5 موردی که باعث خراب شدن پوست و پیرتر نشان دادن چهره می شود

پوست

متخصص  پوست دلایل بدتر و مسن تر نشان دادن فرد از سن واقعی را نام برد.

 

پنج موردی که باعث خراب شدن پوست و پیرتر نشان دادن چهره می شود

1- یکی از اولین دلایل پاکسازی نامناسب صورت قبل از خواب بود. واقعیت این است که دقیقاً در زمانی که فرد می خوابد ، سلول های پوستی کار می کنند ، آنها تجدید و ترمیم می شوند.

 

بقایای مواد آرایشی  ، چربی آزاد شده از منافذ در طول روز و ذرات چسبنده به آن منجر به ایجاد بثورات و خشکی پوست صورت می شود. اگر صورت خود را بد یا نادرست تمیز کرده اید ، خود را مقصر بدانید.

 

2- اعتیاد به سیگار نیز در لیست موارد مضر برای پوست است. به دلیل استعمال دخانیات ، پوست صورت از نظر مواد مغذی مهم و اکسیژن کم است. علاوه بر این ، به دلیل مواد مضر سیگار ، پوست استحکام و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این البته بر ظاهر آن تأثیر می گذارد و منجر به پیری سریع و چین و چروک می شود.

 

3- عدم استفاده یا استفاده نامنظم از محصولات ضد آفتاب برای پوست نیز مضر هستند. کارشناسان معتقدند که ضد آفتاب نه تنها در تابستان بلکه در سایر مواقع سال حتی در هوای ابری نیز باید استفاده شود.


4- یکی دیگر از عادت های بدی که باعث خراب شدن پوست و پیرتر نشان دادن چهره می شود ، درمان اشتباه جوش ها است . اگر ضایعات آکنه را با فشار دادن از بین ببرید ، مانند بیشتر زخم ها  ، جای زخم های کوچک ایجاد می شود. علاوه بر این ، پاتوژن هایی که باعث التهاب می شوند به راحتی می توانند در زخم حاصل وارد شوند. همانطور که پزشکان توصیه می کنند ، باید با سالیسیلیک اسید و بنزوئیل پراکسید (دی بنزوئیل پراکسید) با آکنه مبارزه کرد.

 

5- عشق به شیرینی و شکلات نیز در لیست مضر است .

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید