ابوالهول در اصل به چه شکل بود

در

ابوالهول

 

ابوالهول در اصل چگونه بود و چه تناسبی برای آن رخ داد؟

هر گردشگری که از هرم بزرگ جیزه بازدید کرده و شخصاً ابوالهول را دیده باشد ، درک خواهد کرد که چیزی در نسبت آن درست نیست. اگرچه این را می توان در عکس یا تصویر هم مشاهده کرد. واقعیت این است که بدن ابوالهول بزرگ است ، اما سر ابوالهول به طور نامتناسبی کوچک است. به خصوص عجیب به نظر می رسد وقتی در نظر بگیرید که مصریان ، در هر اثر هنری که خلق کرده اند، همیشه نسبت ها را بسیار دقیق رعایت کرده اند . پس چرا ابوالهول یک استثنا بود؟


ابوالهول کیست

ابوالهول
بسیاری بر این باورند که ابوالهول سر پادشاه Cheops  بر روی بدن  شیر عظیم الجثه است / عکس


بسیاری بر این باورند که ابوالهول دارای سر شاه خئوپس بر روی بدن  شیر عظیم الجثه با قسمت فوقانی کاملاً صاف - پشت و حتی محاصره در آب است. دیگران می گویند این رئیس خفره است. گزینه دوم در واقع بر روی این مجسمه وجود دارد که در موزه ای در قاهره است. اما تفاوت قابل توجهی بین این سرها وجود دارد - شکل صورت. در دومین هرم بزرگ جیزه متعلق به فرعون کففرن شکل صورت کشیده است و در ابوالهول ، کاملاً مخالف آن و گرد است.

 

ابوالهول

لودویگ بورخاردت ، باستان شناس آلمانی ، در مقاله خود در مورد ابوالهول کاملاً حفاری نشده ، وجود نوارهایی بر روی سر به جای چشم ها و  تزئینات ظریف راه راه روی آن اشاره کرد / عکس

 

حتی قبل از اینکه ابوالهول به طور کامل کاوش شود و فقط یک سر و گردن روی ماسه ها پیدا شود ، L. Borchardt ، باستان شناس آلمانی ، یک مقاله  نوشت. وجود نوارها را در قسمت سر به جای چشم ها ، تزئینات ظریف راه راه روی آن را ذکر کرده است. سر از Nemes مذهبی ، مقدس بود ، از این رو نتیجه می شود که صورت باید متعلق به فرعون باشد.

 

ابوالهول

حفاری های ابوالهول حدود 10 سال به طول انجامید: از 1926 تا 1936 / عکس


وی پس از تجزیه و تحلیل تاج هایی از این نوع ، دریافت که این الگوها از ویژگیهای پادشاهی میانه است و این قرنها پس از Khephren و Cheops است. وی تحقیقات خود را در یکی از مجلات علمی منتشر کرد. پس از اینکه در سال 1926 تا حدی ابوالهول حفاری شد و کاوش ها در سال 1936 به طور کامل به پایان رسید ، مشخص شد که این مجسمه در زمان پادشاهی قدیمی تراشیده شده است. اما بورچاردت نمی توانست بداند که ابوالهول چه نوع جسمی دارد ، زیرا او آن را نمی دید و فقط از روی سر قضاوت می کرد.

 

ابوالهول

پس از تجزیه و تحلیل تاج از این نوع ، باستان شناس دریافت که این الگوها از ویژگی های پادشاهی میانه است ، و این قرن ها پس از خفره و خئوپس است / عکس


در نتیجه ، معلوم می شود که این مجسمه در ابتدا در پادشاهی قدیمی تراشیده شده است و فقط پس از آن ، در زمان پادشاهی میانه ، دوباره سر آن تراشیده شده است. اعتقاد بر این است که ابوالهول دارای بدن شیر است ، اما واقعاً اینگونه است؟

 

 

ابوالهول در ورودی نکروپولیس - نگهبان سگ وحشی

ابوالهول
در مصر باستان ، مردم خدای آنوبیس را می پرستیدند که در همان موقعیت شکل ابوالهول به تصویر کشیده شد / عکس

 

ابوالهول

شاید ابوالهول با حذف جزئیات غیر ضروری تغییر کرده باشد / عکس


در مصر باستان ، مردم خدای آنوبیس - سگ نشسته وحشی را می پرستیدند. در واقع ، این یک گونه منقرض شده سگ های وحشی است. آنوبیس حافظ مردگان ، نکروپولیس بود. او اغلب در همان موقعیت شکل ابوالهول به تصویر کشیده می شد. بنابراین ، می توان فرض کرد که در اصل ابوالهول آنوبیس بود. با گذشت زمان ، سر تغییر کرد و آنها این کار را فقط با حذف جزئیات غیر ضروری انجام دادند. پس از همه ، برای تغییر شکل صورت ، از بین بردن سنگ های جامد بسیار آسان تر است. از این رو تخلف در تناسبات دیده می شود.

 

ابوالهول

احتمالاً ، ابوالهول در اصل به این شکل بود / عکس

 

نظرات

۱۴۰۱/۱/۶چه کسی و چرا اهرام را ساخته است ?از کجا و چرا اهرام روی این سیاره آمده اند، کارشناسان هنوز نمی توانند پاسخ دقیقی بدهند. محبوب ترین نسخه از منشاء این سازه های غیر معمول هدیه ای از تمدن های فرازمینی است. طبق افسانه، آنها نه تنها سال ها پیش به زمین آمدند، بلکه به مردم دانش و نحوه ساخت اهرام را آموزش دادند. بشر نه تنها از اهرام مصر آگاه است. این سازه ها در میان مردمان مختلف، و در سراسر جهان پراکنده بودند. برخی از آنها برای دفن مقامات دولتی و خانواده های آنها ساخته شده است. اما اهرامی هم هستند که هدفشان هنوز مشخص نیست.

۱۴۰۱/۱/۶اهرام همیشه برای دانشمندان رمز و راز بوده اند، اما طبق قوانین علوم عالی ساخته شده اند. اهرام به حق یکی از اسرارآمیزترین سازه های سیاره زمین در نظر گرفته می شوند. البته تاریخ بیشترین اطلاعات را در مورد اهرام مصر باستان دارد که بیشتر آنها تا به امروز باقی مانده اند. با این حال، این سازه ها در سراسر جهان و نه فقط در مصر پراکنده بودند. باستان شناسان همچنین سازه هایی شبیه اهرام را در چین، اندونزی، مکزیک، سودان، موریس و دیگر نقاط این سیاره کشف کرده اند. دانشمندان خاطرنشان می کنند که اهرام تقریباً به طور همزمان در نقاط مختلف سیاره ساخته شده اند. با وجود این واقعیت که در آن روزها مانند زمان ما شبکه محلی بسیار توسعه یافته وجود نداشت.

۱۴۰۱/۱/۶در همه اهرام اتاق های تدفین پیدا نکرده اند. بیشتر این سازه ها به سادگی مهر و موم شدند. این فرض وجود دارد که اهرام مراکز ارتباطی با تمدن های فرازمینی هستند که قبلاً به زمین پرواز می کردند. پس چگونه می توان وجود کهن ترین افسانه های مصر باستان و قبایل مایا و پیچیده ترین ساختارهای اهرام را توضیح داد. برای ساخت چنین سازه هایی به دانش عظیمی در زمینه نجوم، ریاضیات و ژئوفیزیک نیاز بود.

۱۴۰۱/۱/۶طبق افسانه ها، خدایان برخاسته از ستاره ها رازهای ساخت اهرام را برای زمینیان فاش کردند.

۱۴۰۱/۱/۶مردم مصر باستان، مردمان بسیار توسعه یافته مایا و آزتک ها افسانه های خود را در مورد خدایان از ستارگان دور داشتند. موجودات برتر به زمین فرود آمدند - خدایان. ظاهر آنها غیر معمول و متفاوت از زمینی ها بود. بزرگ ترین آنها، خدای توث (که در مصر باستان خالق جهان نامیده می شد) دستور ساخت اهرام را صادر کرد. او اسرار این ساختمان های غیرعادی را که طرح های آن بر روی پاپیروس کشیده شده بود، فاش کرد. خدای توث طرح هایی را برای اهرام معروف جیزه اعطا کرد.

۱۴۰۱/۱/۶این اهرام مصر هستند که مشهورترین اهرام تاریخ بشریت به حساب می آیند. برای قرن ها، دانشمندان به دقت این ساختارها را مطالعه کرده اند. و برخی از آنها تقریباً به شکل اصلی خود توانستند تا زمان ما سالم بمانند.

۱۴۰۱/۱/۶معروف ترین اهرام جوزر (به انگلیسی: Pyramid of Djoser ) یا هرم پلکانی و خئوپس هستند.

۱۴۰۱/۱/۶هرم پلکانی یا هرم جوزر در 30 کیلومتری قاهره قرار دارد. گردشگران از سراسر جهان به اینجا (به سقاره) آمدن و دیدن بنای باستانی را با چشمان خود ضروری می دانند. شش پله هرم نماد گذار از دنیای زندگان به دنیای مردگان است. جالب اینجاست که در داخل این سازه بیش از 10 اتاق تدفین وجود دارد. ظاهراً آنها نه تنها برای فرعون جوزر، بلکه برای همه اعضای خانواده او ساخته شده اند. با این حال، در طول حفاری ها، مومیایی فرعون یافت نشد.

۱۴۰۱/۱/۶قدمت مجموعه هرم جیزه حدود 4 هزار سال است. این یک هرم نیست، بلکه یک شهر کامل از ساختمان ها است. هرم جیزه شامل چندین هرم اصلی است. اینها Cheopsخئوپس ، Mykerin و خفرع Khafre هستند. علاوه بر این، این شامل ساختمان های معبد هرمی، مجسمه ابوالهول، گورستان ها و اهرامی است که برای دفن همسران فراعنه در نظر گرفته شده است. هرم خئوپس را هفتمین عجایب جهان می دانند. ارتفاع آن به حدود 142 متر می رسد. حدود 2.5 میلیون بلوک سنگی در روند ساخت آن استفاده شده است!

۱۴۰۱/۱/۶یکی از اهرام بسیار مورد مطالعه در تاریخ بشر، هرم خوفو است که در فلات جیزه قرار دارد. دانشمندان پیشنهاد می کنند که این بنا به عنوان مقبره خود فرعون خوفو ساخته شده است. با این حال، در اتاق دفن، هیچ بقایای فرعون، و اصلاً هیچ کس، یافت نشد.

۱۴۰۱/۱/۶هرم یا مقبره توتانخ آمون کمتر جالب نیست. در سال 1922 در نزدیکی اقصر (در دره پادشاهان) توسط باستان شناسان کارتر و کارنارون کشف شد. خود مقبره از نظر تجملات و اندازه زیاد متمایز نیست. و همه به این دلیل است که فرعون در 19 سالگی مرد و تنها 7 سال حکومت کرد. اما در این مقبره آثار ارزشمندی یافت شد. در مورد نفرین فرعون توتانخ آمون شناخته شده است. هرکس آرامش او را بر هم بزند مجازاتش مرگ است.

۱۴۰۱/۱/۶گروه بعدی اهرام سودانی یا نوبیا هستند. ساخت آنها در زمین های سودان 800 سال پس از سازه های هرمی مصر آغاز شد. تمدن هایی که حدود 3 هزار سال پیش در سودان زندگی می کردند از مصر اطاعت کردند. می توان گفت که آنها دانش خود را دریافت کردند و هر کاری را که قبلاً در مصر باستان انجام می دادند ادامه دادند. برخی از مراحل قدرت پادشاهی Meroitic توسط حاکمان مختلفی مشخص می شود که اهرام را نه تنها برای خود، بلکه برای خویشاوندان خود نیز می ساختند. مورخان این ساختمان ها را محل دفن فرعون های سودانی یا نوبی باستان می نامند.

۱۴۰۱/۱/۶شواهدی وجود دارد که بیشتر اهرام را محل دفن فرمانروایان کاشتا، مرو و ناپاتا می دانند. به ویژه، پادشاهی Meroitic در قرن سوم پس از میلاد فرو پاشید. به چندین ایالت با این حال، زمان به هیچ کس رحم نمی کند. و صحرا توانست به طور کامل آنها را مخفی کند. آنها می گویند که اهرام مرو توسط مردم فراموش شده است. یونسکو از آنها به عنوان آثار باستانی محافظت می کند. بنابراین، در این مکان ها به اندازه اهرام جیزه گردشگر وجود ندارد.

۱۴۰۱/۱/۶چین نه تنها دارای دیوار بزرگ، بلکه ساختارهایی شبیه اهرام است. برخی آنها را گوردخمه چین باستان می نامند. واضح است که دره اهرام چین از نظر تاریخی یک منطقه مشهور به حساب می آید. طول آن در اندازه آن قابل توجه است. حداقل 50 کیلومتر طول دارد. بیشتر اهرام چین در نزدیکی شهر شیان (حدود 200 قطعه) قرار دارند. کارشناسان در میان تمام ساختمان های غیر معمول مقبره Maolin متمایز می شوند. تاکنون مشخص نشده است که هدف واقعی این هرم چیست. چیزی در آنجا وجود ندارد که نشانگر مقبره باشد.

۱۴۰۱/۱/۶تنوع عظیم مجسمه های گلی مورد توجه خاص است. اما بیشتر گوردخمه ها برای دفن امپراطوران چین و نزدیکترین بستگان آنها در نظر گرفته شده است. رازهای زیادی پیرامون مقبره هرمی کانگلینگ وجود دارد. مورخان ادعا می کنند که این هرم برای امپراتور جوان پینگدی ساخته شده است. او 6 سال در قدرت بود و در 14 سالگی درگذشت. تردید وجود دارد که مرگ او به دلیل بیماری بوده است. طول تپه 230 متر است.

۱۴۰۱/۱/۶اعتقاد بر این است که قوم مایا تمدن بسیار توسعه یافته ای بودند که 3 هزار سال پیش در جنوب مکزیک زندگی می کردند. اهرام آنها به طور قابل توجهی با اهرام مصر متفاوت است، اما آنها آثار با ارزش کمتری نیستند. ساختمان های معروف مایاها هرم کوکولکان و هرم خورشید و کتیبه ها هستند.

۱۴۰۱/۱/۶معروف ترین اهرام مایا کوکولکان است که در یکی از شهرهای باستانی چیچن ایتزا قرار دارد. از 9 پله تشکیل شده و ارتفاع کلی آن حدود 25 متر است. در بالای مایاها، معبدی برای قربانی ها ساختند، جایی که ورودی هایی به تمام جهات جهان وجود دارد.

۱۴۰۱/۱/۶یکی دیگر از هرم های جالب در شهر باستانی Uxmal هرم جادوگر و قصر حاکم در شهر اوکسمال در شبه جزیره یوکاتان واقع شده است. این بنا توسط جنگل های استوایی احاطه شده و به عنوان یک مکان تاریخی ارزشمند تحت حفاظت یونسکو قرار دارد. ارتفاع هرم تا 40 متر است و در بالای آن معبدی برای قربانی وجود دارد (از خدای چااکو یاد شده است). خود کاخ به طرز مجللی با موزاییک ها و مجسمه ها تزئین شده است.

۱۴۰۱/۱/۶فرهنگ و معماری مایاها در شهر باستانی Palenque منعکس شده است. ساختمان های آن به عمق 15 کیلومتر مربع در جنگل امتداد داشتند. تنها بخشی از شهر باستانی قبلاً کاوش شده است و برای عموم آزاد است. در میان آنها می توان به معابد هرمی صلیب، خورشید و کتیبه ها اشاره کرد. دومی مقبره پادشاه مایا پاکال است. در داخل اهرام چندین نقش برجسته وجود دارد.

در ادامه بخوانید...

یک روز گردشگری فقط با 50 دلار

در
مقاصد توریستی محبوب در جهان عرب ، مانند مصر ، تونس ، مراکش و لبنان

 

یک روز گردشگری فقط با 50 دلار

وقتی می خواهید سفر کنید ، اما "بخش مالی سفر را بررسی می کنید" ، نویسنده مقاله پیشنهاد می کند که ناامید نشوید و تعطیلات خود را در یکی از کشورهای عربی در نظر بگیرید. کجا می توانم استراحت کنم ، غذاهای محلی را امتحان کنم ، مناظر را ببینم و حتی فقط با 50 دلار در روز سوغاتی هم بخرم؟
گردشگری خارجی به دلایل مختلف از جمله ترس از هزینه کردن پول زیادی در یک کشور ناشناخته ، در بین جوانان عرب چندان مرسوم نیست. همچنین یک مانع زبانی در یک سفر تداخل دارد.
 
البته سفر به کشور بومی شما از مشکل عدم دانستن زبانها جلوگیری می کند ، اما معدودی از جوانان درک می کنند که می توانند با موفقیت اولین مانع را نیز پشت سر بگذارند.
 
هر توریستی می تواند تصمیم بگیرد با بودجه کم به کشور دیگری سفر کند و از این طریق خود را از فرصت گذراندن تعطیلات در مکانی جدید و جالب محروم نکند. با این وجود ، انجام این کار برای جوانان در جهان عرب ممکن است دشوار باشد ، زیرا فرصتی واقعی برای بازدید از بهترین مقاصد گردشگری در جهان عرب و صرف هزینه حداقل وجود دارد. البته سفر به اروپا یا کشورهای آسیایی نیاز به پول زیادی دارد.
 
اول ، اکثر عربها با اغراق در مشکلات ، مسائل را پیچیده تر می کنند. در اکثر موارد ، کشورهای گردشگری عرب برای دریافت ویزا شرایط دقیقی را تعیین نمی کنند ، همانطور که در مورد کشورهای اروپایی نیز وجود دارد.البته این روند زمان زیادی نمی برد. بیشتر اوقات برای اخذ مدرک برای ورود به کشور یک یا دو هفته طول می کشد.
 
اگر در مورد ویزا صحبت کنیم ، در بسیاری از کشورهای عربی در سند ویژه ای برای ورود شهروندان سایر کشورهای عربی الزامی نیست. به عنوان مثال ، بین مصر ، اردن ، لبنان ، مصر ، تونس و مراکش  بدون ویزا وجود دارد و شخص فقط برای مسافرت به خارج از کشور نیاز به گذرنامه خارجی دارد. قوانین برخی از کشورهای عربی مستلزم این است که گردشگر هنگام ورود به کشور مبلغ مشخصی از پول نقد را با خود داشته باشد ، اما در بیشتر موارد چنین الزامی وجود ندارد.
 
علاوه بر این ، مقاصد توریستی محبوب در جهان عرب ، مانند مصر ، تونس ، مراکش و لبنان ، نسبت به سایر کشورها برتری دارد - اینها دارای پروازهای نسبتاً ارزان هستند. بنابراین ، اگر قبل از سفر به یک کشور عربی به نوسانات قیمت بلیط هواپیما توجه کنید ، این می تواند بودجه آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
 

 

چگونه می توانم با 50 دلار در مراکش گردشگری کنم

در این مقاله ، ما شرح خواهیم داد که چگونه می توانید به تعدادی کشورهای عربی  صرفاً با 50 دلار (900 پوند مصری یا 460 درهم مراکش) با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل ، غذا و نوشیدنی و همچنین سایر خریدها (در تونس ، لبنان ، مصر و مراکش) سفر کنید.
 
اگر مراکش را از بین کشورهای عربی که در بالا به آنها اشاره شد ، انتخاب کردید ، بسیار خوش شانس هستید ، زیرا 50 دلار در اینجا (460 درهم مراکش) برای یک نفر کافی نیست ، بلکه برای چند روز به طور همزمان. اگر تصمیم دارید دو روز را در یکی از شهرهای مراکش بگذرانید ، پس برای مبلغ مشخص شده می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از جاذبه های اصلی شهر بازدید کرده و روزی سه بار غذا بخورید.
 
فرض کنید تصمیم دارید در کازابلانکا بمانید ، جایی که می توانید 3-4 دلار در یک رستوران محلی طبقه متوسط ​​که معادل 30-36 دروی مراکش است ، بخورید و یک نوشیدنی گرم به ارزش 9-15 درهم مراکش بنوشید.
هزینه حمل و نقل عمومی یکی از کمترین موارد بودجه است. بلیط حمل و نقل عمومی بیش از 70 سنت (6-7 درهم) هزینه ندارد. اگر تاکسی بگیرید ، می توانید برای متوسط ​​فاصله 4 دلار (36 درهم) بپردازید. 20 دلار دیگر به یک خوابگاه می رود و این در مقایسه با هتل ها یک گزینه بسیار ارزان است.
 
اگر تصمیم دارید از هر شهر دیگری در مراکش دیدن کنید ، باز هم 50 دلار برای شما کافی خواهد بود. به عنوان مثال ، سفر از کازابلانکا به فز علاوه بر هزینه مسکن - برای یک شب در هتل یا خوابگاه - 120-160 درهم مراکش (تقریباً 16 دلار) هزینه دارد.
 
از جاذبه های اصلی مراکش می توان به صورت رایگان یا با قیمت های نمادین بازدید کرد ، زیرا بیشتر آنها بازارها ، خیابان ها ، مساجد و سایر سازه های معماری هستند.
 

 

آیا سفری به تونس با قیمت 50 دلار واقعی است

50 دلار به ارزش تونس تقریبا 122 دینار تونس است. اگر مسافری با بودجه محدود هستید ، باید هزینه خود را برای غذا کم کنید. در این حالت ، غذاهای ارزان قیمت ملی گزینه خوبی خواهد بود - یک وعده ناهار 1 یا 2 دلار دینار تونسی هزینه دارد.
 
آیا شما عاشق ساحل هستید؟ می توانید در سواحل خصوصی صرفه جویی کنید ، زیرا در تونس سواحل عمومی و کاملا دیدنی وجود دارد که بقیه هزینه های شما 5 دلار (12 تا 13 دینار تونس) خواهد بود. در این حالت ، در صورت محدود بودن بودجه ، نیازی به ثبت نام در هتل یا خرید مجوز عبور به یک ساحل اختصاصی لازم نیست.
 
هزینه حمل و نقل عمومی در تونس بیش از 50 سنت نیست. به هر حال ، یک تاکسی سواری در مسافت های طولانی ، مثلاً طی یک ساعت می تواند 15 دلار قیمت داشته باشد که معادل 36 دینار تونسی است. اگر می خواهید به یکباره از چندین شهر بازدید کنید ، می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. یک سواری اتوبوس 10-15 دلار یا 30-36 دینار تونس هزینه خواهد داشت. معمولاً سطح راحتی در سفرهای مسافت طولانی در تونس به اندازه کافی بالا نیست ، اما این یک راه حل برای مشکل برای یک گردشگری است که بودجه ی کمی دارد.
 
اگر به تنهایی سفر می کنید و نمی خواهید پول زیادی را در هتلی لوکس خرج کنید ، یک گزینه ارزان قیمت خوابگاه است. هزینه زندگی در یک خوابگاه در روز برای یک نفر حدود 15 دلار یا 36 دینار تونسی است. به عبارت دیگر ، با قیمت 50 دلار می توانید شب را در یک خوابگاه بگذرانید ، از سایر شهرها ، سواحل دیدن کنید و روزی سه بار غذا بخورید ، با چشیدن غذاهای ارزان محلی. شما حتی ممکن است کل مبلغ را خرج نکنید!
 

 

آیا 50 دلار برای سفر به مصر کفایت می کند

شخصی که تصمیم به استراحت در مصر گرفت ، می توان به یک دلیل ساده خوش شانس نامید - پس از افزایش شدید نرخ ارز دلار ، گردشگری در این کشور به یک سرمایه گذاری بسیار ارزان تبدیل شده است. 50 دلار در اینجا برابر با 900 پوند مصری است. این مبلغ را می توان برای استراحت چند روزه در یکی از شهرهای مصر خرج کرد.
 
غذا در مصر نسبت به سایر کشورهای عربی نسبتاً ارزان است ، بنابراین می توانید از انواع غذاهای محلی لذت ببرید. لوبیا و فلافل برای صرف صبحانه ، "کوشاری" (غذای ملی مصر که از برنج ، ماکارونی و عدس تهیه شده است ) برای ناهار و نوشیدنی - همه اینها بیش از 20-25 پوند هزینه نخواهد داشت ، یعنی فقط 50 سنت .
 
در قاهره و اسکندریه حمل و نقل عمومی برای کمک به شما برای رسیدن به هر منطقه فراهم است. شما می توانید به شهرهای مختلف از شرق به غرب سفر کنید و در عین حال بیش از نیم دلار برای سفر در انواع وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو ، اتوبوس یا تراموا پرداخت نکنید. اگر ترجیح می دهید تاکسی بگیرید ، می توانید به دلیل قیمت نسبتاً پایین برای خدمات آنها در مقایسه با سایر کشورهای عربی ، به خدمات Uber و کریم مراجعه کنید. برای مثال ، یک تاکسی سواری در مسافت طولانی 5 یا 90 پوند مصری هزینه خواهد داشت.
بازدید از موزه ها و سایر جاذبه های مصر یک گردشگری بسیار ارزان است. شما می توانید ارگ ها ، کاخ ها ، کلیساها ، مساجد و بازارها را تقریباً رایگان مشاهده کنید ، بنابراین بیشتر بودجه اختصاص یافته برای روز دست نخورده باقی می ماند.
 
50 دلار برای سفر یک گردشگر از قاهره به اسکندریه کافی است. هزینه آن از 5 تا 10 دلار ، از جمله 3 وعده غذایی در روز خواهد بود ، زیرا هزینه های روزانه در این شهر مشابه هزینه های پایتخت است. برای بازدید از مناظر این شهر و حتی برای خرید یک سوغات ، هزینه اضافی خواهید داشت.

 

با 50 دلار در لبنان کجا برویم

بیروت ، پایتخت لبنان ، یکی از گرانترین شهرها در جهان عرب است ، به ویژه هنگامی که با شهرهای ذکر شده در بالا مقایسه شود. به همین دلیل 50 دلار برای تمام لذت های زندگی (بازدید از جاذبه ها ، حمل و نقل ، غذا) به دلیل قیمت بالای بنزین در لبنان برای شما کافی نیست. استفاده از تاکسی گران است و بیشتر بودجه را به خود اختصاص می دهد. به عنوان مثال ، یک سفر معمولی که در حدود 15 دقیقه به طول انجامد ، می تواند 20 دلار هزینه داشته باشد.
 
با این وجود ، این پول برای یک روز در پایتخت لبنان کافی خواهد بود تا مهمترین دیدنی ها و مناطق توریستی آن را که در فاصله کمی از یکدیگر قرار ندارند ، ببیند. پیاده روی یا اجاره دوچرخه به شما کمک می کند تا از هزینه تاکسی جلوگیری کنید.
 
خرید در بیروت نیز گران است ، بنابراین به مسافران کم بودجه توصیه نمی شود برای خرید  اقدام کنند. با این حال ، با توجه به رستوران ها ، غذاهای موجود در محل های محلی کاملاً مقرون به صرفه است. در یک رستوران خوب می توانید ناهار بخورید ، 10 تا 13 دلار بپردازید که معادل 15-20 هزار پوند لبنانی است. گزینه دیگر ، غذاهای خیابانی است ، به عنوان مثال ، شیرینی لبنی (ظرفی از نخود فرنگی که با آب لیمو ، سیر و ادویه های مختلفی تهیه شده است - تقریباً). و قهوه عربی 3 دلار قیمت دارد که معادل 5 هزار پوند لبنانی است.
 
سفرهای مسافت طولانی مبلغی را برای شما به همراه خواهد داشت و بنابراین فراتر از بودجه مشخص شده خواهید بود. با این حال ، تعطیلات در شهرهای دیگر لبنان مانند سعیده و طرابلس از نظر اقامت ، غذا و هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری نسبتاً ارزان تر از بیروت است. اگر بودجه شما محدود است ، می توانید زمان کمتری را برای کاوش در بیروت بگذرانید و بیشتر به شهرهای دیگر لبنان سفر کنید.
 
جهانگردی در جهان عرب به اندازه آنچه معمولاً تصور می کنیم گران نیست. لازم نیست برای بازدید از شهرهای عربی پول زیادی برای خود داشته باشید - در صورتی که از سبک زندگی شهروندان محلی را رعایت کنید به راحتی می توانید هزینه های خاص را کاهش دهید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

کشف بقایای یک شهر گمشده در مصر با قدمت بیش از 7000 سال

در

به گزارش  (سیارک)  مصر، کشف بقایای یک شهر گمشده را که قدمت آن به بیش از 7000 سال بازمیگردد، اعلان نمود ؛ این شهر، در استان سوهاجِ مصرِ علیا واقع شده است.


این شهرستان باستانی مسکونی ، در نزدیکیِ یک قبرستان، که قدمت آن به 5,316 سال پیش از میلاد مسیح بازمیگردد، کشف شده است، و بعنوان یکی از بزرگترین کشف‌های باستان‌شناسی که به دوران پادشاهی اولیه‌ی قبل از تاریخ مصر باستان که از حدود 5 هزار سال پیش آغاز شده است، باز میگردد.
یک تیم از باستان شناسان از وزارت آثار باستانی مصر، بقایای کلبه‌ها و قبرهایی را در عمق 400متری، به سمت جنوب ِ معبد mortuary ی Seti I ، یافته اند ، که متعلق به فرعونی بوده است که هزاران سال بعد ، یعنی بین سالهای 1290-1279 قبل از میلاد حکومت میکرده است. 


معبد Seti I ، در ابیدوس که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای شناخته شده در مصر باستان و پایتخت تاریخی مصر علیا است قرار دارد و جدیداً ، مسکن‌ها و مقبره‌ها‌یی پیدا شده‌اند که ممکن است بخشهایی از یک پایتخت قدیمی باشند که قبلاً، از بین رفته و اکنون ، مجددا ظاهر شده است، و یا ممکن است مربوط به یک روستایی جداگانه باشند، که در آن پایتخت قرار داشته است.
در بخشی از اظهارات محمود عفیفی وزیر آثار باستانی در یک بیانیه مطبوعاتی آمده است: " این کشف میتواند موجب به دست آمدن اطلاعات زیادی در مورد تاریخ ابیدوس ها شود،" .

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

کشف بقایای هرمی که ۳۷۰۰ سال پیش در نزدیکی قاهره ساخته شده

در

(سیارک) : وزارت باستان شناسی مصر اعلام کرده است که بقایای هرمی  ۳۷۰۰ ساله رادر نز دیکی قاهره پایتخت این کشور کشف نموده و بخشی از یک سرسرا و تخته سنگی منقش به خطوط هیروگلیف در میان یافته هایی می باشد که در گورستان پادشاهان دهشور در جنوب قاهره پیدا شده است.
به گفته وزارت امور باستان شناسی مصر ، این آثار در شرایط خوبی هستند و مشغول کار حفاری برای آشکار کردن بخش های بیشتری از هرم و تعیین اندازه آن می باشند. ظاهرا این هرم در جریان سلسله سیزدهم فراعنه ساخته شده است.


دهشور جایی می باشد که سنفرو از پادشاهان سلسله چهارم فراعنه اولین هرم با اضلاع واقعا صاف را در آن بنا کرد. آن هرم سرخ که  دارای۱۰۴ متر ارتفاع است حدود ۴۶۰۰ سال پیش ساخته شده است. (سیارک
سنفرو همچنین هرم قدیمی تر موسوم به "خمیده" به ارتفاع ۱۰۵ متر که شیب اضلاع آن در میانه راه از ۴۵ درجه به ۴۳ درجه تغییر مییابد را ساخته است.
سنفرو پدر فرعون بعدی مصر خوفو بوده  که به خاطر احداث هرم بزرگ جیزه که ارتفاع آن ۱۳۸ متر می باشد و از شگفتی های جهان باستان است معروف می باشد.  

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

گردشگری در ماسوله

در

تابستان نزدیک است و بهترین موقع برای زنگ تفریح خانواده ها ، فارغ از درس و مدرسه و استراحتی برای فرزندان ، تا برای سال تحصیلی آینده  تجدید قوا نمایند و چه خوب که با خانواده به سفر بروند. مطمئن هستم در صورتی که در کودکی سفری با پدر و مادر داشته اید هنوز در خاطرات شما باقی مانده ، وسیله ای که با آن به سفر رفته اید،شهری که مقصد شما بوده وشهر های مسیری که تا مقصد طی کرده اید ، مکانی که اطراق کرده ایدو لذت خوردن غذایی که از بیرون تهیه شده ، همه و همه جزو خاطرات خوب شما باقی می ماند.در این پست یکی از جاذبه های گردشگری ایران را معرفی کنم که شاید آرزوی تعداد زیادی از غیر ایرانیان برای بازدید از نزدیک این مکان باشد.

 

ماسوله ! به معنای کوه بلند می باشد. ماسوله دراستان گیلان و 60 کیلومتری شهر رشت در  شمال ایران قرار دارد و همسایه های چهارسمت آن  فومن، ماسال، طارم علیا و خلخال می باشد.

10 دلیل برای اینکه با کودکان خود به مسافرت برویم

سیر و سفر در مکان های دیدنی و ناشناخته ایران

ماسوله به علت قدمت زیاد بین  به ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ سال در سال ۱۳۸۵ در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.بعلت قرار گرفتن در منطقه ی کوهستانی مخصوصا در فصل بهار با وجود مه غلیظ و باران های فصلی بسیار زیبا می باشد.

ماسوله  تابستان های معتدل و زمستان های سردی دارد، پس در صورتی که همراهان کم سن و سال یا میانسال با شما هستند و یا با سرما مشکل دارید بهترین زمان برای مسافرت به ماسوله در فصل تابستان می باشد.

علاوه بر طبیعت زیبا ی منطقه ، معماری شگفت انگیزخانه ها ، چوبی بودن مصالح خانه ها و بخصوص در و پنجره ها باعث زیباتر شدن این روستا شده است خانه های روستای ماسوله بصورت پلکانی قرار دارند و حیاط هر خانه پشت بام خانه بعدی می باشدکه بعنوان محل رفت وآمد و پیاده رو استفاده می شود.تزیین پنجره ها با گلدان های شمعدانی زیبا سلیقه صاحب خانه را به نمایش می گذارد. در صورتی که دوست داشته باشید در این خانه های پلکانی چند شبی را اطراق کنید،می توانید از محلی های ساکن ماسوله اجاره نمایید. برای رفتن به ماسوله (با ماشین شخصی) وارد شهرستان فومن در استان گیلان شویدوازفومن از طریق  جاده جنگلی بسیار زیبایی  به ماسوله می رسید.

نکات شگفت‌انگیزی که در طول سفرها در ایجاد ارتباط دوستانه به شما کمک می‌کند

در صورتی که برای گردشگری به  ماسوله سفر کرده اید با ما به اشتراک بگذارید.(سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

16 مکان که دیدن آنها برای شما جالب است

در

                                                                                                         

                برنامه ریزی تعطیلات معمولا محدود به یک مکاننیست .

ونیز
به نام "دیزنی لند در دریا" نامیده می شود دقیقا تعریف نشده است . در حالی که ساکنین ونیزی برای حفظ خانهای خانه های خود دربالای اب مبارزه میکنند ، گردشگران از سراسر جهان خیابان معروف باریک و کانال ها را مسدود کرده اند. شما میتوانید معماری زیبا ایتالیایی وکشیهای غول پیکرگشتزنی رایبینید که منتظر فیلمبرداری شما هستند .

زیباترین و خطرناک ترین مکان دنیا چاه یعقوب

20 مکان عجیب دنیا 

سی مکان دیدنی فراموش شده

باداب سورت

 

آمستردام

مطمئنا این جایی است که Anne Frank یاداوری میکند وحرمت Van Goughرا نگه میدارد. اما ایا میدانید چه چیزی سفر به ارزشمند میسازد؟ یک کافه علفهای هرز ساکنان تعجب اور، ساکنین فوق العاده بیماری از مردم امستردام با انبوهی ازگردشگران که به منطقه نور قرمز و داروخانه های محلی ماری جوانا هجوم میاورند وتحت تاثیر ماری جوانا قرار گرفته اند .

 

   سانتورینی
 سانتورینی ظرفیت بازدید کننده سفرهای دریائی خود را در 8000 نفر در روز محدود کرده است، که واقعا به نظر می رسد بسیار سخاوتمندانه است. بله، این جزیره دیوانه وار زیبا است. مطمئنا، شما از یک غروب خیالی فوق العاده عاشقانه لذت خواهید برد .   

آکسفورد

مری کلارکسون، عضو شورای کار و شهرداری لرد اعلام کرده تابستان امسال بسیار شلوغ است .بعضی از گردشگران به جشنواره ادینبورگ میروند تا برای کوتاه مدت از جهنم گردشگری شهر آکسفورد در امان باشند .زیبائی آکسفورد تقریبا بین ژوئن و اکتبر فوق العاده است. خطوط خیابان ها وخطوط دو چرخه پر از مربیان گردشگری و پیادهروها بصورت غیر قانونی مسدود شده اند .شاید شهردار لرد نتواند از آکسفورد بازدید کند.

روسیه                                                          

مردم در تعطیلات اغلب لبخند می زنند روس ها فکر می کنند افرادی که لبخند می زنند احمق هستند.مردم روسیه معتقد ند همیشه باید کر کرد وبرای تفریح  کمتر وقت میگذارند .

جزایر گالاپاگوس

یک مکان منحصر بفرد روی کره زمین است که از پوشش گیاهی وجانوری بالائی برخوردار است .مکانی دور از الایندههای مواد سوختی و ازدحام زباله میباشد .

ماجو پیکو

مکان قدیمی و بسیار دور که دولت پرو مجبور شده برای گردشکران محدودیت زمانی داشته باشد .وگردشگران برای بازدید از این مکان باید یک راهنمائی داشته باشند .اگر می خواهید خدایان Incan  را بازدید کنید باید از مسیرهای تعیین شده خاصی به انجا برسید .

 

بولیوی

به بولیوی تبزیک میگوئیم ! بر اساس یک گزارش از سوی انجمن جهانی اقتصاد ازنظر محبوبیت اخرین رتبه را در جهان کسب کرده است . 

ریف بریر بزرگ

یک صخره مرجانی در اقیانوس ارام غربی، درساحل کوئیز ،استرالیا با مسافتی حدود 2000 کیلومتر که تقریبا"با ساحل موازی است و بزرگترین صخره مرجانی جهان است ویکی از عجایب هفتگانه جهان است .سفید کننده تودهای نیز نامیده میشود .هنگامی اتفاق میافتد که کلیه مرجانها از شدت گرما از بین میروند .در انجا شما بهترین منظره طبیعی جهان را خواهید دید .

 جزایر کوه خای

80 درصد این صخره ها ی در امتداد این ساحل زیبا به علت حرکتهای غیر انسانی تخریب شده اند .به همین جهت بازدید از این مکان برای عموم ممنوع شده است .

نظرات

در ادامه بخوانید...

شهری در آلمان که ۵ قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!

در


در دنیایی که همه چیر روز به روز در حال گرانتر شدن است، در دنیایی که قیمت همه چیز از خوراک و پوشاک گرفته تا مسکن به سرعت رو به رقم های نجومی است، باورتان می شود جایی در دنیا وجود داشته باشد که ۵ قرن است قیمت اجاره خانه در آن زیاد نشده است؟ آن هم در اروپا؟ آن هم در آلمان؟! شاید فکر کنید این یک شوخی و رویا است، ولی کاملا واقعیت دارد. جایی که در منطقه ی بی نظیر باواریای آلمان قرار دارد، نام این مکان فوگری (Fuggerei) است. 

روستای فوگری در آلمان

روستای فوگری یک جای کوچک و بسیار خوش آب و هوا در کشور آلمان و قدیمی ترین مجموعه مسکونی اجتماعی جهان است. این مجموعه در شهر آوکسبورگ بایرن قرار دارد و در سال ۱۵۱۶ توسط یکی از ثروتمندان جوان به نام یاکوب فوگر ساخته شد، هدف او از ساختن این مجموعه، درست کردن جایی بود تا افراد نیازمند و کسانی که توان پولی ندارند بتوانند در آن اسکان پیدا کنند. در آن سال ها حدود ۵۲ خانه مجموعا در فوگری ساخته شد و کم کم بزرگ و بزرگ تر شد و مغازه ها و کلیساهایی هم در آن ساخته شدند و فوگری گسترش پیدا کرد.

 

روستای فوگری در آن دوران که مانند یک مجموعه بود، در شب ها قفل می شد و در نتیجه حالتی مستقل داشت. جالب است بدانید که در روستای فوگری هنوز هم سکونت می شود و عجیب تر از عجیب این که از سال ۱۵۲۰ تا به امروزه، اجاره خانه در این شهر زیاد نشده است!

 

واقعا شبیه به افسانه است ولی واقعیت دارد که زندگی در چنین جای زیبایی به چه اندازه می تواند ارزان باشد، مخصوصا وقتی در کشوری مثل آلمان باشید. قیمت اجاره ی خانه ها در آن دوران یک سکه طلای رایشنر بود که کمتر از یک یورو است و هنوز هم همان است و زیاد نشده است. علاوه بر اینکه قیمت چیزی در روستای فوگری از ۵ قرن پیش تا حالا زیاد نشده است، رسم زندگی در این منطقه درست مثل همان چیزی است که در آن دوران بود یعنی انجام دعای ربانی و نیایش ها و قبول داشتن شرایط زندگی یعنی این که همه ی افرادی که در این روستا زندگی می کنند باید مسیحی کاتولیک باشند، از افراد کم بضاعت و واقعا تهی دست باشند که حداقل به کسی بدهکار نباشند و حداقل ۲ سال هم در آوکسبورگ زندگی کرده باشند.

 


خانه های روستای فوگری به گونه ای ساخته شده اند که هر واحد آن حتی اگر در آپارتمان باشد، یک در جدا به بیرون دارد و در نتیجه شبیه به خانه های ویلایی است. خانه ها معمولا ۴۵ تا ۶۵ متر هستند و در هر خانه امکاناتی مثل آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن و گاهی یک اتاق دیگر است. همچنین در این خانه ها هم آب لوله کشی و هم امکاناتی مثل تلویزیون هم هست. جالب است بدانید که هنوز هم دروازه ی شهر شب ها قفل می شود.

چه کسی روستای فوگری را ساخت و به چه دلیل؟

همان طور که در بالا هم به آن اشاره ی کوتاهی شد، روستای فوگری توسط یاکوب فوگر جوان از ثروتمندان آن دوران ساخته شد. خانواده ی فوگر از ثروتمندان بودند که کار تجارت انجام می دادند، یاکوب البته از سرمایه گذاران آن دوران هم بود. او در واقع یک انسان خوب و خیر بود که از ثروتش به نفع مردم هم استفاده کرد و فوگری را در سال ۱۵۱۶ ساخت. فوگری در سال های بعد گسترش پیدا کرد و بزرگ تر شد. متاسفانه روستای فوگری در دوران جنگ جهانی دوم آسیب های زیادی دید ولی دوباره مانند قبل مرمت شد.

 


درست است که امروزه دیگر یاکوب خیرخواه زنده نیست ولی یادگار و میراثی که از او به جا مانده به همان سبک و سیاق آن دوران سرپاست. یاکوب در آن دوران صندوق خیریه ای درست کرد و در آن مقدار اولیه ی ۱۰۰۰۰ رایشنر را گذاشت، امروزه هم این صندوق مانند قبل با صداقت تمام اداره می شود.

امروزه در روستای فوگری در مجموع ۶۷ خانه، ۱۴۷ آپارتمان؛ یک کلیسا به نام کلیسای سنت مارک و یک ساختمان اداری وجود دارد.

بازدید از روستای فوگری

در حال حاضر گردشگران می توانند از این روستا از نزدیک دیدن کنند و سبک زندگی در آن جا را ببینند. شاید برایتان جالب باشد که چرا فوگر جوان این شرایط را در نظر گرفته بود، در واقع از آن جایی که او فردی مذهبی بود می خواست مطمئن شود که مردمی که در این جا زندگی می کنند شهروندان یک دستی هستند و به کلیسایی که او علاقه داشت و در آن جا ساخته بود می روند.

 


قبل از سفر به روستای فوگری بخوانید
اگر علاقه مند شده اید تا از این روستا دیدن کنید، می توانید بعد از رفتن به باواریا هم با دوچرخه، هم تراموا و هم ماشین شخصی به آن جا بروید. مسیر دسترسی آن بسیار راحت است. هزینه ی تور بازدید از این روستا در سال ۲۰۱۱، ۴ یورو بود. 

نظرات

در ادامه بخوانید...