10 وسیله کاربردی در آشپزخانه که آشپزی را راحت تر می کند

ابزار آشپزخانه

ظروف و وسیله کاربردی آشپزخانه در طیف گسترده ای موجود است و تولیدکنندگان در نوآوری متوقف نمی شوند. دائماً وسیله کاربردی جدید ی را ارائه می دهند.انتخاب به قدری گسترده است که در حال حاضر دشوار است درک کنید کدام دستگاهها واقعاً سود دارند و کدام یک از آنها باعث هدر رفتن پول می شوند. در مطالب ما ، مجموعه ای از 10 وسیله کاربردی آشپزخانه را ببینید که می تواند  آشپزی را ساده تر کند.


1. وکیوم بسته بندی خانگی

وکیوم بسته بندی خانگی
وکیوم بسته بندی خانگی وسیله مفیدی در خانه است.  / عکس

 

برای کسانی که با انجماد میوه و سبزیجات سر کار دارند ، یک دستگاه وکیوم بسته بندی خانگی یک خرید بسیار مفید و وسیله کاربردی خواهد بود. هوا را از کیسه تخلیه کرده و سپس به صورت ایمن در کیسه نایلونی را می بندد. چنین بسته بندی ، ماندگاری محصولات را افزایش می دهد و همچنین باعث صرفه جویی قابل توجهی در فضای فریزر می شود. کار با آن بسیار آسان است: لبه آزاد کیسه بین مهر و موم ها قرار می گیرد ، درب آن بسته می شود و دکمه فشار داده می شود. هوای بسته بندی خالی می شود. وزن وکیوم بسته بندی خانگی کمتر از یک کیلوگرم و مجهز به آهنربا است که به شما امکان می دهد به دیواره یخچال متصل کنید.

 

2. قفسه مغناطیسی

قفسه مغناطیسی
قفسه مغناطیسی  وسیله کاربردی آشپزخانه که براحتی  آویزان می شود.  / عکس


اگر آشپزخانه قفسه کافی ندارد ،  لازم نیست دیوارها را سوراخ کنید. قفسه ای با گیره های مغناطیسی برای وسایل سبک بسیار مناسب است. به یخچال متصل است و می تواند تا 10 کیلوگرم را تحمل کند ، که برای قرار دادن شیشه های ادویه ، وسایل آشپزخانه کوچک و مواد رول مانند حوله کاغذی ، فویل و ... کافی است. علاوه بر آشپزخانه ، با استفاده از اتصال آن به ماشین لباسشویی می توانید از قفسه مغناطیسی در حمام نیز استفاده کنید. محکم در یک مکان نگه داشته می شود و به لطف نوارهای گسترده نگهدارنده های مغناطیسی ، به بیرون نمی لغزد.

 

3. بیفتک کوب

بیفتک کوب
وسیله کاربردی آشپزخانه:بیفتک کوب مخصوصاً  گوشت را آبدار می کند.  / عکس

 

به طور سنتی ، از بیفتک کوب دستی  برای نرم کردن گوشت استفاده می شود ، اما بهتر است آن را با یک دستگاه کوچک جایگزین کنید. این دستگاه کوچک حاوی یک سری سوزن است که با فشار دادن دسته به بیرون می لغزد. برای انواع گوشت مناسب است و از بیفتک کوب دستی ملایم تر و یکنواخت تر است. دستگاه کوچک بیفتک کوب گوشت را سوراخ می کند و باعث ایجاد برش های ریز می شود. در نتیجه ، گوشت شل می شود ، در حالی که شکل خود را حفظ می کند و آب آن از دست نمی رود. علاوه بر این ، محصول سریعتر از بیفتک کوب دستی و بدون ضربه زدن آزار دهنده آماده می شود.

 

4. دماسنج غذا

دماسنج غذا
دماسنج آشپزخانه می تواند به شما در تسلط بر هنرهای آشپزی کمک کند.  / عکس


یک استیک بیش از حد پخته شده که به سختی بتوان آن را جوید ، به مذاق هیچکس خوش نمی آید ، بنابراین بحث در مورد اهمیت دما در طبخ غذا دشوار است. برای اینکه لحظه آمادگی را از دست ندهید ، می توانید "با چشم" به روش قدیمی عمل کنید ، گوشت را با چاقو سوراخ کنید تا رنگ آن را ببینید. اما استفاده از این وسیله کاربردی آشپزخانه دماسنج بسیار عملی تر است و به ویژه هنگام پختن قطعات بزرگ بسیار مفید خواهد بود. قلم به راحتی درون گوشت وارد می شود ، دما به سرعت اندازه گیری می شود و به وضوح بر روی صفحه نمایش قابل مشاهده است. دماسنج غذا در محدوده وسیعی کار می کند: از -50 درجه سانتیگراد تا + 300 درجه سانتیگراد و نه تنها برای پخت گوشت ، بلکه همچنین غذاهای دیگری که دمای پخت برای آنها مهم است مفید است.

 

5. ترازوی دیجیتال

ترازوی دیجیتال
ترازوی دیجیتال به شما کمک می کند تا دستور العمل را به طور دقیق حفظ کنید.  / عکس


اندازه گیری غذا ، تمرکز روی لیوان یا فنجان معمولی ، کار دقیقی نیست. استفاده از مقیاس آشپزخانه که نزدیکترین گرم را اندازه می گیرد بسیار راحت تر است. این مواد مخصوصاً برای کسانی که به پخت و پز علاقه دارند مفید خواهد بود - در اینجا حفظ نسبت های مشخص شده در دستور کار بسیار مهم است. این وسیله کاربردی آشپزخانه ترازو وزن ظرف  را صفر می کند ، که به شما امکان می دهد محصولات را در ظروف مختلف بسنجید و صفحه نمایش LED اعداد را به وضوح نشان می دهد. گزینه خاموش کردن خودکار برای زنان خانه دار فراموشکار مناسب است و باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شود.

 

6. مجموعه ای از درب سیلیکونی

درب سیلیکونی
درب سیلیکونی در هر آشپزخانه ای ضروری است.  / عکس


درب های سیلیکونی یک گزینه عالی بجای سلفون است که برای آب بندی ظروف غذا استفاده می شود. شش قطعه در یک مجموعه با قطر 6.5 تا 20.5 سانتی متر وجود دارد و قطعاً یک قطعه مناسب برای یک ظرف خاص وجود دارد: کاسه سالاد ، بشقاب ، کاسه یا لیوان. درب ها به خوبی کشیده می شوند ، به راحتی می توان ظرف را آب بندی و مهر و موم کرد. همچنین می توان از آنها برای پوشاندن میوه های بریده شده بزرگ مانند هندوانه یا خربزه استفاده کرد. چه چیز این  وسیله کاربردی آشپزخانه ، درب های سیلیکونی مخصوصاً راحت است: علیرغم این واقعیت که درپوش ها کشسان هستند ، اما از استحکام کافی برخوردار هستند و می توان ظروف پوشیده شده با آنها را روی هم قرار داد.

 

7. صفحه سیلیکونی پهن کردن خمیر

صفحه سیلیکونی
با این طرح ، پیتزا کاملاً  یک اندازه و گرد خواهد بود.  / عکس


برای کسانی که دوست دارند پخت و پز کنند ، یک صفحه سیلیکونی کمک کننده عالی خواهد بود. بسیار راحت است که خمیر را روی آن صاف کنید: لوازم جانبی نمی لغزد ، و خمیر چسبناک به سطح آن نمی چسبد ،باعث کاهش مصرف آرد می شود. علاوه بر این ،  وسیله کاربردی آشپزخانه ، صفحه سیلیکونی دارای یک گزینه بسیار مفید است . می توان از آن برای پهن کردن  تکه های خمیر یک اندازه یا پهن کردن دایره ای به قطر مورد نیاز استفاده کرد.

 

8. چاقو سرامیکی

چاقو سرامیکی
چاقوهای سرامیکی یک خرید ارزشمند است .  / عکس


ابزار مفید  آشپزخانه ، مجموعه ای از چاقوهای سرامیکی خواهد بود. اگرچه آنها در مقایسه با فولاد شکننده ترند  ، اما دارای چندین مزیت قابل توجه هستند. سرامیک ها با اسیدها و مواد قلیایی واکنش نشان نمی دهند ، بنابراین تیغه زنگ نمی زند ، بوها را جذب نمی کند و طعم غذای بریده شده را تغییر نمی دهد. لبه برش بسیار تیز است و بر خلاف نمونه های فولادی ، برای مدت طولانی نیازی به تیز شدن ندارد. علاوه بر این ، به طور معمول ،  وسیله کاربردی آشپزخانه ، چاقو سرامیکی سبک تر از نمونه های فلزی خود هستند و در طول استفاده طولانی مدت دست خسته نمی شود. طیف گسترده ای از رنگ های ارائه شده به شما امکان می دهد طرحی را انتخاب کنید که کاملاً متناسب با فضای داخلی آشپزخانه باشد.

 

9.  چاقو تیزکن

چاقو تیزکن


طراحی هوشمندانه با یک دسته راحت ، وضوح آن را آسان می کند.  / عکس

 

چاقوی کاملاً تیز شده یک ابزار مهم برای پخت و پز است. یک تیغه تیز به سرعت و به طور موثر برش می هد ، در حالی که یک تیغه کند زمان پخت را به تأخیر می اندازد و ظاهر محصولات را خراب می کند و آنها را خرد می کند. بنابراین یک چاقو تیزکن خوب و خوش دست از لوازم جانبی ضروری برای هر آشپزخانه است ، حتی اگر چاقوهایی به بازار وارد شوند که نیازی به تیزشدن ندارند. معجزه اتفاق نمی افتد و هر تیغه ای پس از مدتی نیاز به تیزشدن دارد.  وسیله کاربردی آشپزخانه ، چاقو تیزکن دستی برای سرامیک ، الماس و فولاد تنگستن انتخاب خوبی است. فضای کمی را اشغال می کند و استفاده از آن آسان است - فقط تیغه را در شکاف قرار داده و چندین بار آن را به سمت خود بکشید. سه شیار: پرداخت اولیه ، تراشیدن و پرداخت تیغه ، به شما این امکان را می دهد که حتی یک تیغه بسیار کند را خودتان تیغ ​​بزنید.

 

10. برش سبزیجات

برش سبزیجات
برش سبزیجات به طور قابل توجهی زمان آماده کردن غذا را کاهش می دهد.  / عکس

 

خرد کردن سبزیجات یک روش معمول پخت و پز است. خرد کردن سبزیجات  ساده است ، اما اگر میوه های زیادی وجود داشته باشد ، زمان زیادی برای برش با چاقو صرف می شود. برش دستی سبزیجات چنین کاری را بسیار تسهیل می کند. جمع و جور است ، قطعات به راحتی قابل تغییر هستند و مواد خرد شده بلافاصله در یک ظرف جمع می شوند. در این حالت ، محصولات به صورت مرتب و به صورت برش خورده بریده می شوند.  وسیله کاربردی آشپزخانه ،  خرد کردن سبزیجات شامل هفت قطعه است که به شما امکان می دهد غذا را به صورت مکعب ، باریک ، برش های یکنواخت و وافل خرد کنید و همچنین رنده ریز کنید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید