طرز تهیه کباب آبدار

طرز تهیه کباب آبدار
طبق روال همیشه دوست دارم آخر هفته را در هوای تازه بگذرانم اما امسال زندگی تنظیمات خاص خود را دارد و بهتر است در خانه بمانیم، با قرنطینه همراه باشیم و صبر کنیم. با این حال ، هنگامی که از قرنطینه خارج می شویم ، ارزش جبران آن را دارد. غذای هر رویدادی کباب است و طرز تهیه آن کاملاً یک هنر است. چگونه کباب آبدار درست کنیم که از خوشمزگی انگشتان خود را بلیسیم ؟ برای طرز تهیه کباب آبدار به توصیه های ما دقت کنید.

 

چگونه گوشت کبابی را انتخاب کنیم

انتخاب گوشت و ماریناد به درستی، کلید غذای خوشمزه و کباب آبدار روی منقل است. انواع اصلی گوشت برای کباب:

1.گوشت بره

یک گزینه سنتی است ، اما همه به دلیل عطر و طعم آن را دوست ندارند. 
طرز تهیه کباب آبدار
بره - گوشت سنتی برای کباب کردن

2. گوشت گاو

از پشت (لبه ضخیم روی استخوان یا راسته) می توانید یک کباب خوشمزه بپزید. نکته اصلی این است که گوشت را خشک نکنید.
طرز تهیه کباب آبدار
کباب گاو برای یک آماتور / عکس
طرز تهیه کباب آبدار
کباب گاو برای یک آماتور / عکس

3. مرغ

کباب سینه مرغ یا ران کبابی مرغ برای همه جذاب خواهد بود. بعلاوه مرغ دارای کمترین کالری و چربی است.
طرز تهیه کباب آبدار
همه از گوشت مرغ رژیمی لذت می برند
 
پس از انتخاب گوشت ، کیفیت و طراوت آن را بررسی کنید. گوشت نباید بوی نامطبوع بدهد  یا از خود بوی بدی منتشر کنند. اگر هنگامی که روی گوشت با انگشت فشار وارد می کنید ،  به سرعت به سطح اولیه برگشت و صاف شد قطعا تازه است.
 

 

چگونه گوشت را ترد و مزه دار کنیم

اندازه مطلوب برش ها 3.5-4 سانتی متر است ، گوشت را خیلی کوچک نکنید تا کباب خشک نشود. 
در مرحله بعد ، شما باید گوشت مزه دار و ترد کنید. دستور العمل های زیادی وجود دارد ، اما ما در مورد ساده ترین و موثرترین روش صحبت خواهیم کرد.
 

1. نسخه کلاسیک

گوشت را با نمک ، فلفل ، پیاز بپاشید و به مدت 12 ساعت در جای خنک بگذارید.
ماریناد سریع و آسان / عکس

2. خردل

در یک روش دیگر ماریناد ادویه جات مورد نیاز نیست ، جز شاید کمی پیاز. حداقل 6 ساعت بگذارید تا مزه دار و ترد شود.
طرز تهیه کباب آبدار
خردل برای گوشت خام خوب است / عکس
 

3- ترد و مزه دار کردن گوشت به روش چینی

اگر گوشت "شیرین" را دوست دارید ، سس سویا ، یک حبه سیر و کمی عسل را مخلوط کنید. این گزینه با هر نوع گوشت و به خصوص مرغ خوب می شود. مرغ را می توان تنها در چند ساعت تهیه کرد.
 
طرز تهیه کباب آبدار
گوشت در ماریناد سس سویا برای "کباب شیرین" / عکس
 

4- مزه دار و ترد کردن گوشت با کیوی

این میوه گرمسیری می تواند هر گوشتی را به کباب ترد تبدیل کند. کیوی را خرد کنید ، نمک و فلفل و پیاز را اضافه کنید. در این ماریناد فقط 2 ساعت گوشت را بگذارید اگر طولانی تر شود ، مطمئن شوید که گوشت از هم نپاشد.
طرز تهیه کباب آبدار
کیوی گوشت را بسیار لطیف می کند / عکس
 

5. ترد و مزه دار کردن گوشت با آب انار

به گوشت پیاز ، نمک و فلفل اضافه کنید و سپس آب انار را به میزان 1 لیتر در هر 2 کیلو گوشت کبابی اضافه کنید. به صورت اختیاری ، سبزیجات را اضافه کنید.
طرز تهیه کباب آبدار
روش قدیمی و اثبات شده / عکس
 
بسیاری از افراد از سرکه برای ماریناد استفاده می کنند ، اما این یک اشتباه فاحش است. این محصول الیاف گوشت را محکم می کند ، بنابراین کباب سخت و خشک می شود.
 
ظرف ماریناد نیز نقش مهمی دارد. وسایل آشپزخانه آلومینیومی ایده بدی است ، زیرا اسیدها و نمکها با مواد واکنش می دهند و مواد سمی می توانند آزاد شوند. به محصولات شیشه ای ، سرامیکی یا چینی اولویت دهید.
 

 

چه نوع چوبی برای تهیه ذغال مناسب است

طرز تهیه کباب آبدار
تهیه صحیح آتش نیز مهم است / عکس
 
طعم کباب نیز به چوب هیزم انتخاب شده بستگی دارد. سوزاندن هر چوبی توصیه نمی شود. آنها رزین هایی را ترشح می کنند که به طور خاص بر طعم گوشت تأثیر می گذارد. چوبهایی که لاک زده یا رنگ شده اند را کنار بگذارید (به عنوان مثال مبلمان قدیمی) زیرا سوختن مواد شیمیایی می تواند بر سلامتی شما تأثیر منفی بگذارد.
 
بهترین گزینه ها چوب درخت غان ، بلوط و میوه (گلابی ، گیلاس ، سیب) هستند. فقط از هیزم خشک متوسط ​​​​استفاده کنید تا سریع سوزانده شود.
 
طرز تهیه کباب آبدار
درخت غان ، توس ، چوب بلوط را انتخاب کنید / عکس
 
ذغال چوب جایگزین هیزم است. فقط در 20-25 دقیقه شعله ور می شود و بسته بندی کاغذی برای اشتعال مناسب است. بهتر است ذغال آماده را خریداری کنید.
 

 

چگونه آماده بودن ذغال را بررسی کنیم

پوشیده شدن زغال سنگ یا چوب با خاکستر سفید علامت آن است که زمان کباب کردن گوشت است. روی آتش باز ، کباب پخته نمی شود! پیش از این ، می توانید چندین شاخه از گیاهان را درون کباب پز بریزید تا عطر و بویی معطر به آن بدهد.
طرز تهیه کباب آبدار
وقت آن است که گوشت را کباب کنید / عکس
 
تکه های گوشت را از سیخ ها رد کنید قطعات کوچکتر را در اطراف لبه ها قرار دهید.
سیخ ها را محکم باد بزنید. گوشت را تا حد ممکن در طی 3-5 دقیقه بچرخانید. کباب سرخ شده با پوست ظریف پوشانده شده و آب گوشت را حفظ می کند. چند دقیقه دیگر گوشت را چرخانده تا به طور یکدست بپزد.
طرز تهیه کباب آبدار
سیخ ها را بیش از پیش چرخانده و آتش را تماشا کنید / عکس
 
به طور متوسط ​​، کباب 15-25 دقیقه طبخ می شود. مدت زمان فرایند بستگی به دمای ذغال ، اندازه قطعات گوشت و فصل آن دارد. به عنوان مثال ، در هوای گرم ، گوشت سریعتر پخته می شود.
 

 

چگونه آماده بودن کباب را بررسی کنیم

یک قطعه بزرگ را با کارد شکاف داده کمی فشار دهید. خارج شدن آب بی رنگ نشانه آماده بودن کباب  و آب قرمز نشان می دهد که هنوز زمان برای سرخ کردن لازم دارد.
 

 

نحوه تزئین کباب

گوشت را می توانید روی سیخ ها نگه دارید ، برداشته یا در نان پیتا بپیچید. سس ها را فراموش نکنید. علاوه بر این کباب همراه سبزیجات بخصوص ریحان تازه یا پخته شده بخصوص قارچ کبابی خوشمزه می شود. انگشتان خود را از خوشمزگی لیس بزنید!
طرز تهیه کباب آبدار
سرویس زیبا نیز مهم است / عکس
 
مقاله را دوست دارید؟ پس با گذاشتن نظر از ما پشتیبانی کنید، در صورتی که برای تهیه کباب ترفندی را بکار می برید با کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید