5 باور اشتباه در مورد بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی همچنان یک روش محبوب برای جوان و شفاف به نظر رسیدن چشم ها است. با این حال، این روش کلاسیک همچنان به کسب باور نکردنی ترین افسانه ها ادامه می دهد.

باور اشتباه 1:

بینایی پس از بلفاروپلاستی بدتر می شود

چشم
نظر اشتباه! ما فقط با پوست و بافت ها کار می کنیم، بدون اینکه به خود چشم دست بزنیم. برعکس، من فکر می کنم که بینایی بعد از عمل فقط در صورتی می تواند بهبود یابد که قبل از آن یک برآمدگی و افتادگی شدید از پلک بالایی وجود داشته باشد.

 

باور اشتباه 2:

بلفاروپلاستی را می توان با بی حسی موضعی انجام داد

فقط جراحی پلک فوقانی با بی حسی موضعی قابل انجام است. بلفاروپلاستی تحتانی تحت آرامبخشی داخل وریدی (خواب دارویی) یا بیهوشی عمومی انجام می شود. بی حسی موضعی خوب است زیرا به آزمایش های کمتری نیاز دارد، به ترتیب می توانید به سرعت روز جراحی را برنامه ریزی کنید. پس از آن، بیمار تنها سه ساعت را در کلینیک سپری می کند و با تاکسی به خانه می رود که برای اکثر افراد نیز بسیار خوشایند است.  

 

چشم

چشمان کاملا باز: 5 تصور اشتباه در مورد بلفاروپلاستی

اگر بیمار احساساتی است هیجان‌ دارد و از درد می‌ترسد (در حین عمل درد خفیف خواهد بود)، بهتر است ایده بی‌حسی موضعی را کنار بگذارد. هرچه عصبی تر باشد، آدرنالین بیشتری ترشح می شود، قلب خون را قوی تر پمپاژ می کند و رگ های خونی خونریزی می کنند. در نهایت، خطر هماتوم افزایش می یابد. چرا بیهوشی عمومی مورد نیاز است؟ بهتر است آرام بخوابید و با چشمانی «جدید» از خواب بیدار شوید.


باور اشتباه 3:

بلفاروپلاستی شکل چشم ها را تغییر می دهد

این قطعا یک افسانه است. بلفاروپلاستی یکی از قدیمی ترین عمل هاست. جراحان پلاستیک بیش از نیم قرن است که این کار را انجام می دهند. بله، برخی از جراحان هنگام اصلاح پلک پایین، "در پایان" به شکل "گرد" چشم ها می رسند. اما این فقط از سطح پایین متخصص، مهارت های کاری ضعیف، فقدان تجربه یا عدم دانش روش شناسی صحبت می کند. یک جراح پلاستیک با تجربه هرگز شکل چشم ها را تغییر نمی دهد. این ساده است - مهم است که یک پزشک جدی با تجربه را انتخاب کنید.

 

باور اشتباه 4:

پس از برداشتن افتادگی از پلک تحتانی، "گودی" زیر چشم ظاهر می شود

چشم

 

در برخی از بیماران، در واقع، فتق ها فضای پلک پایین را به قدری پر می کنند که وقتی آنها را برداریم، ممکن است بین پلک پایین و ناحیه گونه-زیگوماتیک انتقالی ایجاد شود. یک جراح ماهر از قبل در جلسه مشاوره راه حلی را به بیمار ارائه می دهد: فتق ها باید برداشته شوند، زیرا چشم ها را خسته، دردناک، متورم می کند، اما برای جلوگیری از "گونه‌های فرورفته"، منطقی است که از لیپوفیلینگ استفاده شود (تزریق از چربی شخص به نواحی مورد نظر). من شخصاً از این تکنیک خوشم نمی آید، زیرا پس از 50 تا 70 درصد حجم تزریق شده، همچنان از بین می رود و پس از آن باید به طور دوره ای اصلاح کنید. این دوباره توانبخشی است، بازدیدهای اضافی از کلینیک، زمان تلف شده و البته هزینه های جدید - بهترین گزینه برای بیمار نیست. من روش Lift & Tight را ترجیح می دهم. ماهیت آن است که جراح فتق را از طریق ملتحمه بدون یک برش برمی دارد و متخصص پوست و زیبایی بلافاصله پس از برداشتن، روش ترمولیفتینگ مادون قرمز Skin Tyte 2 را انجام می دهد و پوست پلک ها را سفت می کند. بنابراین، یک عمل مضاعف حاصل می شود.

باور اشتباه 5:

می توانید چند روز بعد از عمل بیرون بروید

پس از جراحی پلاستیک فقط پلک های فوقانی، این گزینه در اصل امکان پذیر است، اما همه اینها به ویژگی های فردی بستگی دارد. نظر من: بهتر است برای دوره توانبخشی جراحی پلاستیک پلک بالا 5-7 روز و 10-14 روز برای جراحی پلاستیک پلک بالا و پایین "دراز بکشید". در این مدت هماتوم های احتمالی قطعا از بین می روند و تورم فروکش می کند. 

کاربر گرامی برای اطلاعات بیشتر  در باره بلفاروپلاستی مقاله چرا افراد مشهور به زیبایی پیر نشده اند را بخوانید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید