استفاده های باور نکردنی زردچوبه

استفاده های باور نکردنی زردچوبه، فواید زردچوبه، آیا زردچوبه یک ادویه سرشار از آنتی اکسیدان است؟

اگر تا آخر عمرتان فقط می توانستید از یک ادویه استفاده کنید، زردچوبه را انتخاب کنید. زرچوبه سرشار از آنتی اکسیدان است. همچنین به طرز باورنکردنی این داروی گیاهی، زردچوبه دارای خواص ضد التهاب، ضد باکتری و ضد قارچ دارد.مطمئنا زرچوبه یکی از بهترین ادویه های غذاست، اما در مورد زیبایی حتی از آن هم بهتر است.بیایید خواص و مضرات این ادویه خوش رنگ را بررسی کنیم.

شیر طلایی

یکی از تاثیر گذارترین مصارف زیبایی زردچوبه خوردن آن است. برای همین است که شیر طلایی یک از محبوب ترین نوشیدنی هاست. زردچوبه و عسل را با شیر نارگیل یا شیر بادام مخلوط کنید و نوش جان کنید. نه تنها که خیلی خوش مزه است، بلکه باعث کاهش التهاب از درون و بهبود خواب شبانه می شود.

یک ماسک صورت بی نظیر

شما می توانید بیش از ۸۰۰ ماسک صورت با زرچوبه درست کنید. اما یکی از بهترین های آن ها ساده است. زردچوبه و عسل یا زردچوبه و ماست ساده. آن را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید و بعد آب کشی کنید. زرچوبه باعث کاهش قرمزی، التهاب از بین رفتن لکه ها و جلوگیری از چروک شدن پوست می شود.

دقت کنید که نگذارید ماسک بیش از حد روی پوستتان بماند چون ممکن است رنگ آن را موقتا زرد کند.

درمان سوختگی

اگر یک سوختگی ضعیف دارید، زردچوبه می تواند اثر بخش باشد. زردچوبه را با ژل آلوئه ورا (بدون الکل) مخلوط کنید و روی محل بمالید و در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.

درمان شوره  سر

از آن جایی که زردچوبه خواص التیام بخش قوی دارد، جای تعجبی نیست که حساسیت و خارش پوست سر را هم درمان می کند. مخلوطی از زردچوبه و روغن نارگیل می تواند مشکل شوره و پوسته سر شما را حل کند. آن ها را خوب مخلوط کنید و کاملا روی سرتان بمالید و بعد از ۴۵ دقیقه آب کشی کنید.(سیارک)

از بین بردن موهای زائد

از کرک های روی پوستتان خسته شدید یا روی صورتتان موی زائد دارید؟ زردچوبه به شما کمک می کند از شر آن ها راحت شوید. زنان هندی با مخلوط کردن زردچوبه، آرد و آب ماده ای برای کندن موهای صورت درست می کنند. در هنگام شستن آن با حرکات دایره وار، به کنده شدن موها کمک کنید.

درمان ترک های پا

این یکی از بهترین نکته ها برای زمستان است. زردچوبه و روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید. مقدار زیادی از آن را روی پاهایتان بمالید و بگذارید ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بماند و بعد بشویید. حتی می توانید روی آن جوراب بپوشید و بگذارید در طول شب روی پایتان بماند تا ترک ها و خشکی پاهایتان کاملا برطرف شود.

از بین بردن لکه های آکنه

اگر متوجه شدید یک جوش کوچک در حال بیرون زدن روی صورتتان است، کمی زردچوبه را با آب مخلوط کنید و روی نقاط مورد نظر بمالید و بخوابید. صبح که بیدار شدید آن را بشویید و اثر معجزه بخشش را ببینید.(سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید