آیا جراحی زیبایی به افراد احساس بهتری می‌دهد

در

(سیارک) : من خیلی به آینه نگاه نمی‌کنم ولی برخی از دوستانم حتی در راهروی منزلشان آینه دارند و هر از چند گاهی چهره خود را از نزدیک در آنها می‌بینم. از افتادگی گوشه پلک‌هایم راضی نیستم ولی مجبور هم نیستم این تغییر ناشی از سن را بپذیرم.


جراحی زیبایی دیگر عادی شده و هر سال که می‌گذرد انواع و اقسام این جراحی‌ها از گذشته بیشتر در دسترس است. به عبارت دیگر ما داریم با به تاخیر انداختن عوارض بالا رفتن سن و دستکاری در بدن افراد کم سن و سال با هدف دلخوش کردن آنها، عادت می‌کنیم.طبق آمار انجمن جراحان زیبایی بریتانیا در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ حدود ۱۰ هزار و ۷۰۰ عمل جراحی از این دست در بریتانیا انجام شده است. ده سال بعد تعداد جراحی‌ها به بالای ۵۰ هزار مورد رسید که بیشتر موارد جراحی بزرگ کردن سینه بوده است.

چرا مردم به جراحی زیبایی روی می‌آورند؟ در فرهنگ معاصر ما فشار برای جوان و زیبا به نظر رسیدن رو به افزایش است، بویژه برای زنان که هنوز هم به خصوص در محیط کار براساس ظاهرشان قضاوت می‌شوند. رسانه‌ها هم مملو از برنامه‌های مربوط به تغییر و بهبود ظاهر است که جراحی زیبایی را تقدیس می‌کنند و هر نسلی که می‌گذرد ستاره‌های مشهور فیلم و موسیقی جوان‌تر و سرحال‌تر به نظر می‌رسند.
فرهنگ ما، نیمه‌آگاهانه یا شاید هم نه چندان نیمه‌آگاهانه، احساس مردم در مورد خودشان و ظاهرشان را تغییر می‌دهد. مردم واقعا باور دارند که اگر از این هنجارهای فرهنگی تبعیت کرده و خود را بیشتر با آنها منطبق کنند زندگی موفق‌تر و شادتری خواهند داشت.در مجموع ۸۵ درصد کسانی که تحت عمل زیبایی قرار می‌گیرند زنان هستند.(سیارک

اکثر این زنان می‌خواهند جذابیت خود برای جنس مخالف را بیشتر کنند. بنابراین در نهایت گناه این وضعیت بر دوش مردان است. ما احساس اعتماد به نفس در زنان را تضعیف می‌کنیم و بعد از این احساس عدم رضایتی که در آنها ایجاد شده برای پول درآوردن در رشته جراحی زیبایی بهره برداری می‌کنیم.پورنوگرافی امروزه فراگیر شده و همه جا وجود دارد و قاعدتا یکی از عوامل بسیار مهم در ایجاد احساس نارضایتی از پیکر و ظاهر افراد است. بگذارید مثالی بزنم.یک متخصص زنان ماجرای دختر نوجوانی را برایم تعریف کرد که مادرش او را برای معاینه آورده بود. دکتر متخصص به آن دختر گفت که او مانندهزاران رن دیگر که توسط این متخصص معاینه شده  ، کاملا طبیعی است. اما اصرار دختر برای تغییر شکل اعضای حساس بدن براساس تصاویر و معیارهای پورنوگرافی بسیار نیرومند بود.البته می توان استدلال کرد که در کشورهای آزاد ، معیارهای اخلاقی سیستم خدمات درمانی این کشورها براساس اصل حق انتخاب آزادانه فرد بنا شده‌اند. اگر کسی ظرفیت تصمیم‌گیری داشته باشد و بخواهد پول خود را صرف تزریق بوتاکس یا کوچکتر کردن و بزرگتر کردن سینه‌ها  کند ، به خودش مربوط است.
اما در نهایت تاثیر و پیامد این همه تصمیمات فردی، تغییر درک فرهنگی همگانی است. اگر بر تعداد افرادی که با جراحی زیبایی قصد دارند تاثیرات بالارفتن سن را کاهش دهند مرتب افزوده شود تصور و توقع ما از ظاهرمان در دوران سالخوردگی تغییر خواهد کرد.
در این صورت چشم‌انداز معلولیت چیست؟ وقتی که "طبیعی" به مرور به "فوق‌طبیعی" بدل شود چه بر سر "غیرطبیعی" خواهد آمد؟ بسیاری از ما چهره و اندامی داریم که با معیارهای رایج زیبایی تفاوت دارد. اما من یاد گرفته‌ام که حتی اگر ظاهرتان بسیار متفاوت باشد باز هم در چشم برخی می‌توانید جذاب باشید. آنچه که واقعا باعث می‌شود مردم شما را دوست داشته باشند و حتی عاشق شما شوند، بیشتر به شخصیت فرد ربط دارد - خصوصیاتی مثل خونگرمی، توجه به دیگران، خوش صحبتی و به خصوص شوخ‌طبعی.
بنابراین شاید افراد معلول بتوانند درس‌هایی را که از زندگی خاص خود یاد گرفته‌اند به افراد غیر معلول هم یاد بدهند. به تجربه من، آن دسته از افراد معلول که با شرایط جسمی خود کنار آمده‌اند بسیار کمتر حواس شان به بدنشان است.تناقض اینجا است که  معلولان با اندامهای بشدت معیوب خود ممکن است از کسانی که کاستی کوچکی دارند، بیشتر احساس شادی و رضایت کنند.

سیلیکون برای بزرگ کردن پستان
نظرسنجی‌ها و بررسی‌های آماری نشان می‌دهند که نارضایتی جوانان از ظاهر و اندام خود نسل به نسل بیشتر می‌شود. به عنوان مثال پژوهشی در سال ۲۰۱۳ نشان داد که حدود یک سوم دختران بین سنین ۱۱ تا ۲۱ سال از ظاهر و اندام خود ناراضی هستند و بیش از یک چهارم آنها جراحی زیبایی را در نظر خواهند گرفت.
اگر کسی در مورد ظاهر و اندام خود احساس خوبی ندارد آیا باید جراحی زیبایی را به او پیشنهاد کنیم یا باید به او کمک کنیم که بر اضطراب و نارضایتی خود فایق آید؟ اگر فکر می‌کنید معتقد است که این کار پایمال کردن حق افراد است که کاری را که دوست دارند با بدنشان بکنند، به این دقت کنید: پژوهش‌های جدید نشان داده احتمال خودکشی زنانی که پستان خود را با جراحی بزرگ می‌کنند، از سایر مردم دو تا سه برابر بیشتر است.
از قرار معلوم برخی از این افراد نوعی نارضایتی‌ عمیق دارند که خود را به شکل جراحی سینه بروز می‌دهد. ولی جراحی ریشه نارضایتی آنها را درمان نمی‌کند.
پژوهش‌های متعدد نشان داده‌اند ۱۰ درصد از افرادی که جراحی زیبایی انجام می دهند دچار اختلال خود زشت انگاری هستند، یک اختلال روانشناختی شناخته شده.اما جراحی زیبایی نمی‌تواند به مبتلایان به این اختلال احساس بهتری درباره بدنشان بدهد.  بیش از ۷۲۵ هزار نفر از انواع اختلال خوردن رنج می‌برند. یکی از این اختلالات، بی‌اشتهایی مرضی، بالاترین میزان مرگ را در بین تمام بیماری‌های روانی دارد.(سیارک
اما علاوه بر جنبه‌های روانی، مسئله سلامتی نیز مطرح است. شاید بعضی از خوانندگان به یاد بیاورند که اخیرا استفاده از سیلیکون نامناسب برای بزرگ کردن پستان باعث نگرانی شده بود. اکثر روش‌ها و جراحی‌های زیبایی ممکن است نتایج و عوارض جانبی منفی داشته باشند. بنابراین به نظر من بهتر است مشکل افراد با ظاهرشان را به جای روش‌های طبی و جراحی، با اقدامات فرهنگی و روانشناختی حل کرد.
به جای عادی دانستن جراحی زیبایی شاید باید تنوع فراوان زیبایی را نشان دهیم. به عنوان مثال چرا صنعت سرگرمی طیف گسترده و متنوع‌تری از ظاهر و پیکر آدمیان را به نمایش نمی گذارد؟ مسلما موسسه‌های استخدام مدل و هنرپیشه بسادگی می‌توانند افراد با سنین مختلف، از نژادهای گوناگون، قد بلند یا کوتاه و با ظاهر و اندام‌های بسیار متفاوت را پیدا کنند. ما مردها باید بالغ شویم و یاد بگیریم که کمی به زیر پوست و فراتر از ظاهر زنان نگاه کنیم و بیندیشیم.هدف من حکم دادن و یا انتقاد کردن از انتخاب آزاد افراد نیست، نگرانی من از فرهنگ و جامعه‌ای است که ابتدا نارضایتی از ظاهر و اندام را در افراد به وجود می‌آورد و سپس برای حل مشکل فرهنگی جراحی زیبایی را تجویز می‌کند.
ولی شاید شما با من مخالف باشید، شاید فکر کنید مسیری که جامعه و فرهنگ امروزی در پیش گرفته درست است. شما شاید از بیشتر شدن گزینه‌ها استقبال کنید. شاید از نتیجه جراحی بینی یا جراحی برای چربی‌برداری از شکمتان خوشحال باشید.
ولی این نکته بسیار مهم است که چرا عمل جراحی زیبایی امروزه تا این حد عمومیت پیدا کرده و چه تاثیری روی تک تک افراد و کل جامعه به جا خواهد گذاشت. ضروری است که این روند را شناخته و در برابر آن بایستیم.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

جدیدترین جراحی زیبایی در ایران چیست؟

در


دیروز خبری در برخی خبرگزاری‌ها و رسانه ها به نقل از رییس انجمن جراحان پلاستیک منتشر شد که در آن اشاره شده بود به طور متوسط روزانه 300 جراحی زیبایی بینی در تهران انجام می‌شود. این خبر البته در جای دیگری اشاره کرده بود این آمار ماهانه 20 هزار جراحی زیبایی است که با روزی 300 جراحی، همخوانی نداشت. برای اطلاع از این که چه آماری از جراحی زیبایی بینی در کشورمان وجود دارد و این که چه تغییراتی در سال‌های گذشته در روند جراحی‌های زیبایی انجام شده، با دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی، عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک گفت‌وگو کردیم.

او که پیش از این هم نسبت به پرهیز از عمل‌های غیرضروری زیبایی هشدار داده بود، باز هم تاکید کرد که بهتر است تا حد ممکن، از دخالت در فرم طبیعی چهره و بدن اجتناب شود.

گفت‌وگو با این استاد دانشگاه و فوق تخصص جراحی پلاستیک را در ادامه بخوانید؛

آمار دقیقی از جراحی زیبایی بینی در تهران یا به طور کلی در ایران داریم؟

آمار دقیقی نداریم چون در این زمینه تنها وزارت بهداشت است که می‌تواند آمار داشته باشد. هرچند بعضی عمل‌ها ثبت نمی‌شود، با این حال وزارت بهداشت برنامه‌ای را دارد که تمام اعمال جراحی‌ کشور که در بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شود را به صورت الکترونیک ثبت می‌کند، یعنی وزارت بهداشت در هر لحظه می‌تواند این آمار را داشته باشد که چه میزان عمل انجام شده است و درواقع بهتر است آنها این آمار را اعلام کنند.

بعد از گذشت این همه سال از تب جراحی بینی، هنوز آمار متقاضیان این عمل زیبایی فروکش نکرده؟

تب جراحی بینی مختصری کمتر شده اما درخواست برای سایر عمل‌های زیبایی بالا رفته.

چه عمل‌هایی؟

جراحی‌های فک و صورت، تزریق‌ها، جراحی‌های لیفت و لایپوساکشن. افراد ممکن است از کارهایی مانند لیفت و تزریق ژل‌ها در کوتاه‌مدت سود ببرند ولی در درازمدت برایشان دردسرهای زیادی وجود خواهد داشت. همچنین گاهی تقاضاهایی می‌شنویم مثلا این که می‌خواهند چشم‌ها را گربه‌ای کنند، لب‌ها را به شکل هنرپیشه‌های حاشیه خلیج فارس دربیاورند، کشش صورت زودهنگام و در سنین پایین انجام دهند، چال‌های روی گونه ایجاد کنند. این موارد از تقاضاهای شایع اما غیراصولی است.

چرا برای این عمل‌های زیبایی و به گفته شما غیرضروری اصرار وجود دارد؟

اغلب، افراد جراحی زیبایی را به شکل معجزه می‌بینند، فکر می‌کنند یک جراح زیبایی هر کاری بخواهد می‌تواند انجام دهد، در حالی که اینطور نیست. یک جراح پلاستیک، دوره تناسب زیبایی را هم آموزش می‌بیند و می‌آموزد که چطور بر اساس استانداردها و در صورت لزوم، نسوج سخت و نرم را جابجا کند. این با تصور مردم که فکر می‌کنند هر شکلی می‌شود به هر چهره‌ای داد مغایر است. ممکن است در بعضی موارد این اتفاق هم ممکن باشد اما باید به جنبه‌های علمی و سلامت آن توجه کرد. ما هنوز نتوانسته‌ایم این ذهنیت را پاک کنیم که جراحی زیبایی برای هر نقطه از بدن و به هر شکلی که خواستند، امکان‌پذیر و صحیح نیست. باید این فرهنگ را در مردم ایجاد کرد که هیچکس نمی‌تواند شبیه شخص دیگری شود و اصلا لزومی برای این کار وجود ندارد. خداوند هر کدام از ما را به شکلی آفریده که در جزییات با همدیگر تفاوت داریم و اصلا زیبایی در همین تفاوت‌هاست. مخصوصا عمل‌های استخوانی و اسکلتی صورت اصلا آسان و بی‌عارضه نیست،‌ حتما باید لزومی داشته باشد که این عمل‌ها انجام شود و در قالب استانداردها بگنجد. باید حتما ارزش این کار را داشته باشد نه این که بخواهند شبیه هنرپیشه‌ها شوند یا تنوع ایجاد کنند، این دلایل اصلا منطقی نیست که بخواهند خودشان را به عمل‌ جراحی بسپارند.

این عمل‌ها در مردان هم افزایش پیدا کرده؟

نسبت مردان به زنان در گذشته یک به 10 بوده و الان هم تقریبا همان است و تفاوت معناداری پیدا نکرده.

ایران همچنان بیشترین آمار جراحی زیبایی را دارد؟

بله ایران همچنان بیشترین عمل‌های جراحی زیبایی را در دنیا دارد که شامل موارد مختلف است. در ایران، جراحی بینی بیشترین میزان عمل‌های زیبایی را دارد اما ممکن است در کشورهای دیگر جراحی‌های دیگر در صدر باشند.

با این میزان جراحی زیبایی، برای کاهش عواقب آن باید چه کار کرد؟

من همیشه می‌گویم سهم مردم در عواقب جراحی‌های زیبایی کمتر از پزشکان نیست چون موضوع به این مهمی را دست‌کم می‌گیرند و گاهی به متخصصانی مراجعه می‌کنند که به سوابق علمی آنها آشنایی ندارند. متاسفانه کمیته تخصصی برای نظارت بر تبلیغ‌های تلویزیونی هم وجود ندارد و بسیار می‌بینیم که در صداوسیما کسی که متخصص است به عنوان فوق تخصص معرفی می‌شود یا شخصی که یک دوره شش ماهه گذرانده یا حتی در دانشنامه او اسمی از زیبایی و پلاستیک برده نشده، به عنوان جراح پلاستیک معرفی می‌شود. این موارد به جراحی‌های غیرتخصصی دامن می‌زند.

بنابراین مردم خودشان باید آگاه باشند و تحقیقات لازم را انجام دهند که به چه افرادی مراجعه می‌کنند. مردم گاهی فراموش می‌کنند که هر جراحی چه زیبایی و چه غیرزیبایی یک دخالت در سلامت و کار تهاجمی است بنابراین به این راحتی نباید سلامتشان را به دستانی بدهند که تیغ بر دست دارند و از تخصص آنها اطلاعی ندارند. به مردم توصیه می‌کنم برای انجام هر عمل زیبایی به خودشان زمان بدهند، اجازه بدهند که گذشت زمان به آنها نشان دهد واقعا مصمم هستند این عمل را انجام دهند یا نه و به محض این که چنین فکری به ذهنشان خطور کرد برای انجام جراحی اقدام نکنند.منبع سلامت نیوز

نظرات

در ادامه بخوانید...

جراحی پلاستیک در کدام کشورها رونق دارد؟

در

۱۲۰ هزار ایرانی در سال عمل جراحی پلاستیک انجام می‌دهند. اما با این حال آمریکای جنوبی بیشترین تعداد عمل جراحی پلاستیک را دارد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

سرامیک

در


سرامیک فلز گذشته و آینده می باشد. سرامیک در میان تمام فلزا تحمل بالایی دارند، ظروف سفال و تزئینات از 5000 bc مانده اند. و این دوام آنها، بویژه در دمای بالا است که امروزه هم علاقه به آنها وجود دارد. فوق العاده سخت هستند (الماس- یک نوع سرامیک- سخت ترین آنها می باشد) و می تواند نسبت به فلزات در مقابل دمای بالا دوام بیاورد. سرامیک ها ترکیبات آلی بلورین هستند (یا نسبتا بلورین می باشند)؛ شامل سرامیک های قدیمی و سفالی و سرامیک های با عملکرد فنی بالا می باشند. همه آنها سخت و شکننده می باشند و کلا نقطه ذوب بالا و ضریب بسط دمایی پایین داشته و اغلب عایق الکتریکی خوبی می باشند. سرامیک های قدیمی برپایه رس، سیلیس و فلدسپا،‌ نرم بوده و به آسانی قبل از اینکه حرارت داده شوند،‌ قالب سازی می شوند؛‌حرارت دادن فاز شیشه ای ایجاد میکند که عناصر دیگر را به هم پیوند می دهد تا آجر، ظروف سفالین سنگ نما، ظروف پورسلین و کاشی ساخته شود. سرامیک های فنی شامل نیترید سیلکون خالص یا نیمه خالص است که به وسیله واکنش شیمیایی ساخته می شوند؛ متداولترین آنها عبارتند از آلومینیوم، ‌کربید سیلیکون، نیترید سیلیکون،‌کربید برون، نیترید برون و کربید تنگستن.
سرامیک ها دارای خصوصیات منحصر بفردی هستند. ضریب بسته بندی اتمی پایین آنها، نقطه ذوب بالای آنها باعث می شود که ضریب انبساط پایینی داشته باشند. آنهایی که خالص و کاملا بلورین می باشند، دارای رسانایی دمایی بالایی هستند؛ ناخالصی های و فاز شیشه ای آن را کاهش می دهد. زمانیکه کامل هستند که بیش از حد قوی باشند، اما معایب کوچک که اجتناب از آنها سخت است، زمانیکه موا در اثر تنش یا خمش بارگیری می شوند،‌مقاومت را کاهش داده و بصورت ترک دیده می شوند؛ مقاومت فشرده بالا می ماند (18-8 برابر مقاومت در کشش). مقاومت در برابر ضربه پایین بوده و تنش ناشی از شوک حرارتی به آسانی و توسط تغییر شکل پلاستیک کم نمی شود، گرادیان دمایی بالا یا شوک حرارتی باعث ایجاد شکست می شوند.

نکات طرح

اندازه قطعات سرامیکی تجاری می تواند از عناصر کوچک همچون عایق های شمع تا دماغه مخروطی بزرگ برای وسایل نقلیه ورود مجدد باشد. دمای اشتعال بالا از الحاق فلزات قالب سازی شده در سرامیک جلوگیری می کند. اشکال را باید تا حد ممکن ساده،‌ با تلرانس آزاد نگه داشت. شکست در طول خشک کردن و حرارت دادن می تواند تا 25درصد باشد. لبه ها و مخروط ها باید شعاع زیادی داشته باشند،‌ از قطعات بدون حفاظ بزرگ و تحت برش باید اجتناب کرد، اشکال متقارن و ضخامت دیوار یکسان با زاویه انتخاب حداقل 5 درجه خوب می باشد.
اغلب سرامیک های فنی بصورت پودرهایی هستند که با استفاده از بایندر پلیمری، فشرده، اکسترود شده یا در قالب تزریق می شوند. قطعه سبز رنگ حاصل ماشینکاری یا صیقل داده می شود تا شکل داده شود، خشک شود یا حرارت ببیند (پختن). فلزات را می توان توسط چسب، لحیم کاری یا سفت کردن به سرامیک متصل کرد (تا زمانیکه فلز در بیرون و تحت تنش باشد). لحیم کاری قوی تر از چسب یا سفت کردن می باشد و مقاوم در برابر دما می باشد اما نیازمند پوشش فلزی بعنوان پایه آلیاژی می باشد. اتصال چسبی یا انتشاری به سرامیک اجازه می دهد تا به سرامیک یا فلز دیگری متصل شود. چسب را می توان برای سرامیک هایی با سطح صاف و براق بکار برد؛ سطح پاتینا نیز ممکن است.
سرامیک های قدیمی آشناتر هستند همچون آجر، کاشی، قسمت های سفید (دستشویی، حمام، سینک) و ظروف سفال. سرامیک های فنی بعنوان یاتاقان، تیغه های توربین، میله های سربی، ابزار برش، قالب اکستروژن ، نازل، مهر و موم، فیلتر، ظرف مخصوص ذوب فلز و سینی، عایق های الکتریکی، زیرلایه، و سینک های حرارتی برای جریان الکترونیکی استفاده می شوند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

الاستومر چیست

در


(سیارک)الاستومرها را اساسا "پاک کن" می نامند چون می توانند علائم مدادی را پاک کنند- اما این یکی از چندین خصوصیت قابل توجه و مفید الاستومرها می باشد. برخلاف طبقه دیگری از خاک، الاستومرها زمانیکه کشیده می شوند، شکل خود را حفظ می کنند و زمانیکه رها شدند به حالت اولیه خود بر می گردند. این خاصیت الاستومرها اجازه می دهدتا برای پاک کن ها و واشرها استفاده شوند. الاستومرهای با خاصیت بالای میرایی به کُندی بازیافت می شوند؛ الاستومرهای با میرایی پایین، به حالت اولیه برگشته، انرژی استفاده شده برای کشش را باز می گردانند.بنابراین در فنرها، منجیق ها و تمام ابزارهای دارای فنر استفاده می شوند. خاصیت سازگاری باعث سایش بالای الاستومرها بر روی سطوح خشن می شود (به راحتی)، به همین دلیل است که در تایرهای پنوماتیک و کفش استفاده می شوند. الاستومرها در فوم ها استفاده شده،‌ خاصیت بالشی به آنها می دهند و حتی این خاصیت افزایش یافته به شکل هر چیزی که از آن عبور کند، درخواهد آمد.
تقریبا تمام جامدات مهندسی دارای مدول الاستیک (اندازه گیری سفتی آنها) بین 1 و 1000 gpa هستند. الاستومرها سفتی بسیار پایینی دارند- بین 0.0001 و 1gpa. این سفتی پایین، توانایی آنها برای کشش، و یادآوری شکل اولیه آنها ناشی از ساختار آنها می باشد. مولکولهای یک الاستومر، زنجیره های طولانی از کربن متصل (یا در سیلیکون ها، زنجیره های سیلیکون، اکسیژن) به هیدروژن، نیتروژن، کلر یا فلور متصل به کناره ها می باشد. اتم های کربنی که به هم متصل می شوند تا زنجیره را شکل دهند، به همدیگر بطور قوی پیوند می یابند،‌ اما شاخه های جانبی یک مولکول، بطور ضیف با شاخه های جانبی مولکول دیگر پیوند می یابند. در واقع، این پیوندهای مولکول به مولکول یک الاستومر در دمای اتاق ذوب می شود. در این حالت، الاستومر،‌مایع با خاصیت ویسکوزیته بالاست، مولکولهای آن همانند بشقابی از اسپاگتی پخته در هم می باشد و می توان آن را قالب بندی کرد. سپس بازیابی می شود؛ بازیابی،‌ پیوندهای قوی بین مولکولها ایجاد کرده وخاصیت درهم برهمی را به شکل قالب مورد نظر در می آورد. بیشتر طول هر مولکول بر روی مولکولهای مجاور می غلتد،‌ به کشش آن اجازه می دهد، اما زمانیکه رها شد، نقاط اتصال با فاصله زیاد، قسمت درهم برهم را به شکل اصلی خود باز می گردانند. در مورد لاستیک طبیعی، ترمیم به وسیله حرارت با سولفور حاصل می شود (حرارت زیاد)، در لاستیک های مصنوعی، فرایند ترمیم پیچده تر است اما اثر آن یکی می باشد. این بدین معنی می باشد که الاستومرها، ترموست می باشند- زمانیکه ترمیم شد، نمی توان آن را دوباره قالب سازی کرد یا مجددا شکل داده یا بازیابی کرد،‌ که مشکل عمده تایرهای ماشین ها می باشد. تایرها بیشترین کاربرد الاستومرها را به خود اختصاص داده اند؛ دومین کاربرد در کفش ها می باشد، موارد کاربرد بعدی عبارتند از، غلتک های صنعتی، تسمه، بالش، لباس و تجهیزات ورزشی. الاستومرها به وسیله ریخته گری، فشار دادن، اکستروژن و فوم پردازش می شوند.
احتمالا بیش از 1000 درجه الاستومر باشد. ساده ترین نوع الاستومرها تنها حاوی کربن، هیدروژن،‌ نیتروژن و اکسیژن می باشد (الاستومرهای هیدروکربن). آنها با نفت،‌ موادشیمیایی و تشعشعات UV آسیب می پذیرند. پر کردن با کربن سیاه (دوده) به حفاظت در مقابل UV کمک می کند. جایگزینی برخی از هیدروژن ها با کلر یا فلور (الاستومرهای کلورو/ فلورو کربن)،‌ باعث ثبات شیمیایی بیشتری می شود. ثبات بیشتر ناشی از جایگزینی کربن با سیلیکون است (الاستومرهای سیلیکونی)، اما گران هستند. الاستومرها- همانگونه که گفته ایم- ترموست می باشند، اما از ترفندهایی نیز می توان استفاده کرد تا باعث شویم همانند ترموپلاستیک ها رفتار کنند. خمش یا همبسپاری مولکولهای الاستومر با ترموپلاستیک هایی همانند پلی پروفیلن، pp،‌ درصورتی که درست انجام شوند، توده های مجزایی از الاستومرهای به هم چسبیده توسط فیلم pp را می دهد (سانتوپرن). ماده همانند یک الاستومر رفتارمی کند اما اگر حرارت دهیم تا به اندازه ای که pp ذوب شود، می توان آن را مجددا قالب سازی کرده و حتی بازیافت کرد.

نکات طرح

نگرش های مربوط به پلیمرها- پلاستیک ها- در طول 70 سال گذشته متغیر بوده است. در 1930، زمانیکه باکلیت تایید شده و سلفون، pvc، پلی استیرن، پلکسی گلاس و نایلون برای اولین بار معرفی شدند، آزادی شکل و رنگ آنها باعث الهام بخشی به طراحان جوان شد. تا 1950، ارزان و متنوع بودند و هزینه پایین مواد و پردازش آنها به دوره محصولات ارزان و محصولات یکبارمصرف با طراحی ضعیف منجر شد که نام بدی به پلاستیک ها داد. از 1970، استفاده از پلیمرها در لباسهای با کیفیت بالا، کفش، محصولات خانگی و سیستم های حمل و نقل،‌ بازاری با طراحان مبتکر خلق کرده است که محدوده وسیع از اشکال، رنگ، جلای سطح،‌ شفافیت، نیم شفافیت، سختی و قابلیت انعطاف پلیمرهای مدرن را استخراج می کنند. ترکیب آنها با فیلرها و فیبرها (شیشه، کربن،‌کولار) محدوده ای از مواد سبک با سفتی و مقاومت قابل قیاس با فلزات را داده و باعث نفوذ آنها به بخشهای اتومبیل، هوافضا و دریایی می شود.
پلیمرها همانند فیبرها (نخ نایلونی و پلی استری، طناب پلی پروفیلن)،‌ فیلم ها (فیلم چسبی،‌ کیسه های پلی اتیلنی)، قالب ریزی توده ای (مبلمان پلاستیکی باغ، محفظه کامپیوتر) و فوم ها (بسته بندی پلی استیرنی، کلاه ایمنی دوچرخه) معروفند. فیبرهای پلیمری قوی تر و سفت تر از معادل آنها از نظر شکل توده ای می باشند چون فرایندهای ترسیمی که به وسیله آنها ساخته می شوند،‌ زنجیره های پلیمری را در طول محور فیبر هدایت می کنند. بنابراین، پلی پروفیلن، پلی اتیلین و بالاتر از همه، آرامید نسبت به وزن آنها نقاط قوتی دارند که بیش از فولاد است. فیبرهای پلیمری بندرت به تنهایی استفاده می شوند. آنها بعنوان تقویت رزین پلیمری ، در پارچه های بافته و طناب ها استفاده می شوند.
آسانی قالب سازی به شکل گیری اشکالی اجازه می دهد که در مواد دیگر تنها به وسیله روشهای گران مونتاژ ساخته می شوند. کارایی عالی آنها به قالب سازی اشکال پیچیده و تولید ارزان ترکیبات یکپارچه ای اجازه می دهد که قبلا توسط مونتاژ بخشهای متعدد ساخته می شدند. خمش به تنظیم خصوصیات اجازه می دهد تا شرایط خاص طراحی از نظر سفتی، مقاومت و قابلیت پردازش راتامین کند. افزودنی های کم به تنظیمات خصوصیات دیگر اجازه می دهد" افزودنی های نرم کننده رفتار چرمی را باعث می شود؛ افزودنی های بازدارنده شعله، اشتعال پذیری را می کاهد. برخی پلیمرها همچون ppo منحصرا در مخلوط ها استفاده می شوند (پردازش ppo به تنهایی سخت است)؛ بقیه در اشکال خالص استفاده می شوند.
پلیمرهای متعددی هم از نظر خرید و هم شکل ارزان می باشند. آب مقاوم،‌ اسیدها و بازها اگرچه حلالهای ارگانیک هستند، حمله می کنند. همه آنها سبک و اغلب آنها منعطف هستند. آزادی رنگ و شکل به طراحی ابداعی اجازه می دهد. ترموپلاستیک ها را می توان بازیافت کرد و اغلب غیر سمی هستند، اگرچه مونومرهای آنها اینگونه نیستند. خصوصیات پلیمرها بسرعت با دما تغییر می یابند. حتی در دمای اتاق، بسیاری از آنها خزش یافته و به آرامی شکل خود را تغییر می دهند؛‌ و زمانیکه خنک شدند،‌ احتمالا شکننده شوند. پلیمرها کلا به اشعه UV، محیط اکسیدی حساس بوده و نیازمند حفاظت خاصی هستند. مقاومت الکتریک خوب و مقاومت دی الکتریک استثنائی دارند. زمانی که به شکل فوم در آمدند،‌ مواد عایق با رسانایی دمایی پایین به اندازه هوا ایجاد می کنند. اساس پلیمرها در نفت (منبع غیرقابل تجدید) و مشکل رسوب آنها در پایان عمرشان (به آسانی تجزیه نمی شوند) به این بینش منجر شده است که پلیمرها از زیست محیط دوست نیستند. در این مورد حقایقی وجود دارد، اما مشکلات فعلی قابل حل هستند. استفاده از نفت برای ساخت پلیمرها، کاربرد اصلی و بهتر آن در مقایسه با استفاده از آن جهت سوخت بعنوان حرارت دهنده می باشد؛ حرارت را می توان از پلیمر در پایان عمر آن بدست آورد. جایگزین هایی برای نفت وجود دارند: مواد خام پلیمری را می توان از محصولات کشاورزی (نشاسته و شکر،‌ ازطریق متانول و اتانول) ساخت. و ترموپلاستیک ها- بشرط اینکه آلوده نباشند- را می توان بازیافت کرد.
بخشی از بازار که برپایه پلیمرها و کامپوزیت ها می باشد،‌ بخشی ازبازار با سریعترین رشد از نظر مواد تزئین و سازه ای می باشد. تحقیق درباره پلیمرهای زیست تجزیه پذیر و پلیمرهای ساخته شده از محصولات فرعی کشاورزی همچون لیگنین به نسل جدیدی از محصولات زیست دوست منجر می شود. پلیمرهایی با ثبات دمایی بالاتر،‌ سفتی،‌ مقاومت و سختی بالا در حال توسعه می باشند. آنچه که جالب تر می باشد، توانیی روز افزون کاربردی بودن پلیمرها می باشد. پلیمرهای الکترواکتیو، گشتاور دو قطبی الکتریکی را با خود دارند و تحت تاثیر میدان الکتریکی هستند؛ آنها را می توان در اسپیکرها و میکروفون ها بکار برد. پلیمرهای فعال از نظر نوری،‌به هنگامی که توسط الکتریسته تحریک شدند، نور از خود ساطع می کنند؛ آنها باعث نمایش،‌قابلیت انعطاف در سطح وسیع می شوند. پلیمرهای دمای بالا اگرچه گران هستند،‌ دارای ثبات کافی برای استفاده در ورودی منیفولدها و دیگر قطعات مربوط موتورهای احتراق داخلی هستند.
انواع مختلفی از پلیمرها وجود دارند و روابط بین آنها می توانند گیج کننده باشند. برخی از این روابط در بالا نشان داده شد. پلی اتیلن ساده ترین پلی لفین است اما حتی آن را نیز می توان به طرق مختلف ساخت. زندگی آن همچون اتیلن آغاز می شود ،C2H4.
پلیمریزاسیون زنجیره هایی از CH2-CH2-CH2-... را می دهد. بسته به نوع کاتالیست، زنجیره ها می توانند کوتاه یا بلند، ‌خطی یا شاخه ای باشند. زمانیکه پلیمریزه شدند، آنها را می توان مخلوط کرده، فوم کرد و در فیبرها و فیلم ها بکار برد. اگر با پروفیلن، C3H6 شروع کنیم، تنوع مشابهی از پلی پروفیلن را می توان ساخت.
پلی استیرن دارای امکانات پیچده مشابه می باشد؛ همچون استیرن- اتیلن با یک هیدروژن جایگزین شده توسط حلقه بنزن شروع می شود. آن ار می توان همچون ترموپلاستیک یا الاستومر فوم کرده یا مخلوط کرد؛ و به وسیله اصلاحات شیمیایی، Abs و مشتقات آن می شود.
پلی استرها، pvcها و پلی اورتان ها نیز دارای خصوصیات متعددی هستند؛ آنها دسته هایی از ترموپلاستیک ها، الاستومرها و ترموست ها را بیش از رزین های دیگر همپوشانی می کنند. pvcها می توانند ترموپلاستیک یا الاستومر باشند؛ پلی اورتان ها و پلی استرها می توانند هر کدام از این سه باشند؛ بعلاوه، پلی اورتان را می توان فوم کرده و پلی استر را می توان در فیلم یا فیبر بکار برد. این تنوع می تواند گیج کننده باشد، اما محدوده وسیعی از خصوصیات آن، باعث آزادی بالای طراحی می شود. ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

مبارزه با چین و چروک صورت طبیعی و رایگان

در
آخرین تحقیقات نشان می دهد که یک روش جایگزین شگفت انگیز ، طبیعی و رایگان ، بهتر از همه این روش های شکست خورده ی بوتاکس و جراحی زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک و پیری پوست عمل می کند.
 
این جایگزین معجزه گر: ورزش است.نترسید نمی خواهم شما را به باشگاه بفرستم چون که می دانم خیلی ها از رفتن به باشگاه و یک برنامه روتین برای ورزش بیزارند، پس مقاله را تا آخر بخوانید .
 
یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که این روش طبیعی را در اواخر زندگی شروع می کنند می توانند چین و چروک های صورت، چین های پنجه کلاغی، نواحی پوستی آویزان را معکوس کنند و توضیحی علمی برای این امر وجود دارد.این خبر به قدری مهم است که در بزرگترین روزنامه آمریکایی ، نیویورک تایمز اعلام شده است.
 
محققان کانادایی در دانشگاه مک مستر در انتاریو مشاهده کرده اند که ورزش با افزایش سن با تغییراتی که در لایه های سطح پوست رخ می دهد ، مبارزه می کند.
 
بعد از گذشت حدود 40 سال ، بیشتر افراد ضخیم شدن لایه بالایی پوست خود را تجربه می کنند . این بخشی است که به راحتی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. تمایل دارد خشک تر ، پوسته پوسته و متراکم شود.
 
در همین حال ، لایه زیر سطح رویی ، به نام درم ، شروع به نازک شدن می کند. خاصیت ارتجاعی و سلول ها را از دست می دهد. محققان توضیح می دهند که این امر جلوه نازک تر و پوسته پوستی به پوست می بخشد.این حتی در افرادی اتفاق می افتد که پوست آنها هرگز در اثر آفتاب آسیب ندیده است.
اما این اکتشافات جدید نشان می دهد که این پدیده می تواند خنثی شود و حتی در حیوانات و انسان ها معکوس شود.
آنها نشان داده اند که افراد بالای 40 سال که حداقل سه ساعت ورزش متوسط ​​و یا فشرده در هفته انجام می دهند ، دارای پوستی نرم تر و الاستیک هستند.این تفاوت بعد از سه ماه قابل مشاهده بود: "  در زیر میکروسکوپ ، پوست داوطلبانی که در این آزمایش شرکت کرده اند ، شبیه به یک فرد بسیار جوانتر بود و تنها کاری که انجام دادند این بود که کمی ورزش کردند!
 
توضیح پدیده مشخص نیست. اما محققان به ارتباط با میوکین ها ، موادی که توسط عضلات فعال ایجاد می شود ، گمان می برند. آنها سطوح بسیار بالایی از میوکین ها به نام IL-15 را در پوست افرادی که ورزش کرده بودند (50٪ +) مشاهده کردند. این میوکین ها می توانند به تغییرات ساختاری در پوست منجر شوند.با این حال ، موارد دیگر قطعاً درگیر هستند. مصرف قرص یا تزریق IL-15 برای از بین بردن چین و چروک بعید است به اندازه ورزش موثر باشد.
 

چگونه به خودتان برای ورزش کردن انگیزه دهید

سوال اساسی این نیست که: آیا باید ورزش کنم؟ سوال این است که چگونه خودمان را برای بازی در ورزش در طولانی مدت انگیزه دهیم؟ 
 
پاسخ ساده است:انتخاب ورزشی که چیز دیگری را برای شما به ارمغان بیاورد ، ضروری است: لذت ، هیجان ، ماجراجویی ، جلسات بهزیستی ...بسته به سن شما ، وضعیت سلامتی ، سلیقه شما ، محدودیت های شما لازم است ورزشی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.
تا آنجا که به من مربوط می شود، تمام ورزشی که انجام می دهم از اشتیاق من به طبیعت سرچشمه می گیرد.
 
بنابراین من در باغ آشپزخانه خود سخت کار می کنم و علفهای هرز را می کشم ، درختانم را برش می دهم ، کمپوست را خالی می کنم ، کود حمل و نقل می کنم ، گلخانه خود را مراقبت می کنم ...در طبیعت زیادی قدم می زنم ، اغلب فرزندانم یا کیسه ای، کوله پشتی برای پیک نیک و وسائلی برای کمپینگ را حمل می کنم. من در رودخانه ها ، حوضچه ها ، و در دریا آب تنی می کنم و تا وقتی که به اندازه کافی خوش شانس باشم از این محیط ها استفاده می کنم.
به محض این که فرصتی ایجاد شد ، من به کوهنوردی می روم. من همیشه با دوچرخه به محل کار می روم ، مگر به تازگی زیرا مسیر خیلی خطرناک است (و من رنج می برم). تمام این کارها تحرک زیادی در زندگی من ایجاد کرده است و همچنان ادامه دارد ، اما من تقریباً کاری به عنوان ورزش در یک باشگاه انجام نمی دهم.
 
من این کار را انجام می دهم زیرا دوست دارم از باغ خود سبزیجات بخورم ، دوست دارم باد تازه ، آب خنک را روی پوست خود احساس کنم ،صدای پرندگان را بشنوم ، گیاهان را رصد کنم ، به مناظر زیبا فکر کنم ، در کنار دوستان قدم بزنم، به آنها گوش دهم ، تبادل نظر کنم ، که ایده آل است هنگام راه رفتن ... من دوچرخه سواری می کنم زیرا ساده تر است ، من بر ترافیک غلبه می کنم ...
 
اگر مجبور میشدم این همه را متوقف کنم ، به خودم نمی گفتم ، " این کار مرا از ورزش محروم می کند! می گفتم: "  لعنتی ، این مرا از شادی و لحظه های خوشبختی محروم می کند! "
 
بنابراین ، هر کس باید راه خود را پیدا کند.
 
برادرم دیوانه رقصیدن است که در واقع بسیار اسپرت است. تمام عضلات درگیر می شوند ، اما او هم این کار را می کند زیرا او دوست دارد خیلی با همسرش می رقصد.
 
دیگران عاشق سرعت دوچرخه ، قدرت یک اسب که از موانع عبور می کند ، شادی های بازی با توپ ، رقابت های دو و میدانی ، زیبایی حرکات ژیمناستیک ، اسکیت بازی خیره کننده و ... هستند
 
بنابراین ، من نمی گویم "ورزش کنید تا چین و چروک کمتری داشته باشید". ارائه چنین مواردی واقعاً افتضاح است.
 
من می گویم: "شادی های بزرگ را در ورزشی که دوست دارید پیدا کنید ، با  خود خوب رفتار کنید. زندگی شما و بدن شما نیز زیباتر خواهد شد ...  "
 
و شما: آیا ورزش می کنید زیرا باعث خوشحالی شما می شود؟ یا به دلیل احساس تعهد ورزش می کنید؟ با ما در میان بگذارید ، و با خوانندگان سیارک ، تجربیات خود را برای ایجاد "ورزش لذت بخش" در صفحه نظرات این مقاله قرار دهید.
به سلامتی شما!

نظرات

در ادامه بخوانید...

جراحی زیبایی " چشم روباه "چگونه است

در

چشم روباه

Operation Fox Eyes: چگونه می توان نگاه بلا حدید را داشت؟


در اینجا همه آنچه در مورد یکی از محبوب ترین گرایش های جراحی پلاستیک باید بدانید آورده شده است.با گشتن در میان اخبار خبری ، به راحتی با روندهای جدید آشنا می شویم و به طور نامحسوس از آنها تقلید می کنیم. کسی می فهمد که بدون کفش های ورزشی  نمی تواند زندگی کند ، دیگرانی پر از اعتماد به نفس هستند که نباید فوراً یک وسیله کاملاً جدید بخرند و عده ای دیگر نیز با نگاه به چهره بلا حدید به این ایده می رسند که آنها همان چشم روباه را به عنوان یک سوپرمدل می خواهند. ما همراه با جراح پلاستیک  ، در می یابیم که چگونه اولین روند بلفاروپلاستی پدید آمده است و چه عملیاتی برای دستیابی به  "چشم روباه" موثرترین است.

 

بلفاروپلاستی یکی از مرسوم ترین جراحی های زیبایی  است. و همه به این دلیل است که پوست اطراف چشم بسیار نازک است و به سرعت کشیده می شود. این امر منجر به این واقعیت می شود که اولین علائم پیری ، چین و چروک  ها ، آویزان شدن بیش از حد پوست پلک های بالا و پایین ، افتادگی گوشه های پایین چشم ، "کیسه های چربی" و سایر تغییرات نه چندان خوشایند در درجه اول در این منطقه ظاهر می شود.


امروزه بلفاروپلاستی با روش های مختلفی انجام می شود ، اما در چند سال گذشته ، عمل "چشم روباه" محبوبیت خاصی داشته است. و بلا حدید مدل 23 ساله برای این جراحی زیبایی جراحان پلاستیک تشکر می کند. جراحان پلاستیک به معنای واقعی کلمه با بالا بردن گوشه خارجی پلک فوقانی و کشیدن آن کمی به سمت شقیقه ها ، چهره او را به کمال رساندند. به این ترتیب ، آنها به برش بیشتر چشمها به شکل بادامی دست یافتند و نگاه بلا حدید جوان ، نگاهی مبهوت و کمی وحشی شد. جای تعجب نیست که نتیجه بسیار پر سر و صدا بود.

 

چشم روباه


کمترین نقش این واقعیت نبود که  جولیان دی سیلوا ، که عکس های مدل را با فرمول نسبت طلایی مقایسه کرد ، بلا حدید را زیباترین زن جهان خواند ، زیرا چهره او تا حد ممکن به ایده آل نزدیک شد. در نتیجه ، بلا حدید به تبلیغی  جراحی زیبایی چشم روباه تبدیل شد. اکنون دختران در سراسر جهان می خواهند موفقیت بلا حدید را تکرار کنند و چشمان خود را مانند چشم روباه کنند!

این عمل بسیار محبوب شده است: مردم شروع به بیشتر دیدن عکسها ، توجه به خطوط صورت و فرم چشمهایشان می کنند و خود را با ستاره ها مقایسه می کنند. وقتی زاویه جانبی چشم بالا می رود ، در واقع بسیار زیباتر از زمانی است که به سمت پایین هدایت شود. این جزئیات باعث می شود که چهره زنده تر شود.

چگونه می توان "چشم روباه" را بدست آورد؟


برای ایجاد "نگاه مکار روباه" سه راه وجود دارد که متفاوت است.

عمل جراحی زیبایی چشم روباه

عمل زیبایی چشم بادامی

 اثر جراحی به مدت 3-7 سال باقی خواهد ماند. "در روش جراحی ، با تجهیزات خاصی برشی در پوست سر ایجاد می شود ، پس از آن آندوسکوپی انجام می شود و قسمت جانبی ابرو برداشته می شود. روش های تثبیت بسیار متفاوت است ، اما اغلب از اندوتین ها به عنوان تثبیت استفاده می شود - صفحه های کوچک که به شما امکان می دهد پوست را در مناطق مشکل دار صورت سفت کنید. "

 

السا هوسک
السا هوسک

 

عمل زیبایی چشم روباه بوسیله لیفت با نخ 

مدلسازی گوشه های چشم و ابروها بدون جراحی با نخ های مخصوص انجام می شود ، که زیر پوست قرار داده می شوند و روی قسمت بالای  استخوان ثابت می شوند. بعد از عمل بیمار چند روز با بانداژ می شود. واکنش های آلرژیک ، تورم و کبودی از عوارض جانبی رایج برداشتن نخ است ، اما این روش جراحی بزرگی را شامل نمی شود و پس از مدت کوتاهی نتایج قابل توجهی به بار می آورد. این اثر از یک ماه ! تا یک سال ادامه دارد.

عمل زیبایی چشم روباه بوسیله بوتاکس

کشیدن گوشه چشم بدون جراحی

شدت تأثیر این روش به محل قرارگیری عضلات صورت در پیشانی بستگی دارد. با شل کردن برخی از عضلات سطحی ، سم بوتولینوم امکان بالا بردن ابروها را در سطح ابروها ایجاد می کند.  اثر بوتاکس حدود شش ماه طول می کشد. در مورد عواقب و موارد منع مصرف ، باید یادآوری شود که هر روش تزریق خطرات مرتبط با نقض یکپارچگی پوست را به همراه دارد. حتی بوتولینوم درمانی  می تواند منجر به عدم تقارن شود.

 

موارد منع مصرف و توصیه ها

تمام روش های فوق را می توان به طور انحصاری از سن 18 سالگی به بعد استفاده کرد. این محدودیت نه تنها با مسائل حقوقی ، بلکه با فیزیولوژی نیز همراه است. واقعیت این است که در افراد خردسال ساختار استخوان کاملاً تشکیل نشده است ، بنابراین ، مداخله جراحی می تواند عواقب نامطلوبی را بوجود بیاورد.

 

هیلی بیبر
هیلی بیبر (بالدوین)


سایر موارد منع مصرف در هنگام انتخاب هر یک از این روش ها در مشاوره شخصی با یک جراح پلاستیک مشخص می شود. هنگام برنامه ریزی برای جراحی زیبایی بدون نشانه های خاص ، فردیت خود را بخاطر بسپارید و به توصیه های پزشک گوش دهید.

هرگونه مداخله جراحی یا تزریقی می تواند عواقبی داشته باشد. این مهم است که هنگام نمایش عکس بلا حدید با درخواست "من این را می خواهم!" به دکتر توجه کنیم. قبل از اینکه سرانجام در مورد تغییر شکل تصمیم بگیرید ، جوانب مثبت و منفی را بسنجید و تسلیم روند مد نشوید.

نظرات

۱۴۰۱/۱/۱۱این مدل از دوران کودکی خود را به اندازه کافی زیبا نمی دانست. این دختر تحت چندین عمل جراحی پلاستیک قرار گرفت و ظاهر ایده آلی به دست آورد که توسط کارشناسان به عنوان نزدیک ترین زن زنده به نسبت طلایی شناخته شد.

۱۴۰۱/۱/۱۱اما، با وجود چندین عمل جراحی پلاستیک، ترس از رفتن روی سکو وجود داشت، از جمله در لباس زیر. این دختر به دلیل هیکلش بسیار پیچیده بود و خود را به اندازه کافی لاغر نمی دانست. اما این مدل قبلاً قراردادهای زیادی داشت و برنامه بسیار فشرده ای از حضورهای عمومی داشت - او مجبور بود همیشه از خودش جلوتر برود و بر خلاف ترس هایش باشد.

۱۴۰۱/۱/۱۱لباس‌های صریح در عکس‌برداری، خروج از نمایش‌های لباس زیر زنانه، عکس‌های بیکینی در شبکه‌های اجتماعی - همه اینها همانطور که رسانه‌ها و طرفداران معتقد بودند نمایش شجاعت نبود، بلکه نوعی شورش علیه ترس خود بود، یک مبارزه داخلی.

۱۴۰۱/۱/۱۱زندگی در رویارویی مداوم درونی یک بار عاطفی بزرگ است و بلا حدید نتوانست با آن کنار بیاید. خستگی جسمانی ناشی از کار سخت و عدم استراحت بر مشکلات روحی و روانی افزوده شد. روان دختر تحمل توجه مداوم، بحث، قرار گرفتن در کانون توجه را نداشت. نتیجه افسردگی است که این مدل اخیراً در شبکه های اجتماعی آشکارا در مورد آن صحبت کرده است.

در ادامه بخوانید...