قبایل آدمخوار در کجای زمین زندگی می کنند و چه چیزی غرایز آنها را هدایت می کند: از آفریقا تا برزیل و اندونزی

در

آدم خواری

 

امروزه گردشگری افراطی به کشورهای عجیب و غریب محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. سافاری، شنا در رودخانه های استوایی، عبور از جنگل های غیرقابل نفوذ - همه اینها مسافران ناامید و شجاع را مجذوب و خوشحال می کند. با این حال، هیچ یک از راهنماهایی که چنین مسیرهایی را ارائه می دهند، این واقعیت را تبلیغ نمی کنند که هنوز هم می توان آدم خوارها را در برخی از نقاط دوردست سیاره ما پیدا کرد و این اصلاً داستانی برای جذب گردشگران نیست. ما دقیقاً به شما می گوییم که آدم خواری هنوز در کجای زمین انجام می شود.

آندامان و سنتینل شمالی

آدم خواری

در جزیره سنتینل فرود نیاید


جزایر آندامان بین هند و میانمار واقع شده است. شایعات وحشتناکی از مدت ها قبل در مورد ساکنان برخی از این جزایر (به عنوان مثال، سنتینل شمالی) منتشر شده است: آنها می گویند که آنها وحشی، تشنه به خون، تهاجمی نسبت به غریبه ها هستند و قادر به کشتن یک متجاوز بدون حتی درک هستند.

 

آدم خواری

ساکنان جزایر آندامان

با این حال، اینها شایعه نیستند، بلکه واقعیت هستند. بسیاری از موارد شناخته شده است که مسافرانی که در سواحل قبایل وحشی غرق شده بودند و از روی ناآگاهی با وحشی ها در ساحل جزایر بیرون آمده بودند، بلافاصله قربانی آنها شدند. علاوه بر این، شواهدی وجود دارد که در برخی از قبایل آندامان مواردی از آدم خواری وجود دارد.

هندوستان

اگر در مورد هند صحبت کنیم، در شمال این کشور یک فرقه آغوری وجود دارد که آموزش خود را بر اساس هندوئیسم استوار کرده است. اینها افراد بسیار خاصی هستند - آنها زندگی زاهدانه ای دارند، بسیاری از مراسم عجیب و غریب را انجام می دهند و رویای خلاص شدن از تولدهای بی پایان را در سر می پرورانند. در این قبیله مواردی از آدم خواری دیده می شود که به گفته بومیان، جوانی آنها را طولانی می کند. درست است، برای این، آغوری ها مردم را نمی کشند، بلکه از کسانی استفاده می کنند که قبلاً مرده اند. علاوه بر این، با وجود عادات هیولایی، آغوری یک قبیله صلح دوست در نظر گرفته می شود - آنها هرگز مرتکب جنایات جدی نمی شوند.

 

پاپوآ گینه نو

آدم خواری
اینگونه به نظر می رسد که کورووی ها در میان آن ها آدم خوارها نیز هستند.

 

در جنوب شرقی آسیا، ایالات زیادی وجود دارد که در آنها آدم خواری انجام می شود. به عنوان مثال، در قسمت جنوب شرقی پاپوآ گینه نو، قبیله Korowai زندگی می کند. این بومیان مرتباً به آدم خواری می پردازند. قربانیان آنها یا افراد قبیله ای هستند که به طور ناگهانی و بدون هیچ دلیل ظاهری جان باختند (اعتقاد بر این است که ساکنان با آیین آدم خواری کل قبیله را از آسیب نجات خواهند داد) یا گردشگران افراطی که به طور تصادفی خود را در نزدیکی محل سکونت آنها می بینند.

 

آدم خواری

قبیله کورووی مردم درختی

 

آدم خواری


شاید پسر نلسون راکفلر، فرماندار نیویورک، مایکل، نیز قربانی کورووای پرخور شد. او با مطالعه قبایل وحشی به این مناطق آمد تا اطلاعاتی در مورد کورووای ها جمع آوری کند و بهای آن را پرداخت: مرد جوان بدون هیچ ردی در جنگل ناپدید شد و بقایای او هرگز پیدا نشد.

اندونزی

آدم خواری
قبیله اسمات.

اندونزی به عنوان آدم خوارترین کشور روی زمین در نظر گرفته می شود - به این معنا که موارد آدم خواری در این جزیره آسیا بیشترین تعداد را در جهان به ثبت رسانده است. در غرب گینه نو (ایریان جایا)، چندین قوم به طور همزمان به آدم خواری می پردازند - به عنوان مثال، دوگوم-دانی، کاپوکو، اسمات و غیره. در همان زمان، آدم خوارهای محلی حتی غذاهای لذیذ را برای خود جدا می کنند - آلت تناسلی، بینی، زبان، جگر و غیره. اما در شرق کشور کمتر چنین مواردی وجود دارد.

از نظر تعداد آدم خوارها، جزیره بزرگ کالیمانتان (بورنئو) که در فاصله کمی از گینه نو قرار دارد، از نظر تعداد کم نیست و بین چندین ایالت تقسیم شده است. در جنگل محلی تعداد زیادی از مردم دایاک زندگی می کنند که تعداد آنها به چند میلیون نفر می رسد. به آنها شکارچی جمجمه می گویند. علاوه بر این، آدم خوارهای محلی معمولاً برای شکار افراد تحت رهبری زنان بیرون می روند.

 

کامبوج

در کامبوج، آدم‌خواری در دهه‌های 1960 و 70، دوره‌ای از جنگ‌ها، به اوج خود رسید. اما در حال حاضر نیز این سنت، اگرچه در موارد منفرد، حفظ شده است. ریشه های خونخوار باستانی دارد: زمانی اعتقاد بر این بود که برای یک جنگجوی کامبوجی بسیار مهم است که جگر دشمن را بخورد و از این طریق برتری خود را بر دشمن نشان دهد.

 

فیجی

آدم خواری
ساکنان جزیره فیجی.

جزیره فیجی، واقع در غرب اقیانوس آرام، زمانی با آدم خواران بومی مرتبط بود و به آن "آدم خوار" می گفتند، اما اکنون این عمل به گذشته تبدیل شده است. با این وجود، آدم خوارها هنوز در اینجا یافت می شوند - مهم نیست که مردم محلی مدرن چقدر با این سنت وحشیانه مبارزه می کنند. کسانی که در فیجی به تجارت آدم خواری می پردازند، "عادت" وحشتناک خود را با این جمله توجیه می کنند که همه را پشت سر هم نمی کشند، بلکه فقط با نمایندگان قبایل متخاصم . برای آنها، این یک آیین است.

 

برزیل

آدم خواری
قبیله ای از آدم خواران در برزیل.

قبیله برزیلی واری قرن هاست که در برابر همسایگان که به مرگ طبیعی مرده اند، آدم خواری می کنند. در اواسط قرن گذشته، مبلغان بسیاری از نمایندگان این قبیله آدم خوار را کشتند، اما نه همه آنها را. در فقیرترین و وحشی‌ترین زاغه‌ها، مواردی از آدم‌خواری هنوز ثبت می‌شود، اما اکنون این بخشی از آیین‌های تکان‌دهنده نیست، بلکه گامی ناامیدکننده در فقر و گرسنگی کامل است.

 

آفریقا

آدم خواری در برخی از کشورهای آفریقایی مانند لیبریا، ساحل عاج و سیرالئون نیز انجام می شود. در پایان قرن گذشته بسیار رایج بود، اکنون نادر است، اما هنوز هم چنین موارد تکان دهنده ای ثبت می شود. آدم خوارهایی در نیجریه، توگو و حتی در آفریقای جنوبی اروپایی شده وجود دارند. حتی انجمن‌های مخفی مدرنی وجود دارند که به آدم‌خواری می‌پردازند و برای آن ایدئولوژی ارائه می‌کنند - «انجمن پلنگ‌ها»، «انجمن تمساح‌ها» و غیره.

 

آدم خواری

آدم خواری در قرن های گذشته به شدت در آفریقا رواج داشت.

به طور کلی، البته، شگفت انگیز است که بر روی زمین، مردم، قبایل، نژادهای مختلف وجود دارد و آداب و رسوم، ذهنیت و نگرش آنها نسبت به زندگی انسان کاملاً متضاد است! این فرضیه را بخوانید که چگونه انحراف محور زمین باعث سکونت بشر در سراسر جهان شد

نظرات

۱۴۰۲/۶/۱۶ گروهی از طرفداران امپراتوری صفوی را قزلباش می نامیدند که نام ترکی کلاه قرمزها است، زیرا این گروه در گذشته کلاه قرمز می پوشیدند. اگر به عنوان دقت کرده باشید، از قبل احساس می کنید که این فقط مربوط به لباس آنها نیست. بله! در میان قزلباش ها گروهی بودند که شاه را می پرستیدند. و برای او هر کاری می کردند ، مثلاً دشمنانشان را زنده زنده می خوردند. در برخی اسناد تاریخی آمده است که این گروه از سر شروع می‌کردند، گوش می‌خوردند و به سمت بینی و دهان حرکت می‌کردند. در پایان، آنها جمجمه ای برای استفاده به عنوان فنجان شراب داشتند. بقیه اش را می توانید تصور کنید! اما، اگر بخواهیم به شما توجه کنم، این تنها شکل شکنجه در امپراتوری صفویه نبود.

در ادامه بخوانید...

گردشگری آلی یا کشاورزی

در

 (سیارک) گردشگری اشاره به افرادی دارد که سفر می کنند تا با فرهنگ های مختلف، مکان ها، غذا ها و نوشیدنی های متفاوت آشنا شوند، سرگرمی های مانند فعالیت هایی مانند حوادث تفریحی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشند. همه افراد با فعالیت منابع طبیعی و فرهنگی در ارتباط هستند. این منابع برای انسان بسیار مهم هستند، هم امروز و فردا. اطمینان از پایداری بسیار مهم است. اطمینان و تضمین زندگی انسان بستگی به حضور توسعه پایدار در همه بخش ها از جمله گردشگری دارد. منابع طبیعی، فرهنگی، تاریخی، ارزش های اجتماعی و زیبایی شناختی، فرآیندهای زیست محیطی و تنوع زیستی برای جلوگیری از آسیب و تضمین پایداری در گردشگری کشور ضروری ولازم می باشند. در این روش، جذابیت کشورها به طور مداوم فراهم خواهد شد. گردشگری پایدار، توسعه گردشگری است که مانع آسیب به محیط زیست، اقتصاد و فرهنگ مکان های که در آن شکل می گیرد، می شود.

هدف از گردشگری پایدار، اطمینان از یک تجربه مثبت برای مردم محلی، شرکت های گردشگری؛ و خود گردشگران است. گردشگری آلی را می توان به عنوان ابزاری برای توسعه پایدار یک قسمت در قلمرو جزئی و کل کشور استفاده کرد.

منشاء گردشگری آلی از اکوتوریسم است. اکوتوریسم به طور انحصاری بر طبیعت، فرهنگ و مزارع که بخشی از این طبیعت و فرهنگ است، متمرکز شده است.

هنگامی که اکوتوریسم پیرامون محصولات ارگانیک تکامل می یابد به آن گردشگری آلی گفته می شود. مزارع ارگانیک یک منبع اقتصادی اضافی برای مزارع محیط زیست و حفاظت از آنها ارائه می کنند. هنگامی که مزارع کشاورزی خود را به مدیریت آلی تبدیل و به خوبی اداره می کنند، برخی از فعالیت های گردشگری دیگر ممکن است توسعه پیدا کنند. اگر مزارع ارگانیک به لحاظ ارگانیک موفق باشند، آنها می توانند انگیزه بازدیدکننده های گردشگران را افزایش دهند. مزارع ارگانیک می توانند به لحاظ اقتصادی قابل دوام شوند، اگر محصولات با کیفیت تولید و به بازار عرضه شوند و درآمد با فعالیت های گردشگری ، به ویژه در زمینه های طبیعت و فرهنگ تکمیل شوند. مزارع ارگانیک نیز برای سلامت انسان حیاتی هستند، به این دلیل که غذاهای ارگانیک بدون آفت کش های متداول ؛ کود های ساخته شده با مواد مصنوعی و یا لجن فاضلاب؛ مهندسی زیستی؛ یا پرتوهای یونیزا تولید می شوند. قبل از اینکه غذاهای ارگانیک به سوپرمارکت های محلی و یا رستوران وارد شوند، باید گواهی ارگانیک دریافت کنند. همچنین نشان داده شده است که روش های کشاورزی ارگانیک برای محیط زیست امن تر هستند، چون هیچ گونه مواد شیمیایی مصنوعی، آنتی بیوتیک و هورمون در تولید آنها وجود ندارد.

گردشگری آلی یک سیستم کشاورزی ارگانیک مورد استفاده در کسب و کار گردشگری است اما در معرض و نظارت بخش بهداشت و کشاورزی قرار دارد.

مصرف کنندگان کشورهای صنعتی به طور فزاینده علاقه مند به خرید مواد غذایی و محصولات حیوانی رایگان آفت کش ها و مواد شیمیایی دیگر هستند. گردشگری آلی یک سرمایه گذاری کسب و کار خوب در یک مزرعه کار است که فعالیت های بسیاری مانند تجارب آموزشی، تفریحی و سرگرم کننده برای بازدید کنندگان ارائه می دهد، در عین حال درآمد اضافی برای مالک تولید می کند. بازدیدکنندگان در فعالیت های یادگیری در شرایط طبیعی و یا کشاورزی دوستانه شرکت می کنند. در حالی که آنها در حال آزمایش غذاهای ارگانیک هستند، باید محصولات ارگانیک را با سرگرمی یاد بگیرند. این اطمینان وجود دارد، بازدید کنندگان که زندگی در مزرعه را تجربه می کنند ، بیشتر با زندگی طبیعی و سلامت بعدی آن کنار می آیند. این گردشگری، گردشگری آلی و یا سرگرمی کشاورزی، یا گردشگری کشاورزی نامیده می شود. تقاضای گردشگری آلی روز به روز در حال رشد است . گردشگری کشاورزی ، به اهمیت مزارع ارگانیک برای سلامت انسان، محیط زیست، کسب و کار، و رفاه اقتصاد محلی می پردازد و یک ارزیابی از نحوه استفاده مزارع ارگانیک برای مقاصد گردشگری ارائه می دهد.
این مقاله ادامه دارد.........ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

حسینیه امینی ها لوکیشن بانوی عمارت

در

خانه امینی ها در قزوین قسمتی از یک عمارت گسترده و تو در تو است که به سال 1275 قمری در دو طبقه به وسیله مرحوم محمد رضا امینی ساخته شده است. حسینیه دارای دو حیاط شمالی و جنوبی و سه تالار شرقی و غربی است. این تالار ها به موازات یکدیگر قرار دارند و به وسیله پنج درب متحرک مشبک از هم جدا می شوند.

تالار میانی بزرگتر از دو تالار دیگر است. طول تالار میانی 18 متر و عرض آن 5 متر است. طول تالار های دیگر 10 و عرض آن ها نیز 5 متر است. آمیختگی حساب شده و زیبایی گچ بری، نقاشی روی چوب و آئینه کاری در سقف، دیوارها، طاقچه ها رف ها و دیوار واره های چوبی بسیار چشمگیر و در حد شاهکار است.

دو اتاق شمالی، جنوبی نیز در شرق و غرب تالارها وجود دارد که از تزئینات کمتری برخوردار است. سردابه، آشپزخانه، ابنارها و شربت خانه در طبقه زیرین حسینیه واقع شده است.

سرداب

لوستر

 

تالار کوچک

 

انبار

 

دیوار بین تالارها از چوب

خانه امینی ها یا حسینیه امینی ها لوکیشن فیلم های زیادی بوده است، از جدیدترین فیلم هایی که در این مکان فیلم برداری شده می توان به سریال بانوی عمارت اشاره کرد.

 

حسینیه امینی ها نگین معماری قزوین

حسینیه امینی ها، از خانه‌های زیبا و اعیانی قزوین توسط حاج محمدرضا امینی از اعیان تجار قزوین، در سال ۱۲۷۵هجری قمری بنا و در آن زمان مبلغ چهل و هشت هزار تومان صرف ساخت آن شده است به قطب گردشگری در قزوین تبدیل شده است.گردشگران و توریست های زیادی از داخل و خارج کشور از این خانه‌ ی زیبا و اعیانی در قزوین بازدید می کنند

 

حیاط حسینیه امینی ها

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

کلیسای کانتور در قزوین + عکس جدید

در
کلیسای کانتور، کلیسای ارتدکس روسیه در قزوین
کلیسای کانتور یا برج ناقوس که یکی از کوچک ترین کلیساها در جهان است، در سال 1905 توسط شرکت راهسازی روسی به نام شرکت بیمه و حمل و نقل، که قرار بود راه انزلی به قزوین را بسازند برای کارکنان روسی استخدام شده در ساخت جاده انزلی به قزوین احداث شد. کلیسا، مانند کلیساهای دیگر، دارای یک طرح کلیسا با محراب شرقی است. ورودی توسط دو دیوار تزئین شده با صلیب احاطه شده است. در ورودی، یک برج سه طبقه با ناقوس دیده می شود که توسط یک گنبد کوچک محدود می شود. سالن شامل یک کلیسا و یک محراب است و در دو طرف دو منطقه مستطیلی وجود دارد.
محراب شکل یک نیم دایره با گنبد است. در مورد ظاهر کلیسا، می توانید ستون های تزئینی را مشاهده کنید. برنامه ریزی معماری کلیسای کانتور بر اساس چند ضلعی نامنظم ساخته شده از آجر قرمز است. از طبقه اول برج نازوس کلیسای یک نمایش با شکوه از زمین اطراف دیده می شود. گورستان با تعداد زیادی از مقبره ها، که یکی از آن ها متعلق به یک خلبان روسی است که زمانی که هواپیمای او در طی جنگ سقوط کرده و کشته شده است.
در مقابل کلیسای کانتور یک بنای تاریخی برای یادبود مهندسان راه سازی روسی وجود دارد. کلیسا گاه به نام کلیسای "کانتور" یا "کانگر"  که در زبان روسی به معنای دفتر کار و اداره است نامیده می شود.در حال حاضر به مکانی برای بازدید گردشگران و توریست ها تبدیل شده‌است. و این مکان گردشگری به روی مشتاقان هنر معماری باز است.
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

دره توپ یک مکان اسرار آمیز در قزاقستان

در
دره توپ ها در قزاقستان
سیاره ما تعداد زیادی از پازل های گمشده دارد که حتی علم مدرن نیز به سختی می تواند توضیح دهد. یکی از این پازل ها، منشاء سنگ های بزرگی است که در سراسر دره بی انتهای مانگایساتو در شبه جزیره قزاقستان پراکنده اند. طاهر این سنگ ها شبیه اسباب بازی مردی غول پیکر است ! چه کسی این سنگ های غول پیکر را در سراسراین دره پخش کرده است؟ دانشمندان موفق به یافتن دلیل واقعی این سنگ های  کروی بزرگ در این منطقه بیابانی شده اند.
 
دره توپ ها در قزاقستان
مورخان درباره منشاء سنگهای توپ بحث می کنند
دره توپ در قزاقستان گردشگران را که به شبه جزیره می آیند جذب می کند تا با چشمان خود، تخته سنگ های کروی شکل را ببینند. این منطقه قطبی گردشگری را برای توریست ها در داخل و خارج از قزاقستان فراهم کرده است.
دره توپ ها در قزاقستان
توپ ها دارای اندازه و رنگ های مختلف هستند، اما اغلب شامل سنگ های رسوبی (شن و ماسه) می باشند. در جریان مطالعه ی  مبدأ آنها مشخص شد که احتمالا توپها به علت تخلیه های الکتریکی که در پوسته زمین در مناطقی که گسل های تکتونیکی فعال وجود داشته شکل گرفته اند.
دره توپ ها در قزاقستان
توپ از سنگ های رسوبی تشکیل شده است
دانشمندان نشان داده اند  که این توپ های کروی سنگی  در آن روزها که تشکیل می شدند،مخازن آب در محل دره جدید وجود داشت. مرکز یا هسته ی توپ از بقایای موجودات کوچک موجود در آب تشکیل شده است. این با این واقعیت تایید می شود که با توجه به جنس درون توپ، می توانید نسخه های باستانی باقیمانده حشرات، پوسته و ماهی را مشاهده کنید.نشکیل توپ را می توان بر اساس یک گلوله برفی توضیح داد به این صورت که اول یک هسته کوچک با یک لایه ضخیم از شن و خاک رس تشکیل شده،اندازه توپ ها یکسان نیست: توپ های کوچک وجود دارد، اما  قطربعضی از آنها یک متر یا بیشتر است .
دره توپ ها در قزاقستان
هسته داخل توپ
شکل توپ به تدریج تا به امروز تغییرکرده و  تحت عمل باد، آنها به تدریج تخریب شده و میشوند، و چشم اندازی حتی مرموز تر  به خود می گیرند.
 
دره توپ ها در قزاقستان
توپ سنگی مرموز

نظرات

در ادامه بخوانید...

توپ سنگی مرموز در کاستاریکا

در
کاستاریکا یک کشور کوچک در آمریکای مرکزی است که در رتبه اول گردشگری درمانی در جهان قرار گرفته است. کاستاریکا دارای بیشترین تراکم گونه‌های زیستی در جهان می باشد. در سال 1930 در کاستاریکا این  سنگهای مرموز ماقبل تاریخ کشف شد ، در مورد آن دانشمندان استدلال کرده اند که در ادامه آمده است.
توپ سنگی مرموز در کاستاریکا جزو جاذبه های گردشگری کاستاریا به حساب می آید
 
توپ های سنگی مرموز، توسط کارکنان شرکت میوه یونایتد پیدا شد.در زمان پاکسازی در جنگل برای سازماندهی مزارع موز، و با رفتن به داخل غار ها این توپ های سنگی بزرگ جلا داده شده  را پیدا کردند. در شروع کار، هیچ کس اهمیتی به این سنگ ها نمی داد اما  به زودی از این توپ های سنگی  به عنوان دکوراسیون برای چمن های نزدیک ساختمان های دولتی، خانه های شهروندان ثروتمند و مدیران شرکت میوه یونایتد استفاده شد.
بعضی از این توپ های سنگی  در حین حمل و نقل آسیب دیده اند، برخی از آنها توسط "معدنچیان طلا" شکسته شده اند. در آن زمان دولت کاستاریکا علاقه مند به پیدا کرن این توپ ها شد، ده ها عدد از آنها در حااز بین رفتن بودند. جستجو برای سنگ ها ادامه یافت و در طی دهه های بعد، حدود 300 عدد توپ سنگی جمع آوری شد. توپ ها در اندازه های مختلف هستند: برخی کوچک ( قطر تا چند سانتی متر)، بعضی بزرگ (تا  قطر 2 متر و وزن تا 15 تن). بعضی از سنگ ها در همان مکان هایی که یافت می شدند، باقی ماندند، اما بسیاری از سنگ ها را مجبور شدند برای جلوگیری از فرسایش، آتش سوزی و خرابکاری جابجا کنند. امروزه آنها نه تنها در موزه کاستاریکا بلکه در تالارهای نمایشگاه واشنگتن و کمبریج دیده می شوند.
دشوار است دقیقا مشخص شود، چگونه  سازندگان این مصنوعات توانستند سنگ را به طور کامل صیقل بدهند، چرا که تمام توپها بدون استثنا کاملا صاف هستند.
بسیاری از فرضیه ها در مورد هدف سنگ ها مطرح شده است: بعضی از دانشمندان بر این باورند که این توپ ها از آتلانتیس گم شده هستند، بعضی دیگر زمان ساخته شدن این سنگ ها را همزمان با استون هنج Stonehenge ازبازمانده های دوران نوسنگی و عصر برنز میدانند، نظریه فوق العاده ای هم وجود دارد که سنگها را بیگانه گان فضایی برای ما ساخته اند. امروزه تمام این سنگها  تحت حفاظت یونسکو قرار دارند و از جمله جاذبه هایی برای گردشگران و  میراث فرهنگی و گردشگری کاستاریکا محسوب می شود.
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

رمز و راز لائوس: کوزه های سنگی غول پیکر

در
رمز و راز لائوس: کوزه های سنگی غول پیکر هزاران ساله، مورخان درباره هدف آن بحث می کنند.

با توجه به افسانه ها، غول هایی که قبلا در قلمرو لائوس مدرن کنونی زندگی می کرده اند، در حافظه صدها کوزه بزرگ سنگی در استان Xieng Khouang حفظ شده است . وزن آنها اغلب به 6 تن می رسد. البته، ساکنان محلی، ادعا می کنند که اکثر مردم عادی از آنها استفاده می کرده اند، اما برای چه منظوری؟هنوز مشخص نشده است. بله، و این کوزه های عجیب غول پیکری که در سراسر دره پراکنده اند، احتمالا بین 1500 تا 2000 سال پیش هستند. واقعا شگفت انگیز است!

کوزه های غول پیکر اسرار آمیز
دره یخچال - اصلی ترین نقطه ی تاریخی لائوس است
دره کوزه یکی از مشهورترین نشانه های تاریخی لائوس است و به قطب گردشگری در لائوس تبدیل شده است. در طول جنگ داخلی (1970)، قلمرو Xieng Khouang بارها بمباران شد، بنابراین امروز کار باستان شناسان دشوار شده است. گردشگران نیز تنها بر روی یک پلتفرم خاص، که از مواد انفجاری پاک سازی شده اند، مجاز  به بازدید می باشند. با وجود تمام مشکلات، مورخان همچنان به جستجوی آثار باستانی خود میپردازند و از نجات یک میراث فرهنگی جهانی و اضافه کردن آن به میراث جهانی یونسکو  حمایت می کنند.
درختی که در یک کوزه رشد کرده است
دانشمندان چندین فرضیه در مورد منشا کوزه ها ارائه می دهند. اکثر مردم تمایل دارند فکر کنند که در جایی که امروزه بیش از 60 سایت با صدها کوزه ی مرموز وجود دارد، یک مسیر تجاری باستانی در هزاران سال پیش بوده است. مخازن ساخته شده از سنگ، گرانیت، ماسه سنگ یا مرجانی کالسیته می توانسته اند برای ذخیره مواد غذایی یا جمع آوری آب باران استفاده شوند.
بیشتر کوزه ها دور هستند
نظریه دیگر: کوزه ها به عنوان محل دفن های ویژه استفاده می شده اند.
کوزه مستطیلی
همچنین یک افسانه باستانی وجود دارد که می گوید زمانی که پادشاه جونگ تصمیم می گیرد پیروزی خود را بر ارتش دشمن جشن بگیرد و همه افراد محلی را با شراب برنج "لائوس لائو" پذیرایی کند نیاز به کوزه هایی داشته است.
سن کوزه ها از 1500 تا 2000 سال
احتمالا کوزه ها در مسیر تجارت قدیمی پراکنده بوده اند
ابعاد کوزه ها شگفت انگیز است: هر یک از نیم متر تا سه متر طول دارد. بعضی از آنها یک شکل گرد سنتی دارند، برخی مستطیل شکل هستند.بعضی از آن ها می توانند تا ۱۳ تن وزن داشته باشند و بلندترین ارتفاعدر کوزه ها ۳ متر است. نزدیک کوزه ها، تعداد زیادی صفحات گرد پیدا شد که احتمالا به عنوان پوشش و درب کوزه هااستفاده می شده است.
 
کوزه های باستانی در 60 سایت جداگانه پراکنده شده اند
 
کوزه ها می توانسته اند به عنوان ظروف ذخیره سازی مواد غذایی و یا در دفن مرده ها و مراسم تشییع جنازه استفاده می شود.
رمز و راز دیگری که بسیاری از مورخان را برای چندین سال گیج کرده است، توپ های کروی سنگی مرموز در کاستاریکا است . هیچ کس هنوز موفق به کشف اهداف توپ های غول پیکری که هزاران سال پیش ساخته شده، نشده است!

نظرات

در ادامه بخوانید...