کوچک ترین و پرجمعیت ترین جزیره مینیاتوری دنیا که نصف یک زمین فوتبال است

جزیره میگینگو

Migingo Island در آفریقا: چرا بسیاری می خواهند در پرجمعیت ترین منطقه جهان زندگی کنند

 

آفریقا برای بسیاری از مردم احساسات کاملاً متناقضی ایجاد می کند. اما مکان های بسیار غیرمعمولی نیز برای ما وجود دارد که به سادگی نمی تواند علاقه را برانگیزد. یکی از آنها یک جزیره بسیار مینیاتوری است که تعداد زیادی از مردم در آن زندگی می کنند.جزیره ای صخره ای گرد و پوشیده از کلبه های فلزی ، جزیره میگینگو مانند یک لاک پشت آهنی از دریاچه ویکتوریا بیرون آمده است.


مشابه جزیره میگینگو را در هیچ گوشه دنیا نخواهید یافت

جزیره میگینگو

میگینگو جزیره ای است که در دریاچه ویکتوریا در آفریقا واقع شده است / عکس


میگینگو جزیره ای است که در دریاچه ویکتوریا واقع شده است. این دریاچه خود مکانی ناامن است. تعداد زیادی اسب آبی و تمساح در آن وجود دارد و حیوانات زیادی نیز وجود دارند. بنابراین ، هیچ کس تمایل خاصی به شنا در آن ندارد ، به ویژه هنگامی که صحبت از گردشگران می شود.

 

جزیره میگینگو

اختلافات بر سر مالکیت جزیره بین اوگاندا و کنیا بیش از 20 سال است که ادامه دارد / عکس


در چنین مکانی غیر دوستانه برای انسان قرار دارد که این جزیره واقع شده است. میگینگو اوگاندا و کنیا را هم مال خود می داند. اختلاف بر سر مالکیت جزیره تقریباً بیست سال است که بین آنها در جریان است و مشخص نیست که چه مدت طول خواهد کشید.

 

جزیره میگینگو

این جزیره با نیمی از یک زمین کوچک فوتبال قابل مقایسه است / عکس

 

اما حتی این جالب ترین چیز نیست. موارد دیگری وجود دارد که واقعاً مردم را متعجب می کند. جزیره میگینگو دو هزار متر مربع مساحت دارد (برای مقایسه ، این نیمی از یک زمین کوچک فوتبال است).

 

جزیره میگینگو

میگینگو پرجمعیت ترین جزیره جهان است / عکس


این قلمرو کوچک حدود پانصد نفر را در خود جای داده است ، که باعث می شود پرجمعیت ترین مکان در کل جهان (به معنی جزایر) باشد. البته ، با دیدن تصویر با چشم خود ، همه نمی توانند آن را تصور کنند ، اما واقعاً چنین است.

 

جزیره میگینگو

این جزیره به شکل گرد است و دارای یک ساحل صخره ای است / عکس


این جزیره به شکل گرد است و دارای یک خط ساحلی صخره ای است. درختان اینجا کاملاً غایب هستند. در حقیقت ، در اینجا به هیچ وجه پوشش گیاهی سرسبز وجود ندارد. در  زمین جزیره ، کلبه هایی وجود دارد که مردم در آنها زندگی می کنند. بناهای دیگر شامل مسجد ، کلیسا و بار... است .

 

جزیره میگینگو

تنها فعالیت درآمدزایی در Migingo ماهیگیری است / عکس


در این جزیره ، مردم یک شغل دارند که درآمد کسب می کند - ماهیگیری. همانطور که مشخص شد ، تجارت کاملا سودآور است. ماهیگیران محلی باید دو مالیات بپردازند: یکی به خزانه اوگاندا می رود و دیگری به کنیا. اما حتی با این حساب هیچ کس قرار نیست اینجا را ترک کند.

 

جزیره میگینگو

جمعیت این جزیره در حال افزایش است ، افراد بیشتری می خواهند در آن زندگی کنند  / عکس


همه چیز دقیقاً برعکس اتفاق می افتد. از سال 1991 ، زمانی که میگینگو به طور فعال مستقر شد ، تعداد افرادی که می خواهند از سرزمین اصلی به جزیره نقل مکان کنند ، در حال افزایش است. طی 10 سال گذشته ، جمعیت این جزیره بیش از چهار برابر شده است.

 

جزیره میگینگو

ماهیگیران محلی پول خوبی دریافت می کنند / عکس


در اینجا ماهیگیران تعداد زیادی سوف  را صید می کنند. ماهی در اواسط دهه شصت قرن گذشته پرورش و در دریاچه رهاسازی شد. در حال حاضر مقدار زیادی از آن در مخزن دریاچه  وجود دارد که برای ماهیگیران بسیار مهم است. درآمد ماهیگیران جزیره ای دو تا سه برابر بیشتر از کسانی است که در سرزمین اصلی کار می کنند. یک ماهیگیر می تواند در یک هفته درآمد سیصد دلاری کسب کند. طبق استانداردهای محلی ، این مبلغ هنگفتی است.

 

جزیره میگینگو

ساکنان جزیره با استانداردهای محلی به وفور زندگی می کنند / عکس


نکته مثبت دیگر این است که افراد اغلب به صورت نقدی پرداخت میکنند. طبق معیارهای ارزیابی محلی ، دو ماهیگیر اولی که در این جزیره مستقر شدند از قبل ثروتمند بودند. در مورد تعلق داشتن میگینگو به شخصی ، اشتیاق در این رابطه فروکش نمی کند.

 

جزیره میگینگو

ساکنان محلی به جنگهای سیاسی اهمیتی نمی دهند / عکس


خود ماهیگیران هیچ توجهی به نبردهای سیاسی ندارند. آنها ممکن است یکدیگر را "کنیا" یا "اوگاندا" صدا کنند ، اما اینها فقط شوخی های دوستانه ای هستند که کاملاً بدون سوء نیت به نظر می رسند. همانطور که خود مردم می گویند ، آنها فقط می خواهند با فروش ماهی درآمد کسب کنند. بقیه چیز ها آنها را آزار نمی دهد.

 

جزیره میگینگو

در جزیره اوجینگو در نزدیکی مینگو ، هیچ کس  نمی خواهد زندگی کند / عکس

 

یک چیز عجیب دیگر وجود دارد. از طرف دیگر ، در کنار میگینگو ، جزیره دیگری به نام Useo وجود دارد. اما کاملاً خالی است. برای ما ، این پدیده بسیار عجیب به نظر می رسد ، اما برای آفریقایی ها این یک امر عادی است. آنها مطمئن هستند که ارواح میگینگو در جزیره اوجینگو مستقر شده اند ، به این معنی که مردم نمی توانند در آنجا مستقر شوند.

 

جزیره میگینگو

برای گردشگری در جزیره میگینگو ، نه تنها باید مجوز بگیرید ، بلکه باید حق  "رئیس" را برای تجارت محلی بپردازید. / عکس

 

اما گردشگران برای رسیدن به جزیره و برای شروع ، آنها باید در نایروبی ، پایتخت کنیا مجوز بگیرند و همچنین باید در اوگاندا درخواست کنند. پس از ورود ، آنها باید نزد یک افسر پلیس محلی ثبت نام کنند و باید حق "رئیس" را برای تجارت محلی پرداخت کنند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید