10 شهر معروف روی آب که با "ونیز" رقابت می کنند

406071705.jpg

 

هرکسی که به چشم انداز شهر روی آب فکر کند ، تضمین شده است که قبل از هر چیز "ونیز" افسانه ای را به یاد می آورد. با این حال ، ونیز تنها شهر روی آب نیست که دارای تعداد زیادی کانال است. فقط "ونیز" شمالی / جنوبی / شرقی / غربی" را گوگل کنید و شهرهای زیادی نمایش داده می شود. چیزی خاص ، غیرمعمول ، چیزی که شایسته سفر گردشگری است ، خواه تعداد کانال ها ، تاریخچه پشت سر آنها ، محیط یا آنچه که برای آنها انجام شده است. بنابراین در اینجا چند مدعی از بهترین شهرهای جهان برای کانال هایی که با "ونیز" رقابت می کنند وجود دارد که هر گردشگری شاید نداند.


1. آمستردام (هلند)

آمستردام

کانال های آمستردام نمادهای دوران طلایی آن هستند.  / عکس


شاید معروف ترین شهر برای کانالهای خود بعد از "ونیز" ، آمستردام باشد. تعداد کمی از گردشگران می دانند ، اما طول راه های آبی آمستردام صد کیلومتر است. اولین کانال ها در قلمرو آمستردام مدرن در قرون وسطی ظاهر شدند ، اما بیشتر آنها - از جمله سه کانال اصلی ، Herengracht ، Prinsengracht و Keizergracht - در دوران طلایی آمستردام در قرن 17 ساخته شده اند. آنها به صورت دایره های متحدالمرکز طراحی شده اند که بیشتر به منحصر به فرد بودن کانال های این شهر جوی بیشتر می افزایند.

 

2. هامبورگ (آلمان)

9dd15e2f-a74d-43dc-8ee3-d6eb150ecc01.jpg

زیباترین شهر آلمان که بر روی سه رودخانه ساخته شده است.  / عکس

 

پل های شهر مشهور در قسمت شمالی ایالت آلمان حتی بیشتر از "ونیز" است. براساس sayarak.com ، هامبورگ رسماً بیشترین تعداد پل را در جهان دارد که در مجموع بیش از سه رودخانه ساخته شده است. اصلی الب است ، بیل منشعب اولین است. و آلستر درست در وسط شهر به دو دریاچه می ریزد.

علاوه بر این ، چهار رودخانه کوچکتر در قلمرو هامبورگ وجود دارد که امکان ساخت بیش از 30 کانال نامگذاری شده و حتی بزرگترین بندر دریایی آلمان را فراهم کرده است.

و اگرچه نیم قرن پیش از آنها برای اهداف مورد استفاده خود استفاده می شد: به عنوان مسیرهای حمل و نقل برای حمل و نقل کالا ، امروز آنها به مرواریدهای واقعی هامبورگ توریست و مکانی عالی برای تفریح و ​​گردشگری تبدیل شده اند: در تابستان مردم کایاک سواری و در زمستان با اسکیت بازی می کنند.

 

3. آمیان (فرانسه)

amiens1407447-0.jpg

آمیان - "ونیز" نزدیک  پاریس.  / عکس


در فاصله کمی از پایتخت فرانسه پایتخت پیکاردی واقع در رودخانه سامه واقع شده است که به خاطر محله مشهور است که می تواند با همان "ونیز" رقابت کند. در دوران قرون وسطی ، زمین اطراف مرکز شهر برای استخراج ذغال سنگ نارس مورد استفاده قرار می گرفت. در نتیجه این فعالیت بود که بسیاری از چاله های کم عمق باقی ماند ، که بعداً به 40 کیلومتر کانال تبدیل شد و بیش از 300 هکتار از تالاب را در آمیان فرانسه گسترش داد.

 

4. بروژ ، بلژیک

Istoriya-Bryugge-periody-rastsveta-i-upa.jpg

برخی تصور می کنند که بروژ حتی از "ونیز" هم زیباتر است.  / عکس


انصافاً باید توجه داشت که حتی در بلژیک می توانید شهرهایی با کانال های بیشتر از بروژ پیدا کنید. اما آنها به سختی قادر به رقابت با او در زیبایی تصویر هستند. این شهر دارای یک کانال بزرگ است که بروژ را با Zeebrugge در دریای شمال متصل می کند ، که این شهر را به یک بندرگاه نیز تبدیل می کند.

با این حال ، این کانال های کوچک در مرکز شهر هستند که در لیست یونسکو قرار گرفتند و جاذبه های اصلی گردشگری  آن هستند. در واقع ، بروژ بلژیک از نظر مینیاتوری "ونیز" است ، فقط بر خلاف نمونه اصلی ، مناظر آن حتی بیشتر به دلیل جمع و جور بودن ، جوی و جذاب ترند. و هاله پرنعمت این شهر بهتر حفظ می شود.

 

5. تیگر ، آرژانتین

9482ef40af3a68a7347c081b4e48042f.jpg

شهر آرژانتین روی آب.  / عکس

 

"ونیز" آرژانتین در حاشیه رودخانه پارانا واقع شده است. این منطقه زیبا در فاصله 17 مایلی بوینس آیرس واقع شده و منطقه ای است که توسط کانال ها به صدها جزیره کوچک تقسیم شده است. Tugre از "ونیز" فقط به دلیل رنگ آب متفاوت است - در آنجا نزدیکتر به سایه قهوه است و حتی این واقعیت که در اینجا از قایق ها نه تنها به عنوان یک ویژگی گردشگری بلکه به عنوان یکی از گزینه های حمل و نقل عمومی نیز استفاده می شود.

یک واقعیت جالب: نام شهر - Tigre - به افتخار جاگوارهایی که در زمان های گذشته در جنگل ها پرسه می زدند ، به شهر داده شد ، فقط محلی ها آنها را ببر می نامیدند.

 

6. آلاپوزا ، هند

kerala2-1024x695.jpg

"ونیز" هند با عملکرد گرمسیری.  / عکس


Alappuzha هند در منطقه ای با 12 جزیره ، 44 رودخانه و شش رودخانه بزرگ دیگر واقع شده است - مکانی ایده آل برای ساختن شهری با کانال. به همین دلیل تعداد آنها چشمگیر است: طبق Novate.ru ، Alappuzhe و اطراف آن بیش از 1400 کیلومتر کانال می بالند. چشم انداز این منطقه به قدری بی نظیر است که بسیاری به یک باره در خانه های شناور مستقر می شوند و برای گردشگران این یک روش محبوب و تقریباً تنها در دسترس برای دیدن زیبایی های این مناطق است.

 

7. بیرمنگام ، انگلستان

4993.jpg

مرکز صنعتی انگلیس همچنین به کانال ها افتخار می کند.  / عکس


بیرمنگام دومین شهر بزرگ انگلیس است و علاوه بر این ، بیش از یک قرن است که یک مرکز صنعتی است. با این حال ، این مانع از داشتن سیستم کانال خودش نمی شود. اولین آنها در اواخر دهه 1700 - اوایل دهه 1800 ، پس از باز شدن کانال اول برای حمل و نقل ، ظاهر شد.

تا به امروز ، تقریباً 160 کیلومتر کانال افتتاح شده است. و اگر قبلاً آنها فقط به عنوان بخشی از سیستم حمل و نقل برای صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گرفتند ، امروز آنها مانند انبارهای آجری قدیمی که در این نزدیکی ساخته شده اند ، به یک نشان گردشگری در این شهر انگلیسی تبدیل شده اند.

 

8. سوژو ، چین

960x640.jpg

شهری با طولانی ترین کانال جهان.  / عکس


سوژو در کنار کانال بزرگ جینگ هانگ واقع شده است که جزو میراث جهانی یونسکو است و طولانی ترین کانال روی کره زمین محسوب می شود - 1700 کیلومتر. باستانی ترین مکان های آن در قرن 5 قبل از میلاد ساخته شده است.

به طور مستقیم در سوژو ، ده ها کانال کوچک و آبراه وجود دارد که در مجاورت 69 باغ خصوصی هستند که هر یک بیش از هزار سال قدمت دارند. همه آنها در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده اند.

 

9. گلد کوست ، کوئینزلند ، استرالیا

big_gcoast8.jpg

شهر گلد کوست حداقل ده برابر بیشتر از "ونیز" افسانه ای کانال دارد.  / عکس


روزگاری ، تالاب های بین ساحل اقیانوس آرام و مناطق داخلی استرالیا توسط رودخانه نرنگ تخلیه شد و در اواسط قرن گذشته ، تالاب ها با کانال ها و خاکریزهای متعدد به مکان های گران قیمت تبدیل شدند.حوضه آبریز رودخانه نرنگ بزرگترین و قابل توجه ترین سیستم رودخانه ای در ساحل طلا است.

جالب است که محاسبه رقم دقیق طول همه این کانالها به سادگی امکان پذیر نیست: بسته به روش اندازه گیری ، تعداد آنها از 160 تا 530 مایل متغیر است. با این حال ، حتی این ارقام به وضوح نشان می دهد که این شهر حداقل ده برابر بیشتر از "ونیز" افسانه ای کانال دارد.

 

10. فورت لادردیل ، فلوریدا ، ایالات متحده آمریکا

shutterstock_720953032.jpg

شهر آمریکایی روی آب.  / عکس


فورت لادردیل را اغلب معادل آمریکایی ساحل طلای استرالیا می نامند: در مجموع ، بیش از 300 مایل کانال از مناطق اطراف عبور می کند و در فورت لادردیل 165 مایل وجود دارد. این سیستم زنده ماندن کانال ها و مناطق ساحلی زیبا بود ، که این مکان را به گوشه ای از تایلند تبدیل می کند ، نام مستعار زیبایی را به آن داده است - ""ونیز" آمریکا".

شاید ارزش سفر به هر دو این شهرها و "ونیز" را داشته باشد ، زیرا این مکان دوم ، مانند چندین مکان معروف دیگر در نقشه توریستی ، ممکن است به زودی از روی زمین از بین برود: جاذبه هایی که بشریت در شرف خداحافظی با آن است.

 

ونیز ایران کجاست؟

a5f6163add04b7f1287de0c2dd3a4e18-3264x1840.jpg

تالاب شادگان روستای صراخیه رُگبه عکس از سیدجواد خراسانی

 

روستای صراخیه ، سراخیه روستایی بی نظیر در جنوب غربی ایران می باشد که زندگی روزمره آن دقیقاً مانند شهر ونیز ایتالیا است. سراخیه در جنوب جاده دارخوین - شادگان در استان خوزستان ، جنوب غربی ایران واقع شده است.در آبهای تالاب بین المللی شادگان ، بزرگترین مجموعه استخرهای ایران با مساحت 400000 هکتار ، در سطح جهان به عنوان یک منبع طبیعی مهم در منطقه و جهان ثبت شده است.

 

7cfc4860-64a3-4d97-8f79-5a6e32ecc7b6-1.jpg

 به گردشگری علاقه دارید ؟ مقاله ۱۰ شهر گردشگری در جهان که پس از سفر ناامید برمی گردید را بخوانید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید