5 موردی که باعث خراب شدن پوست و پیرتر نشان دادن چهره می شود

در

پوست

متخصص  پوست دلایل بدتر و مسن تر نشان دادن فرد از سن واقعی را نام برد.

 

پنج موردی که باعث خراب شدن پوست و پیرتر نشان دادن چهره می شود

1- یکی از اولین دلایل پاکسازی نامناسب صورت قبل از خواب بود. واقعیت این است که دقیقاً در زمانی که فرد می خوابد ، سلول های پوستی کار می کنند ، آنها تجدید و ترمیم می شوند.

 

بقایای مواد آرایشی  ، چربی آزاد شده از منافذ در طول روز و ذرات چسبنده به آن منجر به ایجاد بثورات و خشکی پوست صورت می شود. اگر صورت خود را بد یا نادرست تمیز کرده اید ، خود را مقصر بدانید.

 

2- اعتیاد به سیگار نیز در لیست موارد مضر برای پوست است. به دلیل استعمال دخانیات ، پوست صورت از نظر مواد مغذی مهم و اکسیژن کم است. علاوه بر این ، به دلیل مواد مضر سیگار ، پوست استحکام و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این البته بر ظاهر آن تأثیر می گذارد و منجر به پیری سریع و چین و چروک می شود.

 

3- عدم استفاده یا استفاده نامنظم از محصولات ضد آفتاب برای پوست نیز مضر هستند. کارشناسان معتقدند که ضد آفتاب نه تنها در تابستان بلکه در سایر مواقع سال حتی در هوای ابری نیز باید استفاده شود.


4- یکی دیگر از عادت های بدی که باعث خراب شدن پوست و پیرتر نشان دادن چهره می شود ، درمان اشتباه جوش ها است . اگر ضایعات آکنه را با فشار دادن از بین ببرید ، مانند بیشتر زخم ها  ، جای زخم های کوچک ایجاد می شود. علاوه بر این ، پاتوژن هایی که باعث التهاب می شوند به راحتی می توانند در زخم حاصل وارد شوند. همانطور که پزشکان توصیه می کنند ، باید با سالیسیلیک اسید و بنزوئیل پراکسید (دی بنزوئیل پراکسید) با آکنه مبارزه کرد.

 

5- عشق به شیرینی و شکلات نیز در لیست مضر است .

نظرات

در ادامه بخوانید...

مبارزه با چین و چروک صورت طبیعی و رایگان

در
آخرین تحقیقات نشان می دهد که یک روش جایگزین شگفت انگیز ، طبیعی و رایگان ، بهتر از همه این روش های شکست خورده ی بوتاکس و جراحی زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک و پیری پوست عمل می کند.
 
این جایگزین معجزه گر: ورزش است.نترسید نمی خواهم شما را به باشگاه بفرستم چون که می دانم خیلی ها از رفتن به باشگاه و یک برنامه روتین برای ورزش بیزارند، پس مقاله را تا آخر بخوانید .
 
یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که این روش طبیعی را در اواخر زندگی شروع می کنند می توانند چین و چروک های صورت، چین های پنجه کلاغی، نواحی پوستی آویزان را معکوس کنند و توضیحی علمی برای این امر وجود دارد.این خبر به قدری مهم است که در بزرگترین روزنامه آمریکایی ، نیویورک تایمز اعلام شده است.
 
محققان کانادایی در دانشگاه مک مستر در انتاریو مشاهده کرده اند که ورزش با افزایش سن با تغییراتی که در لایه های سطح پوست رخ می دهد ، مبارزه می کند.
 
بعد از گذشت حدود 40 سال ، بیشتر افراد ضخیم شدن لایه بالایی پوست خود را تجربه می کنند . این بخشی است که به راحتی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. تمایل دارد خشک تر ، پوسته پوسته و متراکم شود.
 
در همین حال ، لایه زیر سطح رویی ، به نام درم ، شروع به نازک شدن می کند. خاصیت ارتجاعی و سلول ها را از دست می دهد. محققان توضیح می دهند که این امر جلوه نازک تر و پوسته پوستی به پوست می بخشد.این حتی در افرادی اتفاق می افتد که پوست آنها هرگز در اثر آفتاب آسیب ندیده است.
اما این اکتشافات جدید نشان می دهد که این پدیده می تواند خنثی شود و حتی در حیوانات و انسان ها معکوس شود.
آنها نشان داده اند که افراد بالای 40 سال که حداقل سه ساعت ورزش متوسط ​​و یا فشرده در هفته انجام می دهند ، دارای پوستی نرم تر و الاستیک هستند.این تفاوت بعد از سه ماه قابل مشاهده بود: "  در زیر میکروسکوپ ، پوست داوطلبانی که در این آزمایش شرکت کرده اند ، شبیه به یک فرد بسیار جوانتر بود و تنها کاری که انجام دادند این بود که کمی ورزش کردند!
 
توضیح پدیده مشخص نیست. اما محققان به ارتباط با میوکین ها ، موادی که توسط عضلات فعال ایجاد می شود ، گمان می برند. آنها سطوح بسیار بالایی از میوکین ها به نام IL-15 را در پوست افرادی که ورزش کرده بودند (50٪ +) مشاهده کردند. این میوکین ها می توانند به تغییرات ساختاری در پوست منجر شوند.با این حال ، موارد دیگر قطعاً درگیر هستند. مصرف قرص یا تزریق IL-15 برای از بین بردن چین و چروک بعید است به اندازه ورزش موثر باشد.
 

چگونه به خودتان برای ورزش کردن انگیزه دهید

سوال اساسی این نیست که: آیا باید ورزش کنم؟ سوال این است که چگونه خودمان را برای بازی در ورزش در طولانی مدت انگیزه دهیم؟ 
 
پاسخ ساده است:انتخاب ورزشی که چیز دیگری را برای شما به ارمغان بیاورد ، ضروری است: لذت ، هیجان ، ماجراجویی ، جلسات بهزیستی ...بسته به سن شما ، وضعیت سلامتی ، سلیقه شما ، محدودیت های شما لازم است ورزشی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.
تا آنجا که به من مربوط می شود، تمام ورزشی که انجام می دهم از اشتیاق من به طبیعت سرچشمه می گیرد.
 
بنابراین من در باغ آشپزخانه خود سخت کار می کنم و علفهای هرز را می کشم ، درختانم را برش می دهم ، کمپوست را خالی می کنم ، کود حمل و نقل می کنم ، گلخانه خود را مراقبت می کنم ...در طبیعت زیادی قدم می زنم ، اغلب فرزندانم یا کیسه ای، کوله پشتی برای پیک نیک و وسائلی برای کمپینگ را حمل می کنم. من در رودخانه ها ، حوضچه ها ، و در دریا آب تنی می کنم و تا وقتی که به اندازه کافی خوش شانس باشم از این محیط ها استفاده می کنم.
به محض این که فرصتی ایجاد شد ، من به کوهنوردی می روم. من همیشه با دوچرخه به محل کار می روم ، مگر به تازگی زیرا مسیر خیلی خطرناک است (و من رنج می برم). تمام این کارها تحرک زیادی در زندگی من ایجاد کرده است و همچنان ادامه دارد ، اما من تقریباً کاری به عنوان ورزش در یک باشگاه انجام نمی دهم.
 
من این کار را انجام می دهم زیرا دوست دارم از باغ خود سبزیجات بخورم ، دوست دارم باد تازه ، آب خنک را روی پوست خود احساس کنم ،صدای پرندگان را بشنوم ، گیاهان را رصد کنم ، به مناظر زیبا فکر کنم ، در کنار دوستان قدم بزنم، به آنها گوش دهم ، تبادل نظر کنم ، که ایده آل است هنگام راه رفتن ... من دوچرخه سواری می کنم زیرا ساده تر است ، من بر ترافیک غلبه می کنم ...
 
اگر مجبور میشدم این همه را متوقف کنم ، به خودم نمی گفتم ، " این کار مرا از ورزش محروم می کند! می گفتم: "  لعنتی ، این مرا از شادی و لحظه های خوشبختی محروم می کند! "
 
بنابراین ، هر کس باید راه خود را پیدا کند.
 
برادرم دیوانه رقصیدن است که در واقع بسیار اسپرت است. تمام عضلات درگیر می شوند ، اما او هم این کار را می کند زیرا او دوست دارد خیلی با همسرش می رقصد.
 
دیگران عاشق سرعت دوچرخه ، قدرت یک اسب که از موانع عبور می کند ، شادی های بازی با توپ ، رقابت های دو و میدانی ، زیبایی حرکات ژیمناستیک ، اسکیت بازی خیره کننده و ... هستند
 
بنابراین ، من نمی گویم "ورزش کنید تا چین و چروک کمتری داشته باشید". ارائه چنین مواردی واقعاً افتضاح است.
 
من می گویم: "شادی های بزرگ را در ورزشی که دوست دارید پیدا کنید ، با  خود خوب رفتار کنید. زندگی شما و بدن شما نیز زیباتر خواهد شد ...  "
 
و شما: آیا ورزش می کنید زیرا باعث خوشحالی شما می شود؟ یا به دلیل احساس تعهد ورزش می کنید؟ با ما در میان بگذارید ، و با خوانندگان سیارک ، تجربیات خود را برای ایجاد "ورزش لذت بخش" در صفحه نظرات این مقاله قرار دهید.
به سلامتی شما!

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه در عرض یک هفته پوست درخشانی داشته باشیم

در

چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف داشته باشیم ، از امروز برای سفیدی صورت در یک هفته شروع کنید. CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن)  چیزی است که باید از امروز به آن اعتقاد داشته باشید. با اینکه اکثر مردم از برنامه روتین پاک کننده، تونینگ و مرطوب کننده  آگاهی دارند، اما باز هم دست کم گرفته می شود. اگر انجام نداده اید امروز زمان آغاز آن است. و وقتی آن را شروع کردید دیگر نمی توانید آن را کنار بگذارید. 

 

 

 

چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است

روز اول

صورت شما با قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و گرد و غبار، همچنین به خاطر پوست مرده و روغن های طبیعی که روی آن جمع می شود، کثیف می گردد. با استفاده از پاک کننده ملایم جهت از بین بردن آنها، منافذ پوست باز شده و از مشکلاتی مثل آکنه جلوگیری می شود. انتخاب پاک کننده پوست بستگی به نوع پوست شما و مناسب بودن آن دارد. استفاده از تونر بعد از پاک کننده مناسب، اطمینان خواهد داد که هیچ روغن و گرد و غباری روی پوستتان باقی نمانده است. تونرهای طبیعی از جمله گلاب، چای سبز و سرکه سفید در بازیابی تعادل pH پوستتان کمک خواهند کرد و در عین حال منافذ پوستتان را تنگ خواند نمود. در پایان این روتین، از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید. این اساس مراقبت از پوست می باشد.

 

در ادامه از یک بسته سفید کننده صورت استفاده کنید. می توانید بسته را خودتان با موادی از جمله پاپایا، لیمو، عسل، شیر و گوجه فرنگی تهیه کنید. که در حال حاضر در اکثر آشپزخانه ها موجود می باشند. قبل از اینکه بخوابید ضروری است تا آرایش صورتتان را تمیز کنید. پوست شما نیازمند تنفس در شب است و این با وجود آرایش روی آن امکان پذیر نمی باشد. بهترین روش برای زدودن آرایش، استفاده از چند قطره روغن بچه روی صورتتان است و اینکه چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید. وقتی که آرایش سست شد می توان از پد پنبه، حوله یا پارچه برای زدودن آن استفاده کرد.  

 

در پایان روز روش CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) را تکرار نمایید. با مرطوب کننده مناسب و سرم چشم، این کار را پایان دهید. در صورتی که پوستی خشک دارید، بهتر است رو بالشی هایتان را ساتن کنید که اتلاف رطوبت به حداقل برسد. همیشه سعی کنید به پشت بخوابید با صورتی رو به بالا و برای حذف هیدرواته صورتتان از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید.(سیارک

 

چگونه در عرض یک هفته زیبا شویم

روز دوم

برای داشتن  صورت صاف در یک هفته در دومین روز  بایستی با کنترل آنچه که مصرف می کنید، روی بهبود سلامتی پوستتان متمرکز شوید. پوست شما با آنچه که تغذیه می شود، کار می کند. در عین حال که مراقبت خارجی ضروری است، مراقبت داخلی را نیز نمی توان نادیده گرفت. صحیح خوردن یک روش تزریقی مطمئن به پوست است و با وجود سلامتی، پوستتان خواهد درخشید.

نظارت بر روتین پاکسازی- تونینگ- مرطوب سازی را با اعمال ماسک میوه ادامه دهید. ماسک میوه به آسانی تهیه و استفاده می شود. می توانید از موارد مناسب برای پوستتان از جمله موز برای پوست خشک، و توت فرنگی برای پوست چرب استفاده کنید. این یک روش عالی برای روشن کردن صورت بدون استفاده از مواد شیمیایی است.

در کل طول روز با مصرف آب و نوشیدنی های مقوی، بدنتان را هیدراته نگه دارید. این به کنترل تولید چربی صورتتان کمک خواهد کرد و نیز منافذ آن را تنگ خواهد نمود.

آرایشتان را پاک کنید و روزتان را با روش CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) و روتین مراقبت از پوست شبانه به پایان برساید.

 

صورت صاف در یک هفته

روز سوم

در روز سوم برای از بین بردن پوست مرده، لایه برداری خواهید کرد. این موجب می شود که پوست نرمی داشته باشید و بنظر درخشنده تر خواهید رسید. همچنین موجب می شود که پوستتان برای دریافت درمان های دیگر، بیشتر تمایل داشته باشد. صورتتان را با یک اسکراب لایه بردار و یا یک اسفنج پاک کنید. سلولهای مرده پوستتان را تمیز کنید تا لایه سالم زیرپوست ظاهر شود.

بعد از لایه برداری، از تونینگ و مرطوب سازی پوست استفاده کنید تا این لایه جدید را از خشک شدن حفظ نمایید. می توانید ماسک لایه برداری از صورت را انجام دهید چرا که پوست شما پذیرای مواد مغذی می باشد.

اگر زیر نور خورشید قرار خواهید گرفت، فراموش نکنید که از ضد آفتاب استفاده نمایید. آن پوستتان را از اشعه های UV مضر که می توانند سبب آسیب زدن به پوستتان شوند، محافظت می کند.

در شب، با اعمال ترکیب صورت بعد از پاکسازی صورت، CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) را تغییر دهید. وقتی که ترکیب روی صورتتان را شستید، از تونینگ و مرطوب کننده استفاده کنید.

 

پوست شفاف و روشن

روز چهارم

در روز چهارم، نتایج در قالب بهبود بافت پوست مشاهده خواهد شد و روی کل پوستتان سلامتی را خواهید دید. با این حال، این بمعنی سرسری گرفتن روتین نیست.

صورتتان را با پاک کننده همیشگی شسته و سپس به آن بخار دهید. این به بازشدن منافذ پوستتان کمک کرده و به برخی از اقدامات عمیق پاکسازی اجازه خواهد داد. بعد از اینکه حدود 10 دقیقه به صورتتان بخار دادید، ماسک خاک رس را که هرگونه آلودگی از آن تمیز شده، روی صورت تتان بکشید. در صورت تمایل، می توانید از ترکیب عسل و بلغور جوی دوسر نیز استفاده کنید. وقتی این کار را انجام دادید،، ماسک را برداشته و صورت خودتتان را با زدن ضربات آهسته با پنبه ای که با گلاب آغشته شده، تونینگ کنید. این به بسته شدن دوباره منافذ صورتتان کمک خواهید کرد. با مرطوب کننده کار را به اتمام برسانید.

رژیم مراقبت شبانه را انجام دهید تا با پوستی از خواب بلند شوید که هیدراته بوده و تغذیه گردیده است.

 

پوست شفاف در یک هفته

روز پنجم

پس از CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) با ژل آلووئرا صورتتان را ماساژ دهید. این گردش خون روی صورتتان را بهبود داده و موجب تغذیه پوستتان می شود. همچنین به دفع سموم کمک خواهد کرد. اگر زیر چشمانتان تیرگی می بینید، همیشه از سرم زیر چشم استفاده  کنید. این موجب محو شدن آن در طول روز شده و موجب درخشندگی پوستتان خواهد گردید.

بعد از ماساژ، مرطوب کننده یا کرم روز خود را اعمال نمایید. SPF  بهتر، مورد ترجیح می باشد طوری که مجبور به استفاده از ضد آفتاب دیگری نباشید.

در شب، بسته ترکیب چوب صندل سفید را با روتینCTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) خود ترکیب نمایید تا پوستی صاف و درخشنده داشته باشید.

 

چگونه پوست صاف داشته باشیم

روز ششم

حال زمان لایه برداری دوباره است.  معمولا، لایه برداری پوست دوبار در هفته انجام می شود تا سالم و درخشنده بماند. مراحل لایه برداری روز سوم را انجام داده و با تونینگ و مرطوب کننده ادامه دهید.

مصرف منظم آب و مایعات مانند سوپ و آب میوه، در طول هفته ضروری است چرا که بدن هیدراته، معادل پوست سالم می باشد.

 

جوان سازی پوست صورت در خانه

روز هفتم

حال زمان لوس کردن صورتتان است و اینکه یک ترکیب میوه ای دیگر به آن بدهید. روش CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) را در صبح و شب بکار گیرید.(سیارک

جهت حفظ خاصیت ارتجاعی پوست و پوست صاف بدن نوشیدن آب و نوشیدنی های سالم را در طول روز ادامه دهید.

ادامه دادن به این دستورالعمل ها از همان روز اول موجب درخشندگی پوست و سلامتی آن می شود. در روز هفتم، صورتتان به نظر صاف، درخشان، روشن خواهد رسید و در بازی مراقبت از صورت عالی خواهید بود. این بمعنی متوقف کردن مراقبت از پوستتان نمی باشد. روش CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) هر روز، لایه برداری از پوست دوبار در هفته، و درمان آن با ماسک های طبیعی صورت دو بار در هفته برای حفظ سلامتی پوست ضروری می باشد. بنظر کارش زیاد است اما اینچنین نیست!

ما برخی از دستورالعمل های کارشناسان را برای چگونه پوست سفیدی داشته باشیم؟ آورده ایم که روند کار را برای سفیدی صورت در یک هفته آسان تر می سازد.

پست چگونه پوست سفید داشته باشیم؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۶Your home is valueble for me. Thanks!? This web page is known as a walk-by for all of the iniofmatron you wanted about this and didn know who to ask. Glimpse right here, and also you l definitely uncover it.

۱۳۹۹/۴/۶چگونه پوست خود را کاملاً صاف کنیم؟ پوست صاف و لطیف صورت ، یک هدیه سخاوتمندانه از طبیعت است. با این حال ، همه زنان نمی توانند به داشتن پوست صاف و لطیف افتخار کنند. لایه برداری های صحیح ، کرم ها ، تونیک ها و ماسک های صحیح انتخاب شده به صافی و رنگ سالم چهره شما کمک می کند. شما مجبور نخواهید بود به تزریقات و مداخلات جراحی متوسل شوید - لوازم آرایشی مدرن توانایی زیادی دارند. مبارزه برای پوست کامل باید همزمان از چند جهت انجام شود. آرایشی و بهداشتی از وضعیت پوست مراقبت می کند ، و آرایش به پنهان کردن نواقص و بهبود ظاهر کمک می کند. اساس زیبایی پوست ، خلوص بی عیب و نقص آن است. لازم است روزانه باقی مانده های آرایش ، گرد و غبار ، ذرات مرده پوست از بین برود. این کار را در چند مرحله انجام دهید. درباره چگونگی پاک کردن آرایش به درستی : شستشوی صبح کمک می کند تا به سرعت چهره و حتی تعادل آب و چربی خون خود را تازه کنید. آب کافی خنک ، کف نرم با عصاره های گیاهی و هیدرولیت گل در اسپری. قبل از رفتن به رختخواب ، تمیز کردن کامل تری لازم است . ابتدا آرایش را با شیر ، امولسیون یا روغن (مثلا روغن بچه) جدا کرده و سپس باقیمانده را با کف ، ژل یا یک صابون آرایشی مخصوص بشویید. هفته ای دو یا سه بار پاک کننده ژل یا پودر ژل را جایگزین کنید. محصولات پاک کننده آرایشی نیز مناسب هستند ، آنها عمیقاً پوست را تمیز و حتی خارج می کنند. مهم است که مواد آرایشی پاک کننده نیز حاوی مواد مرطوب کننده باشند ، در غیر این صورت پوست شروع به لایه برداری می کند و مجبور خواهید بود چهره ای کاملاً صاف را فراموش کنید. هفته ای یک بار ، یک جلسه ماسک گذاری اسید میوه های خانگی توصیه می شود . به طور معمول ، چنین محصولاتی به شکل ژل موجود است که به مدت 15-20 دقیقه روی پوست پاک شده اعمال می شود. پس از شستشو ، پوست ابریشمی می شود ، رنگ سالم و دلپذیری را به دست می آورد ، لکه های تیره از بین می روند و منافذ آن کمتر مورد توجه قرار می گیرد. غلظت اسیدها در لایه برداری خانگی کم است ، بنابراین می توان آنها را در تمام سال با خیال راحت استفاده کرد. یک محصول بسیار مناسب یک کرم شب با خاصیت لایه برداری است. لایه برداری شب پوست را به شدت مرطوب می کند ، تغذیه پوست صورت و گردن را تأمین می کند و سلول های مرده را از بین می برد. در صبح صورت بسیار صاف و لطیف به نظر می رسد. چنین کرمی برای پوست های بی حال و عاری از تن و مستعد تحریکات پوستی مناسب است. کرم هایی با اثر لایه برداری باید در دوره های 2-3 هفته استفاده شوند. سپس استراحت کنید و بعد از چند هفته ، دوباره به درمان مورد علاقه خود بازگردید. در مبارزه برای داشتن چهره کاملاً صاف ، به صاف کردن و صاف کردن سرم با پپتیدهای گیاهی و اسیدهای آمینه توجه کنید. سرم زیر یک کرم روزانه یا شبانه اعمال می شود ، و به طور مستقل نیز استفاده می شود. به سرعت جذب می شود ، بلافاصله پوست نرم و صاف می شود. آرایش حتی به بیرون صورت شما کمک می کند. برای آرایش مبتنی بر سیلیکون به پایه توجه کنید. منافذ ، چین و چروک را پر می کند و باعث ایجاد اثر فتوشاپی می شود. در بالای پایه می توانید لیفتینگ کرم پایه را اعمال کنید. این باعث می شود بیضی صورت شفاف تر شود ، تورم و ناهمواری را از بین می برد. برای کسانی که از پوستی بسیار متخلخل رنج می برند ، کرم های مخصوص و مناسبی هستند که تسکین غیرضروری را صاف می کنند. این محصولات حاوی چربی نیستند و منافذی را مسدود نمی کنند. هر روز می توان استفاده کرد. نکته اصلی این است که قبل از رفتن به رختخواب ، آرایش را با دقت پاک کنید. و سپس پوست شما کاملاً صاف خواهد بود!

۱۴۰۰/۴/۱۴پوستی درخشان و شفاف آرزوی هر دختری است.چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است می توانید به کسانی که ژنتیک خوب و چهره ای کاملاً طبیعی دارند حسادت کنید ، یا می توانید توصیه های موثری در زندگی خود بکار ببرید و بهتر به نظر برسید. برای مراقبت صحیح از صورت و انتخاب محصولات مناسب ، باید بدانید که چه نوع پوستی دارید. کرم مخصوص با قیمت نجومی اگر برای پوست های چرب در نظر گرفته شود کمکی نخواهد کرد که برای خشکی پوست استفاده می شود. اگر شک دارید یا به نظر می رسد محصولات مناسب همیشه کارساز نیستند ، با آرایشگر خود تماس بگیرید ، او به شما کمک می کند این موضوع را کشف کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴صورت خود را با آب ولرم و نه گرم بشویید. در غیر این صورت ، آب باعث تحریک و حتی خشکی پوست صورت می شود. حتی بیماری های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس نیز می توانند بدتر شوند. و بیایید صادق باشیم ، آیا خوب است که پوست حساس و ظریف خود را با آب گرم بشویید؟

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است . قدم مهم دیگر برای تمیز و سالم بودن پوست ، برس های آرایش است. برس های کثیفی که برای مالیدن پودر ، رژگونه و موارد دیگر استفاده می کنیم ، باعث جمع شدن آلودگی و باکتری های زیادی می شود که در نهایت منجر به مسدود شدن منافذ پوست ، تحریک پوست ، جوش و چین و چروک ناخواسته می شود. برس های خود را به طور مرتب تمیز کنید و فراموش نکنید که این کلید سلامت پوست است!

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته آرایشگر دایان هیگینز توصیه می کند هفته ای یک بار پوست را با لایه بردارها بمالید تا از سلول های مرده خلاص شود.لایه بردارها برای تمیز و مرطوب نگه داشتن پوست معجزه می کنند.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است شما این توصیه را یک میلیون بار شنیده اید ، اما ما آن را در یک میلیون بار دیگر می گوییم - از ضد آفتاب استفاده کنید. همیشه در هر زمان از سال و حتی در زمستان! این از پوست شما در برابر ایجاد کک و مک ، چین و چروک و پیری زودرس محافظت می کند. می توانید فوراً پایه ها یا کرم های محافظت شده با SPF را خریداری کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته عصر ها صورت خود را بشویید ، پوست خود را مرطوب کنید ، کرم بزنید و ... ، گردن را فراموش نکنید. کرم ضد آفتاب نیز باید روی این قسمت استفاده شود ، زیرا در معرض پیری و ایجاد تغییرات مختلف مربوط به سن است.

۱۴۰۰/۴/۱۴پرسیده اید چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است تلفن هوشمند خود را مرتبا تمیز کنید. در نگاه اول ، ممکن است به نظر برسد که این توصیه کاملاً با پوست تمیز ارتباطی ندارد ، اما این اشتباه است. ما به طور مداوم این ابزار را در مکان های عمومی ، حمل و نقل با خود حمل می کنیم ، آن را به سالن می بریم و صفحه را به سمت زمین می گذاریم و سپس آن را به صورت خود می زنیم. بنابراین مهم است که بر روی پاکیزگی آن نظارت کنید و حداقل یک بار در روز آن را با ماده مخصوص با الکل یا دستمال مرطوب ضد باکتری پاک کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته از عینک آفتابی استفاده کنید تا در زیر نور آفتاب زیاد پلک نزنی و چشم ها را جمع نکنید تا پوست دور چشم شما را خراب نکند. در غیر این صورت ، ممکن است چین های پنچه کلاغی زودرس در نزدیکی چشم شما ظاهر شود. برای اینکه تمام هزینه های دنیا را صرف صرفه جویی در کرم ها و سرم های معجزه آسا در 30 سالگی کنید ، هنگام بیرون رفتن از خانه عینک آفتابی را فراموش نکنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک روز زیبا شویم قبل از خواب ، هر چقدر خسته باشید ، همیشه آرایش خود را پاک کرده و صورت خود را بشویید. شما نمی خواهید منافذ پوست شما مسدود شده و از بین برود ، اینطور است؟ یکی از مهمترین قوانینی که اگر پوستی تمیز و درخشان می خواهید باید رعایت کنید این است: خواب کافی داشته باشید! در طول خواب ، سلول های پوستی ترمیم می شوند و کمبود آن نه تنها به سلامتی ضعیف منجر می شود ، بلکه عواقب خوبی را نیز در صورت ایجاد نمی کند. احتمالاً متوجه شده اید که پس از یک مهمانی تا دیر وقت و بعد از چهار یا پنج ساعت خواب ، کبودی زیر چشم ، تورم و بثورات دیده می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن غذاهایی که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند بیشتر بخورید ، به شما در جلوگیری از چین و چروک کمک می کند. بیشتر اسیدهای امگا 3 در غذاهای دریایی ، سبزیجات سبز ، حبوبات و محصولات لبنی یافت می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴ اگر هدف شما پوست صاف و روشن است ، کافئین و شکر باید از مصرف روزانه حذف شود. قهوه ادرار آور است و می تواند باعث خشکی پوست و تجزیه قند در کلاژن شود و منجر به چین و چروک ، از بین رفتن سفتی و عامل تیرگی شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای پوست صاف و روشن محصولات باید به ترتیب صحیح استفاده شوند: ابتدا صورت خود را با ژل شستشو تمیز کنید ، سپس از تونر ، سرم و مرطوب کننده استفاده کنید. تمام محصولات باید از کمترین تا ثبات بیشتر استفاده شوند.

۱۴۰۰/۴/۱۴ ورزش را نیز فراموش نکنید. یک سبک زندگی فعال و ورزش باعث گردش خون خوب ، کاهش استرس ، اکسیژن رسانی به پوست و حتی رفع منافذ پوست می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴در طول روز ، بدون اینکه بدانیم ، التهاب صورت را تحریک می کنیم. و این بعد از تماس دستهای کثیف و پوست حساس صورت اتفاق می افتد.

۱۴۰۰/۴/۱۴استعمال دخانیات دلیل دیگر بیماری پوستی نامناسب است. افراد مبتلا به این اعتیاد دارای پوستی خشک و تغییر رنگ یافته و جریان خون ضعیفی دارند. اگر می خواهید زیبا به نظر برسید ، سیگار را کنار بگذارید.

۱۴۰۰/۴/۱۴اما اگر از صورت خود به درستی مراقبت کنید ، همه نکات را رعایت کنید ، اما آکنه همراه همیشگی شما است چه باید کرد؟ مشکل ممکن است در تختخواب ، یا به عبارت دقیق تر ، در بالش باشد. باعث جمع شدن کثیفی و سبوم می شود ، بنابراین بیشتر اوقات ملحفه بالش را تغییر دهید. به همین دلیل ، موها می توانند به سرعت چرب شوند.

۱۴۰۰/۴/۱۴ شاید بعضی از افراد دوست دارند روی شکم بخوابند اما این وضعیت باعث ایجاد چین و چروک می شود. در عوض ، خود را آموزش دهید تا به پشت بخوابید. شاید در ابتدا غیرمعمول باشد ، اما جوانی و طراوت ارزش آن را دارد.

۱۴۰۰/۴/۱۴تمام محصولات را قبل از استفاده بررسی کنید. به خصوص اگر پوست خشک و مستعد ابتلا به آلرژی و آلرژی دارید. برای جلوگیری از تحریک ، محصول جدید را ابتدا به داخل مچ دست خود بمالید و واکنش را مشاهده کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴رتینول (نام دیگر - ویتامین A) عملکرد محافظتی پوست را بهبود می بخشد ، در تشکیل سلول های جدید شرکت می کند ، در درمان بثورات کمک می کند. متخصصان می گویند: "رتینول ها هنگام خواب استفاده می شود و به عنوان یک قاعده ، اندازه یک نخود برای صورت کافی است." اما برای همه مناسب نیست ، قبل از استفاده با متخصص پوست مشورت کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴مسیر دیگری وجود دارد که می توانید برای رسیدن به پوستی درخشان امتحان کنید. به عنوان مثال ، یک عادت جدید را در برنامه غذایی خود وارد کنید . محصولات حاوی مس ، ویتامین E و همچنین اجزای گیاهی (توت های توت فرنگی و مریم گلی ، بابونه ، توت سیاه)

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف و روشن با احتیاط از اسکراب استفاده کنید. اسکراب ابزاری مناسب و شناخته شده برای پوست است. با این حال ، یک اسکراب با ذرات بزرگ به شکل نامنظم و نوک تیز می تواند به پوست ظریف آسیب برساند. در انتخاب اسکراب نه تنها برای پوست حساس ، بلکه برای پوست مشکل دار صورت که احتیاج به تمیزکاری دقیق نیز دارد ، باید بسیار مراقب باشید. اسکراب و لایه بردارهای ظریف را انتخاب کنید. ذرات کوچک شستشو ، ذغال سنگ در ترکیب آن و قابلیت استفاده از این ابزار ، آنرا به سادگی یک دستیار بی بدیل می کند!

۱۴۰۰/۴/۱۴جوشانده های بابونه و، گل راعی ، به صورت تکه های یخ ، مراقبت های عالی از صورت را ارائه می دهند. "شستشوی" اضافی با آب یخ پوست را تون می کند و به جلوگیری از آکنه کمک می کند. پس از استفاده از مواد شوینده صورت ، پوست را با جوشانده های بابونه و، گل راعی ، به صورت تکه های یخ ماساژ دهید.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف و روشن موها را از صورت خود جمع کنید. آیا ارزش این است که در مورد تعداد زیادی باکتری موجود در موها صحبت کنیم؟ بنابراین ، به خصوص توجه به موی چتری بسیار ارزش دارد ، زیرا تماس مستقیم با پوست صورت دارد. اگر مراقبت دقیق و دائم نباشد ، ممکن است باعث ایجاد آکنه در پیشانی شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف و روشن در طول روز صورت خود را با دست لمس نکنید. هر روز هزاران شی مختلف را در داخل و خارج از خانه لمس می کنیم و حتی شستن کامل دست 100٪ از شر باکتری ها خلاص نمی شود. در این بین ، اگر صورت خود را اغلب با دست لمس می کنید ، می توانید به راحتی آکنه تحریک کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴ برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن مقدار زیادی آب بنوشید. همه ما به خوبی می دانیم که نوشیدن مقدار کافی آب در روز چقدر مهم است. اما متأسفانه تعداد کمی از افراد واقعاً از این قاعده حیاتی پیروی می کنند. اما برای پوست ما ، آب یکی از نقش های اصلی در مسیر رسیدن به ایده آل است. آب متابولیسم را در بدن عادی می کند ، سموم را دفع می کند ، به جذب مواد مفید کمک می کند و همچنین پوست ما را از داخل تمیز می کند ، آن را با رطوبت اشباع می کند و از کمبود آب بدن جلوگیری می کند.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک روز زیبا شویم حتی اگر درست غذا بخورید ، به اندازه کافی بخوابید و ورزش کنید ، پوست صورت شما می تواند چندان کامل نباشد. اما هیچ چیز وحشتناک تر از یک پوست خراب قبل از یک اتفاق بسیار مهم نیست: عروسی ، تولد ، مصاحبه شغلی یا قرار ملاقات. وقتی زمان کوتاه است و می خواهید صبح پوستی درخشان و شفاف ببینید ، ما به شما روش مطمئن برای " زنده کردن" پوست در یک شب می دهیم. 1. صورت خود را بشویید: همیشه صورت خود را قبل از خواب بشویید. اگر این کار انجام نشود ، تمام آلودگی و عرق کل روز باعث ایجاد بثورات ناخوشایند روی پوست می شود. وقتی خیلی خسته هستید و قدرت شستشوی کامل صورت را ندارید ، همیشه دستمال های تمیزکننده را در دست داشته باشید. 2. ماسک صورت: را توت فرنگی و ماسک آبگرم در خانه قبل از خواب برای صاف کردن هر گونه بی نظمی و خلل و فرج پوست. به هر حال توت فرنگی حاوی اسید سالیسیلیک است که در بسیاری از محصولات ضد آکنه یافت می شود ! چه چیزی برای ماسک نیاز دارید؟ فقط توت فرنگی تازه و ماست طبیعی و بدون افزودنی به مقدار مساوی. توت فرنگی ها را له کرده و با ماست مخلوط کنید تا خمیر یکدستی بدست آید. حدود 10 دقیقه به طور یکنواخت روی صورت بمالید. با آب در دمای اتاق بشویید. برای بهترین نتیجه ، به طور منظم از این ماسک استفاده کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است ماسک بلغور جو دوسر: بلغور جو دوسر را با آب لیمو و تخم مرغ مخلوط کنید ... آنتی اکسیدان هایی که غلات بلغور جو دوسر غنی است باعث کاهش پف می شود ، در حالی که اسید سیتریک باکتری های موجود در منافذ را از بین می برد و ویتامین E موجود در تخم مرغ باعث سفت شدن پوست می شود. پوست صورت پس از چنین ماسکی صاف صاف و کشیده می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای پوست صاف و روشن مهمترین چیز این است که تسلیم وسوسه بیرون آوردن جوش صورتتان نشوید. این می تواند منجر به ایجاد زخم یا التهاب بیشتر شود

۱۴۰۰/۴/۱۴ برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن آلوئه ورا یک ماده شناخته شده برای درمان زخم ها است ، و همچنین به عنوان یک وسیله برای درمان سریع آکنه عمل می کند

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن عسل: بهترین راه حل برای پوست های حساس! عسل پوست را مرطوب می کند و تحریک کننده نیست . همچنین به تسکین پوست و کاهش تحریک کمک می کند

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن خمیر دندان: یک داروی قدیمی برای مقابله با مشکلات غیر منتظره. ) لازم است قبل از خواب خمیر دندان را به صورت نقطه ای بر روی منطقه مشکل قرار دهید. در صبح ، التهاب بسیار کمتر خواهد شد.

۱۴۰۰/۴/۱۴ برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن . بخار دادن صورت: اگر منافذ مسدود شده ، بخار دادن صورت ابزاری عالی خواهد بود. به یک کاسه آب جوش نیاز دارید (مراقب باشید! فاصله صورت تا آب باید رعایت شود تا بخار سوزاننده نباشد) ، 2-4 دقیقه صبر کنید. سپس می توانید صورت خود را با لوسیون یا تونر پاک کنید و ماسک پاک کننده را به صورت خود بمالید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است آسپرین به کاهش التهاب و قرمزی پوست کمک می کند. برای این کار ، یک قرص آسپرین را در کمی آب حل کنید. خمیر حاصل را به صورت موضعی بر روی مناطق مشکل دار پوست بمالید. بعد از 3-4 دقیقه با آب گرم بشویید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است . یخ: یک داروی عالی و در دسترس همه برای شادابی و رنگ آمیزی پوست صورت است. پس از تمیز کردن صورت ، صورت خود را با یک مکعب یخ ماساژ دهید ، سپس می توانید یک کرم یا ماسک بزنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن . برای پاک و لطیف نگه داشتن پوست چند قانون وجود دارد که باید رعایت کنید: از مواد آرایشی متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید. درست بخورید از الکل ، سیگار سو استفاده نکنید. هر روز و دو بار در روز ، پوست باید سه مرحله مراقبت را طی کند: تمیز کردن ، مرطوب کردن ، تقویت کننده. هر 1-2 هفته یک بار لایه برداری کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است "من شکر نیشکر و عسل گل را مخلوط می کنم ، آن را روی پوست قرار می دهم ، اجازه می دهم کمی سفت شود و با دستانم رول می شود: شما نمی توانید اسکراب بهتری را تصور کنید! بلافاصله پس از عمل ، من یک مرطوب کننده استفاده می کنم - بیش از حد ، به طوری که پوست به اندازه مورد نیاز جذب می شود. به هر حال ، این راز بهبودی من بعد از یک هفته کار است .

۱۴۰۰/۴/۱۴"من دیوانه زیبایی هستم. من مراقبت از پوست را با بسیاری از جزئیات و یکسری محصولات به یک مراسم خاص تبدیل کردم. صبح صورتم را می شویم ، سپس پوستم را با شیر تمیز می کنم ، سپس از یک تونر ، سپس یک سرم و سپس یک مرطوب کننده استفاده می کنم. هر مرحله سه دقیقه طول می کشد ، زیرا من می خواهم این محصول وقت داشته باشد تا به پوست نفوذ کند. عصرها آرایش را پاک می کنم ، صورتم را با موس یا کف ، سپس مقوی ، سپس کرم مغذی می شستم. هفته ای یکبار صورتم را روی آب داغ بخار می دهم تا منافذ پوست را باز کند ، سپس برای تمیز کردن عمیق یک لایه بردار استفاده می کنم ، سپس به مدت 15-30 دقیقه ماسک مرطوب کننده ، همیشه در سکوت و با موسیقی خوب ، بعد از ماسک - مقوی ، سرم ، مرطوب کننده کرم رنگ. بله ، من می دانم که خیلی اذیت می کنم ، اما غیر از این نمی توانم انجام دهم.

۱۴۰۰/۴/۱۴"عصرها صورتم را با روغن زیتون می شستم: این ماده پوست من را بهتر از کف ، ژل ، دستمال مرطوب و لوسیون تمیز می کند. و پس از آن ، نیازی نیست که به این فکر کنید که چه تعداد و چه مواد مضر روی پوست خود زده اید. مرطوب کننده من نیز بر اساس روغن زیتون است ، من آن را در داروخانه سفارش می دهم ، ماندگاری آن فقط دو روز است ، اما من از کیفیت اطمینان دارم. "

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است "من با ماسک وازلین روی صورتم می خوابم. بله ، شوخی نمی کنم ، اینطور است. یک لایه نازک وازلین را روی تمام صورتم می مالم و می خوابم. در صبح ، پوست به طرز شگفت انگیزی صاف و نرم است! هیچ کرمی این کار را نمی کند. و روبالشت به راحتی شسته می شود!

۱۴۰۰/۴/۱۴"احتمالاً ، من هیچ راز مراقبت شخصی ندارم. مگر اینکه هرگز در خارج از محل کار آرایش نکنید و هرگز بدون پاکسازی پوست به رختخواب نروید. ولی! و حتما صبح ها روغن بذر کتان بنوشید: اسیدهای امگا 3 و امگا 6 وجود دارد که برای پوست بسیار مهم هستند. من آن را روزی دو قاشق غذاخوری می خورم. این نیز راهی عالی برای سم زدایی از دستگاه گوارش است .

۱۴۰۰/۴/۱۴"من واقعاً به لوازم آرایشی اعتماد ندارم ، بلکه به طبیعت اعتماد دارم. صورتم را می شویم و آرایش خود را با روغن پاک می کنم (معمولاً روغن بادام است ، اما اگر نباشد ، با هر روغنی انجام می شود) و ماسک آووکادو می زنم (من فقط در مخلوط کن به حالت پوره ، آن را روی صورتم پهن می کنم و راه می روم تا زمانی که خسته شدم).

۱۴۰۰/۴/۱۴"من طرفدار لوازم آرایشی نیستم. یک مرطوب کننده دارم ، صبح و عصر برای پوست پلک ها از آن استفاده می کنم. من دلیلی برای ریختن پول به جیب یک سری دلال نمی بینم. اگر پوست من ناراحت کننده باشد ، غذای ناخواسته را محدود می کنم ، به روغن های طبیعی روی می آورم و آب بیشتری می نوشم! "

۱۴۰۰/۱۰/۱۴امروزه امکانات خاک رس در صنعت زیبایی رشد چشمگیری یافته است. خاک رس به یکی از مهمترین محصولات طبیعی برای دستیابی به پوستی سالم و درخشان از درون تبدیل شده است . به لطف خواص طبیعی خود، به تغذیه پوست کمک می کند و آن را هر چه بیشتر زیباتر می کند و خواص درمانی، ویتامین ها و مواد معدنی آن را به آن منتقل می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴برای دستیابی به اثر حتی بیشتر، خاک رس باید با گیاهان و سایر مواد دم شود .

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس منافذ پوست را پر می کند، به عمق آن نفوذ می کند . پوست را تغذیه می کند و بسیاری از مواد معدنی ضروری را تامین می کند. بسیاری از ماسک های زیبایی با خاک رس ساخته می شوند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴ماسک خاک رس پاک کننده به حذف سلول های مرده قدیمی پوست و همچنین چربی و کثیفی انباشته شده از منافذ کمک می کند. خاک رس یک داروی موثر برای مبارزه با آکنه و محافظت از پوست مستعد آکنه است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴انواع مختلفی از خاک رس برای اهداف آرایشی استفاده می شود. خاک رس قرمز مراکشی این نوع خاک رس به عنوان افزودنی یا ماده اصلی در ماسک های زیبایی ، صابون ها و لوسیون ها استفاده می شود. خاک رس قرمز مراکشی رقیق شده با آب، ماسکی عالی برای پوست های چرب است. با این حال، هنگامی که به طور کامل با عسل و روغن زیتون ترکیب شود، ماسکی عالی برای پوست های خشک است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس آتشفشانی این نوع خاک رس که از گدازه های آتشفشانی جامد شده به دست می آید، یک داروی طبیعی برای پاکسازی پوست از سلول های مرده، انواع آلودگی ها و همچنین پایه برای سلول های جدید است. پوست و مو را جلا می دهد و آن را شاداب، براق و نرم می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس قرمز خاک رس قرمز برای درمان چین و چروک دور چشم و زیر چشم استفاده می شود. خاصیت قابض طبیعی آن پوست را حجیم می کند و به آن خاصیت ارتجاعی می بخشد.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس سبز این خاک رس پوست را تمیز و نرم می کند. به طور موثر پوسته پوسته شدن را از بین می برد، ذرات مرده را حذف می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس سفید یا کائولن نام این خاک رس از نام منطقه ای در استان جیان هسی چین می آید که برای اولین بار در آنجا کشف شد. حاوی ماده معدنی کائولینین است. در هنگام تخریب (هوازدگی) گرانیت ها و سایر سنگ های حاوی فلدسپات (کائولن های اولیه) تشکیل می شود. در نتیجه شستشوی کائولن های اولیه، رسوب مجدد آنها به صورت سنگ های رسوبی رخ می دهد. به این ترتیب کائولن های ثانویه یا رس های کائولن تشکیل می شوند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴کائولن یک خاک رس بسیار نازک و تصفیه شده است که چربی اضافی را از سطح پوست جذب می کند، به خصوص در مورد پوست های چرب. به عمق پوست نفوذ می کند، کثیفی را جذب می کند و منافذ را سفت می کند و پوست را لیفت و سفت می کند. پوست را عمیقا تمیز می کند، آکنه و جوش را از بین می برد. پوست جوان و شاداب به نظر می رسد. کائولن دارای خاصیت خنک کنندگی، رفع خستگی، التهاب و شل شدن عضلات صورت است. قوام نازک و نیمه مایع این خاک رس آن را به یک ماسک موی عالی و برای درمان خارش پوست سر تبدیل کرده است. قبل از شامپو زدن استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس سفید ارگانیک نیز بوهای نامطبوع را از بین می برد و بدن را خوشبو می کند. پوست را خنک می کند و ماهیچه های صورت را شل می کند. همچنین برای مراقبت از پوست نوزادان استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس سیاه این یک درمان طبیعی برای کاهش وزن و کانتورینگ بدن است. مایعات اضافی را که در اثر اختلالات و بیماری های مختلف جمع شده اند از بدن خارج می کند. رژیم غذایی، ورزش و پوشش خاک رس با هم نتایج عالی می دهد.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴از روم باستان برای مراقبت از پوست استفاده می شده است. در انگلستان، صادرات آن تا آغاز قرن 18 ممنوع بود، بنابراین خواص آن با ارزش بود، که به ویژه در تولید پشم - برای تصفیه آن استفاده می شد.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس Multani mitti بدن ما را کاملا تمیز می کند. به دلیل خاصیت جاذب عالی، به عنوان ماسک صورت استفاده می شود، منافذ را سفت می کند و چربی اضافی را جذب می کند و همچنین ذرات مرده پوست را از بین می برد. می توان آن را در حین حمام اضافه کرد یا به صورت خمیری روی صورت و مو استفاده کرد. پوست را صاف، نرم، سالم و درخشان می کند و موها را بدون خشکی خاصی الاستیک و براق می کند. زنان در هند به جای شامپو از multani mitti برای شستن موهای خود استفاده می کنند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴ در هند دستور العمل هایی برای ماسک های خانگی خاک رس multani mitti وجود دارد. این نه تنها توسط زنان، بلکه توسط مردان نیز استفاده می شود. کمی سفید می کند، رنگ چهره را بهبود می بخشد، سموم را از پوست پاک می کند، آن را از آلودگی های مختلف پاک می کند، در برابر جوش ها، آبسه ها و تاول ها کمک می کند، یک ضد عفونی کننده عالی است. ماسک حدود یک ساعت روی صورت یا بدن نگه داشته می شود، سپس با آب خنک بدون مواد شوینده شسته می شود. مهم است که ماسک را بیش از حد در معرض قرار ندهید، در غیر این صورت پوست را خشک می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴کائولن و multani mitti به لطف استفاده در زیبایی شناسی - خاصیت پاک کنندگی و ضد عفونی کنندگی - خاصیت مغذی و نرم کنندگی - خاصیت خنک کنندگی و ضد التهابی دارد - خاصیت سفت کننده و تقویت کننده - خواص زهکشی این خاک رس همچنین لکه های شراب را از مواد غیرقابل شستشو پاک می کند. در هند، در اطراف خانه برای از بین بردن نشت روغن از ماشین استفاده می شود. کائولن بخشی از: ماسک سفت کننده صورت Aasha، ماسک تقویت کننده صورت Aasha است

۱۴۰۰/۱۱/۵چهار محصول رایج که پوست را از بین می برند به گفته متخصص تغذیه، برخی از محصولات، اگر به صورت مداوم مصرف شوند، تأثیر بسیار منفی بر وضعیت پوست دارند. مشخص است که پوست با حساسیت به تغییر رژیم غذایی پاسخ می دهد. به عنوان مثال، اگر فردی مصرف قند را متوقف کند، پس از یک هفته می بیند که رنگ چهره بهبود یافته است، "سفت" شده است، تورم ناپدید شده است. این قند است که فیبرهای کلاژن را به لخته های سخت تبدیل می کند که باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست می شود. در مرحله دوم، اگر می خواهید پوستی زیبا داشته باشید، باید الکل را کنار بگذارید. بدن را بسیار کم آب می کند، که بلافاصله بر وضعیت اپیدرم تأثیر می گذارد. ما در مورد مراحل آشکار اعتیاد به الکل صحبت نمی کنیم، زمانی که تغییرات واضح و گاهی غیرقابل برگشت می شوند - حتی دوزهای کوچک الکل به رگ های خونی آسیب می رساند و باعث تورم مداوم می شود. ثالثاً گلوتن که در شیرینی ها و ماکارونی و ... وجود دارد به پوست آسیب می رساند. باعث ورم می شود، صورت را حالت خمیری می کند، باعث پیدایش لکه های پیری می شود. چهارم، محصولات لبنی هستند. در واقعیت های مدرن، بسیاری به سادگی لاکتوز را جذب نمی کنند، که منجر به التهاب، به عنوان مثال، آکنه می شود. پوست پروتئین بدون چربی، چربی های "سالم"، فیبر و ویتامین ها را دوست دارد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷پاکسازی پوست مهمترین مرحله در فرآیند مراقبت از صورت است. بی جهت نیست که در کشورهای آسیایی که طبق آمار، زنان بسیار جوانتر از زنان اروپایی به نظر می رسند، توجه زیادی به این آیین می شود. پاکسازی نه تنها پاک کردن آرایش است، بلکه خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست، عرق و آلودگی های ماهیت متفاوت است. هر کدام از این مشکلات ابزار حل خود را می طلبد. بنابراین، آرایش چشم به حذف لوسیون های مخصوصی که برای رهایی از آلودگی های ناشی از عملکرد نامناسب غدد چربی مناسب نیستند، کمک می کند. همچنین لازم به یادآوری است که انواع پوست به پاک کننده های مختلفی نیاز دارند که همزمان پوست را به طور موثر تمیز کرده و با ترکیب تهاجمی خود به آن آسیبی نرسانند.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷از مصرف رتینول غافل نشوید به طور سنتی، رتینول، ویتامین A، برای مبارزه با آکنه استفاده می شد، اما با گذشت زمان مشخص شد که علاوه بر جلوگیری از التهاب و اثر درمانی، به صاف شدن پوست و افزایش خاصیت ارتجاعی آن کمک می کند. به عبارت ساده، رتینول جوانی سلول های پوست را طولانی می کند و همچنین اثر تجمعی دارد، یعنی بر اساس اصل پرکننده عمل می کند و به تدریج چین و چروک ها را پر می کند. همچنین بهتر است محصولات حاوی ویتامین A را با کمک یک متخصص زیبایی انتخاب کنید که به تعیین غلظت و روش رساندن ویتامین به پوست کمک می کند. دانستن اینکه آماده سازی رتینول را می توان حتی در سنین نوجوانی نیز استفاده کرد، اضافی نخواهد بود، اما دوباره فقط پس از مشورت با متخصص. به عنوان پیشگیری از تغییرات مرتبط با افزایش سن، استفاده از چنین داروهایی روی پوست دو بار در هفته کافی است.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷از سرم ها استفاده کنید سرم ها فرآورده هایی با درصد بالایی از مواد فعال بیولوژیکی هستند که می توانند به لایه شاخی پوست نفوذ کرده و در سطح سلولی کار کنند. چنین کنسانتره هایی تأثیر برجسته ای دارند و به حل مشکلات صرفاً خاص کمک می کنند که هم یک مزیت و هم به نوعی منفی است. مزیت واضح سرم ها توانایی آنها در تأثیرگذاری عمیق بر منبع مشکل و حل آن نسبتاً سریع است. علاوه بر این، سرم‌ها معمولاً تأثیر سایر محصولات مراقبت از پوست را افزایش می‌دهند، همچنین می‌توانند از بروز مشکلات پوستی قابل پیش‌بینی جدید جلوگیری کنند و همچنین مشکلات را در طول مسیر حل کنند. سرم‌ها، نیاز به مشورت با متخصص پوست و زیبایی است که به شما در انتخاب سرم مناسب کمک می کند. خود درمانی با سرم‌ها مملو از ظهور عوارض جدید است.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷استفاده روزانه از فوم ها، روغن ها، لوسیون ها و صابون های مختلف امری ضروری است، اما روند پاکسازی ناخالصی های پوست به همین جا ختم نمی شود. هفته ای یکبار لازم است منافذ را عمیقا پاکسازی کنید تا از شر گرفتگی ها و جوش های سرسیاه و التهاب خلاص شوید که روند پیری پوست را تسریع می کند. ماسک‌ها، اسکراب‌ها، اسفنج‌ها، برس‌های برقی و سایر وسایلی که هدفشان کار عمیق و سخت است برای این کار عالی هستند.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷رژیم غذایی خود را عادی کنید البته، شما در مورد خطرات چرب، شور، شیرین و سایر موارد بسیار خوشمزه، اما فوق العاده مضر می دانید. با این حال، آیا از مقیاس آن شکست هایی که در آینده بدون مراقبت مناسب برای تغذیه شما در انتظار شما هستند، کاملا قدردانی می کنید؟ غذا سلول های ما را با مواد مغذی لازم برای عملکرد مناسب همه اندام های بدن تامین می کند. اگر رژیم غذایی شما به وضوح به سمت غذای اشتباه منحرف شده است، خود را از بسیاری از عناصر ضروری محروم می کنید. بنابراین آنتی اکسیدان های موجود در سبزیجات و میوه های تازه به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند، اسیدهای چرب موجود در ماهی برای داشتن پوستی درخشان و جوان ضروری است، بنابراین با بی توجهی به این غذاها، پوست خود را در معرض سوتغذیه قرار می دهید.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷برو برای ورزش ورزش هوازی نه تنها برای تقویت عضلات و چربی سوزی عالی است، بلکه برای حفظ سلامت پوست نیز عالی است. به یاد بیاورید که با این نوع فعالیت بدنی، منبع اصلی فعالیت عضلات اکسیژن است که بدن ما از جمله پوست را در طول تمرین به طور فعال اشباع می کند. کمبود اکسیژن منجر به نقض ساختار سلول‌ها و رشد سریع علائم پیری می‌شود، بنابراین یک ساعت روی تردمیل نه تنها یک منهای بر حسب سانتی‌متر در ناحیه کمر است، بلکه یک سفر کوتاه به آرایشگر است. به علاوه، شایان ذکر است که با فعالیت بدنی شدید، تعریق فعال رخ می دهد که در آن سموم از بدن آزاد می شوند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸چطور پوست صاف داشته باشیم ......سفت شدن صبحگاهی پوست....... پوست ما در صبح و همچنین کل بدن نیاز به "بیدار شدن" دارد. و نکته اصلی در این فرآیند گردش خون است. شستشوی کنتراست را امتحان کنید - ابتدا با آب گرم، سپس سرد، سپس دوباره گرم کنید. و همینطور چندین بار. به شما نشاط می بخشد و پوست شما احیا می شود. نکته مهم: باید این شستشو را با آب گرم به پایان برسانید تا در پایان عمل، پوست بیش از حد سرد نشود.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸صافی صورت در یک هفته ...............آب و آبرسانی را فراموش نکنید پزشکان و متخصصان تغذیه به اتفاق آرا تکرار می‌کنند: باید روز را با تامین تعادل آب در بدن شروع کنید، برای این منظور توصیه می‌شود قبل از صبحانه یک لیوان آب بنوشید. بهتر است اگر کمی با لیمو اسیدی شود - برای سرعت بخشیدن به متابولیسم. مهم ترین اندام خارجی ما، پوست، نیز نیاز به آبرسانی دارد.اگر در صبح متوجه خشکی پوست شدید، باید به فکر قرار دادن یک مرطوب کننده در اتاق باشید. اما حتی اقدامات مرطوب کننده و بخور ممکن است برای رسیدن به اثر مطلوب کافی نباشد و پس از آن لازم است که روش های روزانه صورت را انجام دهید. محصولات زیادی وجود دارد، چه طبیعی و چه به طور خاص توسط انسان، که به مرطوب کردن پوست در صبح کمک می کند. تونیک ها، امولسیون ها، کرم های سبک - برای کسانی که دوست دارند خود را با محصولات زیبایی، ماسک های طبیعی مختلف مرطوب کنند - برای کسانی که عاشق مواد طبیعی هستند. ماسک های خیار، مرطوب کننده های میوه و ماسک های آلوئه ورا محبوب و موثر هستند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸پوست شفاف در یک هفته.............برای پوست درخشان صبح و عصر مراقب غذای خود باشید یک صبحانه مناسب بر وضعیت صبحگاهی پوست صورت نیز تأثیر می گذارد - زیرا می خواهیم با رعایت نکات قبلی تأثیری را که به دست آورده ایم طولانی کنیم! همه متخصصان تغذیه در این مورد اتفاق نظر دارند: صبحانه باید مغذی باشد، اما سنگین نباشد. بنابراین، بهتر است از سرخ کردن و شیرینی در صبح خودداری کنید. «آنچه در غروب در معده است، صبح روی صورت است». به این ترتیب است: اگر در وعده شام ​​با غذاهای چرب، شیرین، سنگین یا شور زیاده روی کنید، تورم، چربی پوست در صبح اجتناب ناپذیر است، ممکن است التهاب یا آکنه ظاهر شود. در عصرها بهتر است سبزیجات، لبنیات، میوه ها، غلات فرآوری شده حرارتی مصرف کنید.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸سفیدی صورت در یک هفته .... و چگونه در عرض یک روز زیبا شویم .......از خواص جادویی قهوه استفاده کنید همه ما در مورد اثر نیروبخش قهوه می دانیم . اما، با کمال تعجب، نه تنها می توانید آن را بنوشید، بلکه از آن به عنوان ماسک صورت نیز استفاده کنید. ماسک قهوه ورم، کیسه های زیر چشم، تورم را تسکین می دهد. ماسک تفاله قهوه به دلیل آمینو اسیدها، آنتی اکسیدان ها و ویتامین های B موجود در قهوه، خاصیت سفت کنندگی و طراوت بخشی دارد. این به پاکسازی پوست و بهبود گردش خون کمک می کند، فرآیندهای متابولیک را فعال می کند. تهیه ماسک صورت قهوه بسیار ساده است: ۲ قاشق غذاخوری تفاله قهوه را با مغز گردو آسیاب شده مخلوط کنید. مخلوط را روی پوست مرطوب پخش کنید، بگذارید 8 تا 10 دقیقه بماند، سپس آبکشی کنید. صورت پاک می شود و تورم فروکش می کند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف داشته باشیم .......... در اتاق تاریک بخوابید و حتماً آن را تهویه کنید خوابیدن در اتاقی تاریک و خنک نکته ای است که به شما کمک می کند تا صبح صورت شاداب به نظر برسد. خواب خوب در سکوت، بدون نوری که چشم را تحریک می کند، متابولیسم را بهبود می بخشد، به مغز شما کمک می کند تا استراحت خوبی داشته باشد. خنکی باعث گردش خون خوب می شود. اما گرمای بیش از حد و تعریق هم برای بدن و هم برای پوست مضر است.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸صورت صاف در یک هفته ............بالش مناسب را برای خواب انتخاب کنید نباید خیلی صاف باشد. مهم است که در هنگام خواب سر شما (و بنابراین صورت شما) در حالت بالا باشد - این به جلوگیری از تورم در صبح کمک می کند. خوب است که خود را به خوابیدن به پشت یا حداقل به پهلو عادت دهید: کسانی که دوست دارند با افزایش سن، تمام شب را روی شکم خود بخوابند، به طور فزاینده ای با عواقب این عادت مواجه می شوند - صبح صورت چروکیده و خسته به نظر می رسد. ارزش توجه به کیفیت روبالشی را دارد: پارچه های طبیعی (ابریشم، ساتن، کتان، پنبه) ترجیح داده می شوند، نه مصنوعی. به هر حال، از همه موارد فوق، پنبه برای صورت کمتر مفید است، زیرا رطوبت زیادی را در طول شب جذب می کند، که به خشک شدن پوست کمک می کند. علاوه بر این، همانطور که متخصصان پوست هشدار می دهند، رطوبت روی بالش می تواند آلرژن ها و باکتری ها را "جذب" کند.

۱۴۰۱/۱/۱۹برای داشتن پوستی سالم و درخشان، باید به طور مداوم به مراقبت از خود توجه کنید. این فقط در مورد روش های مراقبت از پوست نیست، بلکه در مورد تغییرات سبک زندگی نیز می باشد، زیرا بسیاری از عادات می توانند ظاهر پوست را خراب کنند. با در نظر گرفتن فاکتورهای کلیدی، می توانید از عوارض جلوگیری کنید و تا زمانی که ممکن است درخشش سالمی داشته باشید.

۱۴۰۱/۱/۱۹خلاص شدن از شر سلول‌های مرده پوست که می‌توانند منافذ پوست را مسدود کرده و صورت شما را کدر نشان دهند، بخش مهمی از روتین زیبایی شما است. تولید سلول های جدید و درخشندگی به صورت ضروری است. با این حال، مهم است که هنگام لایه برداری مراقب باشید. دکتر لیدا بووز، متخصص پوست و مو توصیه می کند: "لایه برداری با اشیاء ساینده، مانند استفاده از برخی برس ها، می تواند باعث درجات مختلفی از التهاب در پوست ما شود که می تواند منجر به بدتر شدن ملاسما(لکه های تیره یا بی رنگ روی پوست) و لکه های تیره شود (به نام "هیپرپیگمانتاسیون پس از التهابی").

۱۴۰۱/۱/۱۹تونیک می تواند هم بهترین دوست و هم بدترین دشمن باشد. هدف آن جوانسازی ملایم پوست و آماده سازی آن برای جذب هر گونه محصولات مرطوب کننده ای است که بعد از پاکسازی صورت خود استفاده می کنید، اما این محصول نباید رطوبت را از بین ببرد. هنگام استفاده از این محصول آرایشی مراقب باشید. دکتر لیدا بووز می‌گوید که «مصرف بیش از حد تونیک‌های پس از پاک‌سازی [باید ممنوع باشد]. اگر پاک کننده پوست را به خوبی تمیز کند، حتی ممکن است این مرحله ضروری نباشد. و حتی می تواند مضر باشد، به خصوص برای انواع پوست های حساس تر یا به طور کلی پوست های خشک.

۱۴۰۱/۱/۱۹برای حفظ جوانی پوست و در امان ماندن از مشکلات مختلف، استفاده از کرم ضد آفتاب به سادگی ضروری است. Bowes هشدار می دهد: "این احتمالاً یکی از بزرگترین اشتباهات است، زیرا قرار گرفتن در معرض آفتاب تجمعی در طول سال ها می تواند منجر به رنگدانه ها و لکه های ناهموار و همچنین چین و چروک و سرطان پوست شود. در هر زمانی از سال، استفاده از کرم ضد آفتاب باید در اولویت مراقبت از پوست باشد." در آب و هوای خاص، کرم های ضد آفتاب باید هر روز صبح استفاده شود و در طول روز دوباره استفاده شود.

۱۴۰۱/۱/۱۹روش درمانی رایج و محبوب برای داشتن پوستی سالم و درخشان نیازی نیست که فیشال(درمان رایج برای داشتن پوستی سالم و درخشان) به یک ناحیه محدود شود. توجه به نواحی مجاور به همان اندازه مهم است - برای تأثیر بهینه، گردن، سینه و شانه ها نیز باید مرطوب و درخشان شوند. به گفته بووز، «این مناطق اغلب نادیده گرفته می شوند و بیشترین توجه را می طلبند. در مقایسه با پوست صورت، پوست گردن و دکلته حاوی کلاژن کمتر و غدد چربی کمتری است که معمولا به حفظ یک مانع سالم کمک می کند. برای حمایت از تولید کلاژن و مبارزه با پیری پوست، باید با ماسک ها و سرم های احیا کننده حاوی پپتیدها و آنتی اکسیدان ها مرطوب شود.

۱۴۰۱/۱/۱۹عادت به خواب رفتن بدون پاک کردن آرایش ......شاید بدانید که این پایه اصول اولیه است، اما بسیاری از زنان فراموش می کنند قبل از رفتن به رختخواب آرایش خود را پاک کنند. پاکسازی باید به طور کامل انجام شود تا پوست فرصت تنفس و تجدید خود را در هنگام خواب داشته باشد. منافذ مسدود شده منجر به تجمع سبوم می شود که باعث آکنه می شود.

در ادامه بخوانید...

سبزیجاتی که باعث کاهش چین و چروک می شود

در

کارشناسان آلمانی از موسسه تحقیقات پزشکی لایبنیتس در دانشکده محیط زیست در دوسلدورف گفتند اگر مقدار زیادی گوجه فرنگی در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد، می تواند از چین و چروک و حتی سرطان پوست جلوگیری کند. در گوجه فرنگی، مقدار زیادی آنتی اکسیدان لیکوپن وجود دارد که به محافظت از بدن در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر کمک می کند. خواص مشابهی در رنگدانه دیگر، لوتئین وجود دارد، که در مقادیر زیادی در کلم و اسفناج یافت می شود.

دانشمندان یک آزمایش انجام دادند که در آن 65 نفر شرکت کردند. آنها به دو گروه تقسیم شدند: به گروه اول اول، افزودنی از گوجه فرنگی ،لوتئین دادند . در آغاز و در پایان هر دوره 12 هفته، پوست آنها با اشعه ماوراء بنفش UVA1 و UVA / B آزمایش شد و پس از 24 ساعت نمونه برداری انجام شد. طبق نتایج، در افرادی که لوتئین یا لیکوپن دریافت نکرده اند،تعداد ژن های خاصی که مسئول التهاب پوست و ظاهر شدن چین و چروک پوست هستند افزایش یافته است. این ها شایع ترین عوارض جانبی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید می باشد. برعکس، استفاده از مواد فوق به طور چشمگیری باعث کاهش ژنهای مربوطه شد. لازم به ذکر است که کلم و گوجه فرنگی جایگزین مناسبی برای کرم ضد آفتاب یا سایر اشکال محافظتی مانند کلاه یا لباس برای مراقبت از پوست  نیستند، اما این آزمایش نشان می دهد که مکمل های لوتئین و لیکوپن موجود در این سبزیجات ممکن است یک ابزار اضافی برای خنثی کردن اثرات مضر اشعه UV باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

با توجه به سن هر چروک معنای خاص خودش را دارد

در
عضلات صورت مسئول بیان احساسات هستند. هنگامی که ما عکس العمل های خنثی، تعجب، خنده و غیره را انجام می دهیم،عضلات کاهش می یابند. به طور متوسط ​​روزانه 15،000 سلول کاهش می یابد و در نتیجه فعالیت فعال عضلات صورت به نظر می رسد چین و چروک بوجود می آید. برای اولین بار چین و چروک را می توان در 20 سالگی دید، با سن، چروک ها عمیق تر می شوند. خدمات زیبایی شامل کرم ها در مبارزه با چنین چین و چروکی موثر هستند اما در بزرگسالان جراحی و تزریق ژل و چربی موثر است.
 
در طول زندگی فرد، ویژگی های او، شکل و چهره ثابت نیست. کودک کوچک رشد می کند، صورت او به تدریج بالغ می شود، در بزرگسالان، پیری شروع می شود، ساختار پوست و عضلات تغییر می کند، کشش پوست آنها کاهش می یابد، وزن بدن افزایش یا کاهش می یابد. بسیاری از عوامل بر روی صورت فرد منعکس می شوند: سلامت، سبک زندگی، مصرف الکل و مواد مخدر، و سیگار کشیدن.
 
یکی از شایع ترین تغییرات در این قسمت از بدن، از دست دادن حجم صورت است. در حقیقت در همان زمان متوجه شدم که صورت به نظر می رسد کمتر گرد و کشیده شده است و کانتور(پوشاندن عیوب) کردن آن به راحتی قبل نیست . البته ظاهر هر فرد تا حدی متفاوت است.

 

از دست دادن حجم در صورت چیست؟

با از دست دادن حجم در مواجهه با یک فرد، وضعیت شدید در تورگور بافت در این منطقه و همچنین در ناحیه گردن وجود دارد. در واقع، چهره به نظر می رسد "تخلیه" و خشک شده، حجم آن ناپدید می شود، گونه ها بصورت قابل توجه نرم و ناپدید می شوند. با افت شدید حجم، صورت فرد شروع به شبیه شدن به یک جمجمه پوشیده شده با پوست می کند. خشک شدن پوست، آتروفی چربی زیر جلدی و عضلات صورت نیز رخ می دهد.
 
این حالت همیشه با فرآیندهای پیری همراه نیست، اگرچه در افراد سالمند و سالخورد بسیار قابل توجه است. از دست دادن حجم این قسمت از بدن نیز می تواند در کودکان دیده شود، در این صورت آنها غیر طبیعی، دردناک و خسته دیده می شوند.
 
در فرد مبتلا به علامت توصیف شده، نه تنها حجم صورت، بلکه شکل آن نیز تغییر می کند. کشش پوستی ناپدید می شود، تورگور پوست از بین می رود. 
 
لازم به ذکر است که یک چهره لاغر می تواند یک ویژگی ساختار تشریحی یک فرد باشد. اما در صورتی که در کمتر از یک ماه یک فرد از حالت عادی با وضعیتی این چنینی روبرو شود باید به پزشک مراجعه کند.
 

 

علت از دست دادن حجم صورت چیست؟

پزشکان و دانشمندان، با بررسی وضعیت چروک افتاده صورت، علل زیر را برای شروع علامت شناسایی می کنند:
 
روند طبیعی و پیری، از دست دادن پوست و انعطاف پذیری عضلات
کمبود آب
کاهش شدید وزن
برخی از بیماری های سیستم غدد درون ریز بدن.
همچنین ممکن است فرد به دلیل ورزش بیش از حد و تغذیه نامناسب،  پانکراتیت مزمن، لنفوم روده، انسداد مجاری صفراوی، بیماری کرون، دیابت، لوسمی، افسردگی، سل، نارسایی قلبی، سیروز کبد، کاهش وزن شدید و ناسالم و سایر بیماری ها و غیره حجم صورت را از دست بدهد.
 

علائم اصلی چهره ای که در حال لاغر شدن است:

رنگ پوست شروع به خاکستری شدن می کند، پژمرده و ناسالم
چین و چروک و پوست خشک صورت و گردن
گونه های توخالی، آتروفی عضلانی، به خصوص با حرکات صورت
تغییر شکل چهره
از دست دادن انعطاف پذیری پوست، تغییر بافت آن.
 

 

فرآیندهای پیری، که بر روی ظاهر فرد تاثیر می گذارد

ویژگی های فرآیند پیری در بدن، تا حدودی، به واسطه وراثت و همچنین شیوه زندگی فرد تعیین می شود، چه در ورزش، چه در غذا خوردن، چه در مورد بیماری های مزمن و چه در بیماری های  حاد.
 
عوامل داخلی پیری همراه با تأثیرات محیطی، اثرات مضر خورشید، هوا و آب آلوده است . با گذشت زمان، مردم بعضی از فرایندها را کاهش می دهند، تولید مواد خاصی را که به علت پیری رخ می دهد، کاهش می دهند
 
کاهش حجم چهره در هنگام پیری، با از دست دادن حجم، همراه با چین و چروک و از دست دادن شفافیت و چگالی عمدتا به دلیل نازک شدن پوست و کاهش تعداد سلول های آن است. از دست دادن حجم اغلب ساختار و شکل سر را به طور کلی تغییر می دهد - این موضوع از بین رفتن پوست، از دست دادن وضوح خطوط و ویژگی هاست. تغییرات ساختاری در پوست در هر سال زندگی انسان رخ می دهد.
 
چگونگی شناسایی پیری ؟ چنین چیزی به عنوان "مثلث زیبایی" وجود دارد. مثلث نشان می دهد که چگونه کاهش حجم منجر به تغییر ظاهر می شود.
در یک مرد جوان، حجم جلوی سر تقریبا به طور مساوی توزیع می شود، به طوری که ظاهر جوان و جذاب مشخص می شود. جوانان می توانند گونه های پر،کامل، پوست صاف، چارچوب مشخصی از خط فک را داشته باشند. این عوامل با هم ساختار، تصویر و شکل قسمت جلویی را تشکیل می دهند، گسترده تر از بالا، به سمت پایین می آیند.
 
علائم از دست دادن حجم صورت که ناشی از سن است، منجر به این واقعیت می شود که مثلث بصری به مثلث وارونه تبدیل می شود، به طوری که خط فک به صورت تار تر و ملایم تر می شود، پوست می تواند در بعضی قسمت ها آویزان شود، گونه ها تا حدودی چین و چروک بخوردند، چین و چروک روی پیشانی ظاهر می شود، و گوشه های دهان به سمت پایین حرکت کنند. ظاهر یک شخص مسن تر می شود. بخش گسترده تر مثلث به پایین خط فک حرکت می کند.
 
از دست دادن حجم صورت در روند پیری ناشی از این واقعیت است که پوست به تدریج تولید یا کاهش تولید مواد را طراحی می کند تا انعطاف پذیر تر شود، یعنی موادی که به نظر می رسد آن را از درون پر می کنند و به شکل ظریف و ملایم تر نگاه می کنند. در عین حال، پوست به طور تدریجی فرو می رود، و صورت به نظر می رسد پیری مشخص است. این رخ می دهد در لایه اپیدرمی پوست، جایی که مقدار و میزان تولید اسید هیالورونیک و لیپید ها کاهش می یابد. یک مقدار طبیعی از این مواد پوست را تسریع و تکان می دهد، در حالی که فقدان آنها عامل اصلی ضعف پوست، سختی و خشکی آن است.
 
در لایه های عمیق پوست، از بین رفتن سالانه فیبرهای کلاژن و الاستین وجود دارد که "اسکلت" درونی پوست را تشکیل می دهند، که مسئولیت انعطاف پذیری و قدرت آن را تشکیل می دهد. هنگامی که تعداد سلول هایی که پوست و حجم صورت را از داخل تشکیل می دهند، کاهش می یابد، لایه های عمیق تر پوست شروع به ضخیم شدن می کنند، به همین علت، گونه های کشیده و تیره تر ظاهر می شوند.
 
همچنین، گردش خون در پیری نقش خود را در این فرایند بازی می کند، به همین علت که مواد مغذی نیز در سلول های پوستی کاهش می یابد.
 

 

تاثیر کم آبی بدن بر پوست صورت

حالت کم آبی بدن ناشی از کاهش قابل ملاحظه ای از آب و نمک، اختلالات متابولیسم آب و الکترولیت است. آب جزء هر سلول در بدن است و همچنین متعلق به اجزای اصلی خون و مایع مغزی نخاعی است. کاهش مقدار طبیعی آن منجر به غلظت خون، انتقال آب باقی مانده از سلول به فضای بین سلولی، اختلال عملکرد سلولی می شود.
 

چرا کم آبی رخ می دهد؟

یکی از دلایل، ماندن طولانی مدت زیر نور خورشید در روزهای گرم است. در کودکان و بزرگسالان، کم آبی بدن در برابر ضایعات عفونی، بیماری های همراه با استفراغ، اسهال، تب و عرق افزایش می یابد. واکنش بچه ها به کمبود آب بسیار قوی تر است، زیرا متابولیسم شدیدتری دارند. اگر بدن قادر به مقابله با کم آبی بدن نباشد، عوارض در آن ایجاد می شود.
 
علائم کم آبی بدن بسیار مشخص است - فرد شروع به تشنگی می کند، او دچار خشکی، کاهش حجم ادرار که به رنگ تیره و بوی تیز است. ضعف و خستگی نتیجه مستقیم اختلال آب و الکترولیت است. در موارد شدید، بیمار شکایت از تاری دید، سرگیجه، سردرگمی دارد.صورت لاغر یک نشانه معمولی از کمبود آب است.این وضعیت به خصوص در ظاهر کودکان قابل توجه است. برای آنها، کم آبی شدید می تواند منجر به مرگ شود.
 

عوارض جانبی از دست دادن وزن: از دست دادن صورت

همانطور که معلوم است، فقط کاهش وزن بیش از حد، تنها اولین گام زیبایی و جذابیت است. هنگامی که مقیاس تناسب اندام در نهایت به شکل دلخواه در آمد کاهش وزن باید متوقف شود و با لاغر تر کردن بدن با مشکلات جدی روبرو می شویم.
 
علاوه بر از دست دادن حجم صورت، گونه های توخالی، بعد از از دست دادن وزن، حلقه های سیاه زیر چشم و دور چشم ، چین و چروک هایی که بخاطر افزایش سن نیستند و تیره شدن رنگ صورت ظاهر می شوند . این وضعیت به ویژه برای افرادی که وزن خود را به شدت و در زمان کم از دست می دهند، و همچنین برای کسانی که وزن زیادی را به عنوان مثال، از 120 به 70 کیلوگرم را از دست می دهند، رخ می دهد.
 
رژیم غذایی سخت به خصوص در حالت ناشتا، یک اثر بسیار منفی بر بدن، از جمله بر صورت دارد. با توجه به این واقعیت که بدن به مقدار مناسبی از مواد مغذی، گرفتن کربوهیدرات ، چربی ، پروتئین برای ساخت بافت چربی نیاز دارد، در رژیم غذایی نامتعادل این اتفاق برای بدن می افتد. رسوبات چربی در زیر پوست چهره شل می شود، بنابراین، آنها عمدتا تخریب می شوند. پس از کاهش شدید وزن، چین و چروک، به ویژه روی صورت  فرد ظاهر می شود.
 
بعد از سن 30 سالگی، توصیه می شود که برای نوسانات وزن مراقب باشیم و برای تثبیت آن در شاخص های طبیعی تلاش کنیم.
 
لازم به ذکر است که از دست دادن حجم صورت همراه با مواردی از کاهش قابل توجه وزن، نه تنها با هدف کاهش وزن است، بلکه اگر فرد به علت بیماری وزن را از دست می دهد، با ضایعات انکولوژیک، افسردگی، تغییرات در زنان بعد از زایمان قابل مشاهده است. گاهی اوقات حتی کسانی که در اطراف شما هستند، متوجه تغییر در صورت می شوند.
 

چگونه صورت را بازسازی کنیم؟

برای کودکان و نوجوانان، اگر علت کاهش وزن تحت درمان و تصحیح قرار گیرد، بازسازی حجم صورت در چند ماه صورت می گیرد. هرچه شخص مسن تر باشد، برای بازگشت به حالت قبلی سخت تر است.
 

 

تاثیر اعتیاد بر پوست صورت

بعد از آمفتامین، هروئین، کوکائین، متامفتامین و بعضی از داروهای دیگر، فرد در نهایت شبیه یک اسکلت زنده می شود، مسمومیت کامل بدن او باعث نقض مطلق تمام فرآیندهای تمام اندام ها، سلول ها و بافت ها می شود. معتادان  معمولا وزن را به طرز چشمگیری از دست می دهند، زیرا بدن همه نیروها و منابع را در برابر سم های دریافتی از بین می برد. علاوه بر از دست دادن وزن، معتادان به مواد مخدر دندان ها را از دست می دهند، زخم هایی روی صورت ظاهر می شود، چین و چروک بسیار قابل توجه است. در 25 سال، فرد معتاد ممکن است مانند 50 ساله باشد.
 

 

تاثیر بیماری های غدد درون ریز بر پوست صورت

هیپوپیتویتاریسم در افراد ایجاد می شود زمانی که غده هیپوفیز به طور کامل یا به طور جزئی تولید هورمون ها را متوقف می کند و در تنظیم هورمونی فعالیت حیاتی ارگانیسم شرکت می کند. بیماری ممکن است در صورت ایجاد یک تومور مغزی ایجاد شود، اختلالات عروقی، خونریزی ها، اگر فرد مبتلا به سل، سیفلیس، و همچنین به علت مننژیت، انسفالیت و آسیب های جمجمه باشد، رخ می دهد.
 
اگر غده هیپوفیز به اندازه کافی هورمون تولید نکند، بیمار کمبود هورمون ثانویه از غدد باقیمانده را تشکیل می دهد و تمام فرآیندهای وابسته به هورمون، از جمله عملکرد جنسی، مهار می شوند. بنابراین، یکی از اولین تظاهرات فعال بیماری، کاهش عملکرد و میل جنسی، ضعف در مردان، اختلال در روند قاعدگی در زنان است. برای کسانی که تحت تاثیر قرار گرفته، ریزش مو از پوبیس و زیر بغل معمولی است، و همچنین رنگ پریده و رنگ پوست ناسالم است. با توجه به دمای پایین و عدم توجه به زندگی یک فرد، اشتها ممکن است کم شود و پوست، به ویژه در صورت، ممکن است نازک تر و ملایم تر شود.
 
تیروتوکسیکوز(افزایش هورمونها تیروئیدی) یک بیماری مرتبط با افزایش هورمونهای غده تیروئید است،. علاوه بر این، علت پاتولوژیک می تواند درمان طولانی مدت کم کاری تیروئید (کمبود هورمون) با هورمون باشد، در نتیجه بدن با انباشت هورمون مواجه می شود.
 
تیروتوکسیکوز هميشه همراه با تغييرات زياد در روان، رفتار و ظاهر يک فرد است، از جمله باعث کاهش شديد اشتها و وزن می شود. کاهش وزن سریع بر روی صورت تاثیر می گذارد و فرد بیمار، مضطرب، با کبودی زیر چشم است.
 

 

چگونه روند از بین رفتن حجم صورت را متوقف کنیم؟

مبارزه با از دست دادن حجم چهره: آیا می توان این روند را متوقف کرد

بسته به علتی که باعث از بین رفتن حجم صورت می شود، مشکل را می توان به طور کامل یا جزئی از بین برد.اگر فرد در جوانی پس از یک بیماری، از جمله اعتیاد به مواد مخدر و الکل، حجم صورت را از دست داده باشد،در صورت ترک و هنگامی که فرد بهبود می یابد، در طول زمان، چهره اش به حالت عادی باز می گردد. همین امر برای از دست دادن وزن نیز صادق است. همیشه ظاهر کاملا قابل بازیابی نیست، اما بهبود نسبی صورت می گیرد.
 
برای سرعت بخشیدن به این روند، باید چندین قانون را دنبال کنید.
اول از همه، ما در مورد تغذیه صحبت می کنیم. مواد ساختمانی برای حفظ الاستیک پوست، پروتئین و اسیدهای آمینه هستند ، بنابراین به مقدار کافی در رژیم غذایی آنها باید باشد. اطمینان حاصل کنید که گوشت، تخم مرغ، پنیر ، آجیل، ماهی را بخورید ، زیرا دریافت آنها به بهبود وضعیت پوست کمک می کند تا پوست را روشن تر و صاف تر کند. علاوه بر این، شما باید به مواد غذایی حاوی ویتامین C ( فلفل ، جعفری ، مرکبات ) توجه کنید - این ویتامین فعال کننده تولید فیبرهای کلاژن در پوست است.
 
استفاده از کرم ها و ژل ها برای صورت، که حاوی ویتامین A ، E ، K ، C، کوآنزیم Q10 است، نه تنها برای زنان بلکه برای مردان، مهم است - این مواد برای بازگرداندن ساختار پوست کمک می کنند.
 
یک عامل مهم در عادی شدن ظاهر چهره - حذف استرس، نیز رعایت خواب و استراحت و راه رفتن در هوای تازه است. لازم است حداقل 7 ساعت در روز بخوابید.
 
کشش پوست بسیار وابسته به محتوای کلاژن در آن است. دانشمندان پیوند بین تغییر ناگهانی دما و افزایش تولید این ماده را کشف کرده اند. بنابراین متخصصین پوست و زیبایی توصیه می کنند که در زمان شستشو، تفاوت دما نباید خیلی زیاد باشد، باید آن را به ندرت افزایش دهید تا به آن عادت کنید.
برای بازگرداندن حجم از دست داده شده صورت، پزشک میتواند ماساژ و ژیمناستیک مخصوص صورت را توصیه کند - آنها میتوانند در سالن زیبایی و یا در خانه انجام شوند.
 
و از همه مهمتر - حضور مقدار کافی رطوبت در سلول های پوست. درسنین بالا پوست خشک تر می شوند، چین و چروک روی آن بیشتر قابل مشاهده است، لک و سفت بودن قابل توجه است. برای جلوگیری از کم آبی پوست، شما باید روزانه 1.5 تا 2 لیتر مایعات بنوشید، همچنین به طور مناسب از صورت خود مراقبت کنید.
 
البته این اقدامات می توانند ظاهر صورت را به طور جزئی بازگردانند و فرایند پیری را به حالت تعلیق درآورند. با این حال، در مواردی که از راه طبیعی امکان پذیر نیست، به عنوان مثال، پس از این که فرد 50٪ از وزن اولیه خود را از دست داد، شما می توانید به کمک یک جراح پلاستیک و یا یک آرایشگر به نتیجه مطلوب برسید.
تا به امروز، صنعت زیبایی راه های مختلفی را برای بازگشت چهره به شکل زیبا، لایه برداری، تزریق اسید هیالورونیک، mezonityami جراحی کشیدن صورت، پرکننده، تزریق چربی، lipofilling را ارائه می دهد.
 
برای مثال، اگر صورت حجم کمی از دست داده ، و نقص جزئی پوست دیده می شود، لایه برداری شیمیایی و یا میکرودرم ممکن است به بهبود وضعیت پوست، بازگرداندن ویژگی های قدیمی، کاهش چین و چروک کمک کند.
 
تزریق هیالورونیک اسید به عنوان یک روش غیر جراحی موثر برای مبارزه با از دست دادن حجم صورت در نظر گرفته می شود. یک پرکننده مخصوص با اسید، گونه ها و چین و چروک ها را پر می کند و پوست براق می شود، الاستیسیته، طراوت، رنگ طبیعی را به دست می آورد. این روش حدود یک سال نتیجه می دهد و سپس باید تکرار شود.
 
چهره سازی یک روش زیبایی شناخته شده است که به زنان و مردان در سراسر جهان کمک می کند جذاب تر و جوان تر شوند.
ورود به پوست از نازک ترین mesothreads خود جذب، صورت می گیرد.در این روش بیهوشی معمولا اعمال نمی شود. این روش نیازی به برش بر روی پوست ندارد. اثر ماستورید حدود 3 سال طول می کشد - در طی این مدت مواد استفاده شده به تدریج حل می شود.
 
با روش پرکننده های زیر پوست می توان چروک های حاصل از  افسردگی و بی نظمی های پوستی را از بین ببرید و همچنین از بین بردن گونه های افتاده و از بین رفته قابل ترمیم است. اثر زیبایی آن معمولا قابل توجه است، اما هر یک یا دو سال نیاز به اصلاح دارد.
 
لیپولیتینگ یک عمل جراحی پلاستیک است برای پر کردن چروک ها با چربی که از بدن فرد مورد عمل گرفته شده است. سلول های بنیادی موجود در بافت چربی باعث بازگشت رنگ سالم، بافت طبیعی و کشش پوست در شخص میشوند. چربی جذب نمی شود و از بین نمی رود، بنابر این نتیجه این روش برای سال ها قابل توجه است.
 

 

چین و چروک های عادتی چیست؟

نام دیگری برای چین و چروک صورت که مربوط به سن نیست ، این تغییر در بافت پوست با تشکیل چروک ها و حفره ها بوجود می آید. چنین چین و چروک ها نباید با تغییرات استاتیکی (مرتبط با سن) شما را گیج کند. با پیری بدن، کشش پوست کاهش می یابد، بنابراین حفرات در قسمت های مختلف صورت و بدن ظاهر می شوند. و چین و چروک عادتی از انقباض عضلانی بیش از حد فعال ظاهر می شود. بنابراین، این پدیده حتی در نوجوانان اتفاق می افتد.
 
اگر صورت کاملا آرام و بدون انقباضات شدید باشد، این چروک ها  اغلب ناپدید می شوند. در افراد بسیار ضعیف و عاطفی، چنین نشانه هایی حتی در حالت �%A

نظرات

در ادامه بخوانید...

قسمت هایی از بدن که سن ما را نشان می دهد 7 قسمت

در

 

چه قسمت هایی از بدن نیاز به توجه بیشتر دارد

شما نمی توانید از پیری فرار کنید با کمک روش های مدرن  شما می توانید ظهور سن را به طور قابل توجهی کاهش دهید، اما این همیشه موثر نیست، و گاهی اوقات فقط منجر به تشدید وضعیت می شود. چه قسمت هایی از بدن نیاز به توجه دارد تا سن واقعی شما را کمتر نشان دهد؟ و شما را جوانتر نشان بدهد.
مطمئن باشید که از دست های خود مراقبت می کنید. پوست دست دائما در معرض شستشو، نور و مواد شیمیایی قرار می گیرد، اما ما اغلب مراقبت از آن را نادیده می گیریم، بنابر این با شکل دست ها، تشخیص سن شما خیلی دقیق تر از صورت شما صورت می گیرد.
 
برای حفظ دستان زیبا، شما باید همیشه روی آن کار کنید. دست ها را از نور خورشید و سرما محافظت کنید، کار های منزل را با دستکش انجام دهید. در مورد پاکسازی و مرطوب کننده فراموش نکنید.
بخشی دیگر از بدن که سن را تشکیل می دهد گردن و سینه است. اگرچه اکنون ابزارهای خاصی برای مراقبت از این مناطق وجود دارد، اما بسیاری از زنان هنوز به آنها توجه کافی نمیکنند، فقط مراقبت از چهره در برنامه های آنها وجود دارد و این صحیح نیست - ناحیه گردن و سینه به مراقبت نیاز دارد. به هر حال، لازم نیست محصولات خاصی را خریداری کنید،از آنهایی که برای صورت استفاده می کنید برای گردن هم استفاده کنید.
 
ماساژ صورت و گردن کمک می کنند تا خطوط صورت و گردن را سفت کنند. سعی کنید از حالت خود مراقبت کنید و در مورد پاکسازی کامل و مرطوب کننده پوست گردن را فراموش نکنید.
 
با بالا رفتن سن، پوست حساسیت بیشتری نسبت به خورشید پیدا می کند، بنابراین شما نمی توانید به راحتی کرم محافظ را نادیده بگیرید - این امر می تواند به لکه های سنی منجر شود. علاوه بر این، تابش خورشید، پوست را خشک و زخم می کند و باعث افزایش چین و چروک می شود. بنابراین، حفاظت از پوست با محصولات به خوبی انتخاب شده بسیار مهم است.
 

 

روش های مراقبت از دست ها

دست ها از سن یک زن می گوید
به طور معمول زنان برای مراقبت از پوست صورت و گردن به منظور جلوگیری از نشانه های پیری دقت می کنند. اما آنها به طور کامل دست ها و بازو ها را فراموش می کنند.اگر یک زن دارای بازوهای قرمز، آشل و یا پوست خشک و ناخن های کج ومعوج داشته باشد، این همه کافی است تا سن شما را حتی از اندازه واقعی هم بیشتر نشان دهد.
به عنوان یک قاعده کلی، راه های بسیاری وجود دارد که می تواند سن شما را پنهان کند، که در دست قابل مشاهده است. به عنوان مثال، بسیاری از مراحل در سالن های زیبایی انجام می شود. یکی از رایج ترین آنها ماسک های پارافین است. پس از استفاده پوست دست بسیار صاف تر، نرمتر و الاستیک تر خواهد شد. البته، مانیکور حرفه ای ناخن را نادیده نگیرید. 
 
شما همچنین می توانید برخی از روش ها  را خودتان انجام دهید. از فروشگاه ها موم پارافین تهیه کنید و در خانه ماسک پارافین بسازید و استفاده کنید.
فراموش نکنید که ناخن های سالم، پوست سالم دست، عدم وجود خشکی روی دست ها، همه به دستان شما جوانی و سلامت خواهد داد. برای رسیدن به این اثر، شما باید از روش های مراقبت روزانه استفاده کنید. دست ها را با صابون بشویید، بعد با آب تمیز آبکشی کنید و بعد از خشک کردن دست ها را با  ماسک گلیسیرین که از مخلوط روغن گلیسیرین، عسل و بادام  آماده می شود ماساژ داده و چرب کنید. 
ماساژ روزانه، پوشیدن دستکش برای کارهای خانه یا دستکش در زمستان برای محافظت از پوست خود از سرما، باد و باران بسیار مفید است. 
 

 

چگونه از پوست گردن و سینه مراقبت کنیم

بسیاری از زنان توجه زیادی به مراقبت از صورت دارند اما در عین حال پوست گردن و سینه decollete را محروم می کنند.
پوست گردن و سینه شاید برای دیگران نسبت به صورت یا دست قابل مشاهده نباشد، اما آنها نیز به مراقبت ویژه نیاز دارند. علاوه بر این، پوست در این مناطق اغلب در معرض مشکلات زیادی قرار دارد.
 
پوست گردن و سینه باید روزانه تمیز شود. اما از دستمال مرطوب استفاده نکنید - پوست در این مناطق ظریف و نیاز به ظرافت دارد. برای نگه داشتن پوست گردن و سینه ، می توانید از آب ولرم استفاده کنید. فراموش نکنید که این مناطق را با اسکراب تمیز کنید. بهتر است از محصولاتی که برای صورت استفاده می شود استفادهکنید، اما اسکراب های بدن ملایم نیز عالی هستند. اسکراب ها بر اساس نمک، شکر و عسل توصیه می شود.
 
پس از تمیز کردن، کرم را روی پوست بمالید. شما می توانید از محصولات ویژه برای مراقبت از این مناطق و همچنین کرم صورت استفاده کنید. اگر پوست خشک است، می توانید آن را با روغن مرطوب کنید. همچنین ماسک های بر پایه روغن خوب است - هر روغن آرایشی باید با یک لایه چرب بر روی پوست استفاده شود و بعد از نیم ساعت دوش بگیرد.
 
فراموش نکنید که کرم های ضد آفتاب باید روی پوست گردن و سینه استفاده شود. بنابراین شما نه تنها در مقابل سرطان پوست محافظت می شوید، بلکه از پیری زودرس نیز جلوگیری می کنید.
حال در بخش پایانی به 7 قسمت از بدن که به ما خیانت می کنند و سن واقعی ما را نشان می دهند می پردازیم.
 

 

7 قسمت بدن که سن واقعی ما را نشان می دهد

هر زن می خواهد تا زمانی که ممکن است جوان بماند و سن واقعی خود را پنهان کند، اما سال ها به طور مداوم تلفات خود را می گیرند.باید بدانید که چه بخش هایی از بدن نیاز به مراقب بیشتر دارد تا بتوانید سن واقعی خود پنهان کنید.
 

بینی و گوش

اول از همه به دلیل این واقعیت است که آنها از غضروف تشکیل شده اند و  تمایل به کشش در طول سال ها دارند. به همین دلیل است که افراد سالخورده دارای گوش های آویزان و نوک بینی طولانی هستند. به همین دلیل است که بسیاری از ستاره ها، به منظور جوانتر دیده شدن، نه تنها پلاستیک کل صورت، بلکه همچنین رینوپلاستی(جراحی زیبایی بینی) را انجام می دهند.
 

زانو و آرنج

چروک پوست در این مکان ها به علت این واقعیت است که زانو و آرنج دائما در حرکت هستند و بنابراین پوست کشیده می شود. پوست روی زانو و آرنج به طور مداوم به هیدراتاسیون نیاز دارد، بنابراین هر بار پس از دوش با کرم های تغذیه کننده این قسمت ها را ماساژ دهید.
 

گردن

گردن همان طور که بارها در این مقاله آورده شد نیاز به مراقبت به همان اندازه پوست صورت دارد، چین و چروک نیز بر روی گردن تشکیل می شود، که قادر است، بیان کند که شما چند ساله هستید. برای مراقبت از گردن ابزار معمول و مناسب صورتاستفاده شود. نکته اصلی این است که در مورد آن فراموش نکنیم و روزانه مراقب گردن خود باشیم.
 

منطقه Decollete

پوست روی قفسه سینه و بالای آن ممکن است خشک و پوسته پوسته شده باشد. از کرم های تغذیه ای استفاده کنید، مقدار زیادی آب بنوشید و ماندن در نور خورشید را محدود کنید. در مورد مراقبت از سینه خود از سرم های خاص و اسپری ها استفاده کنید.
 

مو

مو در طول سال ها شکل خود را از دست می دهند، و خاکستری به نظر می رسند. برای جلوگیری از این، شما باید موهای خود را رنگ کنید، از ماسک ها بازسازی و تقویت کننده استفاده کنید و آنها را به شکل مناسب حفظ کنید. با ماسک روغن زیتون  و ویتامین ها با خشکی و بی حالتی مو ها مقابله کنید. با توجه به نوع موی خود از شامپو و ماسک استفاده کنید.
 

دندان ها

 
در طول سالها، دندان ها شروع به زرد شدن می کنند. این روند می تواند عشق شما را به شیرینی، قهوه، سیگار و شراب نشان دهد. مصرف خودتان را به این محصولات محدود کنید و به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید. فن آوری های مدرن اجازه می دهد  تا بتوانید دندان ها  را سفید کنید و مینای دندان را برگردانید.
 

دست ها

پوست دست روزانه در معرض اثرات نامطلوب خارجی است. شستن ظروف، شستن دست، صابون خشن، این همه به خشک شدن پوست دست کمک می کند. یک مرطوب کننده خوب را انتخاب کنید و از تماس با مواد پاک کننده اجتناب کنید (کارهای خانه را می توانید با دستکش انجام دهید). 

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 ماسک ضد پیری که باید در خانه امتحان کنید

در
همه ما وسواس محصولات ضد پیری را داریم. به محض اینکه وارد اواخر دهه 20 شدیم ، جوگیر می شویم و هر محصولی که به بازار می آید سعی می کنیم بخریم. انجام این کار بی فکری است. درعوض، سعی کنید این 15 ماسک شگفت آور و مؤثر را در خانه درست کنید. بله ، می توانید با ترکیبات آشپزخانه که باعث جوانتر شدن و زیبایی پوست شما می شوند ، با پیری پوست مبارزه کنید. درمان ضد پیری که در خانه انجام می شود ، عموما بی خطر و پر از مواد مغذی است. آنها درخشش خاصی به چهره شما می دهند و باعث بهبود بافت پوست می شوند.آیا زمان امتحان کردن ماسک های صورت ضد پیری خانگی زیر که حتما پوست شما را بهتر و جوان تر می کند، رسیده است؟پس امتحان کنید.

 

ماسک صورت روغن نارگیل

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت روغن نارگیل
1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
1/2 قاشق غذاخوری روغن دانه انار
 
طرز تهیه ماسک صورت روغن نارگیل
یک کاسه انتخاب کنید و روغن نارگیل و روغن انار را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را روی صورت و گردن تمیز خود بمالید.
بگذارید یک ساعت روی پوست شما بماند و آن را بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت روغن نارگیل استفاده کنیم؟
می توانید روزانه از ماسک صورت روغن نارگیل استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت روغن نارگیل چیست؟
ماسک صورت روغن نارگیل باعث استحکام پوست شده و باعث آسیب به پوست نمی شود. از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند و آن را زنده و شاداب می کند.
 

 

ماسک صورت خاک رس بنتونیت

مواد مورد نیاز برای تهیه این ماسک صورت 
2 قاشق چای خوری خاک رس بنتونیت 
چند قطره روغن گل سرخ
چند قاشق چایخوری آب
 
طرز تهیه ماسک صورت خاک رس بنتونیت
خاک رس ، روغن و آب را در یک کاسه غیر فلزی مخلوط کنید تا زمانی که خمیر را تشکیل دهد و آن را روی صورت و گردن خود بمالید.
بگذارید برای 10-20 دقیقه خشک شود و سپس آن را با آب گرم بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت خاک رس بنتونیت استفاده کنیم؟
می توانیدماسک صورت خاک رس بنتونیت را دو بار در هفته استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت خاک رس بنتونیت چیست؟ 
ماسک صورت خاک رس بنتونیت بافت های آسیب دیده را ترمیم می کند و پوست را دوباره جوان می کند. باعث کاهش خطوط و چین و چروک می شود و با عفونت های پوستی مبارزه می کند.
 

 

ماسک صورت آووکادو

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت آووکادو است
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت آووکادو
نصف آووکادو
1 قاشق غذاخوری آرد جو
 
طرز تهیه ماسک صورت آووکادو
آووکادو را در یک کاسه له کنید و آرد جو دوسر را به آن اضافه کنید. ماسک صورت آووکادو را روی صورت خود بمالید و آن را برای 10-20 دقیقه نگه دارید.
سپس آن را با آب گرم بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته ازماسک صورت آووکادو استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت آووکادو را 2-3 بار در هفته بمالید.
 
خواص ماسک صورت آووکادو چیست؟
این ماسک سرشار از آنتی اکسیدان است که با اثرات پیری مبارزه می کند - افتادگی پوست ، خطوط ریز ، چین و چروک.
 

 

ماسک صورت موز

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت موز
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت موز
1 عدد موز
1 قاشق چایخوری گلاب
 
طرز تهیه این ماسک صورت 
موز را در یک کاسه له کنید و گلاب را به آن اضافه کنید. آنرا خوب مخلوط کرده و مخلوط را روی صورت و گردن خود بمالید.
بگذارید 15 تا 30 دقیقه خشک شود و سپس آن را با آب سرد بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت موز استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت موز را یک روز در میان اعمال کنید.
 
خواص ماسک صورت موز چیست؟
این ماسک سرشار از ویتامین E و A است که پوست را بهبود می بخشد و درخشش خاصی به آن می بخشد. این ماسک رنگدانه و ناهموار بودن پوست را از بین می برد.
 

 

ماسک صورت آب برنج

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت آب برنج
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک آب برنج صورت
1 فنجان آب برنج
دستمال توالت
 طرز تهیه ماسک آب برنج صورت
یک فنجان آب برنج و یک حوله کاغذی با سوراخ هایی برای چشم ، بینی و دهان با آب برنج خیس کنید. حوله را به مدت 10 دقیقه در آب برنج خیس کنید.
آن را بیرون آورده و به آرامی بچلانید. آن را به مدت 15 تا 30 دقیقه روی صورت خود قرار دهید. در آخر آن را برداشته و صورت خود را بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک آب برنج استفاده کنیم؟
شما می توانید این کار را هر روز انجام دهید.
 
خواص ماسک آب برنج چیست؟
ماسک آب برنج حاوی ترکیبات فلاونوئید است که با پیری مبارزه می کند. همچنین پوست را محکم و سفت می کند.
 

 

ماسک صورت قهوه

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت قهوه
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت قهوه
1 قاشق غذاخوری قهوه
1 قاشق چایخوری کاکائو
1 قاشق چایخوری روغن نارگیل
 
طرز تهیه ماسک صورت قهوه
یک کاسه انتخاب کنید و قهوه و پودر کاکائو را مخلوط کنید. روغن نارگیل را به آن اضافه کنید تا خمیری شکل بگیرد. خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید.بگذارید 15-30 دقیقه خشک شود. سپس با لایه برداری با آب سرد آن را به آرامی جدا کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت قهوه استفاده کنیم؟ 
می توانید هفته ای 2-3 بار از ماسک صورت قهوه استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت قهوه چیست؟ 
ماسک صورت قهوه پوست را صاف کرده و خطوط ریز روی آن را کاهش می دهد. با از بین بردن سلولهای مرده پوست ، پوست را پاکسازی می کند.
 

 

ماسک صورت جلبک دریایی

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت جلبک دریایی
1 قاشق غذاخوری پودر جلبک دریایی
2 قاشق غذاخوری آب ولرم
 
طرز تهیه ماسک صورت جلبک دریایی
یک کاسه انتخاب کنید و پودر جلبک دریایی را با آب گرم مخلوط کنید تا یک خمیر نرم درست شود. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 15 تا 30 دقیقه خشک شود.
آن را با آب بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت جلبک دریایی استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت جلبک دریایی را هفته ای 3-4 بار بمالید.
 
خواص ماسک صورت جلبک دریایی چیست؟
ماسک صورت جلبک دریایی باعث صاف شدن ، یک رنگ شدن و رطوبت پوست می شود. این ماده حاوی ویتامین C است که باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می شود.
 

 

ماسک صورت زردچوبه

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت زردچوبه
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت زردچوبه
1 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه
3 قاشق چایخوری گلاب
 
طرز تهیه ماسک صورت زردچوبه
گلاب را به ظرف حاوی پودر زردچوبه اضافه کرده و آنها را خوب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر نرم و غلیظ مانند درآید.
این مخلوط را به آرامی روی صورت و گردن خود بمالید و به مدت 20 دقیقه آن را بگذارید. آن را با آب سرد بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت زردچوبه استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت زردچوبه را روز در میان اعمال کنید.
 
خواص ماسک صورت زردچوبه چیست؟
این ماسک ضد التهاب ، ضد باکتری و آنتی اکسیدان است. ماسک صورت زردچوبه پوست را روشن تر کرده و رنگدانه های پوست را کاهش می دهد.
 

 

ماسک صورت خیار

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت خیار
نصف خیار
1 قاشق غذاخوری آب لیمو
 
طرز تهیه ماسک صورت خیار
خیار را خرد کرده و آب لیمو را به آن اضافه کنید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 10-20 دقیقه بماند.
ماسک صورت خیار را با آب سرد بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت خیار استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت خیار را هر روز اعمال کنید.
 
خواص ماسک صورت خیار چیست؟
ماسک صورت خیار حاوی آنزیم هایی است که روی پوست شما کار می کنند تا جوان تر و روشن تر به نظر برسند. همچنین باعث شادابی پوست می شود.
 

 

ماسک صورت سیب زمینی و هویج

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت سیب زمینی و هویج
1 سیب زمینی متوسط
1 هویج به اندازه متوسط
1 قاشق چایخوری گلاب
 
طرز تهیه ماسک صورت سیب زمینی و هویج
سیب زمینی و هویج را با هم خرد کرده و در یک کاسه نگه دارید. گلاب را به خمیر اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم.
خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و به مدت 20 دقیقه آن را بگذارید. ماسک را بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت سیب زمینی و هویج استفاده کنیم؟
هر روز می توانید از ماسک صورت سیب زمینی و هویج استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت سیب زمینی و هویج چیست؟
ماسک صورت سیب زمینی و هویج لکه های پوستی و دایره های تیره زیر چشم را بهبود می بخشد و پوست را روشن تر می کند. این ماده حاوی ویتامین A است که باعث کاهش ظاهر چین و چروک روی پوست می شود.
 

 

ماسک صورت آلوورا

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت آلوورا
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت آلوورا
2 قاشق غذاخوری عصاره آلوئه ورا
چند قطره آب لیموترش
 
طرز تهیه ماسک صورت آلوورا
آب لیموترش را به عصاره آلوورا اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 10 دقیقه خشک شود.
ماسک صورت آلوورا را از صورت خود شسته و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت آلوورا استفاده کنیم؟
هر روز می توانید از ماسک صورت آلوورا استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت آلوورا چیست؟
ماسک صورت آلوورا در حال بهبود و جوان سازی است. از صدمه به کلاژن جلوگیری می کند و از بروز چین و چروک جلوگیری شود.
 

 

ماسک صورت شنبلیله

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت شنبلیله
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت شنبلیله
یک فنجان کوچک تخم شنبلیله که یک شب خیس شده است
1 قاشق چایخوری گلاب
 
طرز تهیه ماسک صورت شنبلیله
دانه‌های شنبلیله را له کنید و گلاب را به آن اضافه کنید تا یک خمیر نرم درست شود. مخلوط را روی صورت خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند.
آن را با آب سرد بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت شنبلیله استفاده کنیم؟
می توانید هفته ای 3-4 بار از ماسک صورت شنبلیله استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت شنبلیله چیست؟
ماسک صورت شنبلیله خطوط و چین و چروک های صورت را کاهش می دهد. پوست را لایه برداری می کند و درخشش به پوست شما می افزاید.
 

 

ماسک صورت پوست پرتقال

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت پوست پرتقال
1 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال
1 قاشق چایخوری پودر چوب صندل
1 قاشق غذاخوری گلاب
 
طرز تهیه ماسک صورت پوست پرتقال
پودر پوست پرتقال و پودر چوب صندل را مخلوط کرده و گلاب را به آن اضافه کنید. مخلوط کنید تا خمیری تشکیل شود.
خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و به مدت 20 دقیقه آن را بگذارید. بعد از خشک شدن ماسک بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت پوست پرتقال استفاده کنیم؟
 ماسک صورت پوست پرتقال را هفته ای 2-3 بار روی پوست بگذارید.
 
خواص ماسک صورت پوست پرتقال چیست؟
 ماسک صورت پوست پرتقال باعث کاهش استرس اکسیداتیو در سلولهای پوستی می شود و ماسک صورت پوست پرتقال به تقویت پوست شما کمک می کند. سلولهای فرسوده را تجدید می کند و از درست شدن چین و چروک جلوگیری می کند.
 

 

ماسک صورت پاپایا

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت پاپایا
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت پاپایا
بخشی از پاپایا
1 قاشق غذاخوری آب لیمو
 
طرز تهیه ماسک صورت پاپایا
پاپایا را در یک کاسه له کنید و آب لیمو را به آن اضافه کنید. خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه خشک شود.
ماسک را بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت پاپایا استفاده کنیم؟
می توانید هر روز ماسک صورت پاپایا را روی صورت خود بمالید.
 
خواص ماسک صورت پاپایا چیست؟
ماسک صورت پاپایا سلولهای مرده پوست را از بین می برد و پوست را تازه می کند.ماسک صورت پاپایا سلول ها را از آسیب رادیکال آزاد محافظت می کند و به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند.
 

 

ماسک صورت گلیسیرین

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت گلیسیرین
1 قاشق چایخوری گلیسیرین گیاهی
2 کپسول ویتامین E
 
طرز تهیه ماسک صورت گلیسیرین
کپسول های ویتامین E را سوراخ کنید و آن را به گلیسیرین اضافه کنید. آنها را به خوبی مخلوط کرده و آن را روی صورت و گردن خود بمالید.
آن را به مدت 30 دقیقه بگذارید و صورت خود را بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت گلیسیرین استفاده کنیم؟
هر روز می توانید از ماسک صورت گلیسیرین استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت گلیسیرین چیست؟
ماسک صورت گلیسیرین پوست شما را مرطوب و بهبود می بخشد. منافذ مسدود شده و خطوط ریز را کاهش می دهد. همچنین پوست را تغذیه کرده و سلامتی آن را حفظ می کند.
 
مبارزه با پیری پوست روندی پیچیده و چالش برانگیز نیست. به راحتی قدم زدن در آشپزخانه ، انتخاب چند ماده ، درست کردن ماسک و استفاده از آن بر روی صورت شما راحت است. نکته اصلی در این است که ترکیب ها را به درستی بدست آورید و با آن سازگار باشید. بنابراین قبل از اینکه چین و چروک ها و خطوط ریز عمیق شوند ، ماسک های صورت ضد پیری خانگی مانند اکسیر را که در بالا به آنها اشاره شد ، امتحان کنید.
 
آیا ماسک های صورت ضد پیری خانگی کار می کنند؟
بله ، آنها این کار را انجام می دهند. هرچند ماسک ها زمان می برند تا نتایج را نشان دهند. شما باید صبور باشید و با بسته های صورت سازگار باشید تا از مزایای ضد پیری آنها لذت ببرید.
 
آیا بهتر است یک درمان بالینی ضد پیری را انتخاب کنید یا ماسک های خانگی ضد پیری خانگی را امتحان کنید؟
 
بستگی به سلیقه و فوریت شما از شرایط دارد. اگر به دنبال نتایج سریع هستید ، پس درمان های بالینی برای شما مناسب است. در غیر این صورت ، ماسک های خانگی به اندازه کافی خوب هستند.

نظرات

در ادامه بخوانید...