رستورانی در چین که شبیه به تپه‌های موریانه‌ای است

چین

هنر و معماری نیروهای قدرتمندی هستند که اگر به درستی ترکیب شوند ، نتایج چشمگیری را به بار می آورند. فرقی نمی کند یک آسمان خراش آینده نگر باشد ، یک عمارت منحصر به فرد حومه شهر یا یک رستوران که اخیراً در چین ظاهر شده است. آخرین شاهکار معماری ، طراحی به شکل تپه غول پیکر موریانه  است.

 

چین397784040.jpg

تاسیسات رستوران مشابه تپه بزرگ موریانه ها در چین افتتاح شد.

 

وقتی هنر و معماری به روش صحیح ترکیب شوند ، نتایج می تواند چشمگیر باشد ، مانند موردی که در رستوران جدیدی در شهر دونگ فنگگیون در استان یوننان چین  ظاهر می شود. این سازه هنری غیرمعمول توسط استودیوی معماری مستقر در هنگ کنگ Cheng Chung Design (CCD) ساخته شده است که نصب هنرمند محلی لو شو را که ترجیح می دهد به سبک هنرهای زمینی خلق کند ، زنده کرد.

چین

مجموعه رستوران به طور هماهنگ با چشم انداز اطراف ترکیب شده است


مرجع: هنر لند (منظره و هنر) جهت نسبتاً جدیدی در هنر است که در دهه 1960در آمریکا ظهور کرد. . در ابتدا ، این نوعی اعتراض هنرمندان به همه مواد مصنوعی و پلاستیک زیاد بود که همه چیز را در اطراف پر می کرد. هنرمندان شروع به ایجاد فعالانه آثاری کردند که با مواد طبیعی و خود منظره پیوندی ناگسستنی دارند. آثار هنری  متناسب با طبیعت اطراف است و از مناطق دیگر آورده نشده است. همه عناصر فقط از مواد محلی از چمن ، برگ ، چوب خشک ، سنگ و ...

چین
معماران Cheng Chung Design هنگام تزئین ورودی رستوران  از اشکال غیراستاندارد ساختمان ها استفاده کردند.

 

تصادفی نیست که این اشکال معماری رستوران انتخاب شده است.  این رستوران در منطقه ای واقع شده است که چندین دهه است خانه های سنتی به شکل گنبد یا برج ساخته شده است. بنابراین جای تعجب نبود که وقتی طراحان این مجموعه را طراحی می کردند ، به کارهای یک هنرمند محلی روی می آوردند و تاسیساتی را زنده می کردند که بیشتر شبیه تپه های غول پیکر موریانه  است تا بناهای سنتی.

چین

فضای داخلی منحنی های طبیعی نمای خارجی موریانه ها را گسترش می دهد.

 

البته ، معماران شرکت CCD که در نمای ساختمان کار می کردند ، از ماسه و خاک رس به معنای معمول استفاده نمی کردند ، بلکه از آجر قرمز ساخته شده از مواد طبیعی محلی استفاده می کردند. در همان زمان ، از هیچ مصالح ساختمانی مصنوعی در ساختار خانه استفاده نشده است و در دکوراسیون فضای داخلی ، هیچ تقویت کننده فولادی ، حتی یک میخ وجود ندارد.

چین

طاق های بزرگ آجری ، سقف های بلند و نورگیرها به ایجاد فضای داخلی متمایز کمک می کند


خود توسعه دهندگان درباره پروژه خود می گویند: "این رستوران دارای نماهای مقاوم ، خطوط منحنی و حجم در ارتفاع  خیره کننده است. این تیم با یک ماده اصلی ساخته شده از آجر قرمز که به صورت یکپارچه با طبیعت اطراف ترکیب می شود ، کار کردند. برای احترام به ایده خالق نصب و تمیز نگه داشتن آن ، استفاده از سایر مواد به حداقل رسیده است. "

چین

صفحه فولادی منحنی در ورودی و اشیا هنری در سالن ها جلوه ای هنری به فضا می بخشد


فضای داخلی مجموعه رستوران نیز از تأثیرگذاری کمتری برخوردار نیست. اشکال ارگانیک ، طبیعی بودن آجر قرمز ، ایده خلاقانه لو شو ، ترکیب عناصر و خاصیت پلاستیکی خاص سبک آرت دکو ، لوازم جانبی اصلی - همه اینها به بهبود عملکرد و تغییر فضا مطابق با نیازهای سازمان مدرن سالن های رستوران کمک می کند .

چین

چین

فضای داخلی خارق العاده رستوران پیش چشم بازدیدکنندگان


تصویری غیرمعمول در برابر دید بازدیدکنندگان باز می شود: سقف های طاقدار بلند ، در قسمت بالا مخروطی ، زیبایی خارق العاده طاق های ساخته شده از آجر به روشی خاص ، پنجره های کوچک که نور را وارد می کنند ، یک صفحه فولادی منحنی در ورودی ، لامپ های حصیری عظیم به صورت لامپ های کف ، و مجسمه های هنری ، درختان زنده  و مبلمان کاملاً مدرن نصب شده است. اما چنین تضادی به هیچ وجه چشم را آزار نمی دهد ، بلکه برعکس ، فقط بر سبک و هماهنگی خاصی که در همه سالن های رستوران حاکم است ، تأکید می کند.

چین

سر سبزی  و نورپردازی اصلی فضای منطقه غذاخوری را زنده می کند.

 

شایان ذکر است که سوراخهایی روی سقف هر "تپه موریانه" ایجاد شده است ، که به سازماندهی نوعی تئاتر سایه کمک می کند.

چین

هر قطعه هنری در مجموعه رستوران ها یک اثر هنری واقعی است.  |  عکس


به هر حال ، این رستوران که 50٪ Cloud نام دارد ، در قلمرو گروه معماری واقع شده است ، که همچنین نصب توسط هنرمند لو شو  است. این سازه هنری در مقیاس بزرگ شامل: یک سالن چند منظوره برای برنامه های مختلف و مراسم جشن ، یک گالری هنری و یک هتل ، فضای داخلی آن نیز توسط متخصصان طراحی چنگ چونگ طراحی شده است.

چین

این رستوران دارای مناطق خلوت (50٪ Cloud ، چین) است.

 

چین
مبلمان مدرن به طور هماهنگ با فضای داخلی  رستوران (50٪ Cloud ، چین) ترکیب شده است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید