انتخاب مناسب ترین سایه برای چشم

در

بسیاری از خانم‌ها در انتخاب رنگ سایه چشم مشکل داشته و اطلاع ندارند که مناسب‌ترین رنگ برای چشم با توجه به رنگ چشمشان کدام می باشد. در این پست چند راهکار آورده شده است.


نکته اول در انتخاب سایه چشم

رنگ سایه انتخابی شما باید چند درجه از رنگ چشمانتان روشن‌تر باشد. نکته‌ای که در زدن سایه باید به آن توجه داشته باشید این است که هرگز نباید از سایه‌ای استفاده کنید که در همان تن و رنگ چشمانتان دسته‌بندی می‌شود؛ مثلاً برای چشم‌های آبی سایه آبی استفاده نشود. البته برای چشمان قهوه‌ای می‌توانید از اکثر رنگ‌های سایه استفاده نمایید اما برای چشمانی با رنگ آبی مثلا از رنگ یاس بنفش و بنفش بادمجانی استفاده نمایید. برای چشمانی با رنگ سبز نیز از سایه‌ای با رنگ صورتی مایل به قرمز و قهوه‌ای استفاده نمایید.

نکته دوم در انتخاب سایه چشم

یادتان باشد که سایه‌های طلایی مات یا براق، چشمان سبز را بسیار زیبا و شگفت‌انگیز نموده اما  رنگ‌هایی مثل قرمز حالت چشم‌های شما را خسته یا پیر نشان می دهد.

نکته سوم در انتخاب سایه چشم

می‌توانید بیش از یک رنگ سایه استفاده کنید اما به شرطی که سایه‌ها را به طور هماهنگ باستفاده کنید؛ برای مثال از سایه‌های براق در شب و از سایه‌هایی که متمایل به رنگ سبزند در روز استفاده نمایید.

نکته چهارم در انتخاب سایه چشم

ناگفته پیداست زمانی که می‌خواهید از یک رنگ سایه‌ای استفاده کنید باید از قلم‌مو برای سایه زدن استفاده کنید و هنگام استفاده از رنگی دیگر باید قلم‌مو را تمیز کنید و سپس استفاده کنید تا آرایشتان کثیف نشود.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.   

نظرات

در ادامه بخوانید...