هفت نکته برای جلوگیری از خشکی پوست در زمستان

 خشکی پوست

 

پوست در فصل سرما معمولا  مشکل خشکی دارد. خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و خشک می شود و در نتیجه منجر به چین و چروک می شود. اما روش هایی وجود دارد که می تواند از بروز این اتفاق جلوگیری کند.


دانستن سه قانون اساسی مهم است: در زمستان و در خارج از فصل ، پوست باید با کرم و چربی تغذیه شود. اگر پاک کننده های قلیایی صورت دارید ، پس آنها را به مواد ملایم تری تغییر دهید ، به عنوان مثال ، به جای ماده مقوی یا ژل ، صورت خود را با شیر بشویید.خوابیدن با آرایش در شب بعدا باعث جوانی نمی شود ، زیرا مواد آرایشی  ، پوست را بسیار خشک می کند. بنابراین ، خوابیدن با آرایش در زمستان کاملاً ممنوع است. 

 

شماره 1

دوش آب داغ یا حمام طولانی برای پوست مفید نیست و باعث خشکی پوست بنابراین ، سعی کنید با  آب کمی گرم دوش بگیرید.در زمان تمام شدن دوش بدن را با آب ولرم آبکشی کنید. 

 

شماره 2

برای جلوگیری از خشکی پوست بعد از انجام هرگونه شستشو ، پوست مرطوب شود. بنابراین ، یک کرم  برای صورت ، بدن ، دست ها ، پاها در دسترس داشته باشید.

 

 شماره 3

اجازه ندهید که پوست خشک شود ، کرم  و سایر محصولات را برای جلوگیری از خشکی پوست روی پوست مرطوب قرار دهید.

 

شماره 4

برای جلوگیری از خشکی پوست شوینده های مخصوص  پوست خشک که کمتر قلیایی باشند را برای دوش گرفتن انتخاب کنید.

 

 شماره 5

 برای جلوگیری از خشکی پوست در زمستان هر روز باید از کرم دست استفاده شود. این کار باید قبل از بیرون رفتن و هنگام خوابیدن انجام شود.

 

شماره 6

برای جلوگیری از خشکی پوست باید به طور مرتب از پاها مراقبت شود. در غیر این صورت ، مملو از ترک هایی در پاشنه پا می شود که بسیار دردناک است. سنگ پا ، کرم پا به خشکی پوست پا کمک می کند. باید حاوی اوره و روغن جامد باشد. کره کاکائو و کره درخت Shea بهترین کار را با پاشنه های خشک دارند. وقتی قصد خرید آن را دارید به ترکیب آن توجه کنید.

 

شماره 7

اگر پوست سر شروع به خارش و خشک شدن می کند ، باید شامپو را عوض کنید. اگر این کمکی نکرد ، با یک متخصص پوست و تریکولوژی تماس بگیرید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید