چگونه ریمل ضد آب را پاک کنیم

در


شاید بتوان گفت که پاک کردن آرایش چشم، سخت ترین بخش پاک کردن آرایش صورت باشد، چون اول از همه اینکه پوست اطراف چشم، بسیار حساس و ظریف است و نیاز به مراقبت و ملایمت بیشتری دارد، دوم اینکه خود چشم ها بسیار حساس هستند و باید مواظب باشید که دچار مشکل خاصی نشوند، ریمل ضد آب، برای زیبایی چشم و ماندگاری این زیبایی در ساعت های طولانی، خیلی باارزش و محبوب است، اما پاک کردن آن، کار مشکلی است که نیاز به دانستن تکنیک های کاربردی دارد.و اما یک نکته دیگر، سختی پاک شدن مواد آرایش مخصوص چشم را هم باید در نظر بگیرید، مثل ریمل های ضد آب که واقعا به سختی می توانید آن را از روی مژه هایتان پاک کنید.با ما همراه باشید تا روش های ساده و کاملا کاربردی برای پاک کردن ریمل ضد آب را بیاموزید.

روش استفاده ازکرم سرد

به سادگی می توانید از کرم سرد (کرم مرطوب کننده معمولی) برای پاک کردن ریمل ضدآب و همچنین تمام صورت کمک بگیرید. ابتدا صورتتان را با شوینده همیشگی تان بشویید و خشک کنید و بعد، به آهستگی تمام مژه ها را به کرم آغشته سازید و بعد با پنبه یا دستمال تمیز، مژه ها را پاک کنید و با آب گرم بشویید.

روش استفاده ازشامپو بچه

این یک انتخاب عالی برای کسانی است که پاک کننده آرایشی در دسترس ندارند و یا اینکه خیلی حساسند و هر گونه شوینده و پاک کننده ای، باعث اذیت شدن چشم و پوستشان می شود. حتما یک شامپو بچه خوب در منزل داشته یاشید، خیلی به کارتان می آید، ضمن اینکه واقعا برای پاک کردن ریمل ضدآب هم خیلی موثر است.

دقیقا مثل روش های بالا، یک تکه پنبه را به شامپو بچه آغشته کنید و خیلی آرام به مژه های بزنید. چند بار بکشید تا ریمل کاملا پاک شود، سپس با آب سرد، کامل بشویید تا مطمئن شوید هیچ شامپو و کفی وجود ندارد.

هشدار: هرگز این کار را با شامپوی معمولی انجام ندهید، زیرا باعث بروز حساسیت و تحریک در چشم ها می شود.

روش استفاده از روغن های طبیعی

این روش باعث می شود تا هم ریمل ضدآب را پاک کنید و هم به تقویت مژه هایتان کمک می کند. توصیه می کنیم اگر پوست خشکی دارید، حتما این روش را امتحان کنید.

کمی روغن نارگیل را گرم کنید (می توانید روغن بادام یا روغن زیتون را جایگزین روغن نارگیل کنید) و یک تکه پنبه را به آن آغشته نمایید. حالا با پنبه، تمام مژه ها را از بالا به پایین به آرامی بکشید و پاک کنید. کاملا چشم ها را ببندید تا چیزی وارد چشم نشود، اما اگر شد با آب سرد چشم ها را شستشو دهید.

پاک کننده آرایش چشم

خب اینساده ترین راه برای پاک کردن آرایش چشم و ریمل ضد آب است، اما باید روش صحیح آن را بدانید تا مژه ها آسیب نبینند. مقداری از پاک کننده را روی یک پد پنبه ای بریزید و چشم هایتان را ببندید و پد را برای چند ثانیه، روی پلک و مژه ها قرار دهید تا کاملا ریمل را نرم و مرطوب کند. سپس پد را از بالا به پایین مژه (از بیخ تا انتهای آن) به آرامی بکشید تا ریمل پاک شود. این کار را خیلی آهسته و بدون عجله انجام دهید.

روش پاک کردن ریمل ضدآب از روی لباس

اگر روی لباستان لک ریمل ایجاد شد، مراحل زیر را به دقت انجام دهید تا کاملا پاک شود:

1. ابتدا با یک دستمال پارچه ای یا کاغذی تمیز، جرم اصلی ریمل را پاک کنید. دستمال را روی پارچه نکشید، بلکه روی لک قرار دهید ، کمی فشار دهید و بلند کنید و بعد دوباره با یک قسمت تمیز دیگر، تکرار کنید.

2. روی لک، مایع ظرفشویی بریزید و کمی صبر کنید تا به داخل تار و پود پارچه نفوذ کند.

3. بعد از چند دقیقه، لباس را زیر شیر آب روی یک سطح صاف پهن کنید و آب را روی آن باز کنید تا لک و شوینده را ببرد.

4. مرحله سوم را چند بار تکرار کنید تا لک کاملا پاک شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...