ابوالهول در اصل به چه شکل بود

ابوالهول

 

ابوالهول در اصل چگونه بود و چه تناسبی برای آن رخ داد؟

هر گردشگری که از هرم بزرگ جیزه بازدید کرده و شخصاً ابوالهول را دیده باشد ، درک خواهد کرد که چیزی در نسبت آن درست نیست. اگرچه این را می توان در عکس یا تصویر هم مشاهده کرد. واقعیت این است که بدن ابوالهول بزرگ است ، اما سر ابوالهول به طور نامتناسبی کوچک است. به خصوص عجیب به نظر می رسد وقتی در نظر بگیرید که مصریان ، در هر اثر هنری که خلق کرده اند، همیشه نسبت ها را بسیار دقیق رعایت کرده اند . پس چرا ابوالهول یک استثنا بود؟


ابوالهول کیست

ابوالهول
بسیاری بر این باورند که ابوالهول سر پادشاه Cheops  بر روی بدن  شیر عظیم الجثه است / عکس


بسیاری بر این باورند که ابوالهول دارای سر شاه خئوپس بر روی بدن  شیر عظیم الجثه با قسمت فوقانی کاملاً صاف - پشت و حتی محاصره در آب است. دیگران می گویند این رئیس خفره است. گزینه دوم در واقع بر روی این مجسمه وجود دارد که در موزه ای در قاهره است. اما تفاوت قابل توجهی بین این سرها وجود دارد - شکل صورت. در دومین هرم بزرگ جیزه متعلق به فرعون کففرن شکل صورت کشیده است و در ابوالهول ، کاملاً مخالف آن و گرد است.

 

ابوالهول

لودویگ بورخاردت ، باستان شناس آلمانی ، در مقاله خود در مورد ابوالهول کاملاً حفاری نشده ، وجود نوارهایی بر روی سر به جای چشم ها و  تزئینات ظریف راه راه روی آن اشاره کرد / عکس

 

حتی قبل از اینکه ابوالهول به طور کامل کاوش شود و فقط یک سر و گردن روی ماسه ها پیدا شود ، L. Borchardt ، باستان شناس آلمانی ، یک مقاله  نوشت. وجود نوارها را در قسمت سر به جای چشم ها ، تزئینات ظریف راه راه روی آن را ذکر کرده است. سر از Nemes مذهبی ، مقدس بود ، از این رو نتیجه می شود که صورت باید متعلق به فرعون باشد.

 

ابوالهول

حفاری های ابوالهول حدود 10 سال به طول انجامید: از 1926 تا 1936 / عکس


وی پس از تجزیه و تحلیل تاج هایی از این نوع ، دریافت که این الگوها از ویژگیهای پادشاهی میانه است و این قرنها پس از Khephren و Cheops است. وی تحقیقات خود را در یکی از مجلات علمی منتشر کرد. پس از اینکه در سال 1926 تا حدی ابوالهول حفاری شد و کاوش ها در سال 1936 به طور کامل به پایان رسید ، مشخص شد که این مجسمه در زمان پادشاهی قدیمی تراشیده شده است. اما بورچاردت نمی توانست بداند که ابوالهول چه نوع جسمی دارد ، زیرا او آن را نمی دید و فقط از روی سر قضاوت می کرد.

 

ابوالهول

پس از تجزیه و تحلیل تاج از این نوع ، باستان شناس دریافت که این الگوها از ویژگی های پادشاهی میانه است ، و این قرن ها پس از خفره و خئوپس است / عکس


در نتیجه ، معلوم می شود که این مجسمه در ابتدا در پادشاهی قدیمی تراشیده شده است و فقط پس از آن ، در زمان پادشاهی میانه ، دوباره سر آن تراشیده شده است. اعتقاد بر این است که ابوالهول دارای بدن شیر است ، اما واقعاً اینگونه است؟

 

 

ابوالهول در ورودی نکروپولیس - نگهبان سگ وحشی

ابوالهول
در مصر باستان ، مردم خدای آنوبیس را می پرستیدند که در همان موقعیت شکل ابوالهول به تصویر کشیده شد / عکس

 

ابوالهول

شاید ابوالهول با حذف جزئیات غیر ضروری تغییر کرده باشد / عکس


در مصر باستان ، مردم خدای آنوبیس - سگ نشسته وحشی را می پرستیدند. در واقع ، این یک گونه منقرض شده سگ های وحشی است. آنوبیس حافظ مردگان ، نکروپولیس بود. او اغلب در همان موقعیت شکل ابوالهول به تصویر کشیده می شد. بنابراین ، می توان فرض کرد که در اصل ابوالهول آنوبیس بود. با گذشت زمان ، سر تغییر کرد و آنها این کار را فقط با حذف جزئیات غیر ضروری انجام دادند. پس از همه ، برای تغییر شکل صورت ، از بین بردن سنگ های جامد بسیار آسان تر است. از این رو تخلف در تناسبات دیده می شود.

 

ابوالهول

احتمالاً ، ابوالهول در اصل به این شکل بود / عکس

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید