صاحبخانه که از بالا رفتن 330 پله خسته شده بود ، این معجزه معماری را برای فروش گذاشت

معماری

موفق ترین شخص در زمینه ساخت و ساز خانه وكیل انگلیسی بود كه در سال 1880 موفق به ساخت نه تنها خانه ، بلكه یك برج 66 متری بلند ، تنها با استفاده از ماسه و سیمان و بدون استفاده از هیچ گونه مصالح تقویتی شد. بنای ساخته شده توسط  او از طوفان ها و  رعد و برق ها پابرجا مانده است و هنوز هم بر فراز حومه شهر تنها ساختمانی است که توجه همه را به خود جلب می کند. اما آخرین صاحب این خانه ، آن را برای فروش گذاشته است ، زیرا او قادر به بالارفتن  از 330 پله برای رسیدن به طبقه 14 نیست.

 

برج Sway

یک ساختمان مسکونی 14 طبقه عجیب و غریب با 330 پله ("برج Sway") در انگلستان برای فروش گذاشته شده است.


برج Sway با ارتفاع خارق العاده ، دارای ساختاری پیچیده است که هیچ شباهتی با سازه های موجود در جهان (تاکنون) ندارد. در حومه روستای Sway در نزدیکی لامینینگتون ، همپشایر (انگلیس) واقع شده است. این ساختمان عجیب و غریب از زمان ساخت آن - 1880 - 1879 مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.(الان هم برای گردشگران جالب است) و این  تعجب آور نیست ، زیرا در آن زمان چنین آسمان خراش هایی در انگلیس نه تنها در دهکده ها بلکه حتی در پایتخت نیز دیده نمی شدند.

 

برج Swayبرج Sway

برج Sway بلندترین سازه بدون  بتن آرمه در جهان است.

توجه: برج Sway بلندترین سازه غیرمسلح جهان شناخته شده است.  این سازه تنها با استفاده از سیمان پرتلند ، شن محلی و اکسید آهن ساخته شده است.

 

برج Sway

خانه برج توسط مالک و صاحبخانه فعلی ، که از بالا رفتن 330 پله خسته شده ، برای فروش گذاشته شده است. 

اولین مالک این معجزه معماری ، یک وکیل عادی یورکشیای و قاضی دادگاه ،  اندرو توماس تورتون پترسون بود. برج نوعی آزمایش بود و خود مالک هرگز در آن زندگی نکرد . برای همین وی اقامتگاهی با ارتفاع فقط 6 طبقه ساخته بود.

 

برج Sway

خانه برج خیره کننده توسط  اندرو توماس تورتون پترسون ساخته شده است.

طراحی و معماری برج Sway دستخوش تغییرات بسیاری شده است: از انبار گرفته تا اضافه شدن رستوران ،  هتل و سرانجام یک ساختمان مسکونی.

 

برج Sway

آرکهای گوتیک و مبلمان محکم آراسته اتاق نشیمن در Sway Tower (انگلستان) است.


این آخرین مالک بود که زندگی جدیدی را در داخل ساختمان شروع کرد و آن را به یک فضای زندگی فوق العاده تبدیل کرد ،  او 45 سال در این بر زندگی کرد. با گذشت سالها ، پاول می گوید خانواده وی بیش از 1 میلیون دلار هزینه کرده اند. و این تلاش ها و زمان و هزینه ها را پس از طوفان قدرتمندی که در سال 1987 در سواحل جنوبی انگلیس رخ داد ، حساب نمی کند. بعد از طوفان پول برای بازگرداندن خارق العاده ترین چشم انداز همپشایر توسط کل استان جمع آوری شد.

 

برج Sway

اتاق نشیمن در ضلع شرقی برج به همان اندازه چشمگیر است (Sway Tower ، انگلستان).

 

پس از آخرین وقایع غم انگیز ، به منظور جلوگیری از تخریب های جدید در اثر بلایای طبیعی ، دیوارها تا حد امکان تقویت شده و یک میله برقگیر  نصب شد. همانطور که معلوم شد ، این برج با رعد و برق 11 یا 12 بار در معرض "حملات" قرار گرفته است ، که خسارت قابل توجهی به سازه وارد کرده است. در حال حاضر این ساختمان در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و منتظر صاحبان جدید خود است ، زیرا مالک فعلی دیگر قادر به صعود 330 پله برای رسیدن به طبقه بالا نیست. اگرچه حتی رفتن به اتاق خواب در طبقه 5-6 در حال حاضر برای او دشوار است.

 

برج Sway

اتاق نشیمن و ناهار خوری در ایوان تابستانی برج Sway (بریتانیا).


صاحبان جدید نه تنها یک بنای تاریخی را خریداری می کنند ، بلکه یک اقامتگاه 14 طبقه با چندین اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، اتاق غذاخوری ، چهار اتاق خواب (یکی در هر طبقه) را در اختیار شما قرار می دهند که در کنار آن حمام های مجلل و اتاق رختکن قرار می گیرند. ، در زیرزمین اتاق های مختلفی وجود دارد ، اما در طبقه چهاردهم یک اتاق ارتباطات و محل ارتباطات وجود دارد که توسط سرویس های اضطراری استفاده می شود. 

برج Sway

 

استخر برج Sway

مالک جدید این فرصت را دارد که  در استخر سرپوشیده (Sway Tower ، انگلستان) شنا کند.


در اتاقی که در کنار برج-محل اقامت قرار دارد ، در اواسط قرن گذشته ، یک استخر سرپوشیده 18 متری با آب گرم ساخته شده است. در کنار آن ، زمین تنیس ساخته شده است که توسط یک باغ زیبا احاطه شده است (در زمان استفاده از این برج به عنوان هتل). 

برج Sway

حیاط داخلی یک منطقه تفریحی و مسیرهای پیاده روی در سراسر سایت (Sway Tower ، انگلیس) دارد.

 

برج Sway
تراس ، واقع در بالای محل اقامت ، زیبایی فوق العاده ای را ارائه می دهد ("برج Sway" ، بریتانیا).  |  عکس

 

ارتفاع 66 متری منظره ای نفس گیر از The Solent و ساحل جنوبی دارد که بیش از 6 کیلومتر با آن فاصله دارند. شما همچنین می توانید طبیعت بکر پارک ملی خیره کننده New Forest را که در مرکز آن روستای به همین نام قرار دارد نگاه کنید. تنها نکته این است که برای همه مزایا و زیبایی های فوق ، مالک جدید باید حدود 3.26 میلیون دلار بپردازد .

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید