طرز تهیه اسپاگتی با سس و فلفل

در

اسپاگتی ، سس و فلفل  را برای درست کردن  یک خوراک ایتالیایی سریع با هم ترکیب کرده  مطمئنا همه ی خانواده از آن خوششان می آید .

مواد لازم برای 4 نفر

- 230 گرم اسپاگتی پخته نشده

- 1 بسته سوسیس گوشت ، روکش آن را جدا کنید. (450 گرم ) 

- 1 عدد پیاز متوسط ، که به 8 قسمت برش خورده

- 1 عدد فلفل دلمه ای سبر متوسط ، خلالی شده

- 1 عدد فلفل دلمه ای زرد و قرمز ، خلالی شده

- 2-3 بوته ی سیر ، خرد شده

- 1 ق س روغن زیتون

- 1عدد کنسرو سیب زمینی خرد شده با جعفری ، سیر و پونه (800 گرم) 

- 1/4 ق چ نمک

- 1/4 ق چ فلفل

- 1/2 پنیر پارمیزان رنده شده  (سیارک

طرز تهیه

  1. پاستا را طبق دستور روی بسته درست کنید.
  2. در این ضمن ، سوسیس را در ظرف چدنی با حرارت متوسط به بالا به مدت 8-10 دقیقه  طبخ کرده و سوسیس را در حین پخت به قطعاتی تقسیم کنید. سوسیس و خرده های آنرا از ظرف چدنی برداشته و به خوبی در روی دستمال حوله ای آبکشی کنید.
  3. پیاز و سپس سه ماده دیگر را در روغن داغ در ظرف چدنی با حرارت متوسط به بالا به مدت 5-6 دقیقه یا تا زمانی که سبزیجات ترد و برشته شوند ، سرخ کنید. با گوجه ، نمک و فلفل قاطی کرده و به مدت 4 دقیقه یا تا زمان گرم شدن کامل ، بپزید. با سوسیس، پاستا و پنیر مخلوط کنید. مواد را به بشقاب سرو ، منتقل کرده و فورا سرو کنید.  

روش فریز کردن این غذا : پخت را طبق دستور انجام داده و به مدت 30 دقیقه بگذارید خنک شده و مخلوط پاستا را در ظرف غذای 22.86×33.02 سانتی متری قرار دهید. روی آن را محکم با درپوش پلاستیکی و فویل آلومینیومی پوشانده و به مدت دو ماه فریز کنید. 24 ساعت بگذارید در یخچال ذوب شده و اجاق را از قبل در دمای 159 درجه گرم کرده و درپوش پلاستیکی و فویل آلومینیومی را از روی آن بردارید. دوباره روی آن را فویل آلومینیومی کشیده و در دمای 159 درجه به مدت 40-45 دقیقه یا تا زمان گرم شدن کامل ، بپزید.

اسپاگتی بوقلمون با سوسیس و فلفل : یک  بسته ی سوسیس بوقلمون (450 گرم) را به جای سوسیس گوشت بگذارید. روکش روی سوسیس را جدا کرده و روغن زیتون را تا 2 ق س زیادتر کرده و سوسیس را در 1 ق س روغن داغ طبق مرحله ی دو ، طبخ کرده و تمام تکه های سوسیس را از ظرف چدنی جدا کنید. با دستور طبق مراحل پیش رفته و پیاز و سپس سه ماده ی دیگر را در یک ق س روغن باقیمانده سرخ کنید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم توسط itrans.ir  

نظرات

در ادامه بخوانید...

مسمومیت غذایی حاد با سم سوسیس و کشف بوتالیسم

در

به گزارش (سیارک) بسیاری را میکشد،اندکی را درمان میکند."پدر سم شناسی نوشت.، و سم بوتولینوم فرزند منتخب برای این مفهوم دارویی مهم است.بسته به مقدار مصرف و مسیر،این سم باکتریایی قوی یک سم ویرانگر ناشی از مواد غذایی یکی از کشنده ترین سموم شناخته شده بشر، قادر به ایجاد مرگ فلج کننده یا یک پادزهر چین و چروک بسیار محبوب که برای دستیابی به پوست روشن تر مهار و استفاده میشود، است.


بله،سم بوتولینوم یا بوتاکس بیشتر بخاطر کاربردش در معالجات زیبایی معروف است،که چین و چروک های صورت و پا کلاغی را صاف میکند.اما کاربردهای آن فراتر از درمان های سطحیست:بوتولینوم میتواند میگرن را فرو بنشاند،تعریق بیش از حد و ترشح بزاق را غیر فعال کند و درد اندام های منقبض شده در افراد مبتلا به فلج مغزی را ارام کند.عجایب درمانی بوتولینوم و کاربردهای گسترده پزشکی آن تنها به طور کامل از دهه ی 1980 شناخته شده است،اما اندک آگاهی از قدردانی لازم برای کاربرد گسترده این سم عصبی قوی،ابتدا در حدود 200 سال پیش در کار شاعر پزشک علاقه مند به پدیده های روانی و تئاتر عروسک خیمه شب بازی دیده شد.(سیارک
این دکتر جوان،جاستیناس کرنر (Justinus Kerner)،اولین نفری بود که سم بوتولینوم را به عنوان عامل ایجاد شیوع یک سری بیماری ویرانگر در آلمان ،ناشی از سوسیس های بطرز مشکوکی بد،معرفی کرد.وی نه تنها برای تهیه اولین توصیف سیستماتیک بالینی از اثرات سم،بلکه برای امتحان کردن آن بر خودش و پیشگویی دقیق از کاربردهای آن به عنوان درمانگر برای انواعی از بیماری های پزشکی،معروف است.
بوتولینوم ناشی از مواد غذایی، نقطه اوج ناخوشایند مواد غذایی مصرفی اغشته به سم بوتولینوم یا بذرهای کلستریدیوم میکروب گلوله شکل است.این باکتری یک ارگانیسم بادوام است،که در سراسر جهان در خاک یافت میشود.این میکروب میتواند محصول و گوشت را آلوده کند ،و در شرایط گرم درجاییکه اکسیژن نیست سم بوتولینوم را تولید میکند.مجرمان آشپزی معمول مسمویت غذایی حاد (بوتالیسم) شامل مواد غذایی هستند که بد نگه داری میشوند مانند محصولات ترشی انداخته شده،مشروب تند ساخته شده زندان،مربا و ژله و گوشت شور.
دراواخر دهه ی 1790 و اوایل دهه 1800، پادشاهی وورتمبرگ در کشور آلمان گرفتار سوسیس های بد شده بود. در میان جنگ های ناپلئون در حال انجام 1803تا 1815،تولید غذای مناسب با موانع فقر و نبود بهداشت غذایی رو به رو بود.موارد مسمومیت غذایی در منطقه بالا گرفت،پایتخت اشتوگارت وادار به صدور حکم درباره خطرات ناشی از مصرف مضر سوسیس خون دودی در 1802 شد.این شیوع پراکنده با مجموعه ای از علائم عجیب مشخص شدند: تاری دید،افتادگی پلک،لکنت زبان،مشکل بلعیدن،استفراغ و ضعف ماهیچه ای شدید.(سیارک
برای قراردادن دورنمای علمی در نظر،فقط یک نیم قرن قبل،جادوگر ها درقبال شیوع مسمومیت غذایی مقصر شناخته میشدند و این مفهوم که باکتری ها میتوانند ما را مریض کنند تا حدود صد سال عجیب دیگر ظهور نکرد..در میان فلج شدن و مرگ ناشی از سوسیس در وورتمبرگ،بسیاری مسمومیت را ناشی از مصرف اسید پروسیک،یا به عبارت شناخته شده دیگر هیدروژن سیانید ،میپنداشتند.و با این حال جاستیناس کرنر،یک افسر پزشکی 29 ساله ی ساکن ناحیه وورتمبرگ،درمیان شیوعِ درحال جوشش حدسی داشت،یک ایده رادیکال در آن زمان و عصر،که مسمومیت غذایی ناشی از یک سم بیولوژیکی آلی است.(سیارک
در1820،کرنر رساله خود را با تفصیل76مورد " مسمومیت ناشی" از سوسیس منتشرکرد،بطور سیستماتیک این سندروم عجیب را که مشاهده نمود به دستگاه گوارش،شبکه ماهیچه ای عصبی و خودمختار(اتونوم) یا همان سیستم جنگ یا پرواز حمله میکند، شرح داد.این اولین توصیف دقیق از معرفی بالینی بوتالیسم ناشی از غذاست.وی با دقت ذکر کرد که ادراک و سیستم حسی بیمارانش سالم مانده اگرچه ماهیچه های آنان با نشانه هایی از اختلالات عصبی ضعیف شده است.او کشف کرد که علت مرگ ناشی از مسمومیت غذایی حاد، در نهایت از طریق نارسایی تنفسی و قلبی ثانویه به ضعف عضلانی بود.
دوسال بعد،وی رساله دومی را چاپ کرد که در آن نتیجه ی 155 مورد را شرح داد و مکانیزم آن چه را که او سم چربی نامید،حدس زد.کرنر عصاره سوسیس فاسد مخلوط شده با عسل را در دامگاهی از حیوانات کوچک اسیر شده شامل مگس،ملخ،حلزون،پرندگان،قورباغه ها،خرگوش ها و گربه ها توزیع کرد.که اثار مشابهِ مسمومیت غذایی را در مگس و قورباغه بطور یکسان مشاهده کرد.او همچنین برش های کوچکی را در ران یک خرگوش و گربه ایجاد کرد تا بافت های درمعرض را با عصاره سوسیس اغشته کند و مشاهده کرد که "سم چربی"باعث ایجاد اثر فلج موضعی در حیوانات بعد از بهبودی کامل آن ها شده است.کرنر همچنین خود را مسموم کرد.تنها چندقطره از عصاره را بر روی زبان خود قرارداد،او متوجه یک "حس انقباض و خفگی در ناحیه حنجره شد....چندقطره از اسید ریخته شده بر زبان باعث خشکی شدیدی در خارج کام و حلق شد."عصاره مشابه سوسیس فاسد شده مزه ترشی داشت.(سیارک
کرنر متوجه شد که "سم سوسیس"تشابهاتی با دیگر سموم عصبی از جمله نیکوتین،سم مار،و آتروپین از گیاه بلادونا داشت.از آزمایشات بسیار دقیقش نتیجه گرفت که این سم سیگنال های مسدود کننده ای را بر سیستم عصبی وارد و درنتیجه آن چه را که وی "فرایند شیمیایی زندگی" خواند مختل میکند.او نوشت که "ظرفیت هدایت عصبی توسط سم همانند اثر زنگ زدگی بر هادی الکتریکی مختل میشود".(سیارک
درحالیکه از شناسایی که از مکانیسم سم کرده بود راضی نبود.کرنر اولین نفری بود که پیشنهاد داد از "سم سوسیس"میتوان استفاده های خوبی کرد همچون یک عامل درمانی در دوزهای پایین برای مختل کردن سیستم عصبی فوق فعال. و در ادامه این راه به کاربردهای کنونی آن در اورولوژی و نورولوژی رسید.
اگرچه کرنر نتوانست سم را در شکل خالصش منزوی کند،توانست روش عمل آن را بطور دقیق بیان کند و" به عنوان اغازکننده خردمند معالجه مدرن با سم بوتولینوم شناخته میشود".در ادامه انتشارات وی در اوایل دهه 1800،کرنر بطور مناسب به عنوان متخصص مسمومیت سوسیس شهرت یافت و “Wurst Kerner” یا "سوسیس کرنر" خوانده میشد.70 سال دیگر باید سپری میشد تا کلستریدیوم بوتولینوم سم تولید کننده در تکه ای ژامبون الوده شده کشف شود و به درستی استفاده از لاتین سوسیس،"بوتالس"در احترام به خدمت سخت کوشانه ی دانشمند و رویاگرا انتخاب شود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه لازانیای رولی

در

(سیارک) : لازانیا یکی از خوش طعم ترین غذاهاست که معمولا از کوچیک و بزرگ تا پیر و جوان همه دوست دارند...لازانیای رولی هم تنوعی می باشد در نوع سرو این غذا ...و چون برای برش بسیار راحت می باشدو مواد لازانیا به یک اندازه در تمام رول ها گذاشته می شود برعکس لازانیای یک تکه که معمولا گوشه هایش مواد کمتری دارند و کمی هم خشک می شوند در ضمن برای سرو در مهمونی ها هم به خاطر شکل شیکش !!! گزینه خوبی می باشد. بچه ها معمولا تنوع  در شکل غذا را دوست دارند از این مدل لازانیای رولی خیلی خوششان می آید و مشکل کم اشتهایی آنها با شکل زیبای این لازانیا بر طرف می شود.

مواد لازم برای تهیه لازانیای رولی:

- لازانیا 8 تا 12 تکه
- گوشت چرخ کرده 300 گرم
- پیاز یک عدد
- قارچ 300 گرم
- پنیر پیتزا یک بسته 200 گرم
- فلفل دلمه ای خرد شده ا عدد کوچک
- رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری
- آب لیمو 1 قاشق سوپخوری
- نمک,فلفل سیاه,اویشن و زردچوبه به مقدار لازم 

- پیازچه  یا جعفری خرد شده برای تزیین 
- سس سفید مخصوص لازانیا: (طرز تهیه اینجا)

 

طرز تهیه لازانیای رولی:

- پیاز رو در مقدار کمی روغن تفت می دهیم . آب پیاز که گرفته شد، فلفل دلمه ای های خرد شده را اضافه کرده ، بعد از تفت کم ،گوشت را اضافه می کنیم و تا رنگ گوشت برگردد تفت دادن را ادامه می دهیم.(سیارک

- قارچ  های شسته  و ورقه شده را به گوشت  اضافه می کنیم و شعله را کمی بیشتر می کنیم تا قارچ ها زیاد اب نندازند و تفت می دهیم.و بعد نمک,فلفل سیاه,اویشن , زردچوبه و رب رو اضافه می کنیم .حدود 2 تا 3 دقیقه رب رو خوب تفت می دهیم تا خوشرنگ تر شود.در اخر ابلیمو رو اضافه می کنیم.

- داخل یک قابلمه بزرگ اب رو جوش آورده و بعد از جوش آمدن آب , نمک , زردچوبه و کمی روغن مایع اضافه می کنیم. بعد ورقه های لازانیا رو به ارومی و تک تک داخل اب در حال جوش می گذاریم . بعد از 10 تا 12 دقیقه آبکش می کنیم و بلافاصله اونها رو تک تک با اب سرد می شوریم و حال  ترفند من برای این که بهم نچسبند، تک تک لازانیا های آبکش شده را روی لبه قابلمه پهن می کنم.

- یه برگ از لازانیا را روی سطح کار پهن می کنیم.

- کمی از سس سفید آماده شده را با برس آشپزخانه روی لازانیا می مالیم وبعد از مواد آماده ( در این مرحله  من کمی سس سفید و پنیر را با مواد مخلوط می کنم) روی لازانیا یک لایه مواد می ریزیم و کمی هم پنیر  روی مواد می پاشیم. نکته کلیدی لازانیای رولی در پخش کردن مواد روی تمام برگ لازانیا و رول کردن آن می باشد خیلی از دستور پخت ها کمی از مواد را در قسمت ابتدای رول می گذارند و لازانیا را می پیچند در این صورت کلی از لایه های لازانیا فقط خمیر می باشد و خوشمزه نمیشود.

 

- رول های آماده شده راداخل ظرف پیرکس که قبلا خوب چربش کرده ایم  , می چینیم.در صورت که سس سفید باقی مانده روی رولها ریخته و سپس پنیر پیتزا را روی رول ها می ریزیم .(سیارک

- فر را از قبل حدود 10 دقیقه  با  220  درجه کاملا گرم می کنیم و لازانیا را برای مدت 15 تا 20 دقیق دراخل فر می گذاریم . برای طلایی شدن روی لازانیا، در 2 دقیقه آخر از بالا ی فر به لازانیا حرارت می دهیم .

بجای فر می توانید از پلو پز استفاده کنید یه این صورت که قابلمه تفلون پلوپز را چرب کنید و لازانیا های رول شده را در کف پلوپز بچینید 15 تا 20 دقیقه پلوپز را روشن کنید در زمان سرو کردن مراقب باشید بخار جمع شده در لایه داخلی درب پلوپز داخل لازانیا نریزد.

لازانیای شما آماده است بفرمایید ، نوش جان

 طرز تهیه سس سفید

 طرز تهیه سس قهوه ای

طرز تهیه سس سالسای ایتالیایی

طرز تهیه گاردن پستو

طرز تهیه سس ورستر شایر

طرز تهیه سس تاباسکو

طرز تهیه سس باربکیو

طرز تهیه ادویه ی یونانی

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸خیلی خوبه که لینک چند تا سس را اینجا گذاشتین.

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه سس مارینارا

در

(سیارک) : مارینارا نوعی سس گوجه فرنگی ایتالیایی و مناسب برای استفاده در انواع غذاها ، پاستا ، پیتزا و … می باشد.

مواد لازم برای تهیه سس مارینارا:

گوجه فرنگی 8 عدد .

آبلیمو 2 قاشق غذاخوری .

آویشن 1 قاشق غذاخوری .

پیاز 2 عدد . سیر 4 حبه

جعفری تازه 1 قاشق غذاخوری .

ریحان تازه 1 قاشق غذاخوری .

روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه سس مارینارا: روغن زیتون ، پیاز و سیر را خرد کرده و داخل تابه با حرارت ملایم تفت می دهیم تا زمانی که نرم شود  سپس گوجه فرنگی هارا ریز خرد می کنیم  و آبلیمو ، نمک و فلفل را اضافه به گوجه و پیاز اضافه کرده ، با حرارت ملایم تفت می دهیم و حدود 40 دقیقه اجازه می دهیم تا به آرامی بجوشد سس را هم می زنید تا ته نگیرد حالا سس ، آویشن ، ریحان و جعفری را داخل میکسر ریخته  و روشن می کنیم مخلوط یکدستی درست شود. بعداز میکس کردن سس را دوباره در تابه می ریزیم تا به آرامی چند قل بزند و بعد سزو می کنیم. برای خوشرنگ شدندر زمان جوشیدن کمی رب گوجه فرنگی اضافه کنید و برای نگهداری برای زمان هایی که عجله داریم می توانیم درقالب یخ فریزی کنیم.

طرز تهیه سس قهوه ای

طرز تهیه سس سالسای ایتالیایی

طرز تهیه گاردن پستو

طرز تهیه سس ورستر شایر

طرز تهیه سس تاباسکو

طرز تهیه سس باربکیو

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه پاستا با سس آلفردو

در

یکی از رایج ترین سس های پاستا سس آلفردو است که طرفداران زیادی هم دارد بعد از مطالعه این پست شما قادر به پخت یکی از پرطرفدارترین پاستاها خواهید بود.(سیارک

مواد لازم برای سس آلفردو:

کره یک چهارم پیمانه
خامه یک پیمانه
سیر یک حبه (خرد شده)
پنیر پارمزان رنده شده یک پیمانه و نیم
جعفری تازه یک چهارم پیمانه (ریز شده)

طرز تهیه سس آلفردو:

کره را در تابه متوسط آب کرده. به یاد داشته باشید حرارت اجاق باید ملایم باشد. خامه را به کره اضافهکرده و اجازه دهید مخلوط برای پنج دقیقه قل بخورد.سپسجعفری، سیر و پنیر را اضافه کرده و مرتب مخلوط را به هم زده و از روی حرارت آن را برداشته و کنار بگدارید.(سیارک

 پاستا آلفردو

مواد لازم برای پاستا

پاستا ترجیحا لوله ای 500 گرم
کره ن50 گرم
سینه مرغ 300 گرم (پخته و تکه تکه شده)
جعفری چند برگ برای تزئین
نمک و فلفل بمیزان لازم

طرز تهیه پاستا

در  قابلمه 5 پیمانه آب بریزید و بگذارید جوش بیاید. وقتی آب جوش آمد به آن نمک اضافه کنید. به آب در حالجوشیدن پاستا را اضافه کنید.حتما در ظرف را باز بگذارید زیرا پاستاها خمیر می شوند. بگذارید تا پاستاها بپزند. در این مدت یکی دو بار مخلوط را هم بزنید.همزمان با ریختن پاستاها درون آب، در تابه ای دیگر کره را آب کنید و مرغ را به آن اضافه کنید و کمی تفت دهید. سپس نمک و فلفل و سس آلفردو را به آن بیافزایید و بگذارید با هم چند قل بخورند تا مرغ ها طعم بگیرند.
پاستاها که پخت؛ آنها را آبکشی کنید و در ظرفی که از قبل کمی گرم کرده اید بکشید و مخلوط مرغ و سس آلفردو را به آنها اضافه کنید.(سیارک

نوش جان

 

طرز تهیه سس قهوه ای

طرز تهیه سس سالسای ایتالیایی

طرز تهیه گاردن پستو

طرز تهیه سس ورستر شایر

طرز تهیه سس تاباسکو

طرز تهیه سس باربکیو

 نظر و تجربیات خود را راجع به این پست با ما در میان بگذارید.... (سیارک

ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا در وعده شام برنج بخوریم

در

سال‌هاست همه به هم می‌گویند "اگر می‌خواهی لاغر شوی کربوهیدرات کم بخور". با این پیش‌فرض که کربوهیدرات، به‌خصوص در خوراکی‌های پرقندی مثل نان سفید، برنج و پاستا، برای قند خون و البته اندازه دور کمر بد است.

توضیح دقیق‌تر این است که کربوهیدرات و قند، به‌خصوص خوراکی‌هایی که فیبر ندارند و سریع جذب می‌شوند، گلوکز (قند) خون را سریع بالا می‌برند. و اگر این گلوکز را با فعالیت نسوزانید، پانکراس‌تان ناچار می‌شود مقدار زیادی هورمون انسولین ترشح کند که قند خون را به سطح عادی برگرداند.

اما پانکراس چطور این کار را می‌کند؟ با ذخیره کردن قند اضافه کربوهیدراتی که خورده‌اید. به چه شکل؟ چربی. از اینجا به بعد دیگر واضح است. چربی بیش‌ازحد، به خصوص اطراف شکم، مشکلات بسیاری ایجاد می‌کند، از جمله دیابت نوع دو.

اما نگرانی مردم فقط مقدار کربوهیدرات نیست، زمان خوردن کربوهیدرات هم هست. مثلا بسیاری معتقدند که کربوهیدرات را شب بخورند بدتر است تا صبح برای صبحانه. با این فرض که صبح‌ها بدن سرحال و قبراق است و سریع قند کربوهیدراتی که خورده‌ایم را می‌سوزاند. اما شب‌ها بدن آماده خواب است، بنابراین بیشتر طول می‌دهد تا قند را بسوزاند.

اما این فرضیات چقدر درست است؟
صبح در برابر شب

اخیرا من و دکتر ادم کالینز از دانشگاه ساری بریتانیا تحقیقی انجام دادیم، به این ترتیب که رژیم غذایی چند داوطلب را طوری تنظیم کردیم که پنج روز بیشتر کربوهیدرات روزانه‌شان را صبح بخورند، پنج روز رژیم معمولی داشته باشند، و پنج روز بیشتر کربوهیدرات روزانه‌شان را شام بخورند.

همه داوطلب‌ها در طول روز میزان ثابتی کربوهیدرات می‌خوردند. می‌خواستیم ببینیم بدن‌شان چطور واکنش نشان می‌دهد. و آیا به مرور به این رژیم عادت می‌کند یا نه.

دکتر کالینز و تیمش مدام قند خون داوطلبان را اندازه می‌گرفتند. قبل از تحقیق پیش‌بینی‌اش این بود:

"منطقا اگر صبح کربوهیدرات بخوریم، چون تا شب فعالیت داریم، بدن‌مان با کربوهیدرات بهتر کنار می‌آید. بنابراین انتظارم این است که روزهایی که داوطلب‌ها بیشتر کربوهیدرات‌شان را صبح می‌خورند، بدن‌شان بهتر واکنش نشان بدهد. اما نمی‌دانم در آن مدتی که شب‌ها بهشان کربوهیدرات می‌دهیم چه می‌شود."

این حرف‌های دکتر کالینز بود - پیش از آزمایش. اما نتیجه آزمایش چه بود؟

واقعیت این است که نتیجه اصلا آن چیزی که فکر می‌کردم نبود.

وقتی داوطلب‌ها را بعد از صبحانه پرکربوهیدرات و شام کم‌کربوهیدرات آزمایش کردیم، میانگین گلوکز خون‌شان ۱۵.۹ واحد بود - که حدودا همان اندازه‌ای است که انتظار داشتیم. اما وقتی همین آزمایش را بعد از پنج روز صبحانه کم‌کربوهیدرات و شام پرکربوهیدرات تکرار کردیم، گلوکز خون‌شان ۱۰.۴ شده بود - که به مراتب کمتر از انتظار ما بود.

ماجرا چه بود؟

به نظر می‌رسد آنچه واقعا مهم است این است که پیش از وعده پرکربوهیدرات چه مدت کربوهیدرات نخورده بوده‌اید. اگر از آخرین وعده پرکربوهیدرات‌تان زمانی دراز گذشته باشد، بدن‌تان بهتر از پس کربوهیدرات برمی‌آید.
طبیعتا این اتفاق صبح‌ها خودبه‌خود می‌افتد. چون تمام شب که خواب بوده‌اید کربوهیدراتی مصرف نکرده‌اید. اما آن‌طور که از آزمایش کوچک ما برمی‌آید، اگر در طول روز هم زیاد کربوهیدرات نخورید، شب خوردن با صبح خوردن فرق چندانی ندارد.

به بیان دیگر، بعد از چند روز که صبحانه کم‌کربوهیدرات و شام پرکربوهیدارت بخورید، بدن‌تان عادت می‌کند و شب‌ها بهتر کربوهیدرات را می‌سوزاند.

قرار است دکتر کالینز به زودی تحقیقی به مراتب گسترده‌تر انجام دهد، شاید به نتایج قطعی‌تری برسد. اما موقتا توصیه‌اش این است که زیاد خودتان را درگیر اینکه چه موقع کربوهیدرات می‌خورید نکنید. بیشتر حواس‌تان باشد که بین وعده‌های کربوهیدرات‌دار فاصله بیاندازید، هر وعده کربوهیدرات نخورید، و روالی ثابت داشته باشید.

به طور خلاصه، اگر شب یک بشقاب پر برنج خورده‌اید، صبح تا جایی که می‌شود کم نان بخورید. و اگر صبح مفصل نان خورده‌اید، شب ته ظرف پاستا را در نیاورید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه سوسیس خانگی در منزل

در

سوجوک

کمتر کسی پیدا میشه  که سوسیس و کالباس رو دوست نداشته باشه اما با هشدارهایی که نسبت به سوسیس های کارخونه ای می شنویم چه از نطر کیفیت گوشت و موادی که باهاش قاطی میشه و چه از نطر مواد نگه دارنده که برای سلامتی خیلی مضره از هر سمت و سو که نگاه کنیم می بینیم سلامتی برامون مهم تره پس سعی می کنیم مصرف نکنیم ولی خب چکار کنیم که دلمون می خواد ساندویچ سوسیس که داخل روغن جلز و ولز می کنه رو درست کنیم و بخوریم. فکر کردم که میشه خودمون تو خونه بصورت خانگی سوسیس رو درست کنیم که هم از کیفیت گوشتش اطمینان داشته باشیم و هم در مصرف ادویه و نمک رعایت سلامتی رو بکنیم.سوسیس خانگی خیلی خوشمزه است، و آماده کردن آن  راحت است.همه چیزهایی که در طرز تهیه سوسیس خانگی بسیار خوشمزه در پوشش طبیعی یا پوشش مصنوعی لازم دارید،گوشت، نمک، فلفل و سیر است.

 

مواد لازم برای تهیه سوسیس خانگی

- گوشت : یک کیلو و 800 گرم
- چربی : 300 گرم
- سیر :20 گرم
- نمک : 35 گرم
- فلفل سیاه تازه:  بنا به دائقه
- پوشش سوسیس : 3 متر
در کشور های دیگر مشکلی در پیدا کردن یک پوشش طبیعی(روده گوسفند) برای درست کردن سوسیس خانگی وجود ندارد، آن را در سوپرمارکت های بزرگ در بخش های گوشت به نام روده بره طبیعی می فروشند.(سوجوک که نوعی سوسیس خشک است پوشش طبیعی دارد) اما در ایران شخصا خودم ندیده ام اما پوشش های نایلونی در شیرینی فروشی ها برای تولید سوسیس خانگی موجود است.روده های های تمیز شده در مقدار زیادی نمک ذخیره می شوند. قبل از شروع آماده سازی سوسیس خانگی، توصیه می کنم در صورت استفاده از روده طبیعی چک کنید که کاملا تمیز باشد.

 

طرز تهیه سوسیس خانگی

طرز تهیه سوسیس خانگی

گوشت گوساله را به قطعات کوچک ریز کنید. اگر گوشت چرب است، چربی اضافه نکنید، اگر گوشت کم چرب است، بهتر است چربی را اضافه کنید. بهترین راه برای آماده کردن گوشت برای سوسیس خانگی این است که آن را در یک چرخ گوشت با یک شبکه 4 سوراخ (در عکس) چرخ کنید. اگر چنین شبکه ای ندارید چرخ گوشت معمولی هم مناسب است.
به گوشت و چربی چرخ شده، فلفل سیاه، سیر و نمک را اضافه کنید. نازل و پوشش سوسیس را به چرخ گوشت وصل کنید.
گوشت چرخ شده را مطابق تصویر از چرخ گوشت رد کنید. تیغ چرخ گوشت را بیرون بیاورید،  نازل را با کمی روغن چرب کنید (نازل شبیه یک عدد قیف است که در بعضی چرخ گوشت ها در قطعات یدکی موجود است) و پوشش سوسیس را مثل یک جوراب روی نازل چرخ گوشت قرار دهید و محکم کنید.
هنگامی که تمام پوشش سوسیس پر از گوشت شد، به انتهای آن یک گره بزنید. اگر حلقه سوسیس بزرگ است، بهتر است که آن را در چندین محل با یک نخ گره بزنید.سوسیس های اماده را می توانید اول بخار پز کنید و بعد از سرد شدن در غذاهای مختلف با در آوردن از پوشش نایلونی استفاده کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...