طرز تهیه استیک گوشت گوساله و لیمو با سالاد کوینولا

خانواده تان این استیک های گوساله خوشمزه را با مواد بادام ترد روی آن ، بسیار دوست خواهد داشت. برای پف کردن کوینولا : بگذارید  نیم جوش شده ، آبکش کرده و در آن را بگذارید تا بخار کند ، سپس پف می کند.

مواد لازم  برای 6 نفر 

- 6 تکه گوشت دنده ی گوساله استخوان دار که از وسط برش خورده (ضخامت 1.30 سانتی متر)

- 2 ق س ادویه ی گیاهان معطر و لیمو

- 3/4 و1 ق س نمک 

- 6 ق س روغن زیتون 

- 1/2 و1 پیمانه کوینولا ی نپخته

- 1 بسته نخود فرنگی تازه( 250 گرم) 

- 1 عدد بوته ی سیر ، خرد شده

- سس سرکه ی سیر و لیمو

- 1/3 پیمانه برگ های جعفری تازه با برگ های پهن

- 1/4 پیمانه بادام بوداده ی خشک ریز شده

طرز تهیه:

ادویه ی گیاهان معطر و 1 ق چ نمک را روی گوشت گوساله بمالید. نیمی از گوشت را در 1/2 و 2 ق س به طور سطحی سرخ کنید. روغن بادام را در ماهیتابه ی بزرگی روی حرارت متوسط به بالا به مدت 4- 5 دقیقه برای هر طرف یا تا زمان سرخ شدن و پخت کامل ، داغ کرده و گوشت گوساله را در توری سیمی  فردر دمای فر 84 درچه گرم نگه دارید. این پروسه را با 1/2 و 2 ق س روغن زیتون و گوشت باقیمانده  تکرار کنید. ماهیتابه را تمیز کنید.

کوینولا ، 1/2 نمک ، 4 پیمانه آب را در قابلمه ی بزرگی روی حرارت بالا قرار داده تا بجوشد. در آن را گذاشته و گرما را تا متوسط به پایین کم کرده و به مدت 8-10 دقیقه یا تا زمان ترد شدن نیم جوش کرده ، آبکش کنید و دوباره به ماهیتابه برگردانده و به مدت 10 دقیقه کنار بگذارید.

نخودفرنگی تازه را از عرض دو نیم کرده و 1 ق س روغن زیتون باقیمانده را در ماهیتابه روی حرارت متوسط به بالا گرم کنید و به مدت یک دقیقه یا تا زمانی که سبز روشن و ترد شود ، نخودها را در روغن داغ طبخ کنید. روی آن را 4 /1 ق س نمک باقیمانده را ریخته و یک دقیقه در روغن سرخ کرده و از روی حرارت بردارید.

کوینولا را با چنگال ، بهم بزنید و سس سرکه ی سیر و لیمو و کوینولا را به مخلوط نخود فرنگی تازه اضافه کرده و در آن بغلتانید تا یک لایه رویش ایجاد شود. به بادام و جعفری آغشته کنید. با گوشت گوساله سرو کنید.

مواد لازم برای سس سرکه ی سیر و لیمو

- 2 ق س آبلیمو ترش

- 1 ق س روغن زیتون

- 2 بوته ی سیر ، خرد شده

- 1/4 ق س نمک

- 1/4 ق چ فلفل

طرز تهیه سس سرکه ی سیر و لیمو

آبلیمو را با روغن زیتون ، سیر خرد شده ، نمک و فلفل مخلوط کنید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم  itrans.ir  

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید