چگونه قلعه تنهایی در وسط بیابان عربستان ظاهر شد

قلعه تنهایی

 

همه نمی دانند که در خاک عربستان ، درست در وسط بیابان ، یک بنای منحصر به فرد در نوع خود وجود دارد.این قلعه با معماری زیبا و تاریخ شگفت انگیز مقبره ای است که در داخل صخره تراشیده شده و نام آن "قلعه تنهایی"یا  قصر آل فریدنامیده می شود. هر چند در نگاه اول به نظر می رسد ساختمانهای زیادی در سنگ تراشیده شده اند ، اما قلعه تنهایی واقعاً با بناهای دیگر متفاوت است. اول ، به نظر می رسد که ناتمام مانده است. و ثانیا ، در این مقبره ... هیچ کس هیچ وقت دفن نشده است.

 

قلعه تنهایی

قلعه زیبا با تاریخی شگفت انگیز.  / عکس


انصافاً باید توجه داشت که این مجموعه از مجموعه معماری عظیم Madain-Salih است که مربوط به قرن اول میلادی است ، یعنی دوره وجود پادشاهی باستان Nabataean در خاک عربستان سعودی. در مجموع ، این مجموعه دارای 111 سازه دفن تراشیده شده در سنگ و همچنین 20 ساختمان از نوع دیگر است. در سال 2008 ، مجموعه مدائن-صالح در لیست یونسکو قرار گرفت .

 

قلعه تنهایی

قلعه تنهایی : یک مجموعه معماری با دو هزار سال سابقه.  / عکس


نام اصلی مقبره قلعه تنهایی  یا قصر ال فرید است. این ساختمان کاملاً در مقیاس بزرگ است: ارتفاع آن با ارتفاع یک ساختمان چهار طبقه مدرن مطابقت دارد. و ظاهراً شخصی که مقبره برای او ساخته شده دارای موقعیت اجتماعی بالایی بوده است - "قلعه تنهایی" یکی از بزرگترین مقبره های یافت شده در منطقه است.

شاید به همین دلیل است که سازه کاملاً دور از ساختارهای دیگر واقع شده است. در همان زمان ، در کنار قلعه تنهایی یا قصر ال فرید چندین بلوک سنگی دست نخورده مشابه وجود دارد که می تواند پایه و اساس ساختمان های مشابه باشد.

 

قلعه تنهایی

سازه قلعه تنهایی در فاصله ای از بقیه مجموعه قرار دارد.  / عکس


قلعه تنهایی یا قصر ال فرید را می توان یک ساختار معمولی برای دوره ایجاد آن نامید. تمدن پادشاهی Nabataean به طور فعال تراش عناصر خارجی را در بلوکهای عظیم ماسه سنگ و همچنین ساختمانهای کامل تمرین می کرد. با این حال ، "قلعه تنهایی" هنوز دارای تعدادی از ویژگی های متمایز است که آن را در میان ده ها ساختمان دیگر مجتمع معماری Madain-Salih متمایز می کند.

 

به عنوان مثال ، باستان شناسان مطمئن هستند که مقبره تا پایان کامل نشده است ، به همین دلیل فقط یک نمای جلو دارد. علاوه بر این ، محققان موفق شدند دریابند که قصر ال فرید از بالا به پایین تراشیده شده است - یعنی سازندگان به بالای یک سنگ عظیم صعود کردند و شروع به کار کردند ، به تدریج پایین می آمدند ، و فقط از یک طرف بلوک کار کرده اند.

 

قلعه تنهایی

قلعه تنهایی ساختاری که حتی در حالت ناتمام نیز چشمگیر است.  / عکس


با این حال ، شاید بارزترین واقعیت در مورد قلعه تنهایی یا قصر ال فرید این باشد: علی رغم اینکه قلعه تنهایی یک بنای آرامگاه است ، کسی در آنجا دفن نشده است. باستان شناسان در حال بررسی ساختمان ، داخل آن یک اتاق دفن پیدا کردند که مانند خود سازه هرگز تکمیل نشده است. علاوه بر این ، دقت منحصر به فرد اشکال هندسی و مقیاس کلی ساختار هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است ، زیرا هنوز نه مکانیسم تراشیدن چنین اشیای چشمگیر و نه ابزاری که سازندگان می توانند از آنها استفاده کنند ، ناشناخته است.

 

علی رغم این واقعیت که همه فن آوری های ساختمانی گذشته مورد مطالعه و شناخت قرار نگرفته اند ، مهندسی مدرن قادر به ایجاد سازه هایی چشمگیر شده است: 6 آسمان خراش جهان که بر فراز ابرها ساخته شده اند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید