ترفندهایی در آشپزخانه

در صورتی که برای باز کردن یخ گوشت منجمد عجله دارید کمی سرکه سفید  روی گوشت بریزید این  به ذوب شدن یخ گوشت کمک می کند و همچنین باعث ترد  شدن گوشت می شود.(مخصوصا برای استیک) 

اگر بخاطر پخت و پز و شستشوی طولانی مدت، تابه آلومینیوم  یا قابلمه کدر شده و درخشش اولیه اش را از دست داده با این روش قابلمه را تمیز نمایید. آن را با آب پر کنید،  مقداری پوست سیب به آب اضافه کرده و آن را به جوش آورید.غلاوه بر درخشان شدن قابلمه آلومینیومی ، آشپزخانه هم عطر دلپذیر سیب را می گیرد.


اگر سبزیجات پژمرده شده اند.مقداری آب سرد با یک قاشق سرکه در طرفی ریخته و سبز هارا برای یک ساعت بگذارید خیس بخورند به سرعت طراوت اولیه را بدست می آوردند.  (سیارک)

 

هر گونه بوی سوختنی در آشپزخانه با گذاشتن یه ظرف کم عمق پر شده از سرکه سیب به مدت یک شب از بین می رود. 


اگر دو لیوان در کابینت داخل هم گیر کرده اند ، مشکل خاصی وجود ندارد. لیوان بالا را با یخ، و لیوان پایین را در یک کاسه کوچک آب گرم بگذارید. لیوان پایین منبسط و لیوان بالا منقبض شده براحتی از هم جدا می شوند. 

یک بار در هفته یا بیشتر، ماشین ظرفشویی  را بصورت خالی  با یک فنجان سرکه که در داخل  آن می گذارید ، روشن نمایید تا برنامه شستشو را انجام دهد . شما می توانید سرکه را در یک ظرف کوچک در قفسه بالا قرار دهید، و یا در پایین ماشین ظرفشویی بریزید. با این روش هر گونه باقی مانده مواد غذایی و بوی نامطبوع در ماشین شما از بین می رود.

برای تازه تر ماندن کاهو و سبزی در یخچال بعد ازشستشوی سبزی و رفتن آب اضافی آن ، لابلای سبزیجات را حوله کاغذی بگذارید تا آب باقی مانده را جذب کند در غیر اینصورت آب باقی مانده در لابلای سبزی ها باعث پلاسیدگی آنها می شود.بعد سبزی ها را دریک کیسه Ziplock گذاشته و در یخچال نگهداری نمایید.

زمانی که موز بصورت خوشه ای ذخیره شود، سریعتر می رسد برای  به تعویق انداختن رسیده شدن موز  ، آنها را از همدیگر جدا نمایید. (سیارک)

برای آبگیری حداکثر ازمیوه های خانواده مرکبات مانند لیمو ، مایکروویو  یک راه آسان برای استخراج حداکثر آب است. لیمو را  به مدت 15-20 ثانیهدر مایکروویو بگذاریدو بعد  با کف دست خود راروی یک سطح صاف بغلتانید.

 از فولاد ضد زنگ( stainless steel)، شما می توانید برای خلاص شدن از شر بوی غذایی  هایی مثل سیر، پیاز، و یا ماهی دست های خود استفاده کنید. با و مالش ظرفی از جنس فولاد ضد زنگ( stainless steel) بین دست های خود ، از شر بو خلاص شوید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

 

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید