استیک گوشت پهلو شکر قهوه ای با سیب زمینی های پوره ای و پیازچه های سیر

مواد لازم
استیک :
1/4 پیمانه شکر قهوه ای تیره ی بسته بندی شده
1/4‌پیمانه پیاز سبز ریز شده
1/4 پیمانه سس سویای کم سدیم
1/4 پیمانه خردل دیژان
1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه ساییده ی تازه
1/4 قاشق چایخوری سس وستر شیر
 (900 گرم) گوشت پهلوی گاو ، پاک کرده
اسپری آشپزی
1/2‌ قاشق چایخوری نشاسته ی ذرت
سیب زمینی ها :
150 گرم سیب زمنی قرمز کوچک
6 پیازچه ی سیر ، پوست کنده
1/2 فنحان خامه ی کم چرب ترش
1/3 پیمانه شیر کم چرب 2%
 1/2و 2 قاشق غذاخوری کره
یک قاشق چایخوری نمک
1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه آسیا شده ی تازه
1/4 پیمانه پیاز کوهی تازه و خرد شده
ادویه برای تزئین :
8 پیاز کوهی تازه و برش خورده ی 2.50 سانتی متر


طرز تهیه :
برای تهیه ی استیک ، 7 ترکیب اول را در کیسه ی پلاستیکی زیپدار بزرگ با هم ترکیب کرده و استیک را به آن اضافه کنید. آن را بسته و به مدت هشت ساعت یا یک شب در یخچال بگذارید.

گریل را آماده کنید.
استیک را در گریلی که اسپری آشپزی به آن زده شده ، قرار دهید. به مدت 5 دقیقه دو طرف آن را یا تا زمانی که به درجه ی پخت مناسب رسید ، گریل کنید. ده دقیقه آن را کنار بگذارید. به طور لوزی ، برش های نازکی را ایجاد کنید.
چاشنی گوشت ترد شده (مخلوط سرکه و نمک و پیاز و ...) را با نشاسته ی ذرت در ماهیتابه ترکیب کرده و بگذارید تا بجوشد به مدت یک دقیقه پخته و دائما مخلوط کنید.
برای تهیه ی سیب زمینی ها ، آنها را با سیر در قابلمه ی بزرگی قرار داده و رویش را آب بریزید. بگذارید بجوشد. حرارت را کم کنید. به مدت سی دقیقه یا تا زمان ترد شدن نیم جوش کرده و سپس آبکشی کنید.
سیب زمینی ها و سیر را به قابلمه برگردانید و روی حرارت متوسط قرار دهید. خامه ی ترش ، شیر، کره ، نمک و 1/4 قاشق چایخوری فلفل را به آن اضافه کنید. مخلوط سیب زمینی را تا زمانی که به پیوستگی مطلوب برسد با گوشکوب بکوبید. پیازهای کوهی را با آن مخلوط کرده و 3/4 پیمانه سیب زمینی را در 8 بشقاب به صورت تپه مانند قرار دهید ، 85.0 گرم استیک را در اطراف هر کدام از ظرف های سرو سیب زمینی قرار دهید. یک قاشق غذاخوری سس را روی هر بشقاب ریخته و قطعات پیاز کوهی را در صورت لزوم روی آن بریزید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم توسط itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Olivia 844 :

    you get published an intriguing but stylish article. i really like your man that much. I can definitely throw drafted it more adaovtagenus. I go at tweet my favorable information and bring back also. With thanks and all best.

    1395/8/1 20:36

بیشتر بخوانید