ابوالهول در اصل به چه شکل بود

ابوالهول

 

ابوالهول در اصل چگونه بود و چه تناسبی برای آن رخ داد؟

هر گردشگری که از هرم بزرگ جیزه بازدید کرده و شخصاً ابوالهول را دیده باشد ، درک خواهد کرد که چیزی در نسبت آن درست نیست. اگرچه این را می توان در عکس یا تصویر هم مشاهده کرد. واقعیت این است که بدن ابوالهول بزرگ است ، اما سر ابوالهول به طور نامتناسبی کوچک است. به خصوص عجیب به نظر می رسد وقتی در نظر بگیرید که مصریان ، در هر اثر هنری که خلق کرده اند، همیشه نسبت ها را بسیار دقیق رعایت کرده اند . پس چرا ابوالهول یک استثنا بود؟


ابوالهول کیست

ابوالهول
بسیاری بر این باورند که ابوالهول سر پادشاه Cheops  بر روی بدن  شیر عظیم الجثه است / عکس


بسیاری بر این باورند که ابوالهول دارای سر شاه خئوپس بر روی بدن  شیر عظیم الجثه با قسمت فوقانی کاملاً صاف - پشت و حتی محاصره در آب است. دیگران می گویند این رئیس خفره است. گزینه دوم در واقع بر روی این مجسمه وجود دارد که در موزه ای در قاهره است. اما تفاوت قابل توجهی بین این سرها وجود دارد - شکل صورت. در دومین هرم بزرگ جیزه متعلق به فرعون کففرن شکل صورت کشیده است و در ابوالهول ، کاملاً مخالف آن و گرد است.

 

ابوالهول

لودویگ بورخاردت ، باستان شناس آلمانی ، در مقاله خود در مورد ابوالهول کاملاً حفاری نشده ، وجود نوارهایی بر روی سر به جای چشم ها و  تزئینات ظریف راه راه روی آن اشاره کرد / عکس

 

حتی قبل از اینکه ابوالهول به طور کامل کاوش شود و فقط یک سر و گردن روی ماسه ها پیدا شود ، L. Borchardt ، باستان شناس آلمانی ، یک مقاله  نوشت. وجود نوارها را در قسمت سر به جای چشم ها ، تزئینات ظریف راه راه روی آن را ذکر کرده است. سر از Nemes مذهبی ، مقدس بود ، از این رو نتیجه می شود که صورت باید متعلق به فرعون باشد.

 

ابوالهول

حفاری های ابوالهول حدود 10 سال به طول انجامید: از 1926 تا 1936 / عکس


وی پس از تجزیه و تحلیل تاج هایی از این نوع ، دریافت که این الگوها از ویژگیهای پادشاهی میانه است و این قرنها پس از Khephren و Cheops است. وی تحقیقات خود را در یکی از مجلات علمی منتشر کرد. پس از اینکه در سال 1926 تا حدی ابوالهول حفاری شد و کاوش ها در سال 1936 به طور کامل به پایان رسید ، مشخص شد که این مجسمه در زمان پادشاهی قدیمی تراشیده شده است. اما بورچاردت نمی توانست بداند که ابوالهول چه نوع جسمی دارد ، زیرا او آن را نمی دید و فقط از روی سر قضاوت می کرد.

 

ابوالهول

پس از تجزیه و تحلیل تاج از این نوع ، باستان شناس دریافت که این الگوها از ویژگی های پادشاهی میانه است ، و این قرن ها پس از خفره و خئوپس است / عکس


در نتیجه ، معلوم می شود که این مجسمه در ابتدا در پادشاهی قدیمی تراشیده شده است و فقط پس از آن ، در زمان پادشاهی میانه ، دوباره سر آن تراشیده شده است. اعتقاد بر این است که ابوالهول دارای بدن شیر است ، اما واقعاً اینگونه است؟

 

 

ابوالهول در ورودی نکروپولیس - نگهبان سگ وحشی

ابوالهول
در مصر باستان ، مردم خدای آنوبیس را می پرستیدند که در همان موقعیت شکل ابوالهول به تصویر کشیده شد / عکس

 

ابوالهول

شاید ابوالهول با حذف جزئیات غیر ضروری تغییر کرده باشد / عکس


در مصر باستان ، مردم خدای آنوبیس - سگ نشسته وحشی را می پرستیدند. در واقع ، این یک گونه منقرض شده سگ های وحشی است. آنوبیس حافظ مردگان ، نکروپولیس بود. او اغلب در همان موقعیت شکل ابوالهول به تصویر کشیده می شد. بنابراین ، می توان فرض کرد که در اصل ابوالهول آنوبیس بود. با گذشت زمان ، سر تغییر کرد و آنها این کار را فقط با حذف جزئیات غیر ضروری انجام دادند. پس از همه ، برای تغییر شکل صورت ، از بین بردن سنگ های جامد بسیار آسان تر است. از این رو تخلف در تناسبات دیده می شود.

 

ابوالهول

احتمالاً ، ابوالهول در اصل به این شکل بود / عکس

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • JamesEluro 464 :

  چه کسی و چرا اهرام را ساخته است ?از کجا و چرا اهرام روی این سیاره آمده اند، کارشناسان هنوز نمی توانند پاسخ دقیقی بدهند. محبوب ترین نسخه از منشاء این سازه های غیر معمول هدیه ای از تمدن های فرازمینی است. طبق افسانه، آنها نه تنها سال ها پیش به زمین آمدند، بلکه به مردم دانش و نحوه ساخت اهرام را آموزش دادند. بشر نه تنها از اهرام مصر آگاه است. این سازه ها در میان مردمان مختلف، و در سراسر جهان پراکنده بودند. برخی از آنها برای دفن مقامات دولتی و خانواده های آنها ساخته شده است. اما اهرامی هم هستند که هدفشان هنوز مشخص نیست.

  1401/1/6 22:30
 • JamesEluro 464 :

  اهرام همیشه برای دانشمندان رمز و راز بوده اند، اما طبق قوانین علوم عالی ساخته شده اند. اهرام به حق یکی از اسرارآمیزترین سازه های سیاره زمین در نظر گرفته می شوند. البته تاریخ بیشترین اطلاعات را در مورد اهرام مصر باستان دارد که بیشتر آنها تا به امروز باقی مانده اند. با این حال، این سازه ها در سراسر جهان و نه فقط در مصر پراکنده بودند. باستان شناسان همچنین سازه هایی شبیه اهرام را در چین، اندونزی، مکزیک، سودان، موریس و دیگر نقاط این سیاره کشف کرده اند. دانشمندان خاطرنشان می کنند که اهرام تقریباً به طور همزمان در نقاط مختلف سیاره ساخته شده اند. با وجود این واقعیت که در آن روزها مانند زمان ما شبکه محلی بسیار توسعه یافته وجود نداشت.

  1401/1/6 22:31
 • JamesEluro 464 :

  در همه اهرام اتاق های تدفین پیدا نکرده اند. بیشتر این سازه ها به سادگی مهر و موم شدند. این فرض وجود دارد که اهرام مراکز ارتباطی با تمدن های فرازمینی هستند که قبلاً به زمین پرواز می کردند. پس چگونه می توان وجود کهن ترین افسانه های مصر باستان و قبایل مایا و پیچیده ترین ساختارهای اهرام را توضیح داد. برای ساخت چنین سازه هایی به دانش عظیمی در زمینه نجوم، ریاضیات و ژئوفیزیک نیاز بود.

  1401/1/6 22:34
 • JamesEluro 464 :

  طبق افسانه ها، خدایان برخاسته از ستاره ها رازهای ساخت اهرام را برای زمینیان فاش کردند.

  1401/1/6 22:35
 • JamesEluro 464 :

  مردم مصر باستان، مردمان بسیار توسعه یافته مایا و آزتک ها افسانه های خود را در مورد خدایان از ستارگان دور داشتند. موجودات برتر به زمین فرود آمدند - خدایان. ظاهر آنها غیر معمول و متفاوت از زمینی ها بود. بزرگ ترین آنها، خدای توث (که در مصر باستان خالق جهان نامیده می شد) دستور ساخت اهرام را صادر کرد. او اسرار این ساختمان های غیرعادی را که طرح های آن بر روی پاپیروس کشیده شده بود، فاش کرد. خدای توث طرح هایی را برای اهرام معروف جیزه اعطا کرد.

  1401/1/6 22:36
 • JamesEluro 464 :

  این اهرام مصر هستند که مشهورترین اهرام تاریخ بشریت به حساب می آیند. برای قرن ها، دانشمندان به دقت این ساختارها را مطالعه کرده اند. و برخی از آنها تقریباً به شکل اصلی خود توانستند تا زمان ما سالم بمانند.

  1401/1/6 22:37
 • JamesEluro 464 :

  معروف ترین اهرام جوزر (به انگلیسی: Pyramid of Djoser ) یا هرم پلکانی و خئوپس هستند.

  1401/1/6 22:38
 • JamesEluro 464 :

  هرم پلکانی یا هرم جوزر در 30 کیلومتری قاهره قرار دارد. گردشگران از سراسر جهان به اینجا (به سقاره) آمدن و دیدن بنای باستانی را با چشمان خود ضروری می دانند. شش پله هرم نماد گذار از دنیای زندگان به دنیای مردگان است. جالب اینجاست که در داخل این سازه بیش از 10 اتاق تدفین وجود دارد. ظاهراً آنها نه تنها برای فرعون جوزر، بلکه برای همه اعضای خانواده او ساخته شده اند. با این حال، در طول حفاری ها، مومیایی فرعون یافت نشد.

  1401/1/6 22:39
 • JamesEluro 464 :

  قدمت مجموعه هرم جیزه حدود 4 هزار سال است. این یک هرم نیست، بلکه یک شهر کامل از ساختمان ها است. هرم جیزه شامل چندین هرم اصلی است. اینها Cheopsخئوپس ، Mykerin و خفرع Khafre هستند. علاوه بر این، این شامل ساختمان های معبد هرمی، مجسمه ابوالهول، گورستان ها و اهرامی است که برای دفن همسران فراعنه در نظر گرفته شده است. هرم خئوپس را هفتمین عجایب جهان می دانند. ارتفاع آن به حدود 142 متر می رسد. حدود 2.5 میلیون بلوک سنگی در روند ساخت آن استفاده شده است!

  1401/1/6 22:46
 • JamesEluro 464 :

  یکی از اهرام بسیار مورد مطالعه در تاریخ بشر، هرم خوفو است که در فلات جیزه قرار دارد. دانشمندان پیشنهاد می کنند که این بنا به عنوان مقبره خود فرعون خوفو ساخته شده است. با این حال، در اتاق دفن، هیچ بقایای فرعون، و اصلاً هیچ کس، یافت نشد.

  1401/1/6 22:47
 • JamesEluro 464 :

  هرم یا مقبره توتانخ آمون کمتر جالب نیست. در سال 1922 در نزدیکی اقصر (در دره پادشاهان) توسط باستان شناسان کارتر و کارنارون کشف شد. خود مقبره از نظر تجملات و اندازه زیاد متمایز نیست. و همه به این دلیل است که فرعون در 19 سالگی مرد و تنها 7 سال حکومت کرد. اما در این مقبره آثار ارزشمندی یافت شد. در مورد نفرین فرعون توتانخ آمون شناخته شده است. هرکس آرامش او را بر هم بزند مجازاتش مرگ است.

  1401/1/6 22:50
 • JamesEluro 464 :

  گروه بعدی اهرام سودانی یا نوبیا هستند. ساخت آنها در زمین های سودان 800 سال پس از سازه های هرمی مصر آغاز شد. تمدن هایی که حدود 3 هزار سال پیش در سودان زندگی می کردند از مصر اطاعت کردند. می توان گفت که آنها دانش خود را دریافت کردند و هر کاری را که قبلاً در مصر باستان انجام می دادند ادامه دادند. برخی از مراحل قدرت پادشاهی Meroitic توسط حاکمان مختلفی مشخص می شود که اهرام را نه تنها برای خود، بلکه برای خویشاوندان خود نیز می ساختند. مورخان این ساختمان ها را محل دفن فرعون های سودانی یا نوبی باستان می نامند.

  1401/1/6 22:52
 • JamesEluro 464 :

  شواهدی وجود دارد که بیشتر اهرام را محل دفن فرمانروایان کاشتا، مرو و ناپاتا می دانند. به ویژه، پادشاهی Meroitic در قرن سوم پس از میلاد فرو پاشید. به چندین ایالت با این حال، زمان به هیچ کس رحم نمی کند. و صحرا توانست به طور کامل آنها را مخفی کند. آنها می گویند که اهرام مرو توسط مردم فراموش شده است. یونسکو از آنها به عنوان آثار باستانی محافظت می کند. بنابراین، در این مکان ها به اندازه اهرام جیزه گردشگر وجود ندارد.

  1401/1/6 22:54
 • JamesEluro 464 :

  چین نه تنها دارای دیوار بزرگ، بلکه ساختارهایی شبیه اهرام است. برخی آنها را گوردخمه چین باستان می نامند. واضح است که دره اهرام چین از نظر تاریخی یک منطقه مشهور به حساب می آید. طول آن در اندازه آن قابل توجه است. حداقل 50 کیلومتر طول دارد. بیشتر اهرام چین در نزدیکی شهر شیان (حدود 200 قطعه) قرار دارند. کارشناسان در میان تمام ساختمان های غیر معمول مقبره Maolin متمایز می شوند. تاکنون مشخص نشده است که هدف واقعی این هرم چیست. چیزی در آنجا وجود ندارد که نشانگر مقبره باشد.

  1401/1/6 22:55
 • JamesEluro 464 :

  تنوع عظیم مجسمه های گلی مورد توجه خاص است. اما بیشتر گوردخمه ها برای دفن امپراطوران چین و نزدیکترین بستگان آنها در نظر گرفته شده است. رازهای زیادی پیرامون مقبره هرمی کانگلینگ وجود دارد. مورخان ادعا می کنند که این هرم برای امپراتور جوان پینگدی ساخته شده است. او 6 سال در قدرت بود و در 14 سالگی درگذشت. تردید وجود دارد که مرگ او به دلیل بیماری بوده است. طول تپه 230 متر است.

  1401/1/6 23:27
 • JamesEluro 464 :

  اعتقاد بر این است که قوم مایا تمدن بسیار توسعه یافته ای بودند که 3 هزار سال پیش در جنوب مکزیک زندگی می کردند. اهرام آنها به طور قابل توجهی با اهرام مصر متفاوت است، اما آنها آثار با ارزش کمتری نیستند. ساختمان های معروف مایاها هرم کوکولکان و هرم خورشید و کتیبه ها هستند.

  1401/1/6 23:27
 • JamesEluro 464 :

  معروف ترین اهرام مایا کوکولکان است که در یکی از شهرهای باستانی چیچن ایتزا قرار دارد. از 9 پله تشکیل شده و ارتفاع کلی آن حدود 25 متر است. در بالای مایاها، معبدی برای قربانی ها ساختند، جایی که ورودی هایی به تمام جهات جهان وجود دارد.

  1401/1/6 23:28
 • JamesEluro 464 :

  یکی دیگر از هرم های جالب در شهر باستانی Uxmal هرم جادوگر و قصر حاکم در شهر اوکسمال در شبه جزیره یوکاتان واقع شده است. این بنا توسط جنگل های استوایی احاطه شده و به عنوان یک مکان تاریخی ارزشمند تحت حفاظت یونسکو قرار دارد. ارتفاع هرم تا 40 متر است و در بالای آن معبدی برای قربانی وجود دارد (از خدای چااکو یاد شده است). خود کاخ به طرز مجللی با موزاییک ها و مجسمه ها تزئین شده است.

  1401/1/6 23:29
 • JamesEluro 464 :

  فرهنگ و معماری مایاها در شهر باستانی Palenque منعکس شده است. ساختمان های آن به عمق 15 کیلومتر مربع در جنگل امتداد داشتند. تنها بخشی از شهر باستانی قبلاً کاوش شده است و برای عموم آزاد است. در میان آنها می توان به معابد هرمی صلیب، خورشید و کتیبه ها اشاره کرد. دومی مقبره پادشاه مایا پاکال است. در داخل اهرام چندین نقش برجسته وجود دارد.

  1401/1/6 23:30

بیشتر بخوانید