معنی تاتو یاکوزا با عکس و توضیحات

یاکوزا یکی از مشهورترین مافیای جنایی در جهان است. این مافیای ژاپنی مبتنی بر ارزش های خانواده پدرسالار است و به سنت ها احترام می گذارد. تاتو یاکوزا نیز در این گروه جنایتکار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. و امروز در مورد نمادهای پنهان برخی از آنها به شما خواهیم گفت.

 

معنی تاتو کپور کوی در یاکوزا

yakoza-1.jpg

تتو کپور کوی

تتو کپور کوی در میان اعضای یاکوزا بسیار رایج است. به طور معمول، کپور کوی نماد شادی و خوش شانسی است. با این حال، اسطوره های ژاپنی می گویند که این ماهی ها می توانند از آبشار بالا بروند، بنابراین خالکوبی ماهی کپور کوی نیز گواهی بر اراده و روحیه صاحب آن دارد. هرکس چنین طرحی را روی بدن خود تاتو کند، آزمایش های سختی را پشت سر گذاشته است.

 

معنی تاتو اژدها در یاکوزا

yakoza-2.jpg
تتو اژدها

در ژاپن، اژدها را محافظان بشریت می دانند. برای یاکوزا، اژدها نمادی از خرد، قدرت، شجاعت و غیره است. معنای خال کوبی اژدها همچنین می تواند بر اساس رنگ متفاوت باشد: اژدهای سبز با طبیعت مرتبط است، اژدهای سیاه با تجربه و اژدهای طلایی با چیزی بسیار ارزشمند.

 

 

معنی تاتو فونیکس در یاکوزا

yakoza-3.jpg
معنی تتو ققنوس

 

یکی دیگر از خالکوبی های معمولی یاکوزا، تتو ققنوس  که نماد پیروزی، نجات و تولد دوباره است.

 

 

معنی تاتو مار در یاکوزا

yakoza-4.jpg
تتو مار 


در سرزمین طلوع خورشید، خالکوبی مار معانی زیادی دارد. گاهی اوقات اعتقاد بر این است که چنین الگویی تجسم سلامتی خوب و توانایی بهبودی است. اما در فرهنگ عامه، مار به معنای مشیت، خرد و قدرت، و همچنین خبر بد و بیماری است.

 

 

معنی تاتو سامورایی در یاکوزا

yakoza-5.jpg
تتو سامورایی


فقط اعضای منتخب یاکوزا حق دارند خالکوبی با تصویر یک سامورایی تتو کنند. یک سامورایی نماد ارادت بی حد و حصر به سنت ها، یک علت یا یک ایده است. فردی که چنین طرحی را روی بدن خود اعمال کرده است، باید به واقع  اراده ای آهنین داشته باشد.

 

 

معنی تاتو شکوفه گیلاس در یاکوزا

yakoza-6.jpg

 تتو شکوفه گیلاس


شکوفه های گیلاس یا شکوفه های ساکورا در ژاپن نشان دهنده خود زندگی است. به محض اینکه گل ها از درخت می افتند، باد و باران آن را با خود می برد و از روی زمین محو می شوند.

 

 

معنی تاتو ماسک اونی در یاکوزا

yakoza.jpg
تتو ماسک اونی


در اساطیر ژاپنی، اونی هیولاهای انسان نما و شیطانی شبیه شیاطین مسیحی هستند. آنها از گوشت انسان تغذیه می کنند. در مورد خالکوبی ها ، آنها عملکرد محافظتی دارند ، اما اگر چنین طرحی توسط یکی از اعضای مافیای ژاپنی تاتو شده باشد ، به احتمال زیاد این شخص در کشتن افرادی که  یاکوزا ها را دوست ندارند و / یا جمع آوری بدهی ها مشغول است.

 

 

معنی تاتو ببر در یاکوزا

yakoza-8.jpg
تتو ببر


خالکوبی ببر برای اعضای یاکوزا نشانه قدرت، شجاعت و انتخاب است. به طور کلی، در ژاپن ببر طلسم در برابر بیماری ها، شیاطین و مشکلات است. همچنین نماد پاییز است و (در اساطیر) توانایی کنترل باد را دارد.

 

 

معنی تاتو شیر بهشتی بودا در یاکوزا

yakoza-9.jpg
تتو شیر بودا


معمولا مجسمه های  شیر بودا در مقابل معابد بودایی قرار می گیرند. آنها همانطور که می گفتند محافظان و نگهبانان معبد هستند. در خالکوبی، شیر بودا نشان دهنده محافظت در برابر نیروهای شیطانی و خطر است.

 

 

معنی تاتو سر بریده (ناماکوبی) در یاکوزا

yakoza-10.jpg
تتو سر بریده (ناماکوبی)


Namakubi در لغت به معنای "سر اخیرا بریده شده" است. این خالکوبی با رسم سامورایی ها در ارائه سرهای بریده شده دشمنان به فرماندهان آنها مرتبط است. یک توضیح رایج برای چنین الگوی روی بدن، تمایل به پذیرش سرنوشت بدون شکایت، و همچنین بی باکی و شجاعت است.

 

 

معنی تاتو گل صد تومانی در یاکوزا

yakoza-11.jpg
تتو گل صد تومانی


برای مافیای ژاپنی، خالکوبی با گل صد تومانی به معنای مردانگی، قدرت و نگرش بی پروا به زندگی است.

 

 

معنی تاتو گل داودی در یاکوزا

yakoza-12.jpg
تتو گل داودی


گل داودی با امپراطور مرتبط است. آنها نماد کمال و طول عمر هستند.

 

 

معنی تاتو نیلوفر آبی در یاکوزا

yakoza-13.jpg
تتو نیلوفر آبی


اعضای یاکوزا نیلوفر آبی را مظهر مبارزه زندگی می دانند. خود گل از ته مخزن سرچشمه می گیرد و به آرامی راه خود را به سوی نور باز می کند.

 

 

معنی تاتو آب در یاکوزا

yakoza-14.jpg
تتو آب


بسیاری از خالکوبی های ژاپنی شامل تصویر آب هستند. آب دوباره با جریان زندگی مرتبط است و برای ژاپنی ها، آب نیروی نابود نشدنی طبیعت است که هیچ فردی نمی تواند در برابر آن مقاومت کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید