سالاد سریع و آسان 25 مورد

در

سالاد سه رنگ : یک قسمت سرکه ی بلسانی را با سه قسمت روغن زیتون ، نمک و فلفل مخلوط کرده و در آروگولا  ، کاسنی و کاسنی قرمز  بغلتانید.

 

تابولی با هسته ی کاج : بلغور پخته شده ، هسته ی کاج بوداده ، آبلیموترش ، پیازچه ، روغن زیتون ، نمک و فلفل را با هم مخلوط کرده و گوجه فرنگی خرد شده ، نعنا و جعفری را به آن اضافه کنید.

سالاد اسفناج و پنیر : یک قسمت سرکه ی قرمز را با سه قسمت روغن گردو ، پیازچه ، نمک و فلفل مخلوط کرده و در اسفناج خرد شده ، پنیر بز و گردو بغلتانید .

سالاد سیب زمینی با کاری : سس مایونز را با سرکه ی سیب ، پودر کاری را مخلوط کرده و در سیب زمینی های برشته ی شیرین ، کرفس ، گشنیز و پیازچه اضافه کرده و هم زده و نمک و فلفل به آن اضافه کنید.

سالاد قزل آلای دودی : یک قسمت از سرکه ی سیب را با سه قسمت روغن زیتون ، پیازچه ی خرد شده ، ترب کوهی ، خردل ، عسل ، نمک و فلفل مخلوط کرده و در قزل آلای دودی پولک گرفته ، سیب و چغندر رشته شده و آروگولا بغلتانید.

سالاد ذرت : دانه های ذرت را از بلال جدا کرده و در روغن زیتون با برش های کدو حلوایی تفت دهید در گوجه فرنگی های انگوری زرد ، ریحان ، نمک و فلفل بغلتانید.

سالاد تخم مرغ با لوبیا : لوبیای سفید را در تربچه های خرد شده و تخم مرغ آب پز سفت غلتانده و روی آن را روغن زیتون پاشیده و نمک و فلفل را نیز به آن اضافه کنید.

سالاد معطر : شیر نارگیل را با تراشه ی پوست پرتقال و وانیل مخلوط کرده و در انگور، نارنگی و سیب خرد شده غلتانده ، بگذارید خنک شده و با گردو نارکیل برشته تزئین کنید.

نان ذرت سزار : نان ذرت مکعبی را با کره ی ذوب شده ، نمک و فلفل هندی در قالب فلزی غلتانده در دمای 184 درجه به مدت 12-15 دقیقه بپزید. گوجه فرنگی خرد شده و کاهو را در چاشنی سزار آغشته کنید ( به شماره ی 9 رجوع شود ) و رویش را کروتن نان ذرت بریزید.

سالاد چغندر : 1/2‌پیمانه روغن نباتی را با 2 ق س شکر ، کمی آبلیمو ترش ، خردل بدون آب ، نمک و پیاز ساطوری شده و یک ق س دانه ی کنجد مخلوط کنید. چغندرهای برشته و پنیر بز را به آن آغشته کنید.

سالاد کرفس : کرفس و پیاز قرمز را با سوپرستای نگینی مخلوط کرده و در آبلیمو ترش و تراشه ی آن ، ریحان ، کمی روغن زیتون ، نمک و فلفل غلتانده و پارمیزان را روی آن رنده کنید.

سالاد فتا و هندوانه : یک قسمت از سرکه ی سفید را با سه قسمت روغن زیتون ، نمک و فلفل مخلوط کنید. با  آروگولا ی خرد شده ، پیاز قرمز ریز شده ، هندوانه ی نگینی شده ، فتای رنده شده ، زیتون و آویشن تازه بغلتانید.

سالاد کلم کرانچی و خامه ای : مایونز را با سرکه ی سیب و دانه های زیره مخلوط کرده و در کلم ورقه شده ، پیازچه و برش های سیب سبز ، بیکن پخته شده و خرد شده ، نمک و فلفل بغلتانید.

سالاد بیکن رستورانی  : بیکن را خرد و سرخ کنید. خرده های آن را با سرکه ی سیب ، خردل دیژان ، روغن زیتون ، نمک و فلفل ترکیب کرده و در سبزیجات معطر غلتانده و روی آن را بیکن و تخم مرغ آب پز بریزید.

سالاد لوبیای چشم بلبلی : آبلیمو را با سیر خرد شده ، زیره ی سبز آسیا شده ، نمک ، گشنیز و مقداری روغن زیتون ، مخلوط کرده و لوبیا چشم بلبلی ، فلفل هالپانوی خرد شده و گوجه ی نگینی و پیاز قرمز را به آن آغشته کنید.

سالاد برنج یونانی : روغن زیتون ، آبلیموترش ، نمک و فلفل فرنگی را با هم مخلوط کرده و در خیار خرد شده و گوجه ، پیازچه ، جعفری ، شوید، نعناع و تراشه ی پوست لیموترش غلتانده و به برنج پخته و کمی سس داغ اضافه کرده و روی آن را فتا بریزید.

سالاد میموزا : کاهوی کره ای را با سس سرکه ی گیاهان معطر ( یک قسمت سرکه ، سه قسمت روغن زیتون ، گیاهان معطر خرد شده ) غلتانده و یک تخم مرغ آب پز سفت پوست کنده را در  آبکش نازک فشار داده تا "میموزای" تخم مرغ درست شود و با قاشق آن را روی سالاد بریزید.

وال دورف کلاسیک : 1/2 پیمانه مایونز و 2 ق س خامه ی ترش را با جعفری ، پیاز کوهی ، تراشه ی پوست لیموترش و آب آن ، شکر و فلفل مخلوط کرده و در سیب خرد شده ، کرفس و گردو بغلتانید.

سالاد برشی : یک پیمانه مایونز و یک پیمانه پنیر را با 1/2‌ پیمانه دوغ ، یک عدد پیازچه ، تراشه ی پوست لیمو ، سس وستر شیر ، جعفری ، نمک و فلفل به صورت پوره دربیاورید و روی برش های یخکوهی ریخته و روی آن را میموزای تخم مرغ ( رجوع شود به شماره ی 42) و بیکن خرد شده بگذارید.

سالاد تن با کاری : 1 ق س پودر کاری را در روغن نباتی برشته کرده و بگذارید خنک شده و با مایونز ، آبلیموترش ، نمک و فلفل مخلوط کنید. در کنسرو تن ، پیاز قرمز خرد شده و گشنیز و کشمش طلایی بغلتانید.

سالاد گوشت گوساله ی بریان : 2 ق س سرکه ی سیب و 2 ق س خردل عسل را با نمک ، فلفل و یک پیمانه روغن فندق مخلوط کرده و روی کاسنی فرنگی ، گلابی خرد شده و گوشت گوساله ی بریان آماده ریخته و روی آن را پنیر فندق بریزید.

سالاد سیب زمینی : مایونز را با جعفری ، چاشنی و خردل مخلوط کرده و در سیب زمنی های پخته و تقسیم شده و کرفس خرد شده و پیاز ریز شده می غلتانیم. تخم مرغ های آب پز سفت خرد شده را در آن ریخته و نمک و فلفل را اضافه می کنیم.  

سالاد کلم و ترب : سه قسمت از سرکه ی برنج را به یک قسمت روغن بادام زمینی ، سیر و زنجبیل خرد شده ، سس چیلی آسیایی ، نمک و فلفل نیم جوش کرده و در ترب لایه لایه شده ، کلم ناپا و پیازچه (تره فرنگی) غلتانده و بگذارید خنک شود.

سالاد ماکارونی : 1/2 پیمانه مایونز ، 3 ق س خامه ی ترش ، خردل بی آب ، شکر ، سرکه ی سیب ، نمک و فلفل را با هم مخلوط کرده و در ماکارونی پخته شده ، کرفس خرد شده و پیاز قرمز و جعفری بغلتانید.

 سالاد فلفل شیرین و اسفناج : پیازچه ها را کباب کرده و خرد کنید . در زیتون ، فلفل شیرین ، پاپریکای دودی و کاهو بغلتانید. برش های ضخیم نان را کباب کرده و سیر را به آن مالیده و به چند تیکه تقسیم کرده و در سالاد بغلتانید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم توسط itrans.ir  

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Finalmente un articolo scritto bene e con intelligenza, senza contaminazioni da tifoserie. Tutti gli apdnfoorpimenti dovrebbero essere così e scritti da persone che conoscono la materia o che sanno leggere i numeri e giudicare con razionalità. Ottimo lavoro.

در ادامه بخوانید...

سالاد سریع و آسان سالامی ترد با کاسنی داغ

در

مواد لازم

- 1/2‌  بسته برش های گوشت گوساله ی (350 گرم)

- 1/4 پیمانه روغن زیتون بسیار خالص

- 1/2 پیاز قرمز متوسط ، برش خورده

- 1 بوته ی سیر ، خرد شده 

- 2 ق چ خردل با دانه ی کامل

- 1/2 ق چ نمک

- 1/4 ق چ فلفل آسیا شده ی درشت

- 4 دسته کاسنی 

-  گوجه انگوری ،  نصف شده

طرز تهیه

 1. برش های سالامی گوساله ی را به چهار رشته ی 0.60 سانتی متر تقسیم کنید.
 2. رشته های سالامی را در روغن زیتون داغ در ماهیتابه ی متوسط در حرارت متوسط به مدت 5-10 دقیقه یا تا زمان ترد شده ، طبخ کنید. سالامی را با قاشق سوراخ دار برداشته و بقیه ی روغن را در ماهیتابه بگذارید. قطعه های سالامی را در روی دستمال حوله ای ، آبکش کنید.
 3. پیاز و سیر را در روغن باقیمانده به مدت دو دقیقه تفت داده و در سرکه ، خردل ، نمک و فلفل مخلوط کرده و به مدت 1 دقیقه بپزید.

کاسنی و نصفه های گوجه انگور را در کاسه ی بزرگی قرار داده و  آرام آرام به مخلوط سرکه اضافه کرده و در آن بغلتانید تا لایه ای رویش تشکیل گردد. روی  بخش های سالامی ترد  ریخته و فورا آن را سرو کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

سالاد سریع و آسان مارچوبه ی برشته

در

بشقابی سرشار از زیبایی را با سبزیجات در سالاد مارچوبه ی برشته سرو کنید : کاهو، گوجه فرنگی گیلاسی، آووکادو ، پیاز قرمز و  فلفل زنگسان. زمان آماده سازی را با غلتاندن آن در یک بطری سس سرکه کاهش دهید.

مواد لازم

- 680 گرم مارچوبه ی تازه

- 1/2 پیمانه روغن زیتون 

- 1/2 و 1 ق س ریحان تازه ی ساطوری 

 - 1/2‌ق چ فلفل لیمویی

- 1/2 ق چ نمک

- 1 بوته ی سیر ، خرد شده

- 1 پیمانه گوچه گیلاسی نصف شده  (حدودا یک لیتر)

- 1/2 فنجان فلفل زنگسان قرمز خرد شده

- 1/4 پیاز قرمز کاملا خرد شده

- 1 عدد کاهو ، باز شده در قطعه های کوچک

- 1 عدد آووکادو ، خرد شده

طرز تهیه

 1. فر را تا 196.5 درجه از قبل گرم کرده و سرهای سفت مارچوبه را بریده و جدا کنید. در صورت نیاز پوست آن را با پوست کن سبزیجات ، جدا کنید.(سیارک
 2. 1 قاشق سوپ خوری روغن زیتون 1/2 و 1 ق چ ریحان خرد شده ، 1/2 ق چ فلفل لیمویی و 1/4 ق چ نمک را در کاسه ی بزرگی با هم مخلوط کنید.
 3. مارچوبه را به ترکیب روغن زیتون افزوده و به آرامی غلتانده تا لایه ای روی آن شکل بگیرد. مارچوبه را در قالب روغنی قرار دهید.
 4. مارچوبه را در 196.5 درجه به مدت 13-15 دقیقه یا تا میزان مطلوبی از تردی ،‌سرخ کرده و بگذارید 10 دقیقه خنک شود.
 5. سرکه ، سیر و 7 ق س روغن زیتون ، 1 ق س ریحان و 1/4 ق چ نمک را با هم مخلوط کنید.
 6. در گوجه فرنگی ، فلفل زنگسان ، پیا و 1‌ق س مخلوط سرکه بغلتانید.
 7. کاهو را در بشقاب های سرو تکی مرتب چیده و روی آن را مخلوط گوجه و مارچوبه ریخته و آووکادو را فقط قبل از سرو به آن اضافه کنید. مخلوط سرکه باقیمانده را کم کم روی آن بریزید.(سیارک

تذکر :گوجه فرنگی ، فلفل زنگسان و پیاز بدون چاشنی غلتانده و این مواد آماده ی طبخ را در محفظه ی بدون هوا در یخچال به مدت 5 ساعت بگذارید. چاشنی و مارچوبه را نیز می توان به مدت 8 ساعت قبل از سرو درست کرد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

مترجم توسط itrans.ir  

نظرات

در ادامه بخوانید...

سالاد سریع و آسان آروگولا (شابانک سالاد)

در

" مامان همیشه می گه ، " غذای سبزیجاتت رو بخور" ، ولی غذات را با سالاد ساده شروع کن. سس سرکه ی داغ پنیر بز را ذوب کرده و یک چاشنی خامه ای رویایی درست می کند " .

مواد لازم

- 4‌ برش بیکن

- 4‌ ق س روغن زیتون بسیار خالص

 - 2‌ ق س سرکه 

- 1/4 ق س نمک کوشر

- 1/4 ق چ فلفل سیاه خرد شده

- 1 بسته  آروگولا یا مخلوط سبزیجات ( 140 گرم) 

 - 1/3‌پیمانه پنیر بز خرد شده

 

طرز تهیه

 1. بیکن را در ماهیتابه روی حرارت متوسط به مدت 6 دقیقه یا تا زمان ترد شدن ، طبخ کرده و بیکن را برداشته و خرده های آن را در ماهیتابه باقی بگذارید. بیکن را ریز کرده و پیازچه را در خرده های به مدت دو دقیقه یا فقط تا زمان ترد شدن ، تفت دهید.
 2. پیازچه و خرده ها ی بیکن را به کاسه ی کوچکی منتقل کرده و با روغن و سه ماده ی دیگر مخلوط کنید و  آروگولا را در بشقابی در سس سرکه بغلتانید. روی آن را پنیر بز و بیکن بریزید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم توسط itrans.ir  

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه سالاد ایتالیایی سزار

در

(سیارک) :سالاد سزار، سالاد فوق العاده خوشمزه ای می باشد که اولین بار توسط سرآشپز سزار کاردینی (cesare cardini) که یکی از مهاجران جنگ جهانی اول به ایالت کالیفرنیا و شهر سن‌دیه‌گو بود؛ درست شد. 

زمان آماده سازی : حداکثر 30 دقیقه

مناسب برای :5 نفر

مواد لازم برای تهیه سالاد ایتالیایی سزار

- کاهو تازه 1 عدد

- نان تست 4-3 عدد

- روغن زیتون بکر 150 میلی‌لیتر

- پنیر پارمزان 100گرم

- سرکه سفید 1 قاشق غذاخوری

- تخم‌مرغ 1 عدد

- سیر 2حبه

- آب‌لیموی تازه 2 قاشق غذاخوری

 - سس ورستر شایر 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه سالاد ایتالیایی سزار:

 

 قسمت‌های سالم و تازه کاهو را انتخاب نموده ، برگ‌ها را خوب شسته و خشک کنید.

- دور نان‌های تست را به علت خشک بودن جداکرده و کنار بگذارید . قسمت‌های نرم و اسفنجی نان را به ابعاد 1 سانتیمتری برش بدهید و یا به شکلی که دوست دارید قالب بزنید و در تابه نچسب که آغشته به کمی روغن و سیر له شده است با حرارت ملایم، برشته کنید.

- آب‌لیمو، تخم‌مرغ (تخم‌مرغ را 1 دقیقه آب‌پز کنید)، سرکه سفید یا سرکه سیب، سس ورستر شایر ، نمک و فلفل را مخلوط نموده و با هم زن یا غذا ساز خوب مخلوط نمایید بعد از5 دقیقه، کم‌کم شروع به اضافه نمودن روغن کرده تا سس حالت مایونز به خود گرفته  و کمی غلیظ شود.

- برای سرو این سالاد کافی است برگ‌های تازه کاهو  خردشذه و نان‌های تست‌شده و پنیر پارمزان رنده شده رادر ظرف مناسب بریزیم و در ‌‌نهایت سس را به آن اضافه کنیم.

- در نقاط مختلف دنیا به این سالاد موادی اضافه یا کم می کنند مثلا گاهی آن را غنی‌تر و مزه‌دار‌تر می‌کنند و یا به آن سینه مرغ گریل شده، بیکن (در کشورهای غربی)، ماهی دودی یا میگو (در کشورهای ساحلی) اضافه‌ می‌کنند ، ولی دستور تهیه‌ای که در این پست آمده در واقع اصیل‌ترین دستور تهیه سالاد سزار است.شما  بسته به ذائقه خود افزودنی مناسب را به این سالاد اضافه یا کم کنید.

پست های مرتبط:

 طرز تهیه سس قهوه ای

طرز تهیه سس سالسای ایتالیایی

طرز تهیه گاردن پستو

طرز تهیه سس ورستر شایر

طرز تهیه سس تاباسکو

طرز تهیه سس باربکیو

طرز تهیه ادویه ی یونانی

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...