چگونه انبه و سایر میوه ها را همانند یک آشپز حرفه ای پوست کنیم و برش بزنیم؟

در

انبه برش خورده

راهی که در این مقاله برای  برش انبه  به شما معرفی می شود راهی امن و ساده است که برای پوست کندن و برش زدن سایر میوه ها نیز کاربرد دارد.

انبه میوه ای بسیار خوشمزه است، اما پوست کلفت آن و هسته ی بزرگش، برش زدن آن را سخت می کند.

انبه ها خاصیت های فراوانی دارند و در مناطق گرم سیری در همه ی موارد از آب میوه گرفته تا سالاد و ... فایده های خود را نشان می دهند. اما مابین این پوست ضخیم و هسته ی بزرگ، بیرون کشیدن گوشت شیرین می تواند دردسری چسبنده و شیرین باشد. در این جا نحوه ی برش زدن و پوست کندن انبه توضیح داده شده است. پس شما می توانید بیشتر میوه ها را با این روش پوست بکنید و برش بزنید بدون اینکه کمترین زحمت و آسیبی برای شما داشته باشد.

برای اولین بار که این کار را انجام می دهید با یک انبه رسیده شروع کنید. به جای دقت کردن به رنگ میوه آن را لمس کنید. انبه ی رسیده باید کمی نرم باشد، اما نباید خیلی نرم یا دارای حالتی خمیری و به اصطلاح خیلی رسیده باشد.

طرز پوست کندن انبه   ، برش زدن امن وساده ی انبه و  برش انبه هسته دار  دنبال کنید.

 

پوست کندن انبه به روش ساده

پوست کندن انبه

با استفاده از پوست کن وای شکل یک انبه را از بالا به پایین، پوست کنید.

هر چند که لازم نیست حتما پوست انبه را جدا کنید، اما اگر شما میوه بدون پوست را ترجیح می دهید مراحل زیر را دنبال کنید.

- با استفاده از یک پوست کن وای شکل یا پوست کن های معمولی، پوست انبه را از بالا به پایین جدا کنید تا قسمت زیرین زرد رنگ انبه ظاهر شود.پوست کندن انبه با چاقو  زیاد راحت نیست  ،  هنگامی که بخشی از پوست را برداشتید از دستمال کاغذی استفاده کنید تا قسمت پوست کنده شده را با آن نگه دارید تا از دست شما لیز نخورد و خارج نشود.

 

- قسمت انتهایی انبه را در دست بگیرید. دانه ی درون انبه دراز، مسطح و بیضی شکل درست شبیه به خود انبه است. با یک دستمال کاغذی آن را محکم نگه دارید، از یک چاقوی تیز برای برش زدن قسمت های مسطح انبه استفاده کنید و از بالا به پایین انبه را برش بزنید. برش ها باید یک چهارم اینچ (شش میلی متر) در طول دانه باشد اما نباید چاقو دانه را لمس کند. اگر چاقو هسته را لمس کرد سعی کنید فاصله ی آن را تنظیم کنید. در سمت دیگر میوه نیز این کار را تکرار کنید. در نهایت شما دو قسمت از میوه را خواهید داشت که هر کدام نصف میوه است و قمست مرکزی آن باقی می ماند که شامل هسته می شود.

- آن دو قسمت میوه ای را که قبلا برش زدید به قطعه های مربع شکل برش بزنید، یا تکه تکه کنید.

- در مورد قسمت مرکزی هم، میوه ی باقی مانده ی اطراف هسته را برش بزنید و آن ها را نیز تکه تکه کنید یا به شکل مربع برش بزنید.

- تکه های انبه را به دستور پخت مورد علاقه ی خود اضافه کنید یا آن ها را میل نمایید.

 

انبه برش خورده

انبه برش خورده

گوشت میوه را به صورت افقی و عمودی همراه با پوست برش بزنید تا تکه های مربع شکل را در آن ها ایجاد کنیم.

 1.  
 2. همان طور که در روش بالا هم توضیح داده شد انبه را در دست بگیرید تا از دو طرف همراه با پوستش برش زده شود. بعد از برش دو طرف انبه، همانند روش بالا دو تکه خواهید داشت که هر کدام نصف گوشت انبه هستند.
 3. هر دو قسمت گوشت انبه را بر روی تخته برش قرار دهید به صورتی که پوست انبه بر روی تخته قرار گرفته باشد و میوه را به چندین قسمت تقسیم کنید، بدون اینکه پوست آن بریده شود. همچنین می توانید آن را به صورت شبکه ای برش بزنید تا تکه های مربع شکل در میوه ایجاد شود.
 4. می توانید با یک چاقوی تیز یا قاشق برش ها را از پوست جدا کنید. روش جایگزین و مناسب این است که از پشت پوست میوه را فشار دهید تا تکه های میوه از هم باز شوند و در دسترس قرار گیرند، در نهایت با چاقو آن ها را برش بزنید.
 5. باقی مانده ی میوه ی روی هسته را نیز تمیز کنید. پوست آن را پاک کنید و به تکه های کوچک تر یا تکه های مربع شکل برش بزنید.
 6.  
 7. برش انبه با عکس 

 8.  

  انبه

 9. انبه را باید بتواند نه تنها زیبا ، بلکه به طور صحیح برش دهید تا میوه آب خود را از دست ندهد.
 10.  
 11. انبه
 12.  چگونه انبه را برش بده 
 13.  

درخت انبه

انبه


درخت انبه همیشه سبز دارای ارتفاع 10 - 45 متر است ، تاج درخت به شعاع 10 متر می رسد. برگهای جدید به رنگ زرد مایل به صورتی رشد می کنند ، اما به سرعت سبز تیره می شوند. رنگ گلها سفید تا صورتی است ، پس از باز شدن ، بویی شبیه به زنبق دارند. میوه های رسیده روی ساقه های بلند آویزان شده و وزن آنها تا 2 کیلوگرم می رسد. پوست انبه بسته به میزان رسیدن ، نازک ، صاف ، سبز ، زرد یا قرمز است (ترکیبی از هر سه رنگ اغلب یافت می شود).

 

گوشت انبه می تواند نرم یا فیبری باشد و بسته به رسیدن میوه ، یک هسته بزرگ و سخت و صاف را احاطه کرده است. در ابتدا ، این گیاه در منطقه بین ایالت آسام هند و ایالت میانمار در جنگل های بارانی گرمسیری رشد کرد ، اما اکنون در بسیاری از کشورها رشد می کند: در ایالات متحده ، مکزیک ، چین ، در آمریکای جنوبی و مرکزی ، در کارائیب ، در منطقه گرمسیری آفریقا (به عنوان مثال ، در کنیا و در ساحل عاج) ، در بسیاری از کشورهای آسیایی (تایلند ، فیلیپین) ، و همچنین در استرالیا.

 

اول از همه ، شما باید میوه هایی را انتخاب کنید که دارای پوست سالم و براق هستند. به نظر می رسد که میوه انبه رسیده و تازه ، وقتی لمس شود ،  نباید زیر انگشتان خیلی شل باشد. انبه با کیفیت خوب نه خیلی سخت است و نه نرم. بهتر است میوه های خیلی رسیده نخرید. 

 

 تفاله یک انبه رسیده تقریباً 15 درصد قند ، تا 1 درصد پروتئین دارد. تفاله انبه شامل آب است ، حاوی پروتئین ، کربوهیدرات و فیبر است ، سرشار از ویتامین های حیاتی D ، C ، A ، B ، کلسیم ، فسفر ، آهن است . حاوی روی ، منیزیم ، پتاسیم ، پکتین ، بتاکاروتن ، اسیدهای آلی ، ساکارز است. طعم انبه شبیه مخلوطی از هلو و آناناس است که فقط دو برابر شیرین است. تفاله انبه حاوی 12 آمینو اسید است که همه اسیدهای ضروری را شامل می شود.

 

انبه

 

میوه های انبه سرشار از کاروتنوئیدها هستند که باعث رنگ زرد یا نارنجی-زرد پالپ می شوند (کاروتن موجود در انبه تقریباً 5 برابر نارنگی است ). ویتامین های C و E موجود در میوه های انبه در ترکیب با کاروتن و فیبر از سرطان (کولون و راست روده ، پانکراس و غدد پروستات ، سینه ، دهانه رحم ، معده و سایر اندام ها) جلوگیری می کند

 

ویتامین های گروه B ، ویتامین C و کاروتن سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به عنوان آنتی اکسیدان از سلول های سالم در برابر اکسیداسیون محافظت می کند. انبه تنش های عصبی را از بین می برد ، خلق و خو را بهبود می بخشد ، به غلبه بر استرس کمک می کند ، فعالیت جنسی را افزایش می دهد.

انبه دارای اثر ضد تب است ، باعث افزایش تن و بهبود عملکرد سیستم قلبی عروقی می شود. توصیه می شود از انبه برای التهاب لثه و حفره دهان و همچنین دردهای معده و سرماخوردگی استفاده کنید.

 

در طب سنتی هند ، میوه های انبه به این دلیل معروف هستند که بسیاری از بیماری ها (حتی از وبا و طاعون) را درمان می کنند. میوه های رسیده به عنوان مدر و ملین برای خونریزی داخلی تجویز می شوند. آب انبه برای درمان درماتیت حاد استفاده می شود. از دانه ها برای آسم استفاده می شود. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که عصاره انبه توانایی شگفت انگیزی در کاهش وزن و تنظیم کلسترول "بد" دارد.

 

انبه

 

متخصصان عصاره دانه های این گیاه را آزمایش کرده و دریافتند که اجزای طبیعی آن قادر به تنظیم فرایندهای متابولیک در بدن هستند. در کمال تعجب ، در کشورهایی که این میوه به طور گسترده کشت می شود ، و حتی بیشتر در هند ، تقریباً در تمام مراحل رشد مصرف می شود. به عنوان مثال ، در هند ، یک غذای بسیار محبوب ، تکه های انبه نارس است که در روغن ، نمک و ادویه جات ترشی خورده اند. درست است ، مفید بودن این لذت آشپزی مشکوک است ، خیلی چرب ، ترش و تند است.

 

و بنابراین ، در هیچ موردی نباید توسط افرادی که از آرتریت ، روماتیسم ، سینوزیت و گاستریت با اسیدیته بالا رنج می برند ، آزمایش شود. دانه های انبه روغن غنی از اسیدهای چرب ارزشمند تولید می کنند. از خمیر انبه می توان برای تهیه ماسک پانزده دقیقه ای برای انتهای مو استفاده کرد.

 

فواید انبه به مدت طولانی شناخته شده است و در بسیاری از کشورها در طب عامیانه مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، ترکیب انبه نارس ، عسل و نمک می تواند سوء هاضمه ، اسهال خونی ، یبوست و بواسیر را تسکین دهد. بسیاری از درمانگران سنتی ادعا می کنند که اگر روزانه مقدار کمی میوه بجوید ، می توانید عضله قلب را به میزان قابل توجهی تقویت کنید.

خواص برگ انبه

برگ انبه سفید کننده عالی دندان است. گیاه شناسان اروپایی جوشانده برگ انبه را برای درمان دیابت و آسیب شبکیه در بیماران دیابتی تجویز می کنند. همچنین وضعیت عروق و پانکراس بهبود یافته است. جوشانده برگهای نیمه خشک انبه به فشار خون بالا ، در درمان خونریزی های متعدد روی پوست ، واریس و غیره کمک می کند.

 از جوشانده ای که از برگ های این گیاه تهیه می شود برای درمان برخی بیماری ها استفاده می شود. درمان بیماری های چشمی و دیابت نیز شامل استفاده از ای جوشانده است. همچنین به بهبود عملکرد سیستم قلبی عروقی و لوزالمعده کمک می کند. در طب عامیانه ، استفاده از جوشانده برگ انبه برای واریس و خونریزی های متعدد روی پوست توصیه می شود. برای درماتیت حاد می توانید از آب میوه استفاده کنید و دانه های آن برای آسم مفید خواهد بود.

انبه در آشپزی

انبه در بسیاری از غذاهای جهان ، به ویژه در غذاهای کشور هایی که انبه در آن کاشته می شود ، بسیار محبوب است. این میوه اغلب به صورت تازه مصرف می شود ، اما علاوه بر آن ، پخته و کنسرو می شود. انواع نوشیدنی ها از میوه های آبدار تهیه می شوند ، به عنوان مثال ، آب میوه ، شهد ، کمپوت ، کوکتل ، لیکور و غیره. علاوه بر این ، از میوه ها به عنوان غذای جانبی استفاده می شود و در سالاد قرار می گیرد ، که یک افزودنی عالی برای گوشت و ماهی است.

 

انبه

 

مضرات انبه

به یاد داشته باشید که بعد از خوردن انبه ، نوشیدن مشروبات الکلی به مدت دو ساعت توصیه نمی شود. همچنین ، انبه نباید برای افراد مبتلا به عدم تحمل فردی و حساسیت باشد. و اگر فردی غشای مخاطی حساسی دارد ، این میوه نیز نامطلوب است. پوست انبه همچنین می تواند برای برخی از افراد حساسیت زا باشد ، پوست انبه می تواند لب های متورم و بثورات پوستی داشته باشند. اما خود میوه را می توان خورد. و ارزش پوست کندن انبه با دستکش را دارد. میوه های نارس انبه در صورت پرخوری می تواند باعث قولنج ، سوزش غشای مخاطی معده و دستگاه تنفسی شود. مصرف میوه های رسیده به مقدار زیاد می تواند باعث یبوست ، تب ، انسداد معده و کهیر شود. 

 

هسته انبه: مزایا و مضرات ، کاربرد

انبه

 


بسیاری از دوستداران میوه های عجیب و غریب نه تنها به نحوه سرو و برش مناسب آنها علاقه دارند ، بلکه حتی اگر دانه های آنها ارزش امتحان کردن را داشته باشند آن را امتحان می کنند. میوه آبدار درخت انبه دارای هسته سفتی است که اغلب فقط در سطل زباله انداخته می شود ، اما آیا فایده ای در مغز انبه وجود دارد؟

بیایید دریابیم که به طور کلی با چنین محصولی چه می توان کرد ، آیا استفاده از آن در غذا خطرناک است و بذر میوه چه اسرار را در زیر پوسته متراکم خود نگه می دارد.

آیا  هسته انبه خورده می شود

اکثر مردم به خوبی می دانند که اکثر دانه های میوه ها حاوی موادی هستند که برای بدن انسان سمی هستند. بنابراین ، اساساً ما در مورد سیانید صحبت می کنیم ، که به ویژه در ترکیب بادام تلخ فراوان است. با این حال ، urushiol ، یک ماده سمی دیگر ، نیز در دانه های میوه یافت می شود.

به عبارت دیگر ، بسیاری از مغزهای میوه برای سلامتی بسیار خطرناک هستند و بنابر این قابل خوردن نیستند. اما آیا این قانون در مورد هسته انبه نیز صدق می کند؟

 

بسیاری از کارشناسان معتقدند که مواد مضر زیادی در مغز هسته درخت انبه وجود ندارد که بتواند سلامت را تضعیف کند. بنابراین ، گاهی اوقات و با میل شدید ، می توانید این محصول را بخورید. با این حال ، درک این نکته ضروری است که هسته انبه نسبتاً بی مزه و حتی ملایم است ، بنابراین خوردن آن معمولاً مورد پسند واقع نمی شود.

 

برای رسیدن به هسته ، ابتدا باید پوسته سخت هسته را جدا کرده و سپس قسمت داخلی آن را از پوسته و لایه سطحی تمیز کنید. به طور طبیعی ، توصیه نمی شود که هسته های انبه را با دندان های خود گاز بگیرید - آنها بسیار سخت هستند و خطر آسیب به غشاهای مخاطی دهان و لب ها بسیار زیاد است.

متخصصان تغذیه به افراد  توصیه می کنند در مورد غذاهایی که می خورند بیشتر دقت کنند. بنابراین ، طبق قوانین ، میوه انبه قبل از شروع به چشیدن طعم آن نیاز به تمیز کردن اولیه دارد.

 
ابتدا میوه را زیر آب جاری می شویند ، سپس آن را به دو قسمت تقسیم کرده و هسته را بیرون می آورند و آن را برمی دارند.
پس از آن ، میوه به برش تقسیم می شود و پوست فوقانی از پالپ برداشته می شود.
 این قسمت داخلی و آبدار هدیه عجیب و غریب درخت است که خورده می شود و هم هسته و هم پوست انبه را دور می اندازد.

 

نحوه استفاده از هسته انبه

انبه

 اگر انبه به اندازه کافی بخورید ، مطمئناً بعد از خوردن مقدار قابل توجهی هسته انبه  خواهید داشت. اما با آن چه باید کرد؟ از این گذشته ، تمایل به صرفه جویی در پول و تمایل به حداکثر استفاده از هدایای مفید طبیعت به بسیاری از افراد اجازه نمی دهد هسته انبه  را دور بیندازند.

هسته انبه را بکارید

ساده ترین راه برای استفاده از هسته انبه کاشتن آن در گلدان است. در آخر مقاله نحوه کاشتن هسته انبه کامل توضیح داده شده است.

با هسته انبه اسکراب بدن خانگی درست کنید

همچنین ، دانه های میوه اغلب به مواد اولیه برای تهیه لوازم آرایشی خانگی ، اسکراب و ماسک تبدیل می شوند. اگر قبلاً مقدار قابل توجهی مغز انبه در خانه جمع آوری کرده اید ، می توانید با دستان خود یک اسکراب بدن عالی از آنها تهیه کنید.

برای انجام این کار ، ابتدا باید هسته ها را کاملاً شستشو داده و سپس خشک کرد تا ذرات پالپ روی پوسته باقی نماند.
سپس دانه های خشک شده را با استفاده از دستگاه غذاساز ، چرخ گوشت مناسب یا آسیاب قهوه مثل آرد ریز خرد می کنند (اما توجه داشته باشید که مغزها می توانند به دستگاه شما آسیب برسانند).
وقتی دانه های انبه با پوست سفت آسیاب شود و قوام خوبی داشته باشد ، عسل  و چند قطره اسانس پرتقال و دارچین به آنها اضافه می شود.
شما باید یک غلاف نسبتاً ضخیم داشته باشید. این یک اسکراب خانگی عالی و موثر برای رفع سلولیت و علائم کشش است. دانه های انبه سرشار از روغن های طبیعی است که سطح پوست را تقویت کرده و آن را محکم و صاف می کند. بنابراین ، چنین ابزاری به ویژه توسط زنانی که از ظاهر خود مراقبت می کنند قدردانی می شود.

 

انبه

با هسته انبه ماسک های مغذی خانگی بسازید

علاوه بر این ، از مغز انبه پوست کنده می توان برای تهیه ماسک های خانگی تغذیه کننده استفاده کرد که باعث بهبود رنگ و حفظ رنگ پوست می شود.

برای انجام این کار ، هسته ها جدا شده و مغز آنها خارج می شود.
پوسته ها دور انداخته می شوند
سپس کمی روغن زیتون به آن اضافه می شود ، اجزای آن مخلوط شده و یک ماسک سفت کننده روی پوست تمیز و خشک صورت و گردن اعمال می شود.برای دستیابی به یک اثر قابل توجه ، توصیه می شود این روش را دو بار در هفته انجام دهید.

تونیک خشک کننده هسته انبه 

از تفاله هسته های میوه ، می توان یک تونیک خشک کننده را تهیه کرد که برای مراقبت از پوست مشکل ساز عالی است.

برای انجام این کار ، هسته انبه  را بیرون می آورند ، پوسته و فیلم را برمی دارند و سپس به مدت 50-70 دقیقه در فر خشک می کنند.
پس از آن ، تفاله خنک شده و به پودر تبدیل می شود.
سپس در الکل طبی ریخته می شود تا قوام آن کاملاً مایع شود.
تونیک را به مدت 5 روز در یخچال نگه دارید و مایع را به طور مرتب هم بزنید.
پس از آن ، باید فیلتر شود و سپس محتویات ظرف باید با آب آشامیدنی تمیز به نسبت 1: 1 رقیق شود.
از تونیک به صورت نقطه ای در مناطق مشکل دار پوست استفاده کنید یا ناحیه T صورت (تیغه بینی از نوک تا ابروها کمی به سمت راست و کمی به سمت چپ) را با آن بمالید تا درخشندگی چربی را کاهش داده و آزاد شدن پوست از منافذ را کاهش دهید.

 روغن هسته انبه

روغن انبه

ساده ترین راه برای استفاده بیشتر از مغز این است که از آنها روغن هسته انبه  تهیه کنید. از یک محصول مشابه می توانید برای مراقبت از ظاهر خود استفاده کنید ، زیرا لکه های خشک و خشن را روی پوست بدن و صورت کاملاً مرطوب و تغذیه می کند. روغن هسته انبه انبه خانگی همچنین می تواند برای مراقبت از ناخن های پا و ناخن ها و تغذیه پاهای خشک و ترک خورده استفاده شود.

روغن هسته انبه در خانه

با حرارت دادن هسته انبه و تزریق بیشتر آنها در روغن پایه به دست می آید. برای انجام این کار ، باید مواد اولیه با کیفیت بالا ، از همه مهمتر - روغن زیتون یا هلو را انتخاب کنید. در عین حال ، گزینه دوم برای مراقبت از پوست در فصل تابستان مناسب است ، زیرا پوست آفتاب سوخته را کاملاً تغذیه می کند و زیبایی و شدت برنزه شدن شما را حفظ می کند.

 

طرز تهیه روغن هسته انبه

دانه های میوه عجیب و غریب را در آب گرم و صابون بشویید ، سپس خشک کنید. برای بازکردن هسته از چکش استفاده کنید.
پوسته سخت را دور بیندازید ، همین کار را با پوسته خارجی دانه انجام دهید. هسته های پوست کنده را روی یک ورقه پوست قرار دهید و آنها را به یک ورقه پخت در فر بفرستید. قبل از دستکاری های بیشتر ، دانه های انبه باید کاملاً خشک شوند.
درجه حرارت را روی 180 درجه تنظیم کنید و حدود 1.5-2 ساعت صبر کنید تا هسته ها به اندازه کافی خشک شوند. پس از آن ، آنها را از فر خارج کرده و بگذارید مواد اولیه در دمای اتاق کاملاً خنک شوند.
حالا دانه را باید تا حد امکان پودر کرد. هرچه آرد نرم تر باشد ، روغن هسته انبه خانگی شما سالم تر خواهد بود. بنابراین ، بهتر است چندین بار مغز ها را از خردکن عبور دهید.
مرحله بعدی این است که قسمت خشک مواد اولیه را با روغن پایه رقیق کنید. ما از آن به میزان یک فنجان پودر انبه آسیاب شده برای دو فنجان روغن پایه استفاده می کنیم. بنابراین ، اگر حدود 150 گرم آرد خوب دریافت کنید ، باید دو برابر روغن - 300 گرم - مصرف کنید. به هر حال ، اگر بعد از آسیاب کردن مغزها مرطوب به نظر برسند ، بهتر است آنها را کمی بیشتر خشک کنید.
دانه های انبه مخلوط شده با پایه روغن را در حمام آب روی حرارت ملایم قرار دهید و شروع به تهیه روغن خانگی سالم کنید. برای انجام این کار ، مواد اولیه را به مدت یک ساعت گرم می کنیم ، هر از گاهی آن را هم می زنیم ، اما اجازه نمی دهیم بجوشد. به هیچ وجه نباید روغن را بجوشانید - این کار بیشتر مواد مغذی موجود در دانه های انبه را از بین می برد.
روغن گرم را در یک ظرف شیشه ای مناسب ، ترجیحاً تیره و به اندازه کافی ضخیم بریزید. سپس  در محل تاریک با دمای اتاق  قرار می دهیم. مهم است که اشعه خورشید روی بطری نیفتد و تا آنجا که ممکن است نور کمی در اطراف وجود داشته باشد.
ما حدود دو ماه منتظر می مانیم ، هر از گاهی بطری را بیرون می آوریم و خوب تکان می دهیم. پس از پایان مهلت ، محتویات ظرف را فیلتر می کنیم و روغن تمیز را در ظرف جدیدی می ریزیم. روغن دانه انبه را در یخچال نگهداری کنید.روغن آماده شده در خانه بر روی هسته انبه نباید به صورت داخلی مصرف شود ، زیرا این محصول کاملاً برای استفاده خارجی است.

 

هسته انبه

مضرات هسته انبه

مانند هر محصول دیگری ، هسته میوه انبه تعدادی موارد منع مصرف دارد. اولا ، خوردن هسته برای کسانی که اغلب مشکلات گوارشی یا گرفتگی معده دارند ، ارزش ندارد.

هضم تفاله دانه های انبه برای معده دشوار است ، زیرا حاوی الیاف گیاهی متراکم است. به همین دلیل ، اشتیاق بیش از حد به مغزهای میوه می تواند باعث شل شدن مدفوع و حتی سوء هاضمه واقعی شود.

عقیده ای وجود دارد که انبه و پاپایا میوه های عجیب و غریبی هستند که استفاده از آنها برای مادران باردار و شیرده نامطلوب است. در مورد اول ، کارشناسان استدلال می کنند که برخی از مواد شیمیایی تشکیل دهنده تفاله و دانه های میوه ها می توانند باعث تحریک  رحم در مادران باردار شوند و حتی منجر به سقط خود به خودی شوند. در مرحله دوم ، خطر واکنش آلرژیک شدید در نوزاد بسیار زیاد است.

به همین دلیل ، درمان بیماری های اندام با آنها نیز نامطلوب است. هسته انبه فوق العاده برای پوست ، مو و ناخن مفید است ، اما در صورت مصرف داخلی می تواند تعدادی از عوارض جانبی را ایجاد کند.

از نظر فواید ، در صورت عدم استفاده از داروهای خاص ، گاهی اوقات می توان هسته انبه را برای رفع یبوست جوید. با این حال ، یک مشت کوچک دانه انبه برای رسیدن به نتیجه دلخواه کافی خواهد بود. در غیر این صورت ، خطر درد  در روده ها و همچنین افزایش تشکیل گاز وجود دارد.

کاشتن هسته انبه

کاشتن هسته انبه

ساده ترین راه برای استفاده از دانه انبه کاشتن آن در گلدان است. واقعیت این است که چنین مواد کاشت معمولاً در خانه بسیار خوب رشد می کند و به مراقبت زیادی احتیاج ندارد. بنابراین ، شما به راحتی می توانید درخت انبه را در آستانه پنجره خود از هسته میوه ای که از دسر باقی مانده است پرورش دهید.

میوه رسیده را پوست بگیرید و تفاله را جدا کنید. استخوان را زیر آب جاری بشویید و بررسی کنید. اگر پوسته قبلاً شکسته است ، آن را تا انتها باز کنید. اگر نه ، چیز مهمی نیست. فقط کافی است آن را با چاقوی آشپزخانه برش دهید.

 هسته انبه را بردارید ، مراقب باشید به آن آسیب نرسانید

قبل از کاشت ، بذر را در محلول صورتی اشباع پرمنگنات پتاسیم به مدت 10 دقیقه خیس کنید ، و سپس با آب بشویید. این درمان در برابر عفونت های قارچی محافظت می کند. به جای پرمنگنات پتاسیم ، می توانید از قارچ کش ها استفاده کنید که در فروشگاه هایی با گیاهان داخلی فروخته می شوند .

 

اگر بذر در حال حاضر شروع به رشد در داخل پوسته کرده است ، نیازی به جوانه زنی اضافی آن ندارید.

دانه را با گاز ، یک حوله کوچک یا پارچه نرم ، خوب آغشته به آب و سپس در یک کیسه بپیچید. در یک ظرف پلاستیکی با درب قرار دهید و در یک مکان گرم و تاریک ذخیره کنید. به عنوان مثال ، زیر رادیاتور اگر آن را در فصل سرما بکارید.

کیسه را روزانه مرطوب کنید تا رطوبت ثابت باشد و دانه خشک نشود.

هنگامی که بذر شروع به جوانه زدن می کند (معمولاً طی 5-14 روز) ، آن را در خاک بکارید.

 

کاشتن هسته انبه


گلدانی به قطر 8-10 سانتی متر ، ترجیحاً بلند بردارید تا ریشه ها جا برای رشد داشته باشند. لزوماً با سوراخ های زهکشی در پایین. برای سال اول کافی خواهد بود.

در یک گلدان خیلی بزرگ بطور همزمان کاشت نکنید. خاک موجود در آن برای مدت طولانی خشک  می شود ، به طوری که ریشه ها دسترسی هوا را از دست داده و شروع به پوسیدگی می کنند.

 

خاک مناسب انتخاب کنید

برای کاشت بذر و رشد یک گیاه بالغ ، مخلوطی از خاک خنثی جهانی (pH = 7) یا ذغال سنگ نارس با ماسه درشت به نسبت 2: 1 مناسب است.

یک لایه زهکشی را در انتهای گلدان قرار دهید تا حدود یک چهارم فضا را اشغال کند. علاوه بر گل رس منبسط شده ، که در فروشگاه ها فروخته می شود ، می توانید از سنگ خرد شده ، شن ، آجر شکسته و حتی فوم ، خرد شده به قطعات 4-5 سانتی متر استفاده کنید.

 

کاشتن هسته انبه

هسته انبه جوانه زده را بکارید

یک سوراخ در وسط خاک ایجاد کنید و هسته انبه جوانه زده را در آنجا قرار دهید ، سمت ریشه به سمت پایین. نباید بیش از ¾ دفن شود.

 آب دهید و رطوبت را تأمین کنید

خاک را آبیاری کنید تا مرطوب باشد. آب اضافی برای نهال هیچ فایده ای نخواهد داشت ، بلکه نهال پوسیده می شود.

برای آبیاری بذرها و سپس گیاهان ، فقط از آب تصفیه شده یا ته نشین شده در دمای اتاق استفاده کنید.

روی گلدان را با یک کیسه یا فیلم چسبناک بپوشانید. به جای فیلم ، یک بطری پلاستیکی با ته برش ، همیشه شفاف ، نیز مناسب است . قطر آن باید کمی کمتر از قطر گلدان باشد تا بتوان آن را به راحتی وارد کرد. بنابراین رطوبت داخلی در داخل وجود خواهد داشت.

گلدان را در مکانی روشن و گرم قرار دهید 

به عنوان مثال ، روی طاقچه یا قفسه ای نزدیک پنجره. اگر این امکان پذیر نیست ، از نور اضافی برای گیاهان داخل ساختمان استفاده کنید.

در فصل گرم ، گلدان را به بالکن ببرید ، اما از آن در برابر نور مستقیم خورشید محافظت کنید.

مراقبت مناسب از نهال انبه

هر 2-3 روز یکبار متوسط ​​آب دهید تا خاک غرقاب نشود ، اما وقت لازم برای خشک شدن کامل را نداشته باشد.

هر دو روز فیلم را بلند کنید ، آب دهید و گلدان را به مدت 10-15 دقیقه هوا دهید تا از پوسیدگی جلوگیری شود. با گنبد بطری ، حتی راحت تر است: برای گرفتن هوا ، درپوش را به طور همزمان باز کنید.

پس از 10-15 روز ، و احتمالاً حتی زودتر ، جوانه ای ظاهر می شود. می تواند چندین  جوانه از یک هسته انبه وجود داشته باشد.

وقتی انبه جوانه می زند ، برای برداشتن گلخانه محافظ عجله نکنید. تغییر شدید رطوبت می تواند برای گیاهی که هنوز بالغ نشده است مضر باشد.

اگر گلدان با کیسه یا پلاستیک پوشانده شده بود ، چند سوراخ کوچک برای تهویه ایجاد کنید. اندازه آنها را روزانه افزایش دهید و بعد از چند روز ، در نهایت گنبد محافظ را بردارید.

اگر نهال ها با بطری بریده شده پوشانده شده است ، روزانه آن را به مدت 40-50 دقیقه باز کنید و بعد از چند روز ساختار را کاملاً بردارید.

شرایط مناسب برای رشد انبه ایجاد کنید

به طور منظم ، حداقل هر 3 روز یکبار ، گیاه را آبیاری کنید. اگر در تابستان خاک سریعتر خشک شد ، فاصله آبیاری را کوتاه کنید.

هر 2-3 روز یک انبه را با یک بطری اسپری اسپری کنید ، یا هر هفته برگها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

در تابستان ، گیاه را به بالکن یا خارج از خانه ببرید.

وقتی انبه یک ساله شد ، هر ماه 2-3 بار در بهار و تابستان به آن کود بدهید. از کود معمولی گیاهان آپارتمانی به نسبت توصیه شده استفاده کنید.

 انبه را جابجا کرده و تاج آن را شکل دهید

انبه را بعد از حدود شش ماه ، زمانی که از قبل به اندازه کافی قوی است ، جابجا کنید. یک گلدان با قطر چند سانتی متر بزرگتر ، همیشه بلند و دارای سوراخ های زهکشی بردارید. برای جلوگیری از آسیب رساندن به سیستم ریشه ، انبه را همراه با توپ خاکی حرکت دهید و مقدار مناسب خاک را در اطراف اضافه کنید.

گیاه را دفعه بعد که در ظرف قبلی تنگ شد ، جایگزین کنید. زمان آن فرا رسیده است - اگر ریشه ها کاملاً با یک توپ خاکی در هم تنیده شده باشند ، تقریباً تمام فضای داخلی را پر کرده و از طریق سوراخ های زهکشی قابل مشاهده هستند. نشانه دیگر کاهش سرعت رشد حتی با کوددهی منظم است.

اگر انبه خیلی بلند است ، بالای انبه را هرس کنید تا از قد رشد نکرده و رشد شاخه های جانبی رشد کنند. وقتی درخت بیش از یک متر ارتفاع دارد ، آن را مرتباً هرس کنید تا شکل تاج حفظ شود.انبه بعد از 10-6 سال شکوفا می شود. درست است ، برداشت خیلی زمانبر است.

 

آرد انبه چیست

آرد انبه

آرد انبه یک جایگزین آرد گندم بدون گلوتن است که از هسته های خشک شده ، آسیاب شده و دانه انبه تولید می شود. این را با آمچور (amchoor) که پودر انبه است (به عنوان ادویه استفاده می شود) ، که از میوه انبه سبز تهیه شده است اشتباه نگیرید  .
استفاده برای آرد انبه آسیاب شده
آرد انبه فاقد گلوتن است و ممکن است برای جایگزینی 10 تا 50 درصد آرد گندم در دستور غذا استفاده شود. با برخی آزمایشات می توان آن را با سایر آردهای بدون گلوتن در دستور غذا ترکیب کرد. به دلیل وجود پلی فنول ها (آنتی اکسیدان ها) در آرد ، ممکن است طعم تلخی در محصول نهایی ایجاد کند. ممکن است بخواهید طعم دهنده های دیگری به آن اضافه کنید تا تلخی ناخواسته متعادل شود. از آرد انبه می توان برای موارد زیر استفاده کرد:
پخت عمومی
نان
رشته فرنگی (مانند کانتون پنسیت )
 

فواید آرد انبه

به گفته Evelyn Taboada COO Green Enviro (کارخانه تبدیل ضایعات انبه به محصولات با ارزش) ، آرد انبه به طور طبیعی سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی ، فیبر غذایی و آنزیم های گوارشی است. البته یکی دیگر از مزایای کلیدی این است که محصولی که در غیر این صورت به هدر می رود می تواند برای تولید غذا استفاده شود. 

 

کاربر گرامی اگر بدنبال موضوع خاصی هستید و دوست دارید آن را در سایت سیارک مطالعه کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از ابزار سرچ 🔍 موجود در منوی بالای سایت سمت چپ استفاده کنید.

نظرات

۱۳۹۷/۷/۹انشاله در پست های آینده میوه های دیگر توضیح داده می شود.

۱۳۹۷/۷/۹فقط انبه رو توضیح دادین !

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه یک مرطوب کننده طبیعی قوی، دارای خواص بازسازی کننده، جوان کننده، ضد آفتاب است، به طور فعال در لوازم آرایشی برای هر نوع پوست، به ویژه پوست های خشک و پیر و همچنین برای مراقبت از مو استفاده می شود. روغن انبه روغنی است که از گوشت میوه انبه به دست می آید.

۱۴۰۰/۱۰/۳انبه، انبه هندی، mangifera هندی، mangifera indica (لاتین)، انبه معمولی (انگلیسی) - یکی از گونه های سرده انبه، خانواده Anacardia (سماق). میهن - هند، منطقه ایالت آسام. این یکی از نمادهای ملی هند و پاکستان است. این گیاه در تمام کشورهای گرمسیری به ویژه در مناطق گرمسیری آسیا از هند تا مجمع الجزایر مالایی رشد می کند و کشت می شود. بیش از 27 نوع انبه و بیش از 300 نوع انبه هندی وجود دارد. بیشترین تعداد گونه ها در غرب مالزی یافت می شود. هند با برداشت 13.5 تن میوه در سال، تولید کننده اصلی انبه است.

۱۴۰۰/۱۰/۳درخت انبه درختی است همیشه سبز با ارتفاع 10 تا 45 متر، تاج آن به شعاع 10 متر می رسد، برگ های آن پهن، سبز تیره، برگ های جوان به رنگ صورتی مایل به زرد است. گلها سفید یا صورتی هستند، کوچک، بوی آن شبیه زنبق است. در خوشه های بلند جمع آوری می شود که می تواند از چند صد تا چند هزار گل داشته باشد.

۱۴۰۰/۱۰/۳ درختان انبه عمر طولانی دارند و 250 تا 300 سال رشد می کنند و از سن 10 سالگی شروع به میوه دادن می کنند. میوه ها مایل به زرد با ساختار فیبری و پوست صاف و مومی شکل از رنگ های قرمز، سبز یا زرد هستند. طعم میوه - از شیرین تا ترش، رنگ گوشت زرد یا نارنجی است. وزن میوه ها از 100 گرم تا 1 کیلوگرم است. میانگین وزن یک انبه 200-400 گرم است. در داخل میوه هسته بزرگی وجود دارد که شکلی صاف و سطحی کرک دار دارد. روغن انبه از این دانه به دست می آید.

۱۴۰۰/۱۰/۳انبه بیش از 2.5 هزار سال است که برای بشر شناخته شده است. حتی در زمان های قدیم، مردم متوجه بودند که استفاده از میوه درخت انبه باعث افزایش طول عمر و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها می شود. در هند، انبه یک درخت مقدس و الهی در نظر گرفته می شود. میوه های شیرین آن نمادی از باروری، شکوفایی، عشق است، به عنوان هدیه به خدایان و همچنین به عروس و داماد در هنگام عروسی تقدیم می شود. انبه یکی از میوه های مورد علاقه خدای گانشا است.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه سفید با رنگ زرد روشن یا بژ است. بوی روغن انبه لطیف است، به اندازه بوی میوه مشخص نیست، طعم آن خنثی است. روغن انبه از دانه های میوه با پرس سرد یا استخراج به دست می آید و در نتیجه مواد مغذی زیادی حفظ می شود. قوام نیمه جامد دارد و در دمای 40 درجه شروع به ذوب شدن می کند، در دمای 28 درجه مانند کره نرم می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه بیش از 40 درصد از اسیدهای اولئیک و استئاریک تشکیل شده است، همچنین حاوی اسیدهای لینولئیک و لینولنیک، پالمیتیک، بادام زمینی، ویتامین‌های A، C، E، D، کاروتنوئیدها، استرول‌ها، توکوفرول‌ها و مواد معدنی است.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه دارای خواص مرطوب کننده، مغذی، نرم کننده، التیام بخش، ضد التهابی است.

۱۴۰۰/۱۰/۳از خواص درمانی روغن انبه برای درمان بیماری های پوستی - اگزما، پسوریازیس، درماتیت، برای از بین بردن جای زخم، سوختگی، بریدگی، ترک استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۳از خواص درمانی روغن انبه برای درمان بیماری های پوستی - اگزما، پسوریازیس، درماتیت، برای از بین بردن جای زخم، سوختگی، بریدگی، ترک استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه به طور گسترده ای در زیبایی برای مراقبت از پوست صورت و بدن، ناخن ها و مو استفاده می شود. این به طور مستقل و به عنوان یک جزء مهم از بسیاری از لوازم آرایشی استفاده می شود. در شامپوها، ماسک‌های مو، نرم‌کننده‌ها، روغن‌های بدن، لوسیون‌ها، کرم‌های موبر، کرم‌های انواع پوست مخصوصاً برای پوست‌های مسن و خشک استفاده می‌شود.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه یک مرطوب کننده عالی است. پوست را عمیقا مرطوب می کند، پوست را از پوسته پوسته شدن تسکین می دهد. با افزایش سن، سد چربی پوست مختل می شود و روغن انبه آن را ترمیم می کند. ترکیبات فعال روغن توانایی پوست را برای حفظ رطوبت باز می گرداند و پوست را با آبرسانی شدید در طول روز تامین می کند و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد. روغن انبه به عنوان یک جزء مرطوب کننده در فرمول های آرایشی، شیر بدن و صابون گنجانده شده است تا اثر خشک کنندگی آن بر روی پوست خنثی شود.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه ایده آل برای مراقبت از پوست خشک تا خیلی خشک. - خاصیت ضد پیری روغن انبه. روغن انبه در سریعترین زمان بازسازی سلولی را ترویج می کند. دارای خواص بازسازی کننده برجسته است. استحکام و خاصیت ارتجاعی را به پوست باز می گرداند. برای جلوگیری از تغییرات مرتبط با افزایش سن در درم نشان داده شده است. به از بین بردن تظاهرات مربوط به سن پوست - چین و چروک، لکه های پیری، کدر شدن چهره کمک می کند. این نه تنها چین و چروک های ریز میمیک، بلکه چروک های عمیق مرتبط با افزایش سن را نیز صاف می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۳خاصیت مغذی و نرم کنندگی روغن انبه پوست خشن را نرم می کند و آن را صاف و لطیف می کند. روغن انبه از ایجاد ترک‌های پوستی، اسکارهای کوچک، لکه‌های مختلف پوستی جلوگیری می‌کند.

۱۴۰۰/۱۰/۳خواص ضد التهابی و التیام بخش روغن انبه پوست را تسکین می دهد، خارش و سوزش را برطرف می کند. درماتیت، اگزما، پسوریازیس، بثورات پوستی را درمان می کند. باعث بهبود زودهنگام بریدگی ها و ترک ها می شود. برای سوختگی، سرمازدگی، پوست ترک خورده موثر است. به نیش حشرات کمک می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه به خلاص شدن از شر لکه های پیری کمک می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه اثر کرم های ضد آفتاب را دارد، برای مراقبت از پوست بعد از آفتاب سوختگی و ترمیم آن بعد از کرم آفتاب استفاده می شود، در کرم های تابستان و براق کننده لب استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن انبه یک روغن کاملاً ایمن است که می توان از آن به شکل خالص استفاده کرد. مناسب برای مراقبت از پوست کودک. برای ماساژ استفاده می شود . به دلیل خواص ضدالتهابی که دارد باعث آرامش، تسکین درد عضلات و مفاصل می شود. به پوست نرمی و خاصیت ارتجاعی می بخشد. از ایجاد ترک های پوستی در دوران بارداری جلوگیری می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۳روغن هسته انبه در محصولات مو استفاده می شود . ساقه مو را تغذیه می کند و یکپارچگی لایه هیدرولیپیدی را بازیابی می کند، پوسته های کوتیکول را صاف می کند. موها را برای پوشش شانه شده می پوشاند. شکنندگی موها را از بین می برد، آنها را نرم، قابل کنترل و درخشندگی زیبا می کند. آنتی اکسیدان ها و ویتامین های موجود در روغن انبه باعث رشد مو می شوند. به رفع مشکل موهای خشک و ضعیف کمک می کند.

در ادامه بخوانید...

دانشمندان گفتند کدام میوه خطرناک ترین است

در
دانشمندان گفتند کدام میوه خطرناک ترین است

 

دانشمندان گفتند کدام میوه خطرناک ترین است

دانشمندان آمریکایی مطالعه ای را انجام دادند تا دریابند کدام میوه ها و سبزیجات برای سلامتی خطرناک ترین هستند. آنها بررسی کردند که چه مقدار کود و مواد شیمیایی دیگر را میوه ها  جذب می کنند.
 
طبق نتایج بدست آمده ، توت فرنگی در صدر لیست خطرناک ترین ها قرار گرفت. برای رشد این توت از بسیاری از سموم دفع آفات استفاده می شود که توت فرنگی ها خیلی خوب جذب میکنند. تمام نمونه های مورد مطالعه دانشمندان حاوی مواد خطرناک بودند. همچنین ، بسیاری از مواد شیمیایی موجود در خاک توسط اسفناج و سیب زمینی جذب می شوند و در رتبه دوم رتبه بندی میوه ها و سبزیجات خطرناک قرار داشتند.گلابی ، شهد گیاهان ، انگور ، گیلاس ، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای و سیب زمینی در ادامه قرار دارند.
 
دانشمندان دریافته اند که به طور متوسط ​​70٪ میوه و سبزیجات که در فروشگاه ها فروخته می شوند تهدیدی برای سلامتی محسوب می شوند زیرا در معرض کودها یا فرآوری شیمیایی قرار دارند، و مضرات این میوه ها و سبزیجات بیشر از خواص آن است. این امر به ویژه در مورد میوه ها و سبزیجات که خارج از فصل طبیعی آنها به فروش می رسد صادق است. فرآوری شیمیایی می تواند ماندگاری میوه ها و سبزیجات را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. اول از همه ، چنین محصولاتی در برنامه تغذیه، به این دلیل خطرناک هستند که می توانند واکنشهای آلرژیک شدید ایجاد کنند.
 
به نظر می رسد آووکادو ، کیوی ، گریپ فروت ، آناناس ، گل کلم ، پیاز ، مارچوبه و بادمجان به عنوان تمیز کننده ترین سموم دفع آفات هستند.محققان دریافته اند که برای حفظ سلامتی میوه های تازه ، سبزیجات و حبوبات ، باید مقدار زیادی غذا بخورید.

 

روزانه چه مقدار میوه و سبزیجات بخوریم

دانشمندان کانادایی نتایج یک مطالعه را منتشر کردند که در آن 135 هزار داوطلب از 18 کشور در پنج قاره کره زمین شرکت کردند. سن افراد در آغاز آزمایش از 35 تا 70 سال بود. در این لیست افرادی با ثروت و وضعیت اجتماعی متفاوت قرار دارند. به طور متوسط ​​، پزشکان اطلاعات مربوط به هر موضوع را به مدت هفت سال و نیم جمع می کردند.
 
همانطور که مشخص شد ، برای حفظ سلامتی برای سالهای طولانی ، باید روزانه 375-500 گرم سبزیجات ، میوه و حبوبات میل کنید. علاوه بر این ، بیشتر مردم می توانند حتی کمتر از حد استاندارد سازمان جهانی بهداشت مصرف کنند.
 
دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که افراد می توانند سبزیجات و میوه های زیادی بخورند ، در حالی که اگر رژیم غذایی به طور کلی متعادل باشد ، به سلامتی آسیب نمی رساند. اگر اینگونه نباشد ، مشکلاتی که ناشی از کمبود مواد مغذی است دیر یا زود اجتناب ناپذیر می شوند.
 
به منظور حفظ سلامتی ، توصیه می شود پنج وعده سبزیجات ، میوه و حبوبات میل کنید. سبزیجات و میوه ها به بهترین وجه به صورت خام خورده می شوند و حبوبات هنگام پختن خاصیت های مفید خود را حفظ می کنند.
 

 

برای داشتن یک کودک با ضریب هوشی بالا مادر باید میوه بیشتری بخورد

چنین نتیجه گیری به ظاهر غیرقانونی توسط دانشمندان دانشگاه آلبرتا پس از تجزیه و تحلیل داده های 688 کودک در اولین دوره ، تا یک سال انجام شد. داده ها به وضوح نشان می دهد که استفاده از میوه های تازه توسط مادران برای رشد کودک چقدر مهم است. دانشمندان نسبت ساده ای را بدست آورده اند - 6-7 وعده میوه یا گنجاندن وعده های اضافی آب میوه در 6 تا 7 وعده رشد ضریب هوشی کودک را بالا می برد. به گفته دانشمندان ، پایه و اساس کلیه اقدامات ذهنی گذاشته شده از آنجا که دقیقاً در دوره کودکی است ، که بیش از حد اهمیت نوشیدن آب میوه ها بسیار دشوار است.
 

 

خطر امتناع کودک از خوردن سبزیجات و میوه ها چیست

کارشناسان توضیح داده اند که چه چیزی می تواند در خودداری سبزیجات و میوه های تازه برای سلامتی مضر باشد.
 
دانشمندان آمریکایی دانشکده آلرژی ، آسم و ایمونولوژی گفتند که عدم رژیم غذایی روزانه حاوی سبزیجات و میوه ها می تواند منجر به آسم در کودک شود.
 
متخصصان پس از بررسی 2043 نفر از 6 تا 18 سال به این نتیجه رسیدند. یک معاینه پزشکی عمومی و بررسی والدین در مورد تغذیه فرزندانشان نشان داد که بدن در 21٪ از شرکت کنندگان در این آزمایش از کمبود میوه و سبزیجات رنج می برد. در همین زمان ، نیمی از این کودکان در حال حاضر مبتلا به آسم هستند.
 
به گفته محققان ، میوه‌ها و سبزیجات تازه باید به بخشی جدایی ناپذیر از رژیم های غذایی کودکان تبدیل شوند. ویتامین ها و مواد مغذی موجود در آن ها می توانند خطر ابتلا به آسم را به میزان 45٪ کاهش دهند ، همچنین ایمنی کودک را به میزان قابل توجهی افزایش داده و از سایر مشکلات سلامتی نیز محافظت کنند.
 

 

چرا زنان قد بلند نیاز به خوردن سبزیجات بیشتری دارند

دانشمندان توضیح داده اند که چرا زنان بالاتر از قد متوسط ​​نیاز به خوردن سبزیجات تازه بیشتری دارند.
متخصصان دانشگاه هاروارد ادعا می كنند كه زنان با قد بلند در سالمندی دارای مشکلات سلامتی هستند. هنوز مشخص نیست که رشد پس از 70 سال بیماری جسمی و روانی چه ارتباطی با ظاهر دارد. طبق گفته دانشمندان ، افراد قد بلند نسبت به افرادی که قد کوتاه و متوسط ​​دارند ، مستعد ابتلا به سرطان هستند. اما افراد قد بلند خطر کمتری از بیماری های سیستم قلبی عروقی دارند.
 
اما داشتن قد بلند دلیلی برای پیری پردردسر نیست. کارشناسان می گویند با خوردن سبزیجات بیشتر ، میوه و غلات کامل می توانید خطر بروز مشکلات سلامتی را کاهش دهید. تغذیه مناسب در سنین جوانی و بلوغ می تواند خطر ابتلا به بیماری در سن بالا را کاهش دهد.
کارشناسان توضیح می دهند که رابطه بین رشد و بیماری هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است و این احتمال وجود دارد که علاوه بر این ، عوامل دیگری نیز وجود داشته باشد که بر مشکلات سلامتی تأثیر می گذارد. در هر صورت ، این موضوع مستلزم مطالعه عمیق تر است.

 

نحوه تعیین میزان سمی بودن میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات محصولاتی طبیعی هستند که نباید حاوی مواد شیمیایی و سموم باشند. برای بررسی محصولات مربوط به میزان سمی بودن ، دانشمندان سیبری روش جدیدی را ارائه دادند که به آنها در این امر کمک می کند. 
 
از این پس ، با کرم شب تاب میوه ها و سبزیجات را برای میزان سمی بودن آزمایش می کند. این روش جدید توسط محققان علمی دانشگاه فدرال سیبری تهیه شده است. 
 
کارشناسان کراسنوارسک شروع به توسعه دستگاه جدیدی کردند که به کمک آن می توانید به سرعت اطلاعات دقیقی از میزان آلودگی سبزیجات و میوه ها با مواد مضر مختلف داشته باشید که می تواند برای انسان بسیار خطرناک باشد. و کرم شب تاب برای بدست آوردن این نتایج به آنها کمک می کند. 
 
خاطرنشان می شود که این اختراع جدید 100 برابر بیشتر از آنالوگ های ایالات دیگر در دسترس خواهد بود و نتیجه این آزمایش فقط در یک دقیقه آماده خواهد شد. 
 
همانطور که دانشمندان توضیح دادند ، داروی جدید بر اساس آنزیم هایی که قبلاً از کرم های شب تاب برداشته شده اند ، کار خواهد کرد. لوسیفرازها به طور دقیق به حتی ضعیف ترین مظاهر مواد سمی پاسخ می دهند ، که به هر کسی امکان می دهد خاک در سرزمین خود را چک کند و همچنین میزان سمی بودن محصولات موجود در یخچال شما را نشان می دهد. 
 
در آینده نزدیک دانشمندان سیبری قصد دارند، دستگاه هایی را برای آزمایش میزان سمی بودن میوه ها و سبزیجات تولید کنند. محققان پیشنهاد می کنند که برای تولید انبوه حدود یک سال زمان لازم است.

 

دانشمندان استاندارد جدیدی را برای خوردن میوه و سبزیجات تعیین کردند

دانشمندان استاندارد جدیدی را برای خوردن میوه ها و سبزیجات تعیین کردند .طبق مطالعات اخیر ، بهینه است که روزانه حدود 800 گرم غذای گیاهی میل شود.
 
دانشمندان بریتانیا قوانین مربوط به خوردن میوه و سبزیجات را اصلاح کرده اند. آنها داده های تقریباً صد مطالعه درباره این موضوع را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و نتیجه گرفتند که باید روزانه ده وعده میوه و سبزیجات خورده شود.
 
طبق تحقیقات انجام شده ، 800 گرم میوه و سبزیجات در روز به طور مؤثر خطر ابتلا به بیماری های سیستم قلبی عروقی ، سرطان ، حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد. دانشمندان خاطرنشان كردند كه ميوه ها و سبزيجات به كاهش فشار خون ، كلسترول خون ، بهبود رگ هاي خون كمك مي كنند. علاوه بر این ، الیاف گیاهی به بهبود هضم و پاکسازی روده ها کمک می کند. میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و مواد مفید بسیاری هستند. علاوه بر این ، سبزیجات و میوه ها حاوی تعداد زیادی از مؤلفه ها هستند که از روند آسیب DNA جلوگیری می کنند و تأثیر مفیدی بر میکرو فلور روده دارند.
 
بهتر است روزانه 800 گرم میوه و سبزیجات میل کنید و در طول روز سهم خود را توزیع کنید. شایان ذکر است که بعضی از میوه ها می توانند کالری بسیار بالایی مانند آووکادو داشته باشند. بنابراین ، ویژگی های میوه و سبزیجات را در نظر بگیرید تا به رژیم غذایی شما آسیب نرساند. سرو کردن سبزیجات تازه به عنوان یک غذای جانبی می تواند یک عادت خوب باشد. می توان آن را با ادویه ها و سس های مختلف تکمیل کرد.

 

خواص سبزیجات و میوه های بنفش چیست

متخصصان تغذیه گفتند که غذاهای با رنگ بنفش به درست کردن ظروف نه تنها سالم بلکه ضد عفونی آب دهان نیز کمک می کند.
 
به گفته متخصصان تغذیه ، میوه و سبزیجات بنفش باید جزئی از رژیم غذایی هر شخصی باشد که به سلامتی آنها اهمیت می دهد. همه آنها نه تنها حاوی بسیاری از مواد مفید هستند ، بلکه به جذابیت غذا نیز کمک می کنند. مطالعات نشان داده است که غذاهای بنفش باعث جذابیت و جذابیت بیشتر ظرف می شوند. به عنوان مثال ، اگر پیاز یا کلم قرمز را به سالاد بیفزایید ، صرفاً به دلیل رنگی بودن این اجزا ، "خوشمزه تر" می شود.
 
توجه ویژه ای به چغندر ، زغال اخته ، بادمجان توصیه می شود. چغندر سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر است. این محصول ریشه ای ابزاری عالی برای عادی سازی روده ها است. چغندر به دلیل اینکه می تواند به روش های مختلفی پخته شود و خام بخورید خوب است. چغندر پخته نیز مفید هستند ، اما شما باید در بهار و اوایل تابستان ، هنگام رویش تازه ، آنها را میل کنید.
زغال اخته منبع خوبی برای ویتامین های A ، E ، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی به حساب می آید. این توت تأثیر مفیدی بر روی کل بدن دارد. بهتر است زغال اخته ها را در فصل خریداری کنید ، زیرا انواع توت ها در شرایط طبیعی رشد می کنند که حاوی مواد مغذی بیشتری هستند.
 
بادمجان به شما کمک می کند تا کمبود ویتامین های گروه B ، C ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، منیزیم و بسیاری از مواد مفید دیگر را دوباره جبران کنید. بادمجان به پایین آوردن کلسترول ، عادی سازی عملکرد قلب و از بین بردن سموم و مایعات اضافی از بدن کمک می کند!

 

خواص چغندر چیست

در چغندر مواد مفیدی وجود دارد و متخصصان مطمئن هستند که نباید این محصول را دست کم گرفت.
چغندر از ارزش غذایی بالایی برخوردار است ، در حالی که 100 گرم سبزی خام فقط حاوی 40 کیلو کالری است. از ریشه زراعی می توان به روش های مختلفی استفاده کرد - خام ، جوشانده ، پخته شده و همچنین آب آن را تهیه کرد.
 
ترکیب چغندر واقعا بی نظیر است. این گیاه حاوی فیبر ، فروکتوز ، پتاسیم ، منگنز ، ید ، فسفر ، گوگرد ، مس ، پکتین ها ، ویتامین های A ، C ، گروه B است. محصول ریشه مزایای سلامتی زیادی دارد. اما ، با وجود تمام جوانب مثبت ، مضراتی هم وجود دارد. به عنوان مثال ، مصرف آب چغندر به صورت خالص و در مقادیر زیاد توصیه نمی شود. بهتر است آب چغندر را به آب میوه های دیگر اضافه کنید ، مثلاً مخلوطی از آب چغندر و آب هویج یک کوکتل ویتامین واقعی است.
چغندر خام به بهبود دستگاه گوارش کمک می کند. به دلیل داشتن فیبر زیاد ، به پاکسازی روده ها کمک می کند ، علاوه بر این ، موادی که بدن از چغندر دریافت می کند ، ترشح آب معده را تحریک می کند ، به تجزیه پروتئین ها و چربی ها کمک می کند و همچنین سموم و کلسترول اضافی را از بدن خارج می کند.
 
چغندر تقریباً در تمام سیستم های بدن تأثیر عالی دارد. به عنوان مثال ، سیستم عصبی را تقویت می کند و کاملاً در جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

انبه سوپرایز

در

مواد لازم
• یک عدد انبه کال
• عسل
• زیره سبز
• کمی نمک
• آب


طرز تهیه
1. انبه کال را را تا زمانی که کمی زغالی و نرم و پخته شود، کبابی کنید.
2. بعد از سرد شدن پوست آن را بکنید.
3. چند دانه زیره سبز را در ماهی تابه تفت دهید.
4. با استفاده از خرد کن دانه های بو داده را خورد کنید.
5. آنها را بهمراه انبه ها در پردازنده مواد غذایی بریزید.
6. کمی‌ آب اضافه کنید.
7. عسل، پودر زیره سبز و کمی نمک به آن اضافه کنید.
8. آنها را چرخ کنید.
9. قبل از نوشیدن به آن یخ اضافه کنید. (سیارک)
فواید
• انبه کال غنی از ویتامین C، ویتامین A و ویتامین B، پکتین (مانع از سنگ‌سازی بدن می‌شود) بوده و مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، فسفر و منیزیم دارد. انبه کال به هضم غذا کمک کرده و از کم خونی، اسکوربوت، وبا، اسهال خونی جلوگیری و در برابر گرمازدگی محافظت می کند.
• دانه های زیره سیاه آهن بالایی دارند که در دوران قاعدگی زنان مهم می باشد. دانه زیره سبز نیز به هضم غذا کمک و با سرطان مبارزه می کند.(سیارک)
• عسل حاوی هزاران ویتامین و مواد معدنی مانند کلسیم، مس، پتاسیم، منیزیم، منگنز، روی و ... است که در سوخت و ساز کلسترول و اسیدهای چرب مفید می باشد. عسل دارای شاخص قند و روند هضم بهتر است. 

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

 

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱I think other web site priopoetrrs should take this site as an model, very clean and fantastic user friendly style and design, let alone the content. You are an expert in this topic!

در ادامه بخوانید...

ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای سلامت مو

در

زیبایی از درون  انسان نشات می گیرد، اگرچه روش ها و کار طراحان مد بسیار خوب است، ولی یک رژیم سالم سرشار از مواد مغذی ، کلید اصلی پرورش سری با موهای زیباست.دو کاشناس متخصص برتر پوست و متخصص تغذیه بهترین غذاها را برای سلامتی مو توصیه می کنند:(سیارک)

پروبیوتیک

مزیت : محکم شدن مو ، شکنندگی کمتر

سلامتی مو و در کل سلامتی شما ارتباط زیادی به گوارش دارد. بنابراین بالا بردن پروبیوتیک در شما یک عامل مهم است. طبق گفته ی اسنایدر " فولیکول مو مواد مغذی را جذب می کند و اگر بدنتان مسدود باشد [گوارش خوبی نداشته باشد ] ، مانع این کار می شود" .

روش عملکرد آن :  طبق گفته ی اسنایدر ، پروبیوتیک ، شکلی از باکتری زنده است که بخش اصلی جهان طبیعی است و برای زندگی ما ، نقش حیاتی دارد. آنها به رشد باکتری های خوب در بدن کمک می کنند در حالی که از رشد میکروارکانیسم های مضر جلوگیری می کنند. این کار اثر زیادی روی گوارش و جذب مواد مغذی شما دارد.

مواد خوراکی : کارشناسان با اطمینان می گویند که با یک مکمل پروبیوتیک مثل پروبیوتیک های دیتاکس زیبایی اسنایدر کیمبرلی ، می توان به گوارش کمک کرد. "SBO ها [ارگانیسم هایی با پایه ی خاک ] در این محصول نه تنها به حذف باکتری های مضر کمک می کنند بلکه راه را برای رشد باکتری های مفید باز می کنند" . اگر مکملی مورد  سلیقه ی شما قرار نباشد ، غذاهایی مثل ماست ، کفیر ، میسو ، تمپه یا خمیر ترش   را در رژیم خود بگنجانید که سرشار از پروبیوتیک هستند.

پروتئين


مزیت: رشد مو


ابتدا خبر بد: هیچ غذایی نیست که با خوردن آن رشد موهای شما سریع تر شود. فوسکو توضیح می دهد که "نرخ رشد مو با بسیاری از عوامل از جمله سن، وضعیت هورمونی، ژنتیک، بیماری و تغذیه تعیین می شود". خبر خوب؟ مواد مغذی مهمی وجود دارد که برای حفظ رشد سالم موهای شما لازم است و پروتئین سنگ بنای مهم سلامت موهای است.
چگونه کار می کند: پروتئین یک جزء ساختاری مو است. او می گوید "پروتئین باعث می شود تا 90 درصد از فیبر مو ساخته شده و در فولیکول مو شروع به کار کند". و این برای رشد مو ضروری است. حتی اگر هیچ چیزی نیست که بتواند به روند(فرایند رشد) سرعت ببخشد ، اما چیزهایی وجود دارد که شما می توانید انجام دهید تا سرعت آن کم شود ، و مصرف ناکافی پروتئین یکی از آنها است." هنگامی که شما پروتئین می خورید، بدن آن را به اسیدهای آمینه تجزیه می کند که برای سلامت مو ضروری است. بدون پروتئین کافی در رژیم غذایی ، شما ممکن است ضیف بودن مو، شکنندگی مو، شکستگی مو، و ریختن مو را تجربه کنید.
چه کاری انجام دهید: یک صفحه از یک کتاب آشپزی قدیمی(Paleo) را داشته باشید. گنجاندن پروتئین به وعده های غذایی به صورت روزانه ا آسان است. سعی کنید از مواد غذایی مانند تخم مرغ، گوشت بدون چربی، عدس، لوبیا و پنیر استفاده کنید. برای دیدن بهبودی دو هفته منتظر بمانید و برای حداکثر بهرمندی حداقل سه ماه آن را رعایت کنید.(سیارک)

 


اسیدهای چرب امگا 3


مزیت: پوست سر سالم


پوست سر شما یک فرمت از پوست صورت شماست اما از نظر تراکم تعداد فولیکول های مو و غدد چربی متفاوت است. شایع ترین شکایتی که اکثر مردم از پوست سردارند شوره سر و یا پوسته پوسته شدن است. فوسکو می گوید "خوردن غذاهای چرب که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند یک مکمل عالی برای سلامتی پوست سر و مو به ویژه برای افرادی که از درمان های دیگر مانند رنگ مو استفاده می کنند".
چگونه کار می کند: یک پوست سر سالم برای موهای ضخیم، لوکس لازم است و اسیدهای چرب ضروری به تغذیه پوست سر شما کمک خواهند کرد. به علاوه، کیفیت چربی سطوح روغن بر روی پوست سر شما را متعادل نگه می دارد و از خشکی آن جلوگیری می کند.
چه کاری انجام دهید: دنبال غذاهایی بگردید که امگا 3 خود را به رخ می کشند مانند ماهی تن و ماهی آزاد، و یا تخم چیا، بذر کتان، گردو، سبزیجات تیره، و یا شیر شاهدانه به سالاد روزانه اضافه کنید. شما شروع به دیدن بهبودی پس ازگذشت دو هفته می کنید. نیاز به نتایج فوری؟ از شامپو و خنک کننده هایی محتوی Pyrithione روی استفاده نمایید. فوسکو اظهار می دارد که " این یک مرطوب کننده و درمان برای پوست سراست و به طور موثر رشد بیش از حد مخمر که باعث شوره سرمی شود را کنترل می کند". امتحان کنید: شامپو و کاندیشنر پاک کننده ی کامل پوست سر ، که حاوی روی پریتیون است اما ، احساس، و یا بوی آزمایشگاهی آن مانند برخی از فرمولاسیون های ضد شوره سر به نظر نمی آید.

 

آب 


مزیت: کنترل بیشتر،وز شدن کمتر


این جای تعجب نیست که آب بدن و موهای شما را از داخل به خارج آبرسانی می کند. اسنایدر توضیح می دهد "از آنجا که بدن شما نخست از اندام ها و بافت های حیاتی خو د مراقبت می کند ، با مصرف محدود آب ، موهای شما می تواند به مراتب زودتر از بقیه بدن شما دچار کم آبی شوند". "آب همچنین به دفع سموم از بدن کمک می کند که می تواند از رشد سالم موهای شما جلوگیری کنند."
چگونه کار می کند: درست مثل زمانی که ماهیچه های شما در طول تمرین دچار کم آبی هستند و به درستی نمی توانند کالری بسوزانند ، موهای شما نیز بدون هیدراتاسیون(آب) نمی توانند ضخیم و سالم رشد کنند. اسنایدر می گوید: "کمبود آب نیز می تواند به مسائل پوست سر مانند شوره سر منجر شود، و می تواند رشد مو را کند کند زیرا رطوبت به اندازه کافی در ریشه مو که به رشد سالم موهای جدید اجازه می دهد، وجود ندارد".
چه کاری انجام دهید: نوشیدن آب بیشتر! به همین سادگی. اسنایدر پیشنهاد می دهد که ازخوردن قهوه صبحانه بگذرید و روز خود را با آب گرم و لیمو شروع کنید. او می گوید "این یک تزریق در هیدراتاسیون(آب رسانی)است که بعد از ساعتها آب نخوردن در طول شب است". شما همچنین می توانید مصرف آب خود را به شکل قابل ملاحظه ای با خوردن میوه ها و سبزیجات آبکی مانند هندوانه، خیار، گوجه فرنگی، کرفس افزایش دهد. هر چیز کمی نیز کمک می کند. (هر چه که خوار آید روزی به کار آید).(سیارک)

ویتامین B کمپلکس 


مزیت: سلامت مو


بیوتین (ویتامین B8 و B12) به طور گسترده ای برای حفظ موهای سالم شناخته شده است، اما بیوتین تنها ویتامینی نیست که از رشد مو پشتیبانی می کند. همه انواع ویتامین های B با میزبانی مواد مغذی دیگر که فولیکول مو را در سطح سلولی پشتیبانی می کنند،مهم هستند.
چگونه کار می کند: ویتامین B کمپلکس شامل تمام ویتامین های گروه B است. خوردن همه آنها را در یک باربه آنها اجازه می دهد تا با همکاری همدیگر کارکنند و این به بهتر کار کارکردن سایر مواد مغذی مصرفی (مانند پروتئین ها و چربی) کمک خواهد کرد. فوسکو می گوید: "ویتامین های گروه B برای کمک به سوخت و ساز بدن چربی و پروتئین برای موهای خوب و براق هم عامل(کوفاکتور) هستند. آنها ذاتا ساختار محصولاتی که شما برای موهای سالم و عملکرد غدد چربی سالم نیاز دارید، را می سازند." به عبارت دیگر، چربی ها و پروتئین هنوز هم موهای شما را تغذیه می کنند، اما ویتامین های پیچیده B آن را موثر تر خواهند کرد.
چه کاری انجام دهیم: فوسکو می گوید: ساده ترین راه برای دریافت تمام ویتامین های B ، یک مکمل ویتامین B کمپلکس است. این راه سریعتر، آسان تر، و گاهی اوقات موثر تر از ترکیب کردن آنها با رژیم غذایی است به این دلیل که شما لازم نیست غذایی آماده ، پخت و یا منجمد کنید. اما اگر شما نمی توانید یا نمی خواهید ازیک مکمل استفاده کنید، مقدار زیادی از سبزیجات برگ سبز، سخت پوستان، و پنیر به وعده های غذایی خود برای دریافت یک دوز سالم از تمام ویتامین های B اضافه کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظر شما در مورد این پست چیست؟با ما به اشتراک بگذارید...

نظرات

در ادامه بخوانید...

مکمل ها می توانند داروهای ضد افسردگی را اثربخش تر نمایند؟

در

مطالعات اخیر نشان می دهند که مکمل ها به SSRIs جهت درمان افسردگی کمک می نمایند.(سیارک)

برای چندین سال، محققین به دنبال بهترین درمان برای چندین میلیون انسان افسرده بودند.درمان؟دارو؟درمان و دارو؟ تقریبا 12 درصد زنان داروی ضد افسردگی مصرف می نمایند، و در اکثر آن ها به صورت بالینی افسردگی تشخیص داده نشده است.با مصرف سرسام آور 400 درصدی داروی ضد افسردگی از دهه 1990، محققین بیشتر نگران استفاده مناسب داروها، و همچنین نحوه ارتباط این داروها با دیگر مکمل ها، مواد غذایی و نسخه ها بوده اند.

 

(آیا شما نیاز به مکمل فیبر دارید؟پاسخ اینجاست.)مسلما شایع ترین داروی ضد افسردگی مورد استفاده مهار کننده های جذبی سروتونین یا SSRIs می باشد.این داروها معمولا اولین سطح دفاعی در برابر مسائل سلامت روانی از قبیل افسردگی و اضطراب هستند.همچنین ممکن است برای مسائلی از قبیل بی خوابی و PMS نیز تجویز بشوند.SSRIs بیشتر شبیه به آنچه که از نامش پیداست وارد عمل می شود:آن ها به محض اینکه آزاد می شوند مانع باز جذب سرتونین شده، خلق و خوی طبیعی بدن را بالا می برند.همین امر سطح سرتونین را در بدن افزایش می دهد.سرتونین بیشتر= خلق و خوی بهتر.

 

پزشکان از افرادی که SSRIs مصرف می نمایند می خواهند که در خصوص ترکیب این داروها با مکمل های گیاهی و الکل از قبیل مخمر سنت جان هوشیار باشند، زیرا ترکیب این داروها می تواند برخی عوارض منفی داشته باشد.اما، بر عکس،تحقیق دیگر نشان می دهد که برخی مکمل ها ممکن است نقش SSRIs را ارتقاء بدهند.یک مطالعه از دانشگاه ملبورن گزارش می دهد که مکمل های اسید فولیک، امگا 3، ویتامین D، و آدنوزیل متیونین در واقع اثربخشی داروهای ضد افسردگی را به حداکثر می رسانند.

 

آن ها همچنین به همان تاثیرات بالقوه از جانب کراتین، روی، ویتامین C، و تریپتوفان اشاره نمودند، اما افزودند که تحقیق بیشتری جهت تائید یک اتصال مورد نیاز است.بنابراین چرا ترکیبات خاص مکمل-دارو بسیار اثربخش هستند، در حالی که دیگر موارد در واقع بسیار خطرناک می توانند باشند؟یک نظریه در خصوص نحوه ارتباط مکمل ها با سطوح سروتونین می باشد.به عنوان مثال، SAMe، فرم ترکیبی یک ترکیب طبیعی در بدن، منجر به افزایش عملکرد سروتونین شده، مقدار بیشتری را آزاد می سازد.

 

و بسیار شبیه به SSRIs، امگا 3 به کنترل جذب سروتونین می پردازد، بدین معنی که به شما در حفظ سطوح بالاتر سروتونین در بدن کمک می نمایند.یک ایده دوم نشان می دهد که افرادی که از افسردگی رنج می برند در بدن های خود التهاب را افزایش داده اند، و از آنجایی که SAMe و امگا 3 دارای خواص ضد التهابی هستند، می توانند علائم افسردگی را با کاهش این التهاب کاهش بدهند.(خلق و خوی در نوسان شما بیشتر مرتبط با چیزی است که شما می خورید.آیا رژیم غذایی شما را عصبانی می نماید؟)

 

علاوه بر این، مکمل سازی با اسیدهای آمینه از قبیل کراتین و تریپتوفان ممکن است به بدن شما در تولید سروتونین بیشتر کمک می نماید زیرا اسیدهای آمینه پیش ساز تمامی پروتئین هایی هستند که مواد شیمایی عصبی، از جمله سروتونین را می سازند.دلیل مشابه استدلال می نماید که ویتامین های B، C و D همچنین ممکن است به نفع افرادی باشد که از افسردگی رنج می برند، در حالی که ویتامین ها در کمک به تولید سروتونین مهم هستند.

 

در حالی که صرف نظر از خرید یک بطری اسید فولیک، امگا 3،ویتامین D، یا SAMe  تا حدودی نابهنگام است،تحقیق مرتبط با ترکیب این مکمل ها با SSRIs دلگرم کننده می باشد.قبل از آغاز هرگونه رژیم مکمل، با پزشک مشورت نمائید، در حالی که تداخلات دارویی، اثربخشی و دوز باید مدنظر قرار بگیرند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

جدول کلسیم مصرفی توصیه شده در روز بر اساس سن

در

کلسیم : منبع ناکافی کلسیم در طول عمر به توسعه پوکی استخوان کمک می کند. مطالعات منتشر شده زیادی نشان می دهند که کلسیم مصرفی پایین در تغذیه به نظر می رسد که در ارتباط با حجم استخوان کم، از دست رفتن سریع استخوان و نرخ بالای شکستگی باشد. بررسی های تغذیه ملی نشان می دهد که بیشتر افراد کمتر از نصف مقدار کلسیم توصیه شده برای ساخت و سالم نگهداری استخوان ها مصرف می کنند.

منبع غذایی کلسیم شامل محصولات لبنی کم چرب، مانند شیر، ماست، پنیر، و بستنی؛ سبزیجات علفی سبز تیره مانند بروکلی، کلم سبز، نوعی کلم چینی و اسفناج؛ ساردین ها و سالمون های استخوانی؛ توفو؛ بادام ها؛ و غذاهای غنی شده با کلسیم مانند آبمیوه پرتقال، غلات و نان ها هستند.

بسته به اینکه شما روزانه چه مقدار کلسیم از غذا دریافت می کنید، شما ممکن است نیاز به مصرف مکمل کلسیم داشته باشید. نیاز به کلسیم در طول عمر یک شخص تغییر می کند. نیاز بدن به کلسیم در طول کودکی و نوجوانی، زمانی که اسکلت به سرعت در حال رشد است و در طول بارداری و شیردهی، بیشتر است.

زنان یائسه و مردان مسن تر نیز نیاز به مصرف کلسیم بیشتری دارند. همچنین با افزایش سن بدن شما در جذب کلسیم و دیگر مواد مغذی کم کاراییتر می شود. بزرگسالان مسن تر نیز بیشتر تمایل به داشتن مشکلات پزشکی مزمن و استفاده از داروهایی دارند که ممکن است جذب کلسیم را مختل کند.

کلسیم مصرفی توصیه شده

گروه رده سنی

میلی گرم/روز

منبع : هیئت غذا و تغذیه، موسسه پزشکی، آکادمی ملی علوم، 2010

نوزاد 0 تا 6 ماه

200

نوزاد 6 تا 12 ماه

260

1 تا 3 ساله

700

4 تا 8 ساله

1000

9 تا 13 ساله

1300

14 تا 18 ساله

1300

19 تا 30 ساله

1000

31 تا 50 ساله

1000

51 تا 70 ساله – مرد

1000

51 تا 70 ساله – زن

1200

70 ساله

1200

14 تا 18 ساله، باردار/شیرده

1300

19 تا 50 ساله، باردار/شیرده

1000

ویتامین دی: ویتامین دی نقش مهمی در جذب کلسیم و سلامت استخوان بازی می کند. منابع غذایی ویتامین دی شامل زرده تخم مرغ، ماهی آب شور و جگر است. بسیاری از افراد ویتامین دی کافی به طور طبیعی به دست می آورند؛ با این حال، مطالعان نشان می دهد که تولید ویتامین دی در افراد مسن، در افرادی که خانه نشین هستند و در کل برای همه در طول زمستان کاهش می یابد. بزرگسالان باید روزانه تا 70 سالگی ویتامین دی مصرفیشان 600IU (واحد بین المللی) باشد. مردان و زنان بالای 70 سال باید مصرف روزانه را به 800IU افزایش دهند. (سیارک)

- علائم پوکی استخوان

- راه های تشخیص پوکی استخوان

- راه های درمان پوکی استخوان

یشگیری از سقوط در مردان و زنان مبتلا به پوکی استخوان

داروهایی که باعث از دست رفتن استخوان می شوند

 - بررسی اجمالی پوکی استخوان ارثی 

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱I came, I read this article, I codnqereu.

در ادامه بخوانید...

سالاد سریع و آسان 24 مورد

در

سالاد هویج تند : هویچ های رنده ی شده و سیر خرده شده را در 1/4 فنجان آب در ماکروفر قرار داده تا زمانی که ترد و خوشمزه شود. آبکش کرده و در آبلیمو، روغن زیتون ، جعفری و تیکه های کوچک فلفل قرمز بغلتانید.

 

سالاد کلم و سیب آسیایی : سرکه ی برنج و آبلیمو ترش را با نمک ، شکر و سس ماهی مخلوط کرده و در پیکامای رشته ای شده و سیب ، نعنا و تره ی خرد شده بغلتانید.

سالاد گوجه – هلو : برش های گوجه و هلو را در پیاز قرمز خرد شده غلتانده و روغن زیتون و سرکه ی سیب روی آن ریخته و با شکر و نمک و فلفل طعم دار کنید.

لوبیا سبز  : لوبیا سبز و پیاز قرمز ریز شده را با هم ترکیب کرده و در خردل  ، سرکه ی قرمز و روغن زیتون ، نمک و فلفل بغلتانید.

سالاد گیاهان معطر : یک بخش از آبلیمو ترش را با سه بخش از روغن زیتون و نمک و فلفل مخلوط کنید. در شوید، ریحان ، پیاز کوهی و ترخون و کاهو بغلتانید.

سالاد ماکارونی دانه و کدو سبز : کدو سبز ، کدو حلوایی و پیازچه را در روغن زیتون تفت داده تا نرم شود. در فلفل و نمک ، پنیر بز ، شوید ، جعفری و ماکارونی دانه ای پخته بغلتانید.

سالاد کاهو  : یک قسمت از سرکه  را با سه قسمت از روغن زیتون ، نمک و سالاد مخلوط کنید. در کاهو بغلتانید.

سالاد میوه و آب تره : برش های هلو و هندوانه ها را با برش مکعبی در آب تره بغلتانید. روغن زیتون و آبلیموترش را روی آن پاشیده و با نمک و فلفل طعم دار کنید.

سالاد سزار : سیر خرد شده و ماهی، آبلیموترش ، سس ورستر شایر ، نمک ، فلفل و یک عدد زرده ی تخم مرغ را با همزن به پوره تبدیل کرده و به آرامی 1/4‌ پیمانه زوغن زیتون را به آن اضافه کنید. در کاهو غلتانده و روی آن را پارمیزان و کروتن بریزید.(سیارک

سالاد تن مقوی : لوبیا، کبر ، ترشی قارچ ، کرفس و زیتون را با هم مخلوط کرده و در خردل ، آبلیموترش ، نمک و فلفل بغلتانید. در گوجه فرنگی گیلاسی و تن روغنی بغلتانید.

سالاد پیازچه : قسمت های مساوی مایونز و دوغ را با سس داغ ، گشنیز ، پیازچه ، تراشه ی پوست پرتقال ، سیر و نمک به پوره تبدیل کنید. روی آن کاهو ، آوکادوی برش خورده و برش های پرتقال و پنیر تند خرد شده بریزید.

گوجه فرنگی با نعناع : روی قسمت های گوجه فرنگی هرلوم‌ را نمک ، فلفل و پیازچه های برش خورده بپاشید و به مدت 5 دقیقه کنار بگذارید. روی آن را نعنای تازه ریخته و روغن زیتون و سرکه ی سفید روی آن بپاشید.

تاپاس نخود : نخود ، کبر و زیتون سبز را با کرفس ،‌ سوسیس گوشت خرد شده ، پیاز قرمز ، ریحان و گشنیز مخلوط کرده و در روغن زیتون ، نمک و فلفل غلتانده و روی آن را پنیر  بریزید.

سالاد انبه و مرغ : یک ق س آبلیموی ترش و عسل ، کمی زنجبیل رنده شده و 1/4‌ پیمانه روغن زیتون را هم بزنید و در مرغ کبابی ورقه شده ، سبزیجات معطر و انبه ی برش خورده بغلتانید.

پرتقال با پنیر موزارلا : برش های پرتقال و پنیر موزارلا را با ریحان رویهم ریخته و به شکل مخروط درآورده و روغن زیتون را روی آن پاشیده و نمک و فلفل را اضافه کنید.

سالاد تخم مرغ با شوید : مایونز ، خردل دیژان ، شوید، نمک و فلفل را با هم مخلوط کرده و در آن تخم مرغ های جوشانده ی ریز شده ی سفت و ترشی شوید خرد شده را بریزید و هم بزنید .

کارپاچیو طالبی : طالبی را به لایه های بسیار نازک برش داده ( ماندولین بیشتر به درد این کار می خورد) . روغن زیتون و آبلیمو ترش را روی آن پاشیده و سپس فلفل و پنیر ریکوتا را روی آن بریزید.

سالاد سه لوبیا : 1/3 پیمانه سرکه ی سیب ، 1/4‌پیمانه شکر و 1/4‌پیمانه روغن نباتی و نمک را جوشانده و روی لوبیا سفید ، لوبیا چیتیو لوبیا قرمز و پیاز قرمز خرد شده ، بریزید و به مدت یک ساعت در چاشنی بخوابانید. نمک و فلفل را اضافه کرده و روی آن را جعفری قرار دهید.(سیارک

سالاد خیار یونانی : پیاز قرمز خرد شده ، خیار ریز شده و زیتون نصف شده ، شوید و پنیر فتا را با هم مخلوط کرده و با روغن زیتون و آبلیموترش تزئین کرده نمک و فلفل را نیز به آن اضافه کنید.

پانزانه لا : تیکه های گوجه فرنگی را در روغن زیتون، سرکه ی قرمز ، سیر، نمک و فلفل به مدت 10 دقیقه ،  خوابانده و نان بیات را به مدت 5 دقیقه در آب بخیسانید، آبکش کرده و سپس در گوجه فرنگی غلتانده و پیاز قرمز خردشده ، کرفس و گیاهان معطر تازه به آن اضافه کنید.

سالاد میسو- توفو : یک اینچ زنجبیل تازه را در مخلوط کن ریخته و با 3 ق س میسو ، 2 ق س آب و 1 ق س سرکه ی برنج ، کمی سس سویا و خمیر چیلی به پوره تبدیل کنید. با 1/2‌ روغن بادام زمینی مخلوط کرده و روی آن را توفوی مکعبی و اسفناج خرد شده بریزید.

کاپ سالاد خرچنگ : یک تیکه گوشت خرچنگ را با کرفس ، ترخون و پیاز کوهی مخلوط کرده و در مایونز ، خامه ی ترش ، آبلیموترش و خردل غلتانده و در کاپ کاهوی بیب سرو کنید.

سالاد تربچه ی ژاپنی : لایه ای از سبزیجات خرد شده و پیازچه را روی تیکه های تربچه و هندوانه ریخته و میرین ، سرکه ی برنج  ، سس سویا ، زنجبیل خرد شده ، نمک و روغن نباتی و کنج را برای مزه دار کردن ، با هم مخلوط کرده و روی سالاد بریزید.

سالاد کلم انبه  : انبه ، پیاز قرمز ، گشنیز و تربچه را با هم مخلوط کرده و زیره ، نمک و فلفل هندی را به آن افزوده و روغن زیتون و آبلیموترش را روی آن بریزید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم توسط itrans.ir  

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Umm, are you really just giving this info out for notnghi?

در ادامه بخوانید...