فوت و فن های آرایش صورت

(سیارک) : صورت خود را با مرطوب کننده و زیرساز آرایش آماده کنید، سپس فاندیشن را اعمال کنید. در صورت نیاز کانسیلر را اعمال کرده و بمالید. با انتخاب رژگونه، رژ لب، سایه چشم، خط چشم، و ریمل ادامه دهید. وقتیکه نحوه انجام آنها را یاد گرفتید، می توانید با افزایش آنها، روی خصوصیات خوب چهره خود تاکید کنید. در این پست با فوت و فن های آرایش صورت آشنا می شوید.
بخش 1 دیدن ویدئو
آماده سازی صورت
1. هر نوع آرایش قبلی را برطرف کنید. زمانیکه آرایش می کنید، لازم است که با پالت تمیز شروع کنید. هر نوع آرایشی که از قبل دارید را پاک کرده و هر نوع اثر آرایش قبلی را بشویید. اگر سعی کنید که برروی آرایش قبلی، آرایش کنید (غیراز موارد تکمیل آرایش)، قیافه نهایی شما، غیر عادی تر از زمانی خواهد شد که برروی صورت تمیز آرایش می کنیدو پوستتان ضخیم خواهد شد. همچنین شما نیازمند تمیز کردن بقایای آرایش هستید تا از پرشدن منافذ پوست و تحریک آن جلوگیری کنید. شما می توانید از آرایش پاک کن خوب یا روغن بچه ملایم استفاده کنید تا از بقایای آرایش خلاص شوید.
- در ذهن خود داشته باشید که همیشه در پایان روز باید آرایش خود را پاک کنید؛ خوابیدن با آرایش، منافذ پوست شما را مسدود کرده و باعث چین و چروک و لکه می شود.
2. صورت خود را بشویید. به همان دلیلی که باید آرایش قبلی را پاک کنید، باید صورت خود را نیز بشویید. از تمیزکننده صورت ملایم استفاده کنید تا به آرامی صورت خود را بشویید، حداقل یک دقیقه برای ماساژ صورت خود وقت صرف کنید تا قبل از اینکه با آب خنک صورت خود را بشویید، تمام باکتریها و سلولهای مرده پوست در منافذ را خارج سازید. صرفنظر از نوع پوست خود، از مرطوب کننده استفاده کنید.
3. صورت خود را آماده کنید. قبل از اینکه هر نوع آرایشی را اضافه کنید، نیازمند آماده سازی صورت خود هستید. هدف از آماده کردن صورت، بهبود نمود آرایش و افزایش مدت زمان دوام آن است. شما می توانید پرایمر را با انگشتان خود اعمال کرده و با مقدار کمی، کل پوست صورت خود را پوشش دهید.
4. یک لایه فاندیشن اعمال کنید. چندین نوع فاندیشن وجود دارد اما همه آنها به یک روش اعمال می شوند. فاندیشن مایع، کرم و پودری که همگی برای ایجاد رنگ یکنواخت و ایجاد پایه یکدست برای کل آرایش استفاده می شوند. از قلم مو یا اسفنج مرطوب زیبایی برای اعمال فاندیشن روی صورت خود استفاده کرده و در صورت نیاز برای گردن و لاله گوش خود نیز استفاده کنید. در ذهن خود داشته باشید که فاندیشن شما باید همرنگ پوست طبیعی شما باشد نه خیلی تیره و نه خیلی روشن. فاندیشن به شما کمک می کند تا رنگ سینه، گردن و صورت شما، متفاوت از جاهای دیگر بدن شما نباشند.
- می توانید از قلم موی کانسیلر برای اضافه کردن فاندیشن بیشتر جهت پوشش لکه های خود استفاده کنید.
- فاندیشن مایع را می توان با نوک انگشتان اعمال کرد، البته اینکار باعث وارد شدن باکتریهای بیشتر به پوست شما و جوش زدن در آینده می شود.
5. کانسیلر خود را اعمال کنید. هدف از اعمال کانسیلر، یکنواخت سازی بخشهای غیریکنواخت پوست می باشد که ناشی از لکه ها یا تیرگی های زیرچشم می باشند. شما می توانید از کانسیلر کمی روشنتر از پوست خود برای روشن کردن بخشهای تیره یا بخشهای بلند صورت خود استفاده کنید. از قلم موی کانسیلر یا نوک انگشت (تمیز) خود برای زدن کانسیلر به مناطق زیر چشمی به شکل بالا به پایین و مثلثی، به پایین برآمدگی بینی، گونه، مرکز پیشانی و بالای لب بالایی خود استفاده کنید. شما می توانید از کانسیلر هم رنگ پوست خود برای پوشش بخشهای قرمز یا روی نقاط تیره یا جوش استفاده کنید. لبه های کانسیلر را طوری بزنید که با فاندیشن بشکل یکدست درآید.
6. فاندیشن و کانسیلر خود را فیکس (تثبیت) کنید. این مرحله اختیاری است. اما اگر شما بدنبال آرایش با دوام و بدون چروک هستید، باید از پودر فیکساتور (تثبیت کننده) برای تثبیت فاندیشن و کانسیلر در محل خود استفاده کنید. از اسفنج مرطوب زیبایی برای برداشتن پودرهای اضافی و فشار به منطقه زیر چشم استفاده کنید سپس به آرامی با قلم مو بخشهای اضافی را تمیز کنید. از قلم موی پر و بزرگ برای پوشش کل صورت خود با پودر فیکساتور شفاف استفاده کنید. این مرحله بویژه زمانی مفید است که از فاندیشن مایع استفاده کنید، چون به تثبیت فاندیشن و برطرف کردن هر نوع درخشش و چسبناکی کمک می کند.
7. اعمال های لایت. زمانیکه فاندیشن شما کامل شد، این احتمال وجود دارد که به خاطر رنگ یکنواخت، صورت شما بدون برجستگی و تخت به نظر بیاید. جهت ایجاد عمق در صورت خود، نیازمند این هستید که تصور نقاط برجسته و سایه دار را ایجاد کنید. می توانید از کرم (قبل از اعمال تثبیت کننده باید بزنید) یا پودر های لایت برای روشن کردن عمیق ترین بخشهای صورت خود استفاده کنید: گوشه های داخلی چشم ها، زیر ابروها، وسط کمان لب بالا، و بالا و کناره های استخوان گونه. این کار باعث می شود تا روشن تر و بشاش تر دیده شوید.
- شکل 3 را روی استخوان گونه خود، داخل ابروهای خود و بالای پیشانی خود برای ایجاد های لایت کامل ایجاد کنید.
- می توانید از انگشتان یا قلم موی های لایت کوچک برای اعمال های لایت استفاده کنید.
8. با استفاده از برجستگی، عمق ایجاد کنید. در مقابل ایجاد های لایت در صورت، کانتور کردن می باشد که استفاده از پودری می باشد که کمی تیره تر از پوست واقعی شما باشد (متفاوت از برنزه)، یعنی اعمال به بخشهایی از صورت که می خواهید خیلی کوچک دیده شوند یا دیده نشوند. معمولا، شما باید زیر استخوان گونه و چاله گونه ها، کناره های بینی و زیر خط فک خود را کانتور سازید. شما می توانید پیشانی بزرگ خود را با اعمال کانتور در منطقه نزدیک به به خط رویش مو، پیشانی بزرگ خود را کوچک کنید. این کار باعث می شود تا صورت شما باریک تر و درازتر دیده شود و بدون فاندیشن بطور طبیعی سایه هایی ایجاد کند. بعد از کانتور کردن صورت خود، می توانید از برنزه استفاده کنید تا رنگ پوسستان تیره شود. از قلم موی بزرگ برنزه کردن استفاده کنید و با استفاده از برنزه کننده، جاهایی که کانتور کرده اید را صاف کنید.
9. اعمال رژگونه. مرحله نهایی در آماده سازی صورت، زدن رژگونه به گونه ها می باشد. گونه های هر فرد دارای کمی رنگ است اما این رنگ بین افراد متغیر است. رژگونه را با قلم موی بزرگ روی گونه های خود اعمال کنید (بخش دایره ای که به هنگام خندیدن ظاهر می شود). رژگونه غلیظ اعمال نکنید، فقط به حدی باشد که رنگ صورت را طبیعی نشان دهد.
10. ابروهای خود را پر کنید. این مرحل، بسته به پر بودن ابروهای شما اختیاری است اما بطور کلی برای افرادی توصیه می شود که ابروهای نازک و کم پشتی دارند. رنگ مداد ابرو، پودر یا پمادی را انتخاب کنید که نزدیک به رنگ موی طبیعی شماست. از طریق حرکات کوچک هاشور شبیه مو، به ترسیم کناره های ابروی خود بپردازید و سپس با استفاده از ضربات کوچک، داخل آن را پر کنید. در همان جهت رشد مو حرکت کنید و سپس با استفاده از ژل ابروی روشن یا رنگی، آن را برای تمام روز تثبیت کنید.
بخش 2 دیدن ویدئو
افزودن آرایش چشم
1. پرایمر سایه چشم را اعمال کنید. این نیز محصول اختیاری دیگری است، اما اعمال پرایمر سایه چشم، به دوام بیشتر سایه چشم کمک خواهد کرد. اگر از پرایمر استفاده نکنید، احتمالا متوجه خواهید شد که بعد از چند ساعت سایه کمرنگ تر شده و یا روغنی می شود و در چین های پلک شما جمع می شود. از نوک انگشت خود برای زدن پرایمر سایه و کشیدن آن از ریشه مژه ها تا بالای چین های پلک استفاده کنید. ثابت کردن با پودر، پایه کاملی برای زدن سایه ایجاد می کند.
2. سایه را اعمال کنید. روشهای متعددی برای اعمال سایه وجود دارند، البته متداولترین روش، اعمال تک رنگ برروی کل پلک می باشد. از قلم موی سایه چشم برای اعمال سایه به پلک های خود استفاده کنید، از مرکز و نزدیک خط چشم شروع کرده و به سمت بیرون اعمال کنید. سایه چشم را در نزدیک خط چین چشم، گوشه های درونی و بیرونی چشم کمرنگ تر کرده تا به رنگ پوست نزدیک باشد و از شکل گیری خطوط تند جلوگیری کند. اگر بدنبال نگاه دراماتیک هستید، از رنگ مات تیره درجه دو سایه و به شکل C، از گوشه بیرونی خط چشم تا بالای آن، 1/3 بیرونی خط چشم پلک خود اعمال کنید. با اعمال رنگ روشن تر، آن را تمام کنید؛ یعنی از گوشه داخلی شروع کرده و در وسط تمام کنید، و کمی با بقیه مخلوط کنید.
- رنگی اصلی سایه چشم شما، نباید داخل خط ابرو برود و باید در این خط اتمام شود (مگراینکه بخواهید نگاه خیلی دراماتیکی داشته باشید).
- با این حال احتمالا با اعمال سایه روشنتری، استخوان ابروی خود را های لایت کنید (منطقه ای که زیر خط ابروست اما بالای چین چشم می باشد). اگر پوست شما به حالت رنگ پریده می باشد، از بکارگیری رنگ های طبیعی همچون کرم، ماسه ای یا سفید مطمئن شوید. به ترتیب، از سایه خنثی که کمی روشنتر از پوست شماست استفاده کنید. رنگ نباید مات باشد، اما براقیت آن نیز باید نامحسوس باشد.
- شما می توانید سایه چشم را روی پلک پایین و در امتداد خط چشم پایین اعمال کنید و از گوشه بیرونی شروع کنید. به خوبی سایه را اعمال کنید تا خط تندی ایجاد نشود.
- اگر از چندین رنگ سایه چشم استفاده می کنید، همیشه از ترکیب صحیح آنها مطمئن باشید.
3. خط چشم را اعمال کنید. هدف از خط چشم، وضوح خط چشم پرتر می باشد. بنابراین، رنگی را انتخاب کنید که شبیه رنگ موی طبیعی شما باشد (در صورتیکه موی بلوندی دارید، قهوه ای اعمال کنید). برای نگاه محو، از مداد خط چشم استفاده کرده یا با استفاده از خط چشم مایع یا کرم، نگاه براقی ایجاد کنید. خطوط هاشور یا نقطه دار را روی خط چشم خود ایجاد کرده و سپس نقاط را بهم متصل کنید تا خط پر و ممتدی ایجاد شود. شما می توانید در صورت تمایل، انتهای خط چشم را کمی به سمت بالا بکشید در غیراینصورت، به سادگی از گوشه درونی تا گوشه بیرونی خط چشم خود را بکشید.
- کشیدن خط چشم به پایین چشم، بندرت انجام می شود چون نگاه تیره و برجسته تری ایجاد می کند و نسبت به خط چشم بالایی، کمی غیرعادی به نظر می رسد.
- اگر برایتان مشکلی نیست، با استفاده از خط چشم، داخل چشمان خود (خطوط درونی چشم) را پر کنید.
4. با ریمل کار را تمام کنید. برای تکمیل آرایش چشم خود، نیازمند تکمیل آن با ریمل هستید. چندین نوع ریمل وجود دارند که بسته به نگاهی که می خواهید داشته باشید، می توانید انتخاب کنید؛ اگر مژه های کوتاهی دارید، از ریملی استفاده کنید که به طول آن بیافزاید، یا اگر مژه های نازکی دارید، از ریمل حجم دهنده استفاده کنید. قلم مو را داخل ریمل کرده و اضافه آن را در لبه ظرف یا روی پارچه کاغذی بگیرید. درحالیکه به پایین نگاه می کنید، آن را به مژه های بالایی و با حرکت رو به بالا اعمال کنید. از بخش درونی چشم شروع کرده و به بالا حرکت دهید. هر دو چشم را دوبار پوشش دهید و سپس بگذارید تا خشک شود. شما می توانید ریمل را به مژه های پایین نیز اعمال کنید البته درصورتیکه دوست دارید.
- در حالیکه ریمل می زنید، قلم مو را به آرامی تکان دهید چون باعث می شود بین مژه ها پر شوند نه اینکه تنها لایه پایین پر شود.
- هرگز قلم مو را در داخل ریمل بصورت ورود و خروج حرکت ندهید چون باعث تشکیل حباب هایی می شود.
- از اعمال پوشش بیش از دوبار اجتناب کنید چون این کار تیرگی طبیعی را گرفته و نگاه ضخیمی می دهد که غیرعادی تر است.
- ترفند خوب برای پرپشت دیده شدن مژه هایتان این است که ابتدا پودر بچه را بین لایه های ریمل اعمال کنید؛ این کار باعث طولانی و حجیم شدن مژه هایتان می شود.
بخش 3 دیدن ویدئو
اضافه کردن رنگ به لب ها (رژ زدن)
1. لب های خود را صاف کنید. مرطوب کننده لب، پرایمر، و یا سیلر لب را اعمال کنید. این کار به دوام بیشتر محصولات مرتبط با لب و طراوت آن کمک می کند. بعلاوه، چه کسی لب های نرم ترجیح نمی دهد؟ افزودن لب ترکن یا از پوسته پوسته شدن لبها جلوگیری می کند.
2. اعمال خط دور لب. با استفاده از خط دورلبی که نزدیک به رنگ لب یا رنگ بدن شماست، خط لب را اعمال کنید. خط لب خود را پررنگ تر کنید. این کار باعث یکنواختی رنگ و بافت لب شما شده و اعمال رژ لب و براق کننده را راحت تر می سازد.
3. اعمال رژ لب یا براق کننده با قلم مو یا مستقیما از تیوب رژ لب. رژ لب یا براق کننده ای را انتخاب کنید تا روی لبهای خود اعمال کنید؛ برای اینکه طبیعی دیده شود، از رنگ خنثی استفاده کنید و برای اینکه برجسته دیده شود، از رنگ روشن تر استفاده کنید. از مرکز لب خود شروع کرده و به سمت بیرون بکشید. از اینکه رژ را تا کناره های لب خود اعمال می کنید، مطمئن شوید و آن را به بیرون خط لب نکشید. برای اینکه از تماس رژ لب با دندانهای خود جلوگیری کنید، انگشت سبابه خود را مستقیما داخل دهان خود برده و به سرعت بیرون بکشید تا هر رنگ اضافی به انگشت شما بچسبد و از انتقال آن به دندان جلوگیری کنید.
4. آرایش صورت خود را تمام کنید. با تکمیل آرایش لب های خود، آرایش صورت خود را تکمیل کنید. دقت کنید که سایه چشم تان پراکنده یا شل نباشد و در صورت وجود این وضعیت، باید با قلم موی پرزدار آن را برطرف کرد. اگر هر نوع اشتباهی در آرایش خود داشته اید، از قلم موی q (مثل گوش پاک کن) استفاده کرده، به شیر پاک کن آغشته کرده و آنها را برطرف کنید.
- بعد از اینکه تمام آرایش مورد نظر خود را اعمال کردید، باید صورت خود را با اسپری تثبیت کننده، پایدار سازی کنید. بطری 12-8 اینچی (30.5-20.3) را از صورت خود دور نگه داشته و 5-4 بار روی کل صورت خود اسپری کنید. اکنون آرایش شما بیش از همیشه خواهد ماند.
نکات مهم در آرایش
- میزان و نوع آرایشی که انجام می دهید، کاملا به خود شما بستگی دارد. شما صورت خود را بهتر از هر کس دیگری می دانید  برای بررسی آن زمان صرف کنید. آرایش، هنر نقاشی کردن صورت است. آزمایش به شما اجازه می دهد تا بفهمید که چه چیزی برای صورت شما بهترین است.
- برای اینکه خط آرایش روی صورت شما نیفتد، از انتخاب فاندیشن صحیح برای خود اطمینان حاصل کنید. آن را با خط فک تطبیق دهید.
- بر یک یا حداکثر دو قسمت صورت خود متمرکز شوید. از رژ لب پررنگ با خط چشم ضخیم و سایه رژگونه روشن استفاده نکنید. بلکه روی چشم، لب یا گونه/ پوست خود را در حد صفر نگه دارید. ساده باشید؛ هرگز آرایش خود را بیش از حد نکنید.
- اگر می خواهید سرزنده تر دیده شوید، سایه رنگ روشنی را به گوشه داخلی چشمان خود بزنید.
- سعی کنید در هر ماه، یک یا ترجیحا دوبار قلم موهای خود را بشویید.
- سعی کنید همیشه قبل از اینکه از خانه خارج شوید، از زوایای مختلف خود را در آینه نگاه کنید.
- تفاوت بین آرایش روز و آرایش شب و آرایش مواقع خاص را در ذهن خود داشته باشید. آرایش روز ملایم و همراه با رنگهای خنثی است. آرایش شب غلیظ تر است اما بیش از حد غلیظ نیست- از رنگهای تندتر استفاده کنید. مواقع خاص، نیازمند آرایش خاص هستند همچون مژه های مصنوعی، خط چشم مایع، و های لایت زیر چشم
- برای کسب نتایج بهتر، برای آرایش خود از روشن کننده های طبیعی و خوب استفاده کنید
- از کشیدن بخشهای زیر چشم خود اجتناب کنید. این کار باعث چروک و تورم می شود.
- قبل از انجام آرایش، از قطره Visine استفاده کنید تا چشمان شما سفیدتر، روشن تر و براق تر دیده شود. همچنین، اینکار باعث می شود تا چشم ها در طول روز مرطوب بمانند و از خشکی ناشی از آرایش جلوگیری شود.
- برای اینکه چشمان شما کمی بزرگتر دیده شوند، می توانید سایه چشم تیره تری را برروی خط چین چشم خود اعمال کنید.
- اگر رنگ کانسیلر یا فاندیشن خود را نمی دانید، آن را روی گردن یا سینه خود امتحان کنید. شما می خواهید که رنگ صورتتان تا حد ممکن به رنگ پوست پیرامون صورتتان نزدیک باشد. رنگ آن را با رنگ دست یا بازوی خود تطبیق ندهید چون این احتمال وجود دارد که رنگ پوست این مناطق نسبتا متفاوت باشد. شما می توانید رنگ مطابق را بصورت حرفه ای و در فروشگاه لوازم آرایشی بدانید.
- برای داشتن نگاه طبیعی تر، اضافه رژ لب خود را با استفاده از کاغذ دستمالی (همانند بوسیدن کاغذ دستمالی) بگیرید. با اینکار، اضافه مواد گرفته خواهد شد.
هشدار
- قلم موها و اسفنج های خود را با آب و صابون شسته و بگذارید تا در طول شب خشک شود.در غیر اینصورت باکتریها و روغنها روی آنها جمع شده و بعدها باعث جوش زدن می شوند.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید