طرز تهیه آش اوماج سبزواری

یکی دیگر از آش های محلی در سبزوار آش اوماج (عوماج) است که بسیار خوشمزه و طرز تهیه آن ساده می باشد البته در شهرهای دیگر ایران هم با تفاوت هایی آش اُماج را می پزند در شهرهایی مثل اصفهان، همدان، تبریز و اردبیل و ... 


مواد لازم برای تهیه آش اوماج

میزان اندازه گیری پیمانه پلوپز در نظر گرفته شده است حبوبات را به نسبت ذائقه کم یا زیاد کنید. هر حبوباتی که دوست دارید می توانید به آش اماچ اضافه کنید.

برای 6 تا 8 نفر

- آرد : یک و نیم پیمانه
- عدس : یک پیمانه

- نخود : یک پیمانه

- لوبیا : یک پیمانه
- پیاز متوسط : 2 عدد
- سبزی آش : 1 کیلوگرم خرد شده
- چغندر متوسط : 1 عدد متوسط

- سرکه : یک پیمانه
- روغن : به مقدار لازم
- نمک : به مقدار لازم
- فلفل : به مقدار لازم
- زردچوبه : به مقدار لازم

طرز تهیه اوماج

برای تهیه آش اوماچ اول باید گلوله های اوماج را تهیه کنیم اوماج به گلوله های آرد که در داخل این آش ریخته می شود گفته می شود که می توانیم از قبل آماده و خشک کنیم و یا همزمان با تهیه آش، آماده کنیم ولی در مراحل آخر به آش اضافه کنیم.

آرد را در روی سینی می ریزیم . کمی نمک و زردچوبه و سبزی خشک معطر مثل جعفری، نعناع به آرد اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم . کمی آب روی آرد می پاشیم و هم می زنیم. تا بصورت گلوله های کوچک در بیاید در اصل آب نباید زیاد باشد .

شکل گلوله ها باید تقریبا شبیه سویای خشک که به جای گوشت هم استفاده می شود باشد. 

طرز تهیه آش اوماج

مراحل پخت آش اوماچ مثل تمام آش ها می باشد. اول پیاز داغ درست می کنیم زردچوبه را اضافه می کنیم و مقداری را برای تزیین کنار می گذاریم.

عدس رابه این علت که زودتر می پزد جداگانه می پزیم وکنار می گذاریم.

حبوبات را در قابلمه ای می پزیم.چغندر را به صورت مکعبی خرد می کنیم. قطعات ریز باشد بهتر است و در آخر پخت به حبوبات اضافه می کنیم. 

در قابلمه ای آب ریخته بعد از جوش آمدن، سبزی آش را با کمی نمک اضافه می کنیم تا چند قل بزند و سبزی بپزد.حال حبوبات پخته ، چغندر پخته را با مقداری از پیاز داغ که حسابی با زردچوبه تفت داده ایم  به آب و سبزی اضافه می کنیم.حدود 20 دقیقه تمام مواد را با هم می پزیم تا به هم مزه بدهند. بعد از 20 دقیقه گلوله های اوماج را اضافه می کنیم و در آخر یک پیمانه سرکه انگور اضافه کرده بعد از 5 تا 10 دقیقه جوشیدن زیر قابلمه را خاموش می کنیم.

این آش با سرکه و انواع ترشیجات خورده می شود از کشک برای این آش استفاده نمی شود. 

آش اوماج آماده است در طرف مناسب سرو کرده با باقیمانده پیاز سرخ شده و کمی نعناع داغ تزیین می

کنیم. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید