مصرف بالای مواد آرایشی

(سیارک) : میزان مصرف مواد و لوازم آرایشی در ایران همیشه موضوعی توجه‌برانگیز بوده است. از آنجا که بخش قابل توجهی از لوازم آرایش به صورت قاچاق وارد می‌شود، آمار دقیقی از میزان مصرف آن وجود ندارد.

اما با در نظر گرفتن بررسی‌های آماری که از سبد خانوار و هزینه‌کرد جمعیت ایران و همین‌طور بررسی‌های جهانی که در سال‌های گذشته صورت گرفته، می‌توان گفت که ایران در میان ده کشور پرمصرف مواد و لوازم آرایشی در جهان است.
اضافه بر مصرف بالای مواد آرایشی، ایران در دهه اخیر به یکی از قطب‌های جراحی‌های زیبایی و روش‌های غیر جراحی زیبایی اعم از تزریق بوتاکس و ژل یا پروتزهای زیبایی تبدیل شده است. تا جایی که یکی از بازیگران پورن بریتانیایی برای جراحی زیبایی به ایران مسافرت کرد و این کشور را در جراحی زیبایی بینی درجه یک نامید.
به نظر شما چرا خیلی ها در ایران به آرایش‌های غلیظ علاقه‌مند هستند؟به نظر شما آیا داشتن آرایش غلیظ یک انتخاب شخصی و خصوصی است یا یک انتظار از طرف محیط پیرامون و جامعه؟ چرا آرایش می‌کنیم؟
با اوج‌گیری شبکه‌های اجتماعی در سالهای گذشته، هر از چند گاهی موضوع آرایش کردن یا نکردن در میان کاربران، تبدیل به موضوعی داغ می‌شود. چندی پیش چالش عکس‌های بدون آرایش در میان سلبریتی‌ها و ستارگان، علاقه‌مندان مشهوری پیدا کرد. در آخرینِ آنها آلیشا کیز ، خواننده، بدون آرایش به مراسم جوایز موزیک ویدیوهای ام‌تی‌وی رفت که با استقبال زیاد و البته انتقادهای بعضی از کاربران مواجه شد.
در ایران هم کاربران عادی یا هنرپیشگان گاهی با هشتگ #بدون_آرایش عکس‌های خود را با مخاطبانشان به اشتراک می‌گذارند. در این میان برخی از کاربران چالش عکس بدون آرایش را به خانه محدود نکردند و عکس‌هایی بدون آرایش مثلا قبل از رفتن به مراسم عروسی یا مهمانی هم در حساب اینستاگرام‌شان همرسانی می‌کنند.
آیا شما تا کنون به این فکر کرده‌اید که بدون آرایش به یک مهمانی یا قرار شخصی بروید؟آیا شما میان میزان آرایش یک فرد و اعتماد به نفس او نسبتی برقرار می‌دانید؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید