خواص معجزه آسای روغن کرچک

روغن کرچک
روغن کرچک داروی گیاهی طبیعی ارزان قیمت با ماندگاری طولانی که در هر داروخانه ای موجود است. این ... روغن کرچک است!روغن کرچک از دانه کرچک - گیاهان خانواده Euphorbia بدست می آید. دانه کرچک سمی است. بنابراین ، روند جمع آوری مواد اولیه روغن کرچک دشوار و ناامن است.

نام علمی: Ricinus Communis نام انگلیسی: Castor bean plant
پس چرا روغن کرچک؟ نام علمی کرچک Ricinus Communis است . ریسینوس (Ricinus) از اصطلاح لاتین به معنای "کنه سگی" می‌باشد. علت این نامگذاری شباهتی است که میان دانه این گیاه و کنه‌هایی که معمولاً در سگ دیده می‌شود. در قرن گذشته "بیور"(سگ آبی)  خوانده می شد. این حیوانات به تعداد زیادی در کانادا(سرزمین بیور ) یافت می شوند.

 

مدتی روغن کرچک در آنجا به طور فعال بعمل می آمد. از این رو ، احتمالاً نام "بیور" را به این خاطر گرفته است. جالب اینجاست که در ابتدا فقط روغن با فشار سرد ، روغن کرچک نامیده می شد.روغن کرچک یک داروی گیاهی طبیعی ارزان قیمت است که ماندگاری زیادی در هر داروخانه ای دارد.

خواص روغن کرچک

- روغن کرچک خواص شگفت انگیز و موثری دارد. مدت ها پیش در زیبایی شناسی استفاده می شد. روغن کرچک به عنوان ماسکی برای مراقبت از مو ، مژه و ابرو بسیار ارزشمند است.
- همچنین برای مراقبت از پوست صورت استفاده می شود. ویژگی روغن کرچک این است که خشک نمی شود ، یک لایه تشکیل می شود و به راحتی توسط پوست جذب می شود.

- روغن کرچک با چروک های ظریف مقابله می کند ، پوست خشک و حساس را تغذیه و نرم می کند.
- پس از یک ماه استفاده مداوم ، می توانید نتایج مثبتی را مشاهده کنید ، اگرچه حتی روز بعد پوست صاف و یکدست می شود. روغن کرچک برای مراقبت از پوست پلک ها ، که در آن چین و چروک های ظریف زود ایجاد می شود ، مناسب است و برای رشد مژه ها استفاده می شود.
- روغن کرچک کیست ها ، زگیل ها ، جای زخم ها و سایر رشد روی پوست را از بین می برد. یک داروی عالی برای ترک خوردگی پوست. رشد مو را تقویت می کند و ظاهر آن را بهبود می بخشد.


کاربرد: به عنوان افزودنی - 10٪. استفاده از آن به صورت خالص توصیه نمی شود مگر در بعضی موارد.
روغن کرچک قرمز(روغن کرچک سولفاته) می تواند به عنوان پایه در مخلوط وان حمام استفاده شود. در آب حل می شود و حلقه روغنی روی وان باقی نمی گذارد.

نحوه استفاده از روغن کرچک

 استفاده روغن کرچک برای چین و چروک زیر چشم

یک قاشق چای خوری را کمی روی آتش گرم کنید ، آن را از گرما دور کنید ، داخل آن روغن کرچک بریزید و بگذارید کمی روغن کرچک گرم شود. پوست دور چشم را با روغن کرچک گرم چرب کنید و از نوک انگشتان خود برای مالش استفاده کنید.


مراقب باشید: روغن کرچک باید آنقدر گرم باشد که انگشت شما  تحمل کند در غیر اینصورت می تواند پوست حساس را بسوزاند. اگر این روش دو تا سه بار در ماه انجام شود ، می توانید از شر بسیاری از چین و چروک های سطحی خلاص شوید و از ایجاد چین های جدید جلوگیری کنید. شما به کمی روغن کرچک احتیاج دارید.

 
 استفاده روغن کرچک برای مژه ها

روزانه روغن کرچک را با برس (از برس ریمل استفاده کنید که به خوبی شسته شده باشد) به مژه ها بزنید تامژه ها بلند ، ضخیم و کرکی شود.

 استفاده روغن کرچک برای چین و چروک صورت

مقدار کمی  روغن کرچک لازم است ، کمی گرم (برای گرم شدن مانند دستور پلک ها) ، در امتداد خطوط ماساژ به صورت بمالید و به آرامی ماساژ دهید. پس از دو ساعت ، مقدار اضافی آن را با یک پنبه پاک کنید. روغنهای اساسی را می توان به روغن کرچک که به عنوان پایه برای اثر بیشتر استفاده می شود اضافه کرد.
همچنین می توانید کرم ها را با  روغن کرچک غنی سازی کنید.1-2 قطره روغن اساسی درست قبل از استفاده. با استفاده منظم ، پوست به طور محسوسی نرم شده و رنگ پوست بهتر می شود. روغن کرچک می تواند منافذ پوست را مسدود کند ، بنابراین در طول این دوره ، شما باید هر 10 روز پوست را کاملا تمیزکنید.

 استفاده روغن کرچک برای رفع زگیل

روغن کرچک دشمن زگیل است
اگر روغن کرچک در شب و صبح روی زگیل مالیده شود بدون هیچ ردی از بین می رود. این کار باید حداقل ده دقیقه انجام شود تا روغن به خوبی در پوست جذب شود. همچنین می توانید لکه های پیری و خال های کوچک را از بین ببرید. اگرچه برای خال ، بهتر است به یک دکتر مراجعه کنید. در اینجا ، خود درمانی می تواند خطرناک باشد.

 استفاده روغن کرچک برای تقویت مو

دو قاشق غذاخوری آب پیاز با 2 قاشق غذاخوری روغن کرچک مخلوط می شود. این مخلوط را به ریشه های مو مالیده و سر را به مدت 30-40 دقیقه در یک کیسه پلاستیکی و یک حوله بپیچید.
قسمتهای مساوی روغن کرچک ، آب لیمو تازه و الکل را مخلوط کرده و مصرف کنید. در یک ظرف تمیز مخلوط کنید و در مکان تاریک نگهداری کنید. ریشه های مو را شب بمالید ، صبح روز بعد سر را با شامپو بشویید. این دستور حتی با طاسی اولیه نیز کمک می کند.
برای شوره خشک ، ترکیب زیر را می توان توصیه کرد: 2 قاشق غذاخوری تنتور گل همیشه بهار و 2 قاشق غذاخوری روغن کرچک را هم بزنید ، به پوست سر بمالید. به مدت 20-30 دقیقه روی سر ماش دهید.
ماسک روغن - در نسبت روغن کرچک ، روغن گیاهی تصفیه شده (آفتابگردان) و شامپو به نسبت 1: 1: 1 مخلوط کنید. قبل از شستشو به ریشه مو بمالید و باقی مانده آن را به انتهای مو بمالید. بگذارید 20-40 دقیقه بماند. بعد از 20-40 دقیقه  با محلول شامپو و صابون بشویید.

 

با ریزش زیاد مو ، دستور زیر نیز مناسب است: روغن کرچک را به همان اندازه با الکل مخلوط کنید. به ریشه مو بمالید. سر خود را بعد از 1-2 ساعت بشویید. با آب اسیدی بشویید.  آب اسیدی: آب 1/2 لیمو در آب شستشو فشرده می شود یا 1-2 قاشق غذاخوری سرکه به آن اضافه می شود.
توجه: شستشوی روغن از موهای شما دشوار است ، اما ممکن است. لزوما با کمک شامپو. بعد از انجام عمل سر را کاملاً بشویید.

 

موارد منع مصرف روغن کرچک

موارد منع مصرف روغن کرچک: در دوران بارداری استفاده نکنید.

ذخیره سازی روغن کرچک

ذخیره سازی روغن کرچک : 1-2 سال در یک ظرف تاریک کاملاً بسته نگهداری شود. پس از باز شدن فقط در یخچال نگهداری شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید