ترفند آشپزی

در

کافی است دو واژه پخت و پز و علم را در یک جمله، کنار یکدیگر ببینیم تا عبارت «آشپزی مولکولی» به ذهن علم دوستان خطور کند. سرآشپزهای ماهر با استفاده از تکنیک هایی علمی و بیشتر اوقات  ترفند ساده می توانند طعم و مزه ای منحصر به فرد به غذاهایی بدهند که تنها در رستوران های گران قیمت سرو می شوند؛ تکنیک هایی که منحصر به استفاده از نیتروژن مایع و احاطه سازی (spherification) نخواهد بود؛ احاطه سازی همان فرایند تولید پوشش خوراکی است، برای درک بهتر این واژه سوپی را فرض کنید که به شکل کره های کوچکی مانند دانه های خاویار سرو شده است).

 

در خانه هم می توانیم علم را به آشپزخانه بیاوریم و آن را با روش های قدیمی تلفیق یا جایگزین روش های افسانه ای موروثی کنیم تا با همان مواد سابق، غذاهایی دلچسب تر و سالم تر تهیه کنیم. بررسی ها نشان می دهد بسیاری از روش های پذیرفته شده قدیمی تنها می توانند تاثیری بسیار اندک در بهبود طعم و خصوصیات دیگر غذاها داشته باشند؛ تعدادی دیگر از عطر و طعم غذا کم می کنند و حتی گروهی می توانند احتمال مسمومیت غذایی را افزایش دهند. در ادامه این مقاله فوت و فن های آشپزی یا را که نسل به نسل منتقل شده اند، به بوته آزمایش آشپزی مولکولی می سپاریم تا ببینیم چه شیوه هایی باید حفظ و چه روش هایی بهتر است زودتر منسوخ شوند.

50 نکته ریز در آشپزی

فوت و فن هایی در آشپزخانه

 سرخ کردن سطح گوشت برای حبس رطوبت درون آن

 

بسیاری از سرآشپزها به شما توصیه می کنند برای حفظ رطوبت استیک، ابتدا هر دو روی آن را با حرارت بالا در ماهیتانه سرخ کنید؛ اما واقعیت آن است که اگر دو تکه استیک مشابه را تا رسیدن به دمای داخلی برابر حرارت دهید، آن تکه ای که ابتدا فرپزی (پخته شده در فر) و سپس سرخ شده است، به مراتب آبدارتر از نمونه ای است که اول سرخ و سپس فرپزی شده است. چرا؟ حرارت بالاتر، فیبرهای ماهیچه ای را بیشتر منقبض می کند و آب بیشتری از آنها خارج خواهدکرد، با دانستن این نکته ساده تر می توانیم به علت آبدارتر بودن استیک هایی پی ببریم که ابتدا فرپزی شده اند.

 این استیک ها با حرارت درون فر گرم شده اند و نسبت به گوشت های استیکی سرد، به زمان کوتاه تری برای سرخ شدن سطح خود در ماهیتابه نیاز دارند، در نتیجه آب کمتری از دست خواهندداد. فوت کوزه گری برای تهیه استیک های آبدار، زمان دادن به گوشت پس از پخت کامل آن است. سرد شدن باعث می شود فیبرهای ماهیچه ای منبسط شوند و آب بیشتری را درون خود نگه دارند.

 

سوفله درست کردن با کمک شیمی

سوفله ها هم مانند مرنگ ها تهیه می شوند. کافی است سفیده تخم مرغ را خوب بزنید، به آرامی با ترکیبات دیگر مخلوط کنید و در فر داغ به تماشای پف کردن آن بنشینید. «هارولد مک گی» (Harold Mc Gee) که با تمرکز بر شیمی آشپزی درباره غذاها می نویسد، می گوید: «تنها 25 درصد از حجمی که سوفله ها می گیرند، حاصل انبساط هوای محبوس شده درون آن هاست. بخش عمده این افزایش حجم به عهده آبی است که بخار می شود و بافت سوفله را منبسط خواهدکرد.»

 اگر این غذا بلافاصله سرو نشود، هوای داغ درون آن سرد و منقبض می شود، بخار آب هم به قطرات آب میعان پیدا می کند و حجم خود را از دست خواهدداد، در نتیجه پف سوفله می خوابد و شکل خود را از دست می دهد. برای این که مانند آشپزهای ماهی سوفله تهیه کنید، کافی است آن را در دمای پایین تری در فر بگذارید و زمان بیشتری برای پخت به این غذا بدهید. این کار باعث می شود مرکز سوفله به خوبی بپزد و با سرد شدن، پف اولیه خود را از دست ندهد چرب کردن دیواره ظرف هم مهم است چون باعث می شود ترکیب مایع به دیواره نچسبد و به راحتی منبسط شود.طبخ ماکارونی در آب جوشان

 بسیاری از سرآشپزهای ایتالیایی به شما توصیه می کنند ماکارونی، اسپاگتی و دیگر محصولات خمیری را در قابلمه بزرگی بریزید که آب آن با حرارت بالا به جوش آمده است و قل می زند. این کار باعث می شود آب پس از ریختن محصول خمیری درون آن سریع تر به نقطه جوش برسد و از سوی دیگر فضای کافی برای فاصله گرفتن رشته های ماده غذایی از هم و کمینه شدن امکان به هم چسبیدن آن ها وجود داشته باشد. این درست است که ریختن مقدار برابری ماکارونی درون ظرف کوچک تر می تواند دمای آب در حال جوش آن را نسبت به ظرف بزرگ تر بیشتر کاهش دهد، اما بازگشت به نقطه جوش در هر دو ظرف به مقدار برابری انرژی نیاز دارد و در ظرف کوچک تر به دلیل سطح داخلی کمتری که دارد، سریع تر اتفاق خواهدافتاد.

 رشته های ماکارونی یا اسپاگتی تنها در اولین دقایق جوشیدن در آب می توانند به یکدیگر بچسبند که علت آن، تورم گرانول های نشاسته در اثر جذب آب است. برای این که مانع از چسبیدن رشته ها به یکدیگر شوید، کافی است در یکی دو دقیقه اول رشته ها را به هم بزنید و بعد آن ها را به حال خود رها کنید. جالب تر این که حتی می توانید شعله زیر قابلمه کوچکی را که رشته ها را در آن ریخته اید، خاموش کنید. و در ظرف را بگذارید تا رشته ها به آرامی بپزند. نشاسته برای ژلاتینه شدن به دمایی حدود 82 درجه سانتی گراد نیاز دارد که به مراتب کمتر از دمای جوشیدن آب در مناطق گوناگون زمین است.

خطرات واکنش میلارد 

سرخ کردن گوشت ها با قهوه ای شدن خارجی ترین لایه آن ها و تشدید عطر و طعم همراه است؛ در نتیجه حرارت دیدن ماده غذایی، میان قندها و اسیدهای آمینه واکنشی رخ می دهد که میلارد نامیده می شود. این واکنش طیف گسترده ای از طعم ها و عطرها را تولید می کند که نمونه های متفاوتی از آن ها را می توان در انواع گوشت های کبابی تا پاپ کورن چشید. همین واکنش است که نان را تست می کند و به سیب زمینی سرخ شده طعمی دلپذیر و بافتی متفاوت می دهد. واکشن میلارد مخصوصا در غذاهای نشاسته ای که در حرارت بالا طبخ می شوند، می تواند به تولید اکریل آمید منجر شود.

 این ترکیب در بدن فرد به گلیسید آمید تبدیل می شود و توانایی آن را دارد که با پیوستن به DNA او مقدمات جهش ژنتیکی را فراهم کند. مطالعاتی که روی حیوانات انجام شده، ارتباط میان مصرف اکریل آمید و ظهور سرطان را اثبات کرده است. محققان اطمینان کمتری درباره اثر این ماده روی ما انسان ها دارند، از سوی دیگر کسی هنوز نمی داند مصرف چه میزان اکریل آمید در هر فرد می تواند خطرساز باشد. با این حال می توانیم برای این که از خطرات احتمالی مصرف این ماده در امان بمانیم، به طلایی کردن سیب زمینی های سرخ شده و نان های تست بسنده کنیم و احتمال تولید اکریل آمید را در آن ها کم کنیم.

 

تهیه ریزوتوی خامه ای با هم زدن مداوم غذا

 آشپزی های سنتی می گویند برای تهیه یک ریزوتوی عالی باید مواد آن را آرام به ظرف اضافه کنید و غذا را دائم هم بزنید. آن ها معتقدند ریزوتوی خامه ای با به هم زدن مستمر غذا درست می شود؛ در میان غذاهای ایرانی شله زرد و شیربرنج شبیه ریزوتو هستند). از دیدگاه علمی اگر بخواهیم به این غذا نگاه کنیم، می بینیم که نرمی و لطافت ریزوتو ناشی از حل شدن نشاسته برنج در ان است. نشاسته برنج از ترکیب دو پلیمر قندی آمیلوز و آمیلوپکتین تشکیل شده که اولی ساختاری متشکل از رشته هایی بلند و نزدیک به هم دارد و دومی از شاخه های فرعی متعددی ساخته شده است. احتمالا اندک اندک اضافه کردن مواد اولیه و به هم زدن مداوم این غذا باعث می شود شاخه های فرعی آمیلوپکتین شکسته و در آب حل شوند. در مقابل رشته های آمیلوز متصل به یکدیگر باقی می مانند و باعث می شوند دانه های برنج شکل اصلی خود را از دست ندهند.

 «کنجی لوپز» (J. Kenji Lopez- Alt) نویسنده کتاب «آزمایشگاه غذا: علم در خدمت آشپزی خانگی»، می گوید: «بخش قابل توجهی از نشاسته ای را که باعث غلیظ شدن ریزوتو می شود، ذرات کوچکی تامین می کنند که روی دانه های برنج نشسته اند و با شستن آن از بین می روند.» بررسی های او نشان می دهد هم زدن سریع این غذا تنها در دو دقیقه پایانی تهیه آن می تواند همان حالت خامه ای مورد انتظار را به غذا بدهد. «مت هارتینگز» (Matt Hartings) که در «امریکن یونیورسیتی» واشنگتن به تدریس شیمی آشپزی مشغول است، می گوید: «هنوز یک برگ برنده در اختیار قدیمی ترها وجود دارد و آن، آرام ریختن مواد اولیه درون غذا و بهبود شرایط برای حل شدن نشاسته در آب است. با این حال فکر می کنم انتخاب درست نسبت مواد اولیه در ابتدای پخت هم بتواند به تهیه ریزوتویی با کیفیت مشابه و غلظت مناسب منجر شود.»

 

گوشت خام را با آب نشویید

 فکر می کنید بشود با وجود میکروارگانیسم ها در سطح ماده غذایی کنار آمد؟ نمی توانیم در مورد گرد و خاکی که همراه میوه ها و سبزی هاست و باکتری هایی را با خود به سیستم گوارشی ما وارد می کند و حتی جان عده ای را به خطر می اندازد، سختگیر نباشیم، اما شستن انواع گوشت و پراکندن باکتری های سطح آن ها در اطراف آشپزخانه، آن هم زمانی که قرار است بپزند و عاری از میکروب شوند، چندان عاقلانه به نظر نمی رسد.

 نگذارید غذای اضافی در محیط سرد شود

 بعضی از مردم غذای اضافی را بلافاصله جمع می کنند و عده ای دیگر صبر می کنند تا غذا به دمای محیط برسد. فکر می کنید کدام روش درست است؟ بیشتر افرادی که غذا را پیش از گذشتن در یخچال به دمای محیط می رسانند، می خواهند با اجتناب از گذاشتن غذای گرم در یخچال مانع از گرم شدن غذاهای اطراف آن و افزایش احتمال فساد آن ها شوند. این مشکل تنها زمانی می تواند رخ دهد که فرد، قابلمه بزرگی از سوپ جوشان را داخل یخچال بگذارید. حقیقت آن است که سردکردن آرام مواد غذایی در محیط خانه به مراتب خطرناک تر است. بسیاری از باکتری های بیماری زا می توانند در دمای بین 20 تا 50 درجه سانتی گراد، جمعیت خود را هر نیم ساعت دو برابر کنند. تحقیقات نشان می دهد نیمی از مسمومیت های گسترده غذایی در سال ناشی از شرایط بد نگهداری غذا در رستوان هاست.

 مراجع و تدوین کنندگان استانداردهای غذایی می گویند بهتر است مواد غذایی ای را که اضافه آمده است و در یخچال نگهداری می کنید، زود مصرف کنید. این زمان برای اسپاگتی و ماکارونی پخته شده، به دلیل رشد آرام باکتری ها در دمای یخچال بین یک تا دو روز است. غذاهای پخته شده ای هم که در دمای فریزر نگهداری می شوند، باید پیش از چهار ماه مصرف شوند. بهتر است بدانید که برنج پخته شده (پلوها) را باید طی یک روز مصرف کرد. برنج خام حاوی اسپورهای مقاومی است که به راحتی می تواند دمای جوش آب و پخت برنج را تحمل کند. این اسپورها نه تنها طی طبخ دوام می آورند، بلکه بعدا می توانند از کپسول خود خارج شوند و سمی ترشح کنند که آن هم در برابر حرارت مقاوم است. مصرف غذای آلوده به این اسپورها به اسهال و استفراغ و مسمومیت غذایی منجر خواهدشد.

 

یک قطره زرده هم پف سفیده را خراب می کند

 یکی از شگفتی های شیمی آشپزی، خواص متفاوت سفیده و زرده تخم مرغ و کارایی آن هاست. سفیده تخم مرغ که از 90 درصد آب و 10 درصد ترکیبات پروتیینی شکل گرفته است، با زده شدن بافتی اسفنجی و حجیم پیدا می کند. تعدادی از اسیدهای آمینه تشکیل دهنده سفیده، آب دوست و تعدادی آب گریزند. این پروتیین ها برای دور نگه داشتن اسیدهای آمینه آب گریز از آبی که محیط اطراف آن ها را فراگرفته است، خم می شوند و به شکلی انحنا پیدا می کنند که آب گریزها در میان اسیدهای آمینه آب دوست قرار بگیرند.

 به هم زدن سفیده این ساختار را تغییر می دهد و باعث ایجاد توده های کوچکی از اسیدهای آمینه آب گریز می شود که سطح خارجی خود را با اسیدهای آمینه آب دوست پوشانده اند. به هم زدن مداوم، این توده ها را در اطراف حباب های هوا بزرگ تر و مقاوم تر خواهدکرد.

 بسیاری از دستورهای شیرینی پزی و آشپزی روی جدا کردن کامل سفیده و زرده یا استفاده از ظروفی که کاملا عاری از چربی هستند، تاکید دارند. علت آن است که ذرات چربی موجود در محیط می توانند در ترکیب با اسیدهای آمینه، مانع از پیوند آن ها با یکدیگر و شکل گیری شبکه ای مستحکم شوند. حضور یک قطره از زرده تخم مرغ در 100 گرم سفیده می تواند زمان هم زدن را افزایش دهد؛ اما حضور سه قطره و بیشتر، ساختار را کاملا با مشکل مواجه خواهدکرد. همین نسبت ها در مورد قطرات چربی موجود در ظروف هم صادق است.

نکته آخر این که چند وقتی است عده ای از آشپزهای حرفه ای به جای سفیده تخم مرغ از آکوافابا استفاده می کنند. این مایع چسبناک که همان آب حاصل از پختن نخود، باقلا و دیگر حبوبات است، می تواند در غلظت تعریف شده ای همان خواص خیره کننده سفیده تخم مرغ را به سادگی از خود نشان بدهد.

 

خواباندن گوشت در ادویه ها لزوما آن را طعم دار نمی کند.

 برای طعم دار کردن گوشت ها باید دست کم یک شب آن ها را در مایع پیش پخت بخوابانید. درست است؟ احتمالا نه. تنها نمک، تعدادی از مولکول های کوچک مواد قندی و بعضی اسیدها می توانند بیش از چند میلی متر در بافت گوشت نفوذ کنند. طعم دهنده ها و انواع ادویه تنها روی سطح باقی می مانند و طی ساعت های متمادی خواباندن به درون بافت نفوذ نخواهندکرد. در مقابل، اسیدهایی مانند آب لیموترش می توانند با دناتوره کردن پروتیین ها، بافتی لطیف تر ایجاد کنند. به نظر می رسد بهتر است به جای غوطه ور کردن گوشت ها در مایع پیش پخت، آن ها را با لایه نازکی از ادویه و ترکیبات اسیدی بپوشانیم.

 

چطور وقتی پیاز خرد می کنیم آبغوره نگیریم؟

 بریدن پیاز به آزاد شدن آنزیمی منجر می شود که با تولید ماده فرار «سین پروپنتیال اس اکسید»، چشم های ما را می سوزاند. روش های متعددی برای اجتناب از این ماده پیشنهاد می شوند؛ اما ببینیم کدام یک واقعا موثر است.

 روش 1: قرار دادن پیاز در فریزر به مدت 10 دقیقه

فرضیه: سرما باید بتواند از فعالیت آنزیم یاد شده بکاهد.

نتیجه آزمایش: صد در صد موثر
روش 2: پوست گرفتن پیاز و غرق کردن آن در آب برای 10 دقیقه


فرضیه: ماده ای که چشم ما را می سوزاند، در آب محلول است و باید طی این زمان در آن حل شود.

نتیجه آزمایش: کم اثر و دردرسرساز (سین پروپنتیال اس اکسید با بریده شدن پیاز تولید می شود. از سوی دیگر پیاز در آب لزج می شود و خرد کردن آن سخت خواهدشد.)
روش 3: جویدن آدامس هنگام خردکردن پیاز

فرضیه: ناچار می شوید از دهان نفس بکشید و اوضاع بهتر می شود.

نتیجه آزمایش: بی اثر (سین پروپنتیال اس اکسید غدد اشکی ای را که در چشم ها وجود دارند، هدف قرار می دهد.)
روش 4: استفاده از عینک، لنز یا عینک شنا

فرضیه: این ابزارها می توانند مانع از رسیدن سین پروپنتیال اس اکسید به چشم ها شوند.

نتیجه آزمایش: عینک شنا موثر است، اما بهتر است روی بقیه حساب نکنید!

 

گوجه فرنگی های بی مزه را کجا نگهداری کنیم؟

 احتمالا شما هم با گوجه های بی مزه و بی رنگ و بو برخورد کرده اید. این گوجه ها زود چیده شده اند و برای آن که ماندگاری بیشتری داشته باشند، در دمای یخچال نگهداری شده اند. بهتر است اگر گوجه فرنگی نرسیده خریده اید، آن را در یخچال نگهداری نکنید، زیرا تولید آنزیمی که به آن طعم و مزه می دهد.

در چنین شرایطی کمتر می شود؛ البته با بیرون آوردن گوجه از یخچال هم اوضاع بهتر نمی شود. محققان دانشگاه کالیفرنیا در دیویس می گویند یخچال محل مناسبی برای نگهداری گوجه های رسیده هم نیست. بهترین دما برای حفظ طعم و مزه این گوجه ها بین 7 تا 10 درجه سانتی گراد است. بررسی ها نشان می دهد تفاوت اندکی میان طعم گوجه های رسیده نگهداری شده در دمای محیط با نمونه هایی که در یخچال نگهداری شده اند، وجود دارد. شاید بهتر باشد بخش های گرم تر یخچال مانند قفسه میوه ها یا فضاهای نزدیک به در به نگهداری این ماده غذایی اختصاص پیدا کند.منبع:همشهری دانستنیها

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 ترفند پس‌انداز کردن پول که ما همه می‌توانیم از مادرمان یاد بگیریم

در

1- درست کنید و تعمیر کنید

مادر من کسی است که از ملحفه‌های کهنه، سینه‌بندهای نیم‌تنه‌ای عجیب و غریب، و پیراهن‌های بسیار از مد افتاده (یا جوراب و ...) درست می‌کند. شاید شما در زمینه استفاده از نخ و سوزن مهارت نداشته باشید ولی شرط می‌بندم که می‌توانید شلوارهای جین خود را ببُرید و از آن، شلوارک درست کنید. به به! اینطوری لنگه دیگری ندارد و هیچ کس دیگر از این نوع لباس شما نخواهد پوشید. بدین ترتیب شما کلی صرفه‌جویی کرده‌اید و ضمناً یک شهروند سبز هم بوده‌اید، همه‌اش با یک حرکت قیچی! حال شما خانوما زرنگ چطور پس انداز میکنید

 


2- خرید از حراجی

به یاد بیاورید زمانی را که حوصله‌تان از صبر کردن سر می‌رفت تا اینکه مادرتان 15 رول کاغذ توالت را در داخل صندوق عقب ماشین جا بدهد. خوب ممکن است افراد حاضر در حراجی، با تعجب به شما نگاه کنند که 50 قوطی کنسرو لوبیا را در گاری خرید گذاشته‌اید، ولی پول بیشتری در جیبتان خواهد ماند و هرگز در توالت به کمبود کاغذ دچار نخواهید شد.

 


3- فقط تداوم پیاده‌روی

به یاد بیاورید آن سفرهای بی‌پایان را و قول‌های پوچ مادر که «دیگه داریم می‌رسیم» و سؤال همیشگی شما که «آیا رسیدیم» در حالی که با پای پیاده به سمت مقصد در حال حرکت بودید و می‌شد آن فاصله را فقط در چند دقیقه با ماشین طی کرد. این روزها، ما برای فاصله یک ایستگاه هم سوار مترو می‌شویم (در حالی که انصافاً در اکثر مواقع، اگر آن راه را پیاده برویم، زودتر می‌رسیم) و هزینه این سفر گران است. پس از وسیله رایگانتان استفاده کنید و مثل مادرتان پیاده بروید.


4- به به! زمان خوردن غذاهای ته‌مانده است

عبارت «چیزی را اسراف نکن، تا لازم نباشه چیزی از کسی بخواهی» یک شعار همیشگی در آشپزخانه مادر من است و چاقوی تیز او اجازه نمی‌دهد که نانی در آشپزخانه کپک بزند. آقایان و خانم‌ها! چیزی هست که باید در مورد غذاهای ته‌مانده بگویم. آنها را دور نریزید. اگر می‌خواهید از مبلغ ترسناک فاکتور سوپرمارکت پرهیز کنید، پاستا و لازانیای خود را برای استفاده ناهار و شام کل هفته کش بدهید.

 

5- کمی ارزان‌خری از فروشگاه Lidl

من فکر می‌کنم هر مادری دارای یک علاقه ذاتی به ارزان‌خری دارد و هنگامی که در قفسه فروشگاه‌ها، قیمت به زیر یک پوند می‌رسد، این علاقه و هیجان، سرریز کرده و به اوج می‌رسد و تمام مادرها دیوانه خرید «دو تا بخر، سه تا ببر» و «نصف قیمت» هستند. همه ما عاشق آن برشتوک‌های مسخره آلمانی، آن برچسب قیمت‌های زردرنگ بزرگ روی قفسه‌ها، و بطری‌های تردیدآور ودکا با قیمت زیر 5 پوند هستیم. (اگر حدود 50 پنس از آنها به یک لیتر کوکا اضافه کنید، مزه همه‌شان یکسان است). البته من یک کمی اغراق می‌کنم دوستان. فروشگاه Lidl جایی برای پس‌انداز کردن پول‌های شماست. (سیارک)


6- استفاده اشتراکی از وان حمام

همه ما بخاطر گذاشتن برادر یا خواهر لخت‌مان در کنار ما در داخل وان حمام در آن زمان‌های قدیم، بر سر مادرمان جیغ می‌کشیدیم ولی آیا حق با او بود؟ می دانم ما در زمان قدیم زندگی نمی‌کنیم، ولی منظورم این است که بی‌خیال، تا چقدر کثیف هستید؟ یا حمام را به نفع هم‌اتاقی خود ترک کنید، یا اینکه، هی، چرا مشترکا از حمام با شریک خود استفاده نکنید؟ در هر دو صورت، اعصابتان از بابت صورتحساب آب راحت خواهد بود.


7- سر هم کردن

مادر من وقتی که پیچ‌گوشتی به دست می گیرد، منظره ترسناکی پیدا می‌کند، پس چرا یک تفریح مجانی نداشته باشیم؟ بطور بالقوه، اگر شما واقعاً و واقعاً خوش‌شانس باشید، یک تعمیر مجانی انجام داده‌اید. بعضی وقت‌ها، تکامل در داخل عیب و نقص نهفته است (یا شاید من فقط دوست دارم که اینطور فکر کنم ...) ولی دوستان، اگر می‌توانید خودتان چیزی را درست کنید، معطل نکنید و با این عمل، هم پولتان را پس‌انداز کنید، خانه‌تان را به محفلی گرم و دوست‌داشتنی تبدیل کنید، و از بابت کاری که انجام داده‌اید، احساس غرور و افتخار کنید؛ و اگر نتوانستید کار را درست انجام دهید، مشکلی نیست، یک داستان خنده‌دار برای بعدها خواهید داشت.


8- دوست پیدا کنید

مادر من در این یک مورد خیلی خبره است.دوست‌پسرِ خواهر شوهر سابق خانم ماری فلان و بهمان که در سر همین خیابان می‌نشیند، نقاش است و خانه را ارزان‌تر نقاشی می‌کند، چون مادر پیر من با او یک نوع دوستی قدیمی دارد ... ایا اینطوری برای او خوب نیست؟ آیا اینطوری برای حساب بانکی شما هم بهتر نیست؟


9- در برابر خرید کردن، کمی از خودتان خویشتن‌داری نشان دهید

این خصیصه را مادر من اصلاً ندارد و لذا درسی است که من شدیداً به آن پایبندم. اگر مادر شما هر روز با یک ساک خرید جدید به خانه می‌آید و یک جفت کفش جدید خریده است که مثلاً رنگ آن کمی تیره‌تر از کفش قبلی است، همه اینها زنگ خطر را در زندگی والدین شما به صدا درمی‌آورند. «پول خود را دور نریزید»


10- خودتان سبزی به عمل آورید

شاید مادر شما به اندازه مادر من، اهل مد روز نباشد، ولی یک جعبه کاشت گیاهان دارویی همیشه قسمتی از باغچه او را تشکیل می‌دهد. و به همین دلیل، پول خرید سبزیدر جیب‌مان می‌ماند. سبزیجات خوردنی و دارویی خود را خودتان به عمل آورید تا هرگز بدون سبزی نمانید. اگر نیازهایتان را خودتان تأمین کنید، این کار همیشه صرفه اقتصادی خوبی دارد. درست مثل روش «بیر گریلز» ماجراجوی انگلیسی.


11- قدر چیزهایی را که دارید بدانید

همیشه در مواقعی که گوشی موبایلم از دستم به زمین می‌افتد (این اتفاق چند بار در روز رخ می‌دهد) دل مادرم هری پایین می‌ریزد. او وسایل خود را به ندرت به من قرض می‌دهد (تعجب می‌کنم چرا...). از کتابهایش همانند صنایع دستی گرانقیمت مواظبت می‌کند و آنها را به هیچ وجه پرت نمی‌کند ( به هیچ وجه) و بدلیجات و گوشواره‌هایش را حتی از دهه هشتاد تا حالا حفظ کرده است (در نوع خود شاهکاری است). بر خلاف نیمی از دوستان من، او هرگز موبایل خود را در یک تاکسی جا نگذاشته و نخواهد گذاشت؛ و این کارها باعث می‌شود که مقدار زیادی از پول خود را صرفه‌جویی کند. ( آه که ما همه چطور یاد گرفته‌ایم که کارها را برای خودمان سخت کنیم ...)  

 

12- امور مالی خودتان را مدیریت کنید

این چیز ها قطعاً برای مادران است: یک دفترچه یادداشت کوچک با یک سری اعداد خرچنگ قورباغه بر روی آن. شما احتمالاً باید با یک صفحه گسترده در اکسل کار می‌کنید ولی مادر من همیشه اهل کاغذ و قلم است. او هر تراکنشی که انجام می‌دهد را یادداشت می‌کند و اعداد را با اطلاع‌رسانی‌های بانک کنترل می‌کند. خوش به حال کلاهبرداران و کلک بازان، مادر من طرف آنها است.


13- یک روز تعطیلی یعنی یک کلیک، یک کلیک دیگر و صدها وب‌سایت دیگر

جستجو کردن، می‌تواند کلید صرفه‌جویی‌های زیادی باشد. مادر زرنگ من، برای پیدا کردن ارزان‌ترین حراجی‌ها، اینترنت را زیر و رو کرده است. دوستان! یک شبکه جهانی وب وجود دارد که مملو از سایت‌های مقایسه‌گر هستند و همین طور صفحات خرید گوگل ( آیا به ترتیب قیمت مرتب شود؟ بله لطفاً). بنابراین با دیدن اولین چیز، سر کیسه را شل نکنید، ردپاهای مجازی مادر من را دنبال کنید و برای خودتان در اینترنت جستجو کنید.

 

14- سخاوتمند باشید

ممکن است این مورد، برعکس موضوع ما به نظر برسد ولی مادران در همه جا این نصیحت مهم را ترویج می‌دهند که: «از هر دست بدهی، از همان دست می‌گیری». اگر به یک دوست در موقع نیاز، کمی پول قرض بدهی، نمی‌دانی او تا چند سال چقدر سپاسگزار و قدردان تو خواهد بود. کمی به همین روش پیش دوستانت سرمایه‌گذاری کنید و منفعت‌های قابل توجه آن را کسب نمایید. زندگی یک نوع قمار و بخت‌آزمایی است، پس بیایید هر چه به دست آورده‌ایم در این راه بگذاریم.


15- فراموش نکنید که بهترین چیزها در زندگی، مجانی هستند

اگر مادرم چیزی را به من آموخته است، آن چیز نگران بودن در مورد پول نیست. اگر استطاعت یک غذای گران را ندارید، به پیک نیک بروید. از چیزهای کوچک در زندگی لذت ببرید و به خاطر داشته باشید که شما می‌توانید پول بیشتری دربیاورید. این خاطرات است و نه غرور، که شما را در موقع پیری به ادامه راه ترغیب می‌کند و همچنین به یاد آوردن تمام آن نصایح ارزشمند که مادر عزیزتان برای شما به یادگار گذاشت. پس تشکر میکنم به خاطر تمام آن کمک‌هایی که مادر پیر عاقلم به من کرد، و حتی یک ریال برایم هزینه نداشت ولی میلیون‌ها برایم می‌ارزد. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. خانوما زرنگ چطور پس انداز میکنید

نظرات

در ادامه بخوانید...

هک زندگی با برنج

در

مامعمولا بدنبال چیزهایی هستیم که می توانند برای بیش از یک هدف استفاده شوند. برنج نیز شامل آنهاست، و برای چیزی بیشتر از خوردن ، خوب است. شما هنگامی که استفاده های جالب برنج را بفهمید  واقعا تحت تاثیر قرار خواهید گرفت.

 

هک زندگی با برنج

موضوع این پست در مورد دانه نسبتا ارزان برنج در جهان است را به اشتراک گذاشته ایم.(البته در ایران برنج ارزان نیست و هر دقیقه از گرانی برنج می شنویم) در این پست بر 17 استفاده عجیب تاکید کرده، بسیاری از آنها را ما هرگز قبلا نشنیده ایم. برنج علاوه بر مشارکت در یک وعده غذایی،  هم چنین، به تمیز شدن اطراف خانه، نگهداری ابزار، و حفظ لوازم الکترونیکی از خراب شدن کمک میکند. شما می توانید آن را برای بهداشت شخصی و برای سرگرم کردن کودکان استفاده کنید. می تواند شما را گرم نگه دارد و به شما در پخت و پز بهتر کمک کند. بهترین بخش این است که  می تواند دوباره و دوباره بدون اینکه هدر رود استفاده شود. 17 استفاده شگفت انگیز برای برنج را در ادامه ی این مقاله آمده است

برنج، یکی از پرمصرف ترین غذاهای اصلی در جهان است. آیا شما می دانستید که می توانید با آن بیش از اینکه فقط آن را بخورید، کار های زیادی انجام دهید؟

1- با برنج بالشتک های  گرم درست کنید

هک زندگی با برنج

وقتی که هوای بیرون سرد است شما به یکی از این بالشتک های گرم، زیبایی و کوچک RaeAnnKelly.comنیاز خواهید داشت. آنها بهترین شیوه برای گرم کردن دست ها هستند و در زمان پیاده روی به درد می خورند .نیاز نیست خیلی برای درست کردن آنها وقت بگذارید - قیچی، پارچه، سوزن، برنج، دکمه ها و نخ. 

2- تیز کردن تیغه های کند مخلوط کن با برنج

هک زندگی با برنج

نگرانید که تیغه های شما به تیزی قبل نیستند؟ تقریبا نصف یک فنجان برنج را در مخلوط کن خود بریزید و برای مدت 2 دقیقه آن را روشن کنید. به زودی متوجه تفاوتی خواهید شد و دیگر نیازی به خرید یک مخلوط کن جدید نخواهد بود!

3- برنج رنگی درست کنید

 

هک زندگی با برنج

از بازی های حسی با این برنج رنگی هیجان انگیز لذت ببرید. انجام آن آسان است. شما می توانید آن را برای سال ها در یک ظرف مهر و موم شده نگه دارید و از آن برای درست کردن کارت، اشکال، اسباب بازی و .... استفاده کنید. 

4- یک بطری بازی برای کودکان درست کنید

هک زندگی با برنج

اگر شما در حال رفتن به یک سفر طولانی با ماشین هستید پس مطمئن شوید که بطری بازی خود را برداریدد! یک بطری تمیز را با اشیاء کوچک از اطراف خانه و کمی برنج پر کنید، یک شیار در بالای آن بگذارید که هنگامی که بطری را تکان می دهید، اشیاء قادر به تکان خوردن باشند. اشیاء کوچک می توانند شامل تاس، مهره، گیره های کاغذ، دکمه ها - هرچیزی که شما از اطراف پیدا می کنید، باشد. شما همچنین می توانید از برنج رنگی برای ساخت بطری ها استفاده کنید.

5- موبایل خیس را با برنج خشک کنید

هک زندگی با برنج

اگر شما گوشی خود را در سینک یا پایین توالت انداختید، احتمال دارد که شما وحشت کنید. نترسید، برنج اینجاست! یک کاسه را با برنج پرکنید و گوشی خود را در آن قرار دهید، آن را به مدت دو روز نگهدارید و سپس آن را درآورید. برنج باید تمام آب را جذب کرده باشد و گوشی شما دوباره به کار خواهد افتاد.

6- گلدان  یا بطری ها با برنج  تمیز کنید

هک زندگی با برنج

گاهی اوقات گلدان ها و بطری ها اشکال آزاردهنده ای دارند که شما نمی توانید به آن قسمت برای تمیز کردن برسید. 2 قاشق برنج بردارید و در کمی آب گرم بریزید تا به مدت 15 دقیقه خیس بخورد. بطری را به خوبی تکان دهید، محتویات داخل بطری را بیرون بریزید، سپس با آب بشویید. برنج به تمیز کردن هرگونه لکه کمک خواهد کرد - چقدر عالی!

7- ابزارهای خود را با برنج از زنگ زدگی  محافظت کنید

هک زندگی با برنج

چند قاشق برنج نامرغوب و نپخته را به یک جعبه ابزار اضافه کنید تا رطوب در هوا را جذب کند. این امر باید کمک کند که ابزار ارزشمند شما خشک و به دور از زنگ زدگی بماند.

 

8- آب برنج پاک کننده ی عالی برای صورت

 

هک زندگی با برنج

زنان آسیایی از آب برنج برای تمیز کردن پوست خود به مدت سالهای زیادی استفاده می کردند و شما می توانید با دنبال کردن دستورالعمل های ساده Blog.freepeople.com آن را انجام دهید. به نظر انجام آن آسان است و من نمی توانم برای امتحان کردن آن صبر کنم.

9- آسیاب قهوه را با برنج تمیز کنید

هک زندگی با برنج

اگر قهوه خرد کن شما یا ادویه خردکن شما خیلی خاک یا چربی به خود می گیرد پس کمی برنج در آن بریزید. این کار، باعث می شود که آسان تر تمیز شود تا اینکه جداگانه آن را تمیز کنید. آن به خلاص شدن از ادویه های گیرکرده در زیر یا بوی کهنه قهوه کمک خواهد کرد - فقط به یاد داشته باشید که بعد، آن را خشک کنید. (سیارک

10-  وسیله نگهدارنده برای  چاقو بسازید

هک زندگی با برنج

اگر شما یک انتخابی از چاقوهای مختلف دارید، پر کردن یک وسیله نگهدارنده را با برنج امتحان کنید. این امر مناسب بسیاری از انواع مختلف اندازه های چاقو است و یک نگهدارنده  دسته چاقوی خیلی ارزانتری نسبت به خریدن یک دسته چاقوی فیبری است.

11- بلندترین مو را در دنیا با آب برنج داشته باشید

هک زندگی با برنج

راز موهای بلند؟ مخمر آب برنج! با چک کردن راز رشد بلندترین مو در دنیا از آنوشکا اف، یاد بگیرید که چگونه این محلول شستشوی موی خانگی، ارزان و آسان را بسازید.این هک زندگی را براحتی درست کرده و در یخچال نگهداری کنید. فقط کافیست کمی برنج را در آب بدون نمک بجوشانید .

12- یک ابزار تولید صدای باران بسازید

هک زندگی با برنج

یک ابزار تولید صدای باران زیبا با مواد اطراف خانه بسازید. در داخل آن برنج بریزید. صدایی شبیه صدای باران خواهد داد که برای رقصیدن و تولید موسیقی با کودکانتان عالی است. Theimaginaiontree.com را برای جزئیات چگونگی انجام آن بررسی کنید.

 

13-استفاده  از برنج برای جلوگیری از پف کردن خمیر

 

هک زندگی با برنج

اگر شما خمیری دارید که فعلا نیاز به پخت آن ندارید، پس از کمی برنج  استفاده کنید. لایه کلوچه ی خود را با کاغذ پوستی آشپزی بپوشانید و در آن به اندازه کافی برنج بریزید که جلوی پف کردن خمیر رابگیرد. شما می توانید دوباره و دوباره از آن برنج استفاده کنید.

 

14- جلوگیری از به هم چسبیدن نمک  با برنج 

هک زندگی با برنج

تکه های آزاردهنده نمک در نمک پاش شما می تواند به سادگی توسط اضافه کردن چند دانه برنج خام برای مخلوط آن پیش گیری شود. برنج تمام رطوبت آن را خواهد گرفت و نمک شما به سادگی پاشیده خواهد شد. 

15- رسیده شدن هندوانه با برنج

هک زندگی با برنج

در یک کاسه برنج خام، میوه را قرار دهید. برنج کمک خواهد کرد که هیدروکربن اشباع نشده به دام بیفتد و به میوه شما کمک خواهد کرد که سریعتر برسد. فراموش نکنید که به آن سر بزنید!

 

16- دمای روغن را با برنج تست کنید

هک زندگی با برنج

می خواهید چیزی را سرخ کنید؟ چند دانه برنج بردارید و آن را در ماهی تابه ی پر شده از روغن داغ خود بریزید و اگر برنج بالا آمد و شروع به پخته شدن کردن، پس روغن شما برای سرخ کردن عالی است!

17- با برنج چسب بسازید

هک زندگی با برنج

اگر شما یک شخص ماهر هستید، پس یادبگیرید که چگونه چسب برنجی بسازید. Wikihow.com را برای دستورالعمل های آن ببینید. آن چسب کاملا سفت و تقریبا شفاف است که برای  کاردستی های کاغذی عالی است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ ترفند استفاده از  برنج برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

استفاده های فوق العاده آرد ذرت که فراتر از پخت و پز است

در

آرد ذرت به خوبی بعنوان یک قوام دهنده نامتعارف شناخته می شود  پودر ذرت می تواند برای موارد بیشماری از آرایش دست ساز گرفته تا بهبود ضربات تنیس و بازی بیلیارد شما استفاده شود.

 

آرد ذرت

آرد ذرت برای چی خوبه

راز قدرت آرد ذرت، توانایی آن در جذب رطوب و خاک است. مصارف نیمه پزشکی، حقه های زیبایی، و استفاده های بسیار زیادی برای آرد ذرت وجود دارد. جد شما احتمالا از مقدار کمی از اینها استفاده می کرده است اما در طول زمان اسپری نشاسته تلاقی شده با ایروسول، فراموش شده اند. این استفاده های عالی را با مطالعه مقاله زیر دوباره رواج دهید.

آرد ذرت برای چی خوبه

ما از  آرد ذرت در آشپزی  استفاده زیادی می کنیم. اما فقط کاربرد آرد ذرت در آشپزی  تمام آن چیزی نیست که این آرد برای آن مناسب است! حال شاید بپرسید پس با آرد ذرت چی میشه درست کرد ؟ موارد استفاده آرد ذرت  ؟ با آرد ذرت چی درست کنم ؟ کاربرد نشاسته ذرت ؟  پودر ذرت برای چی خوبه ؟ مصارف عملی بسیار زیادی برای آرد ذرت بیرون از آشپزخانه وجود دارد. از باز کردن گره های کور تا تسکین دادن آفتاب سوختگی و ساخت رنگ انگشتی! آرد ذرت پودری  کاربردی است!  

 

اگر دانه های ذرت را به حالت پودری آسیاب کنید، می توانید آرد ذرت به دست آورید که در تصور و استفاده سنتی ما غیرعادی است. این محصول مفید هزاران سال است که به طور گسترده در قاره آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از آن با احتیاط در قرن شانزدهم در کشورهای اروپایی آغاز شد.

ارد ذرت به چه دردی میخوره

خانم های خانه دار امروزی از این آرد برای تهیه خوش طعم ترین، نرم ترین و پف دارترین محصولات قنادی، شیرینی ها و غلات خوشمزه، کلوچه، کیک و کلوچه، سوپ و کاسرول، نان ترد، سس و چیپس، غذاهای اصلی و حتی نوشیدنی استفاده می کنند. مزایا و اینکه چه کسی باید با احتیاط از این محصول استفاده کند در زیر توضیح داده شده است.

 

آرد ذرت

 

آرد ذرت، نشاسته به دست آمده از دانه ذرت است. نشاسته ها به روش های مختلف از 1000 سال قبل از میلاد هنگامی که مصریان ثروتمند باستان از نشاسته مشتق شده از دانه های مختلف برای ساختن چیزهایی مانند لوازم آرایش و چسب استفاده می کردند، استفاده می شد.  من زمان طولانی است که تصمیم گرفته ام  پستی را به  کاربرد آرد ذرت  ، این پودر فوق العاده اختصاص دهم!

 

کاربرد آرد ذرت در غذاها

ارد ذرت چه کاربردی دارد  و  ارد ذرت برای چه غذایی استفاده میشه

عامل غلیظ کننده

آرد ذرت در چه غذاهایی استفاده میشود

شما می توانید سس ها و آبگوشت ها را با کمی آرد ذرت غلیظ کنید. آرد ذرت را با کمی آب مخلوط کنید و هنگام پختن اضافه کنید.

 

استفاده از آرد ذرت در آشپزی

املت نرم بپزید

موارد استفاده آرد ذرت در آشپزی

شما می توانید با کمک آرد ذرت املتی نرم بپزید. یک چهارم قاشق چای خوری آرد ذرت را در یک تخم مرغ مخلوط کنید، هم بزنید و املت را بپزید.

برای مرغ و ماهی استفاده کنید

مصارف آرد ذرت

مرغ سوخاری

التهاب پوست

آرد ذرت می تواند برای تسکین و التیام التهابات پوستی شامل آفتاب سوختگی و واکنش های پوستی استفاده شود. 3 قاشق غذا خوردی آرد ذرت را با آب سرد ترکیب کنید تا شکل یک خمیر ضخیم به خود بگیرد. از یک گاز پانسمان یا توپ پنبه ای برای اعمال روی پوست استفاده کنید و بگذارید خشک شود، سپس با آب گرم بشویید.

دئودورانت

آرد ذرت یک پودر بسیار ریز با توانایی عالی برای جذب رطوبت است. در کمی جوش شیرین و روغن نارگیل آرد ذرت بریزید، شما یک دئودورانت دست ساز عالی دارید!  

از بین بردن لکه های چربی

آرد ذرت برای مقابله با لکه ها و اثرات چربی عالی است. مقدار زیادی آرد ذرت را روی لکه اسپری کنید و بگذارید برای یک ساعت یا بیشتر روی آن باشد تا رطوبت را بیرون بکشد. سپس با تکنیک تمیزکردن معمول خود ادامه دهید!
آرد چربی و رطوبت را کاملاً جذب می کند. برای از بین بردن لکه چربی از مبلمان چرمی ، روی آن آرد ذرت بپاشید و بگذارید چند ساعت (ترجیحا یک شب) روی آن بماند. صبح ، باقی مانده را با یک برس خشک پاک کنید.

از بین بردن لکه های جوهر

آرد ذرت علاوه بر روش های آرایشی ، به خانم های خانه دار در نظافت کمک می کند. برای از بین بردن لکه جوهر تازه ، خمیری تهیه کنید که از شیر و آرد ذرت تهیه شده است. وقتی ترکیب خشک شد ، باقی مانده را با یک برس پاک کنید. لکه به طور قابل توجهی روشن می شود یا به طور کامل از بین می رود.

پاک کننده پوست

شستن با صابون برای پوست های حساس خیلی خشک است. برای کاهش اثرات مضر قلیایی ، ژل دوش معمول خود را با آرد ذرت مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. می توانید صورت خود را با این ترکیب روزانه بشویید. این اسکراب سبک سلول های مرده پوست را به آرامی از بین می برد. با استفاده منظم ، وضعیت پوست به طور قابل توجهی بهبود می یابد.

ماسک سفت کننده پوست

آرد ذرت به طور موثری پوست را سفت می کند. برای تهیه ماسک به موارد زیر نیاز دارید:

1 قاشق غذاخوری. یک قاشق آرد ذرت ؛
1 قاشق غذاخوری. خاک سفید ؛( خاکی است با ترکیب بالای املاح معدنی که در عطاری‌ها فروخته می‌شود)
1  قاشق پودر چای سبز دم کشیده؛
1 قاشق چایخوری آب لیمو.
ابتدا مواد خشک را مخلوط کنید ، سپس چای و آب را اضافه کنید. ترکیب را به مدت 20 دقیقه روی صورت تمیز بمالید. با آب گرم بشویید و پوست را با کرم مرطوب کنید.

ماسک آکنه

از آرد ذرت اغلب در درمان های زیبایی خانگی استفاده می شود. برای صاف کردن پوست ، 1 عدد تخم مرغ را با 2 قاشق غذاخوری آرد مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را به مدت 15-20 دقیقه روی صورت خود بمالید و با آب گرم بشویید.

قلم سفید کننده

قلم های سفید کننده در خانه برای چیزهایی مانند حلقه اطراف یقه، تمیز کردن دوغاب، و حتی ساخت و ساز فوق العاده مفید هستند. از آرد ذرت برای ساختن ارزان قلم سفید کننده خود در خانه استفاده کنید!

بازکردن گره های کور

اگر شما در حال تلاش برای باز کردن یک گره محکم هستید، می توانید آن را با اسپری کردن کمی آرد ذرت روی گره و با کمی مالش باز کردن گره را آسان تر کنید. آرد ذرت اصطکاک بین الیاف طناب را کاهش داده و باز کردن آن را آسان تر خواهد کرد.

رنگ دست ساز صورت و انگشتی

شما می توانید با جوشاندن آرد ذرت در آب تا زمانی که سفت شود رنگ انگشتی بسازید. رنگ غذا را با خمیر مخلوط کنید و آن تبدیل به رنگ انگشتی می شود. شما هم چنین می توانید برای مهمانی تولد کودک رنگ صورت بسازید! آرد ذرت و کره گیاهی را برای ساختن رنگ صورت مخلوط کنید سپس برای رنگ های مختلف رنگ غذا اضافه کنید.

لاک ناخن مات

اگر شما لاک ناخن مات دوست دارید، می توانید آن را در خانه با آرد ذرت درست کنید. فقط آرد ذرت را با یک لاک ناخن روی یک بشقاب کاغذی کوچک مخلوط کنید ( یا حتی روی یک برگه یادداشت)  و سپس فورا آن را روی ناخن خود بزنید.

خوشبو کننده کفش

آرد ذرت رطوبت اضافی و بوی نامطبوع کفش را جذب می کند. اگر چند قطره اسانس مورد علاقه خود را به آرد اضافه کنید ، کفش خوش بو می شود. شب آرد را داخل آن بریزید و صبح آن را تکان دهید.

کارت های بازی خود را تمیز کنید

آیا کارت های بازی شما به نظر کمی سیاه می رسند؟ آنها را در یک کیسه پر از آرد ذرت تکان دهید تا کثیفی و چربی بریزد و سپس آنها را خشک کنید تا باقی کثیفی ها از بین بروند. 

تمیز کردن حیوانات پر شده

شما می توانید حیوانات پرشده را با آرد ذرت پاک کنید. حیوان پر شده را در یک کیسه کاغذی قرار دهید، مهر و موم کنید و کیسه را تکان دهید سپس آن را به مدت یک شب همانطور نگه دارید. روز بعد حیوان پر شده را از کیسه بیرون آورید و آن را بخونی تکان دهید یا از لوله جاروبرقی خود استفاده کنید.

شامپوی خشک

شامپوی خشک وقتی مفید است که شما عجله دارید و وقتی برای شستشوی کامل موهای خود و خشک کردن آنها ندارید. من در گذشته هم نسخه خیس و هم خشک آن را پست کرده و هر دوی آنها را دوست دارم! نسخه مرطوب جلوگیری از یک شلوغ کاری پودرمانند را آسان تر می کند و نسخه خشک برای مسافرت عالی است!

نیش حشره

زدن خمیر آرد ذرت روی نیش حشره می تواند به تمیز و خشک نگه داشتن آن در حالی که خارش را به حداقل می رساند کمک کند. 3 قاشق غذا خوری آرد ذرت را با آب سرد ترکیب کنید و خمیر سفت بسازید. از یک پد پانسمان یا توپ پنبه ای برای زدن آن روی منطقه مورد نظر استفاده کنید.

تازه کردن کتاب های کهنه

از شر بوی کپک در کتاب های قدیمی با اسپری آرد ذرت خلاص شوید. شما عاشق بوی تازه آنها خواهید شد!

اسپری نشاسته

این اسپری نشاسته که با استفاده از آرد ذرت ساخته شده است لباس ها و شلوارهای شما را پررنگ تر و واضح تر نشان می دهد! ساختن و کار کردن با هر ذره آن به خوبی اسپری نشاسته های مغازه ای راحت است. 

نقره را براق کنید

از آرد ذرت برای براق کردن نقره  های خود استفاده کنید! آرد ذرت را با آب برای تشکیل یک خمیر مخلوط کنید. یک پارچه مرطوب را در خمیر فرو کنید و آن را به اجناس نقره ای بزنید. هنگامی که خمیر خشک شد، آن را با یک پارچه ی نرم پاک کنید.

پودر آرایشی شفاف

پودر های آرایشی شفاف می تواند در به حداقل رساندن ظهور منافذ، کاهش درخشش، و طولانی شدن پوشش آرایش شما کمک کنند. با استفاده از آرد ذرت یک پودر آرایشی دست ساز آسان در خانه بسازید!

جلوگیری از قارچ انگشتان پا

مرض قارچی انگشتان پا بیماریی است که توسط قارچی که در پوست پا رشد می کند، ایجاد می شود. قارچ در مکان های گرم و مرطوب شبیه کفش های عرق کرده رشد می کند که این دلیل این است که این بیماری غالبا بر ورزشکاران اثر می گذارد. به جلوگیری از این بیماری با اسپری کردن آرد ذرت در کفش های ورزشکاران که به جذب رطوبت کمک خواهد کرد، کمک کنید.

حمام شیر معطر

خود و پوست خود را در یک حمام شیر مرطوب کننده و مقوی درمان کنید. افزودن آرد ذرت به رهایی از خشکی و خارش کمک می کند و آن را تبدیل به درمانی عالی برای پوست هایی که در زمستان خشک می شوند، می کند!

 عرق کردن/گر گرفتن

کمک گر گرفتن: اگر شما گرایش به گرگرفتگی دارید، یک ذره آرد ذرت روی محل مشکل دار قبل از لباس پوشیدن بمالید. بر روی کودکان برای جوش های در اثر پوشک استفاده نکنید. (سیارک

شستن پنجره ها

برای تمیز کردن  شیشه پنجره ها برای اینکه صدای جیرجیر بدهد، نصف فنجان آمونیاک، نصف فنجان سرکه سفید و 2 قاشق غذا خوری آرد ذرت به یک سطل آب گرم اضافه کنید. محلول را با یک پارچه تمیز روی پنجره های خود بزنید و با یک حوله کاغذی یا پارچه بدون پرز خشک کنید.

رژگونه و کرم برنزه خانگی

شما می توانید رژگونه و کرم برنزه کاملا طبیعی خود را درست در خانه بسازید! به سادگی آرد ذرت را یا با پودر گیاه بامیه یا دارچین زمینی ( یا هردو!) مخلوط کنید.

افزایش چسبندگی

دستگیره تجهیزات ورزشی مانند راکت تنیس و استوانه های گلف را هنگامی که خشک هستند راحت تر می توان برداشت. به دستگیره ها یک ذره آرد ذرت بزنید تا به جذب عرق و جلوگیری از لغزش کمک کند!

برداشتن اثرات سوختگی از پارچه

منطقه سوخته شده را با آب مرطوب کنید، منطقه مرطوب را با آرد ذرت بپوشانید، بگذارید خشک شود و آن را پاک کنید. (سیارک

حذف لکه های خون

از آب سرد برای ساخت یک خمیر استفاده کنید، آن را روی لکه بزنید و آن را مالش دهید، بگذارید پارچه در آفتاب خشک شود، باقی آرد ذرت را از بین ببرید. هنوز هستند؟ تا زمانی که از بین بروند، تکرار کنید...

مراقبت از موی حیوانات خانگی

آرد ذرت را روی پوست سگ خود بزنید. پوستش را مالش دهید و آن را برس کنید. آرد ذرت کثیفی را از بدن سگ از بین خواهد برد.

گربه ها از شستن متنفر هستند ، اما گاهی اوقات لازم است موهای آنها را برس بکشید. از شامپو خشک ذرت استفاده کنید. آرد را به روی پوست گربه بزنید و خوب برس بزنید و هرگونه باقیمانده را شانه کنید. آرد چربی و خاک اضافی را جمع آوری می کند.

حذف جیرجیر کف زمین

آیا کف زمین جیرجیر می کند یا پله های اعصاب خردکنی دارید؟ محل مورد نظر را با آرد ذرت گردگیری کنید، که اجازه می دهد که به ترک ها نفوذ کند. شما باید متوجه بهبودی قابل توجهی شوید!

 

چون آرد ذرت رطوبت را جذب می کند، مهم است که آن را در ظرفی که هوا به آن نفوذ نمی کند و در معرض رطوبت قرار نمی گیرد نگه دارید. آرد ذرت باید هم چنین دور از گرمای شدید نگهداری شود. آرد ذرت خود را در یک ظرف دربسته و در مکان سرد و خنک انبار کنید. هنگامی که به درستی انبار شود، آرد ذرت برای مدت خیلی زیادی باقی خواهد ماند.

 

آرد ذرت
 
طعم آرد ذرت در بین انواع دیگر آرد برجسته است. غذاهای پخته شده با آن طعم دلپذیری دارند ، که نیازی به افزودن ادویه جات و ترشی جات ندارند.
در ابتدا ، آرد ذرت منحصراً در غذاهای مردمی که در آمریکای جنوبی و مرکزی زندگی می کردند استفاده می شد. در قرن پانزدهم ، محصولات غلات آمریکای جنوبی به کشورهای اروپایی و آسیایی معرفی شد. و بیش از 6 قرن است که غذاهای مختلف تهیه شده از آرد ذرت با انواع مختلف غذاهای سنتی و گاه ملی در غذاهای اروپایی ، آمریکایی و آسیایی بوده است.

انواع آرد ذرت  و  موارد مصرف آرد ذرت در آشپزی

در شرکتهای تولید آرد ذرت ، سه نوع از این محصول تولید می شود که بیشتر برای پخت و پز استفاده می شود. این انواع عبارتند از:
• آرد درشت - کسر ذرات بین 1-3 میلی متر است.
• متوسط ​​آسیاب آرد را بلغور ذرت ( 0.5-1 میلی متر) می نامند .
• آسیاب خوب این یک آرد کامل است که دارای بافت مخملی مشابه سایر غلات است.
موارد استفاده آرد ذرت در آشپزی
آرد ذرت درشت در تولید شیرینی ، غذای کودک ، غذای رژیمی استفاده می شود. همچنین برای پخت سبزیجات ، ماهی استفاده می شود.
از آرد ذرت متوسط ​​در تولید خوراک دام ، الکل و داروهای دامپزشکی استفاده می شود.
آرد ذرت نرم  در تولید نان و سایر محصولات آردی استفاده می شود ، علاوه بر این ، در تولید غذاهای رژیمی نیز استفاده می شود. همچنین به عنوان یک محصول مستقل (به عنوان فرنی) استفاده می شود.
 

انتخاب و ذخیره سازی  آرد ذرت

برای انتخاب آرد ذرت خوب ، باید به سالم بودن بسته بندی محصول ، تاریخ تولید و بسته بندی و مهمتر از همه ، دوره اجرای آن توجه کنید. بهتر است آرد را در بسته بندی مهر و موم شده خریداری کنید ، زیرا به لطف آن است که آرد خواص مفید خود را برای مدت بیشتری حفظ می کند.
مشخصات  آرد ذرت
آرد باید زرد رنگ باشد
رنگ آرد ذرت باید کمی زرد باشد ، اما در غیر این صورت شبیه آرد گندم است. اگر محصولی را خریداری کرده اید که دارای سایه تیره است ، به این معنی است که آرد ذرت در شرایط  نامناسبی  ذخیره شده است.
آرد ذرت باید کمی شیرین باشد. همچنین آرد با کیفیت خوب نباید به دست شما بچسبد. اگر طعم این محصول تلخ است و به انگشتان شما می چسبد ، نباید آن را بخرید.
در نگهداری آرد ذرت هیچ چیز دشواری وجود ندارد ، کافی است آن را در یک ظرف در بسته   قرار داده و به یک مکان تاریک و خشک ارسال کنید. اگر به طور ناگهانی آفاتی در آرد ظاهر شد ، می توانید با قرار دادن چند سر سیر در بسته به این محصول فله ، از شر آنها خلاص شوید.
 
آرد ذرت

موارد مصرف آرد ذرت در آشپزی

از آرد ذرت در چه غذاهایی استفاده میشود

خیلی راحت می توانید با دستان خود در خانه آرد ذرت درست کنید. برای تهیه آن ، به مقدار لازم دانه ذرت و آسیاب قهوه یا مخلوط کن برقی نیاز دارید. غلات باید به حالت پودر خرد شوند و تمام ، آرد آماده است. اما مهم است بدانید که پس از آسیاب غلات ، خواص کمتری در آن باقی می ماند.
 
با استفاده از آرد ذرت چه غذاهایی می توان تهیه کرد؟  کاربرد آرد ذرت در آشپزی  بقدری متنوع است که به راحتی نمی توان از غذایی نام برد  که ذرت آسیاب شده برای پختن آن مناسب نباشد!
موارد مصرف آرد ذرت در آشپزی
در تهیه غذاهای ملی بسیاری از کشورها از آرد ذرت استفاده می شود.
• آرد خوب اساس انواع غذاهای پخته شده است. نان و پای ، کیک و بیسکویت با افزودن آرد طلایی ترد و معطر تر می شوند.
 
• آرد متوسط - ایده آل برای تهیه نان ، مامالیگای معروف ، طعم بی نظیر تورتیلا و تامال مکزیکی ، نان های تخت و نوشیدنی های سنتی برای کشورهای آمریکای جنوبی.
 
• بخش بزرگی از آرد ذرت ، جوشانده شده در آب یا آب گوشت ، در سراسر جهان مشهور استpolenta ، که اسپانیایی ها و مکزیکی ها به آن افتخار می کنند. آرد ذرت به درستی یک محصول ضروری در آشپزی محسوب می شود. غلات صبحانه سنتی  فقط با آرد ذرت خوب تهیه می شود.
 
در آمریکا تا به امروز ، غذاهای آرد ذرت مورد احترام هستند و اغلب در غذاهای سنتی گنجانده شده است. همانطور که معلوم شد ، تعداد زیادی دستور العمل با افزودن آرد ذرت وجود دارد ، به عنوان مثال: کیک ، خمیر ، پولنتا ، پنکیک  و غیره. محصولات نان به لطف این آرد خاص می توانند طراوت و عطر خود را برای مدت طولانی حفظ کنند.
 
همچنین بر اساس این محصول ، غذاهای کودکان و رژیم غذایی تهیه می شود. در سال دوم زندگی ، فرنی ذرت به عنوان غذای کمکی به نوزادان داده می شود. برای بچه های بزرگتر ، می توانید چیپس های ذرت خوشمزه درست کنید که می تواند رقیبی جدی برای چیپس سیب زمینی باشد.
 
آرد ذرت

آرد ذرت چه تاثیری بر بدن دارد

این محصول با تأثیرگذاری بر بدن انسان، به دلیل داشتن فیبر غذایی بالا، عملکرد دستگاه گوارش را بهتر می کند (100 گرم آرد یک پنجم نیاز روزانه را تامین می کند).

فیبر رژیمی به طور موثر روده ها را تمیز می کند و آنها را از بالاست و باقی مانده های هضم نشده رها می کند.

فیبرها با عبور از اندام های دستگاه گوارش، دیواره های آنها را تحریک می کنند و اثر ماساژ ایجاد می کنند و جریان خون را افزایش می دهند که متابولیسم و ​​پریستالیس را تحریک می کند.

خواص  آرد ذرت

 همه محصولات این دانه دارای انرژی خاصی هستند. آرد دارای تمام خواص مفید غلات کامل است و با موفقیت برای تهیه غذاهای سفره روزانه استفاده می شود و همچنین در زمینه رژیم غذایی و غذای کودک نیز مفید است.
 
ترکیب شیمیایی آرد ذرت حاوی پروتئین ( حدود 7 گرم ) ، چربی ( بیش از 1.5 گرم) ، کربوهیدرات (حداقل 70 گرم) نیست . آرد ذرت سرشار از:
• ویتامین ها - A ، B1 ، B2 ، B6 ، PP ، K است.
• مواد معدنی - پتاسیم ، منیزیم ، فسفر ، آهن ، سلنیوم و مس.
• مونو و پلی ساکاریدها.
• اسیدهای غیر اشباع.
 
با وجود کالری زیاد (80-355 کیلو کالری ، بسته به نوع دانه)وعده های غذایی تهیه شده از آرد ذرت به راحتی هضم می شوند ، برای مدت طولانی اشباع می شوند و منجر به اضافه وزن نمی شوند.
خوردن آرد ذرت به دلیل تعداد زیاد خواص مفید آن بر بدن انسان تأثیر مثبت دارد:
- عملکرد روده را بهبود می بخشد و به دلیل داشتن فیبر زیاد به مقابله با یبوست کمک می کند.
- گردش خون ، عملکرد مغز را بهبود می بخشد و همچنین سیستم عصبی را به لطف مقدار زیاد تیامین بهبود می بخشد.
- سیستم گردش خون را بازیابی می کند ، با مقدار زیادی کلسترول در بدن مبارزه می کند.
- میکرو فلور حفره دهان را پشتیبانی می کند ؛
- کند شدن روند پیری سلول ها ؛
- رشد ماهیچه ها را افزایش می دهد ، بنابراین برای ورزشکاران مفید است.
- عادی سازی ادرار ، تسکین التهاب ؛
- فشار خون را کاهش می دهد ؛
- با استفاده منظم ، رنگ پوست را بهبود می بخشد.
فواید آرد با آسیاب های مختلف توسط نمایندگان طب عامیانه و سنتی مورد استقبال قرار گرفت. غذاهای حاوی آرد ذرت به طور کامل یا جزئی توصیه می شود:
-  برای کند کردن روند پیری بدن - سلنیوم و منیزیم موجود در محصول آنتی اکسیدان های طبیعی قوی هستند.
- برای عادی سازی سیستم گردش خون و تقویت دیواره عروق خونی.
-  برای پاکسازی بدن - فیبر به عادی سازی دستگاه گوارش کمک می کند ، تظاهرات اولیه آتونی روده را از بین می برد.
- برای از بین بردن پیامدهای بیماری کبد ( تمیز کردن پس از هپاتیت) و کلیه ها.
 
آرد ذرت
 
آرد ذرت حاوی مواد حساسیت زا نیست ، بنابراین از آن در فرآیند تهیه ظروف برای تغذیه کودکان خردسال ، افراد مسن و افراد ضعیف شده توسط  بیماری استفاده می شود.
 
آرد ذرت بسیار خوب است و بدن را سریع اشباع و سیر می کند ، بنابراین یک مکمل غذایی عالی است. این برای افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند مناسب است و بنابراین ، بدون شک ، باید در رژیم غذایی آنها گنجانده شود.
 
با کمک آرد ذرت سالم می توانید بدن را تمیز کنید. برای انجام این کار ، شما باید به مدت چهار روز فقط فرنی ذرت بخورید. باید در آب جوشانده شود ، بدون افزودن نمک. این نوع آرد برای روزه داری ، قبل از تعطیلات مناسب است. به طور کلی ، می توانید چنین محصولی را بدون محدودیت بخورید ، نکته اصلی این است که مقدار قند و روغن را محدود کنید.
 
برای دیابت شیرین ، آرد ذرت یک مکمل غذایی مفید است. این غالباً در غذای بیماران با این تشخیص وجود دارد ، زیرا سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. علاوه بر این ، مصرف منظم آرد ذرت به حفظ سطح طبیعی قند خون کمک می کند ، که به دلیل کربوهیدرات های موجود امکان پذیر است. هنگامی که در بدن قرار می گیرند ، برای مدت طولانی تجزیه می شوند ، به همین دلیل قندها دیرتر آزاد می شوند. بر این اساس ، هیچ جهش شدیدی در سطح قند خون وجود ندارد ، که برای افراد مبتلا به دیابت حیاتی است.
 
 ماسک آرد ذرت

استفاده از آرد ذرت در زیبایی

اجزای اصلی آرد ذرت مقدار زیادی ویتامین B است و بنابراین برای استفاده در زیبایی شناسی بسیار عالی است. در بسیاری از دستور العمل های محبوب ، آرد برای پاکسازی آکنه ، صاف شدن چین و چروک ها استفاده می شود و اغلب برای مبارزه با سلولیت استفاده می شود.
 
استفاده در زیبایی
ساخت ماسک های ذرت در خانه کار سختی نیست ، بنابراین هر کسی می تواند از عهده آن برآید. به عنوان مثال ، برای از بین بردن آکنه روی صورت ، لازم است ماسکی تهیه کنید که ابتدا سفیده تخم مرغ را زده و سپس با 3 قاشق غذاخوری آرد ذرت مخلوط کنید تا یک مخلوط  واحد به دست آید. مخلوط آماده شده به منطقه مشکل اعمال می شود و 20 دقیقه باقی می ماند. سپس آنها را با آب گرم بشویید. و برای از بین بردن سلولیت ،  لازم است مناطق مشکل دار را با اسکراب آب آلوئه و آرد ذرت (3 قاشق غذاخوری آرد ، 2 قاشق غذاخوری آب آلوئه) به مدت 20 دقیقه ماساژ دهید. سپس باید آن را بشویید. تنها پس از 10 بار می توان تأثیر آن را مشاهده کرد.
 
آرد ذرت

موارد منع مصرف آرد ذرت

در کنار مزایا و فواید ذکر شده، نباید از برخی خواص آرد ذرت غافل شد که می تواند باعث تشدید وضعیت سلامت مصرف کننده این محصول شود. ویژگی های زیر را باید در نظر داشت:

 

- آرد ذرت تأثیر منفی بر بدن دارد و در صورت ترومبوز فرد می تواند به آن آسیب برساند. همچنین ، برای افرادی که دارای وزن کم هستند توصیه نمی شود ، زیرا این محصول به افزایش وزن کمک نمی کند. این محصول برای افرادی که زخم معده دارند منع مصرف دارد. افرادی که مستعد انواع مختلف آلرژی هستند نیز نباید از این محصول سوء استفاده کنند.
 
- در دوران بارداری یا شیردهی ، آرد ذرت را می توان مصرف کرد ، نکته اصلی این است که نباید از این محصول سوء استفاده کنید تا به کودک آسیب نرسانید.

- محصولات ساخته شده از آرد ذرت به افزایش لخته شدن خون کمک می کند ؛ این خاصیت غلیظ کننده تشکیل لخته های خون را آغاز می کند. بنابراین، افراد مستعد ترومبوفلبیت باید مصرف محصولات ذرت را محدود یا حتی بهتر است از آن اجتناب کنند.
- فقط دوزهای حداقل مجاز به مصرف محصولات ساخته شده از آرد ذرت برای کسانی است که از بیماری های گوارشی رنج می برند، زیرا ذرت آسیاب شده می تواند بیماری های گوارشی را تشدید کند، افزایش خروج صفرا را تحریک کند و به ایجاد اشکال مزمن بیماری های دستگاه گوارش کمک کند.
- بیمارانی که مستعد دیاتز و تظاهرات آلرژیک هستند باید مراقب باشند: این آرد را با احتیاط در رژیم غذایی خود بگنجانند تا باعث واکنش دردناک بدن به عواقب استفاده از کود در هنگام رشد ذرت نشوند.
- در دوره بعد از عمل، مصرف غذاهای ذرت مخصوصاً در روزهای اول برای بیماران توصیه نمی شود.
- برای کسانی که کمبود وزن دارند، از کم اشتهایی شکایت دارند یا بی اشتهایی دارند، محصولات مبتنی بر آرد ذرت منع مصرف دارند.

 
cut-loaf.jpg
 

درمان خانگی با آرد ذرت

درمان با آرد ذرت از دیرباز در دستور  طب سنتی بوده است! این محصول به مقابله با بسیاری از بیماری ها و همچنین تسکین علائم برخی از آنها کمک می کند. این می تواند به کاهش فشار خون کمک کند و همچنین به عنوان یک داروی ادرارآور و به عنوان یک داروی التهابی مورد استفاده قرار می گیرد. در جدول زیر چندین گزینه برای درمان برخی بیماری ها با آرد ذرت ذکر شده است.

فشار خون بالا

250 میلی لیتر آب گرم ، 1 قاشق غذاخوری آرد ذرت.آب داغ را با آرد مخلوط کرده و بگذارید 1 روز دم بکشد.مخلوط حاصل از قوام مایع را  در جرعه های کوچک میل کرد.  تا فشار کاهش یابد.
یا
350 میلی لیتر آب ، 2 قاشق غذاخوری آرد ذرت . شما باید مواد ذکر شده را مخلوط کنید. در وعده های کوچک در طول روز مصرف کنید.
یا
برای بیماران مبتلا به فشار خون، حدود 30 گرم از آرد ذرت را در 200-250 گرم آب داغ عصر دم کرده، تا صبح دم کنید تا کل ترکیب را با معده خالی در جرعه های کوچک صبح بنوشید.
یا
می توانید فشار را به این ترتیب کاهش دهید - 2 قاشق غذاخوری را در 1/3 لیتر آب جوش دم کنید. چند بار در طول روز، تقریباً 50 گرم از دم کرده حاصل را بنوشید.

التهاب مثانه

25 گرم آرد ، 0.5 میلی لیتر آب داغ. آرد را در آب بریزید و آن را به مدت 25 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید. قبل از هر وعده غذایی 35 گرم مصرف کنید.
 
داروی تهیه شده از 0.5 لیتر آب جوش که روی حرارت ملایم به مدت 20 تا 30 دقیقه با هم زدن مداوم جوشانده شده است به تسکین روند التهابی مثانه کمک می کند.  2 قاشق غذاخوری قبل از هر وعده غذایی تا زمانی که علائم متوقف شود.
برای جلوگیری از تشکیل و رشد سنگ کلیه، توصیه می شود 2 قاشق غذاخوری سه بار در روز از مخلوط را بنوشید.

سنگ کلیه

1 قاشق غذاخوری آرد ، 2 قاشق غذاخوری آب گرم آرد را در آب بریزید.3 قاشق غذاخوری 3 بار در روز مصرف کنید.
 

التهاب کبد

25 گرم آرد ، 15 گرم گل آفتابگردان و گل بنفشه ، 15 گرم توت فرنگی وحشی ، 3 قاشق غذاخوری  آب گرم.آرد و گلها را در آب بریزید و بگذارید 25 دقیقه بماند. 20 دقیقه قبل از غذا مصرف شود. دوره درمان 20 روز است.
یا
اگر کبدتان ملتهب است، می‌توانید دستور تهیه گل‌های توت‌فرنگی، بنفشه و آفتابگردان له شده را امتحان کنید (از هر بوته 15 گرم و 1 قاشق غذاخوری آرد ذرت، در 1/2 لیتر آب جوش ریخته و حداقل به مدت نیم ساعت دم کنید). سه بار در روز قبل از غذا (نیم ساعت قبل از غذا ) به مدت 3 هفته متوالی مصرف شود.
 

کاربر گرامی اگر ذرت کبابی روی ذغال را دوست ذارید مقاله ذرت کبابی یا كنسرو شده: كدام ذرت سالم تر است و آیا می توان آن را غذا نامید؟ را بخوانید. 

نظرات

۱۴۰۲/۸/۱۱ ترکیبات شیمیایی آرد ذرت تأثیر مفیدی بر متابولیسم دارد و با وعده های غذایی منظم حاوی آرد ذرت، بدن سالم تر می شود. به لطف خواص مفید این محصول، مصرف کنندگان تغییرات مثبتی را تجربه می کنند: با خوردن آرد ذرت عواقب یبوست یا انسداد در دستگاه گوارش کاهش می یابد....... عملکرد سیستم ادراری عادی می شود....... عواقب اختلال در فعالیت دستگاه تناسلی ادراری ناشی از فرآیندهای التهابی از بین می رود........ گردش خون بهبود می یابد ، بدن به طور فعال خود را از کلسترول پاک می کند، کاهش مداوم فشار خون وجود دارد........ فرآیندهای ذهنی تحریک می شوند ، حافظه بهبود می یابد و وضعیت سیستم عصبی مرکزی عادی می شود........ با خوردن آرد ذرت بدن جوان می شود ، روند پیری کند می شود، پوست شاداب تر و انعطاف پذیرتر می شود، موها سالم تر می شوند و ناخن های شکننده از بین می روند........ با داشتن محتوای کالری بالا، آرد ذرت در رژیم غذایی برای دیابت و همچنین برای افرادی که به دلایل زیر مبتلا به چاقی تشخیص داده شده اند مجاز است: فیبر رژیمی موجود در آرد قادر است دستگاه گوارش را به طور کامل از مواد اضافی پاک کند، آنها همچنین می توانند از تجزیه آهسته و جذب آهسته کربوهیدرات ها اطمینان حاصل کنید، در نتیجه جهش ناگهانی در سطح قند خون بیمار وجود ندارد.

۱۴۰۲/۸/۱۱ آرد ذرت را حتی در شرایط ایده آل به مدت حداکثر شش ماه نگهداری کنید . هنگام خرید به تاریخ انقضا و زمان بسته بندی دقت کنید. آرد ذرت تولید شده 6 ماه قبل از خرید بر اساس مدت زمان مشخص شده برای حفظ خواص مفید خودداری کنید.

۱۴۰۲/۸/۱۱از نظر رنگ، آرد ذرت باکیفیت زرد است ، اما ممکن است دارای رنگ آبی، قرمز یا سفید نیز باشد. ظاهر رنگ های تیره یا چسبندگی در لمس نشان دهنده خرابی محصول ذرت است. تلخی مزه نیز نشان دهنده فساد محصول است، تنها طعم شیرین نشان دهنده کیفیت محصولات ذرت است.

۱۴۰۲/۸/۱۱ساختار شیمیایی آرد ذرت خواص مفیدی برای سلامت انسان دارد. آنها به دلیل وجود تعدادی اسید آمینه هستند. تجزیه و تحلیل ترکیب آن نشان دهنده وجود آرژنین و والین، لوسین و هیستیدین، ایزولوسین و لیزین، متیونین و فنیل آلانین، ترئونین و تریپتوفان است.

۱۴۰۲/۸/۱۱موارد مصرف آرد ذرت .......... از آرد ذرت در تهیه سوسیس و کالباس و دم کردن استفاده می شود. آرد ذرت فرآیندهای تخمیر را کند می کند، بنابراین محصولات حاوی آن برای مدت طولانی تازه می مانند

۱۴۰۲/۸/۱۱آرد ذرت برای چی استفاده میشه ........یک مورد استفاده کاربردی و غیرمنتظره از آرد ذرت در ماهیگیری است. ماهی های آب شیرین با استفاده از خمیر های آرد ذرت به خوبی صید می شوند.

۱۴۰۲/۸/۱۱ذرت یکی از پرمعامله ترین محصولات غلات در جهان است.بخش عمده ذرت تولید شده در جهان صرف خوراک دام می شود، اما این واقعیت به هیچ وجه بر اهمیت آن برای اقتصاد بسیاری از کشورها تأثیر نمی گذارد.

۱۴۰۲/۸/۱۱ارد ذرت چه کاربردی دارد .........اغلب، آرد ذرت را با آرد گندم مخلوط می کنند تا طعم غذاهای روزمره را متنوع کرده و فوایدی به آن ها اضافه کند. نان و محصولات شیرینی پزی با این اضافه ترد و ترد تر می شوند. همچنین اغلب برای افزایش خواص مفید و رسیدن به رنگ زیبای محصول به پاستا اضافه می شود.

۱۴۰۲/۸/۱۲فواید آرد ذرت برای انسان تنها در عرض چند روز پس از مصرف ظاهر می شود. این نوع آرد به حذف چربی های اضافی از بدن کمک می کند که باعث درخشندگی و سلامت پوست می شود. علاوه بر این، آرد ذرت روند پیری را کند می کند.

۱۴۰۲/۸/۱۲جای تعجب نیست که آرد ذرت اغلب در غذاهای رژیمی و رژیم های غذایی برای کاهش وزن یافت می شود. آرد ذرت حاوی ویتامین E است که از پوست و موی سالم حمایت می کند، ویتامین های B که مسئول تحمل آسان استرس هستند و ویتامین A که تغذیه چشم را تامین می کند.

۱۴۰۲/۸/۱۲آرد ذرت منبعی از مقدار باورنکردنی از اجزای مفید است. حاوی فیبر است که تأثیر مفیدی بر هضم دارد و از نظر پروتئین، چربی و کربوهیدرات کاملاً متعادل است. آرد ذرت به راحتی قابل هضم و بدون گلوتن است، به عبارت دیگر برای افرادی که رژیم غذایی بدون گلوتن (بیماران سلیاک ) دارند مناسب است.

۱۴۰۲/۸/۱۲کالری آرد ذرت 331 کیلو کالری است. در هر 100 گرم محصول، 7.2 گرم پروتئین، 1.5 - چربی، 72.1 - کربوهیدرات وجود دارد. این مقدار از مواد مغذی محصول را بسیار رضایت بخش، اما در عین حال رژیمی می کند.

۱۴۰۲/۸/۱۲آیا می دونستید آرد ذرت طلا داره؟ آرد ذرت حاوی ویتامین های B (B1، B2) و همچنین A، E و PP، بتا کاروتن، پتاسیم، منیزیم و فسفر است. علاوه بر این، برخلاف سایر محصولات آردی، حاوی عنصر کمیاب مانند طلا است. البته مقدار آن حداقل و به نسبت میکروسکوپی موجود است، اما حتی مقدار موجود نیز تأثیر مفیدی بر عملکرد مغز دارد.و تأثیر مفیدی بر عملکرد تمام سیستم های بدن انسان داشته باشد. آرد ذرت سرشار از آهن، سدیم و کلسیم است.

۱۴۰۲/۸/۱۲درست مانند آرد نخود ، طعمه بسیار جذابی برای ماهی های آب شیرین است.

در ادامه بخوانید...

ترفندهای آرایشی که هر خانمی باید بداند

در

همه ما آرایش می کنیم (حداقل گاهی اوقات) اما آیا تکنیک شما، بهترین نتیجه ممکن را می دهد؟ (سیارک) برخی نکات ساده ارائه می دهد تا از استفاده کانسیلر یا برنزکننده و ریمل درست مطمئن شویم.


کانسیلر


هرگز کانسیلر یا کرم پودر را برروی پلک های خود استفاده نکنید، باعث می شود که آرایش چشمهای شما چین دار شود.


کرم پودر


اگر می خواهید پوشش کامل داشته باشید، از انگشت خود برای مصرف کرم پودر استفاده کنید و اگر می خواهید جلای بیشتر و پوشش متوسط تا کامل داشته باشید، از برس استفاده کنید.(سیارک

پودر


هر جا که حالت درخشندگی دارد از پودر استفاده کنید که منطقه T می باشد.

برنز کننده


باید از برنز کننده در قسمت گردن، صورت و سینه استفاده کنید تا رنگ پوست خود را یکدست کنید. یک گام به عقب برداشته و مطمئن شوید که رنگ ها یکدست شده است.


رژ گونه

به هنگام استفاده از صورتی مات، ابتدا لبخند بزنید و سپس شروع به اعمال رژ گونه کنید، آن را به سمت بالای گوش ادامه دهید، سپس به سمت خط فک بکشید.

خط ابرو


همیشه از مداد ابرو یا پودر برای بخش بالای ابرو استفاده کنید تا صورت خود را پرجلوه کنید.

رژ لب

اگر می خواهید مطمئن شوید که رژ لب از کناره لب یا گوشه های لب به بیرون نمی زند، آن را با فشار و محکم روی لب های خود بکشید. (سیارک

سایه چشم

همیشه با سایه پایه شروع کنید که با کمترین تن پوست صورت شما هماهنگ است و از مژه تا ابرو را بپوشانید. باید از این سایه پایه استفاده کنید تا مطمئن شوید که سایه تیره بالای مژه شما به سمت بالا دارای ترکیب مناسبی باشد.

خط چشم

به جای اینکه مستقیم به آینه نگاه کنید، تا جاییکه می توانید نزدیک به آیینه بایستید، سرخود را بالا بگیرید و چانه خود را به سمت آیینه بیاورید. به هنگام کشیدن خط چشم می خواهید پایین نگاه کنی، از گوشه درونی شروع کرده و تا بیرون آن ادامه دهید.

ریمل

زمانیکه از ریمل استفاده می کنید، حرکات سریع و نرم انجام ندهید، بلکه ریمل را از سمت ریشه پلک ها و با حرکت زیگزاگی به سمت بالا بکشید.(سیارک

 

زیبایی حق شماست،زیبا و جوان بمانید و نظرات خود را در رابطه با این پست با ما به اشتراک بگذارید...

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترفند هایی در آشپزخانه

در

دانش زنان خانه دار که در طول سالها جمع شده بسیار شگفت آور است. با دانستن فقط چند راز ، شما نه تنها می توانید با پخت و پز و چگونگی پخت غذا را بیاموزید ، بلکه می توانید مواد غذایی را نیز ذخیره کنید و باعث شود تا زود از بین نروند. آشپزی هنری است که نیاز به صبر و حوصله و ساعت ها تمرین دارد. استفاده از دستورالعمل های مناسب تضمین تسلط در این موضوع نیست: شما باید بدانید که چگونه مواد غذایی را به درستی ذخیره کنید و همچنین بتوانید از ترفندهای مختلف برای سهولت در پخت و پز استفاده کنید.

sayarak.com  نکاتی را منتشر می کند که به شما کمک زیادی در آشپزخانه می کند به طوری که ماندن در آن به یک لذت بزرگ تبدیل می شود.

 

در صورتی که برای باز کردن یخ گوشت منجمد عجله دارید کمی سرکه سفید  روی گوشت بریزید این  به ذوب شدن یخ گوشت کمک می کند و همچنین باعث ترد  شدن گوشت می شود.(مخصوصا برای استیک) 

 

 

اگر بخاطر پخت و پز و شستشوی طولانی مدت، تابه آلومینیوم  یا قابلمه کدر شده و درخشش اولیه اش را از دست داده با این روش قابلمه را تمیز نمایید. آن را با آب پر کنید،  مقداری پوست سیب به آب اضافه کرده و آن را به جوش آورید.غلاوه بر درخشان شدن قابلمه آلومینیومی ، آشپزخانه هم عطر دلپذیر سیب را می گیرد.

 


اگر سبزیجات پژمرده شده اند.مقداری آب سرد با یک قاشق سرکه در طرفی ریخته و سبز هارا برای یک ساعت بگذارید خیس بخورند به سرعت طراوت اولیه را بدست می آوردند.  (سیارک)

 

هر گونه بوی سوختنی در آشپزخانه با گذاشتن یه ظرف کم عمق پر شده از سرکه سیب به مدت یک شب از بین می رود. 

 

چگونه دو لیوان شیشه ای را از هم جدا کنیم  ؟ دوتا لیوان توهم گیر کرده 
اگر دو لیوان در کابینت داخل هم گیر کرده اند ، درآمدون دو لیوان از هم ؟ مشکل خاصی وجود ندارد.این در درس علوم آمده است.  دو لیوان شیشه ای در هم گیر کرده اند چگونه آنها را از هم جدا کنیم علوم هفتم  . لیوان بالا را با یخ، و لیوان پایین را در یک کاسه کوچک آب گرم بگذارید. لیوان پایین منبسط و لیوان بالا منقبض شده براحتی از هم جدا می شوند. (دوتا لیوان توهم گیرنده کرده است)

 

دو لیوان شیشه ای در هم گیرنده اند و چگونه آنها را از هم جدا کنیم

چگونه دو قابلمه را از هم جدا کنیم

یک روش فوق العاده سریع برای جدا کردن 2 کاسه یا 2 قابلمه  که با هم گیر کرده اند
مرحله 1 - ظرف/کاسه را با آب گرم شیر پر کنید.
مرحله 2 - یخ را داخل کاسه بالا قرار دهید و 2 کاسه را داخل آب داغ قرار دهید.
مرحله 3 - کمی کاسه ها را تکان دهید و کاسه بالایی به آسانی بیرون می آید.

سینک ظرفشویی را با آب داغ پر کنید
مقداری یخ و آب سرد در قابلمه بالا بریزید.
چگونه دو قابلمه را از هم جدا کنیم
قابلمه زیرین را در آب داغ قرار دهید.
قابلمه بالا سرد و منقبض می شود ،
قابلمه زیرین گرم و منبسط می شود.
آنها باید در عرض چند دقیقه از هم جدا شوند.

در قابلمه گیر کرده  را چگونه در آوریم؟ به یک طرف در قابلمه ضربه بزنید تا درب به حالت عمود درآید کمی به راست و چپ تکان دهید تا در آزاد شود .کمی روغن پخت وپز هم کمک می کند با قطره چکان کم روغن دور درب بریزد.

در قوری گیر کرده 

آیا سعی کرده اید آنها را زیر آب واقعاً گرم قرار دهید یا آب جوش را روی آنها بریزید؟هر دو ، و فضای بین آنها گسترش می یابد.

 

یک بار در هفته یا بیشتر، ماشین ظرفشویی  را بصورت خالی  با یک فنجان سرکه که در داخل  آن می گذارید ، روشن نمایید تا برنامه شستشو را انجام دهد . شما می توانید سرکه را در یک ظرف کوچک در قفسه بالا قرار دهید، و یا در پایین ماشین ظرفشویی بریزید. با این روش هر گونه باقی مانده مواد غذایی و بوی نامطبوع در ماشین شما از بین می رود.

 

 

برای تازه تر ماندن کاهو و سبزی در یخچال بعد ازشستشوی سبزی و رفتن آب اضافی آن ، لابلای سبزیجات را حوله کاغذی بگذارید تا آب باقی مانده را جذب کند در غیر اینصورت آب باقی مانده در لابلای سبزی ها باعث پلاسیدگی آنها می شود.بعد سبزی ها را دریک کیسه Ziplock گذاشته و در یخچال نگهداری نمایید.

 

 

زمانی که موز بصورت خوشه ای ذخیره شود، سریعتر می رسد برای  به تعویق انداختن رسیده شدن موز  ، آنها را از همدیگر جدا نمایید. (سیارک)

 

 

برای آبگیری حداکثر ازمیوه های خانواده مرکبات مانند لیمو ، مایکروویو  یک راه آسان برای استخراج حداکثر آب است. لیمو را  به مدت 15-20 ثانیهدر مایکروویو بگذاریدو بعد  با کف دست خود راروی یک سطح صاف بغلتانید.

 

 

 از فولاد ضد زنگ( stainless steel)، شما می توانید برای خلاص شدن از شر بوی غذایی  هایی مثل سیر، پیاز، و یا ماهی دست های خود استفاده کنید. با و مالش ظرفی از جنس فولاد ضد زنگ( stainless steel) بین دست های خود ، از شر بو خلاص شوید.

 

 

و به این ترتیب می توانید سبدهای زیبایی برای میوه یا دسر درست کنید

سبدهای زیبا

 

برای اینکه آووکادو سیاه نشود ، سرکه سیب را بپاشید و یا با برش پیاز ذخیره کنید.

 آووکادو

 

صبحانه دلچسب برای آقایان: بیکن و تخم مرغ را به یک ظرف پخت اضافه کنید و سپس سرخ کنید.

بیکن و تخم مرغ

بیکن و تخم مرغ

آناناس باید وارونه نگهداری شود ، سپس آنها به سرعت رسیده و شیرین می شوند.

 

آناناس

 

برای آزمایش طراوت تخم مرغ ها ، آنها را در یک ظرف عمیق آب سرد قرار دهید. اگر آنها در حالت افقی در پایین قرار داشته باشند ، بسیار تازه هستند. تخم مرغ هایی که کمی با زاویه مبهم به سمت بالا چرخش کرده اند ، تازه و باطراوت نیستند ، اما هنوز هم می توان از آنها در پخت و پز غذاهای گرم استفاده کرد.تخم مرغ ها یی که روی سطح شناور هستند خراب شده و قابل خوردن نیستند! توصیه می کنیم هرچه سریعتر از شر آنها خلاص شوید.

تخمها به سطح شناورند زیرا با گذشت زمان رطوبت داخل از طریق پوسته تبخیر می شود و فضای "آزاد" حاصل با هوا جایگزین می شود. هرچه هوای داخل تخم مرغ بیشتر باشد ، بیشتر شناور می شود. و البته قدیمی تر است.

 

تخم مرغ

 

تخم مرغ را می توان تا 15 روز در یخچال تازه نگه داشت. در بخش  BioFresh یخچال های LIEBHERR ، آنها بهترین خصوصیات خود را برای مدت زمان طولانی تر - برای 45 روز حفظ می کنند.

 

چغندر

 

هر کسی که حداقل یک بار چغندر پخته باشد ، تأیید می کند که این روند ممکن است 4 ساعت طول بکشد. اما تعداد کمی از مردم می دانند که این روند می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. اگر چغندرها را در آب جوش قرار دهید ، می توان فرآیند پخت را به یک ساعت کوتاه کرد. اما آشپزها می دانند که چغندر را حتی سریعتر بپزند. لازم است چغندرها را به مدت 30 دقیقه در آب جوش بجوشانید و سپس آب آن را تخلیه کرده و به مدت 15 دقیقه زیر یک جریان آب سرد قرار دهید (هرچه سردتر بهتر باشد). اختلاف دما چغندر را به آمادگی می رساند. و کل فرآیند 50 دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید. اگر لازم است چغندرها را حتی سریعتر بجوشانید ، آنها را روی حرارت زیاد قرار دهید ، بدون اینکه آن را کم کنید یا قابلمه را با درپوش بپوشانید. آب باید زیاد باشد ، باید 8 سانتی متر ریشه ها را بپوشاند. پس از 15 دقیقه ، چغندرها را به مدت 5-10 دقیقه زیر آب یخ قرار دهید.

20141807180423.jpg

 

تخم مرغ های مخلوط شده اغلب صاف و از نظر ظاهری زیاد اشتها آور نیستند. سرآشپزهای حرفه ای یک راز می دانند: برای اشتها آور شدن تخم مرغ ها ، باید 1-2 قاشق غذاخوری آب سرد به تخم مرغ ها اضافه کنید و توده را خوب بزنید.

 

20141807180447.jpg

هیچ کس از روند برش دادن پیاز خوشش نمی آید ، به این دلیل که نگه داشتن آن در دست بسیار دشوار است. اما تعداد کمی از مردم می دانند که اگر هنگام پوست گرفتن پیاز ، دم را جدا نکنید ، پیاز را می توان خیلی سریعتر برش داد و آن را با همان دم نگه داشت. سپس می توان آنها را به سادگی دور انداخت.

20141807180508.jpg

اگر خانواده شما عاشق پای کلم یا هر غذای دیگری هستند که حاوی این سبزیجات سالم است ، باید از راز زیبایی آن بدانید. کلم را برای پر کردن خرد کنید ، روی آن آب جوش بریزید ، سپس یک دقیقه روی آن آب سرد بریزید. در ماهیتابه تفت دهید یا بپزید. به لطف این ترفند ساده کلم قهوه ای نخواهد شد.

20141807180523.jpg

برای سفید و له نشدن برنج ، آن را فقط در آب نمک در حال جوش ریخته ، چند قطره آب لیمو یا اسید سیتریک محلول در آب اضافه کنید. روی ظروف جوشاندن برنج را نپوشانید. فقط در این حالت رنگ سفید ایده آل خود را حفظ می کند.

20141807180542.jpg

فکر می کنید فقط کالاهای پخته شده صنعتی که توسط آشپزهای حرفه ای تهیه می شود می توانند به زیبایی خوش بدرخشند؟ برای درخشش پای و نان های بسته ، آنها را قبل از پخت با تخم مرغ ، شیر ، آب قند چرب می کنند. با تشکر از این ، براقیت اشتها آور روی کیک آماده ظاهر می شود. بهترین درخشش در هنگام روغن کاری با زرده حاصل می شود.

20141807180554.jpg


ماریناد های بسیار متنوعی وجود دارند که به گوشت طعم لطیف می دهند و آن را بسیار نرم می کنند. یکی از این موارد ماریناد کیوی است. گوشت گاو را 2 ساعت قبل از سرخ شدن در کیوی ، ادویه و مخلوط شکر خیس کنید. اما مهمتر از همه ، گوشت را برای مدت طولانی در چنین ماریناد نگه ندارید ، در غیر این صورت گوشت شما به یک خمیر تبدیل می شود.

20141807180600.jpg

اگر گوشت چرخ کرده را مخلوط کنید خوشمزه ترین کتلت ، پنکیک سیب زمینی و سایر غذاهای پایه چرخ شده بسیار خوشمزه تر می شوند. به عنوان مثال ، می توانید سیب زمینی خام رنده شده ، هویج به کتلت اضافه کرده و پنیر رنده شده و خردل را داخل پنکیک سیب زمینی بریزید.

 

11 عادت بد آشپزی که باعث می شود به خود و غذایتان شک کنید

 عادت بد

 

افسوس ، شما نمی توانید خود را در برابر اشتباهات بیمه کنید ، به ویژه در مورد آشپزی. و در اینجا حتی موضوع دستور العمل ها و محصولات جدیدی نیست که برای اولین بار با آنها روبرو می شویم ، بلکه عاداتی است که آنقدر در ذهن ما جا افتاده است که ما آنها را از قبل به عنوان قوانین تزلزل ناپذیر درک می کنیم. sayarak.com به منظور محافظت از زنان خانه دار در برابر شکست احتمالی آشپزی ، در مورد آنها با جزئیات بیشتری صحبت می کند.

قرار دادن غذاهای یخ زده در یک ماهیتابه داغ

کتلت

ابتدا کتلت ها باید یخ زدایی شوند.

این امر به ویژه در مورد ماهی منجمد ، گوشت ، محصولات نیمه آماده ، به عنوان مثال ، کتلت صادق است. به جای اینکه یخ را کمی باز کنیم یا حداقل یخ را جدا کنیم ، بلافاصله غذا را در یک ماهیتابه داغ می گذاریم یا سرخ می کنیم. نتیجه واضح است - هنگامی که یخ باز می شود ، روغن شروع به پاشیدن در همه جهات می کند ، که مملو از عواقب ناخوشایند ، به ویژه سوختگی است.


ماکارونی را بعد از جوشاندن آبکشی کنید

ماکارونی

اگر ماکارونی را بشویید ، تمام نشاسته از بین می رود.


مادران و مادربزرگ ها این "ترفند" را به ما آموختند ، آنها می گویند ، اگر ماکارونی تمام شده را آبکشی کنید ، آنها به هم نمی چسبند. شاید در  زمانی که طیف وسیعی از ماکارونی که هر چه می جوشد خمیر نمی شود، موجود نبود ، این ترفند مربوط بود. با این حال ، در حال حاضر در فروشگاه ها مجموعه زیادی از انواع سخت ماکارونی وجود دارد که به هم نمی چسبند و بنابراین نیازی به آبکشی اضافی با آب ندارند. در فرایند شستشو ماکارونی  نشاسته را از دست می دهد که به جذب بهتر سس کمک می کند. بنابراین معلوم می شود که به جای یک غذای کامل ، دو ماده جداگانه روی میز می گذارید که عملاً با یکدیگر تداخل ندارند: اسپاگتی - جداگانه ، سس گوجه فرنگی - جداگانه.

توجه: اگر نگران این هستید که ماکارونی در حین پخت به هم بچسبد ، مراقب آب کافی باشید ، در چند دقیقه اول آن را هم بزنید و همچنین محصولاتی را از تولیدکنندگان معتبر انتخاب کنید.


 قرار دادن سیر در تابه ای با پیاز

 پیاز

سیر بسیار سریعتر از پیاز سرخ می شود.


در بسیاری از دستور العمل ها ، می توانید این نکته را بیابید که سیر و پیاز باید خرد شوند و همزمان در تابه بریزید. در نتیجه ، ظرف طعم ناخوشایندی پیدا می کند ، زیرا پختن پیاز زمان زیادی می برد و سیر بلافاصله می سوزد. برای جلوگیری از این امر ، سیر را در وسط یا بهتر است در انتهای سرخ کردن قرار دهید. سپس سیر عطر خود را کاملاً آشکار می کند و به غذای آماده  تندی می دهد.

 آرد را الک نمی کنید

dobavit-muku-v-testo.jpg

آرد الک شده باعث خمیر پف کردن خمیر می شود

 

بسیاری از زنان خانه دار صمیمانه معتقدند که برای گرفتن سبوس باید آرد را الک کرد. و از آنجا که فروشگاه ها معمولاً محصولات با کیفیت خوب و بدون ناخالصی خارجی را ارائه می دهند ، الک کردن به اتلاف وقت تبدیل می شود. با این حال ، متخصصان آشپزی با تجربه می دانند که به هیچ وجه نمی توانید از این مرحله بگذرید. طی فرآیند الک کردن ، آرد با اکسیژن اشباع شده و توده هایی از آرد که اغلب در بسته ها یافت می شوند باز می شوند. در نتیجه ، خمیر پفی  و پفی تر می شود و محصولات پخته شده به معنای واقعی کلمه در دهان شما آب می شوند.


غذا را مرتب هم می زنید

غذا

دسته ای از مواد غذایی وجود دارد که واقعاً باید در حین پخت به طور مداوم هم زده شوند. اما اگر این اطلاعات در دستور غذا ذکر نشده است ، نباید با یک کاردک در دست روی تابه بایستید. اجازه دهید مواد به طور معمول برشته شوند ، شکل و رنگ دلخواه را بدست آورید. در غیر این صورت ، نمی توانید یک غذای درجه یک رستورانی بپزید. بنابراین شما فقط محصولات را تغییر شکل می دهید.

کیک را بلافاصله پس از پخت می برید

کاپ کیک

بعد از خنک شدن کامل کیک را برش بزنید


نمی توان همه محصولات پخته شده را مستقیماً از ورقه پخت برداشت و بدون انتظار برای سرد شدن ، برش داد. ما موافقیم که مقاومت در برابر عطرهای نفس گیر که در آشپزخانه پراکنده شده اند بسیار دشوار است ، اما همه چیز زمان خود را دارد. در کیک ها باید به خصوص صبور باشند. واقعیت این است که یک شیرینی داغ هنگام برش شکل خود را از دست می دهد و علاوه بر این ، شما فرصت احساس طعم کامل غذا را از دست می دهید. کاپ کیک ها معمولاً گرم یا سرد مصرف می شوند و برخی از آنها در روز دوم بسیار خوشمزه تر می شوند.

گوشت را در یک ماهیتابه نچسب سرخ می کنید

skovoroda-s-keramicheskim-pokrytiem-na-p.jpg

گوشت در یک ماهیتابه نچسب قهوه ای نمی شود.


با وجود مزایای بسیار زیاد ظروف نچسب ، هیچ سرآشپز حرفه ای یک ماهیتابه نچسب را برای سرخ کردن گوشت انتخاب نمی کند. دلیل این دسته بندی این است که ماهیتابه نچسب  کمتر از مثلاً یک تابه چدنی گرم می شود ، بنابراین شما حتی نمی توانید رویای یک پوسته ترد را در خواب ببینید. ظروف نچسب برای تخم مرغ های همزده یا پنکیک ایده آل هستند ، اما برای استیک ، بال و .... بهتر است یک تابه گریل یا چدنی انتخاب کنید.


سبزیجات را داخل آب سرد نمی گذارید

سبزیجات

اگر به سبزیجات پخته با آب یخ شوک وارد نشود  رنگ پریده و بی مزه می شوند

 

سبزیجات روشن و ترد مانند رستوران؟ اگر یک راز کوچک را بدانید ، این امکان پذیر است. سرآشپزهای حرفه ای سبزیجات را حدود شش دقیقه پس از جوشاندن در آب یخ قرار می دهند. چنین "شوکی" به آنها اجازه نمی دهد رنگ اصلی خود را از دست بدهند. اگر فقط مارچوبه یا کلم بروکلی را در آب جوش بپزید و سپس روی بشقاب بگذارید و روی میز بگذارید ، شل ، تیره و کاملاً ترد می شوند. و نیازی به صحبت در مورد مزایای آنها نیست - پخت و پز طولانی مدت تمام ویتامین ها و مواد معدنی که بخشی از سبزیجات هستند را از بین می برد.


تخم مرغ ها را داخل کاسه  پخت می شکنید و به کار  ادامه دهید

 تخم مرغ

پوسته می تواند همراه با تخم مرغ وارد خمیر شود

حتی اگر شکستن تخم مرغ را تا حد امکان ماهرانه و دقیق انجام داده اید ، باز هم یک تکه پوسته می تواند به کاسه ای از خمیر یا گوشت چرخ کرده وارد شود. بهتر است تخم مرغ را با چاقو در یک کاسه جداگانه بشکنید ، مطمئن شوید که تازه است و طبیعی به نظر می رسد ، پوسته ها را بررسی کنید و سپس با سایر مواد به ظرف اضافه کنید. این کار باعث می شود کل ظرف را با یک حرکت اشتباه خراب نکنید.

 

غذا را یخ زدایی نمی کنید

گوشت

برای یخ زدایی باید به گوشت چرخ کرده زمان داد.


همه زنان خانه دار وقت و حوصله ندارند تا یخ غذا های فریزری را باز کنند ، مخصوصاً اگر تازه از سر کار به خانه آمده اند و شام باید حداکثر در یک ساعت روی میز باشد. بنابراین معلوم می شود که به جای یک استیک آبدار و نرم ، یک تکه گوشت سرخ شده به طور ناهموار روی بشقاب قرار می گیرد ، از بیرون سوخته و از داخل خام است. اگر چنین نتیجه ای نمی خواهید ، گوشت را عصر از فریزر خارج کرده و به مدت یک روز روی قفسه یخچال قرار دهید. در این مدت ، زمان برای یخ زدایی خواهد داشت ، به این معنی که گوشت به طور مساوی سرخ می شود. سعی نکنید با غوطه ور کردن غذای یخ زده در آب داغ ، این روند را تسریع کنید.


غذا را زیاد می جوشانید

سوپ


شعله را بیش از حد زیاد نکنید: ظرف باید در حد نزدیک به جوش پخته شود ، اما نجوشد و قل نزند. اگر همه شرایط برآورده شود ، هر دو ثانیه حباب های مایع روی سطح منفجر می شود ، در غیر این صورت ، بیشتر اوقات . اجازه ندهید مایع شروع به جوشیدن کند ، در غیر این صورت گوشت لاستیکی یا خیلی خشک می شود.

 

نظرات

۱۴۰۰/۳/۲۸یک تخم مرغ خام را به مدت یک دقیقه تکان دهید ، سپس آن را بجوشانید. بعد از پخت شما یک تخم مرغ طلایی واقعی خواهید داشت!

۱۴۰۰/۳/۲۸با یک چاقوی گرم و تیز بستنی را برش بزنید.نتیجه عالی خواهد بود.

۱۴۰۰/۳/۲۸قطعه پنیر مورد نظر را به همراه بسته بندی برش دهید. می توان از آن برای پوشاندن پنیر باقیمانده استفاده کرد.

۱۴۰۰/۳/۲۸سبزی که تازگی رو از دست داده را دور نریزید. بهتر است آن را با روغن زیتون مخلوط کرده و در سینی مکعب یخ بریزید. افزودنی عالی به ماکارونی و سالاد!

۱۴۰۰/۳/۲۸اگر وردنه در دست ندارید ، از بطری نوشیدنی استفاده کنید.ترجیحا شیشه ای

۱۴۰۰/۳/۲۸اگر می خواهید عطر و طعم اصلی را به پیتزای سرد برگردانید ، آن را در یک قابلمه گرم کنید ، نه در مایکروویو.

۱۴۰۰/۳/۲۸یک غذای سریع عالی نان پنیری است. روی نان را برش بزنید .پنیر و سبزیجات را داخل برش ها قرار دهید و نان را در مایکروویو یا اجاق گاز قرار دهید.

۱۴۰۰/۳/۲۸در بقیه نوتلای دور شیشه شیر داغ بریزید. نتیجه یک شکلات گرم داغ است!

۱۴۰۰/۳/۲۸برای اینکه کرفس و کلم بروکلی شما زمان بیشتری تازه بماند ، حتما آنها را در فویل بپیچید.

۱۴۰۰/۳/۲۸اگر سیب با سیب زمینی ذخیره شودسیب زمینی جوانه نخواهد زد.سیب حاوی اتیلن است که از جوانه زدن جلوگیری می کند.

۱۴۰۰/۳/۲۸توت های تازه اگر در محلول ملایم سرکه خیسانده شوند ، کپک نخواهند زد.

۱۴۰۰/۳/۲۸قبل از جوش آمدن ، تخم مرغ را با سنجاق سوراخ کنید تا بعداً بتوانید به راحتی آن را پوست کنید.

۱۴۰۰/۳/۲۸ اگر از پیاز خام در ظرف خود استفاده می کنید ، آنها را در آب یخ خیس کنید. کمتر تند خواهد شد و از همه مهمتر ، طعم نامطبوعی بر جای نمی گذارد.

۱۴۰۰/۳/۲۸گر قهوه خیلی غلیظی خریداری کرده اید که طعم بسیار تلخی دارد ، ناامید نشوید . قبل از دم کردن ، کمی نمک و کمی دارچین اضافه کنید. این ترفند طعم لطیف و عطر و بویی خاص به نوشیدنی شما می بخشد.

۱۴۰۰/۳/۲۸برای اطمینان از اینکه بافت گوشتی ابریشمی است و به طور متوسط ​​سرخ می شود ، برش های خرد شده را با مخلوط نشاسته ذرت و سفیده تخم مرغ آغشته کنید. این ترفند به شما کمک می کند گوشت بسیار آبدار و لطیف بپزید که در دهان شما ذوب شود.

۱۴۰۰/۳/۲۸همیشه کمی نمک به خمیر پخت اضافه کنید. فقط نصف قاشق چای خوری می تواند طعم سایر مواد و ادویه ها را افزایش دهد. می توانید کاملاً از هر نوع نمکی استفاده کنید.

۱۴۰۰/۳/۲۸یک قاشق چای خوری کره بادام زمینی یا خردل به سس ها اضافه کنید تا طعم و رایحه بیشتری داشته باشید. این ترفند مخصوصاً در صورت نیاز به خورشت خوراکی بسیار مفید است

۱۴۰۰/۳/۲۸مقداری خرده نان برای گوشت کتلت به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. با این کار شکل آنها بهتر می شود و کمی ترد می شود

۱۴۰۰/۳/۲۸ظرف ها را همیشه گرم یا سرد کنید تا دمای ظرف را بگیرید. فر و یخچال به ترتیب در این امر به شما کمک می کنند. این ترفند به ویژه هنگامی که میز را برای میهمانان می چینید بسیار مفید است: به این ترتیب غذا دمای اصلی خود را حفظ می کند و طعم آن طولانی تر می شود.

۱۴۰۰/۳/۲۸چیپس خرد شده می تواند به ضخیم شدن سس چیلی کمک کند ، درصورتی که غلات ذرت در دست ندارید.

۱۴۰۰/۳/۲۸مقداری نشاسته ذرت را به تخم مرغ های مخلوط شده اضافه کنید تا لطیف شوند. علاوه بر این ، چنین ترفندی ظرف را از سوختن نجات می دهد.

۱۴۰۰/۳/۲۸کتلت ها را در دقیقه اول روی حرارت زیاد کباب کنید . سپس حرارت را کمی کم کنید ، بعد از 5-6 دقیقه برگردانید و دوباره به مدت 30 ثانیه حرارت را افزایش دهید.

۱۴۰۰/۳/۲۸برای جلوگیری از از هم پاشیدن ماهی هنگام سرخ شدن و پوشیده شدن از پوسته اشتها آور ، آن را از قبل با دستمال کاغذی خشک کنید و بلافاصله نمک بزنید.

۱۴۰۰/۳/۲۸در قابلمه گیرنده کرده است برای درآوردن در قابلمه که گیر کرده یه ضربه به یک سمت در بزنید تا در حرکت کند کمی در همان نقطه در قابلمه را بالا پایین کنید تا آزاد شود

۱۴۰۰/۳/۲۸در قوری گیرنده کرده است کمی آب زیر در قوری بریزید و کمی به راست و چپ بچرخانید.

۱۴۰۰/۳/۲۸سیب زمینی های قدیمی و چروکیده توصیه می شود که اینگونه طبخ کنند: هنگام پخت و پز ، 1 قاشق چایخوری سرکه سیب اضافه کنید. ، 2 حبه سیر و برگ بو ، یا در آبگوشت بجوشانید.

۱۴۰۰/۳/۲۸لوبیا قرمز وقتی در قابلمه در باز بپزد تیره نخواهد شد.

۱۴۰۰/۳/۲۸ برای اینکه در حین سرخ شدن سیب زمینی ها به ته ظرف نچسبند و به هم نچسبند ، کافی است آنها را برای مدتی در آب نگه دارید و بگذارید تا آب آن گرفته شود یا حتی خیس شوند. این به شما کمک می کند تا از نشاسته اضافی خلاص شوید. یک پاداش اضافی کاهش کالری ظرف است.

۱۴۰۰/۳/۲۸سرکه به تازه شدن شوید یا جعفری کمک خواهد کرد. کافی است کمی سبزی ها را در آب با سرکه بریزید.

۱۴۰۰/۳/۲۸هویج نباید بیشتر از سایر سبزیجات ، 5-10 دقیقه جوشانده شود و فقط در پایان پخت نمک اضافه شود. در غیر این صورت طعم آن اشباع نمی شود.

۱۴۰۰/۳/۲۸برای نرم شدن جگر کافی است قبل از سرخ شدن کمی شکر بپاشید.

۱۴۰۰/۳/۲۸تخم مرغ ها را به درستی بزنید. به خاطر داشته باشید که سفیده ها باید قبل از زدن در سرما نگه داشته شوند و برعکس زرده ها باید تا دمای اتاق گرم شوند.

۱۴۰۰/۳/۲۸آیا می خواهید هنگام سرخ کردن از پاشیدن آن جلوگیری کنید؟ قبل از ریختن روغن در ظرف ، کمی نمک معمولی بپاشید.

در ادامه بخوانید...

19 ترفند برای خواندن زبان بدن

در

خواندن زبان بدن افراد مهارت خاصی لازم دارد. اگر فردی بازوانش را جمع و به بدن چسبانده است بدین معنی است که سرما میخورد.

اگر شما میخواهید فکر و احساس فردی را تشخیص دهید، حرکات بدن و حالات چهره فرد گویای این احساسات میباشند. گاهی اوقات چهره ظاهری فرد با آنچه که با صدای بلند میگوید مطابقت ندارد. در زیر ما بینش های علمی اهمیت زبان بدن را از قول روانشناسان، مجلات پژوهشی و چند کتاب جذاب بیان میکنیم.


 حرکت شانه ها به معنی بی اعتنایی و عدم اطلاع از یک موضوع بوده و یک علامت جهانی میباشد.

حرکت شانه ها یک نمونه خوبی از بی اعتنایی جهانی میباشد که یک فرد با این حرکت نشان میدهد انچه را که شما میگویید نمیداند یا درک نمیکند. وقتی کف دست راست را نشان میدهید بدین معنی است که چیزی داخل دستها پنهان نکرده یا از موضوعی بی اطلاع هستید.

خم کردن شانه ها به معنی محافظت از گلو در برابر خطر میباشد، بالا بردن ابرو به معنی موافق نبودن به انجام کاری میباشد. که این ها همه حرکات جهانی هستند. (سیارک)


دستان باز نشان دهنده صداقت است. وقتی کسی در دادگاهی سوگند یاد میکند، یک دست روی متن مذهبی گذاشته و دست دیگر بحالت باز مقابل مخاطب خود بالا میرود. وقتی کسی دستش را بالا میگیرد بدین معنی است که او تسلیم شده و از طرف او تهدیدی متوجه کسی نمیشود.


نبود چین و چروک دور چشم نشان دهنده لبخند جعلی است. دانشمندان اعلام کرده اند کسی نمیتواند لبخند جعلی را تقلید کند. و زبان بدن از طریق احساسات بیان میشود. محققان بر این باورند که ایجاد یک لبخند واقعی تقریبا غیر ممکن است. انها اعلام کرده اند لبخند واقعی از چین و چروک های اطراف چشم مشخص میشود. وقتی کسی واقعا میخندد چین و چروک های چشم او مشخص است و در لبخند ساختگی این چین و چروک ها دیده نمیشوند. هنگامی که کسی میخواهد وانمود کند که خوشحال است، شما این چین و چروک ها را در صورت او نمیبینید.


بالا بردن ابرو نشانه ناراحتی است. همانطور که چین و چروک اطراف چشم ها نشانه لبخند واقعی است، از نظر روانشناسان بالا بردن ابرو نشانه ترس، تعجب و ناراحتی میباشد. بنابراین وقتی کسی مدل موها  و لباس های خود را با ابروهایش هماهنگ میکند ممکن است صادقانه نباشد.


انگشت اشاره با دست بسته نشانه تسلط است. هنگامی که کسی با انگشت اشاره و دست بسته علامت میدهد به معنی تسلط شدن است هرچند این علامت همیشه تدبیر درستی نیست. انگشت اشاره با کف دست بسته مانند یک گرزی است که ظاهرا شخص میخواهد با ان دیگری را تسلیم کند یا با این علامت دیگران را تهدید میکند. و گاهی اوقات با بالا اوردن بازوها همراه است، درست مثل اولین حرکت پستانداران که یک حمله فیزیکی انجام میدهند.


زبان بدن به خوبی منظور شما را منعکس میکند. وقتی دونفر کنار هم راه میروند حرکات و حالات انها اینه یکدیگرند. وقتی دوست شما به سمت شما قدم برمیدارد شما نیز این کار را خواهید کرد. وقتی دوست شما در یک قرار ملاقات با دست علامتی میدهد شما نیز همین حرک را تکرار خواهید کرد به همین دلیل است که روانشناسان میگویند در یک ارتباط افراد اینه یک دیگرند.


دروغ نگویید: هنگامی که کسی قصد فریب شما را دارد به چشمهای شما خیره میشود طوری که این حرکت او ممکن است شما را ناراحت کند. در بعضی مواقع انها حتی پلک نمیزنند.


تماس های چشمی نشان دهنده علاقه مثبت یا منفی میباشند: هنگامی که شما به چشم های کسی نگاه میکنید، برانگیخته شدن حالت هایی را در بدن او احساس میکنید. برانگیخته شدن این حالات بطرف مقابل و شرایط بستگی دارد. نگاه کردن به چشم های یک غریبه ناخوشایند است و بعنوان تهدید تلقی میگردد و نگاه کردن به یک جنس مخالف ممکن است مثبت و یک دعوت تلقی گردد.


نحوه ایستادن نشانگر حس و قدرت فرد است:  نحوه ایستادن افراد سرنخهای بزرگی از احساس و قدرت انها است. هنگامی که کسی ایستاده و سینه اش را به جلو میدهد در واقع احساس قدرت و مدیریت دارد. تحقیقات نشان داده اند حتی افراد نابینا هنگام برنده شدن در یک رقابت فیزیکی راست ایستاده، سینه جلو و بازوان خود را بشکل V  درکنار خود نگه میدارد.


گاهی مجموعه ای از حرکات بیان کننده احساس میباشند: گاهی اتفاق میافتد در یک تماس چشمی درحالی که فرد مقابل به شما نگاه میکند، با یک دست موهای خود را مرتب کرده و با انگشت های دست دیگر چانه اش را لمس میکند.


متقاطع کردن پاها نشانه ای از مقاومت و نپذیرفتن مذاکره است: خواندن زبان بدن مانند خواندن یک کتاب است. هنگامی که در یک مذاکره ای یک نفر پاهایش را به حالت متقاطع قرار میدهد مشخص میشود که امکان حل وفصل وجود ندارد. وقتی کسی پاهایش را به حالت متقاطع میگذارد نشان میدهد که از نظر روحی، عاطفی و حتی جسمی در شرایط خوبی نبوده و احتمال حل وفصل در مذاکره ضعیف است.


گرد کردن فک، سفت کردن گردن، کشیدن  ابرو با دست نشانه استرس است. تمام این چیزها واکنش های حاشیه ای در ارتباط با سیستم حاشیه ایه مغز هستند. درنظر گرفتن احساسات و واکنش به تهدید و همچنین تضمین بقاء همه از مسئولیت های سنگین سیستم حاشیه ای هستند. وقتی از اتوبوس جا میمانید دندانها را به فک فشار داده و گردنمان را میمالیم. وقتی از ما خواسته میشود اخر هفته هم کار کنیم حدقه چشمهایمان کوچک میشود. افراد سالی میلیونها بار این حرکات را بکار میبرند.


هنگامی که افراد چندین بار دست ها یا صورت خود را لمس میکنند انها عصبی هستند. "ناوارو" گفته کارمندان هنگام عصبانی شدن این حرکات را انجام میدهند بدون اینکه کلمه ای حرف بزنند. "ناوارو" اضافه کرده خنده دار است اغلب ما وقتی ناراحت هستیم با دست زدن به صورت و مالش پوست دست، خودمان را تسکین میدهیم.


اگر کسی با خنده شما را همراهی میکند از شما راضی است. هنگامی که شما طنزی میگویید یا خوشمزگی میکنید، خندیدن افراد نشان میدهد که از این حرکت شما راضی هستند و پذیرش مثبت طنز یک نقش محوری در توسعه انسان دارد.


 

وضعیت بدن معتبر و گسترده نشانه رهبری است. برخی از افراد وقتی احساس میکنند متصدی کاری هستند یا سعی میکنند متصدی باشند، با گام های بلند و دستان باز بحالت راست راه میروند و دستها به حالت نخل در کنار بدن قرار میگیرد. (سیارک)


لرزیدن ران نشانه اضطراب است: پاهای شما بزرگترین قسمت بدن شما هستند. لرزیدن ران نشان دهنده اضطراب، خشم یا هردو میباشد و تا زمانی که حرکت نکند کسی متوجه ان نمیشود.


یک لبخند جزیی همراه با اشاره چشمی علامت فتنه است: هنگامی که فردی قصد فریب یا تمسخر فرد دیگر را دارد با یک پوزخند و نگاه جزیی هدف خود را نشان میدهد. که تشخیص این خنده با خنده معمولی کاملا ساده است.


تکان نخوردن گوشه ابرو به منزله ناراحتی نیست: هنگامی که کسی ایستاده و گوشه ابروی او تکان نمیخورد به منزله ناراحتی او نبوده و شخص وانمود میکند که ناراحت است.


هنگامی که یک طرف صورت فعال تر از طرف دیگر است: اگر هنگام ابراز احساسات دو طرف صورت متقارن نباشند نشانگر این است که فرد واقعا خوشحال یا ناراحت نبوده و وانمود میکند که اینگونه است. این تقارن در صورت کسی که از شوخی شما ناراحت است کاملا مشخص است. منبعmsn.com

این پست را چگونه می‌بینید؟برای شما مفید بود؟لطفا با نوشتن کامنت درقسمت نظرات ما را مطلع کنید.

 

حق انتشار مقالاتی که در سایت سیارک ثبت می شود متعلق به سایت سیارک است و امکان انتشار به صورت کلی یا بخشی از آن بدون ذکر نام منبع  (سیارک) ممنوع است.

نظرات

در ادامه بخوانید...