملی تایلند روی آورد. نتیجه گیری در این نامه ناامید کننده است: "صومعه دارای ابزار ، مهارت ، تماس با باغ وحش های معتبر یا حتی تمایل به مقابله با ببرهای خود بر این اساس نیست. در عوض ، او انگیزه دارد تا ببرها را به گردشگران نشان دهد و ببرها را برای سود غیرقانونی تجارت کند. "

در ماه مه 2016 ، عملیاتی برای خروج ببرها از صومعه آغاز شد. در آن زمان تعداد آنها تقریباً 150 ببر بود. برای انجام چنین کارهایی در مقیاس بزرگ ، بیش از 2 هزار نفر از جمله دامپزشکان ، کارمندان اداره حفاظت از حیات وحش ، پلیس محلی و ارتش درگیر شدند. حیوانات با دارت های آرام بخش آرام گرفتند و روی اتومبیل ها بارگیری شدند. همه ببرها به باغ وحش ها و ذخیره ایالتی فرستاده شدند. ترسناکترین یافته ، چند ده توله مرده بود که در مطب دامپزشکی منجمد شدند. همانطور که نمایندگان این صومعه توضیح دادند ، همه حیوانات به دلایل طبیعی جان خود را از دست دادند.

 

ببر در تایلند
خارج کردن حیوانات از صومعه در  2016

متأسفانه سرنوشت گربه های عظیم که از صومعه خارج شده اند خیلی خوشحال کننده نبود. با گذشت سالها ، بیش از نیمی از آنها جان باخته اند. از میان این دلایل ، متخصصان وضعیت نامساعد حیوانات ، بیماری ها و حتی وراثت را می نامند - در نتیجه آمیزش های نزدیک به هم ، بسیاری از آنها یک دسته کامل از بیماری ها را دریافت کردند. این داده ها اتهامات مربوط به صومعه را تأیید می کنند ، اما نظرات دیگری نیز وجود دارد. بنابراین ، برخی از مدافعان باغ وحش(zoo defenders) که به مراقبت از ببرهای معبد کمک کرده اند معتقدند که علت مرگ جمعی خروج بدون برنامه ریزی ببر ها از صومعه و آماده نبودن باغ وحش ها برای دریافت بسیاری از گربه های بزرگ است. به گفته آنها بسیاری در زمان خارج شدن از صومعه سالم بودند اما نتوانستند به رژیم غذایی جدید عادت کنند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

موزه عیسی مسیح در دهکده شینگو

در
آیا واقعاً عیسی مسیح از اعدام نجات پیدا کرد، در ژاپن ازدواج و زندگی می کرد؟ موزه عیسی مسیح در دهکده شینگو به این سوال پاسخ می دهد
در 650 کیلومتری شمال توکیو می توانید دهکده کوچک شینگو را پیدا کنید ، که افراد محلی این دهکده را آخرین پناهگاه مسیح می دانند. ظاهراً در میان تپه های آرام این مکان که خدا آن را فراموش کرده است ، پیامبر مسیحی مانند یک کشاورز معمولی زندگی می کرد. او سه دختر داشت و تا 106 سالگی در یک روستای ژاپنی زندگی کرد. همه اینها و همچنین بسیاری از حقایق جالب دیگر در موزه محلی عیسی مسیح شرح داده شده است. چه کسی می داند ، شاید امروز شما بتوانید در خیابان به چند تن از فرزندان او برخورد کنید ...
شینگو در بخش آوموری قرار دارد و جمعیت آن حدود 2500 نفر است. در نزدیکی قبر مسیح ادعا شده دیگر جاذبه های گردشگری محبوب مانند یک مسیر مسابقه اتومبیل ، یک هرم خیره کننده و به اصطلاح "Big Rock" موجود است. با این حال ، توریست ها هنوز در وهله اول به شینگو سفر می کنند تا جایی را که عیسی مسیح، 70 سال پس از نجات ادعا شده از اعدام،در آنجا زندگی می کرد را ببینند. جمعیت این روستا که هیچ ارتباطی با دین مسیحیت ندارد و بیشتر بودایی هستند اما، از مسیحیت بسیار پرشور هواداری می کنند.
 
فهرست مکانهایی که به گفته ژاپنی ها ، عیسی مسیح در آن زندگی می کرد و دفن شده است.
علاوه بر این ، افسانه  زندگی عیسی مسیح در شینگو یک ترفند برای جذب گردشگران نیست. مردم محلی صمیمانه به آن اعتقاد دارند. داستان به شرح زیر است: عیسی مسیح 21 ساله بود که به ژاپن رفت و در آنجا 12 سال با یک کشیش در کوه فوجی تحصیل کرد. در سن 33 سالگی ، او برای موعظه خرد جدید شرقی به وطن بازگشت ، اما جمعیت رومیان عصبانی به وضوح از انگیزه های او قدردانی نکردند.
با این حال ، پس از آن اتفاق غیر منتظره ای افتاد. بر روی لوح در محل دفن شینگو نوشته شده است که برادر کوچکتر عیسی  به مسیح کمک کرده است که فرار کند ، اما در عوض جای خود را بر روی صلیب گرفت و مصلوب شد. پس از آن ، عیسی مسیح، از طریق سیبری به آلاسکا گریخت و از آنجا به ژاپن بازگشت.
در شینگو ، مسیح "مرد بزرگی" به حساب می آمد ، گرچه افراد محلی از معجزات او چیزی نمی دانستند. عیسی نام جدید Torai Taro Daitenku را پذیرفت و خانواده خود را با زنی به نام میوکو شروع کرد. فرزندان او  قبیله ساواگوچی را تأسیس كردند.
موزه ای در نزدیکی محل دفن ساخته شده است که اطلاعات و شواهدی درباره ادعای این روستا در مورد جلال آخرین مکان استراحت مسیح ارائه می دهد.
آرامگاه عیسی در شینگو.
 
افراد محلی همیشه خانواده ساواگوچی را بسیار غیرمعمول دانسته اند: بسیاری از آنها چشمان آبی داشتند. با این حال ، وقتی از آنها خواسته شد كه درباره شجره نامه بالقوه 2000 ساله مقدس خود صحبت كنند ، ساواگوچی این مسئله را نادیده گرفته و به خبرنگاران گفت كه "آنها می توانند آنچه را دوست دارند باور كنند." در حقیقت ، همه اینها برای ساواگوچی ، که به هر حال ، اعتقادات شینتو و بودایی را دارند ، مهم نیست. با این حال ، افسانه محلی عیسی مهاجر ، گردشگران را به منطقه جذب می کند. هر ماه ژوئن ، مردم برای برگزاری یک جشن بزرگ در نزدیکی قبور جمع می شوند و آواز می خوانند. این همه به عنوان بخشی از جشنواره Bon اتفاق می افتد.
Toyoji Savaguchi مردی است که خود را از نوادگان مسیح می نامد.
 
بعید نیست کسی بگوید در این افسانه حداقل بخش کوچکی از حقیقت وجود دارد.موزه عیسی مسیح در شینگو اکنون سوابق اسناد گمشده را ذخیره می کند ، که فقط قدیمی ترین افراد به یاد می آورند.
به گردشگران پیشنهاد می شود در تصاویر موزه عیسی مسیح عکس بگیرند.
 
اکثر مورخان معتقدند که این افسانه فقط یک شیرین کاری تبلیغاتی است که در دهه 1930 توسط شهردار شینگو ، دنجیرو ساساکی ابداع شد ، که در آن زمان "موفقیت" پیدا کردن اهرام مختلف باستانی را کشف کرد.این داستان به طور فزاینده ای با اصالت روستا در جایی که بودیسم غالب است ، در هم تنیده شده است.
قطعه ای از یک جزوه توریستی در مورد Shing
 
مسیحیت در اینجا یک عمل مذهبی نیست بلکه ابزاری برای جذب گردشگر است که به لطف آن اقتصاد محلی زنده است. بنابراین ، ساکنان شینگو از مردی تجلیل می کنند که آنها را فرزند خدا نمی دانند بلکه یک "فضیلت حرفه ای" هستند (افسانه محلی دیگری وجود دارد که می گوید عیسی مسافت های بسیار طولانی را برای جستجوی غذا برای اهالی روستا طی کرده است). او در ژاپن "مرد بزرگی" بود ، اما پیامبر نبود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

راز طلایی سوئیس: چگونه یک کشور فقیر اروپایی بهشت روی زمین ​​شده است

در
حفظ استقلال در چه دوره ای دشوارتر است؟ در زمان جنگ های سرزمینی و مذهبی یا زمانی که جهان تحت تأثیر جهانی شدن قرار گرفته است؟ سوئیس در هر شرایط و هر دوره تاریخی قادر به مبارزه برای داشتن وضعیت یک کشور مستقل بوده، اما تاریخ این مبارزه چه بود؟ با قدردانی از یکی از فقیر ترین کشورهای اروپایی که به بهشت روی زمین ​​تبدیل شده است. سوئیس، بهشت گردشگران در تلاش خود برای تبدیل شدن به یک کشور مستقل چه کرد؟

چگونه سوئیس به کشوری مستقل تبدیل شد

چگونه سوئیس به کشوری مستقل تبدیل شد
کشور دره ها و دریاچه های آلپ
سرزمین های سوئیس به گونه ای واقع شده اند که می توانند از مهمترین روندهای تاریخی اروپا محصور بمانند. تاریخچه دره های آلپ حتی از زمان های نئاندرتال ها، 250 هزار سال پیش آغاز می شود . در زمان های قدیم ، این سرزمین ها نقش یک منطقه بافر بین امپراتوری روم و قبایل بخش شمالی اروپا را ایفا می کردند. در قلمرو سوئیس مدرن پس از آن Celts ، Helvets ، Retiets زندگی می کردند - مردمی که با Etruscans روابط خانوادگی داشتند. در دره های آلپ به کشاورزی و دامپروری مشغول بودند ، در رودخانه ها و دریاچه ها ماهیگیری می کردند.
زوریخ جزو شهرهای توریستی وگردشگر پذیر سوئیس
زوریخ ، شهری که از قبل در دوران روم باستان وجود داشته است ، به همراه بازل ، ژنو ، لوزان و آونتیکوم (هم اکنون - پیشرفته) زوریخ جزو شهرهای توریستی وگردشگر پذیر سوئیس است
 
در 15 قبل از میلاد قلمرو آینده سوئیس به امپراتوری روم پیوست ، و پس از فروپاشی آن به قدرت قبایل آلمانی - آلمانس ، که بسیاری از پادشاهی های کوچک در اروپا ایجاد کردند ، افتاد. اتحاد اراضی در زمان سلطنت شارلمانی اتفاق افتاد و به زودی قلمرو آینده سوئیس بین چندین پادشاه و امپراطور تقسیم شد. البته هیچ صحبتی درباره استقلال مطرح نشد.
 
در طول سه قرن آینده ، کشور مزارع کوهستانی آلپ با قدرت رو به رشد امپراتوری روم مقدس ، گاهی اوقات بصورت قدرت کاملاً اسمی ، به ویژه در شمال ، اداره می شد که حاکمان محلی ، از جمله هابسبورگ ها ، یکی از بزرگترین سلسله های سلطنتی در تاریخ اروپا ، تأثیر زیادی گذاشتند.
در قلمرو سوئیس ، بسیاری از سازه ها با سابقه طولانی زنده مانده اند
در قلمرو سوئیس ، بسیاری از سازه ها با سابقه طولانی زنده مانده اند
به تدریج ، تجارت توسعه یافت ، مسیرهای جدیدی برای حمل و نقل کالا از یک انتهای اروپا به طرف دیگر بر قرار شد ، از طریق رشته کوه های آلپ می توان از سواحل مدیترانه به شمال و جنوب رفت. برای امپراتوران امپراطوری مقدس روم و برای هابسبورگها ، این دره های کوهستانی بسیار اهمیت داشتند.
پیمان بین سه کانتون در سوئیس
پیمان بین سه کانتون
 
در سال 1291 پیمان نظامی بین سه کانتون یا سرزمینها - اوری ، شوویت و Unterwalden - امضا شد. این اتحادیه "برای همیشه یا ابد" اعلام شد. کانتون ها و شهرک های موجود در آنها متعهد شدند که با مشاوره و کردار ، شخصاً و با دارایی ، در سرزمین های خود و خارج از آنها ، در برابر هر کسی که بخواهد همه یا قسمتی از هر سرزمینی را مورد حمله قرار دهید یا تعرضی کند، به یکدیگر کمک کنند. شاید این رمز ماندگاری سوئیس بود. همانطور که ممکن است ، و اکنون شعار دولتی سوئیس فریاد تفنگداران دوما است: "یکی برای همه ، و همه برای یک!"
ساختمان پارلمان در برن
ساختمان پارلمان در برن
تلاش برای فتح سوئیس متوقف نشد ، اما به تدریج قلمرو آن افزایش یافت ، تعداد کانتون ها افزایش یافت. ساکنان این سرزمین ها ، و پس از آن ، مانند اکنون ، هرگونه تجارت را با حسن نیت انجام دادند: آنها می توانستند از قلمرو خود دفاع کنند ، این امر توسط قلعه ها و تأسیسات نظامی بسیار محکم انجام می شد.
بنای یادبود ویلیام تل ، سمبل افسانه ای استقلال سوئیس
بنای یادبود ویلیام تل ، سمبل افسانه ای استقلال سوئیس ، که علاقه مندان به دنبال اثبات وجود واقعی او هستند

چه کسی اجازه داد سوئیس به یک کشور مستقل تبدیل شود؟

با گذشت زمان ، سوئیس آزادی بیشتری را از همسایگان قدرتمند خود به دست آورد ، نفوذ برن بر اقتصاد اروپا افزایش یافت. از قرن شانزدهم ، این کشور می توانست مستقل در نظر گرفته شود ، هرچند که می توان منابع این استقلال را در درجه اول در توافق قدرتهای بزرگ برای ترک برخی از مستعمره ها در قلب اروپا دید - این همه مناسب بود و باعث می شد از درگیری های خسته کننده جلوگیری شود.
صومعه سنت گال - یکی از قدیمی ترین صومعه ها در سوئیس
صومعه سنت گال - یکی از قدیمی ترین صومعه ها در سوئیس
در سال 1648 ، پیمان صلح وستفالن رسما استقلال این کشور را تأیید کرد - بین جمهوری استانهای متحد ، امپراتوری مقدس روم ، سوئد ، فرانسه ، اسپانیا و خود سوئیس. از آن زمان ، سوئیس جلوگیری از جنگ را شروع کرد، و این ، همراه با عدم پرداخت هزینه برای نگهداری دربار سلطنتی همراه بود که به جمع آوری مقدار زیادی از منابع مالی کمک کرد.
 
سنت ارائه سربازان اجیر شده به سایر کشورها وجود داشت که در عین حال درآمد مالی اضافی را نیز به دولت اعطا می کردند. در بعضی مناطق مالیات برچیده شد ، تولید در حال پیشرفت بود. سوئیسی ها در ساخت منسوجات ، به ویژه ابریشم ، ساز و کارهای پیچیده ای داشتند و صنعتگران سوئیسی در آن زمان شناخته شده بودند.
اگر سوئیسی ها متعهد به تولید چیزی شدند ، آنها این کار را با وجدان کامل انجام دادند
اگر سوئیسی ها متعهد به تولید چیزی شدند ، آنها این کار را با وجدان کامل انجام دادند.
 
مدت طولانی سوئیس یک اتحادیه ضعیف داشت ، هر یک از کانتون ها تحت تأثیر چندین خانواده ثروتمند بودند که این امر باعث نارضایتی مردم و شورش ها می شد. پس از انقلاب فرانسه ، انقلاب سوئیس نیز به وقوع پیوست و نتیجه آن ایجاد جمهوری متمرکز  بود ، هرچند که حمایت مردم را پیدا نکرد. امپراتور ناپلئون بناپارت قانون اساسی جدیدی را برای سوئیس تصویب کرد ، فدرالیسم و ​​خودمختاری کانتون ها را احیا کرد. از سال 1815 ، سوئیس به عنوان یک کشور مستقل بی طرف از فرانسه اعلام شد.
لوسرن در سوئیس
لوسرن
قرن XIX دوره ای برای حل و فصل مناقشات داخلی ، در درجه اول تقابل مذهبی بین كاتولیك ها و پروتستان ها بود.
 

راز طلایی استقلال سوئیس

حال که در قرن بیست و یکم ، دلایل موفقیت اقتصادی سوئیس را نگاه می کنیم ، لیست این موفقیت ها با کاستی ها آغاز می شود. عدم وجود ذخایر معدنی ، فرصت های اندک برای کشاورزی ، عدم دسترسی به دریا ، بیش از دو سوم این سرزمین را کوه ها پوشانده اند.  بنابراین برای آنها آشکار بود و هست که : مهمترین و ارزشمندترین چیزی که می توانند از آنها استفاده کنند ، خود مردم هستند.
سوئیسی ها به دلیل نبود جنگ در این کشور موفق به نجات آثار تاریخی باستانی زیادی شدند
سوئیسی ها به دلیل نبود جنگ در این کشور موفق به نجات آثار تاریخی باستانی زیادی شدند.
سوئیسی ها مدت هاست که یاد گرفته اند در تصمیم گیری های مهم سیاسی مشارکت کنند ، حتی اکنون مهمترین موضوعات دولت به رأی عمومی گذاشته می شود.
چاقوهای مشهور سوئیس به رنگ قرمز ساخته شده اند
چاقوهای مشهور سوئیس به رنگ قرمز ساخته شده اند - به طوری که با گم شدن در برف آنها به راحتی مشاهده می شوند.
 
اعتقاد بر این است که منبع ثروت دولت پس از جنگ جهانی دوم ، پول بیشماری بوده است که توسط نازی ها و قربانیان آنها در بانک های سوئیس واریز شده است. اما این بیشتر یک افسانه است. باید اعتراف کنیم که بودجه ملی این کشور هزاران برابر بیشتر از بالا ترین ارقام است که می تواند میزان سپرده های فراموش شده را منعکس کند.
سوئیس قلعه های بسیار زیادی را به عنوان خاطره ای از گذشته های نظامی دوردست حفظ کرده است
سوئیس قلعه های بسیار زیادی را به عنوان خاطره ای از گذشته های نظامی دوردست حفظ کرده است.
 
قلعه Belliczona
قلعه Belliczona
در طول دو جنگ جهانی قرن گذشته ، سوئیس توانست موضع مستقلی را حفظ کند ، گرچه بی طرفی اعلام شد اما کاملا آماده و مسلح بود. این کشور موضع خود را با توجه به سیاست خارجی کاملاً مشخص نشان داد و سوئیسی ها توانستند به صورت تفریحی مبارزه کنند. درست است ، در اینجا باید فهمید که این وضعیت در دست مشارکت کنندگان دیگر است - در غیر این صورت بعید است که ارتش این کشور کوچک ، هر چقدر هم که قوی و آموزش دیده باشد ، بتواند از حاکمیت خود محافظت کند.
با توجه به اینکه چند قرن در خاک سوئیس هیچ جنگی صورت نگرفت ، سوئیس موفق به حفظ نه تنها آثار میراث تاریخی ، بلکه زیرساخت های ایجاد شده نیز شده است.
دروازه Castello di Montebello در سوئیس
دروازه Castello di Montebello
می توان فرض کرد که این کشور همچنان وضعیت ثروتمند خود را حفظ خواهد کرد - سوئیسی ها ، مانند گذشته ، بسیار کار می کنند و کارهای با کیفیتی انجام می دهند ، و بنابراین پنیرها ، ساعتها ، شکلات و چاقوهای معروف آن شهرت خود را از دست نمی دهند.
فوندو ی معروف سوئیس
فوندو ی معروف سوئیس (ظرفی برای درست کردن پنیر و روغن) -  سنت دیرینه دهقانان به این روش برای خوردن بقایای نان و پنیر
 
سوئیس هنوز هم بی طرف است - و هنوز هم مسلح است: همه مردان بین 19 تا 31 سال سن  باید در کل 260 روز  خدمت سربازی را انجام دهند. درست است ، هر کسی این امکان را دارد که حضور شخصی در نیروهای مسلح سوئیس را با جبران خسارت - به میزان 3٪ از حقوق در طول خدمت تعیین شده جایگزین کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

20 مکان عجیب دنیا از باداب سورت ایران تا جزایر ژاپن

در

دنیا عجیب و شگفت انگیز است. از باداب سورت ایران تا جزایر ژاپن که توسط گربه ها فرمان روایی می شود. ما تصاویری برای گردشگران داریم که تابحال دیده نشده است.

 

1. دریاچه تکه ای، بریتیش کلمبیا، کانادا

 

2. جاده غول آسا، ایرلند شمالی

 

3. ثور خوب، اورگان، ایالات متحده آمریکا

 

4. پاموک‌کاله، ترکیه

 

5. دریاچه Hillier، استرالیای غربی

 

6. باداب سورت، ایران

باداب سورت چشمه پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است. این چشمه در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. باداب سورت توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ترکیه، به عنوان دومین چشمه آب شور جهان بوده است.

 

7. کوه های تیانزی، چین

 

8. خطوط نازکا، پرو

 

9. مثلث برمودا، اقیانوس اطلس شمالی

 

10. جزیره سكوترا، یمن

 

11. دستی در صحرا، شیلی

 

12. تپه های شکلاتی جزیره Bohol، فیلیپین

 

13. ساحل سرخ، پانجیان، چین

 

14. قوطی ساده، لائوس

 

15. پارک ملی دره جن، یوتا، ایالات متحده آمریکا

 

16. کوچه استخوان نهنگ، سیبری

 

17. ساحل شیشه ای، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

 

18. دخمه مردگان، پاریس، فرانسه

دخمه مردگان وحشتناک پاریس شامل شبکه ای تونل ها های عمیق زیر زمینی در زیر شهر پاریس است. این دخمه آرامگاه بیشتر از 6 میلیون پاریسی است. 

 

19. آب‌فشان فلای، نوادا، ایالات متحده آمریکا

 

20. جزیره گربه، ژاپن

Tashirojima یک جزیره کوچک در شرق ژاپن است، این جزیره جمعیت کمتر از 100 نفر دارد. البته این مردمان دوستان پشمالوی زیادی دارند. مردم جزیره معتقد هستند این گربه ها برای آنها شانس میاورند.
در این جزیره حضور سگ ممنوع است.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

اپی توریسم و جذب صنعت توریسم

در


 اپی توریسم ، شکلی از گردشگری است که با فرهنگ و سنت های جوامع روستایی سر و کار دارد و می تواند به عنوان یکی از پایدار ترین روش های توسعه و گردشگری در نظر گرفته شود. اپی توریسم شکلی از گردشگری در ارتباط با زنبور به عنوان یک حرفه سنتی و با محصولات زنبور عسل از جنبه های محیط زیستی، مواد غذایی و دارویی است.

 

فعالیتهای مربوط به اپی توریسم شامل بازدید از زنبورستانها، موزه ها در هوای آزاد و موزه های زنبور عسل است که در آن گردشگران فرصت مشاهده کار پرورش دهندهء زنبور عسل، روش ساخت عسل، خواص و ویژگی های آنها، کشف اطلاعات در مورد محصولات زنبور عسل، تماشای نحوه زندگی کلنی زنبور عسل ، شناخت همبستگی زیست محیطی بین یک مرد و زنبور عسل را دارند . عملکرد خوب اپی توریسم  در اروپا مشاهده شده است.

 

قرن 21 دوره توسعه اقتصادی شدید و افزایش تخریب محیط زیست طبیعی است. کاهش تنوع زیستی و اختلالات بسیاری از اکوسیستم ها مشکلاتی هستند که هر روز با آن مواجه هستیم. افزایش روند جهانی شدن، رفتار، سنن، فرهنگ و یکپارچگی جوامع محلی را تهدید می کند. از نقطه نظر زیست محیطی، مقابله با این فرایندهای منفی لازم است. اجرای اصول توسعه پایدار می تواند با مشکل مواجهه شود. گردشگری شاخه ای از اقتصاد است که در آن ارزش های فرهنگی و طبیعی باید حفظ شوند .

 

گرایش مشاهده شده در گردشگری در سال های اخیر، علاقه مندی به اشکال طرفداری از محیط زیست سفر است: اکوتوریسم و توریسم کشاورزی، طبیعت و توریسم فرهنگی. گردشگران به دنبال انواع فعال سپری کردن وقت آزاد خود هستند، با این حال، نه تنها فعالیت بدنی بسیار مهم است بلکه فعالیت شناختی هم اهمیت دارد. فرصت به دست آوردن تجربه های جدید، برای بازدید از ویژگی های طبیعی و فرهنگی یک منطقه انگیزه ای برای بسیاری از سفرهای توریستی می شود .

 

یک نمونه عالی از این شکل اپی توریسم است. اپی توریسم (نام برآمده از نام لاتین زنبور عسل - عسل Apis mellifera) یک شکل از گردشگری مربوط با زنبور به عنوان یک حرفه سنتی و با محصولات زنبور عسل در محیط زیست، مواد غذایی و جنبه دارویی است.

فعالیت های مربوط به اپی توریسم شامل بازدید از زنبورستانها، موزه ها در هوای آزاد و موزه های زنبور عسل است که در آن یک توریست فرصت مشاهده کار پرورش دهنده زنبور عسل، روش ساخت عسل، خواص و ویژگی های آن (از جمله مزه انواع عسل)، درک سایر محصولات زنبور عسل (گرده، موم، نان زنبور عسل، ژل )، تماشای نحوه زندگی کلنی زنبور عسل ، شناختن همبستگی زیست محیطی بین یک انسان و زنبور عسل را پیدا می کند .

ممکن است اپی توریسم بر اساس موزه های پرورش زنبور عسل فعلی و موزه های هوای باز باشد، اما به طور کلی، این پیشنهاد ممکن است توسط صاحبان زنبورستانها، مزارع زنبور عسل و کشت و اکوتوریسم مزارع با زنبورستانها خانه شکل گرفته باشد.

توسعه اپی توریسم فرصتی برای فعال شدن مناطق روستایی، ایجاد مشاغل جدید و ترویج فرهنگ و سنت یک منطقه می دهد.

اسلوونی کشوری است که رهبری بازار اپی توریسم را بر عهده دارد، که در آن اپی توریسم یکی از شاخه های گردشگری است که هم برای گردشگران داخلی و هم خارجی بسیار جذاب شده است. در طی 5 سال گذشته، توسعه پویای اپی توریسم در لهستان، آلمان، جمهوری چک، لیتوانی، اوکراین  و اسپانیا  ثبت شده است.

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

گردشگری آلی یا کشاورزی

در

 (سیارک) گردشگری اشاره به افرادی دارد که سفر می کنند تا با فرهنگ های مختلف، مکان ها، غذا ها و نوشیدنی های متفاوت آشنا شوند، سرگرمی های مانند فعالیت هایی مانند حوادث تفریحی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشند. همه افراد با فعالیت منابع طبیعی و فرهنگی در ارتباط هستند. این منابع برای انسان بسیار مهم هستند، هم امروز و فردا. اطمینان از پایداری بسیار مهم است. اطمینان و تضمین زندگی انسان بستگی به حضور توسعه پایدار در همه بخش ها از جمله گردشگری دارد. منابع طبیعی، فرهنگی، تاریخی، ارزش های اجتماعی و زیبایی شناختی، فرآیندهای زیست محیطی و تنوع زیستی برای جلوگیری از آسیب و تضمین پایداری در گردشگری کشور ضروری ولازم می باشند. در این روش، جذابیت کشورها به طور مداوم فراهم خواهد شد. گردشگری پایدار، توسعه گردشگری است که مانع آسیب به محیط زیست، اقتصاد و فرهنگ مکان های که در آن شکل می گیرد، می شود.

هدف از گردشگری پایدار، اطمینان از یک تجربه مثبت برای مردم محلی، شرکت های گردشگری؛ و خود گردشگران است. گردشگری آلی را می توان به عنوان ابزاری برای توسعه پایدار یک قسمت در قلمرو جزئی و کل کشور استفاده کرد.

منشاء گردشگری آلی از اکوتوریسم است. اکوتوریسم به طور انحصاری بر طبیعت، فرهنگ و مزارع که بخشی از این طبیعت و فرهنگ است، متمرکز شده است.

هنگامی که اکوتوریسم پیرامون محصولات ارگانیک تکامل می یابد به آن گردشگری آلی گفته می شود. مزارع ارگانیک یک منبع اقتصادی اضافی برای مزارع محیط زیست و حفاظت از آنها ارائه می کنند. هنگامی که مزارع کشاورزی خود را به مدیریت آلی تبدیل و به خوبی اداره می کنند، برخی از فعالیت های گردشگری دیگر ممکن است توسعه پیدا کنند. اگر مزارع ارگانیک به لحاظ ارگانیک موفق باشند، آنها می توانند انگیزه بازدیدکننده های گردشگران را افزایش دهند. مزارع ارگانیک می توانند به لحاظ اقتصادی قابل دوام شوند، اگر محصولات با کیفیت تولید و به بازار عرضه شوند و درآمد با فعالیت های گردشگری ، به ویژه در زمینه های طبیعت و فرهنگ تکمیل شوند. مزارع ارگانیک نیز برای سلامت انسان حیاتی هستند، به این دلیل که غذاهای ارگانیک بدون آفت کش های متداول ؛ کود های ساخته شده با مواد مصنوعی و یا لجن فاضلاب؛ مهندسی زیستی؛ یا پرتوهای یونیزا تولید می شوند. قبل از اینکه غذاهای ارگانیک به سوپرمارکت های محلی و یا رستوران وارد شوند، باید گواهی ارگانیک دریافت کنند. همچنین نشان داده شده است که روش های کشاورزی ارگانیک برای محیط زیست امن تر هستند، چون هیچ گونه مواد شیمیایی مصنوعی، آنتی بیوتیک و هورمون در تولید آنها وجود ندارد.

گردشگری آلی یک سیستم کشاورزی ارگانیک مورد استفاده در کسب و کار گردشگری است اما در معرض و نظارت بخش بهداشت و کشاورزی قرار دارد.

مصرف کنندگان کشورهای صنعتی به طور فزاینده علاقه مند به خرید مواد غذایی و محصولات حیوانی رایگان آفت کش ها و مواد شیمیایی دیگر هستند. گردشگری آلی یک سرمایه گذاری کسب و کار خوب در یک مزرعه کار است که فعالیت های بسیاری مانند تجارب آموزشی، تفریحی و سرگرم کننده برای بازدید کنندگان ارائه می دهد، در عین حال درآمد اضافی برای مالک تولید می کند. بازدیدکنندگان در فعالیت های یادگیری در شرایط طبیعی و یا کشاورزی دوستانه شرکت می کنند. در حالی که آنها در حال آزمایش غذاهای ارگانیک هستند، باید محصولات ارگانیک را با سرگرمی یاد بگیرند. این اطمینان وجود دارد، بازدید کنندگان که زندگی در مزرعه را تجربه می کنند ، بیشتر با زندگی طبیعی و سلامت بعدی آن کنار می آیند. این گردشگری، گردشگری آلی و یا سرگرمی کشاورزی، یا گردشگری کشاورزی نامیده می شود. تقاضای گردشگری آلی روز به روز در حال رشد است . گردشگری کشاورزی ، به اهمیت مزارع ارگانیک برای سلامت انسان، محیط زیست، کسب و کار، و رفاه اقتصاد محلی می پردازد و یک ارزیابی از نحوه استفاده مزارع ارگانیک برای مقاصد گردشگری ارائه می دهد.
این مقاله ادامه دارد.........ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

عجیب ترین تفریحات در جهان بخش اول

در

درنقاط مختلف دنیا تفریحاتی وجود دارند که متفاوت از کارهای متداول است. از شنا کردن در کنار وال ها تا قدم زدن در اهرام مصر، فعالیت هایی هستند که بسیار منحصر به فرد و به خصوص، برای افرادی که به دنبال تجربه ای جدید و به یاد ماندنی می گردند،  گزینه مناسبی میباشند. در این مقاله قصد داریم شما را با عجیب ترین تفریحات  که در نقاط مختلف دنیا برای گردشگران و نیز مردم بومی در نظر گرفته شده است، آشنا کنیم. با سیارک همراه باشید.

سر خوردن از بالای یک کوه آتشفشانی، مکان: لئون، نیکاراگوئه

اگر از کسانی هستید که کوه های پوشیده از برف و اسکی کردن در آن ها دیگر برایتان جذابیت ندارد و به دنبال تجربه ای جدید و منحصر به فرد می گردید، بهتر است سری به کوه آتشفشانی «سرو نگرو» در لئون نیکاراگوئه بزنید. سال های دور و درازی از آخرین فعالیت های این کوه آتشفشانی گذشته است و در مدت فعالیت، به واسطه عوامل مختلف طبیعی، سنگ هایی که در سطح کوه قرار گرفته بودند، به مرور شروع به تجزیه شدن کردند و در حال حاضر سطح این کوه آتشفشانی، پوشیده از ذره های بسیار ریزی است که بیشتر به خاک می مانند تا سنگ. قرار گرفتن سنگ های کوه برای مدت طولانی در معرض حرارت ناشی از فعالیت های این کوه آتشفشانی، به مرور مقاومت آن ها را کمتر کرده و همین سبب شد تا در برابر عوامل طبیعی، مقاومت سنگ کوهستان های معمولی را نداشته باشند. با این وجود این نکته برای بسیاری از گردشگران خوشایند بوده است، چرا که به واسطه همین حالت به خصوص سطح این کوه آتشفشانی، قادر هستند از بالای آن سر خورده و با سرعتی معادل با سی متر بر ساعت به سمت پایین کوه حرکت کنند.

قدم زدن در اهرام غول پیکر مصر، مکان: جیزه، مصر

اگر از آن دسته افرادی هستید که به بازدید از مکان های فوق العاده قدیمی و باستانی علاقه دارید و این گونه مکان ها برای شما جذابیت دارد، یکی از بهترین مکان هایی که می توانید به عنوان مقصد سفر تفریحی خود انتخاب کنید، اهرام مصر خواهد بود. در قسمت های به خصوصی که توسط مسئولان مصری در نظر گرفته شده است، کسانی که به بازدید از این مکان تاریخی و فوق العاده زیبا می پردازند، قادر خواهند بود در ساعات اولیه صبح، بلیطی تهیه کرده و با استفاده از آن وارد برخی از این هرم ها شده و از منظره داخلی فوق العاده آن لذت ببرند. البته تعداد بلیط هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده، محدود است و کسانی که قصد تهیه بلیط داشته باشند، باید برنامه ریزی کرده تا صبح زود قادر به گرفتن بلیط باشند. البته این نکته را هم باید به خاطر داشت که فضای داخلی به شدت بسته و محدود است و در صورت داشتن ترس از فضای بسته ورود به این مکان توصیه نمی شود.

تماشای کرم های شب تاب در درون یک غار، مکان: نیو زلند

اگر از تاریکی ترسی نداشته باشید، دو غار فوق العاده زیبا در نیوزلند وجود دارند که می توانند شما را شگفت زده کنند. این دو غار وایپو و وایتومو نام دارند و نکته ای که این دو غار را قابل توجه و منحصر به فرد کرده است، وجود کرم های شب تاب بر روی دیوار های این دو غار است که همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید، منظره فوق العاده زیبایی را در تاریکی غار پدید می آورند. این کرم های شب تاب، مخصوص همان منطقه در نیوزلند هستند و تنها زمانی نور فوق العاده زیبای خود را نشان خواهند داد، که تاریکی مطلق همه جا را فرا گرفته باشد. رنگ اثیری فوق العاده زیبای این کرم های شب تاب وصف شدنی نیست و باید از نزدیک ببینید تا زیبایی و شگفتی آن را درک کنید.

موتورسواری در ارتفاع  پنج هزار متری از سطح زمین، مکان: جامو و کاشمیر، هندوستان

با وجود این که در خصوص این مکان تفریحی صحبت های بسیاری می شود، باید عنوان کرد که این مسیر موتورسواری که با نام خاردونگ شناخته می شود، از لحاظ ارتفاع، بیشترین فاصله را از سطح زمین ندارد و در حقیقت مسیر های موتورسواری دیگری وجود دارند که در ارتفاع بالاتری از سطح زمین قرار گرفته اند، با این وجود نکته ای در خصوص این مسیر موتورسواری وجود دارد که آن را منحصر به فردو عجیب کرده زیبایی و مناظر فوق العاده چشمگیری است که از آن ارتفاع قابل مشاهده خواهد بود و هر انسانی را از خود بیخود خواهد کرد. این مسیر موتورسواری، به طور دقیق، در ارتفاع 5359 متری و در دل کوه قرار گرفته است و از آن ارتفاع، می توان به تمامی روستاهایی که در اطراف این کوهستان قرار گرفته اند نگاه و کرد و از منظره آن ها لذت برد.

غلتیدن به پایین تپه در یک گوی کروی شکل، مکان: رُتُروآ، نیوزلند

اگر از کسانی هستید که علاقه به کارهای هیجان انگیز دارید، یکی از بهترین تفریحاتی که می توانید انتخاب کنید قرار گرفتن در گوی کروی شکلی است که از بالای تپه ای در نیوزلند به سمت پایین حرکت خواهد کرد و این اتفاق در حالی می افتد که شما در آن قرار دارید. این فعالیت بسیار هیجان انگیز است و در مدت زمان کوتاهی می توانید تجربه شگفت انگیز و هیجان انگیزی داشته باشید.  اگر هم از امتحان کردن این گوی کروی شکل به تنهایی ترس دارید، می توانید یکی از دوستان خود را دعوت کنید تا در کنار شما قرار بگیرد. این گوی ها به گونه ای طراحی شده اند که مکان کافی برای قرار گرفتن دو نفر هم در آن ها وجود دارد.

تجربه کانیونینگ، مکان: کِبو، اسپانیا

کانیونینگ به فعالیتی اطلاق می شود که در آن فرد، وارد تنگه های باریک شده و در آن ها لیز می خورد و از آن ها عبور می کند (Canyon به معنی تنگه یا دره باریک است). این فعالیت بسیار گسترده است و خود شامل فعالیت های بسیاری می شود که از آن جمله می توان به صخره نوردی، شنا کردن و پیاده روی اشاره کرد. این فعالیت به خاطر طبیعت منحصر به فردی که احتیاج دارد، خیلی همه گیر نیست، اما گردشگرانی هستند که بسیار به این فعالیت علاقه پیدا کرده و برای امتحان کردن آن به نقاطی شبیه به آن چه در این مورد عنوان کردیم، سفر می کنند. کانیونینگ فعالیتی است که هم به گونه ای ورزش به حساب می رود و هم این که تجربه دلپذیر و تفریحی به یاد ماندنی برای افراد مختلف فراهم می کند و می تواند برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند، بسیار دلپذیر باشد.

رفتن به بالاترین نقطه پل بندری در سیدنی، مکان: استرالیا، سیدنی

بالا رفتن از این پل فوق العاده بلند در سیدنی نیز یکی از تجربه هایی است که برای مدت ها به یاد خواهد ماند. زمان ایده آل برای رفتن به بالای این پل، هنگامی است که خورشید در حال طلوع کردن است و نیز بعد از ظهر و زمانی که خورشید در حال غروب کردن است، می تواند به همان اندازه منظره زیبایی را به وجود بیاورد. منظره ای که هیچ گاه از دیدن آن خسته نخواهید شد. ناگفته نماند که تدابیر به خصوصی در قسمت بالایی این پل اتخاذ شده است و چیزی شبیه به یک پیاده رو در آن به وجود آورده اند و به همین خاطر از لحاظ ایمنی به هیچ عنوان خطری متوجه افراد نخواهد بود.

مشاهده طبیعت بی نظیر بولیوی در هنگام شب، مکان: بولیوی

منطقه ای در بولیوی وجود دارد که به عنوان بزرگترین منبع سنگ نمک در جهان شناخته می شود؛ این منطقه زمینی است پهناور که سراسر آن پوشیده از سنگ نمک است. نکته جالب در خصوص این منطقه وسیع و پهناور این است که به هنگام شب، زمین به مانند آینه ای، آسمان را در خود منعکس خواهد کرد و منظره ای پدید می آید که نمونه اش را در تصویر مشاهده می کنید، منظره سور رئال و فوق العاده شگفت انگیز که هیچ گاه از یاد نخواهد رفت و ارزش پیمودن کیلومتر ها راه برای دیدن را دارد. برای این که تجربه دیدن این شب سرتا سر ستاره ای را داشته باشید، باید از قبل در تور های به خصوصی که به هنگام شب، گردشگران را به این منطقه می برند، مکانی برای خود رزرو کرده باشید.

پرواز بر فراز ریو دو ژانیرو، مکان: برزیل

ریو دو ژانیرو، یکی از آن شهر هایی است که امکان گلایدینگ و  پارا گلایدینگ بر فراز آسمان شهر آن وجود دارد و با پرواز بر فراز این آسمان، می توان منظره ای منحصر به فرد از ساحل ایپانمای این شهر را تماشا کرد. علاوه بر این کوه های اطراف شهر که آن را احاطه کرده اند، منظره ای بی نظیر را فراهم می کنند و تجربه این فعالیت نیز از آن جلمه تفریحاتی است که تا مدت ها به خاطر ماند.

یخ نوردی، مکان: کلورادو، آمریکا

اگرازارتفاع و بالا رفتن از دیواره هایی که سراسر پوشیده از آب یخ بسته است، نمی ترسید این یکی دیگر از تجربه هایی است که بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد خواهد بود. هر سال زمستان، تعدادی گروه به خصوص مسئولیت این کار را در کلورادو آمریکا به عهده می گیرند و افرادی که مایل باشند، می توانند به هدایت این گروه به مناطقی بروند که از نظر متخصصان این گروه ایمن تشخیص داده شده است و اقدام به بالا رفتن از دیواره های یخ بسته کنند. به همین خاطر این فعالیت به هیچ عنوان از لحاظ ایمنی خطرناک نخواهد بود و تدابیر ویژه ای از این لحاظ اتخاذ خواهد شد. البته این نکته را باید به خاطر داشت که این فعالیت تنها برای کسانی مناسب خواهد بود، که تجربه صخره نوردی و این گونه فعالیت ها را از قبل داشته باشند چرا که بالا رفتن از این دیواره های یخ بسته کار چندان ساده ای نخواهد بود.

قایق سواری در جنگل آمازون، مکان: برزیل

رودخانه ای که در طول جنگل آمازون وجود دارد، بسیار طولانی است (چیزی حدود هفت هزار کیلومتر) و هشت کشور در مسیر آن قرار گرفته اند (برزیل، بولیویا، پرو، اکوادور، کلمبیا، ونزوئلا، گویانا و سورینامه)، با این وجود، قسمتی از رودخانه که دو شهر مانائوس و بِلِم برزیل را به یکدیگر متصل می کند، هم از لحاظ ایمنی بهتر است و هم این که طبیعت آن فوق العاده بکر و دست نخورده است و به همین خاطر، بسیاری از کسانی که قصد بازدید از مناظر زیبای آمازون را دارند، به این قسمت از رودخانه آن می روند که گروه هایی از مردم محلی این دو شهر، با فراهم کردن قایق های موتوری این افراد را به همراه خود به گشت و گذار در این رودخانه می برند.

قدم زدن بر روی پل شیشه ای، مکان: چین

این پلی که در تصویر مشاهده می کنید، در کشور چین ساخته شده است و ارتفاعی نزدیک به دویست و شصت متر از سطح زمین دارد. نکته ای که در خصوص این پل وجود دارد و آن را منحصر به فرد می کند، کف شیشه ای آن است و این که به وضوح می توان قسمت پشت این شیشه را که همان ته دره می شود، نگاه کرد. ناگفته نماند که این پل از لحاظ ایمنی کاملاً حساب شده ساخته شده است و قابلیت این را دارد که در آن واحد تا چیزی حدود هشتصد نفر را بر روی خود جای دهد و توانایی تحمل وزن این تعداد انسان را دارد، با این وجود، باز هم به خاطر ارتفاع فوق العاده زیادی که به وضوح قابل مشاهده است، کسانی که ترس شدید از ارتفاع دارند، تا جای امکان باید از قدم زدن بر روی این پل خودداری کنند.

مطالعه کتاب، درحالی که روی سطح «دریای مرده» شناور هستید، مکان: اورشلیم

نمک موجود در دریایی که با نام دریای مرده شناخته می شود و در اورشلیم قرار دارد، تا چیزی حدود ده برابر بیشتر از نمک موجود در اقیانوس است و همین مسئله باعث شده است تا چگالی آب این دریا به طور قابل ملاحظه ای زیاد باشد و در نهایت همین ازدیاد چگالی است که باعث می شود شنا کردن و شناور ماندن بر روی سطح آب آن کار بسیار ساده ای باشد و این امکان را برای کسانی که در آب هستند فراهم کند که بتوانند به سادگی روی آب شناور شده و برای مثال کتاب بخوانند؛ کاری که در آب معمولی نمی توان انجام داد و برای شناور ماندن به کمی فعالیت دست ها و پا ها احتیاج خواهد بود. البته دریای سیاه تنها در کرانه اورشلیم قرار نگرفته است و از کشورهای اردن و فلسطین نیز عبور کرده و از برخی شهر های آن ها قابل دسترسی است، با این وجود، ساده ترین راهی که بتوان به نزدیکی آب رسید، رفتن به اورشلیم در است که جاده هایی برای دسترسی راحت تر به ساحل دریا احداث کرده اند و می توان با خودرو به آن رفت.

دویدن در کنار گاو های وحشی، مکان: اسپانیا

این فعالیت هیجان انگیز رایج در اسپانیا، از آن دسته فعالیت هایی است که بهتر از هر چیز دیگری، دل و جرأت افراد را می سنجد. اتفاقی که طی این فعالیت عجیب و غریب می افتد این است که عده ای گاو وحشی را در خیابان رها می کنند و افرادی که علاقه مند باشند، باید جلوتر از این گاو ها، شروع به دویدن کنند. البته اگر جزو این افراد باشید، هر زمان که احساس کردید دیگر قادر به ادامه دادن دویدن خود نیستید و یا این که احساس کردید گاو ها بیش از حد نزدیک شده اند، قادر خواهید بود کنار کشیده و از دویدن انصراف دهید. در کناره ی جاده هایی که افراد و گاو ها در آن در حال دویدن هستند، موانعی برای ایمنی قرار داده شده است که این افرادی که خسته می شوند، قادر به رفتن به قسمت پشتی آن ها خواهند بود.ترجمه  itrans.ir

 این مقاله ادامه دارد...

نظرات

در ادامه بخوانید...