7 ماسک صورت برای پوستی سالم و بهاری

در

آب و هوای زمستان با پوست مهربان نیست. برف و تگرگ به گونه ها و پیشانی های حساس شلاق می زند، باد سرد خراش و سائیدگی برای ما ایجاد کرده، و سیستم های گرمایشی داخلی پوست ما را پوسته پوسته، خشک و خارش دار می کند. هر چند بقیه بدن ما با پوشیدن لباس در طول ماه های سرد محافظت شده (اگر تا حدودی نادیده گرفته شود)، صورت های ما فشار آن همه آب و هوای بد را هر روزه تحمل می کند. وقتی که شما روال عادی مراقبت های شخصی تان را برای آمادگی برای ماه های گرم ترِ نه چندان دور، تغییر می دهید فراموش نکنید که آن بخش پر زرق و برق تان را که هر روز به جهان سلام و خوش آمد می گوید، را نوازش کنید: صورت تان. برای هفت ماسک صورت ساده ای که شما می توانید در خانه درست کنید، به خواندن ادامه دهید.(سیارک
این ماسک ها می تواند برای انواع مختلفی از مسائل پوستی از گونه های خشک، ترک خورده و پیشانی های کدر تا شیوع آکنه، معجزه کند. سعی کنید تا در صورت امکان از مواد ارگانیک استفاده کنید، چونکه پوست صورت تان نسبت به پوست سایر قسمت های بدن تان نازک تر بوده و بسیار آسان تر می تواند سموم را جذب کند. برای دستورالعمل های ماسکی که نیاز به عسل دارند، گیاهخواران هم می توانند کمی پوره موز جایگزین آن، و یا فقط آن را حذف کنند. هنگامی که زمان شستن ماسک فرا می رسد، مطمئن شوید که یک صافی در سینک خود یا دوش تخلیه برای گرفتن ذرات بزرگ قرار داده اید: شما نمی خواهید زهکش یا آبگذر خود را مسدود کنید.
1. ماسک آووکادو و عسل برای پوست خشک


این نوع ماسک برای پوست خشک، لایه برداری پوست و پوسته پوسته شدن، عالی است. روغن آووکادو و نارگیل گیل جایگزینی برای رطوبت را ارائه می دهند، در حالیکه عسل به بهبود هر ناحیه سائیده شده یا جریحه دار کمک می کند. ماسک های آووکادو توسط افراد مشهوری مانند ویکتوریا بکهام و جسیکا بیل استفاده می شوند، و بهترین قسمت این است که شما می توانید نیمه دوم آنرا که بر روی صورت خود استفاده نمی کنید، بخورید.
1/2یک آووکادو خیلی رسیده
2 قاشق غذاخوری عسل
1/2 قاشق چای خوری روغن نارگیل
آووکادو را بصورت خمیری یا پوره درآورید، تازمانیکه صاف و خامه ای شود، و سپس با بقیه اجزا مخلوط کنید. آنرا به صورت تان، بجز چشمانتان بزنید، و آنرا برای 10 15 دقیقه رها کنید. صورت تان را با یک پاچه مرطوب و نرم پاک کنید، یا صورت تان را آب گرم درزیر دوش بشویید. (سیارک
2. تسکین دادن ماسک آرد جو دوسر


آرد جو دوسر برای تسکین دادن پوست زبر، قرمز و برای کمک به التیام اگزما و شیوع آکنه، عالی است. آنرا با عسل و ماست ترکیب کن، یک ماسک آرامش بخش و احیاکننده برای انواع پوست ها است.
1/3 فنجان آرد جو دوسر آماده
1/2 فنجان آب داغ
1 قاشق غذاخوری عسل
1/2 قاشق غذاخوری ماست ساده، شیرین نشده
آب را به آرد جو دوسر اضافه کرده و برای چند دقیقه بهم بزنید تا زمانیکه بخوبی ور بیاید. عسل و ماست را اضافه کنید، و آنرا در مخلوط کن قرار داده تا صاف شده و آنرا واقعا خوب ترکیب کند. مقدار زیادی از آنرا روی صورت تان پخش کنید، آنرا برای 10 دقیقه یا بیشتر رها کنید، و سپس آنرا با آب گرم بشویید. آنرا با آرامی خشک کنید. (سیارک
*نکته: این ماسک همچنین می تواند برای تکه های اگزما و دیگر بخش های بدن تان، از قبیل بازوهای داخلی، پشت زانوهایتان، گردنتان، و ... بکار رود. برای نواحی جز صورت تان، شما می توانید معالجه را برای مدت طولانی تری قبل از شستن آن، ادامه دهید.
3. ماسک آنتی اکسیدان برای روشن ساختن پوست سالخورده


پاپایه (انبه هندی) غنی از آنتی اکسیدان است، و آنزیم های آن به پوست انداختن سلول های پوستی قدیمی، و خشک، برای داشتن رنگ چهره ی درخشانو سالم کمک می کند. جاسمین فیور در زندگی دوا (Deva) به ماسک های پاپایه به عنوان بخشی از رژیم درمانی اش قسم می خورد، و به تمجیدها و ستایش ها از این میوه شگفت انگیزِ جوان کننده، اشاره می کند. (سیارک
1/2 پاپایه رسیده – پوست کنده، دانه دار، و قاچ کرده
1/2 قاشق چای خوری عسل
1/4 قاشق چای خوری عصاره لیمو یا لیموترش
پاپایه را در یک خردکن یا مخلوط کن، تا زمانیکه به خمیر یکنواختی تبدیل شده، پوره کنید، و سپس آنرا با دست با دیگر اجزا مخلوط کنید. آنرا روی صورت تان، جز چشمانتان، پخش کنید، و آنرا برای 10 تا 15 دقیقه رها کنید. آنرا از صورت تان تمیز یا با آب تمیز بشویید، و به خودتان در آینه لبخند بزنید.
4. سم زدایی، پف زداییِ ماسک مکا


کافئین موجود در پودر قهوه در این ماسک کاکائو لیشز (cocoa licious) به کاهش تورم و پف کردگی کمک می کند، در حالیکه آنتی اکسیدان های کاکائو به کاهش سالخوردگی کمک کرده، و ماست رطوبت از دست رفته را جبران می کند.
 2 قاشق غذاخوری پودر تازه قهوه
 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
 1 قاشق غذاخوری عسل
 3 قاشق غذاخوری ماست یا خامه ترش
همه اجزا را با هم مخلوط کنید، آنرا بطور مساوی روی پوست تان پخش کنید حدود 20 دقیقه روی پوست بماند. در زمان شستن ، به آرامی صورت تان را ماساژ دهید تا پوسته ها جدا شوند. به ماسک باقی مانده ، مقداری آب  اضافه کنید و از آن به عنوان یک اسکراب (لایه بردار) برای پشت بازوهایتان و هر قسمت دیگر بدنتان استفاده نمایید. (سیارک
5. ماسک توت فرنگی لیمویی درخشان کننده برای پوست چرب


این ماسک را بصورت یک اسموتی (smoothie) برای صورت تان تصور کنید: توت فرنگی ها حاوی اسید سالیسیلیک (که برای پوست های مستعد آکنه عالی است)،هستند، در حالیکه عصاره لیمو به سفت شدن منافذ و از بین بردن سلول های قدیمی، مرده پوست کمک می کند. ماست و عسل خصوصیات آنتی بیوتیکی دارند، و کل این مخلوط برای محیط بیرونی، بصورت یک نوشیدنی، خوب است. از هر باقی مانده ی اسموتی قابل مکیدن با شیر یا ...، بسته به انتخاب تان استفاده کنید.

1/4 فنجان توت فرنگی خمیرشده
 2 قاشق غذاخوری عصاره لیمو
 1 قاشق غذاخوری ماست
 1 قاشق غذاخوری عسل
همه اجزا را بصورت خمیر درآورده، اما در مخلو ط کن، پوره نکنید: شما تمایل دارید که مخلوط قابل پخش باشد، نه اینکه بصورت آبکی باشد. آنرا بصورت یکنواخت به کل صورت تان بزنید و آنرا 8 10 دقیقه رها کنید. آنرا با دستمال صورت گرم، مرطوب پاک کرده و سپس صورت تان را با آب سرد بشویید. آنرا با ملایمت خشک کنید. (سیارک
6. ماسک کاهنده سرخی برای روزاسه (آکنه روزاسه)آب و هوای سرد می تواند سبب بدتر شدن روزاسه، قرمزی و لکه دار شدن، و همچنین گاهی اوقات ناهمواری صورت شود. سرکه ی سیب به ثابت کردن pH پوست تان کمک می کند، در حالیکه آرد جو دوسر باعث کاهش سوزش و دیگر اجزا، باعث تسکین و مرطوب سازی می شوند.
1/5 قاشق غذاخوری آرد جو دوسر خشک آماده
2 قاشق غذاخوری ماست ساده، شیرین نشده
1 قاشق غذاخوری سرکه ی سیب
1 قاشق چای خوری عسل
 چای سبز دم کشیده قوی
4 اجزای اولی را در یک کاسه با هم مخلوط کنید، و 3 قاشق غذاخوری چای بز قوی، داغ را به مخلوط اضافه کنید. آنرا بطور منظم برای چند دقیقه بهم بزنید، تاوقتی لازم است چای اضافه کنید تا زمانیکه یک خمیر غلیظ درست شود. آنرا به صور ت تان بزنید و آنرا برای 10 15 دقیق رها کنید، سپس آنرا با آرامی با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. آنرا با آب سرد تا گرم بشویید، اما از صابون استفاده نکنید، و آنرا با ملایمت خشک کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه، آنرا دوبار در هفته تکرار کنید. (سیارک
7. ماسک مردانه تسکین دهنده


این ماسک برای آقایان عالی است، چنانچه می تواند هر دو سوختگی تیغ صورت تراشی، و پوست بسیار هوازده ی زمستان را تسکین دهد. ماست به عنوان یک رطوبت ساز عمل می کند، در حالیکه خیار قرمزی را کاهش داده و رطوبت پوست های خشک و حساس را فراهم می کند.
1/2یک خیار پوست کنده شده و ریزریز شده
1 قاشق غذاخوری ماست یونانی پر چرب
خیار را در غذاساز قرار داده تا زمانیکه بصورت برش های کاغذی درآید، و سپس ماست را با دست با آن مخلوط کنید. آنرا بصورت یکنواخت روی صورت تان قرار داده، و آنرا برای 10 15 دقیق رها کنید. (به اختیار خود می توانید دراز بکشید و تعدادی خیار روی چشم خود قرار دهید). صورت تان را با آب گرم (نه داغ) بشویید، و با ملایمت آنرا خشک کنید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چای سبز (درمان خانگی برای گلودرد)

در

چای سبز:
به سختی می توانید کسی را پیدا کنید که درباره فواید متعدد چای سبز چیزی نشنیده باشد. این چای طعمی عالی دارد، سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است و به طور قابل توجهی ایمنی بدنتان را تامین می سازد . می تواند برای تسکین گلودرد بعنوان درمان خانگی استفاده گردد. انواع زیادی از چای سبز در بازار وجود دارد و شما مجبور خواهید بود تا یکی را انتخاب کنید. بسیاری از آنها به صورت کیسه ای ارائه می گردد. می توانید طعم های مختلفی از آن را دم کنید.


مواد مورد نیاز:
• یک کیسه چای سبز
• آب
• آب لیمو- به مقدار دلخواه
• عسل
طرز تهیه:
مقداری آب را بجوشانید. مقداری از آن را در فنجان بریزید و سپس کیسه‌های چای سبز را در آن بیندازید. چند بار هم بزنید. مقداری آب لیمو و عسل به چای اضافه کنید. با این حال نسبت به میل و انتخاب خود، می توانید از لیمو استفاده کرده و یا لیمو نریزید. برای تسکین گلو درد می توانید چای سبز را چند بار در روز مصرف کنید.(سیارک)

 طرز تهیه انواع چای برای درمان گلو درد

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

دوغ نوشیدنی سم زدا

در

مواد لازم:
• دوغ
• برگ نعناع
• برگ گشنیز
• هویج نازک
• نصف قاشق چایخوری پودر زیره بو داده
• کمی نمک


طرز تهیه
1. دوغ را داخل ظرفی بریزید.
2. چند برگ نعناع و چند برگ گشنیز را ریز کنید.
3. هویج را خورد کنید.
4. هویج و سبزی ها را به دوغ اضافه کنید.
5. کمی نمک و پودر زیره بو داده را اضافه کنید.
6. خوب بهم بزنید.
فواید
• دوغ غنی از ویتامین A، اسیدهای فولات، کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم و اسید چرب امگا ۳ است. به کاهش وزن، جلوگیری از بیماری های پوست، حفظ هضم خوب (شامل باکتری های خوب) کمک می کند. همچنین دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.
• بتا کروتن موجود در هویج، منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است. هویج به کاهش وزن، بهبود بینایی، تقویت سلامت قلب و عروق و مبارزه با سرطان کمک می کند.
• برگ گشنیز حاوی ویتامین A و ویتامین K زیادی است. همچنین غنی از مواد معدنی مانند کلسیم و پتاسیم می باشد. برگ گشنیز در درمان سوء هاضمه، درمان بیماری های پوستی و اختلالات قاعدگی، حفظ سطح قند خون و سطح کلسترول و بهبود بینایی مفید می باشد.
• دانه های زیره سیاه آهن بالایی دراد که برای قاعدگی زنان بسیار مهم می باشد. همچنین دانه زیره به هضم و مبارزه با سرطان کمک می کند.(سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

نوشیدنی‌ چغندر و آب نعناع برای پاکسازی بدن

در

مواد لازم
• ریشه چغندر
• چند عدد برگ نعناع
• کمی نمک


طرز تهیه
1. چغندر را به صورت مکعبی خورد کنید.
2. آن را در مخلوط کن بریزید.
3. چند برگ نعناع به آن اضافه کنید.
4. کمی نمک به آن اضافه کنید.
5. آنها را چرخ کنید.
6. تا وقتی تازه است آن را بنوشید.
فواید
• چغندر سرشار از بتالاینهایی است که به سم زدایی کمک می کند. همچنین خواص ضد التهابی داشته و منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است.
• نعناع طبع سرد دارد. به حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند و نیز در دفع چربی مفید است. علاوه بر این نعناع عضلات معده را شل کرده و آن را معطر می نماید. (سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آب سم زدای مخلوط توت فرنگی و دارچین

در

مواد لازم
• 7-8 عدد توت فرنگی
• 1 عدد چوب دارچین
• چند عدد برگ نعناع
• یک لیتر آب


طرز تهیه
1. توت فرنگی ها را دو نیم کرده و در ظرفی بریزید.
2. برگ های نعناع و دارچین را نیز داخل ظرف بریزید.
3. یک لیتر آب به آن اضافه کنید.
4. به مدت یک شب در یخچال نگهداری کنید.
5. آن را سرد بنوشید.
فواید
• توت فرنگی سرشار از ویتامین C، منگنز و فیبر است. این میوه قرمز و لذیذ دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد التهاب بوده، نیز به تنظیم سطح قند خون کمک می کند.
• نعناع طبع سرد دارد. و به حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند و نیز در دفع چربی مفید می باشد. همچنین نعناع موجب شل شدن عضلات معده و معطر شدن آن می گردد.
• دارچین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد لختگی، و خواص ضد میکروبی است. همچنین سطح قند خون را کنترل، باعث بهبود عملکرد مغز، محافظت از بیماری‌های قندی و طبیعت گرم در بدن می‌شود.(سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

 

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱I love reading these articles because they're short but inveomatifr.

در ادامه بخوانید...

آب سم زدای مخلوط گریپ فروت و لیمو ترش

در

مواد لازم
1. گریپ فروت
2. لیمو ترش
3. اب
4. برگ نعناع


طرز تهیه
1. گریپ فروت را به تکه های نازک برش بزنید.
2. لیمو ترش را به تکه کوچک خرد کنید.
3. گریپ فروت و لیمو ترش را داخل ظرفی بریزید.
4. ظرف را با آب پر کنید.
5. چند برگ نعناع داخل آن بریزید.
6. یک شب در یخجال قرار دهید.

فواید:
• گریپ فروت سرشار از ویتامین C و لیکوپن است (که عامل ضد سرطانی است)، باعث کاهش کلسترول شده، دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و از تشکیل سنگ کلیه پیشگیری می کند. به تازگی دریافته شده است که گریپ فروت حاوی نارنجنین است که یک فلاونوئید بوده و به ترمیم DNA کمک می کند.
• لیمو ترش به تنظیم هضم کمک می کند. برای التهاب معده، سوزش سردل و یبوست مفید می باشد.
• نعناع طبع سرد دارد. به حرکت ملایم صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند در این شرایط صفرا در شکستن چربی‌ها موثر خواهد بود. همچنین نعناع موجب شل شدن عضلات معده شده و آن را معطر می سازد. (سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

اسموتی گوجه فرنگی، تره فرنگی و خیار

در

مواد لازم
• گوجه فرنگی خرد شده
• یک عدد تره فرنگی
• خیار خرد شده
• برگ نعناع


طرز تهیه
1. گوجه فرنگی، خیار و تره فرنگی خرد شده را داخل پردازنده بریزید.
2. چند عدد برگ نعناع به آن اضافه کنید.
3. آنها را چرخ کنید.

فواید
• گوجه فرنگی منبع لیکوپن است که ضد سرطان می باشد. همچنین سرشار از آنتی اکسیدان هاست که می توانند رادیکال های اکسیژن را از بین ببرند. برای قلب، استخوان و پوست مفید می باشد.
• تره فرنگی سرشار از ویتامین A، ویتامین K، سدیم و پروتئین است. تره فرنگی شامل کامفرول است که از رگ های خونی محافظت می کند. همچنین خواص آنتی اکسیدانی داشته و در برابر دیابت نوع دوم، سرطان، تصلب شراین، آرتریت روماتوئید و چاقی محافظت می کند.
• خیار به دفع سموم و باز پس گیری آب سلول هایتان کمک می کند.
• نعناع طبع سرد دارد. به حرکت ملایم صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند در این شرایط صفرا در شکستن چربی‌ها موثر خواهد بود. همچنین نعناع موجب شل شدن عضلات معده شده و آن را معطر می سازد. (سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...