ترفند هایی در آشپزخانه

در

دانش زنان خانه دار که در طول سالها جمع شده بسیار شگفت آور است. با دانستن فقط چند راز ، شما نه تنها می توانید با پخت و پز و چگونگی پخت غذا را بیاموزید ، بلکه می توانید مواد غذایی را نیز ذخیره کنید و باعث شود تا زود از بین نروند. آشپزی هنری است که نیاز به صبر و حوصله و ساعت ها تمرین دارد. استفاده از دستورالعمل های مناسب تضمین تسلط در این موضوع نیست: شما باید بدانید که چگونه مواد غذایی را به درستی ذخیره کنید و همچنین بتوانید از ترفندهای مختلف برای سهولت در پخت و پز استفاده کنید.

sayarak.com  نکاتی را منتشر می کند که به شما کمک زیادی در آشپزخانه می کند به طوری که ماندن در آن به یک لذت بزرگ تبدیل می شود.

 

در صورتی که برای باز کردن یخ گوشت منجمد عجله دارید کمی سرکه سفید  روی گوشت بریزید این  به ذوب شدن یخ گوشت کمک می کند و همچنین باعث ترد  شدن گوشت می شود.(مخصوصا برای استیک) 

 

 

اگر بخاطر پخت و پز و شستشوی طولانی مدت، تابه آلومینیوم  یا قابلمه کدر شده و درخشش اولیه اش را از دست داده با این روش قابلمه را تمیز نمایید. آن را با آب پر کنید،  مقداری پوست سیب به آب اضافه کرده و آن را به جوش آورید.غلاوه بر درخشان شدن قابلمه آلومینیومی ، آشپزخانه هم عطر دلپذیر سیب را می گیرد.

 


اگر سبزیجات پژمرده شده اند.مقداری آب سرد با یک قاشق سرکه در طرفی ریخته و سبز هارا برای یک ساعت بگذارید خیس بخورند به سرعت طراوت اولیه را بدست می آوردند.  (سیارک)

 

هر گونه بوی سوختنی در آشپزخانه با گذاشتن یه ظرف کم عمق پر شده از سرکه سیب به مدت یک شب از بین می رود. 

 

چگونه دو لیوان شیشه ای را از هم جدا کنیم  ؟ دوتا لیوان توهم گیر کرده 
اگر دو لیوان در کابینت داخل هم گیر کرده اند ، درآمدون دو لیوان از هم ؟ مشکل خاصی وجود ندارد.این در درس علوم آمده است.  دو لیوان شیشه ای در هم گیر کرده اند چگونه آنها را از هم جدا کنیم علوم هفتم  . لیوان بالا را با یخ، و لیوان پایین را در یک کاسه کوچک آب گرم بگذارید. لیوان پایین منبسط و لیوان بالا منقبض شده براحتی از هم جدا می شوند. (دوتا لیوان توهم گیرنده کرده است)

 

دو لیوان شیشه ای در هم گیرنده اند و چگونه آنها را از هم جدا کنیم

چگونه دو قابلمه را از هم جدا کنیم

یک روش فوق العاده سریع برای جدا کردن 2 کاسه یا 2 قابلمه  که با هم گیر کرده اند
مرحله 1 - ظرف/کاسه را با آب گرم شیر پر کنید.
مرحله 2 - یخ را داخل کاسه بالا قرار دهید و 2 کاسه را داخل آب داغ قرار دهید.
مرحله 3 - کمی کاسه ها را تکان دهید و کاسه بالایی به آسانی بیرون می آید.

سینک ظرفشویی را با آب داغ پر کنید
مقداری یخ و آب سرد در قابلمه بالا بریزید.
چگونه دو قابلمه را از هم جدا کنیم
قابلمه زیرین را در آب داغ قرار دهید.
قابلمه بالا سرد و منقبض می شود ،
قابلمه زیرین گرم و منبسط می شود.
آنها باید در عرض چند دقیقه از هم جدا شوند.

در قابلمه گیر کرده  را چگونه در آوریم؟ به یک طرف در قابلمه ضربه بزنید تا درب به حالت عمود درآید کمی به راست و چپ تکان دهید تا در آزاد شود .کمی روغن پخت وپز هم کمک می کند با قطره چکان کم روغن دور درب بریزد.

در قوری گیر کرده 

آیا سعی کرده اید آنها را زیر آب واقعاً گرم قرار دهید یا آب جوش را روی آنها بریزید؟هر دو ، و فضای بین آنها گسترش می یابد.

 

یک بار در هفته یا بیشتر، ماشین ظرفشویی  را بصورت خالی  با یک فنجان سرکه که در داخل  آن می گذارید ، روشن نمایید تا برنامه شستشو را انجام دهد . شما می توانید سرکه را در یک ظرف کوچک در قفسه بالا قرار دهید، و یا در پایین ماشین ظرفشویی بریزید. با این روش هر گونه باقی مانده مواد غذایی و بوی نامطبوع در ماشین شما از بین می رود.

 

 

برای تازه تر ماندن کاهو و سبزی در یخچال بعد ازشستشوی سبزی و رفتن آب اضافی آن ، لابلای سبزیجات را حوله کاغذی بگذارید تا آب باقی مانده را جذب کند در غیر اینصورت آب باقی مانده در لابلای سبزی ها باعث پلاسیدگی آنها می شود.بعد سبزی ها را دریک کیسه Ziplock گذاشته و در یخچال نگهداری نمایید.

 

 

زمانی که موز بصورت خوشه ای ذخیره شود، سریعتر می رسد برای  به تعویق انداختن رسیده شدن موز  ، آنها را از همدیگر جدا نمایید. (سیارک)

 

 

برای آبگیری حداکثر ازمیوه های خانواده مرکبات مانند لیمو ، مایکروویو  یک راه آسان برای استخراج حداکثر آب است. لیمو را  به مدت 15-20 ثانیهدر مایکروویو بگذاریدو بعد  با کف دست خود راروی یک سطح صاف بغلتانید.

 

 

 از فولاد ضد زنگ( stainless steel)، شما می توانید برای خلاص شدن از شر بوی غذایی  هایی مثل سیر، پیاز، و یا ماهی دست های خود استفاده کنید. با و مالش ظرفی از جنس فولاد ضد زنگ( stainless steel) بین دست های خود ، از شر بو خلاص شوید.

 

 

و به این ترتیب می توانید سبدهای زیبایی برای میوه یا دسر درست کنید

سبدهای زیبا

 

برای اینکه آووکادو سیاه نشود ، سرکه سیب را بپاشید و یا با برش پیاز ذخیره کنید.

 آووکادو

 

صبحانه دلچسب برای آقایان: بیکن و تخم مرغ را به یک ظرف پخت اضافه کنید و سپس سرخ کنید.

بیکن و تخم مرغ

بیکن و تخم مرغ

آناناس باید وارونه نگهداری شود ، سپس آنها به سرعت رسیده و شیرین می شوند.

 

آناناس

 

برای آزمایش طراوت تخم مرغ ها ، آنها را در یک ظرف عمیق آب سرد قرار دهید. اگر آنها در حالت افقی در پایین قرار داشته باشند ، بسیار تازه هستند. تخم مرغ هایی که کمی با زاویه مبهم به سمت بالا چرخش کرده اند ، تازه و باطراوت نیستند ، اما هنوز هم می توان از آنها در پخت و پز غذاهای گرم استفاده کرد.تخم مرغ ها یی که روی سطح شناور هستند خراب شده و قابل خوردن نیستند! توصیه می کنیم هرچه سریعتر از شر آنها خلاص شوید.

تخمها به سطح شناورند زیرا با گذشت زمان رطوبت داخل از طریق پوسته تبخیر می شود و فضای "آزاد" حاصل با هوا جایگزین می شود. هرچه هوای داخل تخم مرغ بیشتر باشد ، بیشتر شناور می شود. و البته قدیمی تر است.

 

تخم مرغ

 

تخم مرغ را می توان تا 15 روز در یخچال تازه نگه داشت. در بخش  BioFresh یخچال های LIEBHERR ، آنها بهترین خصوصیات خود را برای مدت زمان طولانی تر - برای 45 روز حفظ می کنند.

 

چغندر

 

هر کسی که حداقل یک بار چغندر پخته باشد ، تأیید می کند که این روند ممکن است 4 ساعت طول بکشد. اما تعداد کمی از مردم می دانند که این روند می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. اگر چغندرها را در آب جوش قرار دهید ، می توان فرآیند پخت را به یک ساعت کوتاه کرد. اما آشپزها می دانند که چغندر را حتی سریعتر بپزند. لازم است چغندرها را به مدت 30 دقیقه در آب جوش بجوشانید و سپس آب آن را تخلیه کرده و به مدت 15 دقیقه زیر یک جریان آب سرد قرار دهید (هرچه سردتر بهتر باشد). اختلاف دما چغندر را به آمادگی می رساند. و کل فرآیند 50 دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید. اگر لازم است چغندرها را حتی سریعتر بجوشانید ، آنها را روی حرارت زیاد قرار دهید ، بدون اینکه آن را کم کنید یا قابلمه را با درپوش بپوشانید. آب باید زیاد باشد ، باید 8 سانتی متر ریشه ها را بپوشاند. پس از 15 دقیقه ، چغندرها را به مدت 5-10 دقیقه زیر آب یخ قرار دهید.

20141807180423.jpg

 

تخم مرغ های مخلوط شده اغلب صاف و از نظر ظاهری زیاد اشتها آور نیستند. سرآشپزهای حرفه ای یک راز می دانند: برای اشتها آور شدن تخم مرغ ها ، باید 1-2 قاشق غذاخوری آب سرد به تخم مرغ ها اضافه کنید و توده را خوب بزنید.

 

20141807180447.jpg

هیچ کس از روند برش دادن پیاز خوشش نمی آید ، به این دلیل که نگه داشتن آن در دست بسیار دشوار است. اما تعداد کمی از مردم می دانند که اگر هنگام پوست گرفتن پیاز ، دم را جدا نکنید ، پیاز را می توان خیلی سریعتر برش داد و آن را با همان دم نگه داشت. سپس می توان آنها را به سادگی دور انداخت.

20141807180508.jpg

اگر خانواده شما عاشق پای کلم یا هر غذای دیگری هستند که حاوی این سبزیجات سالم است ، باید از راز زیبایی آن بدانید. کلم را برای پر کردن خرد کنید ، روی آن آب جوش بریزید ، سپس یک دقیقه روی آن آب سرد بریزید. در ماهیتابه تفت دهید یا بپزید. به لطف این ترفند ساده کلم قهوه ای نخواهد شد.

20141807180523.jpg

برای سفید و له نشدن برنج ، آن را فقط در آب نمک در حال جوش ریخته ، چند قطره آب لیمو یا اسید سیتریک محلول در آب اضافه کنید. روی ظروف جوشاندن برنج را نپوشانید. فقط در این حالت رنگ سفید ایده آل خود را حفظ می کند.

20141807180542.jpg

فکر می کنید فقط کالاهای پخته شده صنعتی که توسط آشپزهای حرفه ای تهیه می شود می توانند به زیبایی خوش بدرخشند؟ برای درخشش پای و نان های بسته ، آنها را قبل از پخت با تخم مرغ ، شیر ، آب قند چرب می کنند. با تشکر از این ، براقیت اشتها آور روی کیک آماده ظاهر می شود. بهترین درخشش در هنگام روغن کاری با زرده حاصل می شود.

20141807180554.jpg


ماریناد های بسیار متنوعی وجود دارند که به گوشت طعم لطیف می دهند و آن را بسیار نرم می کنند. یکی از این موارد ماریناد کیوی است. گوشت گاو را 2 ساعت قبل از سرخ شدن در کیوی ، ادویه و مخلوط شکر خیس کنید. اما مهمتر از همه ، گوشت را برای مدت طولانی در چنین ماریناد نگه ندارید ، در غیر این صورت گوشت شما به یک خمیر تبدیل می شود.

20141807180600.jpg

اگر گوشت چرخ کرده را مخلوط کنید خوشمزه ترین کتلت ، پنکیک سیب زمینی و سایر غذاهای پایه چرخ شده بسیار خوشمزه تر می شوند. به عنوان مثال ، می توانید سیب زمینی خام رنده شده ، هویج به کتلت اضافه کرده و پنیر رنده شده و خردل را داخل پنکیک سیب زمینی بریزید.

 

11 عادت بد آشپزی که باعث می شود به خود و غذایتان شک کنید

 عادت بد

 

افسوس ، شما نمی توانید خود را در برابر اشتباهات بیمه کنید ، به ویژه در مورد آشپزی. و در اینجا حتی موضوع دستور العمل ها و محصولات جدیدی نیست که برای اولین بار با آنها روبرو می شویم ، بلکه عاداتی است که آنقدر در ذهن ما جا افتاده است که ما آنها را از قبل به عنوان قوانین تزلزل ناپذیر درک می کنیم. sayarak.com به منظور محافظت از زنان خانه دار در برابر شکست احتمالی آشپزی ، در مورد آنها با جزئیات بیشتری صحبت می کند.

قرار دادن غذاهای یخ زده در یک ماهیتابه داغ

کتلت

ابتدا کتلت ها باید یخ زدایی شوند.

این امر به ویژه در مورد ماهی منجمد ، گوشت ، محصولات نیمه آماده ، به عنوان مثال ، کتلت صادق است. به جای اینکه یخ را کمی باز کنیم یا حداقل یخ را جدا کنیم ، بلافاصله غذا را در یک ماهیتابه داغ می گذاریم یا سرخ می کنیم. نتیجه واضح است - هنگامی که یخ باز می شود ، روغن شروع به پاشیدن در همه جهات می کند ، که مملو از عواقب ناخوشایند ، به ویژه سوختگی است.


ماکارونی را بعد از جوشاندن آبکشی کنید

ماکارونی

اگر ماکارونی را بشویید ، تمام نشاسته از بین می رود.


مادران و مادربزرگ ها این "ترفند" را به ما آموختند ، آنها می گویند ، اگر ماکارونی تمام شده را آبکشی کنید ، آنها به هم نمی چسبند. شاید در  زمانی که طیف وسیعی از ماکارونی که هر چه می جوشد خمیر نمی شود، موجود نبود ، این ترفند مربوط بود. با این حال ، در حال حاضر در فروشگاه ها مجموعه زیادی از انواع سخت ماکارونی وجود دارد که به هم نمی چسبند و بنابراین نیازی به آبکشی اضافی با آب ندارند. در فرایند شستشو ماکارونی  نشاسته را از دست می دهد که به جذب بهتر سس کمک می کند. بنابراین معلوم می شود که به جای یک غذای کامل ، دو ماده جداگانه روی میز می گذارید که عملاً با یکدیگر تداخل ندارند: اسپاگتی - جداگانه ، سس گوجه فرنگی - جداگانه.

توجه: اگر نگران این هستید که ماکارونی در حین پخت به هم بچسبد ، مراقب آب کافی باشید ، در چند دقیقه اول آن را هم بزنید و همچنین محصولاتی را از تولیدکنندگان معتبر انتخاب کنید.


 قرار دادن سیر در تابه ای با پیاز

 پیاز

سیر بسیار سریعتر از پیاز سرخ می شود.


در بسیاری از دستور العمل ها ، می توانید این نکته را بیابید که سیر و پیاز باید خرد شوند و همزمان در تابه بریزید. در نتیجه ، ظرف طعم ناخوشایندی پیدا می کند ، زیرا پختن پیاز زمان زیادی می برد و سیر بلافاصله می سوزد. برای جلوگیری از این امر ، سیر را در وسط یا بهتر است در انتهای سرخ کردن قرار دهید. سپس سیر عطر خود را کاملاً آشکار می کند و به غذای آماده  تندی می دهد.

 آرد را الک نمی کنید

dobavit-muku-v-testo.jpg

آرد الک شده باعث خمیر پف کردن خمیر می شود

 

بسیاری از زنان خانه دار صمیمانه معتقدند که برای گرفتن سبوس باید آرد را الک کرد. و از آنجا که فروشگاه ها معمولاً محصولات با کیفیت خوب و بدون ناخالصی خارجی را ارائه می دهند ، الک کردن به اتلاف وقت تبدیل می شود. با این حال ، متخصصان آشپزی با تجربه می دانند که به هیچ وجه نمی توانید از این مرحله بگذرید. طی فرآیند الک کردن ، آرد با اکسیژن اشباع شده و توده هایی از آرد که اغلب در بسته ها یافت می شوند باز می شوند. در نتیجه ، خمیر پفی  و پفی تر می شود و محصولات پخته شده به معنای واقعی کلمه در دهان شما آب می شوند.


غذا را مرتب هم می زنید

غذا

دسته ای از مواد غذایی وجود دارد که واقعاً باید در حین پخت به طور مداوم هم زده شوند. اما اگر این اطلاعات در دستور غذا ذکر نشده است ، نباید با یک کاردک در دست روی تابه بایستید. اجازه دهید مواد به طور معمول برشته شوند ، شکل و رنگ دلخواه را بدست آورید. در غیر این صورت ، نمی توانید یک غذای درجه یک رستورانی بپزید. بنابراین شما فقط محصولات را تغییر شکل می دهید.

کیک را بلافاصله پس از پخت می برید

کاپ کیک

بعد از خنک شدن کامل کیک را برش بزنید


نمی توان همه محصولات پخته شده را مستقیماً از ورقه پخت برداشت و بدون انتظار برای سرد شدن ، برش داد. ما موافقیم که مقاومت در برابر عطرهای نفس گیر که در آشپزخانه پراکنده شده اند بسیار دشوار است ، اما همه چیز زمان خود را دارد. در کیک ها باید به خصوص صبور باشند. واقعیت این است که یک شیرینی داغ هنگام برش شکل خود را از دست می دهد و علاوه بر این ، شما فرصت احساس طعم کامل غذا را از دست می دهید. کاپ کیک ها معمولاً گرم یا سرد مصرف می شوند و برخی از آنها در روز دوم بسیار خوشمزه تر می شوند.

گوشت را در یک ماهیتابه نچسب سرخ می کنید

skovoroda-s-keramicheskim-pokrytiem-na-p.jpg

گوشت در یک ماهیتابه نچسب قهوه ای نمی شود.


با وجود مزایای بسیار زیاد ظروف نچسب ، هیچ سرآشپز حرفه ای یک ماهیتابه نچسب را برای سرخ کردن گوشت انتخاب نمی کند. دلیل این دسته بندی این است که ماهیتابه نچسب  کمتر از مثلاً یک تابه چدنی گرم می شود ، بنابراین شما حتی نمی توانید رویای یک پوسته ترد را در خواب ببینید. ظروف نچسب برای تخم مرغ های همزده یا پنکیک ایده آل هستند ، اما برای استیک ، بال و .... بهتر است یک تابه گریل یا چدنی انتخاب کنید.


سبزیجات را داخل آب سرد نمی گذارید

سبزیجات

اگر به سبزیجات پخته با آب یخ شوک وارد نشود  رنگ پریده و بی مزه می شوند

 

سبزیجات روشن و ترد مانند رستوران؟ اگر یک راز کوچک را بدانید ، این امکان پذیر است. سرآشپزهای حرفه ای سبزیجات را حدود شش دقیقه پس از جوشاندن در آب یخ قرار می دهند. چنین "شوکی" به آنها اجازه نمی دهد رنگ اصلی خود را از دست بدهند. اگر فقط مارچوبه یا کلم بروکلی را در آب جوش بپزید و سپس روی بشقاب بگذارید و روی میز بگذارید ، شل ، تیره و کاملاً ترد می شوند. و نیازی به صحبت در مورد مزایای آنها نیست - پخت و پز طولانی مدت تمام ویتامین ها و مواد معدنی که بخشی از سبزیجات هستند را از بین می برد.


تخم مرغ ها را داخل کاسه  پخت می شکنید و به کار  ادامه دهید

 تخم مرغ

پوسته می تواند همراه با تخم مرغ وارد خمیر شود

حتی اگر شکستن تخم مرغ را تا حد امکان ماهرانه و دقیق انجام داده اید ، باز هم یک تکه پوسته می تواند به کاسه ای از خمیر یا گوشت چرخ کرده وارد شود. بهتر است تخم مرغ را با چاقو در یک کاسه جداگانه بشکنید ، مطمئن شوید که تازه است و طبیعی به نظر می رسد ، پوسته ها را بررسی کنید و سپس با سایر مواد به ظرف اضافه کنید. این کار باعث می شود کل ظرف را با یک حرکت اشتباه خراب نکنید.

 

غذا را یخ زدایی نمی کنید

گوشت

برای یخ زدایی باید به گوشت چرخ کرده زمان داد.


همه زنان خانه دار وقت و حوصله ندارند تا یخ غذا های فریزری را باز کنند ، مخصوصاً اگر تازه از سر کار به خانه آمده اند و شام باید حداکثر در یک ساعت روی میز باشد. بنابراین معلوم می شود که به جای یک استیک آبدار و نرم ، یک تکه گوشت سرخ شده به طور ناهموار روی بشقاب قرار می گیرد ، از بیرون سوخته و از داخل خام است. اگر چنین نتیجه ای نمی خواهید ، گوشت را عصر از فریزر خارج کرده و به مدت یک روز روی قفسه یخچال قرار دهید. در این مدت ، زمان برای یخ زدایی خواهد داشت ، به این معنی که گوشت به طور مساوی سرخ می شود. سعی نکنید با غوطه ور کردن غذای یخ زده در آب داغ ، این روند را تسریع کنید.


غذا را زیاد می جوشانید

سوپ


شعله را بیش از حد زیاد نکنید: ظرف باید در حد نزدیک به جوش پخته شود ، اما نجوشد و قل نزند. اگر همه شرایط برآورده شود ، هر دو ثانیه حباب های مایع روی سطح منفجر می شود ، در غیر این صورت ، بیشتر اوقات . اجازه ندهید مایع شروع به جوشیدن کند ، در غیر این صورت گوشت لاستیکی یا خیلی خشک می شود.

 

نظرات

۱۴۰۰/۳/۲۸یک تخم مرغ خام را به مدت یک دقیقه تکان دهید ، سپس آن را بجوشانید. بعد از پخت شما یک تخم مرغ طلایی واقعی خواهید داشت!

۱۴۰۰/۳/۲۸با یک چاقوی گرم و تیز بستنی را برش بزنید.نتیجه عالی خواهد بود.

۱۴۰۰/۳/۲۸قطعه پنیر مورد نظر را به همراه بسته بندی برش دهید. می توان از آن برای پوشاندن پنیر باقیمانده استفاده کرد.

۱۴۰۰/۳/۲۸سبزی که تازگی رو از دست داده را دور نریزید. بهتر است آن را با روغن زیتون مخلوط کرده و در سینی مکعب یخ بریزید. افزودنی عالی به ماکارونی و سالاد!

۱۴۰۰/۳/۲۸اگر وردنه در دست ندارید ، از بطری نوشیدنی استفاده کنید.ترجیحا شیشه ای

۱۴۰۰/۳/۲۸اگر می خواهید عطر و طعم اصلی را به پیتزای سرد برگردانید ، آن را در یک قابلمه گرم کنید ، نه در مایکروویو.

۱۴۰۰/۳/۲۸یک غذای سریع عالی نان پنیری است. روی نان را برش بزنید .پنیر و سبزیجات را داخل برش ها قرار دهید و نان را در مایکروویو یا اجاق گاز قرار دهید.

۱۴۰۰/۳/۲۸در بقیه نوتلای دور شیشه شیر داغ بریزید. نتیجه یک شکلات گرم داغ است!

۱۴۰۰/۳/۲۸برای اینکه کرفس و کلم بروکلی شما زمان بیشتری تازه بماند ، حتما آنها را در فویل بپیچید.

۱۴۰۰/۳/۲۸اگر سیب با سیب زمینی ذخیره شودسیب زمینی جوانه نخواهد زد.سیب حاوی اتیلن است که از جوانه زدن جلوگیری می کند.

۱۴۰۰/۳/۲۸توت های تازه اگر در محلول ملایم سرکه خیسانده شوند ، کپک نخواهند زد.

۱۴۰۰/۳/۲۸قبل از جوش آمدن ، تخم مرغ را با سنجاق سوراخ کنید تا بعداً بتوانید به راحتی آن را پوست کنید.

۱۴۰۰/۳/۲۸ اگر از پیاز خام در ظرف خود استفاده می کنید ، آنها را در آب یخ خیس کنید. کمتر تند خواهد شد و از همه مهمتر ، طعم نامطبوعی بر جای نمی گذارد.

۱۴۰۰/۳/۲۸گر قهوه خیلی غلیظی خریداری کرده اید که طعم بسیار تلخی دارد ، ناامید نشوید . قبل از دم کردن ، کمی نمک و کمی دارچین اضافه کنید. این ترفند طعم لطیف و عطر و بویی خاص به نوشیدنی شما می بخشد.

۱۴۰۰/۳/۲۸برای اطمینان از اینکه بافت گوشتی ابریشمی است و به طور متوسط ​​سرخ می شود ، برش های خرد شده را با مخلوط نشاسته ذرت و سفیده تخم مرغ آغشته کنید. این ترفند به شما کمک می کند گوشت بسیار آبدار و لطیف بپزید که در دهان شما ذوب شود.

۱۴۰۰/۳/۲۸همیشه کمی نمک به خمیر پخت اضافه کنید. فقط نصف قاشق چای خوری می تواند طعم سایر مواد و ادویه ها را افزایش دهد. می توانید کاملاً از هر نوع نمکی استفاده کنید.

۱۴۰۰/۳/۲۸یک قاشق چای خوری کره بادام زمینی یا خردل به سس ها اضافه کنید تا طعم و رایحه بیشتری داشته باشید. این ترفند مخصوصاً در صورت نیاز به خورشت خوراکی بسیار مفید است

۱۴۰۰/۳/۲۸مقداری خرده نان برای گوشت کتلت به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. با این کار شکل آنها بهتر می شود و کمی ترد می شود

۱۴۰۰/۳/۲۸ظرف ها را همیشه گرم یا سرد کنید تا دمای ظرف را بگیرید. فر و یخچال به ترتیب در این امر به شما کمک می کنند. این ترفند به ویژه هنگامی که میز را برای میهمانان می چینید بسیار مفید است: به این ترتیب غذا دمای اصلی خود را حفظ می کند و طعم آن طولانی تر می شود.

۱۴۰۰/۳/۲۸چیپس خرد شده می تواند به ضخیم شدن سس چیلی کمک کند ، درصورتی که غلات ذرت در دست ندارید.

۱۴۰۰/۳/۲۸مقداری نشاسته ذرت را به تخم مرغ های مخلوط شده اضافه کنید تا لطیف شوند. علاوه بر این ، چنین ترفندی ظرف را از سوختن نجات می دهد.

۱۴۰۰/۳/۲۸کتلت ها را در دقیقه اول روی حرارت زیاد کباب کنید . سپس حرارت را کمی کم کنید ، بعد از 5-6 دقیقه برگردانید و دوباره به مدت 30 ثانیه حرارت را افزایش دهید.

۱۴۰۰/۳/۲۸برای جلوگیری از از هم پاشیدن ماهی هنگام سرخ شدن و پوشیده شدن از پوسته اشتها آور ، آن را از قبل با دستمال کاغذی خشک کنید و بلافاصله نمک بزنید.

۱۴۰۰/۳/۲۸در قابلمه گیرنده کرده است برای درآوردن در قابلمه که گیر کرده یه ضربه به یک سمت در بزنید تا در حرکت کند کمی در همان نقطه در قابلمه را بالا پایین کنید تا آزاد شود

۱۴۰۰/۳/۲۸در قوری گیرنده کرده است کمی آب زیر در قوری بریزید و کمی به راست و چپ بچرخانید.

۱۴۰۰/۳/۲۸سیب زمینی های قدیمی و چروکیده توصیه می شود که اینگونه طبخ کنند: هنگام پخت و پز ، 1 قاشق چایخوری سرکه سیب اضافه کنید. ، 2 حبه سیر و برگ بو ، یا در آبگوشت بجوشانید.

۱۴۰۰/۳/۲۸لوبیا قرمز وقتی در قابلمه در باز بپزد تیره نخواهد شد.

۱۴۰۰/۳/۲۸ برای اینکه در حین سرخ شدن سیب زمینی ها به ته ظرف نچسبند و به هم نچسبند ، کافی است آنها را برای مدتی در آب نگه دارید و بگذارید تا آب آن گرفته شود یا حتی خیس شوند. این به شما کمک می کند تا از نشاسته اضافی خلاص شوید. یک پاداش اضافی کاهش کالری ظرف است.

۱۴۰۰/۳/۲۸سرکه به تازه شدن شوید یا جعفری کمک خواهد کرد. کافی است کمی سبزی ها را در آب با سرکه بریزید.

۱۴۰۰/۳/۲۸هویج نباید بیشتر از سایر سبزیجات ، 5-10 دقیقه جوشانده شود و فقط در پایان پخت نمک اضافه شود. در غیر این صورت طعم آن اشباع نمی شود.

۱۴۰۰/۳/۲۸برای نرم شدن جگر کافی است قبل از سرخ شدن کمی شکر بپاشید.

۱۴۰۰/۳/۲۸تخم مرغ ها را به درستی بزنید. به خاطر داشته باشید که سفیده ها باید قبل از زدن در سرما نگه داشته شوند و برعکس زرده ها باید تا دمای اتاق گرم شوند.

۱۴۰۰/۳/۲۸آیا می خواهید هنگام سرخ کردن از پاشیدن آن جلوگیری کنید؟ قبل از ریختن روغن در ظرف ، کمی نمک معمولی بپاشید.

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه کوفته مجلسی +ترفند وا نرفتن کوفته

در

کوفته تبریزی بزرگ

یکی از اشکال کوفته مجلسی که به اسم کوفته تبریزی معروف است، کوفته ای است که از نظر مواد و اندازه کوفته کمی بزرگ تر از کوفته ترکی های دیگر مناطق آذربایجان است.کوفته تبریزی یا کوفته ترکی از جمله غذاهای اصیل منطقه آذربایجان است که به شکل های مختلف تهیه میشود. دقیقا مانند طرز تهیه کوفته هایی دیگر که در شهرها و مناطق مختلف ایران به شکل ها و مدل های مختلف آماده می شود و هر کدام از این کوفته ها عطر و طعم بی نظیر خود را دارد. در این مطلب   آموزش طرز تهیه کوفته تبریزی مجلسی و اصیل را برای شما آماده کرده ایم که امیدواریم تهیه کرده و دوست داشته باشید.

دقت کنید که اگر قبلا کوفته تبریزی درست کرده اید و کوفته وا رفته است، بخش علت وا نرفتن کوفته تبریزی را به دقت بخوانید.تبریزی های عزیز اگر در دستور پخت کوفته تبریزی مغایرتی وجود دارد در بخش نظرات، فوت فن پخت کوفته  و  وا نرفتن کوفته تبریزی  را اعلام کنید تا اصلاح شود.

 

مواد لازم برای کوفته تبریزی مجلسی و اصیل

• گوشت چرخ کرده ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم
• برنج ۵ قاشق غذا خوری
• لپه ۴ قاشق غذاخوری (۱ پیمانه)
• تخم مرغ یک عدد : به ازای هر نیم کیلو گوشت یک تخم مرغ لازم است. پس اگر میزان گوشت شما بیشتر از نیم کیلو بود به تناسب تخم مرغ اضافه کنید. 
• پیاز دو عدد متوسط
• سبزی معطر به دلخواه ۲ قاشق غذاخوری : از میان سبزی ها، مرزه ، ترخون ، گشنیز و جعفری کوفته تبریزی شما را خوشمزه تر خواهد کرد. در صورت دلخواه به این سبزی ها میتوانید یک با دو پر نعنا هم اضافه کنید اما دقت کنید که زیاد کردن نعنا در سبزی های معطر، کوفته تبریزی شما را تلخ خواهد کرد.
• رب گوجه ۴ قاشق غذا خوری
• روغن و نمک و فلفل و زردچوبه و آب به مقدار لازم (ادویه کوفته تبریزی)
• مواد بین کوفته : به دلخواه . برای مواد بین کوفته تبریزی اصیل از آلو (آلو برغان یا هر آلویی که دوست دارید)، زرشک و گردو توصیه میشود و لازم است پیش از اضافه شدن به کوفته تبریزی آنها را خیس کنید.
• زعفران آب زده : در صورت دلخواه

 

طرز تهیه کوفته تبریزی مجلسی و اصیل

برای تهیه کوفته تبریزی اول باید تصمیم بگیرید که تمام مواد را برای پخت یک عدد کوفته خیلی بزرگ میخواهید استفاده کنید و با چند کوفته با سایزهای کوچکتر را ترجیح می دهید.

اگر یک کوفته با سایز بزرگ درست کنید کوفته تبریزی اصل است و اگر چند کوفته در سایزهای کوچکتر درست کنید کوفته اردبیلی خواهید داشت و لازم است تا همان ابتدا مواد اولیه را برای تعداد کوفته مورد نظرتان جدا کنید تا مواد یکسانی در همه ی کوفته ها داشته باشید.

ضمن اینکه در کوفته اردبیلی آلو برغان و زغال اخته و یا آلبالو خشک برای مواد میانی کوفته محبوبیت خاصی دارد. تهیه کوفته تبریزی شامل ۳ مرحله ی اصلی بعد از آماده کردن مواد اولیه ی کوفته است :
• آماده کردن مواد اولیه ای که نیاز به پختن دارند
• آماده کردن سس مخصوص برای پختن کوفته ها
• مخلوط کردن مواد کوفته
• گرد کردن کوفته و آماده کردن برای قرار دادن در قابلمه
آماده کردن مواد اولیه ای که نیاز به پختن دارند
• برنج و لپه را نیم پز و نیم کوب کنید : ابتدا لپه را برای مدتی خیس کنید (به خصوص اگر لپه ی شما دیرپز است). بعد به صورت جداگانه لپه و برنج را نیم پز کنید.

دقت کنید که حتما برنج و لپه را در ظرف های جداگانه نیم پز کنید تا اگر لپه دیرپز بود برنج بیش از حد نپزد و وا نرود. بعد از نیم پز شدن هر دو را در یک طرف مناسب ریخته و نیم کوب کنید. برخی از سایت ها توصیه به میکس کردن برنج و لپه میکنند در صورتیکه اگر بیش از حد برنج و لپه کوفته را له کنید، کوفته شما قیافه ی خوبی نخواهد داشت.
• آماده کردن سس مخصوص برای پختن کوفته ها : در حین خنک شدن برنج و لپه نیم کوب شده، یکی از پیاز ها رو رنده میکنیم و در مقداری روغن و زردچوبه تفت میدیم. بعد از اینکه پیازها کمی طلایی شدن رب رو اضافه میکنیم و باز کمی تفت میدیم و نمک و فلفل اضافه میکنیم. حالا چهار تا پنج لیوان آب میریزیم و میذاریم کمی بجوشه. بعد هم شعله رو خیلی کم میکنیم و میذاریم آب رب به همون صورت روی گاز باشه.
• مخلوط کردن مواد کوفته : یکی از پیاز ها رو با رنده متوسط (نباید درشت باشه) رنده میکنیم و آب اضافیش رو میگیریم. پیاز و گوشت و نمک و فلفل و زردچوبه رو حدود دو سه دقیقه ورز میدیم تا مواد کاملا به خرد هم برن. حالا لپه و برنجی که نیم کوب کردیم به مخلوط گوشتمون اضافه میکنیم و باز پنج دقیقه ای ورز میدیم. نکته مهم در کوفته اینه که مواد کاملا به خرد هم برن و ورز داده بشن. اینطوری هم طعم بهتری داره و هم وا نمیره. وقتی مواد به خرد هم رفتن سبزی رو اضافه میکنیم و باز ورز میدیم. در انتها هم تخم مرغ رو اضافه میکنیم و باز ورز میدیم. چند باری هم مواد رو با دستتون بردارید و به داخل ظرف بکوبید. کوفته رو اونقدر ورز بدید که مواد کاملا به خرد هم برن و به راحتی بتونید یک گلوله گرد باهاش درست کنید.
• گرد کردن کوفته و آماده کردن برای قرار دادن در قابلمه : اگر تصمیم به درست کردن یک کوفته تبریزی بزرک گرفته اید، تمام مواد را باید یکجا استفاده کنید یعنی باید از ترکیب ای که در مرحله ی قبل با استفاده از گوشت و لپه و برنج درست کرده بودید، یک گلوله ی بزرگ درست کنید و داخل آن رو با موادی که برای بین کوفته آماده کرده بودید (آلو و …) پر کنید و بعد گلوله ی کوفته را کاملا گرد کنید. بعد خیلی آرام و با دقت گلوله ی گرد شده ی کوفته را در قابلمه ای که سس کوفته در آن روی حرارت ملایم قرار دارد، قرار بدید. البته برای اطمینان میتونید اول گلوله ی کوفته را درون یک تنظیف تمیز قرار بدید و ببندید که این کار کاملا سلیقه ای است. اما اگر چند کوفته در اندازه های کوچکتر دارید که اصلا نیازی به تنظیف هم نیست. فقط دقت کنید که مرحله ی ورز دادن را کاملا با حوصله و دقت انجام بدید و گلوله ی کوفته کاملا منسجم باشد و کاملا آرام وارد قابلمه ی سس بشود.

 


کوفته باید حدود ۶ ساعت با حرارت ملایم روی گاز بپزد. پس باید کاملا حوصله به خرج بدهید. برای سرو هم ابتدا کوفته ها را به آرامی در ظرف مورد نظر بکشید و بعد آب کوفته (سس) را روی آن بریزید. البته برخی خانواده ها علاقه دارند در آب کوفته نون تیلیت کرده و بخورند که در اینصورت باید آب کوفته را در کاسه سر سفره ببرید. برای تزیین کوفته می توانید از زرشک و آلو ، نارنج و … استفاده کنید.

 

علت وا رفتن کوفته تبریزی چیست؟ و راز وا نرفتن کوفته

 

(دلیل وا رفتن کوفته)

• آب پیاز کوفته باید گرفته شود.
• لپه و برنج باید نیم پز شوند، خام ماندن یا بیش از حد پختن آنها باعث وا رفتن کوفته می شود. (پختن کامل لپه و برنج دلیل وا رفتن کوفته است.)
• متعادل نبودن نسبت مواد اولیه باعث وا رفتن کوفته می شود.
• مقدار لپه بیش از حد باعث وا رفتن کوفته می شود.
• چرب بودن بیش از حد گوشت : باعث وا رفتن کوفته می شود. به همین دلیل گوشت مصرفی در تهیه کوفته تبریزی بهتر است از تلفیق گوشت گوسفندی و گوشت گوساله انتخاب شود. نسبت استفاده گوشت‌ ها نصف و نصف خواهد بود . در صورت استفاده از چرخ‌ گوشت برای ترکیب مواد، برای اینکه مواد به راحتی از چرخ گوشت رد شوند و به دیواره‌های چرخ نچسبند، قبل از چرخ کردن آن‌ ها کمی فلفل سیاه روی آن‌ها بپاشید.
• درست ورز ندادن مایه کوفته باعث وا رفتن کوفته می شود. در هر مرحله از مخلوط کردن مواد باید کاملا آنها را ورز دهید. کوفته به طور کلی باید حدود یک ربع ورز بخورد و این مرحله مهمترین قسمت طرز تهیه کوفته است.
• استفاده از یک عدد سیب زمینی باعث می‌شود که احتمال وارفتن کوفته به حداقل برسد.
• برنج کوفته تبریزی باید به حالت کته پخته شود که چسبندگی بیشتری داشته باشد. بهتر است از برنج مرغوب ایرانی استفاده شود تا کوفته خوشمزه تری داشته باشیم. (حدودا به مدت ۸ دقیقه در آب جوش نیم‌ پز شود)
• گلوله های کوفته باید کاملا یک دست و گرد باشد و خیلی آروم وارد قابلمه بشوند.
• حرارت قابلمه ای که سس مخصوص برای پختن کوفته را در آن ریخته اید و کوفته ها در آن قرار داده خواهند شد، باید کاملا کم و ملایم باشد. چرا که اگر آب قابلمه یا همان سس کوفته در حال قل زدن باشد کوفته وا خواهد رفت.
• در قابلمه کوفته را به هیچ عنوان اصلا نباید کیپ کنید چون قطعا کوفته وا میرود.
• به هیچ وجه تا یک ربع اول به کوفته ها دست نزنید چرا که تکان دادن کوفته ها باعث ترک خوردن و وا رفتن کوفته میشود. برخی معتقدند که باید بعد از انداختن هر کوفته صبر کنید تا آب که دوباره به جوش آید و سپس کوفته بعدی را اضافه کنید و سس آن باید مقداری باشد که روی کوفته ها را بگیرد. 

چیکار کنیم کوفته ترک نخوره

وانرفتن کوفته

چیکار کنیم کوفته ترک نخوره ؟ حتما از برنج نیم دانه که نیم پز شده استفاده کنید اگر آلو داخل کوفته می گذارید زیاد بزرگ نباشد .سس  کوفته که در حال پختن است روی کوفته را بگیرد. و بهترین فوت و فن وا نرفتن کوفته این است که روز قبل کوفته را درست کنیم و داخل فریزر بگذاریم تا منجمد شود . و بعد کوفته منجمد را در سس در حال جوش قرار دهیم.  

 

با کوفته وا رفته چی درست کنم

در هر صورت اگر کوفته وا رفت می توانید دانه های آلو را درآورید و با میکس کردن یک سوپ خوشمزه درست کنید. 

 

برای سفت شدن کوفته چه باید کرد؟

طرز تهیه کوفته تبریزی سفت

 برای سفت شدن کوفته ترفند مفید یکی از کاربران در بخش نظرات برای وا نرفتن کوفته کاملا عملی بود.به نطرات مراجعه فرمایید.

 

تزیین کوفته مجلسی تبریزی

برای تزیین کوفته تبریزی بنا به سلیقه و ذائقه خودتان می‌توانید از گردوی سابیده یا گردوی درسته، زرشک تفت داده شده  سبزیجات بخصوص برگ نعناع ،جعفری ویا پیازچه، زیتون و.... استفاده نمایید.

 

کاربران گرامی لطفا طرز تهیه کوفته را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. طرز تهیه کوفته تبریزی مجلسی  ، موادلازم کوفته تبریزی مجلسی ، فوت و فن وا نرفتن کوفته و علت وا رفتن کوفته بر اساس ذائقه ها بسیار متفاوت است.

نظرات

۱۳۹۷/۷/۱۱راز خوشمزگی کوفته و وا نرفتن کوفته تبریزی .........یه ترفند یادتون میدم که اصلا کوفته تون باز نشه کوفته ها رو که اماده کردین یه شب توی فریزر بذارین تا یخ بزنه فردا سس کوفته رو که اماده کردین کوفته های یخ زده رو بریزین تو سس و بزارین بپزه اصلا باز نمیشه

۱۳۹۷/۱۱/۱۸سلام.این مقدار مواد حدودا برای سه تا 4 نفر است به همین نسبت تغییر بدهید.

۱۳۹۷/۱۱/۱۶سلام یه سوال اگر این دستور رو بخوابم برای ۱۲ نفر درست کنیم چه قدر نسبت ها تغییر می‌کنه

۱۳۹۸/۶/۸ممنون دوست عزیز تاببینم موفق میشم موادش محکم میمونه اماترک ازکمر خوردنش رواعصابمه😩😩😩😩

۱۳۹۸/۶/۷همون یک چهارم رو خرد کنید . در ضمن ترفند ویدا در بخش نظرات که گفته اند کوفته ها رو که اماده کردین یه شب توی فریزر بذارین تا یخ بزنه فردا سس کوفته رو که اماده کردین کوفته های یخ زده رو بریزین تو سس و بزارین بپزه. راه حل مناسبی است من امتحان کردم جواب داد.

۱۳۹۸/۶/۶گردو یک چهارمشو میذارم کوفتم

۱۳۹۸/۶/۴مغز گردو رو خرد کنید ومقدار گردو نسبت به کوفته ، زیاد نباشه ، شاید گردو زیاده و باعث نصف شدن کوفته میشه

۱۳۹۸/۶/۴تمام اصولم رعایت میکنم بغیراز خیس کردن گردو اونوبصورت خشک وسط کوفتم میذارم میتونه دلیلش این باشه؟

۱۳۹۸/۶/۴سلام من موادکوفتم وانمیره اماکوفته هام میترکن ازوسط دلیلش چیه

۱۳۹۹/۴/۴برای وا نرفتن کوفته، سس کوفته باید در حال جوشیدن باشد و بعد به آرامی یکی یکی کوفته ها را داخل سس قرار دهید اگر دمای سس پایین آمد و جوشیدن متوقف شد ، بگذاریم دوباره شروع به جوشیدن کند ، بعد شعله را کم کنیم تا کوفته ها یواش یواش بپزد. در ضمن اگر گوشت کوففته یا سس آن زیادی چرب باشد کوفته باز می شود.

۱۴۰۰/۳/۱۴ من اغلب کوفته کوفته با برنج و آب گوشت درست می کنم. آماده سازی آنها زمان زیادی نمی برد ، اما در حالی که آماده می شوند ، می توانید به سرعت هر یک از غذاهای فرعی را تهیه کنید و یک شام یا ناهار کامل آماده است! نکته خوب دیگر در مورد این دستورالعمل این است که کوفته ها را می توان درست و منجمد کرد و در صورت لزوم با سس بیرون آورد و پخت. اگر درباره سس صحبت کنیم ، پس من همیشه سس مورد علاقه خود را با رب گوجه فرنگی و خامه ترش برای کوفته آماده می کنم.

۱۴۰۰/۳/۱۴طرز تهیه کوفته تبریزی مجلسی بیایید همه محصولات را آماده کرده و شروع به پخت کوفته گوشت چرخ کرده با برنج و آب گوشت کنیم. زمان پخت را می توان با جوشاندن برنج از قبل کوتاه کرد. اگر این کار را انجام نداده اید ، باید با تهیه برنج شروع کنید. برنج را در آب نمک در حال جوش قرار دهید تا پخته شود ، زمان پخت برنج را روی بسته بندی آن ببینید. کوفته قلقلی: گوشت گاو چرخ کرده- 500 گرم پیاز - 1 عدد. تخم مرغ - 1 عدد. برنج خام - 100 گرم آرد - 2 قاشق غذاخوری نمک و فلفل برای مزه سبزی کوفته 200 گرم سس کوفته: رب گوجه فرنگی - 1 قاشق غذاخوری خامه ترش - 1 قاشق غذاخوری آرد - 1 قاشق غذاخوری آب - 300 میلی لیتر نمک و فلفل برای مزه گوشت چرخ کرده را در یک کاسه بریزید ، پیاز ریز خرد شده را اضافه کنید. تخم مرغ ، نمک و فلفل را گوشت چرخ کرده اضافه کنید سبزی کوفته را با چاقو ریز خرد کرده و در ظرفی نیز قرار دهید. برنج آب پز شده را به همراه بقیه مواد در ظرفی بریزید. گوشت چرخ کرده برای کوفته را خوب ورز می دهیم. از گوشت چرخ کرده ، کوفته ، در اندازه - کمی بزرگتر از یک گردو ، کوفته تشکیل می دهیم. هر کوفته را در آرد بغلتانید. کوفته ها را به آرد آغشته کنید روغن را در ماهیتابه داغ کرده و کوفته ها را به مدت 4 - 5 دقیقه از هر طرف سرخ کنید. سپس رب گوجه فرنگی را به کوفته های سرخ شده اضافه کنید. 200 میلی لیتر آب جوش اضافه کنید. آرد را به خامه ترش بریزید و 100 میلی لیتر آب به آن اضافه کنید. همه چیز را خوب با هم ، هم بزنید ، این لازم است تا وقتی آرد به آب گوشت اضافه می شود گلوله آرد تشکیل ندهد. مخلوط حاصل را در ظرف روی کوفته ها بریزید. سس گوجه فرنگی را نمک و فلفل بزنید تا مزه دار شود. کوفته ها را به مدت 15 دقیقه در آب گوشت روی حرارت ملایم بپزید. کوفته های گوشت آماده را با برنج و آبگوشت در وعده هایی با پوره سیب زمینی یا سالاد تازه و نان سرو کنید.

۱۴۰۰/۳/۱۴فوت و فن وا نرفتن کوفته برای کوفته ، از یک تکه گوشت گوساله تا حدودی چرب و تازه استفاده کنید. آن را چند بار در چرخ گوشت چرخ کنید تا گوشت چرخ کرده یکدست و اندازه متوسطی داشته باشد. برنج را از قبل بجوشانید تا نیمه پخته شود ، از خام استفاده نکنید (به نظرکوفته با برنج خام، مثل جوجه تیغی است). پیاز را ریز خرد کنید ، سیر را از طریق یک پرس رد کنید. گوشت چرخ کرده را با برنج ، پیاز ، سیر ، نمک ، فلفل ترکیب کنید. کاملا مخلوط کنید تا یکدست شود. 1-2 تخم مرغ را بزنید (اگر تخم مرغ بزرگ باشد - یکی اگر کوچک باشد - دو عدد). گوشت چرخ کرده را خوب ورز دهید. با دستان خیس ، کوفته های متوسط ​​را درست کنید. آنها را در روغن نباتی سرخ کنید. برای کودکان ، آنها معمولاً کاملاً سرخ می شوند. رب گوجه فرنگی را در دو لیوان آب حل کنید ، برگ بو ، نمک اضافه کنید. کوفته های سرخ شده را با سس گوجه فرنگی ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد (از لحظه جوش آمدن کوفته ها را یکی یکی در آب در حال جوش بیندازید - به مدت 40 دقیقه). کوفته را با غذاهای جانبی مورد علاقه خود سرو کنید. نوش جان!

۱۴۰۰/۳/۱۴غذا با گوشت چرخ شده تقریباً بخشی از غذاهای همه جهان است. و این تعجب آور نیست ، زیرا مواد مغذی موجود در گوشت له شده ، به راحتی قابل هضم و فوق العاده خوشمزه می شوند. همچنین ، مخاطب اصلی چنین غذاهایی کودکان (حتی کوچکترین) در نظر گرفته می شوند . مواد لازم گوشت چرخکرده 0.5 کیلوگرم هویج 1 عدد پیاز 1 عدد برنج 1 قاشق غذاخوری. تخم مرغ 2 عدد رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری خامه ترش 2 قاشق غذاخوری روغن آفتابگردان 4 قاشق غذاخوری ارد برای تهیه نان فلفل بنا به ذائقه نمک بنا به ذائقه سبزی کوفته خشک 2 قاشق غذا خوری زمان آماده سازی: 1 ساعت و 15 دقیقه اجزاء اصلی: گوشت چرخکرده طرز تهیه کوفته با علت وا رفتن کوفته با تهیه برنج کوفته را شروع کنید. برنج دانه گرد(یا نیم دانه) برای این غذا بهترین است ، چسبناک است ، این باعث می شود که کوفته بهتر نگه داشته شود. مرحله 1 آن را چندین بار با آب سرد بشویید و با حرارت ملایم بپزید. معمولاً نسبت برنج به آب 1: 2 است اما این نوع برنج به آب زیادی احتیاج دارد بنابراین مقدار آب را می توان کمی افزایش داد. مرحله 2 برای تهیه این برنج نیازی به پخت کامل نیست ، کافی است آن را به مدت 15 دقیقه بجوشانید ، سپس آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید. مرحله 3 حالا بیایید سراغ گوشت چرخ کرده برویم. این می تواند نه تنها گوشت گاو ، بلکه مرغ یا بوقلمون و کاملا بر اساس رژیم غذایی باشد - شما می توانید از هر نوع گلوله برنج با گوشت چرخ کرده تهیه کنید. مهم است که گوشت چرخ کرده یکنواخت باشد.. مرحله 4 پیاز ، هویج را خرد کرده و سبزیجات را روی حرارت ملایم تفت دهید. مرحله 5 حالا وقت آن است که کوفته ها را آماده کنید مرحله 6 پخت کوفته در یک کاسه بزرگ ، برنج نیم پخته ، گوشت چرخ کرده با سبزیجات ، تخم مرغ ، نمک و فلفل اضافه کنید. گلوله ها را شکل دهید ، آنها را در آرد بغلتانید و تا حد ممکن در یک ماهیتابه یا صفحه پخت ، که قبلاً با روغن آفتابگردان چرب شده ، کمی تفت دهید مرحله 7 در یک ظرف دیگر ، رب گوجه فرنگی را با خامه ترش مخلوط کنید ، کمی با آب رقیق کنید. به تدریج در آب بریزید ، اگر کافی نباشد ، همیشه می توانید مقدار بیشتری اضافه کنید.روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید مرحله 8 کوفته ها را در سس آماده ریخته تا کاملا در مایع قرار گیرند. مرحله 9 اکنون ظرف را با درپوش بپوشانید و بگذارید 40 دقیقه با حرارت کم بپزد ، یا آنها را در فر قرار دهید و برای مدت 40 دقیقه در 180 درجه نیز در آن نگه دارید. به یاد داشته باشید که سس در گوشت جذب شده و طعم شگفت انگیزی به آن می دهد ، مقدار مایع کاهش یافته و غلیظ می شود. مرحله 10 روی آن را با یک لایه پیاز و هویج ریز شده تزیین کنید . مرحله 11 می توانید کوفته را روی میز با ، پوره سیب زمینی ، یا فقط با سبزیجات سرو کنید. اگرچه این غذا به اندازه کافی خودکفا است که می توانید آن را با هیچ چیز و فقط آن را با نان و سس گوشت خوشمزه بخورید. مرحله 13 این غذای رژیمی محبوب هم برای ناهار و هم برای شام مناسب است (اگر زمان شام دیر نباشد). تهیه صحیح آن مرحله به مرحله کار دشواری نیست. کوفته توپ های گوشتی است که در سس خورشت تهیه می شود . تفاوت آنها با کتلت به این دلیل است که علاوه بر پیاز ، گوشت چرخ کرده نیز که باید تا نصف پخته و سبزیجات خرد شود ، اضافه می شود. گوشت و برنج نیم پخته شده از اجزای سنتی کوفته گوشت محسوب می شوند. بیشتر اوقات کوفته ها را ازگوشت چرخ کرده درست می کنند ، در وهله دوم کوفته های مرغ چرخ کرده هستند. می توانید کوفته را در ماهیتابه یا داخل فر درست کنید. در فر ، ظرف از نفوذ روغن سرخ شده غیر ضروری جلوگیری می کند و حتی از رژیم غذایی بیشتری برخوردار می شود. صرف نظر از نحوه انتخاب روش پخت کوفته ، بهتر است برای جلوگیری از ترک خوردن کوفته و برای وا نرفتن کوفته چه کنیم، ظرف گود انتخاب کنید. اگر قرار است ظرف شما در فر پخته شود ، یک ظرف پخت لیوان ساخته شده از شیشه مقاوم در برابر حرارت یا یک ظرف غاز عالی است. اگر می خواهید کوفته کوفته را روی اجاق گاز بخورید ، استفاده از دو تابه راحت خواهد بود - در یک ، ظرف کوچکتر ، سرخ کنید ، در دوم ، گودتر، برای پختن کوفته در سس.

۱۴۰۰/۳/۱۴هنگامی که من نیاز به پختن یک غذای خوشمزه و دلپذیر دارم که تقریباً تضمین شده است و همه را راضی خواهد کرد - چه خانه و چه مهمان - اما به تلاش زیادی احتیاج ندارد ، به کمک کوفته گوشتی متوسل می شوم عناصر: 350 گرم گوشت چرخ شده پیاز بزرگ 1 عدد 2 عدد گوجه فرنگی 100 گرم خامه ترش تخم مرغ 1 عدد شوید 4 تا 5 شاخه کوچک مرحله 1 ما گوشت چرخ کرده را در یک ظرف گود ، مناسب برای مخلوط کردن ، پخش می کنیم. تخم مرغ را درون آن می شکنیم. گام 2 پیازها را ریز خرد کنید. اگر پیاز سرخ شده را ترجیح می دهید ، آنها را تفت دهید مرحله 3 پیاز را به گوشت چرخ کرده ، نمک ، فلفل اضافه کنید تا طعم دار شود ، کاملا مخلوط کنید. مرحله 4 کاسه را با گوشت چرخ کرده آماده در یک مکان خنک کنار می گذاریم و سس را آماده می کنیم. مرحله 5 پوست گوجه فرنگی ها را را برداشته ، آنها را برش داده و روی حرارت متوسط ​​بخارپز کنید تا غلیظ ، کم و بیش همگنی بدست آید. خامه ترش ، شوید ریز خرد شده را اضافه کنید ، کاملا مخلوط کنید و بگذارید تا با حرارت ملایم بپزد. مرحله 6 گوشت چرخ کرده را بیرون آورده و کوفته می کنیم. کوفته های متوسط ​​را ترجیح می دهم. کوفته های کلاسیک باید گرد باشند ، نه دراز. مرحله 7 کوفته ها را درون ظرف پخت قرار داده و آنها را با سس پر می کنیم. به مدت 45-50 دقیقه در فر با دمای 200 درجه سانتیگراد بپزید. از تجربه شخصی: می توانید از گوشت گاو ، گوشت مخلوط گاو و گوسفند، یا حتی مرغ چرخ کرده استفاده کنید. برای داشتن عطر و طعم خوش مزه تر ، شوید را به جای سس ، به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. اگر می خواهید کوفته آبدارتر شود ، کمی آب به گوشت چرخ کرده اضافه کنید ، فقط در این کار زیاده روی نکنید.

۱۴۰۰/۳/۱۴ کوفته بدون برنج در سس گوجه فرنگی گوشت چرخ شده - 350 گرم گوجه فرنگی کنسرو شده در آب خود (برش داده شده) - 400 گرم نان سفید - 100 گرم یا خرده نان - 3 قاشق غذاخوری. تخم مرغ - 1 عدد. سیر - 2 حبه پونه کوهی خشک - 1 قاشق چایخوری نمک برای مزه و طعم دادن فلفل سیاه آسیاب شده - برای مزه روغن نباتی - برای سرخ کردن پیاز سبز (برای سرو) - برای طعم و مزه تمام مواد لازم را آماده کنید. نان را با استفاده از مخلوط کن یا چرخ گوشت خرد کنید. برای کوفته ، به 3 قاشق غذاخوری نیاز دارید. 3 قاشق پودر نان. سیر را پوست بگیرید و از طریق یک پرس له کنید. تخم مرغ ، خرده نان ، نیمی از سیر که از طریق یک پرس رد شده ، نمک ، فلفل سیاه و نصفه قاشق چای خوری پونه کوهی خشک به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. گوشت چرخ کرده را خوب مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شود. از گوشت چرخ کرده کوفته کوچک درست کنید. در یک ماهیتابه روغن نباتی را گرم کرده و کوفته ها را با حرارت زیاد از هر طرف سرخ کنید تا قهوه ای طلایی شود. کوفته ها را به یک بشقاب منتقل کنید. در صورت وجود چربی اضافی در ظرف ، آنرا تخلیه کنید. گوجه فرنگی های خرد شده را در آب خود درون تابه بریزید ، باقی مانده پونه کوهی و سیر را اضافه کنید. در صورت لزوم نمک و فلفل را و در حین هم زدن سس را روی حرارت زیاد بجوشانید. کوفته را در سس گوجه داغ قرار دهید. حرارت را کم کنید ، درب قابلمه را بپوشانید و کوفته ها را به مدت 20-30 دقیقه در سس گوجه فرنگی بپزید. کوفته های خوشمزه در سس گوجه فرنگی آماده است. هنگام سرو می توانید کوفته را با سبزیجات تازه تزیین کنید. کوفته را با نان سرو کنید. نوش جان!

۱۴۰۰/۳/۱۴کوفته در فر کوفته با برنج به لطف سس گوجه فرنگی لطیف تر است. کوفته را می توانید به عنوان یک غذای مستقل و همچنین در کنار یک غذای دیگر سرو کنید. کوفته های گوشتی با برنج و آب گوشت در فر پخته می شوند ، که حتی تهیه آنها را راحت تر می کند و طعم آنها بسیار بهتر می شود. مواد لازم برای تهیه کوفته با گوشت گاو ، ما به موارد زیر نیاز داریم: 1 کیلوگرم گوشت چرخ کرده 1 فنجان برنج 1 پیاز 1 هویج 1 قاشق غذاخوری مایونز؛ فلفل نمک برای سس: 1 لیوان آب 0.5 فنجان سس گوجه فرنگی؛ 3 قاشق غذاخوری خامه ترش؛ 2 قاشق غذاخوری مایونز؛ 2 قاشق غذاخوری ارد؛ فلفل نمک طرز تهیه کوفته برای تهیه کوفته ، برنج را بجوشانید تا نیم پخته شود و با گوشت چرخ کرده مخلوط کنید. پیاز و هویج را ریز خرد کرده و در ماهیتابه تفت دهید ، پیاز و هویج سرخ شده را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. سس مایونز ، نمک و فلفل را اضافه کنید ، همه چیز را خوب مخلوط کنید. از گوشت چرخ کرده کوفته درست کنید و آنها را در ظرف پخت قرار دهید. برای تهیه سس ، شما باید تمام مواد موجود در ترکیب را مخلوط کنید: آب ، سس گوجه فرنگی ، خامه ترش ، سس مایونز و آرد. نمک و فلفل تا مزه دار شود. کوفته ها را در سس بریزید. کوفته را با برنج و آب گوشت به مدت 30 دقیقه در دمای 180-200 درجه بپزید.

۱۴۰۰/۳/۱۴بیایید سعی کنیم کوفته کوک را مرحله به مرحله درست کنیم - به عنوان مثال ، از گوشت گوساله. بله ، نه با سس مایونز - یک سس خوشمزه برای کوفته ، و بیش از یک مورد وجود دارد. این غذا را می توان روی اجاق گاز - در دیگ یا قابلمه یا در فر در ظرف پخت طبخ کرد. اگر در مورد خود دستور کوفته گزینه های زیادی برای پخت و پز وجود نداشته باشد ، گزینه های زیادی برای سس ها وجود دارد. ما در مورد محبوب ترین و خوشمزه ترین آنها به شما خواهیم گفت. اما البته در ابتدا باید کوفته کوفته بپزید. مواد لازم کوفته گوشت چرخکرده 0.5 کیلوگرم برنج 0.5 قاشق غذاخوری پیاز 1 عدد تخم مرغ 1 عدد نمک 1 قاشق چایخوری اب 0.5 قاشق غذاخوری خامه ترش 1 قاشق غذاخوری. ارد 1 قاشق غذاخوری. رب گوجه فرنگی 1 قاشق چایخوری زمان آماده سازی: 1 ساعت و 15 دقیقه روش پخت: در ماهیتابه اجزاء اصلی: گوشت چرخکرده طرز تهیه کوفته پیشنهاد ما این است که خودتان کوفته ها را درست کنید.ابتدا پیاز را خرد کرده و کمی تفت دهید. نیازی به پوسته طلایی نیست - شفاف شدن پیاز کافی است. اکنون پیاز را با گوشت چرخ کرده ترکیب کرده و برنج را در آن اضافه کنید ، برنج قبلا جوشانده شده تا پخته شود. تخم مرغ را اضافه ، نمک زده و مخلوط کنید تا یکدست شود. حالا از گوشت چرخ کرده کوفته درست کنید. ما توصیه می کنیم که آنها را بزرگ نکنید ، زیرا اندازه ایده آل آن یک گردو است ، بنابراین کوفته ها کاملا سرخ می شوند ، خرد نمی شوند و برای خوردن راحت خواهند بود. گلوله های تمام شده را در آرد مزه دار کنید و از دو طرف در یک تابه داغ سرخ کنید. کافی است آنها را به مدت 5 دقیقه در هر طرف نگه دارید. با استفاده از یک جفت کفگیر چوبی کوفته ها را با دقت برگردانید. هنگامی که کوفته های قرمز رنگ در یک ماهیتابه برای خورشت منتظر هستند (می تواند یک قابلمه باشد) ، یک لیوان آب جوش روی آنها بریزید، نمک ، رب گوجه فرنگی را فشرده کنید ، برگ بو را اضافه کنید. روی مخلوط را بپوشانید و به مدت 20 دقیقه روی حرارت ملایم بگذارید. اگر به هر دلیلی نمی توانید گوجه فرنگی بخورید ، می توانید یک سس خامه ترش به همان اندازه خوشمزه برای کوفته ها تهیه کنید. سس خامه ترش برای کوفته برای این سس به موارد زیر احتیاج دارید: نیم لیتر خامه ترش یک قاشق غذاخوری آرد پیاز یک عدد هویج یک عدد روغن گیاهی. در حالی که کوفته ها مرحله دوم پخت و پز را پشت سر می گذارند ، آرد را با خامه ترش با 0.5 فنجان آب گرم مخلوط کرده و کاملاً مخلوط کنید - نباید هیچ توده ای وجود داشته باشد. پس از 20 دقیقه پخت و پز ، درب ظرف را باز کنید و مخلوط را درون آن بریزید. درب ظرف را ببندید و کمی ظرف را تکان دهید. این لازم است تا مخلوط آرد به طور مساوی در تمام کوفته ها توزیع شود. اکنون ظرف را با حرارت ملایم 15 دقیقه دیگر بپزید. قبل از افزودن سس ، می توانید کوفته را به آرامی برگردانید ، اما این لازم نیست - آنها هنوز هم از هر دو طرف خوب پخته می شوند. سس گوجه فرنگی برای کوفته حال بیایید سراغ انواع سس های کوفته برویم. برای تهیه کوفته در سس گوجه فرنگی ، از دستورالعمل فوق استفاده کنید تا لحظه ای که رب گوجه فرنگی به کوفته اضافه شود. پس از همه ، ما یک سس کاملا متفاوت خواهیم داشت. بنابراین برای آب گوجه فرنگی به موارد زیر احتیاج دارید: 50 گرم کره چند قاشق غذاخوری آرد 400 گرم خامه ترش کم چرب ، چند قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی ، فلفل نمک ، 4 برگ بو. کره را در یک تابه کوچک ذوب کنید. دو قاشق غذاخوری آرد در آن بریزید ، آن را سرخ کنید ، مرتباً هم بزنید تا از جمع شدن جلوگیری شود. وقتی آرد و کره شروع به کف کرد ، سس را از روی حرارت بردارید. یک قابلمه بزرگتر برداشته و 400 گرم خامه ترش را به جوش بیاورید. خامه ترش جوشانده را به کره و آرد اضافه کنید. خوب هم بزنید و رب گوجه فرنگی یا پوره را به مخلوط اضافه کنید. به مخلوط کردن همه چیز ادامه دهید. برای به دست آوردن قوام مورد نظر ، سس خود را با آب یا آب گوشت ، نمک ، فلفل رقیق کنید. سس حاصل را در کوفته های گوشتی در ماهیتابه بریزید و آنها را به مدت 40 دقیقه در آن بجوشانید. در دستور تهیه این سس ، می توانید از افزودن خامه ترش با جایگزینی آن با مقدار مساوی شیر یا آب درست کنید. پیاز خرد شده را در روغن گیاهی سرخ کنید ، تفت دهید تا نرم شود. حالا هویج های درشت خرد شده را به پیاز اضافه کرده ، هم بزنید و به مدت 4 دقیقه تفت دهید. آرد را به این مخلوط اضافه کنید ، هم بزنید و 2 دقیقه دیگر سرخ کنید. به تدریج خامه ترش را اضافه کنید ، به سرخ کردن ادامه دهید ، به طور مداوم هم بزنید تا گلوله نشود. سس را بجوشانید و روی کوفته ها بریزید. در این سس ، کوفته باید کاملاً "غرق شود" ، بنابراین اگر مقدار کافی از آن را ندارید ، آب را به ظرف اضافه کنید. فوت و فن وا نرفتن کوفته گوشت چرخ کرده برای کوفته می تواند هر چیزی باشد - به طور سنتی گوشت گوسفند یا گوشت گاو است ، اما همچنین می تواند مرغ یا بوقلمون باشد. اولین سرخ کردن را در ماهیتابه بدون درپوش و همیشه در دو طرف آن انجام دهید ، در غیر این صورت ممکن است هنگام انتقال به یک قابلمه و خورشت ، کوفته ها از هم بپاشند. غلظت سس به صلاحدید شما است ، اگر آرد زیادی اضافه کردید و آب گوشت غلیظ از آن خارج شد ، همیشه می توانید آن را به قوام مورد نظر رقیق کنید. برای این کار از آب جوش استفاده کنید. تخم مرغ یک ماده انتخابی در این غذا است. اگر تمام نسبت های پیشنهادی را رعایت کنید ، کوفته ها بدون افزودن تخم مرغ شکل خود را حفظ می کنند.

۱۴۰۱/۱۱/۳با کوفته وا رفته چی درست کنم

۱۴۰۱/۱۱/۳اگر کوفته وا رفت چه کنیم ؟ بهترین کار اینه که هسته های آلو را و آلو ها رو جدا کنیم و بقیه مواد را با گوشت کوب برقی و کمی آب بزنیم تا سوپی خوشمزه درست شود

در ادامه بخوانید...

ترفند ساده برای کتلت خوشمزه

در
ترفند ساده برای کتلت خوشمزه
همه زنان خانه دار دستور تهیه کتلت های خاص خود را دارند و سالهاست که در حال آزمایش برای یافتن طرز تهیه بهتر هستند. ما چندترفند ساده را برای شما تعریف خواهیم کرد که به آشپزی شما کمک می کند خانواده و مهمانان خود را با کتلت های خوشمزه شگفت زده کنید.
 

ترفند ساده برای کتلت خوشمزه

یکی از نکات آشپزی مهم داشتن یک کتلت خوشمزه، انتخاب گوشت است. تقریباً می توانید از هر نوع گوشتی استفاده کنید ، آنها می توانند هم به صورت انفرادی و هم به صورت مخلوط با یکدیگر عمل کنند. برای مصرف روغن در کتلت ها ، قطعات روغنی نسبتاً به کم روغن  توصیه می شود - کتلت ها نباید یا خشک و یا خیلی چربی باشند.
 
گوشت باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد و گوشت چرخ کرده نیز به تنهایی با استفاده از چرخ گوشت، چرخ شود. می توانید از چاشنی های آماده استفاده کنید ، اما قبل از استفاده از کیفیت آن مطمئن باشید.
 
برای تهیه کتلت بهتر است از نان معمولی استفاده نکنید ، بلکه نانی ، مانند دونات یا نان ساندویچی استفاده شود. اگر می خواهید طعم خامه ای به آنها بدهید ، آنها را باید در آب ، ترجیحا مواد معدنی یا شیر خیس کنید. بدون نیاز به خیساندن بیش از حد نان ها، آنها باید تمام مایع را جذب کنند ، اما کمی خشک بمانند.
 
ارزش دارد که آشپزی را با آماده سازی نان ها شروع کنید. آنها را از طریق چرخ گوشت عبور دهید ، سپس پیاز و سیر را اضافه کنید. حجم نان و پیاز باید تقریباً به یک مقدار باشد. این مواد را برای مدتی در فنجان بگذارید تا نان در پیاز و آب سیر خیس بخورد. بعد از 5-10 دقیقه می توانید گوشت را چرخ کنید.
 
سپس نمک را به ادویه های مورد علاقه خود اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید و تخم مرغ را درون گوشت چرخ کرده بشکنید. برای پشت و روی کتلت ها می توانید از آرد ، کراکر یا سمولینا استفاده کنید. کتلت ها را باید در یک تابه بخوبی سرخ کرد ، اما درجه حرارت نباید زیاد باشد. کتلت ها را باید از هر طرف به مدت 3-4 دقیقه سرخ کنید. در پشت و رو کردن کتلت ها عجله نکنید - عجله می تواند منجر به این واقعیت شود که آنها وقت ندارند در تابه به هم بچسبند و شکل خود را از دست دهند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه سیر را تازه و آبدار نگه داریم

در
چگونه سیر را تازه و آبدار نگه داریم
روش غیرمعمول من برای ذخیره سیر : این روش نه تنها در زمستان بلکه در سایر فصول سال نیز قابل استفاده است. به لطف این ترفند ، سیر تازه ، آبدار ، مقوی ، حاوی اسانس چرب  و معطر همراه با خواص سیر خواهد ماند. در زمان آشپزی فقط چند دقیقه برای آماده سازی زمان لازم است. اکنون این روش را به همه دوستانم توصیه می کنم.
 

چگونه سیر را تازه و آبدار نگه داریم؟

وسایل مورد نیاز
 
چرخ گوشت
کیسه فریزری
سیر
 
سیر را بشویید ، پوست کنده و آنرا با چرخ گوشت خرد کنید.
درعوض چرخ گوشت ، می توانید از رنده یا پرس استفاده کنید. با این حال ، چرخ گوشت سریعترین و راحت ترین وسیله است.
 
سپس توده سیر را درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. با استفاده از یک وردنه یا کف دست ، آن را در طول کل کیسه فریزر زیب دار پخش کنید و درب کیسه را ببندید.(داخل قالب های یخ هم می توانید بریزید و بگذارید یخ بزند.
 
حال با سپس با استفاده از خط کش ، لایه سیر را به مربع هایی با اندازه مساوی تقسیم می کنیم.
 
بنابراین ، در زمان آشپزی نیازی به یخ زدایی کل بسته سیر ندارید. و به سادگی می توانید مقدار سیر مورد نیاز برای تهیه غذا را جدا کنید.
 
چنین محصولی می تواند برای مدت طولانی ذخیره شود. و طعم آن روشن و تازه خواهد ماند. علاوه بر این ، قبل از پخت و پز ، لازم نیست که سیر را بشویید یا آسیاب کنید و هر دفعه دستان شما بوی سیر بگیرد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترفند آشپزی 4 مورد

در

ترفند آشپزی

به نظر می رسد با ظهور اینترنت ، با همه ترفند ها ی مفید و نکات آشپزی که می تواند در خانه بکار آید آشنا شده ایم. با این حال ، همانطور که تجربه نشان می دهد ، دانستن همه چیز غیرممکن است ، بنابراین ممکن است بسیاری از ما حتی در مورد برخی از هک های زندگی موجود که واقعاً اثبات شده و مؤثر هستند حدس نزنیم. به نظر شما ، 4 نکته مفید برای آشپزخانه ، که بسیار کاربردی هستند برای همه شناخته شده اند.


1. چگونه بدون تلاش زیاد آب لیمو را بگیریم

لیمو آبگیری
به آب لیمو احتیاج دارید؟  مایکروویو برای کمک به شما است

اگر نیاز دارید که بیشتر از یک لیمو را آبگیری کنید ، می توانید برای کمک از… مایکروویو استفاده کنید. کافی است مرکبات را به مدت 10-15 ثانیه در مایکروویو گرم کنید ، و سپس آن را به نصف برش دهید - و آب لیمو را بدون زحمت فشار دهید.

 

2. ترفند اشباع شیرینی ها با طعم مرکبات

لیمو
رنده پوست مرکبات را به خمیر اضافه کنید.

بهترین راه برای طعم دادن به خمیر رنده پوست مرکبات مانند پرتقال یا لیموترش است. و به این ترتیب که حداکثر بوی و طعم خود را می دهد ، باید هنگام خمیر در ظرفی که در آن پخت آینده آماده می شود ، مستقیماً مخلوط شود. این کار به بهترین شکل بعد از شکر یا کره انجام  شود.

 

3. نحوه تغییر نسبت ها در دستور العمل شیرینی ها 

سرآشپز
رعایت نسبت های صحیح، کلید موفقیت در آشپزی است.

این هک زندگی برای کسانی که مجبور به تغییر نسبت ها در هنگام تهیه دسر و آشپزی هستند مفید خواهد بود. برای درست درآوردن چنین محاسبه ای ، ابتدا باید تعداد تخم مرغ ها را در دستور العمل تغییر دهید و سپس مواد باقیمانده را با همان نسبت تغییر دهید.

 

4-ترفند افزایش دما در فر

هک زندگی
نور لامپ موجود در اجاق گاز چند منظوره است.

برای ظروف خاصی که به کمک فر نیاز دارند ، گاهی اوقات لازم است که مرتباً درجه حرارت بالا حفظ شود. بنابراین ، برای گرم کردن سریعتر و کارآمدتر اجاق گاز ، فقط کافی است که 10 دقیقه قبل از شروع کار اجاق گاز لامپ را روشن کنید - بنابراین 28-30 درجه گرم می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

9 راز سرآشپز های ایتالیایی که به غذا طعم جادویی می دهد

در
کاسرول
ایتالیایی‌ها پاستاهای دیروز را دوباره گرم نمی‌کنند، بلکه از آنها یک کاسرول می‌پزند.
 
بعید است کسی این واقعیت که آشپزی و غذاهای ایتالیایی یکی از بهترین ها در جهان است را  قبول نداشته باشد. فقط در نگاه اول به نظر می رسد که ظروف بسیار ساده هستند، اما اگر برخی از تفاوت های ظریف را ندانید، هرگز نمی توانید پیتزا، پاستا یا راویولی را مانند ایتالیایی های واقعی درست کنید. sayarak.com برخی از ترفندهای ساکنان یک کشور آفتابی را به اشتراک می گذارد که به آنها اجازه می دهد طوری بپزند که همه چیز ، تا آخرین خرده نان از بشقاب خورده شود .
 

 ادویه ها را در ابتدا اضافه کنید

ترفند آشپزی
باید به ادویه ها زمان داد تا باز شوند. 
 
در مورد ادویه جات ترشی جات، به جرات می توان گفت که بعضی از آشپزها ، در ابتدا به ظرف اضافه می کنند، برخی دیگر در پایان. در مورد ایتالیایی ها، همیشه ادویه جات را در اولین دقایق پخت همراه با روغن اضافه می کنند. آشپزهای ایتالیایی معتقدند که به لطف این ترفند، طعم غذا شدیدتر می شود و نظرات تحسین آمیز در مورد غذاهای ایتالیایی بار دیگر این موضوع را تأیید می کند.
 

سوپ را از هر غذایی بپزید

سوپ مینسترون
سوپ مینسترون ایتالیایی را می توان با هر ترکیب فصلی تهیه کرد. 
 
ایتالیایی ها خلاقیت های فوق العاده ای دارند - آنها می توانند از هیچ سوپ درست کنند. آنها حتی یک اصطلاح خاص "cucina povera" دارند که به معنای "آشپزی مردم فقیر" است. نمونه بارز آن Minestrone است. این یک سوپ سبک است که از سبزیجات فصلی تهیه می شود، گاهی اوقات با اضافه کردن پاستا یا برنج. آیا می دانید راز اصلی سوپ مینسترون چیست؟ هیچ دستور العملی برای این غذا با مواد خاص و مقدار آنها وجود ندارد.
 
زنان خانه دار از هر محصول فصلی سوپ تهیه می کنند. امروز ممکن است فلفل وجود داشته باشد، فردا - لوبیا، و پس فردا - گوجه فرنگی و سبزی. این یک سوپ بسیار متفاوت است. به هر حال، برای تبدیل یک سوپ سبک و کم کالری به یک غذای مقوی، می توانید روز بعد نان بیات را به آن اضافه کنید.
 

حداقل سیر را به غذا اضافه کنید

ترفند آشپزی
بهتر است که سیر را با یک رنده کوچک خرد کنید. 
 
یکی از کلیشه های مرتبط با غذاهای ایتالیایی این ادعاست که باید مقادیر زیادی سیر به غذاها اضافه کرد. در واقع، سرآشپزها حداکثر چند حبه و فقط در آن دسته از غذاهایی که دستور پخت آنها حاکی از حضور سیر است، قرار می دهند، بنابراین طعم سیر به سختی احساس می شود و "قابل توجه" نیست . آشپزها می گویند که دیدن سیر در غذاهای رستورانی و خانگی تقریبا غیرممکن است، به نظر بسیار ظریف است. افزودن بدون فکر محصولی با طعم و بوی تند به سادگی می تواند غذا را خراب کند و ایتالیایی ها به خوبی از این موضوع آگاه هستند.
 

برنج را هم بزنید

ترفند آشپزی
ایتالیایی ها مدام برنج را در طول فرآیند پخت هم می زنند
 
اگر تا به حال ریزوتو یا هر غذای دیگری با برنج را در یک رستوران ایتالیایی سفارش داده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که این غذا مخصوص است - چرب، در یک سس خامه ای غنی. راز این اثر در این واقعیت نهفته است که ایتالیایی ها از نشاسته موجود در برنج به عنوان غلیظ کننده استفاده می کنند. در حالی که ما سعی می کنیم در حین پخت و پز به دانه ها دست نزنیم، برعکس سرآشپزها در ایتالیا آنها را دائماً هم می زنند تا نشاسته آزاد شود.

مراحل تهیه ریزوتو چگونه است؟

در مرحله اول، آشپزها برنج را (به طور سنتی از نوع آربوریو دانه کوتاه استفاده می کنند) در سبزیجات یا کره سرخ می کنند. برای طعم دادن، پیاز خرد شده را در تابه می ریزیم. بعد، آشپزها آب گوشت را اضافه می کنند، اما آنها این کار را به تدریج انجام می دهند،  لازم است تا به طور مساوی بپزد و نجوشد. علاوه بر این، حرکات آهسته به بدست آوردن سس غلیظ و غنی، به شاخصه اصلی ریزوتو کمک می کند.
 

روغن را به آب اضافه نکنید

ترفند آشپزی
اگر پاستا را در آب با روغن بپزید،  سس جذب نمی شود
 
برای جلوگیری از چسبیدن پاستا در حین پخت، اغلب یک قطره روغن نباتی به آن اضافه می کنیم. این باعث می‌شود که آن‌ها کاملاً باقی بمانند و به خمیر تبدیل نشوند. هک زندگی بسیار مفید و موثر به نظر می رسد، اما ایتالیایی ها هرگز از آن استفاده نمی کنند. چرا؟ اولاً روغن اغلب روی سطح آب شناور می شود و لایه ای چرب ایجاد می کند و ثانیاً روی ماکارونی را به عنوان نوعی پوسته می پوشاند و از جذب سس جلوگیری می کند. و همه ما می دانیم که در ایتالیا پاستا تقریبا همیشه با سس سرو می شود - گوجه فرنگی، خامه، گوشت و غیره. به این ترتیب طعم غذا غنی تر و لذیذ تر است.
 
اما اگر روغن اضافه نکنید، پس چگونه از چسبیدن پاستا به هم جلوگیری کنیم؟ سرآشپزهای ایتالیایی توصیه می کنند آن را در یک قابلمه بزرگ بپزید که تقریباً تا لبه آن از آب پر شده است. این کار باعث حل شدن نشاسته و جلوگیری از چسبیدن پاستا به هم می شود. برای سهولت در این کار، به نسبت های زیر توجه کنید: 100 گرم ماکارونی خشک برای 1 لیتر آب.
 

برای هر نوع پاستا سس مخصوص آن را تهیه کنید

ترفند آشپزی
بسته به نوع پاستا سس خاصی تهیه می شود.
 
به هر حال، در مورد ماکارونی و سس. آیا می دانستید اسپاگتی بولونیز هیچ ربطی به ایتالیا ندارد؟ شهردار بولونیا فعالانه با این غذای تقلبی مبارزه می کند و سال هاست که از مردم خواسته است که شهر شمالی ایتالیا را با آن مرتبط نکنند. در مرحله اول، سرآشپزهای محلی سس را طبق دستور العمل کاملاً متفاوتی تهیه می کنند (ما عادت کرده ایم فکر کنیم که این گوشت چرخ کرده معمولی با گوجه فرنگی است). و دوم اینکه بولونیس و اسپاگتی واقعاً با هم نیستند - این نوع پاستا خیلی نازک است که به خوبی سس غلیظ را جذب نمی کند.
 
از آنجایی که در ایتالیا تعداد زیادی از انواع ماکارونی (بوکاتینی، ماچرونی، کامپانل، کانلونی، فارفاله و غیره) وجود دارد که از نظر اندازه، شکل و ضخامت متفاوت هستند، سرآشپزهای محلی باید سس های خاصی را برای آنها تهیه کنند. بنابراین، برای مثال، تروفیر (سوسیس‌های تهیه شده از خمیر) به بهترین وجه با سس پستو ترکیب می‌شود، تالیاتل با بولونیز فوق‌الذکر سرو می‌شود، کربنارای خامه‌ای برای اسپاگتی ایده‌آل است، و بوکاتینی کاملاً با آلا آمتریسیانا ترکیب می‌شود. روی گونه های سس همانطور که می بینید، تفاوت های ظریف زیادی در اینجا وجود دارد. بنابراین، پختن پاستا ایتالیایی بدون اینکه بدانیم با چه سسی باید سرو شود ایده بسیار بدی است.
 

از ماکارونی دیروز غذایی متفاوت بپزید

ترفند آشپزی
ایتالیایی‌ها پاستاهای دیروز را دوباره گرم نمی‌کنند، بلکه از آنها یک کاسرول می‌پزند.
 
ایتالیایی ها معتقدند که پاستا را فقط باید به صورت تازه پخته مصرف کرد. هر گونه تلاش برای گرم کردن مجدد آن در ماهیتابه یا مایکروویو محکوم به شکست است، زیرا پس از چنین روشی، ماکارونی طعم وحشتناکی پیدا می کند. اما اگر بعد از شام مقداری پاستا باقی بماند چه؟ آن را دور نیندازید
 
سرآشپزهای ایتالیایی پاسخ این سوال را یافته اند - آنها از پاستاهای دیروز به عنوان یک محصول نیمه آماده استفاده می کنند و بر اساس آن غذای دیگری تهیه می کنند. ماکارونی اغلب در فر با مواد دیگری مانند سبزیجات، پنیر و ..... پخته می شود. و گاهی پاستا را با تخم مرغ مخلوط می کنند و به نوعی تورتیلا تبدیل می کنند - این غذا را فریتاتا دی ماچرونی می نامند. همانطور که می بینید، ایتالیایی ها نه تنها برای یک منوی متنوع، بلکه برای تولید بدون زباله نیز هستند.
 

 از گیاهان تلخ استفاده کنید

ترفند آشپزی
در سالاد اسفناج ریختیم و ایتالیایی ها روکولا یا آروگولا
 
در درک معمول ما، سبزی ها اسفناج و کاهو هستند که از نظر طعم تفاوتی ندارند. بلکه می توان آنها را خنثی نامید که مکمل مواد اصلی در ظرف هستند. اما ایتالیایی‌ها معمولاً از سبزی‌های تلخ استفاده می‌کنند که شامل کلم توسکانی، برگ قاصدک، کاهو رادیکیو و روکولا یا آروگولا غیره می‌شود. چرا چنین میل به محصولات «غیر استاندارد» دارند؟
 
از لحاظ تاریخی، ایتالیایی‌ها غذاهای تلخ وحشی را جمع‌آوری کرده‌اند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا با سرو کردن آن با گوشت قرمز و سایر غذاها، آن را خوشمزه کنند. با توجه به این واقعیت که این سنت در طول قرن ها انجام شده است، به جرات می توان گفت که ظروف خوشمزه به نظر می رسند. دلیل دیگری برای محبوبیت سبزی های تلخ وجود دارد: طعم آنها به تحریک ترکیبات هضم کننده چربی کمک می کند، بنابراین غذاهای آماده می توانند سلامت گوارش را بهبود بخشند و به کاهش وزن کمک کنند.
 

اسپاگتی را نشکنید

ترفند آشپزی
اسپاگتی بهتر است کامل پخته شود
 
اکثرا ما اسپاگتی را قبل از جوشاندن آن می شکنیم تا کاملا در قابلمه جا بیفتند. ایتالیایی ها با  این موضوع کنار نمی آیند، زیرا به خوبی از اهمیت طول اصلی پاستا آگاه هستند. واقعیت این است که وقتی اسپاگتی را روی چنگال می‌پیچید، ماکارونی‌های بلند خیلی بیشتر از ماکارونی‌های کوتاه سس جذب می‌کنند، بنابراین طعم آن‌ها بسیار لذیذتر است.
 
برای اینکه پاستا در تمام طولش به طور یکنواخت بپزد، ابتدا یک لبه آن را در آب در حال جوش قرار دهید و وقتی نرم شد، لبه دیگر را (راحت است که پاستا را با انبر بچرخانید). همچنین می توانید به تدریج قسمت نرم شده را با یک قاشق معمولی جمع کنید تا قسمت خشک نیز  وارد آب شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

8 اشتباه کوچک که باعث می شود به مهارت های آشپزی خود شک کنید

در

تخم مرغ
گاهی اوقات حتی غذاهای ساده متشکل از چندین ماده کاملاً متفاوت از آنچه در ویدیو یا تصاویر است ظاهر می شود، چه رسد به برخی "شاهکارهای" پیچیده تر. جای تعجب نیست که پس از یک شکست دیگر در آشپزی  تسلیم شویم. sayarak.com به شما توصیه می کند که از مهارت های آشپزی خود دست نکشید، بلکه فقط بررسی کنید که آیا اشتباهات آزاردهنده ای در آشپزخانه مرتکب می شوید و یا به ریزه کاری آشپزی دقت نمی کنید که اغلب منجر به آشپزی غذاهای بدمزه می شود؟

گوشت چرخ کرده را مزه نمی کنید

کتلت

ابتدا یک عدد کتلت را سرخ کرده و میل کنید

کتلت، کوفته و سایر غذاهای با گوشت چرخ کرده در کشور ما طرفداران زیادی دارد. برای اینکه مجبور نباشید با تاسف به کوه کاملی از کتلت‌های کم نمک/بیش از حد فلفلی/در حال ریختن نگاه کنید، حتماً باید بعد از اینکه همه مواد را به آن اضافه کردید، گوشت چرخ کرده را امتحان کنید. این در مورد خام خوردن آن نیست - یک کتلت پهن کوچک درست کنید، آن را در ماهیتابه سرخ کنید و ادویه جات را بچشید. اگر به اندازه کافی نبود، اضافه کنید، اگر زیاد بود، طعم را با آرد سوخاری، بلغور یا سیب زمینی خام رنده شده متعادل کنید. 


تخم مرغ را در لبه کاسه می شکنید

تخم مرغ

تخم مرغ باید روی میز شکسته شود

ساده ترین راه برای شکستن تخم مرغ چیست؟ درست است، در لبه کاسه، و هیچ وسیله اضافی مورد نیاز نیست. اما این رویکرد مملو از عواقب ناخوشایند است. اولاً، قطعات پوسته می توانند بدون اینکه متوجه شوید وارد بشقاب شوند (و اگر این کار را انجام دهید، بیرون آوردن آنها دشوار خواهد بود). ثانیا، خطر آسیب دیدن زرده وجود دارد و با سفید مخلوط می شود - برای برخی از غذاها این مهم نیست، اما برای برخی دیگر، برعکس، مهم است که آنها جدا باشند.

 

همچنین استفاده از چاقو یا هر شی تیز دیگری برای اهداف خود نامطلوب است - تأثیر آن مانند بعد از استفاده از کاسه خواهد بود. گزینه ایده آل این است که تخم مرغ را روی یک سطح صاف مانند میز بشکنید. پوسته شروع به ترک خوردن می‌کند و می‌توانید از انگشتان شست خود برای گرفتن لبه‌های آن استفاده کنید تا تخم‌مرغ را در ظرف مناسبی خالی کنید. 


هنگام پخت مواد خشک و مایع را با هم مخلوط می کنید

کیک

تمام مواد خشک را در یک کاسه جداگانه مخلوط کنید

به نظر می رسد چرا زحمت می کشیم: بلافاصله همه مواد را در یک کاسه بریزید و با مخلوط کن مخلوط کنید؛ به هر حال،  دستور غذا به این مرحله می رسد. این در حالی است که به گفته قنادان نمی توان این کار را انجام داد. بسیار مهم است که مواد مایع را جداگانه و مواد خشک را جداگانه مخلوط کنید تا متعاقباً به طور مساوی در خمیر پخش شوند.

این چیزی است که یک سرآشپز حرفه ای در مورد عواقب احتمالی آن می گوید: «وقتی یکی از کارمندان ما برای اولین بار به تنهایی، بدون کمک من، کلوچه پخت، معلوم شد که طعم آنها متفاوت است: یکی شیرین، دیگری شور. علاوه بر این، خمیر بسیار زبر و متراکم بود. همانطور که بعداً مشخص شد، او همه چیز را طبق دستور انجام داد و هر محصول را وزن کرد، اما قانون مخلوط کردن جداگانه مواد خشک و مایع را فراموش کرد.


به سبزیجات در حال پخت روغن نمی زنید

سبزیجات

اگر سبزیجات را با لیسک آشپزخانه روغن بزنید، رنگ خود را حفظ می کنند

امروزه تغذیه مناسب در موجی از محبوبیت قرار گرفته است و این فوق العاده است. نکته اصلی این است که تلاش برای گنجاندن غذای منحصراً سالم در منوی شما به نقطه پوچ نمی رسد. بنابراین، برای مثال، اصلاً لازم نیست که روغن نباتی را به طور کامل کنار بگذارید؛ آن طور که معمولاً تصور می شود مضر نیست. اگر هنگام پختن سبزیجات چند قطره به آب اضافه کنید یا روی غذاهای از قبل آماده شده بپاشید، رنگ روشن زیبای خود را حفظ کرده و همچنین براق می شوند. علاوه بر این، بسیاری از سبزیجات (هویج، کدو تنبل) حاوی ویتامین A هستند که محلول در چربی است و برای جذب بهتر آن باید با روغن مصرف شود.

 

جوش شیرین را در قاشق با سرکه مخلوط می کنید

جوش شیرین

این چیزی است که مادران و مادربزرگ هایمان به ما یاد دادند. اگر دستور پخت حاوی جوش شیرین باشد، مقدار لازم را در قاشق ریخته، کمی سرکه یا آبلیمو روی آن می‌ریزیم و با بقیه مواد به کاسه اضافه می‌کنیم. اما چنین دستکاری هایی بی معنی است.

هنگامی که جوش شیرین شروع به تعامل با سرکه می کند، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که در طی آن دی اکسید کربن آزاد می شود - این است که خمیر کیک را "ور می آورد". اما برای اینکه این اتفاق بیفتد، واکنش باید در داخل خمیر رخ دهد، نه در خارج. این واقعیت که نوشابه در قاشق حباب می کند، فایده ای ندارد. به همین دلیل باید مستقیماً به خمیر اضافه شود (مثل اسید) تا در حین پخت دی اکسید کربن آزاد شود و کیک اسفنجی پرطرفدار شود.

 

در یک یادداشت:اگر دستور حاوی کفیر یا شیر پخته تخمیر شده است، می توانید جوش شیرین را مستقیماً در آنجا اضافه کنید و سپس مخلوط را به مدت 10-15 دقیقه بگذارید تا حباب های مشخص ظاهر شوند. در این صورت نه به سرکه و نه آبلیمو نیاز نخواهد بود.

دستور غذا را تا آخر نمی خوانید

دستور غذا

مهم است که دستور غذا را از ابتدا تا انتها مطالعه کنید.


وقتی دستور پخت جدیدی پیدا می کنیم، برای شروع سریع آشپزی عجله می کنیم. در نتیجه، بیشترین کاری که ما انجام می دهیم این است که به لیست مواد اولیه نگاه کنیم و در حین پخت با نکات باقی مانده آشنا می شویم. اما این رویکرد را نمی توان درست نامید. برخی از دستور العمل ها به ترتیب اشتباه شرح داده شده اند و در نتیجه این امکان وجود دارد که به وسط برسید و متوجه شوید که آشپزخانه مواد یا وسیله لازم را ندارد.

بنابراین، شما نباید فرآیند دستور پخت جدید را بدون مطالعه دستور العمل در داخل و خارج شروع کنید. این به شما امکان می دهد درک کاملی از آنچه باید انجام دهید داشته باشید، به علاوه می توانید مطمئن شوید که همه ابزارها و محصولات لازم در دسترس هستند.

 

و به طور کلی، سعی کنید به تکنیک فرانسوی mise en place (به معنای واقعی کلمه - "در جای خود") پایبند باشید. چه مفهومی داره؟ شما باید همه مواد را از قبل آماده کنید: پوست بگیرید، برش دهید، وزن کنید، در کاسه ها بریزید و تنها پس از آن شروع به پخت و پز کنید. با تشکر از این رویکرد، شما می توانید از وحشت ریخت و پاش در آشپزخانه جلوگیری کنید، همه چیز هموار و با لذت پیش خواهد رفت.


به سوپ خامه در حال جوش لبنیات اضافه می کنید

سوپ خامه

باید ظرف را از روی اجاق بردارید و سپس خامه یا شیر را اضافه کنید


سوپ خامه ای یک جایگزین عالی برای سوپ های معمولی است، به خصوص زمانی که شما چیزی خوشمزه، مغذی و اصلی می خواهید. فقط فکر نکنید که تهیه آن آسان است (از همه مواد در مخلوط کن استفاده کنید و کارتان تمام است). در اینجا نیز تعدادی از تفاوت های ظریف مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا غذا را خراب نکنید.

به عنوان مثال، شما نمی توانید خامه، پنیر فرآوری شده و سایر محصولات لبنی را به سوپ پوره در حال جوش اضافه کنید - خطر زیادی وجود دارد که آنها دلمه شوند. این به ویژه برای محصولات با محتوای چربی کم صادق است.

بهترین گزینه این است که ماهیتابه را از روی اجاق گاز بردارید، پنج دقیقه صبر کنید و تنها بعد مواد نهایی را اضافه کنید. بعد از اینکه در کل سوپ پراکنده شد و قوام آن یکدست شد، تابه را روی اجاق گاز برگردانید و چند دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید.

 

به گوشت استراحت نمی دهید

استیک

استیک باید حداقل پنج دقیقه روی بشقاب بماند.


پس از عملیات حرارتی (فرقی نمی‌کند سرخ شود یا پخت)، الیاف گوشت سفت و کشسان می‌شوند. به همین دلیل، اگر بلافاصله بعد از پخت شروع به خوردن استیک کنید، به طرز باورنکردنی خشن و سخت به نظر می رسد و جویدن تکه ها غیرممکن خواهد بود. برای جلوگیری از این نتیجه، مطمئن شوید که ظرف تمام شده را کمی استراحت دهید - پنج تا ده دقیقه کافی است. با گذشت زمان، گوشت بسیار نرم تر و لطیف تر می شود.

یک نکته به همان اندازه مهم دمای گوشت خام است. شما نمی توانید آن را از یخچال خارج کنید و بلافاصله آن را در ماهیتابه قرار دهید - باید به قطعه زمان دهید تا کمی "گرم شود" ، سپس استیک تمام شده آبدارتر می شود. و آخرین راز - گوشت را باید نه در امتداد بلکه در سراسر الیاف برش داد - هرچه آنها کوتاهتر باشند، قطعات لطیف تر هستند.

نظرات

در ادامه بخوانید...