واقعیت ناشناخته درباره کاخ سفید

کاخ سفید

واقعیت ناشناخته درباره کاخ سفید: رازهای ساختمان نمادین که پشت نمای آن پنهان است.

 

کاخ سفید محل کار رسمی و محل سکونت رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا  است. کاخ سفید از مشهورترین و شناخته شده ترین بناها در جهان است. اما در پشت نمای با شکوه نئوکلاسیک آن ، انبوهی از جزئیات و اسرار ناشناخته نهفته است. تاریخچه ساخت کاخ سفید نیز با افسانه ها و حدس های مختلفی درگیر است. به پاسخ به سوالات رایج در مورد این ساختمان نمادین می پردازیم، ​​که بعنوان محل سکونت  روسای جمهور ایالات متحده آمریکا بجز یک  رئیس جمهور  محل زندگی همه  قرار گرفت.


آیا کاخ سفید توسط بردگان ساخته شده است؟

کاخ سفید

اولین عکس از کاخ سفید ، 1846.

 

طبق آرشیو ملی ، دولت ایالات متحده آمریکا هرگز مالک بردگان نبود. اما به مالکان برده هزینه پرداخت شد تا آنها را برای ساخت کاخ سفید استخدام کنند. طبق انجمن تاریخی کاخ سفید ، کمیسرهای شهر واشنگتن دی سی در ابتدا قصد داشتند کارگران را از اروپا برای ساخت و ساز جذب کنند. این کار از سال 1792 آغاز شد و هشت سال به طول انجامید. هنگامی که نتیجه مطلوب هرگز حاصل نشد ، علاوه بر کارگران آزاد ، آفریقایی آمریکایی های برده نیز جذب شدند. آنها با کارگران و صنعتگران سفیدپوست محلی همکاری می کردند. فقط تعداد انگشت شماری اروپایی وجود داشت. نه تنها خانه رئیس جمهور ساخته شد ، بلکه ساختمانهای دولتی دیگری مانند ساختمان کاپیتول یا کاخ کنگره نیز ساخته شد.

 

معماری و طراحی اولین پروژه محل اقامت روسای جمهور آمریکا توسط جیمز هوبان ، مهاجر و معمار ایرلندی ایجاد شد. وی شخصاً توسط رئیس جمهور جورج واشنگتن برای این کار انتخاب شد. در بحبوحه جنگ‌های مشهور به جنگ ۱۸۱۲ این عمارت به آتش کشیده شد که بخشی از پروژه به آتش کشیدن واشینگتن توسط ارتش بریتانیا بود، این آتش‌سوزی قسمت‌های داخلی را ویران و در قسمت‌های بیرونی باعث ایجاد نیم سوختگی‌های گسترده گردید، بازسازی این صدمات بلافاصله و به سرعت آغاز گردید پس از آتش‌سوزی توسط انگلیسی ها در سال 1814 کاخ سفید ، در طول جنگ ، این هوبان بود که در مرمت ساختمان نقش داشت.

 

کاخ سفید

معماری و طراحی پروژه کاخ سفید توسط معمار مهاجر ایرلندی جیمز هوبان انجام شده است.

 

کاخ سفید کجاست؟

کاخ سفید در خیابان 1600 پنسیلوانیا در واشنگتن دی سی واقع شده است. این احتمالاً معروف ترین آدرس در کشور است. بر اساس قانون اقامت 1790 ، رئیس جمهور جورج واشنگتن مکان دقیق پایتخت را در ساحل شرقی رودخانه پوتوماک و نزدیک به ساختمان کاپیتول انتخاب کرد. سازندگان سنگ بنای کاخ سفید را در 13 اکتبر 1792 و سنگ بنای پایتخت را در 18 آگوست 1793 قرار دادند.

 

کاخ سفید

خانه جورج واشنگتن.

 

این عمارت طی سالها چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته است ، از جمله کارهای گسترده تئودور روزولت در سال 1902 ، که شامل نصب روشنایی الکتریکی بود. در سال 1948 ، پس از آنکه مهندسان دریافتند ساختمان برای ساخت و ساز سازگار نیست و ایمن نیست ، هری اس ترومن دستور تعمیرات اساسی در فضای داخلی و تعمیرات اساسی ساختمان را صادر کرد. در هنگام بازسازی ، ترومن و خانواده اش در خانه روبرو بلر زندگی می کردند.

 

کاخ سفید

بازسازی کاخ سفید.

 

 اولین رئیس جمهوری که در کاخ سفید زندگی کرد؟

اگرچه جورج واشنگتن مکان و معمار  را انتخاب کرد ، اما وی تنها رئیس جمهوری بود که هرگز در کاخ سفید زندگی نمی کرد. رئیس جمهور جان آدامز اولین شخصی بود که در سال 1800 ، حتی قبل از اتمام آن ، به محل اقامت نقل مکان کرد. از آن زمان ، هر رئیس جمهور و خانواده اش در کاخ سفید زندگی می کنند. دو رئیس جمهور نیز در کاخ سفید درگذشتند: ویلیام هنری هریسون در 1841 و زاخاری تیلور در 1850. سه بانوی اول امریکا نیز در آنجا درگذشتند: لتیتیا تایلر ، کارولین هریسون و الن ویلسون.

 

کاخ سفید

جورج واشنگتن تنها رئیس جمهوری است که در کاخ سفید زندگی نکرده است.

 

کاخ سفید چند اتاق دارد؟ 

مساحت شش طبقه کاخ سفید بیش از پنج هزار متر مربع است. کاخ سفید 132 اتاق (16 اتاق خانوادگی) و 35 حمام دارد. طبق صفحه وب رسمی کاخ سفید ،  دارای 28 شومینه ، هشت راه پله ، سه آسانسور ، 412 در و 147 پنجره است. همچنین یک آشپزخانه برای یک شام کامل برای 140 مهمان یا بوفه برای 1000 نفر مجهز شده است. کاخ سفید هر پنج تا شش سال یکبار نقاشی می شود. و به بیش از دو هزار لیتر رنگ نیاز دارد.

 

عمارت و محوطه ها هم اکنون شامل یک استخر سرپوشیده Franklin D. Roosevelt و یک استخر روباز Gerald R. Ford است. اماکن دیگری نیز در این منطقه وجود دارد که رئیس جمهور که از امور دولتی خسته شده می تواند تمدد اعصاب کند: یک زمین تنیس ، سالن بولینگ یک خطه ، یک سینمای کوچک ، یک اتاق بازی ، مسیر پیاده روی آهسته و یک زمین چمن گلف.

 

کاخ سفید

معماری و طراحی کاخ سفید همیشه اینگونه نبود.

 

شایعاتی درباره اتاق های مخفی در ساختمان و معابر مخفی وجود دارد. انجمن تاریخی کاخ سفید ادعا می کند که تنها منطقه "مخفی" پناهگاهی برای بمب است. در زمان ریاست جمهوری فرانکلین روزولت پس از بمب گذاری در پرل هاربر در سال 1941 در زیر بال شرقی ساخته شد. معاون رئیس جمهور دیک چنی هنگام حملات 11 سپتامبر از آن استفاده کرد. رئیس جمهور دونالد ترامپ در اعتراضات سال 2020 مقابل کاخ سفید احتمالاً در آنجا منزوی شده بود. حداقل دو تونل در زیر عمارت وجود دارد ، یکی به ساختمان خزانه داری و دیگری به South Lawn منتهی می شود.


 آیا این خانه همیشه سفید بود؟

نمای سنگی ساختمان برای اولین بار در سال 1798 با آهک سفید رنگ آمیزی شد تا در برابر شرایط نامساعد جوی و دمای یخبندان محافظت شود. طبق انجمن تاریخی کاخ سفید ، اصطلاح "کاخ سفید" حتی قبل از جنگ 1812 در روزنامه ها شروع به چاپ کرد. نام های آن زمان: کاخ روسای جمهور ، عمارت رئیس جمهور و کاخ ریاست جمهوری بود. اما این رئیس جمهور تئودور روزولت بود که در سال 1901 نام رسمی محل اقامت رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ، کاخ سفید را تعیین کرد.

 

در بال غربی کاخ سفید چه خبر است؟

از زمانی که تئودور روزولت محل کار خود را از محل سکونت خود به بال تازه ساخته شده غرب در سال 1902 منتقل کرد ، بال دو طبقه غرب دفاتر ریاست جمهوری است. مجموعه Wing West علاوه بر دفتر بیضی ، شامل اتاق مرکز مدیریت اطلاعات،  دفتر شخصی ، اتاق روزولت و اتاق توجیهی مطبوعات است.

 

کاخ سفید

ملانیا ترامپ در کاخ سفید برای سال نو تزئین شده است.

 

دفتر بیضی در کاخ سفید که از زمان رئیس جمهور ویلیام هوارد در سال 1909 به عنوان دفتر ریاست جمهوری خدمت کرده است ، در واقع بیضی شکل است. یک میز بلوط وجود دارد که ملکه ویکتوریا در سال 1880 به رئیس جمهور رادرفورد بی. هیز اهدا کرده است. از آن زمان ، تقریباً هر رئیس جمهور از آن استفاده کرده است ، به استثنای لیندون جانسون ، ریچارد نیکسون و جرالد فورد.

 

 اتاق مرکز مدیریت اطلاعات در کاخ سفید که به طور رسمی به اتاق کنفرانس جان اف کندی معروف است ، در زیرزمین بال غربی واقع شده است و در واقع از چندین اتاق تشکیل شده است. در سال 1961 توسط جان اف کندی به عنوان یک سایت هماهنگی بحران تعیین شد ، توسط جانسون در طول جنگ ویتنام استفاده شد. در اینجا بود که رئیس جمهور باراک اوباما شاهد ترور اسامه بن لادن بود.

 

این دفتر مکانی است که رئیس جمهور با مقامات دولتی ملاقات می کند و سالن روزولت ، جایی که دفتر تئودور روزولت در آن واقع شده است ، به عنوان یک اتاق کنفرانس عمومی عمل می کند. علاوه بر این ، در دو طبقه ، بال شرقی ، فضای اداری برای بانوی اول و کارمندانش وجود دارد. در هنگام رویدادهای مهم یک ورودی سرپوشیده برای میهمانان در نظر گرفته شده است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید