دلمه برگ مو

در

مواد لازم برای تهیه دلمه برگ مو :

ـ گوشت چرخ کرده يا قيمه ۳۰۰ گرم

ـ برنج1 پیمانه

ـ لپه 1 پیمانه

ـ سبزی خرد شده ( ترخون ، مرزه ، ریحان ، جعفری ، شوید ، گشنیز و پیاز چه ) ۱ پیمانه

ـ زرشک قرمز ۳ قاشق غذا خوری

ـ نمک و زرد چوبه و فلفل سياه و قرمز به میزان لازم

ـ خلال پوست پرتقال تلخی گرفته شده ۴ قاشق غذا خوری

ـ روغن به میزان لازم

ـ پیاز سرخ شده ۳ قاشق غذا خوری

ـ زعفران دمكرده به ميزان لازم

- برگ مو به ميزان لازم

- سركه و شكر به ميزان لازم ( تقريباً نيم ليوان سركه و يك ليوان شكر )  (سیارک)

 طرز تهیه :

گوشت را با روغن تفت داده و نمک و زردچوبه را اضافه می کنیم ، کمی آب به گوشت اضافه نموده وبا شعله کم صبر میکنیم تا آب تبخیر شود.برنج را با 2 پیمانه آب وکمی نمک و زرچوبه روی حرارت بصورت کته می پزیم.لپه را  جداگانه با آّب ونمک می پزیم.گوشت ، لپه و کته را با سایر مواد { سبزي خرد شده و پياز سرخ شده و خلال پوست پرتقال و زرشك قرمز و پودرفلفل در طرف بزرگی مخلوط می کنیم.در ظرفی آبی که در حال جوش است برگ موهای تمیز شده را می ریزیم تا چند جوش زده و نرم شود. و بعد آبکش می کنیم. (سیارک)

تهيه و استفاده چاشني : سركه و شكر را با هم مخلوط کرده و مزه کنید در  صورتي كه شيريني  یا ترشی آن كم است شكر  یا سرکه اضافه نمایید ، آب گوشت باقي مانده را به آن اضافه كنيد واگر نه دو ليوان آب اضافه كنيد يك سوم آنرا با مواد مخلوط كنيد تا در ضمن پيجيدن مواد ،كاملاً مزه دار شود برگها را با مواد پر كنيد و دوباره كمي چاشني در داخل هر برگ روي مواد ريخته و بپيچيد .ته قابلمه را کمی چرب کنید و یک لایه برگ بچینید. دلمه ها را كنار هم  در قابلمه بچینید تا زمانی که مخلوط و برگ ها تمام شوند بقيه چاشني را روي دلمه هادر قابلمه ریخته واگر چاشني كم بود مجدداً با شكر و سركه و آب تهيه نمایید .درب قابلمه را ببندید و روي شعله كم  ،سه ربع الي يك ساعت  بگذارید . زمانی که دلمه ها آماده  شدند و ميتوانيد در ديس بكشيد .برای روی دلمه ها از روغن و زعفران دم كرده استفاده نمایید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.   (سیارک)

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بهترین روش فریز کردن برگ مو

در


شاید خیلی از شما راههای مختلفی را برای فریز کردن برگ مو امتحان کرده باشید. ولی در نهایت با تغییر رنگ دادن برگ مو مواجه شده اید.

اما اگر دوست دارید این راه را امتحان کنید کافیست برگ مو را کاملا بشویید و درون سبد بریزید تا آب آن کاملا برود سپس یک بطری نوشابه خانواده خالی را که شسته و خشک کرده اید را آورده چندتا برگ را روی هم بگذارید و باریک لول کنید

سپس به آرامی داخل بطری بیندازید و تا پر شدن بطری ادامه دهید سپس درب آن را محکم ببندید و در فریزر بگذارید.

از این طریق می توانید برگ را بدون تغییر رنگ تا یک سال نگهداری کنید در نهایت موقعی که به برگ ها نیاز داشتید کافیست با چاقو پلاستیک را بریده تا درب آن گشاد شده و به راحتی و بدون هیچ دردسری برگ را بیرون بیاورید. امیدوارم از این طرح ساده و جالب لذت ببرید و هر موقع سال که دوست داشتید دلمه درست کنید. (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...