قبایل آدمخوار در کجای زمین زندگی می کنند و چه چیزی غرایز آنها را هدایت می کند: از آفریقا تا برزیل و اندونزی

آدم خواری

 

امروزه گردشگری افراطی به کشورهای عجیب و غریب محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. سافاری، شنا در رودخانه های استوایی، عبور از جنگل های غیرقابل نفوذ - همه اینها مسافران ناامید و شجاع را مجذوب و خوشحال می کند. با این حال، هیچ یک از راهنماهایی که چنین مسیرهایی را ارائه می دهند، این واقعیت را تبلیغ نمی کنند که هنوز هم می توان آدم خوارها را در برخی از نقاط دوردست سیاره ما پیدا کرد و این اصلاً داستانی برای جذب گردشگران نیست. ما دقیقاً به شما می گوییم که آدم خواری هنوز در کجای زمین انجام می شود.

آندامان و سنتینل شمالی

آدم خواری

در جزیره سنتینل فرود نیاید


جزایر آندامان بین هند و میانمار واقع شده است. شایعات وحشتناکی از مدت ها قبل در مورد ساکنان برخی از این جزایر (به عنوان مثال، سنتینل شمالی) منتشر شده است: آنها می گویند که آنها وحشی، تشنه به خون، تهاجمی نسبت به غریبه ها هستند و قادر به کشتن یک متجاوز بدون حتی درک هستند.

 

آدم خواری

ساکنان جزایر آندامان

با این حال، اینها شایعه نیستند، بلکه واقعیت هستند. بسیاری از موارد شناخته شده است که مسافرانی که در سواحل قبایل وحشی غرق شده بودند و از روی ناآگاهی با وحشی ها در ساحل جزایر بیرون آمده بودند، بلافاصله قربانی آنها شدند. علاوه بر این، شواهدی وجود دارد که در برخی از قبایل آندامان مواردی از آدم خواری وجود دارد.

هندوستان

اگر در مورد هند صحبت کنیم، در شمال این کشور یک فرقه آغوری وجود دارد که آموزش خود را بر اساس هندوئیسم استوار کرده است. اینها افراد بسیار خاصی هستند - آنها زندگی زاهدانه ای دارند، بسیاری از مراسم عجیب و غریب را انجام می دهند و رویای خلاص شدن از تولدهای بی پایان را در سر می پرورانند. در این قبیله مواردی از آدم خواری دیده می شود که به گفته بومیان، جوانی آنها را طولانی می کند. درست است، برای این، آغوری ها مردم را نمی کشند، بلکه از کسانی استفاده می کنند که قبلاً مرده اند. علاوه بر این، با وجود عادات هیولایی، آغوری یک قبیله صلح دوست در نظر گرفته می شود - آنها هرگز مرتکب جنایات جدی نمی شوند.

 

پاپوآ گینه نو

آدم خواری
اینگونه به نظر می رسد که کورووی ها در میان آن ها آدم خوارها نیز هستند.

 

در جنوب شرقی آسیا، ایالات زیادی وجود دارد که در آنها آدم خواری انجام می شود. به عنوان مثال، در قسمت جنوب شرقی پاپوآ گینه نو، قبیله Korowai زندگی می کند. این بومیان مرتباً به آدم خواری می پردازند. قربانیان آنها یا افراد قبیله ای هستند که به طور ناگهانی و بدون هیچ دلیل ظاهری جان باختند (اعتقاد بر این است که ساکنان با آیین آدم خواری کل قبیله را از آسیب نجات خواهند داد) یا گردشگران افراطی که به طور تصادفی خود را در نزدیکی محل سکونت آنها می بینند.

 

آدم خواری

قبیله کورووی مردم درختی

 

آدم خواری


شاید پسر نلسون راکفلر، فرماندار نیویورک، مایکل، نیز قربانی کورووای پرخور شد. او با مطالعه قبایل وحشی به این مناطق آمد تا اطلاعاتی در مورد کورووای ها جمع آوری کند و بهای آن را پرداخت: مرد جوان بدون هیچ ردی در جنگل ناپدید شد و بقایای او هرگز پیدا نشد.

اندونزی

آدم خواری
قبیله اسمات.

اندونزی به عنوان آدم خوارترین کشور روی زمین در نظر گرفته می شود - به این معنا که موارد آدم خواری در این جزیره آسیا بیشترین تعداد را در جهان به ثبت رسانده است. در غرب گینه نو (ایریان جایا)، چندین قوم به طور همزمان به آدم خواری می پردازند - به عنوان مثال، دوگوم-دانی، کاپوکو، اسمات و غیره. در همان زمان، آدم خوارهای محلی حتی غذاهای لذیذ را برای خود جدا می کنند - آلت تناسلی، بینی، زبان، جگر و غیره. اما در شرق کشور کمتر چنین مواردی وجود دارد.

از نظر تعداد آدم خوارها، جزیره بزرگ کالیمانتان (بورنئو) که در فاصله کمی از گینه نو قرار دارد، از نظر تعداد کم نیست و بین چندین ایالت تقسیم شده است. در جنگل محلی تعداد زیادی از مردم دایاک زندگی می کنند که تعداد آنها به چند میلیون نفر می رسد. به آنها شکارچی جمجمه می گویند. علاوه بر این، آدم خوارهای محلی معمولاً برای شکار افراد تحت رهبری زنان بیرون می روند.

 

کامبوج

در کامبوج، آدم‌خواری در دهه‌های 1960 و 70، دوره‌ای از جنگ‌ها، به اوج خود رسید. اما در حال حاضر نیز این سنت، اگرچه در موارد منفرد، حفظ شده است. ریشه های خونخوار باستانی دارد: زمانی اعتقاد بر این بود که برای یک جنگجوی کامبوجی بسیار مهم است که جگر دشمن را بخورد و از این طریق برتری خود را بر دشمن نشان دهد.

 

فیجی

آدم خواری
ساکنان جزیره فیجی.

جزیره فیجی، واقع در غرب اقیانوس آرام، زمانی با آدم خواران بومی مرتبط بود و به آن "آدم خوار" می گفتند، اما اکنون این عمل به گذشته تبدیل شده است. با این وجود، آدم خوارها هنوز در اینجا یافت می شوند - مهم نیست که مردم محلی مدرن چقدر با این سنت وحشیانه مبارزه می کنند. کسانی که در فیجی به تجارت آدم خواری می پردازند، "عادت" وحشتناک خود را با این جمله توجیه می کنند که همه را پشت سر هم نمی کشند، بلکه فقط با نمایندگان قبایل متخاصم . برای آنها، این یک آیین است.

 

برزیل

آدم خواری
قبیله ای از آدم خواران در برزیل.

قبیله برزیلی واری قرن هاست که در برابر همسایگان که به مرگ طبیعی مرده اند، آدم خواری می کنند. در اواسط قرن گذشته، مبلغان بسیاری از نمایندگان این قبیله آدم خوار را کشتند، اما نه همه آنها را. در فقیرترین و وحشی‌ترین زاغه‌ها، مواردی از آدم‌خواری هنوز ثبت می‌شود، اما اکنون این بخشی از آیین‌های تکان‌دهنده نیست، بلکه گامی ناامیدکننده در فقر و گرسنگی کامل است.

 

آفریقا

آدم خواری در برخی از کشورهای آفریقایی مانند لیبریا، ساحل عاج و سیرالئون نیز انجام می شود. در پایان قرن گذشته بسیار رایج بود، اکنون نادر است، اما هنوز هم چنین موارد تکان دهنده ای ثبت می شود. آدم خوارهایی در نیجریه، توگو و حتی در آفریقای جنوبی اروپایی شده وجود دارند. حتی انجمن‌های مخفی مدرنی وجود دارند که به آدم‌خواری می‌پردازند و برای آن ایدئولوژی ارائه می‌کنند - «انجمن پلنگ‌ها»، «انجمن تمساح‌ها» و غیره.

 

آدم خواری

آدم خواری در قرن های گذشته به شدت در آفریقا رواج داشت.

به طور کلی، البته، شگفت انگیز است که بر روی زمین، مردم، قبایل، نژادهای مختلف وجود دارد و آداب و رسوم، ذهنیت و نگرش آنها نسبت به زندگی انسان کاملاً متضاد است! این فرضیه را بخوانید که چگونه انحراف محور زمین باعث سکونت بشر در سراسر جهان شد

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Barbie 728 :

    گروهی از طرفداران امپراتوری صفوی را قزلباش می نامیدند که نام ترکی کلاه قرمزها است، زیرا این گروه در گذشته کلاه قرمز می پوشیدند. اگر به عنوان دقت کرده باشید، از قبل احساس می کنید که این فقط مربوط به لباس آنها نیست. بله! در میان قزلباش ها گروهی بودند که شاه را می پرستیدند. و برای او هر کاری می کردند ، مثلاً دشمنانشان را زنده زنده می خوردند. در برخی اسناد تاریخی آمده است که این گروه از سر شروع می‌کردند، گوش می‌خوردند و به سمت بینی و دهان حرکت می‌کردند. در پایان، آنها جمجمه ای برای استفاده به عنوان فنجان شراب داشتند. بقیه اش را می توانید تصور کنید! اما، اگر بخواهیم به شما توجه کنم، این تنها شکل شکنجه در امپراتوری صفویه نبود.

    1402/6/16 19:34

بیشتر بخوانید