آشپزی

طرز تهیه استیک گوشت گوساله و لیمو با سالاد کوینولا

خانواده تان این استیک های گوساله خوشمزه را با مواد بادام ترد روی آن ، بسیار دوست خواهد داشت. برای پف کردن کوینولا : بگذارید  نیم جوش شده ، آبکش کرده و در آن را بگذارید تا بخار کند ، سپس پف می کند.

مواد لازم  برای 6 نفر 

- 6 تکه گوشت دنده ی گوساله استخوان دار که از وسط برش خورده (ضخامت 1.30 سانتی متر)

- 2 ق س ادویه ی گیاهان معطر و لیمو

- 3/4 و1 ق س نمک 

- 6 ق س روغن زیتون 

- 1/2 و1 پیمانه کوینولا ی نپخته

- 1 بسته نخود فرنگی تازه( 250 گرم) 

- 1 عدد بوته ی سیر ، خرد شده

- سس سرکه ی سیر و لیمو

- 1/3 پیمانه برگ های جعفری تازه با برگ های پهن

- 1/4 پیمانه بادام بوداده ی خشک ریز شده

طرز تهیه:

ادویه ی گیاهان معطر و 1 ق چ نمک را روی گوشت گوساله بمالید. نیمی از گوشت را در 1/2 و 2 ق س به طور سطحی سرخ کنید. روغن بادام را در ماهیتابه ی بزرگی روی حرارت متوسط به بالا به مدت 4- 5 دقیقه برای هر طرف یا تا زمان سرخ شدن و پخت کامل ، داغ کرده و گوشت گوساله را در توری سیمی  فردر دمای فر 84 درچه گرم نگه دارید. این پروسه را با 1/2 و 2 ق س روغن زیتون و گوشت باقیمانده  تکرار کنید. ماهیتابه را تمیز کنید.

کوینولا ، 1/2 نمک ، 4 پیمانه آب را در قابلمه ی بزرگی روی حرارت بالا قرار داده تا بجوشد. در آن را گذاشته و گرما را تا متوسط به پایین کم کرده و به مدت 8-10 دقیقه یا تا زمان ترد شدن نیم جوش کرده ، آبکش کنید و دوباره به ماهیتابه برگردانده و به مدت 10 دقیقه کنار بگذارید.

نخودفرنگی تازه را از عرض دو نیم کرده و 1 ق س روغن زیتون باقیمانده را در ماهیتابه روی حرارت متوسط به بالا گرم کنید و به مدت یک دقیقه یا تا زمانی که سبز روشن و ترد شود ، نخودها را در روغن داغ طبخ کنید. روی آن را 4 /1 ق س نمک باقیمانده را ریخته و یک دقیقه در روغن سرخ کرده و از روی حرارت بردارید.

کوینولا را با چنگال ، بهم بزنید و سس سرکه ی سیر و لیمو و کوینولا را به مخلوط نخود فرنگی تازه اضافه کرده و در آن بغلتانید تا یک لایه رویش ایجاد شود. به بادام و جعفری آغشته کنید. با گوشت گوساله سرو کنید.

مواد لازم برای سس سرکه ی سیر و لیمو

- 2 ق س آبلیمو ترش

- 1 ق س روغن زیتون

- 2 بوته ی سیر ، خرد شده

- 1/4 ق س نمک

- 1/4 ق چ فلفل

طرز تهیه سس سرکه ی سیر و لیمو

آبلیمو را با روغن زیتون ، سیر خرد شده ، نمک و فلفل مخلوط کنید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم  itrans.ir  

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.