مژه های بلند و پرپشت با چند راه ساده


زیبایی یک صنعت پر درآمد به حساب می آید. سالیان درازی است که محصولات زیبایی  استفاده می شوند. بسیاری از محصولات زیبایی چشم مثل ریمل برای داشتن مژه های بلند و پرپشت در بازار عرضه می شوند که قادرند زیبایی مژه ها را چندین برابر کند. اما به جای خرید این نوع محصولات آرایش می توانید از درمان های طبیعی با عناصر کاملا طبیعی استفاده کرده و به  رشد و زیبایی مژه خود کمک نمایید.

 

شانه زدن

مژه ها را مثل موی سر با کمک یک برس کاملا تمیز و بهداشتی ، به آرامی از  پایه مژه ها به مدت پنج دقیقه در روز شانه نمایید .اگر برس را به چند قطره ویتامین E آغشته کنید و شانه زدن مژه را انجام دهید، تاثیر بیشتری دارد.

 

 

روغن های گیاهی

روغن های گیاهی مثل روغن کرچک، روغن نارگیل، روغن زیتون همگی حاوی میزانی قابل توجه اسید های چرب می باشند که به عنوان عناصری کاملا مغذی جهت شانه کردن موها و مژه ها استفاده می شوند. چند قطره از این  روغن های گیاهی روی برس مژه خود ریخته  و یا  با نوک انگشت به میزان یک قطره از روغن را قبل از خواب به مژه ها بمالید.

این عمل باعث می گردد درطول مدتی که خواب هستید  خواص این روغن به ریشه مژه برسد و رشد انها را تسریع نماید. (سیارک)

 

تغذیه مژه

حفظ یک رژیم غذایی سالم  حاوی پروتئین، میوه ها، سبزیجات، اسید های چرب همانند آجیل می تواند در ضخیم و سالم ماندن  مژه ها تاثیر زیادی داشته باشد .کمبود بسیاری از ویتامین ها باعث از دست دادن مژه ها و یا کم پشت شدنمژه ها می شود.

 

چای سبز

چای سبز سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان های قدرتمند می باشد که قادرند ریزش مژه و مو را کاهش دهند. یک فنجان چای سبزرا بعد از خنک کردن  به کمک پد بهداشتی یا پنبه به مژه های خود بمالید.این کار را یک مرتبه درطی روز انجام داده وتاثیر آن را بر پر پشت شدن مژهایتان ببینید.

 

آلوئه ورا

آلوئه ورا در زیبایی مو ، صورت ، رشد و زیبایی مژه ها  بسیار موثر می باشد.

یک قطعه کوچک از یک برگ تازه آلوئه ورا را برش زده و با فشار   چند قطره از ژلآن را خارج کنید  این مایع را به مژه های خودزده  و شب استراحت نمایید. صبح روز بعد کل صورت و مژه ها را به خوبیبا آب ولرم بشویید.

 آلوئه ورا  با روغن کرچک یا روغن زیتون می توانید مخلوط کرده و جهت افزایش رشد مژه استفاده کنید.

 

نظافت مژه ها

همیشه مواد آرایشی به خصوص ریمل را قبل از خواب از روی مژه ها پاک کنید و هرگزبا آرایش  نخوابید زیرا ماندن مواد شیمیایی بر پایه مژه سبب شکستن و ریزش آنها می گردد.

 

ماساژ

دست ها را به خوبی شسته، سپس چند قطره روغن زیتون یا روغن نارگیل به نوک انگشتان خود بزنید و پلک ها و پایه مژه ها را به مدت پنج دقیقه به خوبی ماساژ داده و این کار را چند مرتبه در هفته تکرار نمایید.ماساژ دادن پلک ها باعث بهبود گردش خون و تحریک رشد مژه ها می گردد.

 

ریمل های مضر

سعی کنید از برند های بسیار معتبر و سالم برای ریمل و لوازم آرایش خود استفاده نمایید و هر دو ماه یک بار ریمل مژه خودعوض کنید تا از عفونت های چشم جلوگیری نمایید. (سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید