طرز تهیه کومپیر با سوجوک


کومپیر یا سیب‌زمینی تنوری غذایی بسیار محبوب و پرطرفدار درترکیه‌ می باشد که بعد از کباب کردن سیب زمینی در فر و خارج کردن  مقداری ازگوشت سیب زمینی آن راخالی و بنا به  سلیقه غذایی خود با مواد خوراکی متنوع و خوشمزه‌ای پر می‌کنند. کومپیر با سیب‌زمینی معمولی یا شیرین که رنگ آن نارنجی است آماده می شود و طرز تهیه آن بسیار سریع است. در ضمن این غذا ظاهر اشتها برانگیزی دارد.

مواد لازم

۱ پیمانه سوجوک (خرد شده) 
۱ پیمانه کالباس ژیگو (خرد شده)
۲ قاشق سوپ‌خوری پنیر پارمسان
۳ قاشق سوپ‌خوری پنیر پیتزا
۴ عدد سیب‌زمینی بزرگ
نصف پیمانه ذرت
۱ پیمانه فلفل دلمه‌ای خرد شده
کره و نمک به مقدار لازم 

طرز تهیه کومپیر با استفاده از سوجوک

فر را به مدت ۱۵ دقیقه با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده و  سیب‌زمینی‌های شسته  را چرب و داخل فویل می پیچیم ، در سینی فر گذاشته و دمای فر را تا ۲۵۰ درجه ازیاد می کنیم (پختن سیب‌زمینی‌ها حدود یک ساعت و نیم زمان لازم دارد). بعد از این، سیب‌زمینی‌ها را با یک عدد سیخ جوبی تستمی کنیم  تا از پخت کامل آنها مطمئن شویم.

با یک برش طولی کوتاه روی سیب‌زمینی‌ داخل آن را (نه به طور کامل) با دقت به کمک قاشق خارج می کنیم . حالا گوشت سیب‌زمینی‌ را با نمک، فلفل، کره و نصف پنیر پارمسان و پنیر پیتزا مخلوط  و دوباره داخل سیب‌زمینی خالی شده برگردانیم. (نگذارید سیب‌زمینی  خنک شود).

سپس موادی که برای کومپیر آماده کرده‌ایم (سوجوک خرد شده، کالباس ژیگو خرد شده، ذرت، فلفل دلمه‌ای خرد شده) را داخل سیب‌زمینی ریخته و پنیر پارمسان و پنیر پیتزای باقی مانده را روی لایه‌ها قرار می دهیم.

کومپیرهای پر شده را ۵ دقیقه داخل فرمی گذاریم و شعله بالای فر را روشنمی کنیم تا پنیرها روی مواددراخل کومپیرها آب شود. بسته به سلیقه، در کنار این غذا انواع سس مانند خردل و گوجه فرنگی و مایونز را استفاده کنید. (سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید