چگونه یک پرایمر خوب می تواند جایگزین صد قلم آرایش شود

پرایمر


بسیاری از خانم ها که آرایش روزمره انجام می دهند، پرایمر را نادیده می گیرند. در ضمن پرایمر زمینه ایده آلی برای لوازم آرایشی تزئینی ایجاد می کند، مصرف آن را کاهش می دهد و از پوست در برابر اثرات مضر محیط محافظت می کند. ما یاد گرفتیم که پرایمر چه کاربردهای دیگری را دارد، چگونه پرایمر را انتخاب و استفاده کنیم.


چه تاثیری با پرایمر می توان به دست آورد

در اصل، پرایمر یک پایه آرایش است. این یک لایه محافظ تشکیل می دهد که لوازم آرایشی مراقبت از پوست را از لوازم تزئینی جدا می کند. پرایمر خامه ای، شفاف یا شبیه شیر است. آن را زیر تون، سایه ها، رژ لب و حتی روی مژه ها بمالید. خیلی ها بعد از پرایمر اصلا از لوازم آرایشی استفاده نمی کنند.

 

پرایمر

 

نحوه عملکرد پرایمر:

به عنوان نوعی "پوشش" برای پوست صورت، پلک ها، لب ها و مژه ها عمل می کند.
کمک می کند تا فونداسیون صاف باشد و در برخی موارد آن را جایگزین می کند.
عیوب پوست را پنهان می کند، منافذ بزرگ شده، لکه ها، چین و چروک ها و بی نظمی ها را می پوشاند.
رنگ لوازم آرایشی تزئینی را روشن و اشباع می کند و آرایش را مقاوم می کند.
مصرف لوازم آرایشی تزئینی را کاهش می دهد.
از پخش شدن ریمل، سایه ها و رژ لب جلوگیری می کند.
از بین بردن چربی اضافی یا خشکی پوست؛
پوست را مرطوب می کند و آن را با ویتامین ها و مواد مغذی اشباع می کند.

پرایمر معجزه و دگرگون می کند. به خصوص اگر حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و روغن باشد. بهترین محصولات دارای محافظت SPF هستند.

 

پرایمر

هر نوع پوست پرایمر مخصوص به خود را دارد

برای پوست های خشک و نرمال، پرایمر مرطوب کننده با رنگدانه منعکس کننده نور مناسب است. اگر حاوی اسید هیالورونیک و روغن های مختلف باشد (مثلا روغن کنجد) خوب است. این اجزا سفتی و لایه برداری را از بین خواهند برد - دو مشکل اصلی نوع پوست خشک.

اگر پوست چرب یا مختلط دارید ، از پرایمر مات کننده استفاده کنید. اغلب حاوی سیلیکون است که منافذ بزرگ شده را می پوشاند و از تولید بیش از حد سبوم جلوگیری می کند.

 

پرایمر

 

اگر پوست شما مستعد آکنه است ، پایه ای با روغن درخت چای یا زغال چوب انتخاب کنید: این مواد اثر ضد عفونی کنندگی دارند. یک پایه اصلاح کننده رنگ با رنگ سبز به پنهان کردن قرمزی کمک می کند. از پرایمرهای سیلیکونی اجتناب کنید: آنها اغلب اثر محصولات ضد لک را کاهش می دهند. محصولات مبتنی بر آب ایمن تر هستند.


صاحبان پوست های بالغ (سنین بالاتر)باید به پرایمرهای چشم و لب توجه کنند. به لطف آنها، سایه ها و رژ لب روی صورت برای مدت طولانی بی عیب به نظر می رسند. چین و چروک ها با یک پرایمر روشن کننده با خاصیت بازتاب نور، شبیه به هایلایتر پوشانده می شوند.

 

پرایمر

نحوه زدن پرایمر روی صورت

یک دقیقه اضافی را صرف مراسم زیبایی معمول خود کنید تا پرایمر بزنید و تفاوت را احساس کنید. مطمئن باشید: آرایش شما تا عصر بی عیب و نقص باقی می ماند. در اینجا چند قانون برای استفاده از محصولات زیبایی وجود دارد:

1. ابتدا روال معمول مراقبت از پوست خود را انجام دهید: پوست خود را تمیز کنید،کرم روز و ضد آفتاب بزنید اگر پرایمر شما محافظ SPF ندارد.

2. پرایمر را روی پد انگشت یا اسفنج خود فشار دهید، آن را به آرامی بمالید تا گرم شود و روی صورت بمالید و به آرامی مالش دهید.

 

3. اطمینان حاصل کنید که روی هر قسمت از صورت: گونه ها، بینی، شقیقه ها، پیشانی و چانه کار کنید.

4. وقتی پرایمر جذب شد، می توانید شروع به زدن فونداسیون کنید. با این حال، در برخی موارد این ضروری نیست: پرایمر می تواند پوست را کاملاً یکنواخت کند اگر نقص قابل توجهی روی پوست وجود نداشته باشد.

 

پرایمر

 

از پایه رژ لب و سایه ها نیز طبق همین اصل استفاده کنید: با نوک انگشت محصول را روی پوست بمالید و صبر کنید تا جذب شود. اگر می خواهید ریمل  روی مژه هایتان بزنید و در تمام طول روز ماندگار شود، از پرایمر مخصوص مژه استفاده کنید. مانند ریمل معمولی، این محصول شفاف رنگدانه را تثبیت می کند و از ریزش ریمل جلوگیری می کند، حتی اگر زیر باران گرفتار شوید.

مطمئن شوید که پرایمر شما با لوازم آرایش های دیگر سازگار است و از محصولاتی با بافت مشابه استفاده کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید