مکان زیبا روی زمین که شبیه مناظر سایر سیارات است 6 مکان

main_1500.jpg

 

شاید چنین فردی که هرگز به شکل منظره سایر سیارات فکر نکند ، وجود نداشته باشد. و با تعداد نسبتاً محدودی از تصاویر واقعی كه امروزه می توانیم از پس هزینه های آن برآییم ، تصورات بسیاری از ما اغلب چیزی شبیه به انواع مختلفی را كه می توانیم به طور مرتب در فیلم های علمی تخیلی مشاهده كنیم ترسیم می كند. اما همه ما نمی دانیم که بخش عمده ای از این زیبایی ها محصول گرافیک رایانه ای نیستند ، بلکه از طبیعت در سیاره و خانه ما ، زمین فیلمبرداری شده اند. توجه شما را به "شش" مکان شگفت انگیز روی زمین که شبیه مناظر سایر سیارات است ، جلب می کنم.


1. بلورهای غول پیکر: مکان علمی تخیلی فضایی - معدن نایک ، غارهای بلور ، مکزیک

معدن نایک
منظره ای کاملاً واقعی و از همه مهمتر کاملاً زمینی.  / عکس


با نگاهی به عکس بالا ،  به نظر می رسد گویی فریمی از برخی از فیلم های علمی تخیلی را به تصویر می کشد ، جایی که گروهی از فضانوردان مشغول مطالعه هسته یک سیاره دور هستند. اما در واقع هیچ گرافیکی رایانه ای این مکان را بوجود نیاورده  است. و این چشم انداز بی نظیر در مکزیک ، در مکانی غیرمعمول به نام Cueva de los Cristales - غار بلورها ، واقع در 300 متری زیر زمین در معدن نایک واقع شده است.

 

2. محیط سولفوریک آتشفشان Lastarria ، صحرای آتاکاما ، آمریکای جنوبی

صحرای آتاکاما

واقعاً شبیه منظره ای از یک سیاره بیابانی است.  / عکس

 

یک منطقه دیدنی عالی برای تصور سطح یک سیاره دیگر در قلمرو قاره آمریکای جنوبی واقع شده است. بنابراین ، در شیلی می توانید آتشفشان Lastarria را پیدا کنید که در صحرای آتاکاما واقع شده است. ویژگی اصلی آن بخار گوگرد است که اطراف آن را در غبار زرد قرار می دهد.

 

3. دریاچه زمرد ، نیوزیلند

دریاچه زمرد

به نظر می رسد دهانه های بیگانه است.  / عکس


وجود دهانه در سیارات دیگر یک واقعیت مسلم است. اما ممکن است آنها با مایعاتی پر شوند که برای انسان بسیار خطرناک باشد. اما در سیاره ما چنین مکانی وجود دارد که می تواند به وضوح نشان دهد که چگونه چنین منظره ای در فضا به نظر می رسد. برای دیدن آن کافی است یک سفر به نیوزیلند ، به دریاچه معروف زمرد انجام دهید.

 

4. کوههای غیر زمینی ، کرلینگارفیل ، ایسلند

ایسلند

چشم انداز فرازمینی ایسلندی.  / عکس


مکان عالی دیگری ، که به طرز چشمگیری شبیه به سطح غیر قابل مهمان بودن یک سیاره خالی از سکنه در اعماق فضا است ، در ایسلند یافت می شود. این تعجب آور نیست ، زیرا در این کشور است که فعالیت آتشفشانی منظم مشاهده می شود. به طور خاص ، انتشار گوگردی که قبلاً ذکر شد ، مانند مکانی به نام Curlingafjoll وجود دارد.

واقعیت جالب: منظره "فرازمینی" این منطقه قبلاً فیلمبرداری شده است. این پیش درآمد فیلم "بیگانه" - "پرومتئوس" است که سازندگان آن از منطقه زیبا کاملاً راضی بودند.

 

5. ساختار ریشات ، صحرا ، موریتانی

ساختار ریشات

 ریشات"(Richat Structure) یا "چشم صحرا این منطقه از زیبایی غیر زمینی خود چشمگیر است.  / عکس

 

شاید یکی از جذاب ترین نقاط روی نقشه سیاره زمین باشد. علاوه بر این ، می توان آن را به روش های مختلف مشخص کرد: در این مکان شما می توانید همزمان یک دهانه تشکیل شده پس از سقوط شهاب سنگ یا یک فاجعه سفینه فضایی ، یا نتیجه تأثیر انرژی غیر زمینی ، یا حتی یک پدیده منحصر به فرد مثل کائنات از گوشه دور این منطقه را ببینید . اما در واقع ، ما در مورد ... آفریقا صحبت می کنیم. در موریتانی ،  به نام "چشم ساهارا" نامیده می شود ، که در اصل یک ریشات است - یک ساختار زمین شناسی حلقه ای.

این جالب است: "چشم ساهارا" چنان ظاهر بارزی دارد که از فضا قابل مشاهده است و توسط فضانوردان به عنوان نقطه مرجع استفاده می شود.

 

6.  دریاچه صورتی نترون ، تانزانیا

دریاچه صورتی

تفرجگاه بهشتی برای گردشگران بیشتر شبیه به مریخ است تا تانزانیا. 

 

اما در قلمرو تانزانیا دریاچه ناترون وجود دارد که از لحاظ ظاهری تقریباً شبیه سطح سیاره قرمز نزدیک است. بزرگترین جاذبه در این منطقه رنگ صورتی ناشی از مخلوط نمک و سودا است - pH 10.5. البته شنا در چنین دریاچه ای  ، ناخوشایند است ، اما مناظر آنقدر زیبا هستند که می توانند نه تنها در بین گردشگران ، بلکه برای کارگردانان فیلم های علمی تخیلی نیز محبوب باشند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید