طرز تهیه پلمنی روسی

پلمنی یک نوع غذای روسی است.پلمنی روسی یک نوع پیراشکی کوچولو است که بر خلاف پیراشکی های دیگر در روغن سرخ نمی شودبلکه بصورت بخار پز یا آب پز شده استفاده می شود. به عنوان یک قاعده در آشپزی، طرز تهیه پلمنی خانگی به سه مرحله پخت و پز تقسیم می شود: ساخت خمیرپلمنی، سپس چاشنی، جمع آوری اجزای به دست آمده. دستورالعمل پیچیده نیست و همه در آخر مقاله با عکس توضیح داده شده است و به سرعت انجام می شود.

مواد لازم برای تهیه پلمنی روسی

- آرد : 2 فنجان
- تخم‌مرغ : ۲ عدد
- آب : 2 فنجان 
- نمک : 1/2 قاشق چای‌خوری
مواد داخل پیراشکی:
- گوشت چرخکرده گوساله : 500 گرم
- پیاز متوسط خردشده : ۲ عدد
- نمک : ۱ قاشق چای‌خوری
- فلفل سیاه : 1/2 قاشق چای‌خوری
- سیر : به تعداد دلخواه جهت طعم و مزه

- شوید: برای تزیین

طرز تهیه پلمنی روسی

شروع به آماده کردن خمیر پلمنی روسی میکنیم. بر روی میز آشپزخانه 2 فنجان آردمی ریزیم ، یک سوراخ کوچک در مرکز آرد درست می کنیم و بعد 2 عدد تخم مرغ را وسط آرد می شکنیم ، سپس یک  مقدار نمک اضافه میکنیم. خمیر را با مقداری آب خیس کرده وآب را کم کم به آرد اضافه می کنیم و ورز می دهیم تا به‌خوبی مخلوط شود در 2 تا 3 دقیقه اول ممکن است فکر کنید که تمام خمیر فقط به دست شما می چسبد و هیچ اتفاقی نمی افتد، اما شما اشتباه می کنید. پس از چند دقیقه، شروع به جدا شدن از دست شما خواهد کرد. خمیر آماده را کنار بگذارید تا 30 دقیقه استراحت کند و به آماده سازی مواد داخل پلمنی بپردازید .

گوشت چرخ کرده را با پیاز و سیر در روغن تفت می دهیم ادویه جات مثل زردچوبه ، فلفل سیاه و نمک را اضافه می کنیم و روی شعله کم ، می گذاریم تا کاملا بپزد.

حال خمیر را با وردنه پهن می کنیم و قالب می زنیم . مانند شکل قالب می زنیم و بعد در وسط هر خمیر قالب خورده کمی از مواد را می ریزیم و گوشه های خمیر را جمع می کنیم و بعدپلمنی ها را  آب و نمک در حال جوش می اندازیم و به مدت ۷ دقیقه می جوشانیم. پلمنی را به جای جوشاندن می توانید بخار پز هم بکنید. پلمنی را می‌توان درون سوپ و یا خامه‌ی ترش سرو کنیم. و با انواع سس قرمز و تند هم خوشمزه می شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید