معنی تاتو ققنوس همراه با عکس و توضیحات

تاتو ققنوس

 

خالکوبی ققنوس امروزه نه تنها به دلیل زیبایی این پرنده بلکه به دلیل معنی خاصی که در این تاتو نهفته است یکی از محبوب ترین ها است. تصویر پرنده ای که از خاکستر برمی خیزد هم در دختران و هم در مردان محبوب است. ققنوس تصویر آتشین پرنده ای است که در ظاهر خارجی آن هم به عقاب و هم به طاووس شباهت دارد - همزیستی قدرت و عظمت.

 

معنی تاتو ققنوس

تاتو ققنوس


برای درک معنی تاتو ققنوس ، باید با افسانه ها آشنا شوید.  ققنوس در اساطیر ایران، اساطیر یونان، اساطیر مصر، و اساطیر چین آورده شده است. اولین ذکر این پرنده به مصر باستان برمی گردد ، جایی که مردم خورشید را پرستش می کردند. آنها خدای خورشید را را گرامی می داشتند. آنها ققنوس را به عنوان مردی با سر پرنده به تصویر کشیدند. که از آتش برمی خیزد و نمادی از رستاخیز و ابدیت بود. همچنین افسانه ای در مورد پرندگان آتشین شگفت انگیز که چندین قرن زندگی می کردند ، متولد شد و سپس ققنوس ها که در لانه های خود می سوختند و بعداً از خاکستر خود تجدید و به حیات خود ادامه می دادند.

 

تاتو ققنوس

 

دور جدید محبوبیت پرنده آتشین پس از مجموعه ای از کتابها و فیلم ها درباره هری پاتر بود.امروزه این معنی افسانه محور تاتو ققنوس است که بسیار محبوب است. تولد دوباره ، ماهیت دوره ای زندگی - این معنی اصلی تاتو ققنوس است. این توسط افرادی ساخته شده است که به تناسخ و جاودانگی روح اعتقاد دارند.

 

این پرنده نه تنها در افسانه های مصر باستان ، بلکه در افسانه های کشورهای دیگر ذکر شده است ، معنی خالکوبی  در همه جا شبیه است ، با این حال ، تاتو پرنده ققنوس سایه های جدیدی از معنی خود را به دست می آورد:

 

تاتو ققنوس

 

در اساطیر ایران ققنوس همتای قو در ادبیات اروپایی می باشد که با آوازخوانی، زیست و زندگی خود را به پایان می‌برد. اساساً در ادبیات ایران نیز همچون ادبیات هندواروپایی، سوختن در رنج خویش و از خاکستر خود برآمدن و تولدی دیگر، راه به اسطوره ققنوس دارند.

 

  • یهودیان این پرنده را جاودانه می دانند ، طبق اعتقادات آنها ، پرنده ققنوس تنها کسی بود که از مزه میوه ممنوعه در بهشت ​​خودداری کرد ، زیرا خداوند زندگی ابدی به او داد. از این رو معنی خالکوبی پرندگان ققنوس به عنوان طول عمر و حفظ جوانی است.
  •  
  • در چین ، ققنوس نشان دهنده انرژی و قدرت زنانه است. و همراه با تاتو اژدها ، نماد کلاسیک یین و یانگ را تشکیل می دهند. بنابراین ، تاتو ققنوس و اژدها نماد هماهنگی ، تلفیق انرژی زن و مرد است.
  •  
  • تاتو ققنوس
  •  
  • در امپراتوری روم ، پرنده ققنوس یک نماد دولت بود ، آن را می توان در سکه های آن زمان مشاهده کرد - این به معنی جاودانگی امپراتوری روم بود. همچنین ، ققنوس توسط لژیونرهای رومی به عنوان نماد خود انتخاب شد ، ققنوس زره های آنها را آراست و پیروزی بر دشمن را پیش بینی کرد.
  •  
  • در میان اسلاوها ، آنالوگ ققنوس مرغ آتشین است ، که به نمادی از خرد و خوبی ، پیروزی بر نیروهای تاریک تبدیل شده است.
  •  

معنی تاتو پر ققنوس نیز مشابه است. علاوه بر همه موارد ذکر شده ، تصویر ققنوس یک طلسم در نظر گرفته می شود که به شما کمک می کند موانع را پشت سر بگذارید و خوش شانس باشید.

 

ققنوس که در پرواز به تصویر کشیده شده نماد آرزوی آزادی ، آزاد اندیشی ، زندگی روشن است.تاتو ققنوس از خاکستر توسط افراد قوی و هدفمند با سبک زندگی فعال انتخاب می شود.

 

تاتو ققنوس برای مردان و زنان

تاتو ققنوس

 

مردان پرنده آتشین را به عنوان نمادی از عبور از موانع ، طول عمر و محافظت انتخاب می کنند. در نسخه مردانه خالکوبی ققنوس ، می توانید یک تاتو سیاه و سفید ققنوس پیدا کنید ، که به صورت الگوهای قبیله ای یا زیور آلات تلطیف شده است. در همان زمان ، معنی تاتو ققنوس کاملا حفظ شده است ، اما به نظر می رسد مردانه تر باشد.

 

اعتقاد بر این است که تاتو ققنوس دارای انرژی قوی است و توانایی تأثیرگذاری در زندگی فرد را دارد ، به او قدرت می بخشد و به او در رسیدن به اهدافش کمک می کند.

 

تاتو ققنوس

 

تاتو ققنوس روی بدن دختران و زنان ، پرنده آتشین خیلی بیشتر از مردان دیده می شود. بیهوده نیست که چینی ها  ققنوس را به یک نماد زن تبدیل کردند.

 

در نسخه زن ، تاتو پرنده ققنوس همیشه رنگارنگ و روشن است. بر زنانگی و هویت دختر تأکید دارد. همراه با اژدها ، تاتو تعادل و هماهنگی را بین انرژی های مردانه و زنانه ایجاد می کند.

 

معانی دیگری که دختران انتخاب می کنند توانایی احیا ، جوانی ابدی ، شانس ، دستیابی به اهدافشان است.

 

مکان های تاتو ققنوس

تاتو ققنوس

 

کجا بهتر است تاتو کنیم ، شخص خودش تصمیم می گیرد. با این حال ، در مورد پرنده ققنوس ، استادان توصیه می کنند حداکثر سطح پوست را برجسته کنند. تاتو ققنوس در پشت بسیار چشمگیر به نظر می رسد - این گزینه برای مردان و زنان مناسب است. به شما امکان می دهد تمام جزئیات را بکشید و با مقیاس خود تحت تأثیر قرار بگیرید.

 

نسخه کلاسیک یک خالکوبی ققنوس بر روی بازو است. چه شانه باشد ، چه بازو یا یک دست کامل ، به هر حال عالی به نظر می رسد و به راحتی نمایش داده می شود.

 

تاتو ققنوس روی پا نیز بسیار رایج است. در پسران ها ، معمولاً روی ساق پا و در دختران ، روی باسن قرار دارد. ققنوس در کنار باسن وقتی که دم ققنوس به سمت ران پایین می رود ،  چشمگیرتر به نظر می رسد.

 

تاتو ققنوس

 

برای کسانی که تاتو در مقیاس کوچکتر را ترجیح می دهند ، گزینه هایی وجود دارد که حتی یک تاتو کوچک نیز به نظر عالی می رسد. به عنوان مثال ، یک تاتو ققنوس روی تیغه شانه. این یک نسخه زنانه است - در حالی که فضای زیادی را اشغال نمی کند ، تمام جذابیت و زیبایی یک تاتو بزرگ را حفظ می کند. تاتو ققنوس روی گردن برای کسانی مناسب است که آماده نیستند همیشه تاتو خود را نشان دهند. پنهان کردن این گزینه با مو ، روسری یا فقط یقه اسکی آسان است. معمولاً در این مکان تاتو به معنی طلسم انجام می شود.

 

تاتو ققنوس

 

تاتو ققنوس روی مچ دست برای کسانی که فقط برای تاتو های کوچک آماده هستند. چشمگیر به نظر می رسد و در عین حال معنی عمیق و نمادین را حفظ می کند.

علاوه بر این ، می توان محل تاتو را انتخاب کرد تا برخی از نقص های پوستی را پنهان کند. محبوب ترین گزینه تاتو روی جای زخم است. یک تاتو پرنده بزرگ و رنگارنگ ققنوس قادر به بسته شدن حتی جای زخم های پیچیده و متعدد است. با کمک تاتو می توانید پوست را پس از زخم یا جراحی به زیبا ترین شکل برگردانید.

 

تاتو ققنوس

 

دومین گزینه محبوب تاتو ها در قسمتی که پوست علائم کششی دارد. این گونه در میان زنان و مردان مورد تقاضا است. علائم کشش در نتیجه بارداری ، افزایش ناگهانی وزن یا کاهش وزن ، به دلیل تغییرات هورمونی رخ می دهد. در عین حال پوست جذابیت خود را از دست می دهد. شایع ترین نواحی مربوط به علائم کشیدگی نواحی کمر ، شکم ، باسن و قفسه سینه است. در این حالت ، یک تاتو ققنوس یک راه حل عالی است که نقص های پوستی را پنهان می کند.همچنین ، به دلیل درخشندگی و غالباً اندازه بزرگ ، ققنوس به عنوان هم پوشانی برای خالکوبی روی بازو یا قسمت دیگر بدن مناسب است.

 

سبک های تاتو ققنوس

تاتو ققنوس

 

در مورد سبک ها ، شرقی ، سورئالیسم ، سیاه و خاکستری محبوب هستند.علاوه بر این ، دختران به طور فزاینده ای تاتو ققنوس آبرنگی را انتخاب می کنند - این باعث می شود رنگ های روشن و خلق و خوی بیشتری ایجاد شود. مردان رنگ های تک رنگ را ترجیح می دهند - سبک های قبیله ای ، زیور آلات در نقاط مختلف. 

 

اگر تاتو رنگی است ، در بیشتر مواقع مقیاس آتشین قرمز نارنجی است. با این حال ، گاهی اوقات ققنوس با رنگ طاووس به تصویر کشیده می شود و شعله های آتش فقط در امتداد کانتور نقاشی ساخته می شود. معنی تاتو پرنده ققنوس با این تغییر نمی کند.

 

تاتو ققنوس

 

رمز موفقیت خالکوبی با پرنده آتش در ترکیب جذابیت خارجی و معنی عمیق تاتو ققنوس است. چنین تاتو توسط شخصیت های  خارق العاده ، مستعد فلسفه و تأمل انتخاب می شود. این افراد به تناسخ ، تولد دوباره ، جاودانگی روح اعتقاد دارند. و اگرچه خالکوبی ققنوس ، به پیشنهاد چینی ها ، تاتو زنانه محسوب می شود ، اما در بین مردان طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید